Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain vs Cryptocurrency: گیج نشوید!

تعدادی از افراد هستند که اخیراً در حال کشف دنیای بلاکچین هستند. مردم اغلب بلاکچین ها را با ارزهای رمزپایه اشتباه می گیرند. برخی تمایل دارند باور کنند که آنها فقط مترادف هستند. خوب ، می توانید حدس بزنید که آنها مطمئناً یک چیز نیستند. بنابراین ، تفاوت های بزرگ بین آنها چیست؟ اسبهای خود را نگه دارید ، در این مقاله blockchain vs cryptocurrency همه چیز درباره این دو را خواهید دانست.

Blockchain vs Cryptocurrency: بلاکچین چیست?

خوب ، بنابراین اولین بلاکچین ها می آیند. بلاکچین فناوری است که در آن تراکنش ها یا داده ها ذخیره می شوند. هر بلوک در این زنجیره شامل یک داده یا اطلاعات منحصر به فرد است. این بلوک ها یک زنجیره کامل را ترکیب می کنند و مانند یک دفتر بزرگ دیجیتال کار می کنند. تمام داده ها به ترتیب زمانی ذخیره می شوند.

در همان ابتدای کار وقتی ساتوشی ناکاموتو تکنولوژی را اختراع کرد که خودش نامگذاری کرد بلاکچین به عنوان بیت کوین. باز هم نام ارز رمزنگاری شده در اکوسیستم نیز بیت کوین است. از اینجا شروع سردرگمی شد. سپس فقط یک نظیر بود که پول نقد الکترونیکی را مشاهده کنید.

بلاکچین

پس از سقوط اقتصادی در سال 2008 ، جهان برای پول جدید گریه می کرد که به دلیل برخی اشتباهات بانک ها از دست نخواهد رفت. دنیا فقط از بانک ها متنفر بود زیرا بسیاری از مردم هرچه داشتند از دست دادند. بیت کوین شروع به نشان دادن پتانسیل پول جدید ضد بانکی (!) کرد که مردم می توانند به آن اعتماد کنند.

بعداً بسیاری از بلاکچین های دیگر مانند Ripple و Ethereum ظاهر شدند. آنها این فناوری را بسیار پیچیده تر کردند. آنها به ما نشان دادند که بلاکچین می تواند جنبه های دیگری نیز داشته باشد. این می تواند هر نوع داده ای را ذخیره کند. به تعبیری ، این یک رونق فناوری بود. کاری که مردم می توانند با این فناوری بلاکچین انجام دهند بی حد و مرز است.

ویژگی های Blockchains

یک بلاکچین دارد 4 ویژگی اصلی. آنها به شرح زیر است,

1. غیرمتمرکز. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند روش بلاکچین را اصلاح یا دستکاری کند.

2. یک دفتر توزیع شده برای تقویت در برابر تقلب و مدیریت آسان تر.

3. ضرب سکه یک سناریوی معمول است. می توانید استخراج بیت کوین را به عنوان ضرب سکه در نظر بگیرید.

4. اکوسیستم رایگان دستکاری.


Blockchain vs Cryptocurrency: رمزنگاری چیست؟?

Cryptocurrency یک داستان کاملاً متفاوت است! می توانید آن را دارایی مورد استفاده فناوری بلاکچین – پول شبکه – بنامید. از نظر فنی ، مردم اغلب آن را “نشانه” می نامند. گرچه ، بلاکچین هایی وجود دارند که از رمزها در اکوسیستم خود استفاده نمی کنند. این یک بلاکچین بدون رمز است. موج دار بدون سکه XRP می تواند نمونه ای عالی از این نوع باشد. بعداً به آن خواهیم رسید ، این داستان دیگری است.

بلاکچین در مقابل ارز رمزنگاری شده

هنگامی که ما مواد یا خدمات را مبادله می کنیم ، باید از یک مورد پولی مشترک استفاده کنیم که هر دو طرف توافق می کنند برای داشتن ارزش اعتماد داشته باشند. ارز رمزپایه آن دارایی مشترکی است که هر دو طرف به آن اعتماد دارند – وسیله مبادله.

می توانید اینگونه بیان کنید – بلاکچین بانک فدرال ایالات متحده و ارزهای رمزپایه دلار آمریکا هستند.

همانطور که بلاک چین های بدون رمز را دیده ایم ، ارزهای رمزپایه بدون بلاک نیز وجود دارد. IOTA یک نمونه عالی از این نوع شرکت های دفتر توزیع شده است.

هر سکه با نام Blockchain که استفاده می کند یکسان نیست. مانند ، Ethereum از Ether (ETH) و Ripple از XRP استفاده می کند.

چندین ارز رمزپایه شده بر روی یک بلاکچین مشابه ساخته می شود. به عنوان مثال ، حتی شما می توانید ارز رمزنگاری شده خود را با استفاده از بلاکچین Ethereum بسازید. این فناوری واقعاً پیچیده و محکم است.

چگونه می توانید ارزهای رمزپایه را داشته باشید?

بنابراین ، آیا می خواهید ارزهای رمزپایه داشته باشید؟ در مورد چگونگی انجام این کار معمولاً دو سناریو وجود دارد –

1. ارز را با استفاده از توان پردازشی و توان الکتریکی خود استخراج کنید.

2. ارز را از هر مرکز مبادله رمزنگاری مطمئن خریداری کنید.

ویژگی های ارزهای رمزپایه

برخی از ویژگی های مشترک یا خصوصیات رمزنگاری ها وجود دارد,

1. برگشت ناپذیر ، یعنی وقتی معامله انجام می شود که هیچ راهی برای بازگشت ندارد.

2. نام مستعار.

3. سریع و ایمن

4- برای دادن یا گرفتن پول از شخصی نیازی به درخواست مجوز نیست.

5. عرضه بازار کاملاً کنترل می شود. تعداد محدودی بیت کوین در این سیاره وجود دارد.

6. بر اساس سیستم IOU بنابراین هیچ بدهی وجود ندارد.

کلمات نهایی

بچه ها ، این بود من فکر می کنم شما سر و صدا از سردرگمی بلاکچین و ارز رمزنگاری شده دریافت می کنید. هرگز در مورد موضوع گیج نشوید. اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را دارید ، بهتر است از هر آنچه که مهم است ایده بگیرید. در اینجا چند مقاله عالی آورده شده است که می تواند از دانش عبور کند. امیدوارم سفری عالی در پیش داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector