Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

توضیح بلاکچین: بلاکچین چگونه کار می کند؟

سلام ، به زودی بلاکچین کارشناسان. امروز روزی است که تولد آن است درک کامل شما از فناوری بلاکچین. در اینجا ، می توانید بلاکچین پیچیده را با کلمات ساده توضیح دهید.

همانطور که مطمئن هستم شما هم آگاه هستید ، تلاش برای درک چگونگی کارکرد بلاکچین مانند تلاش برای فهمیدن علم پشت جهان است – گیج کننده است! دقیقاً به همین دلیل اینجا هستید.

در این آموزش بلاکچین ، من اصول را می شناسم که بلاکچین چیست ، از جمله مزایای فن آوری آن و اینکه بلاکچین چگونه از عملکرد دنیا در آینده سود می برد.

دو کلمه بزرگ “b” در صنعت بلاکچین وجود دارد. اولین (بله ، شما حدس زده اید) “بلاکچین“، و دومین”بیت کوین” تازه واردها اغلب با این باور که اینها همان چیزهایی هستند که خود نیستند ، خود را گیج می کنند.

با این حال ، آنها بسیار نزدیک هستند. بیت کوین – به زبان ساده – هست یک ارز دیجیتال. بلاکچین, از طرف دیگر ، است فناوری استفاده شده توسط بیت کوین اجازه می دهد معاملات امن ، عمومی و ناشناس انجام شود.

فقط به بلاکچین به عنوان یک سیستم عامل (مانند ویندوز یا سیستم عامل Mac) و بیت کوین به عنوان برنامه ای فکر کنید که روی آن سیستم عامل اجرا می شود. ساده!

شما همچنین باید در نظر بگیرید که سیستم عامل های تبادل رمزنگاری اگر این موردی است که مورد علاقه شماست ، هنگام خرید بیت کوین از آن استفاده خواهید کرد!

بلاکچین چیست?

این یکی از گیج کننده ترین سالاتی است که ما در هنگام کشف ارزهای رمزپایه در تلاشیم به آن پاسخ دهیم. بنابراین توضیح بلاکچین ضروری است.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

آماده؟ در اینجا چیزی است که زنجیره بلوک با کلمات ساده است:

هدف اصلی بلاکچین این است که سریع اجازه دهید, امن و شفاف نظیر به نظیر معاملات. مورد اعتماد است, غیرمتمرکز شبکه ای که امکان انتقال مقادیر دیجیتالی مانند ارز و داده را فراهم می کند.

اکنون ، چون همه ما تازه وارد هستیم در اینجا زنجیره بلوک ساختگی است:

 1. زنجیره بلوک را چنین تصور کنید یک دیجیتال پایگاه داده, درست مانند صفحه گسترده اکسل.
 2. این پایگاه داده معمولاً در شبکه بزرگی که شامل بسیاری از رایانه ها است (معروف به “گره”) به اشتراک گذاشته می شود کاملاً عمومی. من می گویم “به طور معمول” زیرا از نظر فنی می تواند توسط هر تعداد گره تشکیل شود. برای اینکه بلاکچین به طور کامل توضیح داده شود ، مهم است بدانید که هرچه تعداد گره ها بیشتر باشد ، از امنیت بالاتری نیز برخوردار خواهیم بود – به همین دلیل داشتن تعداد زیادی گره که بلاکچین را اجرا می کنند خوب است!
 3. هر بار که شبکه به روز رسانی پایگاه داده را انجام می دهد به طور خودکار به روز شده و در هر رایانه در شبکه بارگیری می شود.
 4. فناوری بلاکچین با امنیت امن است رمزنگاری تکنیک, ایجاد تغییر در آن برای هکرها تقریباً غیرممکن است. تنها راه ایجاد تغییرات هک بیش از نیمی از گره های موجود در بلاکچین است که باز هم به همین دلیل است که داشتن تعداد بیشتری گره / کامپیوتر با بلاکچین از امنیت بیشتری برخوردار است.

این بلاکچین شما با کلمات ساده توضیح داده شده است. بنابراین ، اکنون وقتی کسی از شما می پرسد “بلاکچین چیست؟” ، شما دارید دو جواب قوی برای انتخاب کردن.

Blockchain در مورد بیت کوین چگونه کار می کند?


بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود که از فناوری بلاکچین استفاده کرد. این توسط شخص یا گروهی از مردم اختراع شده است که به نام ساتوشی ناکاموتو (به طرز عجیبی هیچ کس نمی داند ساتوشی ناکاموتو کیست).

تنها هدف بیت کوین این است که مانند آن رفتار کند فروشگاهی با ارزش. این امکان را برای معاملات نظیر به نظیر فراهم می کند که به شخص ثالثی نیاز ندارند ، مانند پی پال یا یک بانک.

توضیح بلاکچین Bitcoin برای درک چگونگی عملکرد بلاکچین ضروری است. بلاکچین بیت کوین یک پایگاه داده است (که به عنوان “دفتر” شناخته می شود) فقط سوابق معاملات بیت کوین. هیچ مکانی مرکزی برای نگهداری پایگاه داده وجود ندارد ، در عوض ، این شبکه در یک شبکه عظیم رایانه به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین ، برای اضافه شدن تراکنش های جدید به پایگاه داده ، گره ها باید توافق کنند که معامله واقعی و معتبر است.

بلاکچین توضیح داد: یک بانک.

این توافق نامه گروهی به عنوان “اجماع” نیز شناخته می شود. این در طی فرآیند رخ می دهد معدن.

توجه داشته باشید: استخراج فرآیندی است که در آن گره ها داده های معاملاتی را تأیید می کنند و به دلیل کارشان پاداش می گیرند. این هزینه های جاری آنها (برق و تعمیر و نگهداری و غیره) و سود ناچیزی نیز برای ارائه خدمات آنها تأمین می کند. مهم است که بدانید در حالی که بلاکچین توضیح می دهد که این بخشی از تمام بلاکچین ها است ، نه فقط بیت کوین.

هنگامی که گره ها موافقت کردند که معامله واقعی است ، سپس به “بلوک” اضافه می شود (به همین دلیل به آن زنجیره بلوکی می گویند) و در زیر بلوک قبلی معاملات در دفتر قرار می گیرد.

برای معتبر بودن یک معامله ، رایانه های موجود در شبکه باید تأیید کنند که:

(1) این حساب مقدار بیت کوینی را که کاربر می خواهد ارسال کند در خود نگه می دارد.

(2) مبلغ قبلاً برای شخص دیگری ارسال نشده است.

به عنوان مثال ، بیایید تصور کنیم که تام سعی می کند 10 دلار بیت کوین برای بن ارسال کند. تام فقط 5 دلار بیت کوین در کیف پول خود دارد. از آنجا که تام بودجه لازم برای ارسال 10 دلار به بن را ندارد ، این معامله معتبر نخواهد بود. معامله به دفتر اضافه نمی شود.

بلاکچین توضیح داد: بیت کوین روی تراشه رایانه.

این بدان معنی است که هیچ کس نمی تواند هر دو پول را دو بار خرج کند! این اغلب می تواند یک مشکل بزرگ برای بانک ها و سیستم های پرداخت استاندارد باشد.

یک مثال ساده برای بهتر توضیح بلاکچین:

بیایید نحوه ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها در سیستم های استاندارد (غیر بلاکچین) را با نحوه ذخیره و به اشتراک گذاری آنها در سیستم بلاکچین مقایسه کنیم..

نحوه عملکرد دفترهای سنتی (غیر بلاکچین) بسیار شبیه روشی است که شما انجام می دهید یک سند Microsoft Word را با دوست خود به اشتراک بگذارید:

 1. هنگام ویرایش سند ، دوست شما قفل شده است و نمی تواند تغییراتی ایجاد کند.
 2. پس از انجام تغییرات خود ، آن را برای دوست خود ارسال می کنید تا بیشتر ویرایش کند.
 3. اکنون در حالی که دوست شما در حال ویرایش سند است ، شما قفل شده اید و نمی توانید تغییر دهید تا زمانی که سند تمام شود و برای شما ارسال شود.

در سیستم بلاکچین اما, همه کاربران می توانند تغییرات را هنگام ایجاد مشاهده کنند.

بلاکچین توضیح داد: بلاکچین.

داده ها به جای اینکه همزمان در یک شرکت یا شخص قفل شوند (در معرض خطر از دست دادن داده ها) ، در یک محیط امن و مشترک قابل دسترسی هستند. به عنوان مثال ، اگر داده ها در یک رایانه ذخیره شده و آن رایانه هک یا خاموش شود ، جدیدترین نسخه داده از بین می رود.

اکنون ، برای دریافت بلاکچین توضیح داده شده است: با زنجیره بلوک ، داده ها در تمام رایانه ها / گره هایی که آن را اجرا می کنند ذخیره می شوند. این بدان معناست که اگر یکی از رایانه ها / گره ها هک یا خراب شود ، داده ها در معرض خطر قرار نمی گیرند.

همانطور که می بینید ، فناوری بلاکچین است فقط به سود ارزهای رمزپایه نیست. این به سود بسیاری از صنایع مختلف است. مقادیر حقوقی ، بهداشتی ، حساب ها و داده های مشتری و غیره را تصور کنید که باید از این طریق استفاده شود.

این فقط یکی از مزایای بسیاری از فناوری بلاکچین است! حالا ، اجازه دهید برخی از موارد دیگر را بررسی کنیم.

مزایای کلیدی

Blockchain توضیح داده شده است ساده سازی تجارت

اکثر مشاغل از سیستم های مختلفی استفاده می کنند ، بنابراین سخت است

تا آنها یک پایگاه داده را با مشاغل دیگر به اشتراک بگذارند.

Blockchain توضیح داده شده است اعتماد کنید & شفافیت

اعتماد یک قسمت اساسی برای دشواری است

دنیای بلاکچین توضیح داد.

Blockchain توضیح داده شده است مقرون به صرفه

از آنجا که بلاکچین یک شبکه معتبر نظیر به نظیر است,

این نیاز به شخص ثالث مرکزی را برطرف می کند.

Blockchain توضیح داده شده است نشکن، شکست ناپذیر

هنگامی که یک معامله تأیید شد ، در سایت ذخیره می شود

با استفاده از رمزنگاری از دفتر و محافظت می شود.

Blockchain توضیح داده شده است دسترسی

بلاکچین یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر است

و نقطه مرکزی شکست وجود ندارد.

Blockchain توضیح داده شده است غیر متمرکز

تمرکززدایی یکی از هسته هاست – و بیشترین

مهم – مزایای فناوری بلاکچین.

غیر متمرکز

تمرکززدایی یکی از اصلی ترین و مهمترین مزیت های فناوری بلاکچین است. این مفهوم برای سالهای زیادی یک مفهوم بسیار مطلوب بوده است ، اما فناوری بلاکچین است که آن را ممکن می کند.

برای توضیح بلاکچین با کلمات ساده ، نیازی به سرور مرکزی برای ذخیره داده های بلاکچین نیست ، به این معنی متمرکز نیست. این همان چیزی است که بلاکچین را بسیار قدرتمند می کند.

سرور به جای اینکه در یک مکان ذخیره شود ، در بلاکچین ذخیره می شود و توسط رایانه ها / گره های مختلف تأمین می شود. این یعنی هیچ شخص ثالثی وجود ندارد که بتواند به آن اعتماد کند و هزینه ای را به او بپردازد.

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

نشکن، شکست ناپذیر

پس از تأیید یک معامله ، آن را در دفتر ذخیره می کنند و با استفاده از رمزنگاری محافظت می شوند. بدون اجماع (توافق گروه) ، که باعث شکستن بلاکچین می شود ، نمی توان آن را تغییر داد یا حذف کرد. خیلی باحال ، اِ?

بلاکچین توضیح داد: شبکه ای بر فراز یک شهر.

اعتماد و شفافیت

اعتماد کنید یک بخش اساسی در توضیح دنیای سخت بلاکچین است. از آنجا که این یک پایگاه داده مشترک است ، همه می توانند جزئیات کامل معاملات درون آن را مشاهده کنند. این موارد شامل منبع ، تاریخ ، زمان و مقصد معامله است.

مقرون به صرفه

همانطور که بلاکچین است یک شبکه معتبر نظیر به نظیر, این نیاز به شخص ثالث مرکزی را برطرف می کند. این یکی از مزایای عمده مشاغل است زیرا هزینه های لازم برای پرداخت اشخاص ثالث را به طور کامل از بین می برد.

عملیات سریعتر

بیایید از یک مثال در دنیای واقعی استفاده کنیم:

تصور کنید که می خواهید برای شخص دیگری در کشور دیگری پرداختی ارسال کنید. بدون کمک فناوری بلاکچین ، شما معمولاً باید هزینه های گران (به بانک ها) بپردازید و پردازش معامله ممکن است 3-10 روز طول بکشد..

با استفاده از بلاکچین می توان این کار را انجام داد تقریباً فوری و با هزینه بسیار ارزان تر.

دسترسی

بلاکچین است یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر و وجود دارد هیچ نقطه مرکزی از شکست است. حتی اگر رایانه ای شبکه را خراب یا ترک کند ، سایر رایانه ها شبکه را ادامه می دهند. به همین دلیل این یک مزیت بزرگ و عظیم است.

برای اینکه بلاکچین حتی بیشتر روشن شود ، فقط یک سرور بیمارستان را تصور کنید: این اطلاعات حاوی داده های مهمی است که باید به آنها دسترسی داشته باشید. اگر رایانه ای که آخرین نسخه داده را خراب می کند ، داده ها قابل دسترسی نیستند. بسیار بد خواهد بود اگر این اتفاق در هنگام اضطرار رخ دهد!

بلاکچین توضیح داد: مردی که به صورت آنلاین چیزی را خریداری می کند.

اگر بیمارستان از زنجیره بلوکی استفاده می کند ، مهم نیست که رایانه خراب شود. در یک بلاکچین ، جدیدترین نسخه داده در کل شبکه به اشتراک گذاشته می شود و بنابراین همیشه قابل دسترسی است.

ساده کردن تجارت به تجارت

اکثر مشاغل از سیستم های مختلفی استفاده می کنند ، بنابراین به اشتراک گذاشتن پایگاه داده با مشاغل دیگر برای آنها سخت است. به همین دلیل می تواند کار را برای آنها بسیار سخت کند. بنابراین ، پاسخ فناوری بلاکچین است!

از آنجا که یک بلاکچین می تواند به عنوان یک پایگاه داده مشترک برای هر دو کسب و کار عمل کند ، به اشتراک گذاری داده ها برای آنها در سیستم بلاکچین بسیار آسان تر است.

بلاکچین در صنایع واقعی

برای کمک به شما در درک برخی از مزایای دیگری که بلاکچین به مشاغل ارائه می دهد ، در اینجا چند نمونه از صنایع که در حال حاضر از فناوری بلاکچین استفاده می کنند آورده شده است. این مطمئناً توضیح داده خواهد شد در مورد بلاکچین!

هویت

تهدیدهای امنیت سایبری یک مشکل بزرگ در صنعت مدیریت هویت هستند. در دنیای فعلی ، هویت ما توسط شرکت های بزرگ کنترل می شود. خواه Netflix ، Facebook ، Instagram یا حتی موارد دیگر باشد شرکت هایی که در آنها کار می کنیم.

مردم همیشه در معرض تهدید به سرقت رفتن هویت خود توسط سارقان سایبری قرار دارند – که به آن معروف هستند هکرها. و حتی استفاده از بهترین شبکه های خصوصی مجازی (VPN) به عنوان یک اقدام امنیتی ممکن است همیشه شما را نجات دهد.

همه این شرکت ها استفاده می کنند سرورهای متمرکز. به عنوان مثال ، Netflix نقطه اصلی سرور Netflix است – اگر Netflix هک شود ، تمام داده هایی که آنها برای مشتریان خود نگهداری می کنند در معرض خطر است.

همین اواخر بود که داده های Equifax هک شد.

حقیقت جالب

Equifax یکی از بزرگترین آژانسهای گزارشگری اعتباری است که اطلاعات شخصی آن را در اختیار دارد بیش از 800 میلیون مشتری. این امر باعث سرقت اطلاعات بیش از 145 میلیون کاربر شد.

بلاکچین توضیح داد: سیستم های متمرکز در مقابل بلاکچین.

بنابراین ، چگونه می توان با استفاده از بلاکچین هک داده های شخصی را متوقف کرد?

خوب ، داده های شما در حال حاضر در یک پایگاه داده متمرکز نگهداری می شود (درست مانند Equifax). هک کردن یک پایگاه داده متمرکز بسیار آسان تر است زیرا از آن استفاده می کند یک اصلی سرور. در این حالت ، تمام هکرها برای سرقت اطلاعات باید انجام دهند ، سرور اصلی را هک می کنند. در یک بلاکچین ، هیچ سرور اصلی وجود ندارد – هیچ نقطه مرکزی برای حمله یک هکر وجود ندارد! در اینجا یک مزیت بزرگ بلاکچین توضیح داده شده است.

بانکی و پرداخت ها

“بلاکچین آنچه را که اینترنت با رسانه ها انجام داد با بانکداری انجام خواهد داد”, یک جمله نسبتاً پررنگ ، درست است?

این اهمیت فناوری بلاکچین برای صنعت مالی است. با استفاده از بلاکچین می توان خدمات مالی را به کسانی که در حال حاضر ندارند ارائه داد. این بیش از 2 میلیارد نفر است!

بیایید دوباره از بیت کوین به عنوان مثال استفاده کنیم – به لطف بلاکچین بیت کوین ، هر کسی در جهان که به اینترنت دسترسی دارد اکنون می تواند پرداخت دیجیتال ارسال کند. این آینده است! بنابراین در اینجا یکی دیگر از مزایای دانستن این است که بلاکچین چیست و به لیست اضافه شده است.

بلاکچین علاوه بر کمک به کسانی که خدمات مالی ندارند ، به خود بانک ها نیز کمک می کند. Accenture تخمین زده است که بانک های بزرگ سرمایه گذاری به لطف بلاکچین می توانند سالانه بیش از 10 میلیارد دلار پس انداز کنند زیرا معاملات بسیار ارزان تر و سریعتر انجام می شود.

تأمین انرژی

در گذشته ، مردم فقط یک گزینه برای دریافت انرژی داشتند – از طریق یک منبع متمرکز.

با این حال ، اکنون می توانیم انرژی های تجدیدپذیر را از دستگاه های خودمان ، یا از سیستم های جدید شبکه ای به نام “ریز شبکه ها” جمع آوری کنیم. میکرو شبکه به افرادی که پنل های خورشیدی دارند اجازه می دهد انرژی باقی مانده خود را به شخص دیگر و خرده فروشان انرژی تجدیدپذیر بدون شخص ثالث بفروشند. بنابراین ، بیایید یک مزیت دیگر از بلاکچین توضیح داده شده را بدست آوریم.

توجه داشته باشید: انرژی تجدید پذیر انرژی است که به طور طبیعی جمع می شود. به خورشید ، باد ، آب و غیره فکر کنید. بلاکچین توضیح داد: شخصی از بانک پول می گیرد.

قبل از فناوری بلاکچین ، مردم فقط می توانستند انرژی باقی مانده خود را به خرده فروشان (شخص ثالث) بفروشند. قیمت هایی که آنها انرژی را به خرده فروشان فروختند خیلی کم زیرا خرده فروشان پس از آن انرژی را به افراد دیگر می فروشند و سود زیادی کسب می کنند.

از آنجا که فناوری بلاکچین شخص ثالث را حذف می کند ، مردم می توانند در مورد قیمتی که برای هر دو عادلانه است توافق کنند – هزینه ای که قبلاً توسط خرده فروشان گرفته شده بود را کاهش دهند.

بلاکچین روشی را که در حال حاضر صنایع بیشتری فعالیت می کنند تغییر خواهد داد

مثالهای بالا تنها بخش کوچکی از مواردی است که با استفاده از بلاکچین امکان پذیر است. Blockchain در حال استفاده است صنایع دیگر از موارد ذکر شده در بالا.

در اینجا برخی دیگر از صنایع وجود دارد که در حال حاضر از بلاکچین برای بهبود نحوه فعالیت خود استفاده می کنند:

 • امنیت سایبری
 • تحصیلات (مانند BitDegree!)
 • بازار یابی & تبلیغات
 • مدیریت زنجیره تأمین
 • سیستم های دولتی
 • موسیقی & اشتراک ویدیو
 • تجارت الکترونیک
 • رأی دادن

بلاکچین توضیح داد: یک نمودار.

با وجود مزایای بسیار زیاد در استفاده از بلاکچین ، این امکانات بی پایان هستند! بلاکچین به همه ما چیزی می دهد که منتظر آن باشیم.

نتیجه

بیایید به آنچه در این راهنمای توضیح داده شده در مورد بلاکچین یاد گرفته ایم ، فکر کنیم و برخی از مهمترین ویژگیهای بلاکچین را که باید بخاطر بسپاریم برجسته می کنیم:

بلاکچین چیست?

 • یک شبکه همتا به همتا که نیاز به اشخاص ثالث مورد اعتماد را برطرف می کند.
 • معاملات پردازش می شوند سریعتر و ارزان تر نسبت به سیستم های استاندارد (غیر بلاکچین).
 • این یک پایگاه داده عمومی است و کلیه تراکنش ها در شبکه قابل مشاهده است و از حملات سایبری جلوگیری می کند.
 • نمی توان بدون موافقت بیش از نیمی از شبکه ، پایگاه داده را تغییر داد بسیار امن تر؛
 • این توسط یک شرکت کنترل نمی شود و هیچ نقطه شکست وجود ندارد.
 • بلاکچین را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد – نه فقط ارزهای دیجیتال.

چگونه بلاک چین کار می کند?

 • این به عنوان یک پایگاه داده بزرگ کار می کند که در شبکه ای از گره ها (رایانه ها) مشترک است.
 • گره های شبکه با هم کار می کنند تا معاملات را تأیید کنید و با ارز بلاکچین پاداش می گیرند – فرآیندی که به عنوان استخراج شناخته می شود.
 • هنگامی که یک تراکنش توسط شبکه تأیید شد ، معامله انجام می شود در یک بلوک قرار داده شده است؛
 • بلوک های جدید تراکنش – به ترتیب – در زیر بلوک قبلی معاملات قرار داده شده است
 • تمام معاملات در یک پایگاه داده توزیع شده (دفتر) ذخیره می شوند.
 • این است بسیار دشوار است برای اینکه هکر تراکنش ها را تغییر دهد زیرا به کنترل بیش از نیمی از رایانه های شبکه نیاز دارند.

بلاکچین توضیح داد: مزایای صنایع بزرگ.

این به نفع صنایع بزرگ است?

 • آی تی هزینه اشخاص ثالث را برطرف می کند؛
 • پرداخت ها و داده ها خیلی سریعتر پردازش می شود؛
 • مدیریت پایگاه داده بین مشاغل بسیار آسان تر است.
 • محافظت از داده ها / امنیت در مقیاس وسیعی بهبود یافته است.

کلمات نهایی برای گرفتن بلاکچین توضیح داده شده است

فناوری بلاکچین باعث تغییر و بهبود نحوه فعالیت مشاغل خواهد شد ، اما این تنها چیزی نیست که تغییر خواهد کرد. همچنین با دادن توانایی ذخیره و ارسال پول به یکدیگر ، زندگی میلیونها نفر را تغییر خواهد داد.

به لطف بلاکچین ، دنیا می تواند مکان بهتری شود! و به یاد داشته باشید – اگر به فکر خرید برخی ارزهای رمزپایه هستید ، صرافی هایی مانند این را بررسی کنید بینانس یا Coinbase!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector