Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

مهمترین مشکلاتی که بلاکچین حل می کند

آیا می خواهید یاد بگیرید که بلاکچین چه مشکلاتی را حل می کند؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید

اگر شما مجبور باشید سه فناوری برتر موجود در جهان را تغییر دهید ، یکی از این فناوری ها بلاکچین است. شکی نیست که بلاکچین در حال رشد است. حتی اعداد و ارقام نیز دروغ نیست ، زیرا اندازه بازار جهانی بلاکچین آماده است تا در سال 2020 به 3 میلیارد دلار USB برسد و به یک حیرت انگیز تبدیل شود 39.7 میلیارد دلار تا سال 2025.

بزرگترین ذینفعان بخش سرمایه گذاری در جامعه ما هستند ، زیرا آنها می توانند روند کار خود را ساده کنند تا کارآیی ، اطمینان و مقیاس پذیری بیشتری داشته باشند. ما در حال حاضر Hyperledger داریم که یک اکوسیستم منبع باز از فناوری های بلاکچین است که هدف آن ارائه ابزارهای سازمانی ، کتابخانه ها و چارچوب هایی برای توسعه و استقرار یکپارچه است..

کاربر نهایی مانند من و شما نیز از این مزایا بهره مند هستیم. به عنوان مثال ، به لطف جمع آوری و ارسال خودکار شواهد ، مدیریت بیمه می تواند چندین برابر بهبود یابد. بلاکچین همچنین نقش بسیاری از واسطه ها را از بین می برد ، و این روند را قابل اعتماد تر ، مقرون به صرفه تر و سریع تر می کند!

همه اینها فقط به یک سوال منجر می شود ، “بلاکچین چه مشکلاتی را حل می کند؟”

در این مقاله ، ما مشکلات حل شده توسط بلاکچین را از بین خواهیم برد تا بتوانید آن را عمیق تر درک کنید. اما ، قبل از این کار ، بیایید درباره Blockchain و کارهایی که انجام می دهد بیشتر بیاموزیم?

بلاکچین چیست?

Blockchain شبکه ای از همتایان است که هر همتا می تواند معاملات را انجام دهد و اطلاعات را بدون نیاز به مرجع متمرکز به اشتراک بگذارد. شبکه همتا به همتا با استفاده از روشهای اجماع که اعتبار معاملات را تأمین می کند ، تأمین می شود. می توانید آن را به عنوان بلوک هایی تصور کنید که هر بلوک حاوی معاملات است ، با هم زنجیر شده اند. 

داده ها یک بار در بلاک نوشته می شوند و همچنین غیرقابل تغییر هستند که تغییر یا اصلاح بازیگران مخرب را بسیار سخت می کند. یک مورد دیگر که باعث ایجاد حیرت انگیز در بلاکچین می شود شفافیت ارائه شده در آن است. اگر کسی معامله ای را برای همتای دیگر خود ارسال کند ، معامله برای همه همتایان دیگر پخش می شود تا اعتبار و ذخیره شود.

توانایی عملکرد بدون یک مرجع مرکزی فرصت های زیادی را برای کاربران بوجود می آورد ، به ویژه سازمان های بزرگی که خدمات خود را برای کاربران نهایی اصلاح می کنند.

به طور خلاصه ، ویژگی های اصلی blockchain شامل موارد زیر است:

  • Blockchain یک شبکه همتا به همتا است
  • برای عملکرد صحیح به هیچ مرجعی متمرکز نیاز ندارد
  • از روشهای اجماع برای اعتبار سنجی معاملات استفاده می کند
  • از رمزنگاری استفاده می کند که امنیت بهتری را فراهم می کند
  • از دیگر مزایای بلاکچین می توان به شفافیت و تغییر ناپذیری اشاره کرد

می خواهید بیشتر بخوانید؟ سپس ، باید راهنمای دقیق ما در مورد Blockchain را در اینجا ببینید: Blockchain برای مبتدیان: راهنمای شروع کار.

انواع دیگری از فناوری بلاکچین وجود دارد که از اشکال دیگر پیاده سازی استفاده می کنند و فواید دیگری نیز دارند. اگر علاقه مند هستید ، Hyperledger و Corda را بررسی کنید.


بلاکچین نمی تواند همه مشکلات را حل کند

مورد دیگری که می خواهیم در مورد آن بحث کنیم ، نقش دقیق بلاکچین است. از لحاظ تئوری ، بلاکچین را می توان تقریباً در هر بخش موجود استفاده کرد.

با این حال ، این بدان معنی نیست که بلاکچین برای حل تمام مشکلات موجود است. مطمئناً این انقلاب ارزهای رمزنگاری شده را آغاز کرده است ، اما هنوز یک راه طولانی برای ادغام عمیق آن در جامعه ما وجود دارد ، درست مثل برق و اینترنت.

اما ، در حال حاضر ، می توان گفت که بلاکچین امیدوار کننده است. این می تواند محیط های پایداری را برای بخشهای مختلف فراهم کند که در حال حاضر می تواند برخی از جنبه های آن را حل کند. با گذشت زمان ، می تواند به حل سایر مشکلات اصلی فوری تر مرتبط با آن کمک کند.

برای کمک به شما در درک مشکلات حل شده توسط بلاکچین ، بیایید آنها را لیست کنیم و یکی یکی از آنها عبور کنیم.

مشکلات حل شده توسط بلاکچین

زنجیره تامین

شکی نیست که زنجیره تامین هسته اصلی اقتصاد ما است. هر مشکلی در زنجیره تامین می تواند کل شبکه مشاغل موجود را تحت تأثیر قرار دهد.

در حال حاضر ، مشکلات مختلف زیادی وجود دارد که زنجیره تأمین از آنها عبور می کند. تاخیر در روند زنجیره تامین ، کلاهبرداری و عدم شفافیت در کل زنجیره تامین یکی از این مشکلات است. همه این مشکلات به دلیل استفاده از روش ها و سیستم های سنتی وجود دارد که برای ارائه یک تجربه یکپارچه بهم پیوسته نیستند.

این شبکه از نهادهای مختلفی از جمله تولیدکنندگان ، ارائه دهندگان زنجیره تامین ، توزیع کنندگان ، فروشگاه های آجر و ملات ، تجارت و کاربر نهایی تشکیل شده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش نرود ، همه بازیکنان آسیب می بینند.

به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل شود که زنجیره تامین تا حد ممکن کارآمد است. همچنین ، مورد دیگری که باید حل شود ، کشف و حذف تقلب است.

Blockchain می تواند با شفافیت ، تغییرناپذیری و توانایی ردیابی بسته ها از طریق کل فرآیند زنجیره تامین ، به حل مشکل کمک کند..

این اطلاعات نه تنها کالاها را از کلاهبرداری محافظت می کند ، بلکه اطمینان می دهد که شرکت کنندگان در زنجیره تأمین به محض توجه به موضوعی مطلع می شوند. همچنین همه افراد در زنجیره تأمین در یک صفحه هستند.

ردیابی در زمان واقعی زنجیره تامین همچنین به ارائه دهندگان پیک کمک می کند که می توانند با اطلاعات موجود اختلافات را حل کنند.

در حال حاضر ، شرکت های بسیاری وجود دارند که از زنجیره بلوک برای زنجیره های تأمین از جمله استفاده می کنند والمارت برای ردیابی غذا. آنها با IBM کار می کنند و از Hyperledger Fabric استفاده می کنند. OpenPort همچنین از زنجیره بلوک برای اتصال حامل ها و حمل و نقل از طریق یک زنجیره تأمین مقرون به صرفه و بسیار قابل اعتماد مدیریت شده توسط زنجیره بلوک استفاده می کند.

رأی دادن

تردیدی نیست که رأی دادن ، اگرچه منجر به حاکمیت دموکراتیک می شود ، مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد. واضح است که روش های زیادی وجود دارد که می تواند اشتباه پیش رود.

در رأی گیری می توان به سود یک حزب تقلب کرد. همچنین رأی دادن غیرقابل دسترسی است ، به این معنی که بسیاری از افرادی که می خواهند به حقوق خود دسترسی پیدا کنند به دلیل نحوه انجام آن در محیط امروزی نمی توانند این کار را انجام دهند..

حتی وقتی رأی گیری واضح انجام می شود ، مواردی می تواند وجود داشته باشد که حزب مخالف بتواند نظریه هایی درباره نحوه تقلب در رأی گیری ایجاد کند – که می تواند منجر به ناآرامی شود.

بلاکچین می تواند به حل همه این مشکلات کمک کند. این می تواند به دولت ها یا سازمان های دیگر کمک کند تا روند رای گیری را به روشی شفاف انجام دهند. از آنجایی که بلاکچین یک پایگاه داده تغییرناپذیر ارائه می دهد ، پس از صدور رأی ، هیچ رأیی قابل تغییر نیست. همچنین با ارائه کلید خصوصی منحصر به فرد خود برای ورود به سیستم و سپس رأی دادن ، راهی برای اطمینان از عدم تقلب در رای دهندگان فراهم می کند..

در صورت بروز هرگونه اختلاف در آینده ، می توان آرا را جستجو و تأیید کرد تا از نتایج منصفانه اطمینان حاصل شود.

مالکیت معنوی و حق چاپ

هر ساله سازندگان میلیاردها دلار به دلیل نقض حق چاپ از دست می دهند. فقط در ایالات متحده ، تلویزیون و فیلمسازان سالانه 71 میلیارد دلار ضرر می کنند. حالا ، این خیلی است! 

برای محافظت از منافع خود ، آنها یک شرکت حقوقی دارند که به دنبال این تخلف است و اطمینان می دهد که ویژگی های فکری آنها تا بهترین دانش ایمن است. در واقع ، آنها همچنین شرکت های شخص ثالث را استخدام می کنند تا به دنبال نقض IP باشند و سپس IP را برای آنها درخواست کنند. 

شکی نیست که افراد خلاق بیشترین رنج را می کشند زیرا کار آنها بدون اجازه یا هر نوع پرداختی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ، از آنجا که اینترنت یک شبکه بزرگ است ، یافتن اطلاعات درمورد تمام موارد نقض IP برای حتی بهترین راه حل ها واقعاً دشوار است..

واضح است که آنها به راه حل بهتری نیاز دارند و اینجاست که بلاکچین وارد بازار می شود. با استفاده از بلاکچین ، سازندگان می توانند کارهای خود را دیجیتالی کنند که منجر به ردیابی بهتر می شود.

به عنوان مثال ، اگر کارهای خلاقانه شخصی دیجیتالی شود ، فراداده تولید می شود که شامل مهر زمان ، مالکیت و سایر جزئیات اصلی مورد نیاز برای محافظت از اثر است. همه اینها سپس در زنجیره بلوکی ذخیره می شود که غیرقابل تغییر است. اکنون خالق می تواند کار خود را با عموم به اشتراک بگذارد.

با دیجیتالی شدن محتوا ، می توان به راحتی ردیابی کرد. بلاکچین همچنین قادر است مالک یا آژانس مربوط را در مورد مسئله کپی رایت آگاه کند. این بستر همچنین می تواند برای انجام اقدامات قانونی خودکار باشد. همه اینها به دلیل عملکرد شفافیت در زمان واقعی در بلاکچین امکان پذیر است.

سونی یکی از اولین افراد در زمینه فرزندخواندگی است بلاکچین برای DRM.

مراقبت های بهداشتی

مهم است که تأکید کنیم که در حال حاضر مراقبت های بهداشتی ما چقدر بد است. ما در حال حاضر در مرحله اواسط همه گیری (Covid-19) هستیم و سیستم های بهداشتی ما قادر به کنار آمدن با آن نیستند. جدا از فشار زیاد موارد جدید ، یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت سیستم های بهداشتی ما استفاده نکردن از فناوری مناسب است.

در حال حاضر ، سیستم های مراقبت های بهداشتی به شدت به سیستم های متمرکز وابسته هستند تا داده های بیماران را مدیریت کنند. این امر هنگامی که بیمار بیمارستان را تغییر می دهد یا پزشک جدید یا متخصص مراقبت های پزشکی به وی اختصاص می یابد ، می تواند منجر به مسائل و اختلافاتی شود.

جدا از این ، داده های ذخیره شده در بانک اطلاعات بیمارستان نیز ایمن نیستند زیرا اطلاعات کلیدی از جمله آزمایش ژنومی ، آزمایش کارت اعتباری و سایر پرونده های پزشکی به سرقت رفته و در بازار سیاه فروخته می شوند. بیش از 176 میلیون پرونده بیمار از دوره 2009 تا 2017 به خطر افتاده است.

بلاکچین می تواند به حل همه این مشکلات کمک کند.

اولین فایده ای که مراقبت های بهداشتی از بلاکچین می گیرد ماهیت غیرمتمرکز آن است. این می تواند به ایجاد یک نمایه بیمار بهتر کمک کند که می تواند خود زنجیره بلوک را بارگذاری و حفظ کند. همچنین می تواند به محافظت از داده های بیمار کمک کند زیرا بلاکچین از رمزنگاری برای مسدود کردن همه این شبکه ها استفاده می کند.

دو بازیکن اصلی که از بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند شامل MedicalChain و BurstIQ هستند که به ترتیب یکپارچگی و امنیت سوابق بهداشتی را فراهم می کنند.

پرداخت های مرزی

مشکل مهم دیگری که بلاک چین پرداخت های مرزی را حل می کند. اگر فردی هستید که در خارج از کشور کار می کنید و می خواهید برای اقامت خانواده خود در محل زندگی خود پول ارسال کنید ، برای انتقال وجوه باید از بانک یا سایر ارائه دهندگان پرداخت کمک بگیرید..

برای شروع پرداخت ، ابتدا باید روش KYC را انجام دهید و سپس واجد شرایط ارسال مبلغ خواهید بود. همچنین شخصی که مبلغ را برای او ارسال می کنید نیز باید دارای حساب بانکی یا بستر پرداخت باشد.

به طور خلاصه ، اگر بخواهید مسیر سنتی پرداخت های مرزی را دنبال کنید ، تعداد زیادی وابستگی وجود دارد.

جدا از آن ، شما همچنین باید چند روز صبر کنید تا پردازش پرداخت توسط ارائه دهنده پرداخت انجام شود. این اتفاق به دلیل این واقعیت است که قوانین و مقررات زیادی توسط دولت و همچنین بانکهایی که پردازش پرداخت می کنند وضع شده است. با این حال ، تعداد کمی از آنها در زمان کمتری پرداخت می کنند.

با بلاکچین آشنا شوید ، یک مشکل حل کننده همه مشکلات فوق.

بدون نیاز به گذراندن یک فرآیند مناسب KYC می توان از آن برای پرداخت های فوری مرزی استفاده کرد. آنقدر خوب است که حتی بانک ها برای انتقال وجوه هنگفت از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. هزینه انتقال نیز در مقایسه با روش های سنتی که به ارسال کننده سود می رساند ، کم است.

مورد دیگری که بلاک چین حل می کند ، توانایی ارسال پرداخت بدون نیاز به عبور از سیستم نهادینه شده است.

 

بیمه

درست مثل سیستم زنجیره تأمین ، بخش بیمه نیز هر روز تلاش می کند با آن مقابله کند از تقلب رنج می برد. جدا از کلاهبرداری ، این ادعاها زمان بر است و چندان کاربرپسند نیست.

به عنوان فردی که متقاضی بیمه است باید با نماینده خود ارتباط برقرار کند و پس از آن ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا رسیدگی به مطالبات انجام شود.

با استفاده از بلاکچین ، بسیاری از چیزها تغییر خواهد کرد. اول از همه ، ادعاها را می توان براساس اطلاعات جمع آوری شده هنگام حادثه ، خودکار کرد.

بنابراین ، اگر بیمه اتومبیل دارید و اتومبیل شما به یک وسیله ارتباطی مناسب برای ضبط داده ها مجهز است ، می توان از داده ها برای اعتبار سنجی بیمه استفاده کرد و در کمتر از یک روز دعاوی را تعطیل کرد. این امر می تواند نحوه کارکرد بیمه را تغییر داده و باعث رضایت بیشتر مردم در مورد روند مطالبات شود.

 

مشاور املاک

بخش املاک و مستغلات یک مثال عالی دیگر برای نمایش ظرفیت بلاکچین برای حل مشکلات است. وضعیت فعلی املاک و مستغلات به هیچ وجه عالی نیست. اول از همه ، خریدار برای بدست آوردن ملک جدید نیاز به طی مراحل طولانی دارد. همچنین ، لازم است مالکان املاک را قبل از خرید آنها تأیید کند.

بنابراین ، اگر اکنون تصمیم به خرید ملکی دارید ، ممکن است ماه ها معامله انجام شود. این برای همه افراد خارج از کشور مطلوب نیست.

بلاکچین با ارائه یک شبکه غیرمتمرکز برای انجام معاملات مشکل را حل می کند. برای انجام این نوع معاملات می توان املاک و مستغلات را دیجیتالی کرد.

همچنین ، یک قرارداد دیجیتال ایجاد می شود که شامل تمام شرایط لازم برای خرید است. به عنوان مثال ، خریدار می تواند برای شروع قرارداد پول رمز بدهد. با گذشت زمان ، او می تواند مبلغ را به فروشنده پرداخت کند و پس از تمام پرداخت ، مالکیت در عرض چند دقیقه به خریدار تغییر می یابد.

پروپی یکی از شرکت هایی است که با استفاده از قراردادهای هوشمند خرید و فروش املاک و مستغلات را سریعتر و مطمئن تر می کند!

 

سرقت هویت

در دنیای اتصال فعلی ، یک مشکل بزرگ که کاربران اینترنت باید نگران آن باشند هویت است. به راحتی می توانید سرقت هویت خود را انجام دهید زیرا اطلاعات مربوط به شخص از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی یا نقض داده ها که امروزه اغلب اتفاق می افتد ، به راحتی در دسترس است.

بنابراین ، اگر فردی از سرقت هویت رنج ببرد ، می تواند دوستان خود و یا حتی دارایی هایی را که در طول زندگی پس انداز کرده اند ، از دست بدهد. سرقت هویت می تواند منجر به از بین رفتن موجودی بانک ، استفاده از کارت اعتباری و غیره شود. 

بلاکچین می تواند با ارائه یک شبکه غیرمتمرکز به همه ، که هویت هر فرد در آن منحصر به فرد است و فقط یکبار می تواند ارائه شود ، به حل مشکل کمک می کند. شناسه های منحصر به فردی به آنها داده می شود که امکان تکرار یا سرقت ندارند. 

در حال حاضر چند بازیکن وجود دارند که هویت دیجیتال را به روش امن تری ارائه می دهند. آنها شامل NewBanking و ValdiateID هستند.

 

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله می رساند ، جایی که ما بحث می کنیم که بلاکچین چه مشکلاتی را حل می کند. همانطور که مشاهده می کنید عملا می تواند بسیاری از مشکلات اساسی موجود در ارتباط با افراد واقعی را حل کند. 

با این حال ، این بدان معنا نیست که پذیرش بلاکچین در بالاترین حد خود قرار دارد. در حقیقت ، مشاغل هنوز متقاعد نشده اند که به بلاکچین نیاز دارند. این می تواند به دلیل چالش های اجرای بلاکچین ، هزینه مربوط به آن ، بلوغ به عنوان یک فناوری و غیره باشد.

بنابراین ، نظر شما در مورد مشکلاتی که بلاکچین حل می کند؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector