Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Litecoin vs Ethereum: تفاوت چیست؟

این راهنما برای توضیح تفاوت بین Ethereum و Litecoin تهیه شده است. در سمت Ethereum ، این عناوین زیر را پوشش خواهد داد: Ethereum چیست ، چگونه Ethereum از قراردادهای هوشمند برای ایجاد موارد استفاده بیشتر از سایر ارزهای مبتنی بر بلاکچین ، تاریخچه Ethereum و کمی درباره Enterprise Ethereum Alliance استفاده می کند.

بعد از بخش Ethereum ، من به Litecoin می روم. درک Litecoin کمی آسان تر است ، به این معنی که کمتر می توان آن را پوشش داد. ما در ابتدا بررسی خواهیم کرد که Litecoin چیست ، تاریخچه Litecoin و دلیل ایجاد آن چیست!

پس از هر توضیح ، بخشی در مقایسه Litecoin و Ethereum وجود دارد. این شامل نگاهی به فناوری های مختلف پشت هر ارز رمزنگاری شده است. من یک جدول مقایسه Litecoin vs Ethereum را نیز آورده ام.

سرانجام ، بخشی در مورد استفاده از هر فناوری برای پرداخت وجود دارد. این فقط از نقطه نظر ارز به Litecoin vs Ethereum نگاه می کند. این زمان و معاملات هر ارز دیجیتال را مقایسه می کند. این امر به شما کمک می کند هنگام تصمیم به انتخاب ارز برای پرداخت آنلاین کالا یا خدمات ، در مورد Litecoin vs Ethereum تصمیم بگیرید.

نکته: اگر از قبل با Litecoin و Ethereum کاملاً آشنا هستید و فقط می خواهید ببینید که چگونه با یکدیگر مقایسه می شوند ، از Litecoin vs Ethereum عبور کنید: مقایسه فن آوری ها.

در پایان این راهنما ، باید موارد زیر را درک کنید:

  • تفاوت های Ethereum و Litecoin
  • مزایا و معایب هر یک
  • چگونه آنها شروع کردند
  • چرا آفریده شده اند
  • کمی در مورد استفاده از Litecoin و Ethereum

سپس ما با یک نتیجه گیری کوتاه در مورد Litecoin vs Ethereum همه چیز را جمع خواهیم کرد.

طبق معمول ، ما چیزهای زیادی برای عبور داریم.

بنابراین ، بیایید بیشتر وقت تلف نکنیم و درست به آن بپردازیم!

Litecoin vs Ethereum: اتریوم چیست?

Ethereum زنجیره بلوکی عمومی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را روی آن ایجاد کنند. مانند بلاکچین بیت کوین ، اتریوم سکه یا ارز بومی خود را دارد. این اتر (ETH) نامیده می شود. بسیاری از مردم اصطلاح Ethereum را به اشتباه برای توصیف ارز و خود شبکه استفاده می کنند.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

در حال حاضر ، شبکه Ethereum با استفاده از پروتکل PoW (اثبات کار) ایمن است. این همان بیت کوین است. PoW برای حل مسائل پیچیده ریاضیات به کامپیوترهای پیشرفته نیاز دارد.

این رایانه ها به ماینر معروف هستند. اگر با رمزنگاری آشنا هستید ، احتمالاً اصطلاح استخراج کنندگان را قبلاً شنیده اید!

ماینرها معاملات بلوک های بلاکچین Ethereum را بررسی می کنند (با حل مسائل ریاضی) و به دلیل خدمات خود در Ether پاداش می گیرند. آنها همچنین بررسی می کنند که ورودی های بلاکچین از قوانین شبکه پیروی می کنند. این سیستم بسیار ایمن است ، اما از برق زیادی استفاده می کند زیرا استخراج بسیار بسیار سخت است.


از اتر می توان مانند بیت کوین ، به عنوان یک ارز قابل تجارت استفاده کرد. همچنین می تواند برای پرداخت هزینه های دیگر استفاده شود. با این حال ، برخلاف بیت کوین ، می توان از Ether برای تأمین ویژگی های خاص درون dApps استفاده کرد. به عنوان مثال ، هنگام ایجاد یک رمز در بلاکچین Ethereum یا استفاده از یک قرارداد هوشمند ، توسعه دهنده یا کاربر باید شبکه را در Ether (ETH) پرداخت کند..

قراردادهای هوشمند

شبکه Ethereum نیز با بیت کوین متفاوت است زیرا ایجاد قراردادهای هوشمند با استفاده از آن امکان پذیر است. شما می توانید قراردادهای هوشمند را به عنوان پول قابل برنامه ریزی در نظر بگیرید. قراردادهای هوشمند برنامه هایی هستند که با استفاده از کد رایانه ساخته می شوند. آنها به کاربران اجازه می دهند بدون استفاده از واسطه ، ارزش را بین یکدیگر منتقل کنند. قراردادهای هوشمند در صورت تحقق شرایط قرارداد ، دارایی را به طور خودکار منتقل می کنند.

وقتی توسعه دهندگان پیشنهادات اولیه سکه را در بلاک چین Ethereum ارائه می دهند ، از یک مثال ساده از یک قرارداد هوشمند استفاده می شود. پیشنهاد اولیه سکه (ICO) راهی برای استفاده از قراردادهای هوشمند و ارز رمزنگاری شده برای جمع آوری پول برای یک ایده جدید است.

شرکتی که پشت این ایده است ، یک نامه سفید ایجاد می کند که برنامه آنها را توضیح می دهد و آنها از هر کسی که به این ایده علاقه مند است می خواهند توکن خریداری کند که در نهایت توسط برنامه مورد استفاده قرار می گیرد..

توجه: برخی از نشانه ها از برنامه ایجاد شده برای ایده استفاده نمی کنند و در عوض فقط برای سود مالی و غیره استفاده می شوند ، اما برخی از آنها استفاده می کنند. آنهایی که هیچ کاربردی در برنامه ندارند به عنوان “رمزهای امنیتی” شناخته می شوند ، در حالی که مورد دوم به عنوان نشانه های برنامه کاربردی شناخته می شود. هیچ خط خوبی بین آنها وجود ندارد ، زیرا برخی از نشانه های ابزار دارای ویژگی های یک رمز امنیتی هستند.

رمزها در یک قرارداد هوشمند قفل شده اند که با استفاده از شبکه Ethereum ایجاد می شود. در این قرارداد هوشمند آمده است که برای هر واحد اتر دریافتی تعداد مشخصی از نشانه ها پرداخت می شود.

با دریافت Ether ، توکن ها به طور خودکار به آدرس مشارکت کننده ارسال می شوند. هیچ شخص ثالثی لازم نیست که بگوید توکن ها ارسال می شوند. همه اینها با استفاده از کد رایانه انجام می شود!

قراردادهای هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که به محض توافق طرفین با استفاده از آنها ، تغییر آنها غیرممکن است. می توان از آنها برای حذف واسطه ها از انواع مختلف معاملات استفاده کرد. یک نمونه فروش خانه است …

به طور معمول ، وقتی اسناد و مدارک مربوط به یک ملک تغییر دست می دهد ، به بخشهای حقوقی گران قیمت برای اطمینان از پیروی از قرارداد احتیاج داریم. با استفاده از قراردادهای هوشمند ، نیازی به مشارکت وکلا در این روند نیست.

البته ، این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تمام افراد درگیر می شود. به هر حال ، ارزان بودن لایه ها شناخته شده نیست!

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

پیشینه Ethereum

ایده Ethereum به سال 2013 برمی گردد. یک متخصص رمزگذار و رمزگذار جوان به نام Vitalik Buterin فکر کرد که بیت کوین به عملکردهای بیشتری فقط از یک سیستم پول دیجیتال ایمن نیاز دارد. او استدلال کرد که افزودن یک زبان برنامه نویسی به بیت کوین اجازه می دهد تا برنامه ها بر روی آن ساخته شوند. جامعه بیت کوین تا حد زیادی مخالف بود. این امر باعث شد تا باترین زنجیره بلوکی شخصی خود را ایجاد کند.

در اوایل سال 2014 ، پروژه Ethereum اعلام شد. میوتری آلیزی ، آنتونی دی یوریو و چارلز هوسکینسون به بوترین پیوستند. این نسخه اولیه از تیم Ethereum کار بر روی این ایده را از سال 2014 از طریق شرکتی به نام Ethereum Switzerland GmbH آغاز کرد. آنها همچنین یک سازمان غیر انتفاعی – بنیاد Ethereum – ایجاد کردند.

این پروژه در ژوئیه 2015 راه اندازی شد. بنیاد 11.9 میلیون ETH را برای فروش به سرمایه گذاران بالقوه “از قبل استخراج کرده است”. این یکی از اولین نمونه های ICO بود. کسانی که می خواستند سرمایه گذاری کنند BTC را به بنیاد می فرستند و در ازای آن مقدار مشخصی از سکه های Ether جدید دریافت می کنند.

در این مرحله ارزش هر سکه کمتر از 1 دلار بود. اگر هر یک از مشارکت کنندگان اصلی آنها را تا امروز نگه داشته باشند ، آنها نیز از سرمایه گذاری خود بسیار خوشحال خواهند شد!

Ethereum یک پلت فرم نرم افزاری است که دائماً در حال تغییر است. نسخه های اولیه این نرم افزار اشکال آور و ناپایدار بودند. اولین نسخه ای که پایدار در نظر گرفته شد در مارس 2016 ظاهر شد! به “Homestead” معروف بود.

Homestead با نسخه فعلی پلت فرم نرم افزار Ethereum در اکتبر 2017 دنبال شد. این Metropolis نامیده می شود.

نسخه نهایی با نام “Serenity” شناخته خواهد شد. در Serenity ، تغییری در سیستم Proof-of-Work (PoW) ایجاد می شود که در حال حاضر تراکنش ها را بررسی می کند به یکی به نام Proof of Stake (PoS).

به جای استفاده از مقدار زیاد توان محاسباتی و برق ، در یک سیستم Proof-of-Stake ، کاربرانی که مقادیر زیادی معاملات اتر را در اختیار دارند ، به جای.

اگر آنها به هر روشی قوانین شبکه را نقض کنند ، با اجازه دادن به کسی که دو بار ETH مشابه ارسال کند ، به عنوان مثال ، کاربری که ارز خود را ذخیره می کند Ether خود را از دست می دهد. این باعث می شود که قوانین رعایت شوند.

اتحاد سازمانی Ethereum

در طی سال 2017 ، هیجان در اطراف Ethereum افزایش یافت. این به این دلیل است که اتحاد سازمانی Ethereum (EEA) اعلام شد. EEA از شرکتهای مختلفی تشکیل شده است. بسیاری از آنها نام خانوادگی هستند. این شرکتها در این اتحادیه قرار گرفتند زیرا آنها علاقه مند بودند ببینند که چگونه بستر نرم افزاری Ethereum می تواند به سود صنایع آنها باشد.

قابل درک است که گفته شدن افرادی مانند تویوتا ، سامسونگ ، مایکروسافت ، JP مورگان ، اینتل و Deloitte که علاقه مند به این پروژه هستند ، تقاضا برای توکن Ether را افزایش می دهد.

در طول سال 2017 ، از قیمت حدود 8 دلار برای هر ETH در اوایل ژانویه به بیش از 800 دلار در اواخر دسامبر 2017 رسید. سپس در ژانویه 2018 به حدود 1400 دلار در هر ETH رسید.!

همانطور که از تصاویر زیر می بینید ، نام های بسیار چشمگیری در وب سایت Enterprise Ethereum وجود دارد. همه آنها از بخش مالی و فناوری نیستند!

وب سایت Enterprise Ethereum و آرم شرکت هایی که از Ethereum پشتیبانی می کنند

Litecoin vs Ethereum: Litecoin چیست?

Litecoin با Ethereum بسیار متفاوت است. اشتراکات آن با بیت کوین بسیار بیشتر از Ethereum است.

Litecoin یک ارز دیجیتال به معنای واقعی آن است. برخلاف پلتفرم نرم افزار Ethereum ، هیچ لایه دوم برای توسعه برنامه در Litecoin وجود ندارد. بنابراین ، تنها هدف آن استفاده از ارز است.

مانند بیت کوین و اتریوم ، Litecoin یک منبع همتا برای نظیر و کاملاً باز است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند کد نرم افزار را بارگیری کند ، به شبکه بپیوندد و Litecoin را استخراج کند.

تاریخچه Litecoin

بعد ، در این راهنمای Litecoin vs Ethereum ، من مختصراً تاریخچه Litecoin را شرح می دهم.

Litecoin در اکتبر 2011 توسط کارمند سابق گوگل چارلی لی راه اندازی شد. شباهت ها با بیت کوین به این دلیل است که در واقع یک چنگال بیت کوین است.

چنگال به اتفاقی می افتد که وقتی استخراج کنندگان بلاکچین Proof-of-Work در بروزرسانی اختلاف نظر دارند. در صورت عدم توافق ، به روزرسانی به یک چنگال تبدیل می شود. ماینرهایی که نرم افزار را به روز کردند ، اکنون چنگال را استخراج می کنند ، ماینرهایی که به روز نشده اند ، نسخه اصلی را استخراج می کنند. این بدان معنی است که بلاکچین اکنون تقسیم شده است.

اینگونه Litecoin ایجاد شد – چارلی لی به روزرسانی بیت کوین را صادر کرد ، اما تعداد کافی از استخراج کنندگان این به روزرسانی را بارگیری نکردند. بنابراین ، بروزرسانی / فورک به Litecoin تبدیل شد.

لی در یک آلت کوین قبلی به نام Fairbrix نقش داشته است. این نسخه به گونه ای طراحی شده است که منصفانه تر از آلتکوین اولیه اولیه به نام Tenebrix باشد. با این حال ، بسیاری از افراد جامعه شکایت داشتند که بنیانگذاران Tenebrix ناشناس قبل از انتشار نرم افزار میلیون ها سکه برای خود استخراج کرده اند!

Lee’s Fairbrix فقط به منظور اجازه استخراج پردازنده (رایانه های معمولی) در شبکه طراحی شده است. ایده این بود که این حتی بیشتر از بیت کوین تمرکز زدایی ایجاد می کند زیرا هر کسی که رایانه دارد CPU دارد و بنابراین می تواند به یک استخراج کننده ارز رمزپایه تبدیل شود.

Fairbrix دارای برخی ویژگی ها بود که آن را به پروژه بعدی لی ، Litecoin تبدیل می کند. با این حال ، کد برنامه نویسی مشکلی داشت. این موضوعات سکه Fairbrix را قبل از راه اندازی آن از بین بردند.

لی هنوز متقاعد شده بود که می تواند نسخه منصفانه و قابل استفاده تری از بیت کوین بسازد. او بیشتر کارهایی را که در Fairbrix انجام داده بود ، انجام داد و قسمتهای مختلفی از کد Bitcoin را کپی کرد تا اشتباهاتی را که هنگام برنامه نویسی کد Fairbrix مرتکب شده بود ، اصلاح کند..

از همان ابتدا ، Litecoin به گونه ای طراحی شد که منصفانه ، سریعتر و ارزان قیمت بیت کوین باشد. استفاده از یک سیستم اثبات کار متفاوت بدین معناست که استخراج Litecoin با استفاده از CPU برای مدت طولانی تری از بیت کوین آسان تر بود. با این حال ، به زودی مشخص شد که سیستم های پیشرفته تر نیز می توانند ارز را استخراج کنند. امروزه مانند بیت کوین ، Litecoin بیشتر روی سیستم های کامپیوتری تخصصی موسوم به ASIC استخراج می شود.

در ماه مه سال 2017 ، Litecoin یک به روزرسانی نرم افزاری را اجرا کرد که به عنوان شاهد تفکیک شده شناخته شده است. این بروزرسانی برای بیت کوین ایجاد شده است اما درگیری در جامعه BTC به این معنی است که نمی توان در مورد آن توافق کرد همانطور که برای Litecoin بود.

ایده پشت Segregated Witness یا به اختصار SegWit تقسیم اطلاعات مربوط به معاملات بود. فقط داده های لازم در زنجیره بلوک ذخیره می شوند. این امکان را می داد که تراکنش های بیشتری در هر بلوک قرار گیرد و تعداد تراکنش هایی که شبکه می تواند در هر ثانیه انجام دهد افزایش یافت.

ایده این بود که حتی معاملات سریعتر Litecoin را برای پرداخت های کمتری مناسب تر از بیت کوین که معامله با آن گران شده است ، می کند. SegWit بعداً در بلاکچین بیت کوین نیز فعال می شود.

اولین معامله لایتنینگ شبکه و مبادله اتمی نیز در Litecoin انجام شد. Lightning Network یک بروزرسانی نرم افزاری است که به شما امکان می دهد معاملات کوچک در بلاکچین اتفاق بیفتد. اگرچه امنیت نسبت به معاملات زنجیره ای از امنیت کمتری برخوردار است ، اما معاملات Lightning Network باعث می شود بلاکچین ها برای پرداخت های کوچک مانند خرید یک فنجان قهوه مناسب باشند.

در همین حال ، مبادله های اتمی راهی جدید برای مبادله ارز رمزنگاری شده با ارز دیگر است که متکی به مبادله متمرکز نیست. تصور می شود که مبادله اتمی نیاز به استفاده از صرافی هایی که اغلب هک می شوند را کاهش می دهد و باعث می شود کاربران رمز ارز خود را از دست بدهند.

این دو به روزرسانی قابلیت بیشتری را هم در Litecoin و هم در نهایت Bitcoin نیز به همراه خواهد داشت.

امروز لی می بیند که بیت کوین و Litecoin بیش از اینکه علیه یکدیگر کار کنند با هم کار می کنند. از آنجا که کل سقف بازار Litecoin کوچکتر از Bitcoin است ، هنگام آزمایش ارتقا software نرم افزار جدید به Litecoin ، خطر کمتری وجود دارد. به این ترتیب ، Litecoin مانند یک شبکه آزمایشی برای برادر بزرگتر و مستقر خود عمل می کند.

Litecoin Vs. Ethereum: مقایسه فن آوری ها

Litecoin و Ethereum پروژه های مختلف بلاکچین هستند. همانطور که قبلاً گفتم ، Litecoin یک سیستم پرداخت است که بسیار شبیه بیت کوین است اما سریعتر و ارزان تر است.

در همین حال ، Ethereum یک سیستم رایانه ای غیرمتمرکز با زبان برنامه نویسی خاص خود است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از قراردادهای هوشمند ، برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند.

Litecoin و Ethereum هر دو زمان معامله سریع تری نسبت به بیت کوین دارند. در شبکه Litecoin ، هر 2.5 دقیقه یکبار بلوک های جدیدی تشکیل می شود. اتریوم دارای زنجیره بلوکی بسیار سریعتری است و هر 10 تا 20 ثانیه بلوک های جدیدی تشکیل می شود.

Litecoin vs Ethereum: حقایق

نمودار زیر از تاریخ 20 مارس 2018 دقیق است. بسیاری از مقادیر زیر با گذشت زمان تغییر می کنند.

اتریوم Litecoin
عرضه کل سکه غیر واضح 84،000،000
تأمین موجود 98،310،400 55،714،900
متوسط ​​هزینه معامله 0.21 دلار 0.21 دلار
زمان بلوک متوسط 10-20 ثانیه 2.5 دقیقه
الگوریتم اثبات کار اتاش رمز نویسی کنید
استفاده اولیه ایجاد dApps شبکه پرداخت و آزمون بیت کوین
پایه گذار ویتالیک بوترین چارلی لی

Ethereum vs Litecoin: قیمت ها?

احتمالاً تفاوت بین قیمت های Ethereum و Litecoin را مشاهده کرده اید. این به این دلیل است که کل مبلغ سرمایه گذاری شده در هر یک متفاوت است. نه تنها این ، بلکه تعداد واحدهای هر ارز نیز متفاوت است. قیمت ها با در نظر گرفتن کل پول موجود در بازار (یا سرمایه بازار) و تقسیم آن بر تعداد واحدهای موجود در حال حاضر کار می کنند. در نتیجه قیمت متفاوتی در واحد خواهد داشت.

اگرچه محدوده بازار Ethereum در حال حاضر بیش از پنج برابر Litecoin است ، اما قیمت آن کمتر از پنج برابر ETH است. این به این دلیل است که تعداد سکه های Ether بسیار بیشتری نسبت به Litecoins در دسترس است.

هنگام مشاهده Coinmarketcap یا هر وب سایت مقایسه قیمت دیگر ، خواهید دید که کل پول موجود در بازار با ستون “کلاهک بازار” نشان داده می شود. من زیر کلاه بازار Ethereum را با رنگ سبز و Litecoin را با قرمز برجسته کرده ام:

Coinmarketcap لیستی از محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده با اشاره به محدودیت بازار

در تصویر بعدی ، من منبع جریان فعلی را برجسته کرده ام. با باز شدن قفل سکه های جدید از طریق استخراج ، این ارقام با گذشت زمان تغییر خواهند کرد.

دوباره ، برای Ethereum سبز و برای Litecoin قرمز است:

لیست Coinmarketcap از محبوب ترین ارزهای رمزپایه ای که به گردش گسترده ای اشاره دارند

Ethereum vs Litecoin: برای پرداخت?

از آنجا که زمان تولید بلوک آن بسیار سریعتر است ، به نظر می رسد Ethereum سریعتر از Litecoin برای پرداخت است. با این حال ، همیشه اینطور نیست. از آنجا که Ethereum یک سیستم بسیار پیچیده تر است و تراکنش های بیشتری در ثانیه انجام می شود ، شبکه می تواند راحت تر پر شود.

مثال بزنید CryptoKitties, یک بازی محبوب تجاری مبتنی بر Ethereum که اواخر سال 2017 ظاهر شد. آنقدر محبوب بود که معاملات گربه های دیجیتال تمام فضای زنجیره را پر کرد. CryptoKitties به همان اندازه که زیبا هستند ، در بین افرادی که سعی در پرداخت واقعی یا ساخت dApp در شبکه دارند محبوب نبود.!

از آنجایی که بلاکچین Litecoin فقط داده های مربوط به پرداخت ها را ذخیره می کند ، احتمال اینکه کاربران هنگام انجام معاملات با تأخیر مواجه شوند بسیار کمتر است. با این حال ، اگر در آن روز زیاد از زنجیره بلوکی استفاده نشود ، سرعت آن از Ethereum کندتر خواهد بود.

با این اوصاف استفاده از Litecoin برای پرداخت منطقی است زیرا از Ethereum برای توسعه برنامه های بالقوه متغیر در جهان استفاده می شود. بنابراین رایگان نگه داشتن این شبکه برای توسعه دهندگان برای آزمایش ، ایده خوبی است.

Litecoin vs Ethereum: نتیجه گیری

خوب ، این برای راهنمای Litecoin vs Ethereum است!

امیدوارم ، اکنون باید کمی بیشتر در مورد دو ارز بزرگ رمزنگاری شده با محدودیت بازار بدانید. شما باید تفاوت بین Ethereum و Litecoin را درک کنید ، از تاریخچه این دو بدانید و اینکه چه کسی آنها را ایجاد کرده است.

همچنین باید در مورد تفاوت های فنی بین این دو ارز رمزپایه بدانید. سرانجام ، شما باید قادر به انتخاب بین Litecoin یا Ethereum در هنگام پرداخت باشید.

اگر تمام راهنما را دنبال کرده باشید ، باید نتیجه بگیرید که در آنجا این دو واقعاً در رقابت نیستند. در عوض ، آنها عملکردهای بسیار متفاوتی را ارائه می دهند. به همین دلیل ، بهتر است به Litecoin vs Ethereum فکر نکنید زیرا هر دو می توانند در کنار هم زندگی کنند!

بنابراین ، با دانش جدیدی که به دست آورده اید ، فکر می کنید آینده Litecoin و Ethereum چیست؟ حتما به من اطلاع دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector