حقیقت کامل در مورد سکه هستی شناسی

شما احتمالاً همه چیز راجع به محبوب ترین ارزهای رمزپایه ، مانند بیت کوین و اتریوم, با این حال ، جدیدتر وجود دارد, پروژه های کوچکتر مثل هستی شناسی. اگر می خواهید در مورد سکه هستی شناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، به مکان مناسب رسیدید.

در این راهنمای کامل سکه هستی ، قصد دارم به شما بگویم تمام آنچه نیاز است بدانید درباره این ارز رمزنگاری شده: زیر و بم پروژه ، جوانب مثبت و منفی آن ، و تیم پشتیبان آن.

در ابتدا ، من قصد دارم به شما یک نمای کلی از چگونگی شروع هستی شناسی و هدف آن بدهم. پس از آن ، من می خواهم نحوه کار این فناوری را به روشی کاملاً ساده توضیح دهم.

من همچنین می خواهم مواردی مانند استفاده در دنیای واقعی و همچنین ویژگی های امنیتی و سیستم عامل های آن را پوشش دهم از کجا می توانید آن را بخرید (مانند Binance). مثل همیشه ، ارزهای رمزپایه خود را در داخل نگه دارید کیف پول امن. اگر نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید ، Ledger Nano X یا Trezor Model T را بررسی کنید.

بیایید با پیدا کردن رمز Ontology شروع کنیم!

به دنبال امن ترین مکان برای خرید BTC هستید؟ من صرافی های رمزنگاری دارای بهترین رتبه بندی را که به عنوان امن ترین سیستم عامل برای خرید BTC تأیید شده اند ، در زیر جمع آوری کرده ام ، بنابراین نگاهی بیندازید.

ویزا / مسترکارت ارائه دهنده رمزنگاری امتیاز ما Coinbase Review آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • Litecoin
 • + 30 مورد دیگر

9.8 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی Binance آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • کاردانو
 • + 150 دیگه

9.6 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی Coinmama آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • بیت کوین کش
 • +7 مورد دیگر

9.4 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی کراکن آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • خط تیره
 • + 37 مورد دیگر

9.1 خواندن بررسی بازدید از سایت eToro بررسی آره

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • +3 مورد دیگر

8.6 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی KuCoin آره

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • مونرو
 • + 210 مورد دیگر

8.5 خواندن بررسی بازدید از سایت بررسی تبادل جوزا آره

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • +21 مورد دیگر

8.4 خواندن بررسی بازدید از سایت محبوبترین 729 نظر 9.8 انتقال بانکی: آره به سایت بروید بررسی ویرایشگر را بخوانید 1279 نظر 9.6 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 816 بررسی 9.4 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 1174 نظر 9.1 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 453 بررسی 8.6 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 563 بررسی 8.5 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید 603 بررسی 8.4 انتقال بانکی: آره به سایت مراجعه کنید بررسی را بخوانید

طرفداران

 • پتانسیل بی حد و حصر
 • مدل اجماع منحصر به فرد VBFT
 • عالی برای مشاغل

منفی ها

 • کشور مبدا سختگیرانه

سکه هستی شناسی: هستی شناسی چیست?


هستی شناسی هست یک بلاکچین منبع باز با عملکرد بالا که در زمینه هویت و داده های غیرمتمرکز تخصص دارد.

Ontology توسط Li Jun تاسیس شد و در طی مراحل اولیه توسعه پلتفرم ، از چند عضو تیم توسعه دهنده Onchain پشتیبانی فنی دریافت کرد. با این حال ، اشتباه نکنید ، این سیستم عامل ها به عنوان پروژه هایی کاملاً جداگانه کار می کنند که اهداف مختلفی دارند.

اساساً ، Ontology به عنوان روشی برای نصب مشاغل از هر اندازه ایجاد شده است فناوری بلاکچین در شرکت خود ، بدون نیاز به تغییر کامل تمام سیستم های فعلی خود.

حتی بهتر ، تیم پشتیبان Ontology می خواستند آن را یک فرایند واقعاً ساده انجام دهند ، و این کار را برای مشاغل بدون اطلاع از فناوری بلاکچین مناسب می کند..

یکی از جالب ترین موارد در مورد شروع سفر سکه هستی شناسی این است که آنها Ontology ICO را ندارند. در عوض ، هستی شناسی ریخته (به صورت رایگان منتقل شده) سکه های خود را به افراد مختلفی از جمله دارندگان سکه های NEO و کسانی که در خبرنامه ایمیل Ontology مشترک شده اند ، منتقل کنید! انها همچنین وجوهی را از سرمایه گذاران خصوصی دریافت کرد.

هستی شناسی NEO آرم های رسمی را سکه می کند

توجه داشته باشید: آن ICO مخفف Initial Coin Offering است و راهی برای پروژه های رمزنگاری جدید برای جمع آوری کمک مالی است. یکی از بزرگترین ICO در تمام دورانها سکه EOS بود که بیش از 4 میلیارد دلار درآمد کسب کرد!

آنچه مهم است توجه داشته باشید این است که در ژوئن 2018 ، هستی شناسی خود را راه اندازی کرد MainNet و در حال حاضر جدا از بلاکچین NEO فعالیت می کند.

بنابراین ، اکنون که می دانید پروژه چگونه شروع شده است ، قسمت بعدی این راهنمای سکه هستی شناسی به استفاده متمرکز خواهد شد.

چگونه می توان از هستی شناسی استفاده کرد?

درک اینکه سکه هستی شناسی برای چه چیزی ایجاد شده است می تواند کار بسیار دشواری باشد ، بنابراین فکر کردم بهترین کار این است که با مثال در دنیای واقعی. به سوابق پزشکی خودتان که در جراحی پزشک محلی شما نگهداری می شود ، فکر کنید.

هر بار که قرار ملاقات دارید ، پزشک در مورد بیماری شما یادداشت ها و توصیه هایی (مانند داروهای تجویز شده) را یادداشت می کند. یادداشت های شما همچنین حاوی اطلاعاتی مانند آلرژی و داروهای منظمی است که مصرف می کنید.

حقیقت کامل در مورد سکه هستی شناسی

اما اگر در یک شهر ، بیمارستان یا داروخانه محلی دیگر به پزشک مراجعه کنید ، چه اتفاقی می افتد؟ این مراکز منفرد ممکن است به سوابق شما دسترسی نداشته باشد بدون اینکه ابتدا از پزشک خود اجازه بگیرید. چرا؟ خوب ، دو دلیل اصلی وجود دارد.

قوانین محافظت از داده ها اجازه ندهید اطلاعات خصوصی شما با کسی که آن را درخواست می کند به اشتراک گذاشته شود. ثانیا ، هر سازمان فردی خود را خواهد داشت متمرکز سیستم های, که به هر حال اشتراک اطلاعات دشوار است.

با این حال ، این جایی است که پروژه هستی شناسی می تواند این مسائل را حل کند. با استفاده از همان مثال بالا ، سوابق پزشکی شما می تواند باشد قرار داده شده در شبکه هستی شناسی ، که سپس متصل می شود آنها را به دیگران سیستم های بلاکچین. حتی اگر تمام سازمانهای موجود در زنجیره تأمین می توانند به یک بلاکچین متصل باشند ، هر یک از آنها می توانند تصمیم بگیرند که چه اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند.

در حالی که ممکن است تمام بیمارستانهای کشور خود به پرونده پزشکی شما دسترسی کامل داشته باشند ، داروخانه فقط ممکن است به آنها دسترسی داشته باشد اطلاعات اولیه, مانند هویت شما. در صنعت بلاکچین ، این “دسترسی مجاز” نامیده می شود.

سکه هستی شناسی: کاربرد هستی شناسی.

این کاملاً با بلاک چین های دیگر مانند دیگر متفاوت است اتریوم, زیرا نه تنها اطلاعات برای مشاهده همه به دفتر عمومی ارسال می شود ، بلکه بلاکچین آنها نیز دارای منبع باز است. در نهایت ، این برای کسب و کارهایی که باید اطلاعات خاصی را خصوصی نگه دارند ایده آل نخواهد بود. این همان چیزی است که هستی شناسی برای آن ایجاد شده است.

بنابراین اکنون که شما هدف واقعی این پروژه را می دانید ، بخش بعدی راهنمای من با جزئیات بیشتری به نشانه هستی شناسی می پردازد.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

سکه هستی شناسی با جزئیات بیشتر

برای اینکه کارها برای شما پیچیده تر شود ، باید به شما بگویم که هستی شناسی سرانجام به وجود خواهد آمد دو ارز رمزنگاری شده متفاوت. سکه اصلی سکه Ontology است که به اختصار ONT نامیده می شود.

