نحوه ادغام بلاکچین در صنعت مخابرات

وقتی کسب و کارها به طور فزاینده ای به برنامه های بلاکچین برای افزایش خدمات موجود روی می آورند ، سیستم های مخابراتی چگونه می توانند از جدیدترین فن آوری های دفتر توزیع شده بهره مند شوند?

در حالی که صنعت مخابرات از صندلی های ردیف اول برخی از هیجان انگیزترین تحولات تکنولوژیک تاریخ برخوردار بوده است ، بلاکچین یک مسیر نسبتاً جدید و تخریب نشده برای مشاغل امروزی مخابرات است. که گفت ، برخی کارشناسان بر این باورند که تأثیر فزاینده بلاکچین در بخش مخابرات می تواند ارزش بازار را از 46.6 میلیون دلار در سال 2018 به 993.8 میلیون دلار تا 2023 افزایش دهد..

خواه یک مدیر فنی باشید که به دنبال مشاوره عملی هستید یا یک مدیر عامل شرکت که می خواهد در جدیدترین فناوری ها سرمایه گذاری کند ، درک ارزش بلاکچین به شما کمک می کند دری را به دنیای فرصت ها باز کنید.

با ما همراه باشید تا در مورد کاربردهای بالقوه زنجیره بلوک در ارتباطات از راه دور و چگونگی غلبه صنعت بر موانع طولانی مدت برای ایجاد نوآوری و باز کردن فرصت های جدید برای رشد ، با ما همراه باشید..

بلاکچین چیست?

قبل از اینکه ما به ذرات چرب غوطه ور شویم چگونه کسب و کار شما می تواند از بلاکچین بهره مند شود ، درک آن ضروری است چی بلاکچین است و چرا شرکت ها ممکن است استفاده از آن را انتخاب کنند.

اصطلاح “بلاکچین” برای توصیف یک دفتر توزیع شده دیجیتال از سوابق مالی ، برای اولین بار در سال 2008 به شهرت رسید. در روزهای اولیه ، بلاکچین برای ردیابی ایمن معاملات ارزهای رمزپایه با جمع آوری و ذخیره یک رکورد در زمان واقعی تغییرات در دفتر استفاده شد..

بر خلاف سیستم های سنتی که از طریق یک پایگاه داده متمرکز با یک اختیار واحد کار می کنند ، فناوری های بلاکچین از یک دفتر توزیع شده استفاده می کنند که با گذشت زمان رشد می کند. وقتی اطلاعات وارد بلاکچین شد ، برای ماندن وجود دارد. هر کسی که اختیار دسترسی به زنجیره بلوک را داشته باشد می تواند هر تغییری را از طریق دفترچه ای که به طور مداوم به روز می شود مشاهده کند – در یک شبکه اختصاصی نظیر به نظیر همگام سازی شده است.

تمام بلاکچین ها از تشکیل شده اند سه اجزای اصلی:

 • مسدود کردن. هر اطلاعاتی که وارد بلاکچین شود به عنوان یک بلاک جداگانه ذخیره می شود. بلوک های مختلف از طریق یک زنجیره امن به هم متصل می شوند تا ثبت زمان واقعی نحوه تغییر یک مجموعه داده را در طول زمان انجام دهند.
 • هش کردن. هر بلوک توسط امضای دیجیتالی رمزگذاری شده به نام هش امن و برچسب گذاری می شود. برای جلوگیری از اطلاعات تکراری ، بلاکچین از فرایندی به نام اثبات کار استفاده می کند تا بررسی کند که هر هش منحصر به فرد است.

 • زمان بلوک. همه بلاک چین ها در فواصل منظم بلوک های جدیدی تولید می کنند. ما فرکانس این به روزرسانی ها را به عنوان زمان بلوک توصیف می کنیم. هرچه این فاصله کوتاه تر باشد ، بلاکچین به نمایش یک زمان واقعی از وقایع خارج از زنجیره نزدیکتر است.

بسیاری از مشاغل علاقه مند هستند که چگونه می توانند از دفترهای توزیع شده برای ایجاد سوابق دقیق استفاده کنند. سیستم های بلاکچین به شرکت ها کمک می کند تا از خطاهای انسانی یا ارتباط نادرست بین سیستم های IT با ارتباط ضعیف جلوگیری کنند. رویدادهای پیچیده خارج از زنجیره را می توان ساده و در یک سری تکه های به اندازه لقمه ثبت کرد.

چرا شرکت های مخابراتی به بلاکچین نیاز دارند?

در حالی که فناوری های بلاکچین در بخش هایی مانند مدیریت مالی و مدیریت زنجیره تامین کاربردهای گسترده ای دارند ، اکثر مشاغل مخابراتی هنوز قدرت کامل این فناوری نوظهور را احساس نمی کنند..

اکثر فن آوری رسانه و مخابرات (TMT) شرکت ها برای ارائه خدمات با کیفیت و جامع به مشتریان خود به روابط پیچیده بین ارائه دهندگان شخص ثالث اعتماد می کنند. بلاکچین وقتی به فکر ساخت سیستم های کارآمد و شفافی است که مردم به وجود می آورند ، بلاکچین به خود می آید اعتماد کردن.

برخی از مزایای اصلی بلاکچین برای شرکتهای TMT عبارتند از:

 • پیگیری و پردازش پرداخت های مستقیم بین اشخاص ثالث. بلاکچین می تواند به مشاغل مخابراتی کمک کند تا معاملات خود را حفظ کنند ، از پرداخت های تکراری جلوگیری کرده و داده های تاریخی را بایگانی کنند.
 • مدیریت و معامله موافقت نامه های مجوز ، دارایی ها و دارایی های معنوی. دفترهای دیجیتال غیرمتمرکز می توانند به مشاغل مخابراتی کمک کنند تا روابط حرفه ای متعددی را با ارائه دهندگان خدمات و مشتریان B2B هماهنگ کنند.
 • بهره مندی از مزایای R&تخفیف مالیاتی D. بسیاری از مشاغل فعال درگیر توسعه فناوری های جدید بلاکچین می توانند واجد شرایط R باشند&اعتبارات مالیاتی D.
 • اجرای پروتکل های خود با استفاده از قراردادهای هوشمند. مشاغل می توانند از فناوری های بلاکچین برای ایجاد فاکتورهای خودکار ، بازپرداخت ، تمدید قرارداد و موارد دیگر استفاده کنند. قراردادهای هوشمند فرایندهای منسوخ را تسریع می کنند ، از خطا جلوگیری می کنند و اعتماد به واسطه ها را به حداقل می رسانند.

بلاکچین در مخابرات

موارد استفاده از بلاکچین در بخش مخابرات

اتخاذ بلاکچین برای تقویت بهره وری, ساختن اعتماد کردن و بهبود شفافیت می تواند به مشاغل TMT کمک کند تا خدمتی سریع و قابل اعتماد ارائه دهند که مشتریان آن را دوست دارند.

این که آیا رسیدگی به حقوق دیجیتال در بخش سرگرمی ، پردازش خدمات سیستم نام دامنه (DNS) در علوم کامپیوتر یا نظارت بر ادغام زنجیره حضانت در زنجیره تأمین است ، برنامه های بالقوه زنجیره بلوک در مخابرات بی پایان هستند.

بلاکچین همچنین می تواند انقلابی در راه مشاغل مخابراتی ایجاد کند:

 • با اقدامات محرمانه پیشرفته ، دستگاه ها را ردیابی کنید.
 • هزینه های رومینگ بین المللی را کنترل کنید.
 • توزیع داده های حق امتیاز برای خدمات پخش چندرسانه ای.
 • مدیریت اجاره خارج از کشور برش های شبکه 5G

به عنوان مثال ، اپراتورهای شبکه مجازی تلفن همراه (MVNO) ، مانند Asda Mobile و Virgin Mobile ، حامل های داده فرعی هستند که عملیات خود را به شبکه های تلفن همراه بزرگتر مانند EE برون سپاری می کنند..

بلاکچین می تواند به مشاغل بزرگتر کمک کند تا این مشارکت های فرعی را مدیریت کنند و یک شبکه کامل از MVNO ها را که هماهنگ با یکدیگر صحبت می کنند متصل کنند. بنابراین همه طرفین می فهمند که در بلاکچین چه اتفاقی می افتد و همه می توانند پیگیری کنند که چه کسی مدیون چه کسی است.

آیا شرکت شما برای یکپارچه سازی سیستم های Blockchain آماده است?

در حالی که مزایای پیاده سازی بلاکچین در تجارت شما مشخص است ، اما اجرای تئوری همیشه ساده نیست. در ادامه در مورد مزایای اجرای بلاکچین بیشتر بدانید مقاله.

اگر تازه وارد بلاکچین شده اید و تخصص داخلی برای بهینه سازی سیستم های موجود ندارید ، سرمایه گذاری در فناوری های بلاکچین می تواند دلهره آور باشد.

مانند هر سرمایه گذاری ، زمانبندی نقش مهمی در چگونگی تصمیم گیری مشاغل برای زمان ، اینکه یا چگونه باید به فرصتی برای پذیرش فناوری های جدید نزدیک شوند ، بازی می کند..

با جهش به بلاکچین که شامل چنین تغییر اساسی در نحوه انجام کارها و نیاز به تغییر قابل توجهی از زیرساخت های فناوری اطلاعات کسب و کار شما می شود ، اغلب ایده خوبی است که انتقال را در کنار سایر تحولات دیجیتال هماهنگ کنید. این بهترین زمان برای معرفی یک سیستم بومی دیجیتال برای عملیات سریع ، ردیابی پیشرفت و توافق نامه ها است.

ادغام کنسرسیوم بلاکچین از ابتدا در یک سیستم بومی بسیار آسان تر از بهینه سازی نرم افزار موجود است. حالت دوم می تواند احساس کند که یک گیره مربع را به داخل یک سوراخ گرد بکوبد.

تجزیه و تحلیل هزینه و سود را انجام دهید

اگر مدیر فنی یا رئیس فناوری در مشاغل مخابرات هستید ، یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد استفاده از فناوری بلاکچین هزینه است. همانطور که در مورد تمام نوآوری ها اتفاق می افتد ، اولین قانون کلی انجام یک تجزیه و تحلیل ساده هزینه و سود برای ارزیابی این است که آیا ادغام بلاکچین به کسب و کار شما کمک می کند یا مانع آن می شود؟.

از خود بپرسید که چه نقاط دردی را می خواهید حل کنید و بلاکچین کجا می تواند بار را سبک کند.

اگرچه ممکن است سرمایه گذاری مقدماتی گران به نظر برسد ، پس انداز طولانی مدت می تواند چشمگیر باشد. این که آیا با استفاده از قراردادهای هوشمند برای قطع واسطه یا فرآیندهای خودکار سازی برای کاهش هزینه های کار ، پس انداز مالی کند بلاکچین می تواند بسیار زیاد باشد.

بلاکچین با کمک به مشاغل پیشبرد زیرساخت های فنی و دور شدن از فناوری های منسوخ ، ارزش را برای زنجیره ارزش ارتباطات از راه دور به ارمغان می آورد. از آنجایی که مشتریان به دنبال تجربیات پیشرفته هستند و رقبا سیستم های پیشرفته ای را برای پیشبرد نوآوری در پیش می گیرند ، مشاغل مخابراتی باید سازگار شوند تا با تقاضای بازار همگام شوند..

فناوری های مبتنی بر دفتر امن و شفاف زیرساخت های شبکه اختصاصی مشاغل مخابراتی را از طریق یک منبع واحد از حقیقت به خدمات داده محور خارج از کشور ارائه می دهند.

اگر بخشی از مدل کسب و کار شما شامل مجوز یا فروش نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) باشد ، بلاکچین می تواند با هزینه های مرتبط با کلاهبرداری ، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و حتی پرداخت های اشتراک مقابله کند..

یک سیستم بلاکچین کاملاً مدیریت شده به مغز تجارت شما تبدیل خواهد شد. سوابق زنجیره ای به ساده سازی فرایندهای منسوخ شده ، جلوگیری از خطا و دور زدن روشهای کارگر کمک می کند.

راهنمای چهار مرحله ای برای اجرای موفقیت آمیز بلاکچین

بعد از اینکه فهمیدید بلاکچین برای شما مناسب است یا خیر ، مرحله بعدی فکر کردن است چگونه و جایی که می توانید آن را در تجارت خود ادغام کنید.

در اینجا یک راهنمای چهار مرحله ای برای کمک به شما در تعیین اینکه کدام یک از فرآیندهای شرکت از سیستم عامل بلاکچین نهایی به انتها بهره مند می شوند و چگونگی تضمین تحول دیجیتالی یکپارچه وجود دارد:

1. مشخص کنید که کدام یک از مشاغل شما به بلاکچین نیاز دارد

در حالی که کاربردهای بلاکچین در صنعت مخابرات بسیار گسترده است ، اما هر کسب و کاری منحصر به فرد است. مدیران فنی باید عملیات آنها را تجزیه و تحلیل کنند و به دقت بررسی کنند که کدام یک از مناطق شرکت آنها برای ادغام بلاکچین مناسب است.

سوالات زیر را از خود بپرسید تا منابع خود را به کجا منتقل کنید:

 • آیا داده های مبتنی بر قانون را پردازش می کنید? فناوری های بلاکچین هنگام برخورد با مجموعه داده های استاندارد و فرآیندهای از پیش تعیین شده ای که می توانند در بلوک های قابل خواندن ثبت شوند ، خود به خود می آیند. به عنوان مثال ، بلاکچین برای ردیابی مصرف داده های 5G بسیار مفیدتر از رسیدگی به شکایات مشتری است.
 • آیا می توانید داده های خود را به بیش از یک روش تفسیر کنید? یکی از مزایای اصلی بلاکچین توانایی ثبت و ذخیره یک منبع واحد از حقیقت. اگر با مجموعه داده های مبهم کار می کنید ، از مزایای همگام سازی واقعیت های واحد در یک شبکه همتا به همتا بهره مند نخواهید شد.
 • آیا فرایندهایی دارید که نیاز به مشارکت چندین ذینفع داشته باشد? افزایش شفافیت و دسترسی به شبکه های نظیر به نظیر ، چندین ذینفع را قادر می سازد تا هماهنگ همکاری کنند. دفترهای دیجیتال غیرمتمرکز اطمینان می دهند که همه احزاب از یک صفحه سرود آواز می خوانند.

2. هر چارچوب قانونی را مرور کنید & مسائل مربوط به انطباق

هنگام اجرای فناوری های بلاکچین ، رعایت موارد لازم باید در ذهن همه باشد. در حالی که اکثر سیستم عامل های بلاکچین خارج از قفسه اقدامات انطباق داخلی را ارائه می دهند ، هر کسب و کار باید اقدامات لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که هیچ سنگی روی سنگ باقی نمی ماند.

بسته به خدماتی که ارائه می دهید ، ممکن است لازم باشد موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • قوانین ضد پولشویی
 • تعهدات مالیاتی مرتبط با معاملات داخلی و بین المللی در بلاکچین
 • مبنای قانونی و اعتبار قراردادهای هوشمند
 • GDPR و قوانین مربوط به صنعت برای محافظت از داده ها

3. درباره خطرات بالقوه فکر کنید

مانند هر نوع نوآوری در سرمایه گذاری یا فناوری ، مشاغل مخابراتی نیز باید خطرات مرتبط با استفاده از بلاکچین را در نظر بگیرند.

این که آیا در طول دوره تغییر بین دو سیستم با خرابی مواجه است ، تلاش برای پرداخت هزینه های اولیه پیاده سازی یا آسیب رساندن به اعتبار شما از طریق خرابی سیستم ، شرکت ها قبل از نشان دادن چراغ سبز باید ارزیابی خطر جامع را انجام دهند.

در حالی که پیاده سازی بلاکچین به تخصص فنی نیاز دارد ، اما هر مکالمه در مورد استفاده از فن آوری های جدید نیاز به درگیر کردن پرسنل از تمام مناطق شرکت شما دارد.

همه از مشاوران امنیت سایبری ، کمیته های حسابرسی ، تیم های مالی ، مدیران فنی و حتی تیم های تولیدی باید در روند تصمیم گیری نقشی داشته باشند تا از حاکمیت عادلانه اطمینان حاصل کنند و از مشکلات پیش بینی نشده جلوگیری کنند.

به طور طبیعی ، برخی از خطرات ممکن است فقط زمانی تحقق پیدا کنند که شما به بلاکچین بروید. در این صورت ، یافتن راه حل های سریع و سازگاری قبل از اینکه خطرات به واقعیت تبدیل شوند ، مهم است.

4- چه کسی مسئول مدیریت بلاکچین است?

در حالی که دفترهای غیرمتمرکز برای انحلال کنترل مقتدرانه توسط گروهی از افراد ارشد طراحی شده اند ، همه سیستم های بلاکچین باید توسط افراد تعیین شده مدیریت و نظارت شوند.

این که آیا پشتیبانی فنی در صورت خرابی سیستم یا فرایندهای کوچک برای پیروی از آخرین الزامات قانونی تأمین می شود ، همه بلاکچین ها به نوعی نگهداری نیاز دارند.

به این فکر کنید که چگونه زیرساخت های فنی را تأمین می کنید ، چه کسی مشاوره فنی ارائه می دهد و چه پروتکل هایی را برای سازگاری با سناریوهای مختلف نیاز دارید.

برون سپاری عملیات خود: خدمات Cloud Blockchain پایان به پایان

سریعترین و ساده ترین راه برای پیاده سازی فناوری های بلاکچین کار با سیستم عامل بلاکچین شخص ثالث است.

با مدیریت زیرساخت های زنجیره بلوکی چند ابر و کنسرسیوم بلاکچین ، تجارت مخابرات خود را توانمند کنید تا ادغام زنجیره ای خود را مدیریت کند. به جای ساختن سیستم های زنجیره بلوک خود از طریق زمین ، سرویس های ابری انتها به انتها خدمات خارج از قفسه را ارائه می دهند که می توانند متناسب با نیازهای شخصی شما طراحی شوند..

از انعطاف پذیری مبادله بین پروتکل ها در مناطق مختلف کسب و کار خود لذت ببرید و از برنامه های تجزیه و تحلیل داده های هدفمند ، بینش عمیق هزینه ، عملکرد و برنامه را بدست آورید.

با کنسرسیوم های Blockchain در ارتباط باشید

در حالی که هنوز مشاغل هنوز سطحی از چگونگی استفاده از فناوری های بلاکچین را در بخش مخابرات خراش نمی دهند ، اکنون زمان نوآوران آینده نگر است که گلوله را گاز بگیرند و در فناوری توزیع شده دفتر کل دیجیتال پیشرو باشند..

وابستگی طاقت فرسای صنعت به مدیریت اطلاعات ، امنیت داده ها و پردازش معاملات ، ارتباطات را به عنوان محیطی مناسب برای پیشگام سازی جدیدترین فناوری های بلاکچین قرار می دهد.

کنسرسیومهای زنجیره ای گروهی از سازمانها را که اهداف مشترکی دارند متصل می کنند و می توانند نیروها را برای رشد صنعت خود ترکیب کنند. سیستم عامل های میزبانی بلاکچین با هر یک از اعضای یک کنسرسیوم همکاری می کنند تا یک ساختار سودمند متقابل ایجاد کنند که رشد را تقویت می کند.

اگر کسب و کار شما به دنبال ساده سازی فرآیندهای منسوخ شده ، کاهش هزینه ها و افزایش تجارب مشتری است ، کنسرسیوم های blockchain مبتنی بر ابر مبتنی بر ابر ، بلوک شروع کامل را برای جستجوی تجارت مخابرات خود به عصر مدرن ارائه می دهند..

سلام از Ocyan

برای پیاده سازی بلاکچین در تجارت مخابرات خود به کمک نیاز دارید?

اوسیان با سازمان های Tier-1 تا Tier-3 در FinTech ، Logistics ، Energy ، O کار می کند&G و صنایع مخابراتی. ما به مشاغل کمک می کنیم تا برنامه های بلاکچین را در یک محیط سازمانی مقیاس بندی ، استقرار و مدیریت کنند.

سیستم عامل Cloud اختصاصی ما کنسرسیوم های امن بلاکچین ، پشتیبانی بهینه دفتر کار ، ادغام های قدیمی و خطوط لوله پیچیده داده را برای اطمینان از انتقال روان به بلاکچین ارائه می دهد.

این پست بخشی از 101 Blockchains for Startups است و توسط نویسنده نوشته شده است اوانجلوس پاپاس,

Evangelos Pappas مدیر عامل شرکت Ocyan و یک تکنسین با سابقه در زمینه سرمایه گذاری های پیشرو شرکت های بزرگ پیرامون نرم افزار Enterprise ، تحول دیجیتال ، محاسبات توزیع شده و فناوری Blockchain است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map