بهترین Altcoins 2021: بهترین Altcoin خود را برای سرمایه گذاری در سال 2021 پیدا کنید

اندازه بازار ارزهای رمزنگاری شده در آوریل 2017 حدود 25.9 میلیارد دلار بود. اکنون 409.47 میلیارد دلار است! با رشد بازار ، بسیاری از ارزهای رمزپایه جدید ظهور کردند.

توجه: ارزش بازار هر ارز رمزنگاری شده عددی است که وقتی تعداد کل سکه ها با ارزش یک سکه ضرب شود به دست می آید.

این ارزهای رمزنگاری شده اغلب با عنوان “Altcoins” شناخته می شوند زیرا جایگزینی برای بیت کوین ارائه می دهند. انتخاب بهترین altcoins می تواند کار دشواری باشد ، زیرا هزاران گزینه وجود دارد.

اگر به دنبال یافتن بهترین altcoins 2021 هستید ، نیازی به جستجوی بیشتر نیست. من امیدوار کننده ترین آلت کوین ها را در این راهنما پوشش خواهم داد. من در مورد روندهای تاریخی ، فناوری ، منحصر به فرد و آنچه می توان در سال 2021 انتظار داشت صحبت خواهم کرد.

در پایان این راهنما ، شما باید ایده خوبی در مورد برترین altcoins 2021 داشته باشید. با در دست داشتن این اطلاعات ، می توانید برای برنامه ریزی سرمایه گذاری ارز رمزنگاری شده خود برای سال 2021 به یک مشاور مالی مراجعه کنید.

توجه داشته باشید: اگر تصمیم به خرید هر یک از ارزهای رمزپایه ارائه شده در این مقاله دارید ، اطمینان حاصل کنید که یک ارز رمزپایه قابل اعتماد انتخاب کنید. بیشترین گزینه های پیشنهادی شامل Coinbase و Binance است. میتوانی ببینی چگونه مقایسه می کنند در زیر.

اکنون ، بیایید با بررسی بهترین altcoins 2021 شروع کنیم.

1. بهترین Altcoins 2021: اتریوم

لیست بهترین altcoin ها باید با Ethereum شروع شود ، که دومین ارز رمزنگاری شده پس از بیت کوین است. سرمایه فعلی آن 64.35 میلیارد دلار است! Ethereum در ژوئیه 2015 توسط اعجوبه معروف جهان رمزنگاری – Vitalik Buterin راه اندازی شد..

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید ، قیمت Ethereum از 9 دلار در ژانویه 2017 به 1،389 دلار در ژانویه 2018 افزایش یافت که بازدهی بیش از 17000٪. قیمت آن ماه گذشته تقریباً دو برابر شد و از 396 دلار در ابتدای آوریل (2018) به 648 دلار امروز رسید.

نمودار قیمت اتریوم 2018

اتریوم چگونه منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است ، اما Ethereum علاوه بر آن چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. Ethereum بستری را به توسعه دهنده ارائه می دهد که در آن می توانند قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین و برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند.


اتریوم اولین ارز رمزنگاری شده بود که قراردادهای هوشمند را معرفی کرد ، که اکنون به عنوان مهمترین چیز بعدی در نظر گرفته شده است.

توجه: قراردادهای هوشمند قراردادهایی هستند که بر روی بلاکچین رمزگذاری شده اند و در صورت تحقق برخی شرایط از پیش تعیین شده ، خود را اجرا می کنند.

Ethereum همچنین بهترین پلت فرم برای راه اندازی پیشنهادات اولیه سکه (ICO) است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ICO ها ، به سایت ما مراجعه کنید ICO چیست راهنما.

بنابراین ، اینها برخی از موارد کلیدی است که Ethereum را از بیت کوین جدا می کند و آن را برای توسعه دهندگان و سرمایه گذاران جذاب می کند.

رویدادهای آینده

یکی از بزرگترین چالش هایی که اتریوم با آن روبرو شده مقیاس پذیری است. شبکه Ethereum در حال حاضر تقریباً پشتیبانی می کند 15 تراکنش در ثانیه. این در مقایسه با 56000 پیام معامله در هر ثانیه VISA چندان خوب نیست.

انتظار می رود Ethereum فناوری خود را از Proof-of-Work به Proof-of-Stake در سال 2021 ارتقا دهد. این مقیاس پذیری آن را تا حد زیادی افزایش می دهد.

Ethereum را از کجا بخریم

به عنوان یکی از ارزهای رمزپایه ای که به طور گسترده در دسترس است ، می توانید Ethereum را از هر صرافی محبوب خریداری کنید. بسیاری از این صرافی ها علاوه بر انتقال بانکی از کارت های اعتباری / بدهی پشتیبانی می کنند. می توانید Ethereum را از Coinbase ، Coinmama ، CEX.io یا Gemini خریداری کنید.

خرید اتریوم

2. بهترین Altcoins 2021: Litecoin

Litecoin ، یکی از قدیمی ترین altcoins ، در سال 2011 توسط کارمند سابق گوگل ، چارلی لی ایجاد شد. مانند بیت کوین ، Litecoin نیز فقط ارز دیجیتال است اما با پیشرفت هایی همراه است. در حقیقت ، دلیل راه اندازی Litecoin برطرف کردن برخی از کاستی های بیت کوین ، به ویژه سرعت پایین معاملات آن بود.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

در بازار ارزهای رمزنگاری شده غیرقابل پیش بینی که سکه ها خیلی سریع وارد بازار می شوند ، Litecoin بیش از 7 سال است که در بازار حضور دارد. رشد کرده است و با سرمایه بازار 8.2 میلیارد دلار به یکی از بهترین altcoin ها تبدیل شده است.

در سال 2017 بازدهی چشمگیر داشته است که از 4 دلار در ژانویه 2017 به 350 دلار در دسامبر 2017 رسیده است. این بازده 8000٪ است!

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید ، Litecoin از آوریل 2018 که حدود 121 دلار بود ، رشد اقتصادی را بدست آورده است و در حال حاضر با قیمت 145 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت Litecoin سال 2018

Litecoin چگونه منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

Litecoin پیشرفت قابل ملاحظه ای در فناوری Bitcoin برای افزایش سرعت معاملات ایجاد کرده است. دلیل اینکه Litecoin نامیده می شود سرعت آن 4 برابر بیت کوین است.

انجام معامله بیت کوین حدود 10 دقیقه طول می کشد اما معامله Litecoin در 2.5 دقیقه انجام می شود. این باعث می شود Litecoin مقیاس پذیرتر از بیت کوین باشد زیرا می تواند تراکنش های بیشتری را در هر ثانیه انجام دهد.

Litecoin بر اساس خود فناوری Bitcoin ساخته شده است و به عنوان نزدیکترین رقیب Bitcoin شناخته می شود. بیشتر به این دلیل که هر دو هدف یکسانی دارند: ارائه جایگزینی برای ارزهای فیات مانند USD ، EUR ، CAD و غیره.

رویدادهای آینده

Litepal که اولین پردازنده پرداخت Litecoin است ، در فوریه 2018 راه اندازی شد. این هنوز در دست انجام است و انتظار می رفت در Q2 یا Q3 2018 منتشر شود.

خرید ، ارسال و دریافت Litecoin (یا هر ارز رمزنگاری شده) روندی بسیار پیچیده است. انتظار می رود LitePal انجام معاملات در Litecoin را بسیار ساده تر کند. LitePal همچنین با ادغام آسان در اکثر سیستم عامل های تجارت الکترونیکی موجود ، خدمات و پشتیبانی را برای بازرگانان فراهم می کند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، این سرویس می تواند Litecoin را به جریان اصلی و یکی از امیدوار کننده ترین آلت کوین ها تبدیل کند..

نشان Bitcoin و Litecoin در Subway

از کجا Litecoin بخریم

مانند Ethereum ، خرید Litecoin بسیار آسان است زیرا توسط صرافی های برتر ارزهای رمزپایه ارائه می شود. می توانید Litecoin را از Kraken ، Coinbase ، Coinmama یا Bitsquare خریداری کنید.

خرید Litecoin

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

3. بهترین Altcoins 2021: NEO

NEO که در اصل AntShares نام داشت ، در سال 2014 توسط Da Hongfei در چین ایجاد شد. این بزرگترین ارز رمزنگاری شده از چین است.

NEO ، مانند Ethereum ، بستری است که برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) ، قراردادهای هوشمند و ICO طراحی شده است. به دلیل این شباهت زیاد به Ethereum ، از NEO اغلب به عنوان “Ethereum چینی” یاد می شود.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

NEO یکی از بهترین altcoin های سال 2017 بوده و بازدهی فوق العاده ای داشته است. در ژانویه 2017 از حدود 0.16 دلار به ژانویه 2018 به حدود 162 دلار رسید. این رقم در حدود 111،400٪ بازده سرمایه گذاری است که بسیار زیاد است!

NEO در حال حاضر عملکرد خوبی دارد زیرا از حدود 44 دلار در ابتدای آوریل 2018 به 82 دلار امروز رسیده است. تقریباً دو برابر شده است!

یکی از مهمترین عواملی که باعث رشد NEO می شود حمایت از دولت چین و فناوری قوی آن است.

NEO چگونه منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

NEO نیز مانند Ethereum بستری را برای توسعه قراردادهای هوشمند و Dapps ارائه می دهد. از طرف دیگر ، بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است که چنین بستری را ارائه نمی دهد.

NEO مزایای تکنولوژیکی بسیاری نسبت به Ethereum دارد. NEO می تواند حدود 10000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد در حالی که بلاکچین Ethereum در حال حاضر حدود 15 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می کند.

NEO از برنامه نویسی به چندین زبان مانند C ++ ، C # ، Go و Java پشتیبانی می کند ، در حالی که Ethereum فقط از یک زبان پشتیبانی می کند – Solidity. این باعث محبوبیت NEO در بین جامعه توسعه دهندگان شده است ، زیرا آنها می توانند از پلتفرم NEO به زبانی که قبلاً می دانند استفاده کنند تا اینکه مجبور شوند یک مورد جدید را یاد بگیرند.

رویدادهای آینده

در سال 2018 ، انتظار می رفت NEO زیرساختی برای دستیابی به چشم انداز خود در زمینه ساخت – اقتصاد هوشمند ایجاد کند. ایده اساسی اقتصاد هوشمند حول محور دیجیتالی کردن دارایی های فیزیکی در دنیای واقعی مانند اتومبیل ، خانه یا هر چیز دیگری است که فکرش را بکنید.

این دارایی های دیجیتالی شده می توانند از طریق قراردادهای هوشمند به فروش ، معامله و اهرم اهرم برسند. با چنین برنامه های تهاجمی ، تیم خوب و افزایش قیمت ها ، NEO قطعاً یکی از بهترین altcoins 2021 است.

NEO را از کجا بخریم

گزینه های زیادی برای خرید مستقیم NEO با استفاده از ارز فیات مانند USD یا GBP وجود ندارد. ساده ترین راه این است که ابتدا Bitcoin را از Kraken ، Coinbase خریداری کنید و سپس آن را با NEO مبادله کنید. می توانید در بسیاری از صرافی های بزرگ مانند Bitfinex یا Binance Bitcoin را با NEO مبادله کنید.

NEO بخرید

4. بهترین Altcoins 2021: کاردانو (ADA)

کاردانو در سپتامبر 2017 توسط چارلز هوسکینسون ، یکی از بنیانگذاران Ethereum تاسیس شد. Cardano نه تنها بستری را برای Dapps و قراردادهای هوشمند ارائه می دهد بلکه بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیکی را نسبت به Ethereum و سایر بلاک چین ها ارائه می دهد.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

کاردانو یکی از جدیدترین ارزهای رمزپایه است اما با سرمایه گذاری 8.86 میلیارد دلاری همچنان توانسته است به یکی از برترین آلت کوین ها تبدیل شود.

گرچه به اندازه سایر سکه های برتر بازدهی بالایی نداشته است ، اما به دلیل قول ساخت یک بلاکچین بسیار قوی که مزایایی نسبت به Ethereum دارد ، همچنان در بین سرمایه گذاران و توسعه دهندگان محبوب است.

کاردانو در اکتبر 2017 از حدود 0.20 دلار رشد کرد تا در ژانویه 2018 قیمت 1.20 دلار را لمس کند. این بازده در مدت 3 ماه حدود 500 درصد است.

نمودار قیمت کاردانو 2018

کاردانو چگونه منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

Cardano نه تنها پیشرفت های تکنولوژیکی زیادی را نسبت به بیت کوین بلکه در مورد Ethereum نیز ارائه می دهد. در حالی که بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است ، Cardano یک بستر سازنده dApp با واحد پول بومی خود – ADA است.

Cardano برای حل سه مسئله مهم در پروژه های بلاکچین نسل 1 و 2 طراحی شده است – مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و پایداری.

نه تنها این ، بلکه هدف کاردانو رسیدگی به مشکلات انتقال پرداخت بین المللی است که اغلب وقت و هزینه زیادی می برد. این کار بر کاهش زمان معامله پرداخت های بین المللی از چند روز به چند ثانیه متمرکز است.

کاردانو را از کجا بخریم?

اگر می خواهید Cardano را مستقیماً با استفاده از کارت اعتباری / بدهی خریداری کنید ، تنها یک گزینه وجود دارد – Coinmama. در همه صرافی های دیگر Cardano ، ابتدا باید Bitcoin ، Ethereum ، Litecoin یا Bitcoin Cash را بخرید و سپس آن را با Cardano عوض کنید..

شما می توانید Cardano را با بیت کوین در Binance ، Bittrex یا Changelly خریداری کنید.

خرید کاردانو

5. بهترین Altcoins 2021: EOS

EOS یک آلت کوین نسبتاً جدید است که پیشنهاد اولیه سکه (ICO) آن در ژوئن 2017 راه اندازی شد. EOS توسط Dan Larimer ایجاد شد ، وی همچنین به دلیل تاسیس Bitshares مبادله ارز رمزنگاری شده و سایت وبلاگ نویسی مبتنی بر بلاکچین Steemit اعتبار گرفت..

EOS نیز مانند Ethereum بستری را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند تا برنامه های غیرمتمرکز بسازند. همانطور که به زودی خواهیم دید ، فناوری آن متفاوت است.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

EOS 700 میلیون دلار از طریق ICO خود جمع آوری کرد و تبدیل به یکی از موفق ترین ICO های 2017 شد. در واقع ، پلتفرم EOS هنوز در دست توسعه است اما سرمایه بازار آن در حال حاضر حدود 15.69 میلیارد دلار است ، و این پنجمین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید ، حتی قبل از راه اندازی سیستم عامل خود ، EOS پاسخ فوق العاده ای از سرمایه گذاران دریافت کرده است. در ژوئیه 2017 از 4 دلار رشد کرد و در ژانویه 2018 به بالاترین قیمت 18 دلار رسید.

آنچه EOS را به یکی از بهترین altcoins 2021 تبدیل کرده این است که از بالاترین قیمت قبلی خود پیشی گرفته و در حال حاضر با قیمت 18.77 دلار معامله می شود..

نمودار قیمت EOS سال 2018

چگونه EOS منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

بیت کوین فقط یک ارز دیجیتال است در حالی که EOS یک ارز دیجیتال و یک بستر بلاکچین برای DApps و قراردادهای هوشمند است. بنابراین بهتر است که EOS را با Ethereum مقایسه کنیم.

EOS از مکانیزمی به نام Delegated Proof-of-Stake (DPoS) در برابر اثبات کار Ethereum (PoW) استفاده خواهد کرد. این باعث می شود EOS بسیار مقیاس پذیرتر از Ethereum باشد.

مزیت دیگری که EOS نسبت به Ethereum دارد ، زبانهای برنامه نویسی سازگار آن است. Ethereum فقط از یک زبان به نام ‘Solidity’ پشتیبانی می کند ، در حالی که EOS از چندین زبان از جمله C ++ پشتیبانی می کند. اگر توسعه دهنده باشید این ویژگی بسیار جذابی است.

رویدادهای آینده

سال 2021 سال بسیار مهیجی برای EOS خواهد بود زیرا انتظار می رفت پلتفرم آن در ژوئن 2017 منتشر شود. این یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت اخیر است..

EOS یکی از مهمترین altcoin های تماشای سال 2021 است.

EOS را از کجا بخریم

اگر به دنبال خرید مستقیم EOS با دلار آمریکا هستید ، بهترین گزینه Bitfinex است. اگر می خواهید بیت کوین را با EOS عوض کنید گزینه های مختلفی وجود دارد. می توانید به Binance ، Shapeshift یا Kraken بروید.

خرید EOS

6. بهترین Altcoins 2021: DASH

مانند بیت کوین ، Dash نیز یک ارز دیجیتالی است که در سال 2014 توسط ایوان دافیلد راه اندازی شد. در زمان راه اندازی آن Xcoin نامیده می شد و سپس به Darkcoin تغییر نام یافت. در سال 2015 بود که سرانجام به Dash تغییر نام داد.

Dash از Litecoin فورک شده است ، که خود براساس فناوری Bitcoin ساخته شده است. Dash محبوبیت خود را بدست آورده است زیرا مزایای قابل توجهی نسبت به Bitcoin دارد.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

قیمت Dash در سال 2016 شروع به افزایش کرد و سرانجام در سال 2017 افزایش یافت. قیمت آن از 10 دلار در ابتدای 2017 به بالاترین قیمت 1540 دلار در دسامبر 2017 رسید. آیا می توانید درصد بازده را حدس بزنید?

بله ، تقریباً 15000٪!

با سرمایه بازار 3.79 میلیارد دلار ، Dash شاید بتواند یکی از بهترین altcoin ها برای سرمایه گذاری در سال 2021 باشد.

چگونه Dash منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

Dash پیشرفت های چشمگیری در فناوری ایجاد کرده است و حریم خصوصی بهتر و سرعت معامله بالاتر از بیت کوین است.

برخلاف بیت کوین که آدرس عمومی فرستنده و گیرنده برای همه جهان شناخته شده است ، Dash آدرس ها را پنهان نگه می دارد. بنابراین معاملات Dash را نمی توان از مبدا جستجو کرد ، در حالی که معاملات بیت کوین قابل پیگیری هستند.

داش همچنین دارای یک مکانیسم منحصر به فرد برای تأمین بودجه است که در آن 10٪ از کل پاداش استخراج به Dash برمی گردد. این صندوق برای بهبود و رشد بیشتر Dash استفاده می شود.

این ویژگی های منحصر به فرد باعث می شود Dash یکی از امیدوار کننده ترین آلت کوین های موجود باشد.

داش این امکان را دارد که در اقتصاد جریان اصلی تصویب شود و احتمالاً آن را به یکی از بهترین altcoins 2021 تبدیل کند.

دش را از کجا بخریم

اگر می خواهید Dash را با استفاده از انتقال بانکی یا کارت اعتباری خریداری کنید ، پس می توانید انتخاب کنید CEX.io یا کراکن همچنین می توانید در صرافی های رمزنگاری مانند Shapeshift ، Bitfinex و Poloniex Bitcoin را با Dash عوض کنید..

خرید داش

7. بهترین Altcoins 2021: BitDegree (BDG)

وقتی به انتهای این راهنما می رسیم ، احساس می کنم ذکر BitDegree تقریباً اشتباه است. من احساس می کنم در اینجا شایسته ذکر هستیم ، زیرا ممکن است مورد توجه شما هم باشد. ما اولین پلت فرم آموزش آنلاین با بلاکچین جهان هستیم

ما در سال 2017 راه اندازی شدیم و هدف ما ایجاد انقلابی در سیستم آموزشی است. به این فکر کنید که Coursera و HackerRank با هم ادغام شده اند و از فناوری بلاکچین غیرمتمرکز پشتیبانی می کنند.

با BitDegree ، دانش آموزان و معلمان هر دو حقوق دریافت می کنند. فراهم آوردن توانایی کسب درآمد از طریق یادگیری یکی از راههای بسیاری است که در آن ما در حال نوآوری در آموزش مدرن هستیم.

روندهای سرمایه گذاری تاریخی

BitDegree جدیدترین سکه در اینجا است بنابراین سابقه سرمایه گذاری زیادی برای نشان دادن وجود ندارد. در حال حاضر با قیمت 0.039 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن 14،040،337 دلار است.

BDG چگونه منحصر به فرد و متفاوت از بیت کوین است?

BDG فقط یک ارز رمزپایه نیست بلکه یک کل پلتفرم با هدف مقرون به صرفه و بدون مرز آموزش است. پلت فرم منحصر به فرد ما میلیون ها نفر را در سراسر جهان قادر می سازد تا از قدرت بلاکچین برای یادگیری و رشد استفاده کنند.

آنها در حال حاضر دارای MVP در حال کار هستند که به دانشجویان امکان می دهد هنگام گذراندن دوره ها ، رمزهای BitDegree را بدست آورند. بنظر جالب می آید؟ در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید BitDegree.

رویدادهای آینده

سال 2021 سال بزرگی برای BDG است زیرا بسیاری از پرتاب های مهم در صف قرار گرفته اند. ایده این است که حمایت های مالی قوی انجام دهیم که می تواند در توسعه دوره های متقاضی کمک کند.

BitDegree را از کجا بخریم

شما می توانید BDG را در برخی از صرافی ها مانند Tidex و Cobinhood خریداری کنید.

بنابراین ، اکنون به پایان این بهترین راهنمای altcoins 2021 رسیده ایم.

خرید BitDegree

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

کلمات نهایی

بنابراین ، شما هم اکنون برترین آلت کوین های موجود در بازار را می شناسید. شما همچنین در مورد تاریخچه ، فن آوری و رویدادهای آینده آنها می دانید.

من جزئیات اساسی در مورد Ethereum ، Litecoin ، EOS ، NEO ، Cardano ، Dash و البته BitDegree را شرح داده ام! با در دست داشتن این اطلاعات ، باید بتوانید altcoins مورد علاقه خود را برای تماشای سال 2021 انتخاب کنید.

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام ارز رمزنگاری را بخرید ، یک مورد را انتخاب کنید پلت فرم قابل اعتماد ارز رمزنگاری شده. برای کمک به شما در اینجا ، موارد زیر است گزینه های top3 خارج وجود دارد: Coinbase ، Binance ، Coinmama.

بنابراین ، به نظر شما کدام یک از برترین آلتکوین های 2021 هستند؟ آیا نظری دارید که بهترین altcoin برای سرمایه گذاری در سال 2021 کدام است؟ من شخصاً NEO را خیلی دوست دارم ، اما این فقط نظر من است. شما را به من اطلاع دهید!

محتوای منتشر شده در این وب سایت برای ارائه هر نوع مشاوره مالی ، سرمایه گذاری ، تجارت یا هر نوع دیگری نیست. BitDegree.org خرید یا فروش یا نگهداری هر نوع ارز رمزنگاری شده را به شما پیشنهاد نمی دهد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مالی ، با مشاور مالی خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map