Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ویتالیک بوترین کیست؟ بنیانگذار Ethereum

آیا تازه وارد ارز رمزنگاری شده اید؟ آیا شما به تازگی شروع به مطالعه در مورد ارز رمزپایه و چگونگی وجود ارزهای رمزپایه مختلف کرده اید؟ اگر بله ، یک نام وجود دارد که به سختی می توان از آن چشم پوشی کرد – ویتالیک بوترین. بنابراین ویتالیک بوترین کیست?

بیشتر ما او را به عنوان بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار مجله Bitcoin می شناسیم. از نگاه و دستاوردهای خود تاکنون ، او یک هزاره با استعداد است که در ریاضیات عالی است ، که در عرض چند هفته زبان ماندارین را آموخت ، دانشگاه را رها کرد و در مدت کوتاهی به یک تأثیر قابل توجه در صنعت رمزنگاری تبدیل شد.

به نظر می رسد یک نابغه است ، درست است?

ویتالیک بوترین کیست?

ویتالیک بوترین یک برنامه نویس روسی-کانادایی است که Ethereum را طراحی و تاسیس کرد. وی در 31 ژانویه 1994 در کولومنا ، روسیه متولد شد. هنگامی که او فقط شش سال داشت ، پدر و مادرش به کانادا مهاجرت کردند.

این یک واقعیت جالب از دوران کودکی او است ، زمانی که او تازه در کلاس سوم بود – او را در یک کلاس برای کودکان با استعداد در مدرسه ابتدایی خود قرار دادند. خوب ، می توانید بگویید ویتالیک بوترین از همان ابتدا مقصد بزرگی بود.

او در ریاضیات تبحر داشت و می توانست سه رقم سریعتر از یک انسان عادی در سر خود اضافه کند. او همچنین از همان کودکی به برنامه نویسی رایانه علاقه داشت. پدرش ، دیمیتری بوترین ، خودش دانشمند کامپیوتر بود.

هنگامی که او 17 ساله بود ، دقیقاً مانند 17 سال دیگر به بازی World of Warcraft مشغول بود. با این حال ، او به چیز دیگری نیز علاقه مند شد – بیت کوین.

اعتبار تصویر: Techcrunch

در ابتدا ، او خیلی روی ایده ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری نکرد ، اما پدرش این کار را کرد. طی مدت کوتاهی ، این فن آوری جدید بر او رشد کرد. به خاطر داشته باشید که در آن زمان حتی باتجربه ترین کارشناسان مالی نمی دانستند بیت کوین چیست و به چه چیزی تبدیل خواهد شد.

وی در مدرسه آبلارد در تورنتو تحصیل کرد و برای ثبت نام در دانشگاه واترلو ادامه داد. پس از آن بود که او حتی بیشتر درگیر بیت کوین شد.

او شروع به نوشتن پست های انجمن در مورد ارز رمزنگاری شده با نرخ 5 بیت کوین کرد. در همین زمان بود که بچه لاغر و بی روح دانشکده تصمیم گرفت این رشته را تمام وقت دنبال کند. او چنان به ارز رمزنگاری شده علاقه مند شد که حتی دانشگاه را ترک کرد تا تمام وقت خود را برای اشتیاق تازه پیدا شده خود سرمایه گذاری کند.

تاسیس مشترک مجله بیت کوین


در طول روزهای دانشگاه بود که پست های وی در مورد بیت کوین شتاب گرفت و دیدگاه های او در مورد این فناوری مبتدی بصیرت تلقی شد. از آنجا که وی به عنوان مرجع این موضوع شناخته می شد ، بنابراین برای استفاده بیشتر از شهرت تازه پیدا شده خود ، وی مجله بیت کوین را به همراه یکی دیگر از علاقه مندان به بیت کوین ، میهای آلیسی در سال 2012 تأسیس کرد.

مجله بیت کوین زمانی که وی هنوز در دانشگاه بود تاسیس شد. زمانی که در دانشگاه مشغول گذراندن دوره هایی بود و به عنوان سرپرست نویسنده مجله مشغول به کار بود ، اوضاع بسیار سختی را سپری کرد. مجله Bitcoin را می توان اولین موفقیت Buterin دانست زیرا مجله تأثیر بسیار خوبی برای بیت کوین به وجود آورد.

کمی بیشتر در مورد مجله بیت کوین

BTC Media از نشویل ، تنسی ، مجله Bitcoin را در سال 2015 خریداری کرد. BTC Media همچنین توزیع ، yBitcoin و Let’s Talk Bitcoin را منتشر می کند. زمانی که مجله بیت کوین آغاز به کار کرد ، در بارنز چاپ و توزیع شد & نجیب مشترکین نسخه های چاپی را نیز دریافت می کردند. با این حال ، اکنون فقط به صورت آنلاین در دسترس است.

مجله Bitcoin مطمئناً نقطه عطفی برای Vitalik Buterin بود ، اما این Ethereum بود که او را به عنوان نیرویی حساب کرد که در دنیای ارزهای رمزنگاری شده حساب می شود..

بنابراین ، کسی از شما می پرسد که Vitalik Buterin کیست ، شما می توانید با آن شروع کنید ، او یکی از بنیانگذاران یکی از محبوب ترین مجلات ارزهای رمزپایه است – Bitcoin Magazine.

بنیانگذار Ethereum

هنگام جستجوی “Who is Vitalik Buterin” پاسخ اکثر اوقات بنیانگذار Ethereum است. این اتریوم بود که ویتالیک بوترین را به همان چیزی تبدیل کرد که امروز هست. قسمت خنده دار این است که وقتی او مقاله سفید Ethereum را نوشت ، پیش بینی نمی کرد که این کار به خوبی انجام شود.

Buterin تقریباً معتقد بود که توسط تحلیلگران رمزنگاری حذف خواهد شد و نسبتاً زودتر از بین می رود. در کمال تعجب ، ایده او به جای تفت دادن ، مورد تقدیر و تمجید قرار گرفت. این همان نقطه ای بود که همه چیز شروع شد و بوترین بیشتر مطمئن شد که این راهی است که باید طی شود.

به هر حال ، او زندگی خود را وقف ارز رمزنگاری شده کرده بود و طبیعی بود که یک قدم جلوتر برود.

اتریوم چیست?

Ethereum یک پلتفرم رایانه ای منبع باز ، مبتنی بر زنجیره بلوک و عمومی است که دارای قابلیت نوشتن است. Ethereum زنجیره بلوکی برای Ether ، ارز رمزنگاری شده پلت فرم Ethereum را ایجاد می کند.

Ethereum برای غلبه بر محدودیت پروتکل بیت کوین تاسیس شد. بنیانگذار بیت کوین ، اسatoshi Nakamoto ، نحوه کار معاملات جهانی را تغییر داد و شخص ثالث را از روند حذف کرد. این سیستم سیستمی را به وجود آورد که معاملات را در یک دفتر عمومی توزیع شده ثبت می کند که تحت الگوریتم اجماع اثبات کار کار می کند. می توانید در اینجا درباره این موضوع و بلاکچین بیشتر بدانید.

فناوری بلاکچین مورد استفاده ناکاموتو برای بیت کوین محدودیت هایی داشت. برای اهداف امنیتی ، پروتکل نوشته شده برای بیت کوین به عمد فقط برای انجام عملیات غیر پیچیده طراحی شده است. بنابراین ، معاملات پیچیده بین پرداخت کننده و گیرنده پرداخت نمی تواند تحت این پروتکل انجام شود ، حتی اگر ایده چنین بلاکچینی مدت زمان زیادی بود که کار می کرد.

Ethereum – نسخه به روز شده بیت کوین?

Buterin به این مشکل پی برد و تصمیم گرفت برای ایجاد چنین فناوری بلاکچینی ، قادر به ایجاد انواع برنامه ها و قراردادهای هوشمند ، برنامه نویسی Turing-Complete بنویسد. بوترین در یکی از مصاحبه های خود نظرات خود را در مورد این مشکل بیان کرد:

وی در مقاله سفید Ethereum بیشتر توضیح داد,

Ethereum صنعت جدیدی را آغاز کرد ، جایی که همه انواع پروژه های رمزنگاری را می توان با رمزهای خاص خود ایجاد کرد.

دیدگاه های سیاسی ویتالیک بوترین

با اوایل زندگی ، علاقه به بیت کوین و چه چیزی او را وادار به ایجاد ارز رمزنگاری شده کافی می کند ، نظرات سیاسی اش چطور؟ وقتی صحبت از سیاست می شود ویتالیک بوترین کیست?

به راحتی می توان تصور کرد که ویتالیک بوترین آزادیخواه و طرفدار بازارهای آزاد است. گواه این امر در علاقه او به کارهای فریدمن ، میزس ، ساول و هایک نهفته است. نکاتی درباره این موضوع را می توانید در وبلاگ Vitalik Buterin نیز پیدا کنید. او از بیان دیدگاه های آزادیخواهانه خود در توییت ها ، پست ها و مصاحبه های خود شانه خالی نکرده است.

نگاه بوترین به بازارهای آزاد کمی متفاوت از اکثر مردم است. وقتی از بازار آزاد و سرمایه داری صحبت می کنیم ، فکر بعدی در مورد سود است. او وقتی در این زمینه صحبت می کند خیلی نگران سود نیست. دیدگاه او در مورد بازار آزاد این است که زمینه آزاد و خلاق بودن را به کارآفرینان بدهد.

بارها و بارها ، او این ایده را القا کرده است که چنین سیستمی نباید صرفاً درگیر گرفتن پول باشد ، بلکه اجازه می دهد نوآوری و خلاقیت کاری ارزشمند برای جامعه انجام دهد. حساب توئیتر Vitalic Buterin توییت های بسیاری دارد که دیدگاه های او درباره سرمایه داری را فاش می کند.

دستگیره توییتر Vitalic Buterin: VitalikButerin

به نظر می رسد او بسیار آگاه است که چگونه سیستم هایی مانند ارز رمزپایه را می توان به یک طرح جمع آوری میلیون ها نفر تبدیل کرد. به همین دلیل است که او به افراد در این تجارت هشدار می دهد که با احتیاط قدم بزنند.

نظرات او بسیار امیدوارکننده است و کسانی که در ارز رمزنگاری شده هستند باید به سخنان او و دیگران مانند او توجه کنند. با نگاهی به سفر او ، به وضوح می توان فهمید که این نوآوری است که او را سوق می دهد و نه پول. با این حال ، این بدان معنا نیست که او ثروتمند نیست.

به زبان ساده ، اگر ارز رمزنگاری دارید ، توصیه می شود او را در توییتر و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دنبال کنید.

ویتالیک بوترین ارزش خالص

اگر از خود می پرسید که حتماً از خلقت خود ثروتی به دست آورده است ، کاملاً اشتباه نمی کنید. ارزش کل بازار Ethereum بالای 50 میلیارد دلار است و او رئیس دومین ارز رمزنگاری شده موفق در جهان است.

ثروت و دارایی او پنهان نیست و شفافیت او باعث می شود که او حتی از قانونی تر برخوردار شود. در فوریه 2016 ، او فاش کرد که چه مقدار از ارز رمزنگاری شده ETH خود را دارد. در آن زمان ، او 630،000 ETH را در اختیار داشت. بعد از چند ماه ، او یک چهارم آن را منحل کرد. حتی پس از آن حرکت ، ETH زیادی برای او باقی مانده است.

نکته جالب این است که چون Ethereum زنجیره بلوکی شفاف است ، هر کسی می تواند در هر زمان میزان ETH خود را پیگیری کند. برای اینکه از نظر ارز معمولی برای شما ساده باشد ، او 175 میلیون دلار نشسته است.

این شفافیت او در مورد سیستم و دارایی های خودش است که Ethereum را بسیار قابل اعتماد می کند. ما به اندازه کافی طرح ها و رسوایی هایی را در اطراف ارزهای رمزپایه دیده ایم که می توانند رزرو خود را داشته باشند. با این حال ، بوترین اعتبار عادلانه ای به دست آورده است. این اشتباه نخواهد بود که بگوییم ویتالیک بوترین چهره واقعی و مثبت ارز رمزنگاری شده است.

ویتالیک بوترین ، اینفلوئنسر

بدون شک بوترین تأثیر بسزایی در علاقه مندان به ارزهای رمزپایه دارد. آنچه او می گوید و می نویسد وزن زیادی دارد. او مدتها قبل از پیدایش اتریوم تأثیرگذار بود. هنگامی که او مجله Bitcoin را راه اندازی کرد ، کلمه او کلمه بود.

چگونه یک جوان 24 ساله می تواند اینقدر تأثیر بگذارد؟ این واقعیت که او به چنین راه حل درخشان بلاکچین با Ethereum رسیده است ، می تواند دلیل این امر باشد. شاید این دیدگاه و شفافیت منحصر به فرد او بود که باعث شد مردم به او گوش فرا دهند یا شاید شانس محض باشد. او در توییتر به یک میلیون دنبال کننده نزدیک می شود و در آنجا بسیار فعال است.

حقه مرگ از ژوئن 2017 نمایانگر تأثیر اوست ، البته غم انگیز. شایعه مرگ بوترین در تصادف اتومبیل مانند آتش سوزی گسترده شد. وب سایت ها و وبلاگ های خبری Cryptocurrency شروع به انتشار اخبار کردند. قیمت اتریوم به دنبال این شایعه از 300 دلار به 230 دلار رسید.

ویتالیک به دلیل مشارکت های خود موفق به کسب جایزه و جوایز شده است.

  • وی در سال 2014 برنده جایزه Thiel Fellowship شد
  • ویتالیک بوترین نیز در همان سال برنده جایزه جهانی فناوری شد
  • او در سال 2016 به عنوان یکی از Fortune 40 Under 40 شناخته شد
  • در سال 2018 ، او نیز به لیست 30 زیر 30 سال فوربس راه یافت

خود باترین از شهرت خود آنچنان لذت نمی برد. وقتی در مصاحبه با بار مالی, او پاسخ داد:

“سال گذشته کار به جایی رسید که [شهرت] بیشتر از خوب بودن آزار دهنده بود.”

بنابراین ، ویتالیک بوترین کیست؟ احتمالاً یک فرد درونگرا ، نابغه ای که می خواهد جهان را تغییر دهد ، عملی با اهداف بزرگ.

ویتالیک بوترین کیست؟ حامی سرسخت تمرکززدایی

ناگفته نماند که بوترین از جنبش عدم تمرکز حمایت می کند. این فقط در مراحل اولیه است و جهان به تدریج به سمت آن حرکت می کند. ما تازه شروع به دیدن احتمالات کرده ایم و کارهای بیشتری در انتظار است. ویتالیک یکی از مغزهای متفکر این مسئله است و از این نظر ، او نیز به نوعی یک قهرمان است.

اقتصاد مشترک همزمان با عدم تمرکز پیش می رود و شرکت های بزرگ نیز قدم به قدم می گذارند و شما می دانید که اگر شرکت هایی مانند مایکروسافت به آن نگاه کنند ، این بزرگ است. ارزهای رمزنگاری شده به دلیل تمرکززدایی در حال رونق هستند. ببینید برنامه های غیرمتمرکز چگونه جهان ما را تغییر می دهند.

دیدگاه او در مورد تمرکززدایی و بلاکچین این است که قدرت به پسرک کوچک یعنی کارآفرینان می رسد. او در سال 2016 به WIRED گفت:

افکار نهایی

پس ویتالیک بوترین کیست?

او یک کارآفرین است.

قطعاً نابغه فناوری.

او یک خردکن شماره است.

همچنین ، نبوغ چند زبانه.

وی بنیانگذار Ethereum و مغز متفکر موفقیت دومین رمز ارز محبوب در جهان است.

ما در تلاشیم تا اقتصاد خود را بهبود بخشیم ، از داده های خود محافظت کنیم و برای آینده آماده شویم ، او همان چیزی است که امروز جهان به آن نیاز دارد.

بسیاری از افراد خارج وجود دارند که هنوز فکر می کنند ارز رمزنگاری شده یک حقه است اما واقعیت این است که افرادی مانند بوترین بسیار واقعی هستند و آنچه آنها تولید می کنند دور از یک حقه است. حتی پس از دستیابی به چنین موفقیتی نیز متوقف نخواهد شد. وی اخیراً به روسیه سفر کرده و با رئیس جمهور پوتین دیدار کرده است. نتیجه؟ ارز رمزنگاری شده دیگری برای بازار روسیه در حال مذاکره است. به نظر می رسد که ارزهای رمزنگاری شده و بلاک چین با ایده ها و دیدگاه های اخلاقی اش در دستان خوبی است.

 

موارد مراجعه:

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/White-Paper

https://www.wired.com/2014/01/ethereum/

https://www.wired.com/2016/06/the-uncanny-mind-that-built-ethereum/

https://www.forbes.com/profile/vitalik-buterin/

https://vitalik.ca/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector