ارز رمزنگاری شده چیست؟ توضیح Crypto برای مبتدیان

بنابراین ، چیست یک ارز رمزنگاری شده? بیایید صحبت کنیم!

در سال 1990 ، مردم شروع به پرسیدن کردند “اینترنت چیست؟” سی سال کوتاه, این سوالی است که دیگر نیازی به پرسیدن نیست.

سی سال دیگر ، دیگر نیازی نیست که مردم بپرسند ، “ارز رمزپایه چیست؟” خواهد بود بخشی عادی از زندگی روزمره آنها, درست مثل اینترنت امروز. در پایان این راهنما ، دیگر نیازی به پرسیدن نخواهید داشت.

پس از خواندن این راهنما قادر خواهید بود پاسخ دهید ، “ارز رمزپایه چیست؟” و بسیاری از س questionsالات دیگر نیز. شما می دانید که چرا آنها اختراع شده اند ، برای چه استفاده می شوند و چرا ما هنوز در مورد آنها در سال 2046 صحبت خواهیم کرد!

دیگر زمانی برای انتظار نیست ، بنابراین بیایید شروع کنیم!

رمزنگاری چیست: تعریف

انواع مختلفی از ارزهای رمزپایه وجود دارد ، اما همه آنها دارای ارزهای رمزپایه هستند همان شش مورد مشترک. اینها مواردی است که آنها برای اینکه ارز رمزپایه خوانده شود نیاز دارند. برای چند کلمه بزرگ آماده شوید!

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

ارزهای رمزنگاری شده هستند:

دیجیتال: ارز رمزنگاری شده است دیجیتال پول (یا ارز دیجیتال ، به همین معنی است). این بدان معنی است که فقط در رایانه وجود دارد. ارزهای رمزنگاری شده سکه ای با عکس سر ملکه روی آن ندارند ، یا اسکناس های کاغذی با نوشته شده روی “به خدا اعتماد داریم”.

نظیر به نظیر: ارزهای رمزنگاری شده هستند به صورت آنلاین از شخصی به شخص دیگر منتقل می شود.

جهانی: به عنوان مثال یک ارز رمزنگاری شده برای اسپانیا و ارز دیگر برای چین وجود ندارد. ارز رمزنگاری شده در هر کشور یکسان است. اونها می تونند … باشند بین کشورها بصورت آزادانه استفاده می شود و آن سوی مرزها.

رمزگذاری شده: هیچ قانونی درباره اینکه چه کسی می تواند از ارز رمزپایه استفاده کند و اینکه برای چه کاری می توانند استفاده کنند وجود ندارد. نام واقعی برای حساب استفاده نمی شود. در عوض به هر کاربر کد داده می شود. اینجاست که می توان قسمت رمزنگاری تعریف ارز رمزپایه را دریافت کرد. Crypto به معنای لاتین است "پنهان". بنابراین ، ارز رمزنگاری شده به عنوان پول پنهان ترجمه می شود.

غیر متمرکز: در دنیای ارزهای رمزنگاری شده, هیچ بانکی وجود ندارد. هرکسی مسئول پول خود است ، در بانک نگهداری نمی شود. بانک مرکزی است که افراد زیادی پول خود را در آن نگه می دارند. ارزهای رمزپایه توسط سرور مرکزی مدیریت نمی شوند ، به همین دلیل است که می گوییم چنین هستند غیرمتمرکز.

اعتماد طلب نیست: نحوه ساخت ارزهای رمزپایه به این معنی است برای کارکردن شما مجبور نیستید به کسی در سیستم اعتماد کنید.


این یک ایده بسیار عجیب است ، نه؟ ترفند برای درک ارز رمزنگاری شده اول است کمی در مورد پول عادی درک کنید – چیزهایی که در جیب خود داریم.

پول عادی چگونه کار می کند

پول در جیب ماست به خودی خود ارزش چیزی ندارد, این فقط کاغذ و تکه های فلز است ، درست است؟ ما اجازه داریم پول جیب ما را برای کالاها و خدمات معامله کنید زیرا دولت می گوید ما می توانیم به این میگن پول بدون پشتوانه. دلار آمریکا ، پوند انگلیس و یوان چین همه ارزهای فیات هستند.

ما می دانیم که وقتی به فروشگاه مواد غذایی می رویم ، می توانیم پول فیات را در جیب ما برای غذا معامله کنید. ما این را می دانیم زیرا به آنچه دولت به ما می گوید اعتماد داریم.

وقتی پول فیات بیشتری از آنچه در جیب خود نگه داریم داشته باشیم, ما یک حساب بانکی باز می کنیم. برای افتتاح حساب بانکی ، باید اطلاعات شخصی خود را به بانک بدهیم. وقتی پول ما در بانک است ، نمی توانیم آن را ببینیم ، اما می دانیم که آنجاست. بنابراین اساساً ، ما به بانک اعتماد می کنیم.

ارز رمزنگاری شده چیست: مردی سکه ها را درون ظرف قرار می دهد.

بانک ها نمونه ای از مواردی هستند که ما می توانیم از آن به عنوان سیستم شخص ثالث معتبر یاد کنیم. بانک ها و دولت ها شرکت های شخص ثالثی هستند که به آنها اعتماد داریم. برای شفاف سازی آن ، مثالی را ببینید.

پیتر گرسنه است و پل می خواهد حصار او نقاشی شود. پل به بانک می رود و 10 دلار از آن بیرون می آورد. سپس پول 10 دلار برای نقاشی حصار خود به پیتر پرداخت می کند. پیتر از نقاشی حصار پل خوشحال است زیرا به دولت اعتماد دارد و می داند که می تواند یک همبرگر را با 5 دلار بخرد. او همبرگر خود را می خورد و 5 دلار دیگر خود را در بانک می گذارد زیرا برای حفظ امنیت آن به بانک اعتماد می کند.

معامله فوق فقط بین پیتر و پائول انجام می شود ، اما لازم است هر دو به شخص ثالث اعتماد کنند تا کار کند.

ارز رمزنگاری شده چگونه کارها را متفاوت انجام می دهد?

ارزهای رمزپایه نیازی به بانک و دولت ندارند. کاربران می توانند بدون نیاز به اعتماد به یکدیگر یا شخص ثالث با پول یا اطلاعات خود ، به صورت آنلاین پول برای یکدیگر ارسال کنند.

ارزهای رمزپایه این کار را توسط ثبت هر معامله (مانند یکی از موارد فوق بین پیتر و پل) در یک پایگاه داده مشترک به نام یک بلاکچین. این بلاکچین در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شده است هزاران سیستم رایانه ای قدرتمند به نام گره.

هر معامله جدید است توسط یک گره تأیید شده است. اگر بیش از نیمی از گره ها با معتبر بودن آن موافق باشند ، به بلاکچین اضافه می شود. به گره ها ارز جدیدی برای تأیید معاملات داده می شود, این استخراج نامیده می شود. استخراج اطمینان حاصل می کند که فقط اطلاعات صحیح به بلاکچین اضافه می شود. وقتی معاملات به آن اضافه شدند ، نمی توانند تغییر یا حذف شوند.

ارز رمزنگاری شده چیست: آرم ارز رمزنگاری شده Dogecoin.

هنگام استفاده از ارز رمزنگاری شده لازم نیست نام ، آدرس یا تاریخ تولد خود را ذکر کنید. حساب شما آ کلید عمومی و یک کلید خصوصی. فکر کنید مثل حساب ایمیل شماست. کلید عمومی شما مانند نام کاربری شما و کلید خصوصی شما مانند گذرواژه شما است. برای دسترسی به حساب خود به هر دو نیاز دارید.

کاربران مخفی هستند, اما معاملات نیستند. همه می توانند همه معاملات انجام شده در بلاکچین را ببینند ، اما شما نمی توانید نام کاربران پشت هر معامله را ببینید.

ارز رمزنگاری شده برای تازه کارها

حال ، اگر یک تازه وارد (و همه ما یکی را می شناسیم!) از شما بپرسد ، “رمز ارز چیست؟” ، به آنها بگویید که این پول دیجیتالی است که می توانید بدون استفاده از بانک برای هرکسی در کره زمین ارسال کنید. آنها برای انجام معامله نیازی به ارائه اطلاعات شخصی ندارند و معاملات در شبکه ای انجام می شود که به آنها اعتماد کنند.

ممکن است تازه کار نیز بخواهد بداند که ارزهای رمزپایه چگونه شروع به کار کردند. مشکلی نیست! به خواندن ادامه دهید و همچنین می توانید به این س answerال پاسخ دهید!

داستان ارز رمزنگاری شده

در دهه 1990 افراد زیادی سعی در ساخت ارزهای رمزپایه داشتند. آنهایی که نزدیکترین بودند DigiCash, HashCash و پول B. هیچکدام از این فناوری ها کاملاً مناسب و پشتیبانی مورد نیاز برای موفقیت نبودند.

داستان ارز رمزنگاری شده با این واقعیت شروع می شود بیت کوین. بیت کوین بود اولین ارز رمزنگاری شده واقعی جهان, و هنوز مشهورترین است. خالق بیت کوین نامیده می شود ساتوشی ناکاموتو, اما هیچ کس نمی داند که چه کسی است! هیچ کس تا به حال شخصاً با ساتوشی ملاقات نکرده است. آنها می توانند یک مرد ، یک زن یا یک گروه کامل از مردم باشند!

در 12 ژانویه 2009, بلاکچین بیت کوین Satoshi’s آنلاین شد. اولین معامله بیت کوین با 10 BTC (بیت کوین) انجام شد. ساتوشی آن را به رمزگشایی به نام Hal Finney فرستاد.

ساتوشی فقط تا به حال در مورد تابلوهای پیام اینترنتی و در ایمیل ها. تا آوریل 2011 ، ساتوشی از بین رفته بود. تنها آنچه که از Satoshi Nakamoto باقی مانده Bitcoin است – و نام آن است.

ارز رمزنگاری شده چیست: صفحه اول ارز رمزنگاری شده بیت کوین.

دو سال طول کشید تا مردم به بیت کوین علاقه مند شوند. با این حال ، هنگامی که آنها شروع به درک آنچه می تواند انجام دهد, محبوبیت بیت کوین رشد کرد و رشد کرد. مردم دیدند که بیت کوین شش مورد از مواردی را که قبلاً ذکر کردیم ، دارد و شروع به خرید و استفاده از آن کردند.

بنابراین ، ارز رمزپایه ای مانند بیت کوین برای چه استفاده می شود؟ خوب … بیایید در مورد یکی از وب سایت هایی صحبت کنیم که مردم برای اولین بار از Bitcoin استفاده کردند – که به معروف شدن آن کمک کرد!

جاده ابریشم

جاده ابریشم بود یک بازار سیاه آنلاین. مثل آمازون یا eBay غیرقانونی بود. از بیت کوین به عنوان ارز اصلی تجارت خود استفاده کرد. مشتریان می توانستند همه چیز را با استفاده از بیت کوین خریداری کنند ، بدون اینکه کسی بداند آنها چه کسانی هستند. بسیاری از این موارد غیرقانونی بودند ، مواردی از این قبیل مواد مخدر, کالاهای دزدیده شده, و سلاح. جاده ابریشم حتی آگهی هایی برای قاتلان داشت!

جاده ابریشم پس از دو سال تجارت در سال 2013 تعطیل شد. آمریکا FBI میلیون ها دلار بیت کوین را ضبط کرد ، و این عضوی بسیار بعید از انجمن ارزهای رمزپایه است!

داستان جاده ابریشم آن را به روزنامه های سراسر جهان تبدیل کرد. این برای بیت کوین هم خوب بود و هم بد. بد بود چون بیت کوین با جرم آنلاین ارتباط برقرار کرد, اما خوب بود زیرا این نشان داد که بیت کوین کار می کند. داستان جاده ابریشم به جهانیان نشان داد که بیت کوین مفید است و گروه بزرگی از افراد را که می خواستند از آن استفاده کنند (حتی اگر مجرم بودند) داشته است..

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

بعد چه اتفاقی افتاد?

وقتی در سال 2009 به کار خود ادامه داد ، بیت کوین ارزش داشت صفر دلار و صفر سنت. در آوریل 2011 ، می توانید دریافت کنید 1 بیت کوین برای 1 دلار. در 17 دسامبر 2017 ، بیت کوین بهترین روز خود را تاکنون سپری کرد. شما می توانید 1BTC را با معامله کنید 20،052 دلار! امروز, در 7 آگوست 2021 می توانید 1BTC را با 11822 دلار معامله کنید. بد نیست ، درست است?

معاملات ارزهای رمزنگاری شده است بسیار محبوب. صدها ارز رمزنگاری شده دیگر بیت کوین را وارد بازار کرده اند ، آنها نامیده می شوند altcoins.

مانند بیت کوین, آلت کوین ها از فناوری بلاکچین استفاده می کنند, اما آنها سعی می کنند کارها را کمی متفاوت انجام دهند. بیایید نگاهی به بهترین موارد بقیه داشته باشیم.

 • Litecoin بسیار شبیه بیت کوین است ، اما سیستم آن استخراج را برای کاربرانی که کامپیوترهای قدرتمند ندارند آسان می کند.
 • Dogecoin یک آلت کوین مبتنی بر سرگرمی است یک شیبا اینو سگ به عنوان طلسم آن. طرفداران dogecoin اغلب از آن برای حمایت از اهداف خوب استفاده می کنند ، مانند چاه های کنیا و تیم Bobsled جامائیکا!
 • بیت کوین کش زمانی ایجاد شد که گروهی از کاربران بیت کوین با برخی از قوانین بیت کوین مخالف بودند و از هم جدا شدند و ارز دیجیتال خود را در سال 2017 تشکیل دادند. اختلاف نظر بزرگی مانند این معروف است چنگال سخت.

توجه: شما می توانید یک هارد فورک را به روشی مشابه عملکرد به روزرسانی تلفن همراه تصور کنید. برخی از افراد تلفن های خود را برای به روزرسانی انتخاب می کنند ، در حالی که برخی این کار را نمی کنند. این هنوز هم همان تلفن است ، با این حال ، ویژگی های مختلفی دارد.

همه کسانی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند سعی در ایجاد ارزهای رمزپایه ندارند. برخی از مردم در تلاش هستند زنجیره بلوکی بزرگتر بسازید, بهتر, و می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. مشهورترین مثال در این مورد است اتریوم.

ارز رمزنگاری شده چیست که در واقع “ارز” نیست?

خالق Ethereum ویتالیک بوترین می خواست زنجیره بلوکی بسازد که پیشرفته تر از بیت کوین باشد. او می خواست خلق کند یک سکو این فقط می تواند ارز دیجیتال باشد.

Ethereum به کاربران امکان ساخت می دهد dApps و راه اندازی کنید قراردادهای هوشمند. قراردادهای هوشمند می توانند انواع مختلف معاملات ، از جمله تجارت ارزهای رمزپایه را راهنمایی کنند. همچنین می تواند از آنها برای راهنمایی در مورد حقوق و دستمزد یک شرکت ، قرارداد اجاره ماشین شما یا حتی خرید خانه استفاده شود.

توجه: dApps مانند برنامه های معمولی هستند (مانند فیس بوک ، گوگل یا توییتر) اما روی یک بلاکچین اجرا می شوند نه یک سرور مرکزی. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد dApps در ما کسب کنید "dApp چیست" راهنما.

این را اینگونه بیان کنید – اگر بیت کوین می خواهد جای برنامه بانکی آنلاین شما را بگیرد ، پس Ethereum می خواهد همه برنامه های دیگر شما را جایگزین کند! حالا می بینی منظورم چیست?

نحوه استفاده Ethereum از فناوری بلاکچین توسط بسیاری از افراد مشاهده می شود آینده ارز رمزنگاری شده. اتریوم چیز بزرگ بعدی است!

ارز رمزنگاری شده چیست: سیستم عامل Ethereum.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت کوین و اتریوم ، به سایت ما مراجعه کنید Ethereum VS Bitcoin راهنما.

اکنون می دانیم که چگونه به چند س questionsال پاسخ دهیم.

 • ارز رمزنگاری شده چیست?
 • چه زمانی ارز رمزنگاری شده ایجاد شد?
 • ارزهای رمزپایه اصلی خارج از کشور کدامند؟?

حال ، اجازه دهید یک سوال بسیار مهم دیگر بپرسیم.

آیا ارزهای رمزپایه یک چیز خوب یا بد هستند?

چیزهای خوب در مورد ارز رمزنگاری شده (بله!)

 • شفاف است: این بدان معنی است که هر کسی که از بلاکچین ارز رمزنگاری شده استفاده می کند می تواند هر معامله ای را که انجام شده است مشاهده کند. شما نیازی به اعتماد به سایر کاربران ندارید.
 • کنترل شخصی: این بدان معناست که هر کاربری مسئولیت پول شخصی خود را بر عهده دارد ، کسی به جز کاربر نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. غیر متمرکز است ، به یاد دارید؟ بنابراین ، این با کنترل بانک به پول شما متفاوت است.
 • این برای همه است: ارزهای رمزنگاری شده برای هر فرد روی کره زمین آزاد است. بانک ها در مورد افرادی که می توانند حساب داشته باشند قوانینی دارند, رمزنگاری نمی کند. دو میلیارد نفر در سراسر جهان وجود دارند که دسترسی کامل به حساب های بانکی ندارند!
 • سریع است: تجارت بیت کوین انجام می شود حدود یک ساعت, اگرچه ممکن است ده دقیقه طول بکشد. در اکثر بانک ها, یک بانک بین المللی برای انتقال بانکی می تواند 1-5 روز طول بکشد.
 • امن است: یک شبکه بلاکچین ارز رمزنگاری شده در هزاران کامپیوتر گسترش یافته و آنها را تولید می کند تقریبا غیر ممکن برای هک.

برخی از چیزهای بد در مورد ارز رمزنگاری شده (Booo!)

 • می تواند ناپایدار باشد: ارزهای رمزپایه نیاز به محبوبیت بیشتری دارند قبل از اینکه همه از آنها استفاده کنند ارزهای فیات نیازی به محبوبیت ندارند زیرا توسط دولت پشتیبانی می شوند. اگر ارز رمزنگاری شده متعلق به شما محبوب نباشد ، ممکن است نتوانید از آن استفاده کنید.

 • اگر آن را گم کنید ، برای همیشه از بین رفته است: اگر ارز رمزنگاری شده شما گم شود – یا کلید خصوصی خود را گم کنید – شما نمی توانید آن را پس بگیرید. نمی توانید با Bitcoin تماس بگیرید تا شکایت کنید. یاد آوردن, این یک بانک نیست.
 • جنایتکاران آن را دوست دارند: اگر مجرم هستید ، این احتمالاً چیز بدی نیست ، اما برای بقیه ما – این است! حساب های رمزنگاری شده پنهان است ، بنابراین افراد می توانند از آنها برای جرم استفاده کنند. اگر مردم ببینند که جنایتکاران و تروریست ها از آن استفاده می کنند ، شاید خودشان تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند.

قبل از اینکه راهنمای خود را برای ارز رمزنگاری شده به پایان برسانیم, بگذارید به یک سوال دیگر پاسخ دهیم.

نتیجه گیری – چگونه ارزهای رمزپایه می توانند جهان را تغییر دهند?

در زندگی ، ما باید باشیم خیلی با دقت در مورد کسی که به او اعتماد داریم اکثر مردم فقط به خانواده و دوستانشان اعتماد دارند. ما اطلاعات شخصی خود را به یک غریبه در خیابان نمی دهیم ، زیرا به آنها اعتماد نداریم. با این حال ، این دقیقاً همان کاری است که ما هر بار که حساب بانکی را باز می کنیم یا هزینه ای را به صورت آنلاین پرداخت می کنیم ، انجام می دهیم.

ممکن است بیشتر اوقات بتوانیم به بانک ها ، دولت ها و سایر اشخاص ثالث اعتماد کنیم ، اما نمی توانیم به آنها اعتماد کنیم همیشه.

در سال 2008, اقتصاد جهانی سقوط کرد. بانک ها از پولی که به آنها اعتماد شده بسیار بد استفاده کرده بودند. دولت های جهان قادر به توقف نبودند میلیون ها نفر از مردم از دست دادن مقدار زیادی پول.

اتفاق دیگری نیز در سال 2008 رخ می داد – بیت کوین در حال ایجاد بود. اتفاقی؟ فکر نمی کنم.

ارزهای رمزپایه قدرتی را که بانک ها و دولت ها در زندگی ما دارند از بین می برند. آنها قدرت را به ما باز می گردانند. آنها همچنین امید همه افرادی را که از سیستم بانکی مدرن کنار گذاشته شده اند فراهم می کند.

ارز رمزنگاری شده چیست: بحران مالی سال 2008.

به این فکر کنید که ارزهای رمزپایه برای کشورهایی مانند افغانستان چه چیزی می تواند به همراه داشته باشد. در افغانستان, فقط 10٪ از بزرگسالان حساب بانکی دارند, و این بیشتر توسط مردان کنترل می شود. ارز رمزنگاری شده برای یک زن افغان چیست? آزادی.

سوریه ، یمن و لیبی همه در این کشور هستند یک حالت جنگ داخلی. تصور کنید می توانید مستقیماً برای مردم این کشورها کمک ارسال کنید. ارز رمزنگاری شده برای یک سوری چیست? این پیوندی به بقیه جهان است, به افرادی که می خواهند کمک کنند.

و در نهایت…

وقتی س questionsالاتی مانند «ارز رمزپایه چیست؟» را می پرسیم ، واقعاً می پرسیم «ارز رمزپایه چه کاری انجام می دهد برای من?” پاسخ این است – ارز رمزنگاری شده در حال رفتن به شما کنترل پول خود را کنترل کنید. Cryptocurrency قصد دارد شما را به بخشی از یک خانواده جهانی تبدیل کند که تجارت در مرزها آزاد است و می تواند جهان را به مکانی بهتر برای زندگی همه ما تبدیل کند.

شما چی فکر میکنید؟ آیا شما به دنیای رمزنگاری علاقه مند هستید و آماده هستید به مبادله بروید و تجارت را شروع کنید?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map