چرا بانک ها عاشق بلاکچین هستند اما بیت کوین را دوست ندارند؟

ما در جهانی زندگی می کنیم که از تمرکز در قدرت جامعه استفاده می شود. این شامل بانک ها ، مدارس ، صنایع و غیره است. با این حال ، بلاکچین با نیرویی بی نظیر به جهان ضربه زده است ، تقریباً در هر صنعت خارج از کشور تغییراتی ایجاد کرده است.

در این مقاله ، ما بررسی خواهیم کرد که چرا بانک ها بلاکچین را دوست دارند اما بیت کوین را دوست ندارند.

بیت کوین کاتالیزور رشد بلاکچین بوده است. فقط در سال 2017 قیمت آن از 1000 تا 19000 دلار سر به فلک کشیده است. اما ، بیت کوین بلاکچین نیست. این از بلاکچین به عنوان یک فناوری استفاده می کند و یک ارز رمزنگاری شده است که می تواند در بلاکچین برای انجام معاملات واقعی بین طرفین مورد استفاده قرار گیرد..

از طرف دیگر بلاکچین یک فناوری پیشگامانه است. این یک فناوری دفتر توزیع غیرمتمرکز (DLT) است. بلاکچین شامل گره هایی است که با هم کار می کنند تا اجماع را برای کل بلاکچین ایجاد کنند. هر گره نقشی دارد و باید یک کپی از دفتر به همراه داشته باشد. در حال حاضر ، الگوریتم های اجماع مختلف مختلفی وجود دارد. دو مورد از محبوب ترین ها شامل Proof-of-Work (PoW) و Proof-of-سهام (PoS) هستند. بیت کوین از اثبات کار (PoW) استفاده می کند.

بنابراین ، چرا بانک ها از بیت کوین متنفر هستند?

بیت کوین یک انقلابی است. این روشی است که به وسیله آن دو نفر می توانند دارایی را بدون نیاز به هیچگونه تمرکز دیگری انتقال دهند. این بدان معنی است که بانک ها مورد نیاز نیستند.

دولت متکی به کنترل است. و ، بانک راهی برای انجام این کار است. بانک ها نحوه انجام معاملات را تنظیم می کنند. هر معامله ای که از طریق بانک ها انجام می شود مستند است و هر زمان که نیاز باشد قابل ردیابی است. با این حال ، بانکها آنطور که فکر می کنید شرور نیستند. آنها در اقتصاد فعلی بسیار خوب کار می کنند. همچنین از کنترل فعالیتهای غیرقانونی اطمینان حاصل می شود.

علاوه بر همه موارد ، بانک ها هزینه های مربوط به رسیدگی به حساب یا معاملات را پردازش می کنند. به طور کلی ، بانک ها روش فعلی رسیدگی به معاملات هستند که اعتماد مردم و دولت را فراهم می کند. آنها همچنین وقتی بحران مالی سال 2008 اتفاق افتاد ، خوب عمل کردند. در آن زمان ، بانک ها بدون استفاده از دارایی عموم مردم وضعیت را کنترل می کردند.

چرا بانکها می ترسند؟

چرا بانک ها از بیت کوین متنفر هستند؟

با این حال ، کنترل متمرکز اشکالاتی دارد. و به همین دلیل است که ما شاهد افزایش بیت کوین در سال 2009 هستیم.

این اولین ارز رمزنگاری شده است که ظاهر شده و موفق به استفاده از فناوری توزیع شده دفتر کل دیجیتال (DTL) شده است. به آرامی و به طور پیوسته ، انبوهی از پروژه های مرتبط با ارزهای رمزپایه و بلاکچین را به همراه داشت.

امنیت ، شفافیت و یکپارچگی در مقایسه با سایر فناوری ها بی نظیر بود. با این حال ، بانک ها آن را دوست نداشتند.


ایده تمرکززدایی همیشه از ایده متمرکز بهتر است. نیاز به یک نهاد متمرکز را ریشه کن می کند و قدرت را از دولت به مردم منتقل می کند.

این امر موجب ترس و ترس بانک ها از بیت کوین می شود. این امر به چالش کشیدن بازار آنها بود. رشد آن در چند سال گذشته همچنین اطمینان بیشتری از توجه بانک ها را به همراه داشته است. تاکنون ، بانک ها هیچ اقدامی نظارتی علیه بیت کوین انجام نمی دادند. با این حال به آرامی ، بانک ها شروع به قطع جریان پول برای خرید ارز رمزپایه یا بیت کوین به طور کلی کردند.

بسیاری از بانک ها مانند بانک های انگلیس همکاری با شرکت هایی که با بیت کوین سر و کار دارند متوقف شدند. این بدان معناست که آنها رشد بسیاری از شرکتهای نوپا یا حتی مبادلات را متوقف کردند. هند نیز اخیراً هنگامی که موضع بزرگی گرفت RBI یک سفارش شمشیربازی حلقه ای قرار داده است در بانک ها برای معامله با ارز رمزنگاری شده.

بیت کوین نیز دارای معایب مربوط به آن است. این فعالیتهای غیرقانونی از جمله باج افزار را تشویق می کند.

چرا بانک ها عاشق بلاکچین هستند

بانک ها در حال ساخت برنامه های کاربردی بلاکچین و ارز رمزنگاری شده خود هستند. چرا که نه؟ این مزایای بسیاری را فراهم می کند. برخی از بانک هایی که سفر خود را آغاز کرده اند شامل BNY Mellon ، UBS ، Santander و موارد دیگر هستند! اتحاد آنها در سال 2016 ایجاد شد. آنها می خواهند یک سکه تسویه حساب (USC). این یک ارز دیجیتالی است که هدف آن ارائه تسویه حساب و پرداخت برای بازارهای مالی صنعتی است. USC از بلاکچین استفاده می کند.

ریپل ارز رمزنگاری شده دیگری است که هدف آن ارائه راهی برای تسویه حساب پرداخت های خارج از مرزها به بانک ها است. ایده این است که پرداخت های مرزی سریعتر و مقرون به صرفه انجام شود.

بانک ها همچنین در نظر دارند از بلاکچین استفاده کنند تا عملکرد داخلی خود را ایمن تر و کارآمدتر کنند. یک نمونه دیگر شامل کنسرسیوم سنگاپور است که از بانک های محلی تشکیل شده است. آنها دارند با موفقیت آزمایش شد زنجیره بلوک مشتری خود را بشناسید (KYC).

نتیجه

واضح است که بانک ها عاشق بلاکچین هستند و می خواهند از آن برای بهبود فرایندهای خود استفاده کنند. با این حال ، در مورد بیت کوین نیز می توان همین حرف را زد. نظر شما در مورد کل شرایط چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map