Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain vs Tangle: آیا زمان تغییر رسیده است؟

هیچ کس نمی تواند انکار کند که بلاک چین ها نقص زیادی دارند. بله ، بلاکچین آینده ای را که ممکن است در آن وجود داشته باشد به ما نشان داد و هیچ کس بر آنچه که داریم حاکم باشد وجود نخواهد داشت. جهانی کاملا غیر متمرکز به یک امکان تبدیل شد. در حالی که ایده جامد است ، عملکرد بلاکچین دارای دو مسئله جدی است – مقیاس پذیری و انصاف. IOTA به نوعی مانند یک غافلگیری بزرگ به ما آمد. آنها یک سیستم دفتر دیجیتال بدون بلوک به نام Tangle را پیشنهاد کردند. بنابراین بحث blockchain vs Tangle آغاز شد.

Blockchain vs Tangle: Tangle چیست?

گفتن اینکه Tangle چیست آسانتر از تعریف اینکه چیست چیست. Tangle همچنین یک دفتر آنلاین دیجیتال است که تراکنش ها در آن ذخیره می شوند ، دقیقاً مانند بلاکچین. پس ، تفاوت کجاست؟ در حالی که بلاکچین دارای ماینرها ، هزینه های تراکنش ، بلوک هایی است که داده های معاملاتی را نگه می دارد و قابلیت های فورک را دارد. خوب ، Tangle هیچ کدام از آنها را ندارد!

خوب ، Tangle چیست؟ Tangle یک نمودار حلقوی مستقیم یا یک DAG ساده است. Directed به معنای این است که گره ها در شبکه Tangle می توانند در یک جهت خطی حرکت کنند ، acyclic به این معنی است که هیچ یک از تراکنش ها یا انتقال داده ها چرخه ای نیست و فقط ساختار داده سیستم را نمودار می کند.

می توانید فناوری مشابه Hashgraph را بنامید که یکی دیگر از فناوری های دفتر دیجیتال بدون بلوک است چرخش ها. اگرچه تفاوت های زیادی بین هاشگراف و تانگل وجود دارد. بعداً روزی به موضوع خواهیم رسید.

نقص Blockchains چیست؟?

Blockchain vs Tangle

اعتبار تصویر: IOTA

بلاکچین هر روز پیرتر می شود. حداقل اولین بلاکچین بیت کوین که تاکنون طراحی شده قدیمی است. این فقط می تواند داده ها را به صورت خطی اضافه کند که این فناوری نسبتاً کند است. علاوه بر این ، مقیاس پذیری آن گران است و تقریباً صفر است.

معدنچیان هزینه های بیشتری دارند

وقتی می خواهید معامله کنید ، بخشی از ارزشی که معامله می کنید به جیب ماینر می رود. این هزینه اعتبارسنجی نامیده می شود. همچنین ، ماینرها می توانند معامله هایی را که تأیید می کنند و کدام معاملات را تأیید نکنند. به طور کلی ، معاملات با ارزش بیشتر ابتدا فاش می شوند زیرا هزینه معاملات بیشتری برای آنها در نظر گرفته شده است. بنابراین ، سیستم تبعیض ایجاد می کند.

آهسته!

بیت کوین می تواند 4-7 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. ویزا غول مالی می تواند 10000 معامله را انجام دهد. بنابراین ، می بینید که بلاکچین بسیار کند است TPS پارامتر مقایسه است. علاوه بر این ، معاملات تقریباً 5-6 ساعت طول می کشد زیرا معتبران یا ماینرها می توانند انتخاب کنند کدام یک را تأیید می کنند. درهم و برهم کردن می تواند معاملات را تقریباً فوری انجام دهد.

یک طرفه


بلوک ها به صورت خطی به شبکه یا زنجیره می پیوندند. چنین حرکتی باعث ایجاد تنگنا و مصرف برق بیشتر برای پردازش همه این داده ها می شود. نه تنها این بلکه باعث می شود که فرآیند مدت زمان طولانی تری به پایان برسد تا راستی آزمایی به پایان برسد.

Tangle چگونه مشکلات را حل می کند?

دیگر ماینر نیست

اولین ویژگی Tangle این است که هیچ کنکوری وجود ندارد. از آنجا که در اکوسیستم Tangle مفهومی از استخراج وجود ندارد ، این امر نیاز به مقدار زیادی از قدرت پردازش را برطرف می کند. بنابراین ، شما می توانید به نوعی گره خورده را سازگار با محیط زیست بنامید. علاوه بر این ، شما مجبور نیستید هر بار که می خواهید به شخصی رمزنگاری کنید ، هزینه ای پرداخت کنید. کاربران خود اعتبارسنج خواهند بود.

وب به جای یک زنجیره خطی

در حالی که تقریباً همه بلاک چین ها خطی هستند ، Tangle بر اساس مفهوم نمودار ساخته شده است. در یک نمودار ، فقط گره وجود دارد و هر گره 2 گره را نشان می دهد. به گره ها نیز وزنی داده می شود. به گره های موجود در لبه که فاقد هر گره ای هستند اشاره می شود. PoW فقط برای این نکات مورد نیاز است.

جمعیت بیشتر به معنای سرعت بیشتر است

مزایای Tangle Blockchain

اعتبار تصویر: IOTA

یک تفاوت اساسی بین blockchain و Tangle وجود دارد. بلاک چین های سنتی وقتی تعداد بیشتری از شبکه استفاده می کنند ، کند می شوند. دلیل آن ساده است. مثل این است که افراد در صف حرکت می کنند تا وارد ساختمانی شوند که فقط یک در دارد. شبکه پیچیده Tangle در صورت وجود کاربران بیشتر ، سیستم را سریعتر می کند. هرچه تعداد گره های شبکه Tangle بیشتر باشد ، سرعت اکوسیستم Tangle نیز بیشتر می شود.

کلمات نهایی

بنابراین ، امیدواریم سوالی را که در مورد بلاکچین و Tangle در ذهن داشتید برطرف کنیم. اما حتی Tangle جنبه های منفی دارد ، به عنوان مثال ، 34٪ حمله! این بدان معناست که اگر کسی با قدرت محاسباتی زیاد وارد میدان شود و 34٪ از شبکه را بدست آورد ، شبکه را کنترل خواهد کرد. باز هم ، گره گشایی سریع است اما به سرعت Hashgraph نیست که می تواند بیش از 250،000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector