Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه راه حل های مدیریت قرارداد و بلاکچین با هم کار می کنند

آیا به دنبال یادگیری در مورد راه حل های مدیریت قرارداد و بلاکچین هستید؟ اگر این کار را انجام دهید ، به جای درست آمده اید. 

در این مقاله ، ما می خواهیم روی راه حل های مدیریت قرارداد تمرکز کنیم و یاد بگیریم که بلاکچین چگونه بر راه حل مدیریت قرارداد تأثیر می گذارد. به طور خلاصه ، تمرکز ما زنجیره بلوک CMS خواهد بود. همچنین با چالش های بلاکچین CMS آشنا خواهیم شد. بنابراین ، بدون هیچ تأخیری ، شروع کنیم.

بلاکچین این توانایی را دارد که انقلابی در هر بخشی از آنجا ایجاد کند. یکی از بزرگترین تأثیراتی که بلاکچین خواهد داشت بر تجارت است. این زیرساخت های جدید را ایجاد می کند و به مشاغل کمک می کند تا روند کسب و کار خود را ایجاد و ساده کنند.

بنابراین ، بلاکچین چگونه کمک می کند؟ بلاکچین یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر است که شفافیت ، امنیت را بهبود می بخشد و تغییرناپذیری را ایجاد می کند. همه این ویژگی ها برای تغییر تقریباً هر فرآیند کاری بیش از اندازه کافی است. این شامل راه حل های مدیریت قرارداد نیز می باشد.

راهکارهای مدیریت قرارداد چیست?

راهکارهای مدیریت قرارداد ، نرم افزاری است که به تمام ابزارها و تکنیک های مربوط به مدیریت چرخه زندگی مجهز شده است. این قرارداد را از طریق مشتریان ، کارمندان ، شرکا و اشخاص حقیقی که برای حفظ گردش کار خود به قراردادها وابسته هستند ، مدیریت می کند.

معمول است که ببینیم مشاغل از قراردادهای کاغذی استفاده می کنند. آنها مفید هستند ، اما در مورد اصلاح ، تأیید یا ذخیره آنها محدود است. چه اتفاقی می افتد که به دلیل تصادف قرارداد کاغذ به سرقت برود یا از بین برود؟ این همان جایی است که راه حل نرم افزاری مطرح می شود. اکنون ، مشاغل در دیجیتالی کردن قراردادهای کاغذی خود پیشگام تر هستند.

بلاکچین را وارد آرایه کنید

بلاکچین می تواند به تغییر نحوه کارکرد راه حل های مدیریت کنونی کمک کند. این امر باعث ایجاد مدیریت بلاکچین می شود – یک برنامه عالی که می تواند راهی برای تسلط بر مدیریت قرارداد برای تجارت فراهم کند.

چگونه بلاکچین می تواند مدیریت قرارداد را تغییر دهد?

پردازش قرارداد همیشه یکی از بزرگترین چالشهای تجارت بوده است. بزرگترین چالش ، هماهنگی هنگام مدیریت فعالیتهای مختلف مرتبط با بلاکچین است ، از جمله نویسندگی ، مذاکرات ، تمدید ، اجرای / اجرا و تمدید. تمام این فعالیت ها زمان خوبی را صرف کرد.

بنابراین ، بلاکچین چگونه راه حل های مدیریت قرارداد را تغییر می دهد؟ بیایید کشف کنیم.

استفاده از قراردادهای هوشمند


یکی از پایه های بلاکچین قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند ، اتوماسیون شبکه و قابلیت تبدیل قراردادهای کاغذی به قراردادهای دیجیتالی را می دهد. قراردادهای هوشمند را می توان کدهای حقوقی مشابه قانونی بودن قراردادهای کاغذی دانست.

توسعه دهندگان می توانند با بازی دادن دو طرف قرارداد هوشمند را تعریف کنند. هنگامی که همه با شرایط قرارداد موافقت کردند ، قرارداد شروع به کار می کند و همه چیز را رسمی می کند.

از آنجا که همه چیز در کد است ، اتوماسیون با استفاده از قراردادهای هوشمند قابل دستیابی است. به عنوان مثال ، اگر یک طرف از طرف دیگری وام گرفته باشد ، می توان قرارداد هوشمند را برای ذخیره مبلغ وام ، نرخ بهره و سایر شرایطی که وام با آن ذخیره می شود ، کدگذاری کرد. قرارداد هوشمند همچنین می تواند شامل عملکردهایی باشد که می تواند اقدامات مشروط را تحریک کند. این بدان معناست که اگر یکی از طرفین وام خود را ترخیص کند ، در این صورت قرارداد می تواند خود بسته شود یا به همه طرف های درگیر در قرارداد هوشمند اطلاع دهد. قراردادهای هوشمند اولین بار در راه حل نسل دوم بلاک چین ، Ethereum ارائه شد.

اگر می خواهید درباره قراردادهای هوشمند بیشتر بدانید ، توصیه می کنیم راهنمای دقیق ما در مورد قراردادهای هوشمند را در اینجا ببینید: Smart Contracts: The Ultimate Guide for Beginners.

نیازی به واسطه نیست

با راه حل های مدیریت قرارداد با استفاده از بلاکچین ، دیگر نیازی به واسطه نیست. داده ها را می توان در مورد قرارداد بین طرفین رد و بدل کرد. داده ها می توانند مربوط به یک معامله یا هر قسمت از قرارداد باشند. همچنین ، هیچ محدودیتی در ارتباط چند مهمانی یا همسالان با یکدیگر وجود ندارد. با این کار مدت زمان انتظار برای پردازش و اطلاع رسانی قراردادها از بین می رود. در تنظیمات سنتی ، یک قرارداد می تواند به دلیل در دسترس نبودن یک طرف گیر کند. این به سادگی در قراردادهای هوشمند مورد استفاده راه حل های مدیریت قرارداد اتفاق نمی افتد. 

کمبود واسطه همچنین به معنی معاملات سریعتر و دستکاری کمتر است. 

قابل تأیید و دقیق

Blockchain همچنین نمایشی قابل تأیید و دقیق از معاملات انجام شده در شبکه را ارائه می دهد. CMS در بستر بلاکچین به معنای اطلاعات قابل تأیید و دقیق است. این یک روش کاملاً مناسب برای اداره کلیه داده ها و قراردادها را فراهم می کند که توسط طرفین تأیید می شود. تغییرناپذیری بلاکچین به معنای دقیق بودن داده ها نیز می باشد. یک قرارداد منعقد شده است ، به راحتی نمی توان آن را اصلاح کرد. با این حال ، با مجوز مناسب ، می توان آن را تغییر داد. 

کارآمد و صرفه جویی در هزینه

بارزترین تغییر دیگری که بلاکچین برای CMS ایجاد می کند ، کارآیی بیشتر و صرفه جویی در هزینه آن است. قراردادهای هوشمند اتوماسیون را به همراه دارد که به نوبه خود باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مربوط به مدیریت قراردادها می شود.

امنیت و پشتیبان گیری از اطلاعات پیشرفته

بلاکچین با استفاده از رمزنگاری پیشرفته محتوای قراردادها ، مشارکت و سایر اطلاعات اصلی را که باید ایمن نگه داشته شوند ، تأمین می کند. قراردادهای هوشمند امنیت مناسبی را ارائه می دهند و با راه حل های مدیریت قرارداد به خوبی کار می کنند. همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا روی نیازها متمرکز شوند و راه حلهایی را برای کسب و کار ارائه دهند.

همانطور که اشاره کردیم ، رمزنگاری CMS و بلاکچین را قادر می سازد تا در بهترین امنیت خود کار کند. بیشتر راه حل های CMS و بلاکچین به محاسبات انجام شده توسط همتایان برای تأیید معامله بستگی دارد.

اقدامات فوری تضمین شده است

با استفاده از Blockchain for CMS ، طرفین نیازی به انتظار واسطه ها یا هر سیستم دیگری ندارند تا قراردادهای خود را به جلو پیش ببرند. راه حل های قرارداد هوشمند با روش های تأیید احمقانه ارائه می شوند. این به دلیل این واقعیت است که بلاکچین سوابق سایر معاملات انجام شده را ثبت می کند. با این کار ، اقدامات قبلی برای تأیید اقدامات جدید استفاده می شود – باعث می شود سریعتر و سریعتر تأیید شوند. معامله فقط در صورت تحقق پیش شرط ها انجام می شود.

مدیریت خودکار

یک تماس را می توان به طور خودکار در طول چرخه زندگی خود مدیریت کرد. این به دلیل قراردادهای هوشمند امکان پذیر است. تنها شرط ایجاد شرایط و شرایط به بهترین شکل ممکن است. اگر به درستی تنظیم شوند ، مخاطب می تواند خودش مدیریت کند. برای رسیدن به این سطح اتوماسیون ، طرفین باید بنشینند و شرایط و ضوابط را به درستی تنظیم کنند.

مدیریت خودکار در مورد رسیدگی به قراردادهای ساده و پیچیده بسیار مفید است. بدون قراردادهای هوشمند یا بلاکچین برای CMS ، اجرای دقیق آن توسط افسران قرارداد انجام می شود. این زمان ، درد و تلاشی را که برای نظارت یا پاکسازی این قراردادها صرف می شود ، کاهش می دهد.

بخش مالی می تواند با این موارد بسیار سودمند باشد زیرا پرداخت های به موقع و مدیریت بهتر مشتری را تضمین می کند. 

بهبود شفافیت

بلاکچین به دلیل تغییرناپذیری و امنیت خود مشهور است ، اما همچنین شفافیت نیز به همراه دارد. شفافیت ، در سطح ابتدایی است ، که به طرفین امکان می دهد تا در مورد وضعیت قراردادها یا سایر اطلاعات حیاتی اطلاعات کسب کنند ، که اطمینان حاصل می کند راه حل به طور مثر اجرا می شود. شفافیت سطح ورود به این معنی است که طرفین درگیر از وضعیت قرارداد مطلع می شوند – همچنین اطمینان حاصل می کند که هیچ ابهامی بین طرفین وجود ندارد.

اعتماد نیز در سیستم ایجاد می شود زیرا اطلاعات ذخیره شده قابل انعطاف نیستند. بنابراین ، غیرممکن است کسی بتواند اطلاعات ذخیره شده را تغییر دهد و یک عدم انطباق را انجام دهد. 

شرکت هایی که با بلاکچین راه حل های بسیار خوبی برای مدیریت قرارداد ارائه می دهند

CMS با بلاکچین ایده ای است که قبلاً توسط بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری پیاده سازی شده است. در این بخش ، ما از طریق این شرکت ها بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که آنها چه پیشنهادی دارند.

بلاکچین Accenture برای قراردادها

Accenture با استفاده از فناوری بلاکچین برای مدیریت قراردادها تخصص خود را ارائه می دهد. این موسسات مالی را برای مدیریت قراردادهای خود بهبود می بخشد تا بتوانند آنها را به صورت خودکار انجام دهند و در عرض چند دقیقه با آنها کار کنند نه اینکه منتظر بمانند روزها برای رسیدگی به آنها.

Accenture از فناوری R3 Corda و Microsoft Azure برای تهیه بلاکچین Accenture خود برای قراردادها استفاده می کند. این راندمان بالا و اصطکاک کم را برای کل فرایند ارائه می دهد. طرفین را درگیر می کند و قراردادها را در طول چرخه زندگی خود اداره می کند. 

همچنین با مقالات موجود کار می کند زیرا آنها به قراردادهای دیجیتالی تبدیل می شوند و سپس در یک پایگاه داده مشترک بلاکچین بارگذاری می شوند. هر یک از طرفین به راحتی می توانند قراردادهای خود را مدیریت کنند – آنها را مشاهده کنید ، آنها را اصلاح کنید و آنها را بپذیرید. همه اینها روی دفتر کل بلاکچین برای بهترین نتیجه ممکن انجام می شود. تغییرناپذیری Blockchain همچنین به کل روند کمک می کند.

همچنین با استفاده از به اشتراک گذاری و رمزگذاری محدود داده ، امنیت بالایی را ارائه می دهد. در پایان ، آنها مزایای زیر را با Blockchain Accenture خود برای قراردادها فراهم می کنند

 • بهبود دید
 • کارایی و سرعت بهبود یافته
 • منبع واحد داده
 • زباله های محیطی را کاهش دهید
 • اختلافات و تلاش های آشتی را از بین ببرید.

مدیریت قرارداد Icertis (ICM)

پروژه بعدی که درباره آن صحبت خواهیم کرد ، مدیریت قراردادی Icertis (ICM) است. آنها چارچوب Icertis Blockchain خود را ارائه می دهند که به شما اجازه می دهد شرکت ها راه حل های قراردادی را در بلاکچین مبتنی بر استاندارد و همچنین بلاکچین مجاز مستقر کنند..

برخی از ویژگی های اصلی ارائه شده توسط چارچوب ICM آنها شامل موارد زیر است.

 • بلاکچین مجاز یا مبتنی بر استاندارد را با بستر ICM به کار گیرید.
 • می توان آن را در Microsoft Azure مستقر کرد
 • ثبت معاملات خاص را ثبت می کند
 • بندهای هوشمند را تعریف کنید
 • تبادل اطلاعات
 • نظارت و مدیریت کنید

همچنین این شرکت ها را قادر می سازد تا نمونه سازی یکپارچه و استقرار تولید را انجام دهند.

اگر می خواهید درباره ICM بیشتر بدانید ، اینجا را بررسی کنید: چارچوب قرارداد Icertis.

مایکروسافت همچنین اخیراً برای مدیریت قرارداد بلاکچین با Icertis همکاری کرده است. 

MindTree

MindTree همچنین راه حل مدیریت قرارداد هوشمند خود را برای تجارت مشتقات فرابورس (فرابورس) ارائه می دهد. آنها آن را با استفاده از راه حل Mindtree’s Blockchain ارائه می دهند ، که پردازش قابل اعتماد ، ایمن و سریع است.

این یک رویکرد هوشمندانه برای مدیریت قرارداد OTC ارائه می دهد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد راه حل OTC آنها بخوانید اینجا.

مزایای کلی شامل امنیت ، شفافیت ، کارایی و غیره

کنفیدیو

Konfidio ، استودیوی Blockchain Venture Studio در برلین ، همچنین راه حل غیرمتمرکز خود را ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد یک شرکت به طور موثر و هوشمندانه قراردادهای خود را مدیریت کند. اطلاعات بیشتر در مورد راه حل آنها را بررسی کنید اینجا.

ویژگی های اصلی شامل موارد زیر است

 • داشبورد مدیریت زمان واقعی
 • SLA هوشمند و عملکرد قرارداد
 • خدمات و محصولات کاتالوگ

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله CMS و بلاکچین می رساند. ما در مورد چگونگی سودمندی راه حل های مدیریت قرارداد از بلاکچین یا برعکس بحث کردیم. Blockchain توانایی بهبود CMS به شدت را دارد. بنابراین ، نظر شما در مورد هر دو این فناوری ها چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector