Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ملاقات با Fluree- یک راه حل جامع برای مدیریت داده های سازمانی و به اشتراک گذاری داده های قابل اعتماد

Fluree چیست?

Fluree یک پلتفرم مدیریت داده است که برای پشتیبانی از الزامات برنامه مدرن و تسهیل قابلیت های اشتراک داده ، همکاری و مدیریت معاملات خارجی و حتی غیرمتمرکز ساخته شده است. Fluree یک مجموعه ابزار همه کاره است که می تواند برای تأمین انرژی برنامه های سازمانی ، تسهیل اشتراک و اعتماد داده های قابل اعتماد و ساخت راه حل های بلاکچین نهایی به پایان مورد استفاده قرار گیرد..

گرچه معمولاً ترسیم تمایز مشخص بین زنجیره های بلوکی و پایگاه های داده معمول است ، Fluree دو فناوری مربوطه را با هم ترکیب کرده است و ابزاری را برای ایجاد برنامه های داده محور فراهم می کند که از تمرکززدایی ، تغییر ناپذیری و یکپارچگی داده ها استفاده عملی (و مقیاس پذیر) می کند..

اندازه تیم – 8

محل – وینستون سالم ، کارولینای شمالی ، ایالات متحده آمریکا

Fluree’s Architecture چگونه به نظر می رسد?

اکثر پایگاه های داده مدرن موتور تراکتور (“می نویسد”) و peer peer (“قرائت”) را در همان گره (سرور) اجرا می کنند. Fluree به منظور ارائه مقیاس پذیری یک پایگاه داده مدرن و مزایای تغییرناپذیر و غیرمتمرکز زنجیره بلوک ، پایگاه داده سنتی را به دو قسمت جدا کرده است: FlureeDL و FlureeDB.

FlureeDL دفتری است که اعتبار ، ذخیره و امنیت کلیه معاملات را تأیید می کند. FlureeDB برای تأمین انرژی برنامه های شرکتی از FlureeDL با موتور جستجوی نمودار معنایی استفاده می کند.

مقیاس هر دو سیستم به طور مستقل مقیاس پذیر بوده و قابل تنظیم هستند (قوانین ، مجوزها و غیره).

برخی از ویژگی های اصلی Fluree چیست?

 • تاریخچه قابل ارائه – نه تنها یکپارچگی هر داده در سیستم خود را اثبات کنید – بلکه منشا هر معامله ای را نیز داشته باشید.
 • اثبات دستکاری – به عنوان یک ورودی فقط ضمیمه ، Fluree یک ردیابی حسابرسی قابل اثبات و کامل ، مقاوم در برابر دستکاری می کند.
 • دسترسی به داده های تاریخی – پرس و جوها را در برابر هر زمان واحد اجرا کنید – به طور موثر توانایی “عقب” فوری به هر برنامه ای را می دهید.
 • نمایشگرهای نمودار معنایی – Fluree داده های موجود در یک پایگاه داده غنی نمودار معنایی را نشان می دهد که قادر به تجمع بسیار تحلیلی است.
 • تمرکززدایی – به صورت اختیاری دفتر حساب خود را با قوانین قابل برنامه ریزی و اجماع قابل قبول برای حکمرانی هوشمند تمرکز کنید.
 • اشتراک مستقیم داده ها از طریق API ها – مجوزهای دسترسی را در جایی که تعلق دارند امن کنید – در سطح داده ها به جای اتصال یک وب از API ها.

پروژه در تلاش برای حل چه مشکل یا مجموعه ای از مشکلات است?

تیم Fluree قصد دارد تعداد زیادی از مشکلات را در طیف مدیریت داده حل کند ، اما از منظر بلاکچین ، Fluree در تلاش است مزایای بسیار زیادی را که بلاکچین به طور مستقیم به لایه داده های یک برنامه کاربردی معمولی ارائه می دهد ، به ارمغان بیاورد..

Blockchain با تقاضای زیاد برای برنامه هایی که تغییرناپذیری ، شفافیت و تمرکززدایی را ارائه می دهند منفجر شده است ، اما یک عامل جهانی مانع بسیاری از پروژه ها شده است: مدیریت و ذخیره داده ها. بلاک چین های عمومی برای انتقال بسیار ساده دارایی بهینه سازی و طراحی شده اند – که به حداقل نیاز به مدیریت داده نیاز دارد.

اما چه اتفاقی می افتد وقتی می خواهیم همان قالب بلاکچین را به سازمانی تغییر دهیم – به عنوان مثال یک برنامه ERP زنجیره تامین که سفارشات خرید ، سهامداران ، اطلاعات RFID و موارد دیگر را مدیریت می کند؟ ایجاد یک راه حل بلاکچین که بطور محلی داده ها را کنترل می کند و فراداده ها چالش برانگیزتر می شوند – هم در توسعه و هم در امنیت اطلاعات.

مدیران پروژه کشف کرده اند که از آنجا که بیشتر بلاکچین ها از طریق لایه “منطق تجاری” پشته برنامه به هم متصل می شوند ، هنوز هم باید داده ها و فراداده مربوط به معاملات بلاکچین را به یک سیستم پایگاه داده ایستا متمرکز هدایت کنند. فقدان ذخیره سازی کامل اطلاعات به صورت زنجیره ای منجر به ایجاد یک لایه ادغامی می شود که غیرضروری است (یا به گفته برخی: “تلاش برای مجبور کردن بلاکچین به پشته ای که به سادگی آن را رد می کند”).


Fluree این مشکل یکپارچه سازی داده ها را به عنوان یک فناوری پایگاه داده زمین حل می کند و به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک مجموعه داده واحد و غیر قابل تغییر را برای تأمین انرژی و مقیاس برنامه های خود بسازند. بدون ادغام چسبنده یا لایه های اضافی – فقط یک فروشگاه داده قابل blockchain قابل پرسش برای برنامه های سازمانی بهینه شده است.

بیشترین کشش را در کجا می بینید?

ما معمولاً علاقه به Fluree را در دو دسته مشاهده می کنیم: اول ، ارائه دهندگان SaaS یا مشاوره های SaaS که می خواهند “جعبه ابزار” بلاکچین خود را گسترش دهند. دوم ، ما یک جامعه باورنکردنی از استارتاپ ها داریم که از Fluree به عنوان زیرساخت خود برای ایجاد پیشنهادات خود استفاده می کنند.

از نظر عمودی صنعت ، Fluree یک راه حل داده صنعت-اگنوستیک است. با این حال ، ما علاقه زیادی به زنجیره تأمین ، بیمه ، بهداشت و نگهداری سوابق دولت می بینیم.

Fluree چه تفاوتی با سایر راه حل های بلاکچین دارد?

Fluree یک بلاکچین خصوصی / سازمانی است که بر مدیریت داده ها و یکپارچگی معاملات در میان احزاب با استفاده از Fluree SmartFunctions focus تمرکز دارد. Fluree در سطح عمومی تری نسبت به اکثر زنجیره های بلوکی کار می کند که به طور معمول برای تسهیل معاملات دارایی (به عنوان مثال پول ، اوراق بهادار ، دارایی های دیجیتال) ساخته می شوند. Fluree با کار در سطح قابل تنظیم تر ، علاوه بر فعالیت به عنوان ذخیره داده بهتر ، اجازه می دهد تا قطعات (یا همه) ذخیره داده ها غیرمتمرکز شود و به عنوان یک راه حل مشترک معاملاتی مورد استفاده قرار گیرد..

هنگامی که یک بلاکچین برای تسهیل معاملات دارایی بی اعتماد و شفاف در کنار یک برنامه موجود (جایی که بلاکچین به عنوان یک سرویس عمل می کند) یا برای برنامه ای کاملاً پول محور مورد نظر است ، بنابراین به منطق برنامه اضافی یا رابط کاربری اضافی نیاز ندارد ، بلاک چین های موجود احتمالاً مسیری سریعتر از Fluree ارائه می دهند زیرا مستندات و قوانین قابل تنظیم آنها در جهت آن مشکل خاص است. Fluree توانایی تسهیل چنین راه حلهایی و موارد دیگر را دارد ، اما باید برای هر یک از این اهداف پیکربندی شود.

برای اهدافی که زنجیره بلوک برای تسهیل به اشتراک گذاری اطلاعات یا اطلاعات علاوه بر معاملات دارایی مورد نظر است ، Fluree یک راه حل جامع واحد ارائه می دهد و ابزار بسیار زیادی را به هر یک از شرکت کنندگان در اطراف داده های مدیریت شده و به اشتراک گذاشته شده ارائه می دهد. بلاک چین های سنتی توانایی مدیریت داده ها را به میزانی که برنامه سازمانی نیاز دارد ، ندارند – برخی می توانند بیت اطلاعاتی را ذخیره کنند ، اما در تمام این اطلاعات قابلیت جستجوی غنی ارائه نمی دهند. در جایی که اطلاعات بخشی از راه حل بلاکچین است ، توسعه دهندگان مجبور می شوند تمام مدیریت داده ها را در یک پایگاه داده سنتی (متمرکز) بسازند ، که فاقد یکپارچگی مشابه بلاکچین است ، سپس API های سفارشی ساخته اند تا این داده ها را با اشخاص دیگر به اشتراک بگذارند. این منجر به مجموعه ای گران قیمت و سنگ فرش شده از هم می شود که از دنیای مختلف فناوری (متمرکز در مقابل غیرمتمرکز) به وجود آمده است..

اعتبار عکس: سه ماهه نوآوری

امروزه فناوری موجود برای استفاده چگونه است؟?

برای شروع با Fluree رایگان است – هم به عنوان میزبان ابر و هم به عنوان یک برنامه قابل اجرا جاوا قابل بارگیری. Fluree همچنین به زودی به عنوان یک پروژه منبع باز برای حمایت از توسعه بیشتر جامعه راه اندازی خواهد شد. 

کشش

Fluree برنامه بتا خود را در اواخر سال 2017 راه اندازی کرد و بیش از 750 سازمان را که در حال حاضر در نسخه رایگان جامعه خود ثبت نام کرده اند ، جذب کرد. در حال انتقال به تولید در نوامبر سال 2018 ، Fluree قراردادهای شرکتی را امضا کرده است ، از جمله طیف گسترده ای از موارد استفاده از صنعت:

 • پارچه, یک بازار اطلاعات مصرف کننده
 • SSBI, یک تلاش مشترک با دولت هند برای ایجاد سوابق عنوان زمین
 • بنکیوا, یک شرکت insurtech بر روی دیجیتالی کردن روند مطالبات بیمه عمر متمرکز شده است
 • Ideablock, استارتاپی که به دنبال برهم زدن بازار ثبت اختراع دیجیتال است
 • Docsmore, یک شرکت فناوری مدیریت اسناد مبتنی بر ابر

تقدیر می کند

 • 10 جالبترین محصولات بزرگ داده سال 2017مجله CRN
 • 10 فروشنده تجزیه و تحلیل داده برای تماشای در سال 2018شرکت کانال
 • 20 جالبترین فروشنده ابرمجله CRN
 • شروع به تماشاروند و برنامه های پایگاه داده
 • 10 راه اندازی برتر در کارولینای شمالیانجمن انجمن NC
 • 50 استارت آپ برتر جهانیGoogle’s Startup Grind

این پست بخشی از 101 Blockchains for Startups است و توسط نویسنده نوشته شده است کوین دابلدی, ارتباطات در آفتابگردان.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector