Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

همه چیز را در مورد سکه معروف ADA بیاموزید

صنعت ارز رمزنگاری شده فرصت های زیادی را برای ورود پروژه های هیجان انگیز جدید به بازار ایجاد کرده است – یکی از آنها این است کاردانو و آن سکه!

فناوری مورد استفاده Cardano کاملاً جدید است ، بنابراین من می خواهم به شما یک فناوری ارائه دهم راهنمای کامل در مورد هر آنچه باید بدانید در مرحله اول ، من توضیح خواهم داد که کاردانو چیست و اهداف اصلی شرکت چیست.

پس از آن ، من با استفاده از مثالهای واقعاً ساده در دنیای واقعی و همچنین لیستی از Cardano’s ، نحوه کار این فناوری را توضیح خواهم داد مزایای و معایب این به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا ADA شایسته توجه شماست.

قبل از خرید ADA ، مطمئن شوید که یک را انتخاب کنید ارز قابل اعتماد ارز رمزنگاری شده, مانند Coinbase ، و نشانه های خود را در یک کیف پول امن ذخیره کنید. بیشترین گزینه های پیشنهادی شامل Ledger Nano S و Trezor است.

بیایید با چگونگی شروع پروژه کاردانو شروع کنیم!

به دنبال امن ترین مکان برای خرید BTC هستید؟ من صرافی های رمزنگاری دارای بهترین رتبه بندی را که به عنوان امن ترین سیستم عامل برای خرید BTC تأیید شده اند ، در زیر جمع آوری کرده ام ، بنابراین نگاهی بیندازید.

ویزا / مسترکارت ارائه دهنده رمزنگاری امتیاز ما Coinbase Review آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • Litecoin
 • + 30 مورد دیگر

9.8 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی Binance آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • کاردانو
 • + 150 دیگه

9.6 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی Coinmama آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • بیت کوین کش
 • +7 مورد دیگر

9.4 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی کراکن آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • خط تیره
 • + 37 مورد دیگر

9.1 خواندن بررسی بازدید از سایت eToro بررسی آره

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • +3 مورد دیگر

8.6 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی KuCoin آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • مونرو
 • + 210 مورد دیگر

8.5 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی تبادل جوزا آره

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • +21 مورد دیگر

8.4 خواندن بررسی بازدید از سایت محبوبترین 729 نظر 9.8 انتقال بانکی: آره به سایت بروید بررسی ویرایشگر را بخوانید 1279 نظر 9.6 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 816 بررسی 9.4 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 1174 نظر 9.1 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 453 بررسی 8.6 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 563 بررسی 8.5 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 603 بررسی 8.4 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید

طرفداران

 • تیم عالی
 • معاملات ارزان و سریع
 • محدودیت مقیاس گذاری وجود ندارد

منفی ها

 • Blockchain هنوز در حال توسعه است
 • مشکلات در حال انجام کیف پول

هسته کاردانو


پروژه کاردانو در سال 2015 آغاز شده است. شرکت پشت توسعه خود نامیده می شود ورودی-خروجی هنگ کنگ (IOHK) ، که توسط بنیانگذار BitShares و Ethereum ، چارلز هوسکینسون اداره می شود.

هدف کاردانو ایجاد یک بلاکچین آن می تواند بسیار بهتر از بلاکچین های قدیمی عمل می کنند پسندیدن اتریوم, به این معنی که باید معاملات بیشتر ، ارزان تر و سریعتر را پردازش کند.

چارلز هوسکینسون معتقد است که کاردانو یک بلاک چین نسل سوم است ، در حالی که بیت کوین و اتریوم اول و دوم هستند بنابراین ، IOHK به جای کپی کردن کد سایر بلاکچین ها ، بلاکچین جدید خود را ایجاد کرده است.

مردم گاهی اوقات چنین تصوری می کنند کاردانو و ADA یکسان هستند ، با این حال ، تفاوت جزئی وجود دارد. کاردانو نام بلاکچین که به مردم امکان ارسال و دریافت وجه را می دهد. سکه ADA نام ارز رمزنگاری شده است.

رمز آدا: صفحه اول کاردانو.

این شبیه به نحوه کار Ripple ، جایی است موج دار شدن نام بلاکچین و XRP نام ارز رمزپایه است.

بلاکچین سکه کاردانو به شما امکان می دهد قراردادهای هوشمند درست مانند بلاکچین اتریوم ایجاد کنید. قراردادهای هوشمند به دو یا چند نفر اجازه می دهد بدون نیاز به شخص ثالث به توافق برسند ، به این معنی که یک بار شرایط از پیش تعریف شده برآورده شده است ، همه موارد دیگر خودکار است.

کاردانو مانند اکثر بلاکچین های دیگر است غیرمتمرکز, به این معنی که توسط هیچ مرجعی کنترل نمی شود. در عوض ، معاملات و قراردادهای هوشمند توسط انجمن تأیید می شود ، آنها این کار را با کمک قدرت محاسباتی خود انجام می دهند. با این حال ، کاردانو کارهایی متفاوت از بیت کوین و اتریوم انجام می دهد (من بعداً جزئیات بیشتری را در مورد همه توضیح خواهم داد).

تیم برای کمک به جمع آوری کمکهای مالی برای توسعه کاردانو 63 میلیون دلار جمع آوری کرد در طول ICO از آن زمان به بعد ، سکه ADA به بالغ بر 33 میلیارد دلار سرمایه بازار رسیده است!

توجه داشته باشید: ICO مخفف “پیشنهاد اولیه سکه” است. این روشی برای شرکت های ارز رمزنگاری شده برای جمع آوری سرمایه است. فقط در سه ماه اول 2018 ، بیش از 6 میلیارد دلار در ICO جمع آوری شده است!

سکه ADA: ویژگی های کاردانو.

بنابراین ، اکنون که متوجه شدید Cardano و رمز ارزهای ADA چگونه شروع شده اند ، و همچنین آنچه که آنها قصد دارند انجام دهند ، در بخش بعدی راهنمای من توضیح داده می شود که چگونه کار می کند.

کاردانو چگونه کار می کند?

اول ، مهم است که بدانیم بلاکچین Cardano چگونه کار می کند. می توان آن را به دو بخش تقسیم کرد دو لایه مختلف:

 1. لایه حل و فصل: لایه اسکان ساخته شده و اکنون کاملاً عملیاتی است. با این کار کاربران می توانند سکه های ADA ، کیف پول به کیف پول را ارسال و دریافت کنند. این شبیه نحوه انتقال کاربران از طریق Ethereum (ETH) به یکدیگر است.
 2. لایه محاسبات: لایه محاسبات هنوز در حال توسعه است. پس از راه اندازی ، به کاربران امکان می دهد قراردادهای هوشمند ایجاد و منعقد کنند.

به همین دلیل Cardano با بلاک چین های قبلی که به طور معمول بر روی یک لایه کار می کنند متفاوت است. دو لایه جداگانه برخی را به ارمغان می آورد منافع بالقوه به کاربران کاردانو.

در مرحله اول ، لایه محاسباتی است سازگارتر نسبت به سایر موارد مانند Ethereum ، زیرا تغییرات اندکی برای کاربران نهایی مختلف ایجاد می شود. به عنوان مثال ، از آنجا که ملل مختلف مقررات خاص خود را دارند ، کاردانو می تواند بسته به قوانین آنها نحوه ذخیره و دسترسی به داده ها را تغییر دهد.

تا اطمینان حاصل کنید که چگونه هر دو را می فهمید توافق و محاسبه لایه ها کار می کنند ، در اینجا یک مثال سریع در دنیای واقعی آورده شده است.

 1. جان برای تعمیر چراغ آشپزخانه خود نیاز به استخدام برق دارد.
 2. جان یک توافق نامه قرارداد هوشمند را منعقد می کند که در لایه محاسبات ذخیره می شود.
 3. در این توافق نامه آمده است به محض اینکه چراغ برق John را تعمیر کرد ، بودجه توافق شده آزاد خواهد شد.
 4. وقتی این اتفاق می افتد ، قرارداد هوشمند به لایه تسویه حساب منتقل می شود ، که به شما امکان می دهد برق را با ارز رمزنگاری شده ADA پرداخت کنید.
 5. همه چیز کاملاً خودکار است ، یعنی نیازی به شخص ثالث نیست.

بنابراین ، اکنون که شما تفاوت بین این را می دانید توافق لایه و محاسبه لایه ، اکنون نحوه تأیید معاملات را توضیح خواهم داد!

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

معاملات سکه ADA چگونه تأیید می شوند?

من قبلاً اشاره کردم که پلت فرم Cardano است غیرمتمرکز, به این معنی که هیچ مرجع واحدی کنترل شبکه را ندارد. این بدان معنی است که شبکه توسط آن کار می کند معدنچیان.

با این حال ، کاردانو از مدل دیگری استفاده می کند ، که آن را “Ouroboros” می نامد. قبل از اینکه نحوه کار آن را توضیح دهم ، بگذارید سریع توضیح دهم که بلاکچین های دیگر مانند بیت کوین متفاوت هستند.

بیت کوین از یک مدل اجماعی به نام “اثبات کار” استفاده می کند. برای کمک به تأیید اعتبار یک معامله ، استخراج کنندگان از قدرت محاسباتی خود برای حل یک معما واقعاً دشوار استفاده می کنند. این مانند یک معادله ریاضی است که بسیار دشوار است, هیچ انسانی نمی تواند آن را حل کند!

هر کدام از استخراج کنندگان ابتدا معما را حل کنند ، پاداشی را که در بیت کوین پرداخت می شود ، دریافت می کنند! مشكل Proof-of-Work این است كه با پیچیدگی و پیچیدگی بیشتر معما ، كارگران معدن باید هر چه بیشتر از برق استفاده كنند.

در دسامبر سال 2017 بود گزارش شده که ماینرهای اثبات کار بیت کوین بیشتر از کل کشور ایرلند از برق استفاده می کردند! خیلی اقتصادی نیست ، درست است?

شبکه کاردانو معاملات را با استفاده از مکانیزمی اجماعی موسوم به تأیید می کند اثبات سهام:

 1. افرادی که می خواهند به اعتبارسنجی معاملات کمک کنند ، اعتبارسنج نامیده می شوند.
 2. اعتبارسنج ها باید برخی از سکه های ADA خود را مسدود کنند ، که به آن اصطلاح می شود "سهام".
 3. هنگامی که یک اعتبارسنج به تأیید یک معامله کمک می کند ، آنها ارز دیجیتال ADA اضافی را به عنوان پاداش دریافت می کنند.
 4. هرچه سهم بیشتری داشته باشد ، یک معتبر اعتبار بیشتری برای دریافت پاداش دارد!
 5. میزان سکه های دریافتی آنها به میزان “سهام” آنها بستگی دارد.

این سیستم به مراتب کارآمدتر و سازگار با محیط زیست نسبت به اثبات کار است زیرا نیاز به موارد زیادی دارد برق کمتری, که به معنی معامله است هزینه ها کمتر است همچنین.

سکه ADA: اثبات کار و اثبات سهام.

اگرچه بلاک چین های Proof-of-Stake دیگری نیز در دسترس هستند ، تیم Cardano می گوید که هیچ یک از آنها راهی کاملاً تصادفی برای انتخاب اعتبار سنج ارائه نمی دهند. به همین دلیل آنها خود را ساختند پروتکل Ouroboros در بالای مدل استاندارد Proof-of-Stake ، زیرا اطمینان حاصل می کند که همه افراد یک مورد را دریافت می کنند شانس عادلانه کسب پاداش.

این گاهی اوقات “صادق ترین اکثریت” نامیده می شود ، به این معنی که اگر مردم سهم زیادی در بلاکچین (به عنوان مثال ، داشتن تعداد زیادی سکه ADA) دارند ، آنها دلیل دارند که مطمئن شوند شبکه امن ، پایدار و بیشتر است مهمتر از همه – صادقانه.

بنابراین ، اکنون که می دانید معاملات چگونه تأیید و تأیید می شوند ، بیایید عملکرد پلتفرم کاردانو را ببینیم!

کاردانو مقیاس پذیر است?

تعداد زیادی بلاکچین مختلف در بازار وجود دارد و مهم است که بدانید چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن هر یک از آنها است. هنگام تصمیم گیری در مورد عملکرد خوب یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر گرفته شود ، انجام آن است مقیاس پذیری.

در صنعت ارزهای رمزنگاری شده مقیاس پذیری است چه تعداد تراکنش می تواند یک بلاکچین را پردازش کند در یک بازه زمانی خاص ، به طور معمول به عنوان “معاملات در ثانیه” ارائه می شود.

بلاک چین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم دارای مشکلات بزرگی در مقیاس پذیری هستند ، زیرا محدود به تعداد تراکنش هایی هستند که می توانند همزمان پردازش کنند. در حقیقت ، بیت کوین فقط می تواند 7 را پردازش کند ، در حالی که Ethereum حداکثر فقط 15 است. باز هم ، این جایی است که Cardano یک مزیت دارد.

وقتی تراکنش ها در بلاکچین بیت کوین تأیید می شوند ، برای همیشه در دفتر عمومی باقی می مانند. این بدان معنی است که با گذشت زمان ، دفتر بزرگ بلاکچین بزرگ و بزرگتر می شود.

مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که هر استخراج کننده در شبکه باید یک نسخه از هر معامله را نگه دارد. این باعث می شود مسائل مقیاس پذیری.

رمز ADA: رمز بومی.

Cardano ، در حال ساخت زنجیره بلوکی است که کارها را متفاوت انجام می دهد با جدا کردن داده هایی که مربوط به افراد درگیر در معامله نیستند. به عنوان مثال ، اگر جان 100 سکه ADA برای سو ارسال کند ، آنها تنها دو نفری هستند که در معامله شرکت دارند.

در نتیجه ، چه زمانی اعتبارسنج ها به تأیید حرکت کمک می کنند از این وجوه ، آنها فقط باید اطلاعات مربوط به معامله و نه کل بلاکچین را حفظ کنند!

این تیم همچنین قصد دارد پروتكلی به نام “Sharding” را نصب كند. روش کار این است که هرچه تعداد بیشتری از افراد از شبکه استفاده می کنند ، تعداد تراکنش ها در ثانیه افزایش می یابد.

کاردانو در اواخر سال 2017 آزمایشی را انجام داد که به زنجیره بلوک اجازه پردازش می دهد 257 تراکنش در ثانیه, که به میزان قابل توجهی بیشتر از بیت کوین و اتریوم است. با این حال ، هدف بلند مدت افزایش این تعداد به ده ها هزار در ثانیه است.

کیف پول ددالوس

وقتی نوبت به ذخیره سکه ADA شما می رسد ، Cardano کیف پول رسمی خود را دارد ددالوس. با این حال ، گزارش های زیادی از انجمن ارزهای رمزنگاری شده منتشر شده است مبنی بر اینکه کیف پول Daedalus مشکلات زیادی دارد. این موارد شامل مواردی مانند عدم امکان اتصال به شبکه ، بلوک های همگام سازی و عدم رسیدن تراکنش به گیرنده است.

اگر به دنبال امن ترین و مطمئن ترین کیف پول هستید ، باید Ledger Nano S and Trezor را بررسی کنید. از آنجا که آنها کیف پول آفلاین هستند ، دارایی های شما همیشه ایمن خواهند ماند.

رمز آدا: لجر نانو اس.

بنابراین ، اکنون که از برنامه های Cardano برای مقیاس پذیری اطلاع دارید ، بخش بعدی این راهنمای ارز رمزنگاری ADA قصد دارد تا به بررسی موارد استفاده از آن و همچنین نحوه سو how استفاده از آن بپردازد.!

چگونه می توان از کاردانو استفاده کرد و مورد سو Ab استفاده قرار گرفت?

اول از همه ، سکه ADA Cardano می تواند به همان روشی که Bitcoin استفاده می کند – a سیستم پرداخت جهانی. با این حال ، همانطور که قبلاً اشاره کردم ، بیت کوین فقط می تواند 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. هیچ سیستم پرداخت جهانی نمی توانست زنده بماند ، اگر فقط می خواست تا 7 تراکنش در ثانیه را مقیاس بندی کند. در حقیقت ، ویزا به تنهایی به طور میانگین در هر ثانیه 1667 تراکنش را پردازش می کند!

بنابراین ، اگر تیم کاردانو بتواند اهداف “دهها هزار” در ثانیه خود را برآورده کند ، شبکه کاملاً به عنوان یک سیستم پرداخت کار می کند.

دومین کارکرد اصلی سکه ADA این است که به مردم امکان می دهد قراردادهای هوشمند و dApps (برنامه های غیرمتمرکز) ایجاد کنند. این می تواند هر کسی از شرکت ها ، دولت ها یا حتی افراد باشد.

با این حال ، اگر کاردانو بخواهد پروتکل قرارداد هوشمند خود را جهانی کند ، لازم است مسائل مقیاس پذیری آنها را بهبود ببخشید.

رمز آدا: آدا چیست؟

اگر کاردانو بتواند این اهداف را برآورده کند ، فناوری آنها می تواند باشد مناسب برای برنامه های روزمره, زیرا هک کردن برای افراد تقریباً غیرممکن است و برنامه هرگز آفلاین نخواهد شد. این همچنین به معنای محرمانه بودن اطلاعات محرمانه است!

فعالیت های جنایی

سیستم عامل های Blockchain مانند Cardano برای ارتکاب جرمی ناشناس مناسب هستند (این توصیه نیست).

اما چرا?

خوب ، هنگام ارسال یا دریافت سکه ADA ، نیازی به هویت واقعی خود ندارید.

در عوض ، تنها چیزی که مردم می توانند ببینند مال شماست آدرس کیف پول شخصی, که چیزی شبیه به این است:

Ae2tdPwUPEZKmwoy3AU3cXb5Chnasj6mvVNxV1H11997q3VW5ihbSfQwGpm

اجازه دادن به افراد برای ارسال و دریافت وجه به صورت ناشناس به معنای این است که این سیستم عامل می تواند به طور بالقوه برای پولشویی یا فرار مالیاتی استفاده شود. دلیل آن این است که تقریباً غیرممکن است که بفهمیم چه کسی واقعاً در یک معامله نقش دارد.

همچنین به مردم امکان فروش می دهد کالاهای غیرقانونی و خدمات آنلاین بدون نیاز به فاش کردن جزئیات پرداخت در دنیای واقعی.

تیم کاردانو همچنین در حال کار بر روی پروتکلی هستند که به کاربران اجازه می دهد در صورت تصمیم فراداده خود را به اشتراک بگذارند. فراداده حمل می کند اطلاعات خاص در مورد یک معامله ، مانند:

 • X ارز رمزنگاری شده را برای چه چیزی خرج کرد?
 • ایکس سکه را به چه کسی داد?
 • X سکه ADA خود را از کجا آورده است?

پروتکل فوق به بانکها امکان استفاده از بلاکچین Cardano را می دهد ، زیرا آنها قادر به مطابقت با مقررات ملی خواهند بود.

طرفداران & معایب ارز رمزنگاری شده ADA

طرفداران

 • تیم توسعه عالی بنیانگذار با پروژه های موفقی مانند BitShares و Ethereum کار کرده است.
 • این اولین بلاک چین است که از چندین لایه (لایه تسویه حساب و محاسبه) استفاده می کند.
 • محدودیت مقیاس گذاری وجود ندارد. هرچه افراد بیشتر از بلاکچین استفاده کنند ، تراکنش های بیشتری نیز قابل پردازش است.
 • ارز رمزنگاری شده ADA معاملات ارزان و سریع را ارائه می دهد.
 • سازوکار اجماع کاردانو نسبت به بلاک چین های قدیمی سازگارتر با محیط زیست است و همچنین منصفانه تر است.

منفی ها

 • زنجیره بلوک هنوز در حال توسعه است ، بنابراین برخی از ادعاهای کاردانو نظری است.
 • بلاک چین های دیگر مانند Ripple ، Stellar Lumens و NEO می توانند بیش از 1000 تراکنش در ثانیه را پردازش کنند.
 • حداکثر مقیاس پذیری در حال حاضر فقط 257 تراکنش در ثانیه است.
 • مشکلات در حال انجام کیف پول رسمی آنها.

سکه ADA را ساید بای ساید با سایرین مقایسه کنید

آیا می دانید?

سکه ADA را ساید بای ساید با سایرین مقایسه کنید

ممکن است همه مبادلات رمزنگاری شبیه شما باشند اما شبیه به هم هستند نه همه یکسان است!

آره! نمودار مقایسه را به من نشان دهید

نتیجه

بنابراین ، این پایان این است "کاردانو چیست?" راهنما!

امیدوارم که اینو پیدا کردی کاردانو و ADA راهنمای ارز رمزنگاری شده مفید است و قادر به درک همه جنبه های مربوط به سکه ADA است.

اگر شما علاقه مند به خرید سکه ADA هستید ، پیشنهاد می کنم حتماً سکه را بررسی کنید Coinbase ابتدا سکو به شما امکان خرید و فروش ADA را به راحتی می دهد. علاوه بر این ، این شرکت کیف پول خاص خود را دارد ، اما گزینه های امن تری مانند این موارد وجود دارد لجر نانو اس و ترزور.

اگر درک نحوه خرید سکه ADA برای شما دشوار است ، در اینجا یک مقاله ذکر شده است چند مرحله آسان:

1. دریافت کنید کیف پول رمزنگاری قابل اعتماد (Ledger Nano S و Trezor بسیار توصیه می شوند).

2. در Coinbase ثبت نام کنید.

3. سکه های ADA را از Coinbase خریداری کنید.

4. سکه های ADA را به کیف پول خود منتقل کنید.

امیدوارم که این کمک کرده باشد!

محتوای منتشر شده در این وب سایت برای ارائه هر نوع مشاوره مالی ، سرمایه گذاری ، تجارت یا هر نوع دیگری نیست. BitDegree.org خرید یا فروش یا نگهداری هر نوع ارز رمزنگاری شده را به شما پیشنهاد نمی دهد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مالی ، با مشاور مالی خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector