Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

الیزابت استارک کیست؟ مدیر عامل آزمایشگاه های لایتنینگ

از زمان آغاز به کار ارز رمزنگاری شده ، بیشتر مرزهای فعال در دستور کار نوآوری مردان بوده اند ، با این حال ، در دو سال گذشته ، سهم دیگران را تضعیف نکرده است ، الیزابت استارک ثابت کرده است که یک غول زن است که با سهم خود از جمله به عنوان شبکه رعد و برق برای جامعه بیت کوین. بنابراین ، ممکن است کسی بپرسد ، الیزابت استارک کیست؟ او اهل کجاست؟ نمونه کارهاش چیه؟ اکنون ، تا جزئیات.

الیزابت استارک فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است و در آنجا حقوق خود را دریافت کرد. او در بروکلین ، نیویورک به دنیا آمد و در حال حاضر در سانفرانسیسکو ، ایالات متحده آمریکا زندگی می کند ، وی بنیانگذار و مدیر عامل آزمایشگاه های لایتنینگ است. Lightning labs شرکتی است که “بلاکچین ها را مقیاس می کند”. (منظور از مقیاس گذاری بلاکچین چیست؟ بعداً بدانید.) او به عنوان یک علاقه مند به ارزهای رمزپایه ، یکی از اعضای مرکز سکه است. Coin Center یک مرکز تحقیقاتی تأسیس شده (غیرانتفاعی) برای حمایت از اجرای سیاستهای خوب دولت در قبال ارزهای رمزپایه ، یعنی بیت کوین ، اتریوم ، لیتکوین و غیره و سایر فناوریهای غیرمتمرکز است. اگرچه او آنچنان که به نظر جامعه رمزپایه ها می رسد درگیر آکادمی نیست ، با این حال ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکرده است. او یکی از همکاران بازدید کننده در پروژه جامعه اطلاعاتی ییل است ، و همچنین در دانشگاه ییل تدریس می کند. در هر دو دانشگاه ، او در مورد فن آوری P2P ، پروتکل منبع باز و سایر فن آوری ها تدریس کرده است. وی به عنوان مربی بورس تحصیلی Thiel ، با هدف ارائه پشتیبانی ، یعنی راهنمایی مالی ، از دانش آموزان زیر 23 سال با هدف انصراف از تحصیل برای ادامه پروژه های دیگر ، کار می کند. جالب است بدانید که استارک یک توسعه دهنده نیست. با این حال ، علاقه او به فناوری قابل توجه است.

 

LIGHTNING LABS: شبکه رعد و برق چگونه کار می کند

آزمایشگاه های رعد و برق یک استارت آپ فناوری است که در حال توسعه یک لایه پروتکل باز است ، از قابلیت دسترسی به بلاکچین و ویژگی های قرارداد هوشمند برای انجام معاملات با هرکسی در سراسر جهان ارزان و سریع بهره می برد. برای کمک به مقیاس پذیری بلاکچین طراحی شده است. این با فعال شدن شبکه لایتنینگ در سال 2018 در بلاکچین بیت کوین مشهود است. با مقیاس پذیری ، به جای فرآیند معمول که برای تأیید تراکنش ها اطلاعات به همه گره ها پردازش می شود ، این پروتکل تعداد گره های درگیر در معاملات فردی را ساده می کند. به این ترتیب ، زمانی که معاملات انجام می شود سریعتر از حد معمول خواهد بود و هزینه های معقولی نیز در پی خواهد داشت. جفت گره ها این معاملات را طراحی می کنند. این گره ها فرستنده را در یک تراکنش به گیرنده پیوند می دهند و آنها از طریق کانال های پرداخت موجود در زنجیره بلوک اصلی متصل می شوند. هنگامی که کانال ایجاد می شود ، دو طرف درگیر در معامله سرمایه ای را در بلاکچین قرار می دهند تا دو طرف برای انجام معاملات از سیستم خارج شوند..

اعتبار تصویر: آزمایشگاه های رعد و برق

با این حال ، این نوع معاملات مزایا و معایبی دارند. از آنجا که معامله برای امضای معاملات نیاز به رضایت هر دو طرف دارد ، عدم دسترسی یکی از طرفین می تواند منجر به لغو معامله شود یا طرف غیرقابل دسترس وجوه خود را جلب کند. توجه به این نکته مهم است که این اثر رعد و برق فقط برای بیت کوین بلکه بلاکچین های دیگر نیز جواب نمی دهد. در حقیقت ، می توان با استفاده از صاعقه کاشت متقابل بلاکچین را انجام داد به طوری که در هر زمان ممکن است توکن مبادله شود. سرانجام ، مطابق بیانیه ماموریت آزمایشگاه های لایتنینگ ، آنها در حال انجام ماموریتی هستند اما برای نسل بعدی مقاوم ، غیرمتمرکز & سیستم مالی.

“ما معتقدیم سیستم های مبتنی بر رمزنگاری ، بلاکچین و قراردادهای هوشمند همکاری مالی در سراسر جهان را به روش های بی سابقه ای در مقیاس های کوچک و بزرگ افزایش می دهند.”

او را در اینجا درباره اهمیت لایه دو صحبت کنید.

مشارکت الیزابت استارک در جامعه CRYPTO

با رفتن به تاریخ واقعی ، ارز رمزنگاری شده در سال 2008 آغاز نشد. در دهه 90 قرن بیستم ، افرادی بودند که سایفرپانک نامیده می شدند ، از طریق نوشتن به سهم آنها ، به یک شباهت چشمگیر بین آنها و بیت کوین پی بردند. بنابراین ، می توان گفت جامعه رمزنگاری آنها در عصر حاضر نقطه ای پیدا می کند. در سال 2008 ، بیت کوین با انتشار رسمی آن در ژانویه 2009 توسط شخصی (یا گروهی ، هویت ناشناخته) به نام Satoshi Nakamoto اختراع شد..

بنابراین ، همانطور که قبلاً گفته شد الیزابت استارک مدیر عامل و بنیانگذار آزمایشگاه های لایتنینگ است ، او در جامعه در زمینه بلاکچین ها کمک کرده است. اول اینکه بلاکچین چیست؟ Blockchain دفتر بزرگی در شبکه دیجیتال است که در آن معاملات انجام شده با بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگر به ترتیب زمانی و عمومی ثبت می شود. با آزمایشگاه های رعد و برق ، مقیاس گذاری بلاکچین ها امکان پذیر است. مقیاس بندی بلاکچین به چه معناست؟ این فرایند با تعداد تراکنش های ممکن در بلاکچین در واحد زمان سروکار دارد. بلاکچین از ابتدا معاملات را ثبت می کند و این با عبور اطلاعات از یک گره به گره دیگر کار می کند. بلاکچین از گره هایی تشکیل شده است که معاملات روی زنجیره را تأیید می کند. همانطور که در زمان ایجاد بیت کوین ، به آن محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایت داده شد و بنابراین ، هنگام انجام معاملات ، اطلاعات پس از تأیید گره ها در یک بلوک ذخیره می شود و هنگامی که 1 مگابایت بیش از حد باشد ، بلوک دیگری ایجاد می شود . بنابراین ، طبق آمار مشاهده می شود که تعداد معاملات پردازش شده در ثانیه به طور متوسط ​​بین 3.3 تا 7 است. بنابراین ، این مقیاس پذیری بلاکچین را در نتیجه ترافیک پردازش اطلاعات تعریف می کند. بنابراین ، برای حل این مسئله برای فرزندخواندگی در آینده ، او مفهومی با عنوان “لایه دو” معرفی کرد. این شبکه به طور گسترده ای تحت عنوان شبکه رعد و برق شناخته می شود ، که توسعه دهندگان Bitcoin Core سرزنش آن را هنگامی که مردم خواستار فعال سازی SEGWIT در سال 2017 بودند ، کردند..


چالش های اصلی بیت کوین و بلاکچین آن

  • زمان: پیش از این ، ذکر شد که هنگامی که یک بلوک پر می شود ، یک بلوک جدید ایجاد می شود ، بنابراین ، به طور متوسط ​​، هر ده دقیقه ، یک بلوک جدید ایجاد می شود. این روش معاملات را به تأخیر می اندازد زیرا معاملات که پس از پر کردن یک بلوک در صف قرار می گیرند ، منتظر تأیید معدنچیان هستند. این معاملات که به دنبال سرریز در صف قرار می گیرند ، در آنچه ما “یادآوری بیت کوین” می نامیم هستند. به دلیل این روند دقیق ، در حالی که برخی معاملات هنوز در صف هستند ، معاملات دیگر به صف می افتند. بنابراین ، قابل درک است که هرچه صف معاملات بزرگتر شود ، درصد بیشتری از آنها در حافظه داخلی گیر می کنند. از ژانویه 2018 ، میانگین زمان تأیید به حداکثر 190 ساعت 53 دقیقه یا تقریباً هشت روز رسید. این تاخیر در زمان پردازش همراه با افزایش کارمزد معاملات باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران در جایی که برنامه ای برای فعال کردن SEGWIT 24 در بلاکچین وجود دارد که محدودیت اندازه بلوک را افزایش می دهد و فضای لازم برای چنگال های بلاکچین را فراهم می کند ، عصبی شوند. پیامدهای این تصمیم منجر به ایجاد دو فورک فورک قابل توجه با ارزهای بدست آمده به ترتیب Bitcoin Cash و Bitcoin Gold شد.
  • هزینه های معامله: در ارز رمزنگاری شده ، همانطور که گفته شد گره ها شخصیت های معتبر در بلاکچین هستند و خصوصی سازی نمی شوند ، این یک اجماع جهانی است که تصمیم می گیرد در بلاکچین ها چه اتفاقی بیفتد. به افرادی که این گره ها را کار می کنند ماینر گفته می شود. استخراج ارز رمزنگاری شده بخشی سودآور از ارز رمزنگاری شده است. بیت کوین یک ارز اثبات اثبات کار است و بنابراین ، نحوه پرداخت ماینرها از طریق حل معماهای رمزنگاری پیچیده است. کار آنها پردازش هر معامله و در عوض افزودن حافظه تراکنش آنها به بلاکچین است. به عنوان پاداش برای کار خود در حفظ بلاکچین ، به آنها بیت کوین پرداخت می شود. این پاداش ها از هزینه های معامله و پرداخت برای نگه داشتن بلاکچین در چک است. بنابراین ، حتی اگر هزینه های بالای TX برای استخراج کنندگان سودمند است ، اما برای شرکت کنندگان معامله در بلاکچین سودآور نیست. علاوه بر این ، هزینه های بالای TX از پرداخت خرد پشتیبانی نمی کند. بنابراین ، در حل این مشکلات ، الیزابت شروع به آزمایشگاه Lightning Labs کرد و یک پروتکل منبع آزاد لایه دو را در بلاکچین اصلی پیشنهاد کرد ، به طوری که مشکل انجام معاملات در بیت کوین ممبر باعث تاخیر در معامله و هزینه های زیاد می شود..

این ویدئو توسط Manuel Stages با عنوان “The Blockchain and Us” مصاحبه الیزابت را نیز نشان می دهد.

آزمایشگاه های لایتنینگ: قراردادهای هوشمند

اثر رعد و برق تأثیر قراردادی بر بلاکچین بیت کوین می گذارد. می توان گفت یک سیستم انعقاد قرارداد هوشمند است. در این ساختار ، بلاکچین به عنوان دادگاهی عمل می کند که قابل رشوه نیست. به یاد داشته باشید که هر معامله در بلاک چین قابل پاک شدن و غیرقابل ویرایش است. بنابراین ، هنگامی که قرارداد هوشمند آماده می شود و همه چیزهایی که جزئیات قرارداد از پیش تعیین شده است. لایتنینگ مطمئن می شود که قرارداد به درستی اجرا شده است.

برای درک بهتر این موضوع ، بگذارید بگوییم دو نفر می خواهند Rice and Water را به عنوان پرداخت هزینه خدمات آنلاین معامله کنند. هر دو توافق نامه 2-به-2 با چند امضا را امضا می کنند (این را می توان به حساب پس انداز مشترک بانک تشبیه کرد که در آن هر دو امضا برای انجام اقدام برای برداشت وجوه مورد نیاز است) در بلاکچین اصلی. سپس این عمل آنها را به لایه دو می برد که معامله بین این دو را می خواند. تصور کنید Rice و Water به ترتیب 50 دلار و 100 دلار یک کانال پرداخت 150 دلاری ایجاد می کنند. ممکن است هر بار که آنها معامله می کنند ، امضای دیجیتالی خود را مبادله کنند تا تاریخ معاملات کانال خارج از زنجیره خود را به روز کنند. توجه به این نکته مهم است که معامله در پروتکل منبع باز است و سکه ها از بلاکچین خارج نمی شوند ، آنچه ثبت شده یک تراکنش است. هنگامی که معامله انجام می شود ، یک کانال باز است و با اتمام معامله بسته می شود به گونه ای که تاریخ معاملات نهایی به بلاکچین اضافه می شود. بنابراین ، از آنجا که بلاکچین از شرکت کنندگان در برابر سرقت سکه محافظت می کند ، در موارد اقدام به سرقت ، سارق در این مراحل به عنوان مجازات ، نشانه های خود را از دست می دهد و وجوه وی به مشارکت کننده ای که قرار بود نشانه های آن به سرقت برود ، واریز می شود. با این حال ، توصیه می شود جدیدترین وضعیت قانونی کانال را در هر صورت اقدام به سرقت قبل از ارسال معامله نهایی به بلاکچین ، پخش کنید.

مثالی که در بالا توضیح داده شد ، این مواردی است که بین دو شرکت کننده وجود دارد ، شبکه در بین کانال ها به گونه ای است که رایس می خواهد 25 دلار برای Dan ارسال کند اما آنها کانال باز ندارند ، اما Water با Dan یک کانال باز دارد. بنابراین ، رایس می تواند به جای رایس برای باز کردن کانال جدیدی با Dan ، پرداخت را از طریق Water ارسال کند. با این حال ، در این سناریو ، شبکه Lightning به گونه ای کار می کند که Water قبل از اینکه پولش را از Rice بازیابی کند ، وجوه را برای Dan ارسال می کند حتی اگر این کار با هزینه انجام شود زیرا او به عنوان گره رعد و برق عمل می کند. این ساختار از سرقت وجوه آب جلوگیری می کند. مهم است که بدانیم این سیستم براساس اعتماد وجود ندارد. بنابراین ، همه چیز با دقت و به ترتیب انجام می شود.

انتقادات او

از آنجا که فضای رمزنگاری یک فضای گرا از نظر فناوری است ، انتقادات زیادی به وی وارد شده است به دلیل عدم توانایی وی در توضیح مفاهیم فنی عمیق پشت پروژه خود. اگرچه او از نظر قانونی دارای اشتیاق است ، اما اشتیاق او هر بار که صحبت می کند دیده می شود و به روشهای روشن از مثالهایی برای توضیح مسائل پیچیده در پروژه خود استفاده می کند. با این حال ، می توانیم بگوییم که انتقاد از او نسبت به بزرگنمایی شاید به دلیل اصلی انجام مصاحبه باشد که به او اجازه می دهد تا بیشتر درباره پروژه خود صحبت کند ، اما جامعه خواستار موارد بیشتری است که هیچ کس در هر زمان ارسال نکرده است مدرکی برای پشتیبانی از ادعاهای آنها.

همچنین مشاهده می شود که در حالی که رعد و برق به آسانتر و سریعتر پرداخت های خرد کمک می کند & ارزان تر ، همان مورد معامله بزرگتر را نمی توان گفت زیرا سوالات زیادی در مورد بی اعتمادی در سیستم ایجاد می کند. به عنوان مثال ، تحت معامله مجازات ، کسی را تصور کنید که دارایی 10 دلاری به اتهام اقدام به سرقت جریمه می شود و وی وجوه خود را به دیگری منتقل می کند ، اگرچه وجوه اندک است ، اما معامله جریمه ابروهای زیادی ایجاد می کند. با این اوصاف ، اکنون شخصی را تصور کنید که وجوه وی 100000 دلار است و در مورد معامله جریمه ای به وی گفته می شود که وجوه وی به بیت کوینر متضرری که از سرقت رمز شکایت کرده منتقل می شود ، اگر این امر به خوبی مدیریت نشود ، این اقدام واحد می تواند کاربران را از راه اندازی هوشمند دور کند. با استفاده از شبکه Lighting در بلاکچین بیت کوین قرارداد می بندد. در حالی که شبکه Lightning وعده خود را در مورد انجام معاملات بیت کوین آسان تر ، ارزان تر و سریعتر داده است ، اما باید خود را بهبود بخشد زیرا فروشندگان در مقیاس بزرگ در هر اقتصادی موثر هستند.

منابع:

https://cointelegraph.com/news/lightnings-elizabeth-stark-2017- خواهد بود-سال-قراردادهای-هوشمند

www.hackernoon.com/5- زنان-قابل-توجه-در-بلاکچین-و-کریپتو-صنعت -6dd5981c0e7d

www.ccn.com/ روشنایی-شیفت-یک-بیت کوین-نه-بلاکچین-جهان /

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector