Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Stellar Lumens (XLM) vs Ripple (XRP) – کدام گزینه بهتر است؟

در هنگام مقایسه مقایسه های Ripple (XRP) vs Stellar Lumens (XLM) تفاوت ها به نظر می رسد بیش از شباهت ها باشد. شباهت ها در این مورد به این واقعیت نسبت داده می شود که جد مک کالیب که در تأسیس Ripple نقش اساسی داشت ، Stellar را نیز بنیانگذار کرد.

در ایجاد Ripple the اندیشه قرار بود سیستمی ارائه دهد که بتواند جایگزین SWIFT در انجام نقل و انتقالات پول مرزی شود. بنابراین از شرکت های چند ملیتی و بانک ها برای پرداخت جهانی از Ripple استفاده می شود و این امر با انتقال رمز از طریق شبکه Ripple حاصل می شود که منجر به نقدینگی در صورت تقاضا می شود. از طرف دیگر Stellar بود ایجاد شده برای دستیابی به اهداف مشابه اما به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی و به طور خاص برای کمک به افرادی که دسترسی به خدمات مالی در کشورهای فقیر ندارند.

XLM در مقابل XRP: تفاوت های کلیدی

لومن های ستاره ای در مقابل اختلافات موج دار به همین جا ختم نمی شوند. یک تفاوت اساسی دیگر در رابطه با چگونگی توافق بین گره های مختلف دو پروتکل است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده رایج ترین روشهای اجماع اثبات خطر و اثبات کار است. با این حال از هر دو پروتکل استفاده نمی شود بلکه هر یک از آنها سازوکار اجماع متفاوت خود را دارند. Ripple از اثبات صحت استفاده می کند در حالی که Stellar از پروتکل اجماع ستاره ای استفاده می کند.

تفاوت کلیدی دیگر در برابر لومن های ستاره ای بین دو ارز دیجیتال این است که Ripple تورمی است در حالی که Stellar تورمی است. تیم Stellar اعلام کرده است که نرخ تورم سالانه آنها 1٪ خواهد بود در حالی که در مورد Ripple تیم اعلام کرده است که مقدار توکن های XRP در گردش با گذشت زمان کاهش می یابد و بنابراین اثر تورمی دارد..

غیرمتمرکزتر

تا حدی خاص Stellar در مقایسه با Ripple غیرمتمرکز است. این یکی از دلایلی است که علاقه مندان به ارزهای مجازی غیرمتمرکز و کسانی که به چشم انداز اصلی Satoshi Nakamoto ، شکل یا ارقامی که ایجاد بیت کوین را به خود اختصاص داده اند ، پایبند هستند ، از Ripple اجتناب می کنند ، زیرا به نظر می رسد بیش از حد متمرکز است. در بحث Ripple vs Stellar مورد دوم در رابطه با تمرکززدایی برنده می شود.

برخی از شباهت های موجود بین این دو ارز مجازی شامل این واقعیت است که برخلاف سکه های مجازی دیگر مانند بیت کوین (BTC) ، نه ریپل و نه استلار از ماینر استفاده نمی کنند. در مورد بیت کوین به عنوان مثال استخراج توسط هر کسی که مشتری را در دستگاهی بارگیری می کند انجام می شود که در آن هر دستگاهی که به سیستم می پیوندد به عنوان گره شناخته می شود. در حالی که آنها هنوز غیر متمرکز هستند ، از طرف دیگر Stellar و Ripple به هر تام ، دیک و هری اجازه نمی دهند گره های خود را اجرا کنند. در عوض این دو گره های خود را در تعدادی از سرورها اجرا می کنند. موسسات مالی که از این فناوری استفاده کرده اند نیز مجاز به اجرای گره های خود در آنچه بلاکچین مجاز شناخته می شود هستند.

مقایسه های دیگر ما:

  • بیت کوین در مقابل اتریوم؟ تفاوت در چیست?

  • Ethereum vs Litecoin: چرا LTC برای معاملات و ETH برای قراردادهای هوشمند است?

  • EOS در مقابل Ethereum: یک قاتل احتمالی Ethereum!

  • Ardor vs Ethereum: مزایا و معایب آن چیست?

  • NEO vs Ethereum: کدام یک بهتر است?

  • Ethereum vs Ripple: مقایسه در عمق

شباهت های بین این دو پروتکل

شباهت دیگر در مقایسه ریپل و ستارگان این است که این دو ارز مجازی از یک دفتر توزیع شده در تأیید حرکت وجوه استفاده می کنند. با این کار معاملات در عرض چند ثانیه با حداقل هزینه ها منعقد می شوند. برای رسیدن به این هزینه کم هر دو پروتکل کسری از یک سکه را شارژ می کنند. بنابراین Stellar و Ripple انگیزه ای برای اطمینان از پایین نگه داشتن ارزش سکه برای افزایش تصویب در جهان به عنوان یک سیستم پرداخت دارند..

شباهت دیگر Ripple vs Stellar در رابطه با عرضه سکه است. در هر دو پروتکل تأمین سکه ها در اختیار توسعه دهندگان است. این مورد با بیت کوین متفاوت است زیرا در رابطه با ارز رمزپایه شاخص ، انتشار سکه های جدید توسط شبکه به صورت تدریجی انجام می شود تا رسیدن به رقم از پیش تعیین شده. در مقابل ، هر زمان که سازندگان احساس کنند ، می توان عرضه سکه های XRP و XLM را افزایش داد. این بخشی از دلیل متهم شدن هر دو سکه به تمرکز بیش از حد است.

از این مقاله لذت بردید؟ NEO vs Ethereum را ببینید ، یا اینکه چرا NEO می تواند قوی ترین ارز رمزنگاری شده 2018 باشد?

تازه در این دنیا؟ نگاهی به راهنمای کامل مبتدیان در مورد نحوه سرمایه گذاری در رمزنگاری.


* سلب مسئولیت: این مقاله نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته شود و در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید و مطمئن شوید که سلب مسئولیت کامل ما را خوانده اید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector