NEO در مقابل Ethereum: آیا NEO Ethereum بعدی است؟

شکی نیست که محیط ارزهای رمزنگاری شده بسیار رقابتی شده است زیرا ارزهای رمزپایه مختلفی برای یک نقطه تلاش می کنند. یکی از این جفت ارزهای رمزنگاری شده که اغلب در حال رقابت در برابر یکدیگر هستند ، NEO در مقابل Ethereum است.

در حالی که Ethereum بعد از بیت کوین دومین ارز رمزنگاری شده محبوب است ، NEO خیلی سریع رشد کرده و تلاش خوبی برای رسیدن به Ethereum کرده است. رقابت آنها چنان شدید است که از NEO غالباً به عنوان “Ethereum چینی” یاد می شود.

شاید شما تعجب کنید ، … تفاوت های بلاکچین Ethereum و NEO چیست؟ چرا NEO را Ethereum بعدی می نامند؟ ‘. خوب ، مطمئن باشید – پاسخ ها را در این راهنما خواهید یافت.

در پایان ، شما می فهمید که ویژگی های کلیدی NEO و Ethereum (در میان موارد دیگر) و تفاوت آنها با یکدیگر چیست؟.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

NEO در مقابل Ethereum: اصول

قبل از شروع اختلافات اساسی بین NEO و Ethereum ، احتمالاً باید بدانید که چرا گفته می شود آنها با یکدیگر رقابت می کنند!

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

دلیل اصلی بحث NEO در مقابل Ethereum این است که هر دو پروژه از لحاظ آنچه در درجه اول ارائه می دهند مشابه هستند. برخلاف بیت کوین که فقط یک ارز دیجیتال است ، NEO و Ethereum خیلی بیشتر از یک هدف واحد عمل می کنند.

بلاکچین های Ethereum و NEO بسترهای خاصی را برای توسعه برنامه های توزیع شده (DApps) و قراردادهای هوشمند طراحی کرده اند. علاوه بر این که برای DApps استفاده می شود ، قراردادهای هوشمند اغلب برای ICO استفاده می شود.

اگر با این اصطلاحات آشنایی ندارید نگران نباشید – من در اینجا سریع آنها را توضیح خواهم داد.

  • dApps و قراردادهای هوشمند

dApp اساساً برنامه ای است که بر روی بلاکچین اجرا می شود ، بنابراین آن را توزیع و غیرمتمرکز می کند. به جای ایجاد بلاکچین خاص خود ، توسعه دهندگان می توانند یک برنامه در بالای بلاک چین موجود مانند NEO یا Ethereum ایجاد کنند..

قراردادهای هوشمند سازوکار پشت DApps است. آنها قراردادهایی هستند که خود در حال اجرا هستند و در آن شرایط توافق نامه مستقیماً در خط کدهایی نوشته می شوند. همانطور که در کد است و نه روی یک کاغذ ، شخص ثالثی برای اجرای قرارداد لازم نیست! این بدان معناست که هیچ مرجع مرکزی برای اعتماد یا اعتماد به آن وجود ندارد.

  • پیشنهاد اولیه سکه (ICO)

ICO ها به محبوب ترین روش برای ارزهای رمزپایه جدید برای جذب بودجه اولیه برای پروژه های خود تبدیل شده اند. Ethereum و NEO هر دو بستری را برای سکه های جدید فراهم می کنند تا ICO های خود را راه اندازی کنند.

ICO ها در حدود ارزش دارند 10 میلیارد دلار قبلاً در سال 2017 و 2018 به صورت ترکیبی راه اندازی شده است.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ICO ، به بخش My مراجعه کنید ICO چیست? راهنما.

DApp ها ، قراردادهای هوشمند و ICO به عنوان مهمترین مورد بعدی ارزهای رمزپایه در نظر گرفته می شوند و به همین دلیل بسیاری از ارزهای رمزپایه برای بدست آوردن سهمی از این بازار می جنگند. Ethereum و NEO رهبران بازار در این فضا و همچنین بزرگترین رقبا هستند.

بنابراین ، اکنون شما با اصول جنگ NEO در مقابل Ethereum می دانید ، اجازه دهید ادامه دهیم تا ببینیم تفاوت آنها با یکدیگر چیست.

NEO در مقابل Ethereum: تفاوت های کلیدی

در حالی که Ethereum و NEO هر دو در تلاشند تا به یک بازار خدمت کنند ، از نظر بسیاری از عوامل با یکدیگر تفاوت دارند. بیایید آنها را در برخی از عوامل اساسی مقایسه کنیم.

  • تصویب توسط توسعه دهندگان

NEO پشتیبانی فوری را در بین جامعه توسعه دهندگان پیدا کرده است زیرا از برنامه نویسی به چندین زبان مانند C ++ ، C # ، Go ، Java پشتیبانی می کند. بنابراین ، هر کسی که به یکی از این زبان ها آگاهی داشته باشد می تواند پروژه هایی را در بلاک چین NEO شروع کند. حال بیایید اتریوم را در تصویب Neo vs Ethereum ببینیم.

از طرف دیگر ، Ethereum اجازه کدگذاری فقط به یک زبان را می دهد – Solidity. علاوه بر این ، Solidity زبان جدیدی است (که توسط بنیانگذاران Ethereum به طور انحصاری برای Ethereum طراحی شده است) بنابراین تعداد کمی از افراد این زبان را می دانند. بنابراین ، هرکسی که می خواهد DApp یا قراردادهای هوشمند بسازد باید ابتدا این زبان را یاد بگیرد.

  • سرعت معامله

NEO می تواند از عهده این کار برآید 10000 تراکنش در ثانیه در حالی که بلاکچین Ethereum در حال حاضر از اطراف پشتیبانی می کند 15 تراکنش در ثانیه.

همانطور که به وضوح مشاهده می کنید ، یک شکاف بزرگ در سرعت معامله وجود دارد. در زمانی که بیت کوین و اتریوم در تلاش برای افزایش سرعت خود هستند ، NEO یک گزینه عالی ارائه می دهد.

  • سوخت بلاکچین

بلاکچین NEO دارای دو سکه مختلف است – NEO و GAS. در حالی که NEO در مقابل Ethereum ، Ethereum همان گاز است. بیایید نگاه کنیم هر کسی که NEO را در کیف پول خود نگه دارد به عنوان GAS پاداش می گیرد. شما می توانید NEO را سهام شرکت و GAS را سود سهام تصور کنید.

سپس کاربران می توانند از این GAS برای پرداخت هزینه تراکنش های بلاک چین NEO استفاده کنند.

واحد پول بومی Ethereum را اتر و واحدهای کوچکتر اتر را “گاز” می نامند. شما می توانید اتر را به عنوان دلار و گاز را به سانت در نظر بگیرید.

برای روشن کردن: NEO و GAS دو علامت مشخص هستند در حالی که اتر و گاز یکسان هستند ، همانطور که در بالا ذکر کردم ، “گاز” در Ethereum فقط واحدهای کوچکتر است..

  • تقسیم پذیری

اتریوم (اتر) به واحدهای کوچکتر (گاز) قابل تقسیم است اما NEO قابل تقسیم نیست. بله درست است! NEO یکی از معدود ارزهایی است که نمی توان آن را تقسیم کرد ، دقیقاً مانند سهام یک شرکت.

بنابراین ، شما نمی توانید 10.5 NEO یا 1.2 NEO را انتقال دهید زیرا فقط در تعداد کامل وجود دارد. و این دلیل آن است که به رمز دیگری به نام GAS نیاز دارد که قابل تقسیم است.

  • حمایت دولت

چین به خاطر ایجاد گزینه های خاص خود در سرویس های غربی معروف مانند Alibaba در برابر آمازون ، WeChat در برابر WhatsApp ، Baidu در برابر Google و غیره مشهور است..

به همین ترتیب ، به NEO به عنوان پاسخ چین به Ethereum نگاه می شود. NEO اولین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده چینی است و گفته می شود توسط دولت چین پشتیبانی می شود.

از طرف دیگر ، Ethereum توسط دولت چین پشتیبانی نمی شود. NEO فرصت خوبی برای تصرف بازار گسترده چین و سایر بازارهای آسیا دارد.

بنابراین ، اینها نقاط اصلی تمایز بین Ethereum و NEO است. با نگاهی به مزایای ارائه شده توسط NEO ، مشخص می شود که چرا از آن به عنوان Ethereum بعدی یاد می شود.

عامل مهم دیگری که برای هر ارز رمزنگاری شده بسیار مهم است افراد پشت سر آنها هستند. بیایید نگاهی به تیم NEO و تیم Ethereum بیندازیم.

NEO در مقابل Ethereum: تیم ها

تا آنجا که به تیم مربوط می شود ، می گویم که NEO و Ethereum تیم های عالی از آنها پشتیبانی می کنند.

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

اتریوم

اکنون همه مغز پشت Ethereum را می شناسند – Vitalik Buterin.

او یک برنامه نویس روسی-کانادایی است که فقط 24 سال سن دارد. او از همان سنین پایین به بیت کوین علاقه مند شد و یکی از بنیانگذاران آن بود مجله بیت کوین.

او ، به همراه سایر بنیانگذاران ، در سال 2015 توسعه و راه اندازی Ethereum را ادامه داد. از آن زمان ، او یکی از صداهای برجسته در بازار ارزهای رمزپایه و بلاکچین است..

ویتالیک بوترین و سایر اعضای تیم نقش مهمی در ارتقا technology سطح فناوری بیت کوین داشته اند. آنها هنوز هم به طور مداوم در حال نوآوری برای غلبه بر چالش های تکنولوژیکی هستند که در حال حاضر Ethereum با آن روبرو است.

برخی از اعضای اصلی تیم Ethereum که بنیانگذار آن بودند ، در پی یافتن پروژه های دیگری از خودشان هستند. این شامل چارلز هوسکینسون است که کاردانو را تأسیس کرد.

NEO

وقت آن است که به NEO برویم و ببینیم چه کسی تیم بهتری در نبرد NEO در مقابل Ethereum دارد. دا Hongfei ، بنیانگذار NEO ، همچنین سابقه طولانی مدت در بلاکچین را دارد. او AntShares را در فوریه 2014 تأسیس کرد تا بستری برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کند.

آیا فکر می کنید AntShares چیست؟ خوب ، این همان چیزی است که NEO در ابتدا نامیده می شد. AntShares فقط در سال 2017 به NEO تغییر نام داد.

در سال 2014 ، Da Hongfei و Antshares CTO اریک ژانگ همچنین Onchain را که یک بلاکچین R است تأسیس کرد.&شرکت D AntShares (اکنون NEO) نیز در حوزه Onchain توسعه یافته است.

بنابراین ، همانطور که می بینید ، NEO نیز بنیادی قوی دارد. تیم موسس از همان ابتدا بخشی از اکوسیستم بلاکچین و ارزهای رمزپایه بوده است. به همین دلیل آنها توانسته اند مشارکت های عالی و یک محصول مفید را ایجاد کنند.

اکنون می توانید ببینید که NEO و Ethereum توسط تیم های کاملاً شایسته ای پشتیبانی می شوند. تنها تفاوت عمده این است که Ethereum دارای یک جامعه بزرگتر از توسعه دهندگان است که از توسعه آن حمایت می کنند در مقایسه با NEO.

NEO در مقابل Ethereum: مقیاس پذیری

بیشتر شما می دانید که فناوری هسته اصلی ارزهای رمزپایه بلاکچین است. همانطور که انتظار می رفت ارزهای رمزنگاری شده با بلاکچین های قوی و مقیاس پذیر تر از نظر فنی برتر هستند. یک جنبه بسیار مهم از بلاکچین Ethereum و NEO وجود دارد که ما باید آن را مقایسه کنیم – مکانیسم اجماع.

بنابراین ، سازوکار اجماع چیست?

از آنجایی که بلاکچین یک شبکه غیرمتمرکز و نظیر به نظیر است ، هیچ رهبری وجود ندارد که بتواند تصمیمات مهمی اتخاذ کند. بنابراین ، تصمیمات چگونه گرفته می شوند؟ چگونه تصمیم می گیرید که معامله ارز رمزپایه معتبر است یا خیر?

مکانیزم اجماع از همین جا است. هر معامله در بلاکچین وقتی شرکت کنندگان در شبکه به توافق (توافق گروهی) مبنی بر اینکه یک معامله معتبر است ، تأیید می شوند.

آنطور که به نظر می رسد ساده نیست ، اما بگذارید توضیح دهم …

شرکت کنندگان شبکه (به نام “گره”) باید عملکردهای پیچیده ای را بر روی رایانه های خود اجرا کنند تا بتوانند مشکلی را حل کنند و سپس بقیه شبکه را متقاعد کنند که راه حل آنها صحیح است. این روش تصمیم گیری به عنوان یک سازوکار اجماع شناخته می شود.

در زیر عوامل مهمی در نبرد NEO در مقابل اتریوم ذکر شده است که به کارایی مکانیسم اجماع بستگی دارد:

  • سرعت معامله
  • مقیاس پذیری شبکه (که اساساً تعداد تراکنش هایی است که می تواند در یک ثانیه انجام دهد)
  • هزینه معامله

چندین مکانیزم مشهور وجود دارد و ارزهای رمزپایه را می توان براساس نوع مکانیسم اجماعی که استفاده می کنند ، تفکیک کرد.

NEO از یک تحمل کننده خطای بیزانس (dBFT) استفاده می کند سازوکار اجماع این یک نسخه بهبود یافته از مکانیسم اثبات سهام (PoS). از طرف دیگر ، Ethereum از مکانیزم Proof-of-Work (PoW) استفاده می کند.

بنابراین ، اگر بخواهیم بگوییم که آنها را در مرتبه روزافزون پیشرفت قرار دهید ، ممکن است چیزی شبیه PoW ، PoS و dBFT باشد. همانطور که مشاهده می کنید ، NEO از نظر سازوکار اجماع از Ethereum بسیار جلوتر است.

در نبرد NEO در مقابل Ethereum ، dBFT امکان مقیاس پذیری NEO نسبت به Ethereum را فراهم می کند. اتریوم هنوز از مکانیسم اجماع بسیار گران و ناکارآمد (PoW) استفاده می کند. این قطعاً به NEO امتیاز می دهد.

خبر خوب (برای طرفداران Ethereum) این است که Ethereum در حال ارتقا mechanism سازوکار اجماع خود به PoS است که بسیار کارآمدتر از PoW است.

ویتالیک همچنین عنوان کرده است که آنها ممکن است راه حل دیگری به نام Sharding را برای مقیاس پذیری بیشتر اجرا کنند. بنابراین ، خرد کردن چه کاری انجام می دهد?

در PoW ، همه شرکت کنندگان شبکه باید هر تراکنش را تأیید کنند. در حالی که در Sharding کار می کنید ، فقط زیرمجموعه کوچکی از شرکت کنندگان در شبکه اعتبار سنجی هر معامله را انجام می دهند.

بنابراین ، تعداد بیشتری از معاملات به طور همزمان توسط زیرمجموعه های مختلف تأیید می شوند ، بنابراین مقیاس پذیری را بهبود می بخشد. این باعث می شود که اوضاع برای آینده Ethereum بسیار روشن تر شود.

پست توییتر از ویتالیک بوترین

تا آنجا که به مکانیزم های مقیاس پذیری و اجماع مربوط می شود ، NEO تاکنون برنده بازی است ، اما Ethereum در حال رسیدن به آن است. آنچه باید دید این است که Ethereum با چه سرعتی می تواند این تغییرات را ایجاد کند.

اکنون که بیشتر نکات کلیدی این بحث NEO در مورد Ethereum را می دانید ، من تاکنون سفر شما را به شما راهنمایی می کنم.

NEO vs Ethereum: داستان تاکنون

تاریخ اتریوم

بیایید تاریخچه NEO و Ethereum را ببینیم تا ببینیم چه کسی رهبر است. Ethereum در سال 2015 با هدف بهبود محدودیت های بیت کوین راه اندازی شد. ویتالیک بوترین ، همچنین بنیانگذار شرکت مجله بیت کوین, سعی کرده است جامعه بیت کوین را در مورد ارتقا that مورد نیاز فناوری بیت کوین متقاعد کند.

هنگامی که جامعه نتوانست به توافق برسد ، ویتالیک بوترین تصمیم گرفت که Ethereum را به همراه میهای آلیسی ، آنتونی دی یوریو و چارلز هوسکینسون ایجاد کند. در حالی که توسعه پروژه از سال 2014 آغاز شد ، خود این پلتفرم در ژوئیه 2015 راه اندازی شد.

در سال 2016 ، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به منظور جمع آوری کمک مالی برای پروژه Ethereum ایجاد شد. قسمت خوب این بود که آنها با موفقیت موفق به جمع آوری رکورد 150 میلیون دلار شدند. متأسفانه ، یک فرد ناشناس از خطای کد DAO سوited استفاده کرده و 50 میلیون دلار سرقت کرد.

این حمله بحث در جامعه Ethereum را برانگیخت و در نهایت منجر به تقسیم Ethereum به دو ارز شد: Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC).

تاریخچه NEO

NEO در سال 2014 با عنوان AntShares توسط Da Hongfei و Erik Zhang توسط شرکت توسعه دهنده آنها ، ‘Onchain’ راه اندازی شد..

در حالی که AntShares را توسعه می داد ، Onchain در ژوئن 2016 با مایکروسافت چین و Fadada همکاری کرد. هر سه شرکت با هم چین حقوقی را تشکیل دادند تا چندین نقص در برنامه های دیجیتال قانونی را برطرف کنند.

در ژوئن 2017 ، AntShares با نام NEO تغییر نام یافت. در مارس 2018 ، Onchain به ازای هر 5 NEO که در کیف پول کاربر نگه داشته شده است ، 1 علامت هستی شناسی (ONT) توزیع کرد. با استفاده از ONT ، سرمایه گذاران می توانند در مورد سیستم عامل NEO ، به روزرسانی سیستم و سایر موارد حاکمیت رای دهند.

بنابراین ، این یک تاریخچه کوتاه از Ethereum و NEO است. اکنون من روندهای تاریخی قیمت هر دو ارز رمزنگاری شده را بررسی می کنم.

روند قیمت Ethereum

اتریوم دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار است 68.17 میلیارد دلار. Ethereum به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده برای ارائه قراردادهایی برای توسعه قراردادهای هوشمند ، از حمایت گسترده سرمایه گذاران و توسعه دهندگان برخوردار شد..

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید ، قیمت Ethereum از 9 دلار در ژانویه 2017 به 1،389 دلار در ژانویه 2018 افزایش یافته است. 17000٪ فقط در یک سال برگردید! حال بیایید ببینیم این رقابت در نبرد NEO و Ethereum چه پیشنهادی دارد.

نمودار قیمت اتریوم

روند قیمت NEO

اگر فکر می کنید شکست دادن بازدهی که توسط Ethereum ارائه شده بسیار دشوار است ، در اشتباه هستید. NEO با پشتیبانی از دولت چین و فناوری خوب ، عملکرد بسیار خوبی داشته است.

در ژانویه 2017 از حدود 0.16 دلار به ژانویه 2018 به حدود 162 دلار رسید. این رشد در حدود 111،400٪ است. ذهن منفجر می شود ، درست است?

سقف فعلی بازار NEO برابر با 4.96 میلیارد دلار است.

در مورد محبوبیت ، اتریوم برنده آشکار است. این شرکت تعداد زیادی سرمایه گذار ، توسعه دهنده و علاقه مند دارد. همچنین بیشترین تصویب را دارد. گفته شد ، Ethereum باید جنبه های مختلف NEO را بهبود بخشد ، از جمله مقیاس پذیری.

نمودار قیمت سکه NEO

کلمات نهایی

بنابراین ، شما اکنون می دانید که چه چیزهایی در مورد NEO در مقابل جنگ Ethereum وجود دارد.

شما می دانید که NEO بعنوان Ethereum بعدی در نظر گرفته می شود زیرا از نظر فنی نسبت به Ethereum ارائه می شود.

همچنین می دانید که اتریوم از نظر فرزندخواندگی و محبوبیت حرف اول را می زند. نه تنها این ، بلکه تیم Ethereum در حال حاضر روی راه حل هایی برای بهبود فن آوری خود برای مطابقت یا غلبه بر فناوری NEO کار می کنند.

بدون شک ، NEO در مقابل Ethereum بحث سختی است و دشوار است بگوید که چه کسی برنده است. این روزها خیلی زود است و ما هنوز چیزهای زیادی برای دیدن داریم – فقط زمان نشان خواهد داد.

شما چی فکر میکنید؟ It’s NEO vs Ethereum؛ کدام را ترجیح می دهید؟ آیا این NEO است یا فکر می کنید ما برای آینده Ethereum آماده شده ایم؟ دوست دارم افکار شما را بشنوم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map