Blockchain vs SWIFT: بانکداری جدید!

احتمالاً بارها آن را شنیده اید – فناوری بلاکچین جایگزین روشهای قدیمی معاملات می شود. اما این روش های قدیمی کدامند؟ به همین دلیل است که ما قصد داریم بینشی بهتر در مورد محبوب ترین روش قدیمی معاملات پول ارائه دهیم. احتمالاً نام را بی وقفه شنیده اید ، SWIFT است! بنابراین ، بگذارید بحث بلاکچین در مقابل SWIFT آغاز شود!

Blockchain vs SWIFT: آیا سیستم بانکی قدیمی تر از بین می رود?

چگونه SWIFT ظاهر شد?

سریع مخفف “جامعه ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان” است. اساساً ، این شبکه ای از سازمانهای مالی در سراسر جهان برای تبادل اطلاعات معاملات مالی است. می توانید آن را رسانه ارتباطی همه بانک ها و موسسات مالی بنامید. همه کاربران درون شبکه دارای کد شناسایی تجاری یا کد SWIFT هستند که برای برقراری ارتباط از آنها استفاده می کنند.

این پلتفرم توسط شرکت بلژیکی به نام Telecommunications در سال 1973 تاسیس شد. امروز بیشتر بانک ها را می بینید که از این شبکه برای نگهداری و معامله پول از یک بانک به بانک دیگر در سراسر جهان استفاده می کنند..

بیش از 11000 سازمان مالی در سراسر جهان به این شبکه متصل هستند. SWIFT با افتخار می گوید که تقریباً 15 میلیون پیام در هر شبانه روز ارسال می شود. بنابراین ، به راحتی می توانید بگویید که بانکداری مدرن بسیار به شبکه وابسته است. اما با قدرت زیاد مسئولیت های بزرگی به وجود می آید.

یک واقعیت وجود دارد که قدرت بزرگ همیشه از بین می رود. در طی دو سال اخیر تعداد زیادی رویداد اتفاق افتاده است که سوالاتی را در مورد صداقت و شفافیت شبکه ایجاد کرده است.

چه چیزی با شبکه SWIFT اشتباه است?

یک نقص جدی در سیستم وجود دارد. اول از همه ، در برابر تهدیدها و حملات سایبری آسیب پذیر است. هنگامی که برخی از هکرها بانک مرکزی بنگلادش را هک کردند و 81 میلیون دلار پول گرفتند ، مالی جهان هشدار داد. پس از آن حملات بیشمار به شبکه ، مردم سوالاتی در مورد صحت شبکه دارند.

چرا مهاجمان شبکه SWIFT را هدف قرار داده اند؟ خوب ، جامعه هکرها همیشه یک گوشت گاو با سیستم داشتند. آنها می خواهند سیستم را تغییر دهند زیرا معتقدند SWIFT انحصار پول هر فرد عادی را در اختیار دارد. این مبارزه اخلاقی آنها و همچنین راهی برای بدست آوردن پول زیاد است.

مراکز داده متمرکز نیز این کار را برای هکرها کاملاً جذاب کرده است. اگر کسی بتواند یک مرکز داده واحد را سرکوب کند ، می تواند به ثروت برسد.

همچنین مسئله فرآیند به اندازه کافی شفاف نیست. دفتر برای چشم عموم باز نیست. نهاد حاکم همیشه تجارت خود را مخفی نگه می دارد. این فقط قدرت بیش از حد به یک شرکت خصوصی است.

چگونه بلاکچین ها روز را نجات می دهند?

Blockchain Save Day


فناوری بلاکچین تقریباً تمام جنبه های منفی شبکه SWIFT را ریشه کن می کند. اول از همه ، فناوری بلاکچین دارای یک شبکه غیرمتمرکز است. یعنی هیچ کس قدرت این را ندارد که بلاکچین را به نفع خود دستکاری یا کنترل کند.

از آنجا که شبکه بلاکچین غیر متمرکز است ، هیچ کس نمی تواند کل سیستم را هک کند. چرا؟ هکرها پایگاه داده را پیدا نمی کنند زیرا هیچ یک از آنها وجود ندارد. همه داده ها در بین گره های شبکه توزیع می شوند.

در واقع ، Ripple شرکتی است که SWIFT را شبیه یک دایناسور کرده است. شما می توانید در عرض چند ثانیه پول معامله کنید در حالی که شبکه SWIFT به طور متوسط ​​5 روز طول می کشد تا پول را برای شما ارسال کند ، بنابراین ، موج دار شدن سریعتر از SWIFT 40 ساله است.

بلاکچین ها یک دفتر دیجیتال ، غیر متمرکز و باز نیز دارند که در آن همه معاملات انجام می شود و برای عموم مردم ذخیره شده و باز است تا ببینند تجارت در جریان معاملات چطور است..

ریپل قبلاً به بسیاری از افراد عادی و عمومی کنایه زده است. Ripple بیش از 100 موسسه مالی عمده در بازار خود گرفته است که می توانند از مزایای ارز رمزنگاری شده و همچنین سیستم بانکی کاربردی تر و معمولی بهره مند شوند..

اگرچه SWIFT هیولای کاملی را اختراع کرده است که می تواند بلاک چین های جدید را از بین ببرد. هر چند تهدید بزرگی برای فناوری blockchain نیست. شاید به همین دلیل است که فناوری GPI SWIFT محبوبیت چندانی کسب نکرده است. بنابراین ، بلاکچین در بحث Blockchain vs SWIFT پیشی می گیرند.

نتیجه

اکنون سال 2018 است ، فناوری 40 ساله باید قبلاً جنگ را از دست داده باشد. اما به نظر می رسد که ارز سنتی هنوز در رقابت است و شاید GPI با ویژگی های درخشان خود علاقه مندان به رمزنگاری بیشتری را جمع آوری کرده است. شبکه SWIFT در مقایسه با ارزهای رمزپایه جدید و عرفانی بسیار عملی و عملی است. بنابراین ، قبل از اینکه پول خود را خرج خرید و کسانی که می توانید به آنها بیشتر اعتماد کنید ، هوشمندانه انتخاب کنید – بلاکچین در مقابل سوئیفت انتخاب باشماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map