مقدار کل ONT 1.000.000.000 است. با این حال ، تقریباً 80٪ آنها در حال حاضر در گردش هستند.

حقیقت کامل در مورد سکه هستی شناسی

منبع: coinmarketcap.com.

در ژوئن 2018 ، Ontology MainNet خود را راه اندازی کرد. این به دنبال راه اندازی Ontology 2.0 بود که برای پشتیبانی از مقیاس پذیری لایه 2 و همکاری میان زنجیره ای قوی طراحی شده بود. دو سال بعد ، در سال 2020 ، نسخه جدید ONTO به بازار عرضه شد. این کیف پول داده ای Ontology است که به افراد اجازه می دهد داده های خود را کنترل کنند.

معاملات چگونه کار می کنند?

هدف از چارچوب هستی شناسی این است که هدف آن کارکردن به عنوان یک بلاکچین منفرد نیست. در عوض ، این فناوری به کسب و کارها امکان استفاده کامل از هر دو را می دهد خصوصی و بلاک چین عمومی. بگذارید این را با جزئیات بیشتری توضیح دهم.

یک موسسه مالی نمی خواهد همه داده های خود را در بلاکچین عمومی قرار دهد زیرا به رقبا اجازه می دهد به تمام اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنید. از این نظر ، آنها بلاک چین Ontology را نصب می کنند ، این یک بلاکچین خصوصی است که فقط توسط موسسه مالی یا هر شخص دیگری که برای به اشتراک گذاشتن مجوز انتخاب می کنند.

با این حال ، ممکن است اطلاعات خاصی وجود داشته باشد که آنها می خواهند علنی کنند ، مانند توانایی مردم در هویت آنها را تأیید کنید.

بنابراین ، اگر مشتری جدید می خواهد با موسسه مالی حساب باز کند و سپس می خواهد هویت خود را تأیید کند ، بلاک چین عمومی (مانند NEO) سپس می تواند با بلاکچین خصوصی (Ontology) ارتباط برقرار کند ، جایی که اطلاعات خصوصی ذخیره می شود.

بنابراین ، هستی شناسی به عنوان یک عمل می کند پل ارتباطی بین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی, همه در یک محیط بدون اعتماد. اما از کجا می دانید که می توان به اطلاعات اعتماد کرد؟ خوب ، مانند سایر بلاکچین ها ، شبکه Ontology از مکانیزم اجماع استفاده می کند.

حقیقت کامل در مورد سکه هستی شناسی

آ سازوکار اجماع راهی برای بلاکچین ها است تایید و معاملات را تأیید کنید بدون نیاز به شخص ثالث. به عبارت دیگر ، این همان چیزی است که بلاکچین را غیرمتمرکز می کند. بسیاری از سازوکارهای اجماع مختلف وجود دارد که توسط بلاکچین استفاده می شود ، معروف ترین آنها اثبات کار و اثبات سهام.

با این حال ، رمز Ontology قصد دارد از چیزی استفاده کند که آن را صدا می زند VBFT, که سه مدل مختلف را با هم ترکیب می کند. اینها Proof-of-Stake (PoS) هستند, گسل بیزانس تحمل (BFT) و عملکرد تصادفی قابل تأیید (VRF).

برای اینکه چیزها کمی واضح تر باشند ، بیایید مقایسه آنچه VBFT می تواند در مقایسه با بلاک چین های دیگر مانند بیت کوین و اتریوم انجام دهد ، انجام دهیم. هر دو بلاکچین از مدل Proof-of-Work استفاده می کنند که در مورد بیت کوین می تواند تأیید کند حداکثر 7 تراکنش در ثانیه و در اتریوم تقریباً 15.

اگرچه هنوز در روزهای آغازین خود قرار دارد ، اما انتظار می رود که Ontology بتواند هزاران معامله در ثانیه را تأیید کند.

توجه داشته باشید: Ethereum قصد دارد از Proof of Work به Proof of Stake ، همراه با معرفی سایر پیشرفت ها برای حل بیشتر مقیاس پذیری آنها ، از Proof of Work به Proof of Stake ارتقا یابد..

پس چه چیز دیگری متفاوت است؟ خوب ، اثبات کار نیاز به مدل اجماع دارد بیش از 50٪ از کل گره ها در شبکه برای رسیدن به توافق در مورد معتبر بودن معامله. با این حال, VBFT فقط به 2/3 نیاز دارد, که امکان معاملات ارزان تر و سریعتر را فراهم می کند.

فراموش نکنید که شبکه رمزگذاری Ontology نه تنها برای معاملات مالی بلکه از انواع داده ها استفاده خواهد شد!

بنابراین اکنون می دانید که این فناوری چگونه کار می کند ، بخش بعدی راهنمای سکه هستی شناسی من به بررسی پتانسیل آن می پردازد.

پتانسیل هستی شناسی?

از نظر استفاده در دنیای واقعی ، پتانسیل از شبکه هستی شناسی است عملا نامحدود. این به این دلیل است که پروتکل بلاکچین برای همه مشاغل مفید است – به ویژه به این دلیل که امکان انتقال داده ها به روشی امن ، شفاف ، سریع و ارزان را فراهم می کند. به طور کلی ، Ontology انعطاف پذیری در طراحی بلاکچین را براساس خواسته ها و نیازهای شخصی خود به مشاغل ارائه می دهد.

نه تنها این ، بلکه هستی شناسی نیز قادر خواهد بود بستری را برای آن فراهم کند dApp و قراردادهای هوشمند, که توسط بلاکچین NEO پشتیبانی خواهد شد. اساساً ، این درها را به روی باز می کند اتوماسیون کامل, به این معنی که سازمان ها می توانند معاملات داده ها را بدون نیاز به شخص ثالث برای تأیید آن انجام دهند.

به یاد دارید که قبلاً توضیح دادم که صنعت مراقبت های بهداشتی از آنتولوژی بسیار سود می برد؟ خوب ، قرارداد هوشمند ویژگی باعث می شود همه چیز یکنواخت شود کارآمدتر. چه می شود اگر یک پزشک نسخه هفتگی به شما بدهد که سپس در شبکه Ontology ارسال شود?

سکه هستی شناسی: پتانسیل هستی شناسی.

سپس می توانید آن را به داروخانه محلی خود ببرید و به محض جمع آوری آن ، معامله در پرونده پزشکی شما ارسال می شود. خیلی باحاله ، درسته?!

ارزش سکه Ontology از زمان عرضه بسیار سریع رشد کرده است. در واقع ، در ماه مه 2018 به بالاترین رقم بیش از یک میلیارد دلار رسیده است و این یکی از محبوب ترین پروژه های ارز رمزنگاری شده در بازار است. با این حال ، آن است بالقوه برای رشد بیشتر به این بستگی دارد که چه مشارکتی ایجاد کند.

در حقیقت ، یک مشارکت عمده در چین به تنهایی می تواند قیمت موشک سکه Ontology را ببیند!

از طرف دیگر ، هستی شناسی در یکی از سخت ترین ملت های جهان در مورد ارز رمزنگاری شده فعالیت می کند – چین. لازم به یادآوری است که از آن زمان دولت چین جلوی معاملات ارزهای رمزپایه و ICO را گرفته است و اکنون حتی در حال بررسی اضافه کردن استخراج به آن لیست است..

اگر آنها احساس کنند که بلاک چین Ontology با ایدئولوژی دولت چین مطابقت ندارد ، می توانند روزی جلوی آن را بگیرند.

با این حال ، طبق هستی شناسی صفحه توییتر, OnChain اخیراً در جلساتی با نمایندگان دولت چین بود که قطعاً نشانه خوبی است!

بنابراین اکنون که از پتانسیل سکه هستی شناسی مطلع شدید ، قسمت بعدی راهنمای من بررسی امنیت شبکه است.

هستی شناسی امن است?

شما قبلاً باید درک خوبی از پروژه هستی شناسی ، هدف آن و نحوه کار این فناوری داشته باشید. با این حال, امنیت مهمترین عامل را در هر زمان حفظ می کند.

اگر مشاغل بخواهند شبکه هستی شناسی را در سیستم های فعلی خود نصب کنند ، آنها این کار را می کنند نیاز به تضمین دارد که اطلاعات خصوصی آنها در دست اشتباه نیست.

هر معامله داده ای است تایید شده در یک غیرمتمرکز محیط ، به این معنی که هیچ شخص یا مرجعی نمی تواند کنترل شبکه را در دست بگیرد.

از آنجا که مسئولیت تأیید توسط انجمن Ontology تأیید می شود (که دستگاه خود را به شبکه متصل می کنند) ، یک هکر باید بیش از نیمی از دستگاه های موجود در شبکه را تحت کنترل خود درآورد تا از این طریق تأثیر بگذارد! حتی در آن صورت ، اجرای حمله خود برای هکر آنقدر گران است که بی ارزش جلوه می کند.

این هست بسیار امن تر از یک سیستم متمرکز منظم. همانند یک سیستم متمرکز ، هک بسیار ارزان تر و نیاز به تلاش بسیار کمتری نسبت به یک سیستم غیرمتمرکز مانند بلاک چین Ontology دارد..

حقیقت کامل در مورد سکه هستی شناسی

خرید هستی شناسی در Binance

در یک سیستم متمرکز ، یک نقطه ورود یک هکر وجود دارد ، در حالی که در یک سیستم غیرمتمرکز ، ماشین های بی شماری وجود دارد (که به طور معمول در سراسر جهان پخش می شوند) که باید هک شوند..

برای بیان این موضوع:

اگر شما رمز را حدس زد به رایانه ای که دارد دسترسی به یک سرور متمرکز, سپس می توانید اسناد موجود در آن سرور را ویرایش کنید. با این حال ، اگر همین کار را در رایانه ای که یک سرور غیرمتمرکز اجرا می کند ، انجام دهید قادر به ویرایش اسناد نخواهید بود. شما باید بیش از نیمی از کل شبکه را کنترل کنید ، نه فقط یک رایانه!

علاوه بر این ، مانند سایر بلاکچین ها ، هر معامله داده دیگری که در بلاک چین Ontology رخ می دهد ، انجام می شود تغییرناپذیر – نمی توان آنها را حذف کرد. این باعث می شود که با افزودن یک ، از امنیت بیشتری برخوردار شود لایه شفافیت برای شرکتی که پروتکل را نصب می کند. در نهایت ، بلاک چین Ontology بسیار ایمن است.

اگر می خواهید امنیت خود را بیش از پیش ارتقا دهید ، کیف پول سخت افزاری ایمن را برای ذخیره دارایی خود انتخاب کنید. بیشترین گزینه های پیشنهادی شامل لجر نانو اس و ترزور است.

چگونه می توان از آن سو استفاده کرد?

به عنوان ONT سکه بوده است ساخته شده از پایین به بالا (به این معنی است که از بلاکچین دیگری فورک نشده است) ، این فناوری هیچ مشکل خاصی ندارد که بتواند از آن سو ab استفاده کند. با این حال ، به طور کلی باید موارد مهم را در مورد ارزهای رمزپایه به خاطر بسپارید.

چه زمانی در حال ارسال یا دریافت کردن رمزنگاری هستی شناسی (یا هر رمزنگاری دیگر) ، نیازی به هویت واقعی خود ندارید. در عوض ، پروتکل بلاکچین به شما امکان ارسال و دریافت سکه را می دهد ناشناس. اگرچه این مزایای خود را دارد ، اما همچنین مجرمی که می خواهند به طور ناشناس مرتکب جرم شوند از آن سو استفاده می شود.

یکی از این نمونه ها وب تاریک, جایی که وب سایت ها در ازای ارزهای رمزپایه کالاهای غیرقانونی می فروشند. مثال دیگر این است که ارزهای رمزپایه می تواند برای افرادی که می خواهند پول شویی کنند ایده آل باشد ، زیرا کشف اینکه صاحب واقعی وجوه کیست بسیار دشوار است.

با این حال ، این مسائل فقط با رمز ONT در ارتباط نیستند.

مزایا و معایب

قبل از خاتمه دادن به راهنمای سکه هستی ، فکر کردم بهتر است همه مزایا و معایبی را که عرض کردم خلاصه کنم!

مزایای:

 • ورود ساده برای مشاغل: هستی شناسی برای مشاغل از هر اندازه ایده آل خواهد بود زیرا نیازی به دانش قبلی از فناوری بلاکچین نیست.
 • تیم عالی: هستی شناسی یک تیم متخصص دارد که برای رسیدن به همان هدف کار می کنند.
 • پتانسیل بی حد و حصر: تعداد بخشهای صنعت که از سکه هستی شناسی بهره مند می شوند بی پایان است.
 • اجماع منحصر به فرد: مدل اجماع VBFT مورد استفاده توسط Ontology بی نظیر است ، هر دو سرعت و ایمنی را با هم ترکیب می کند. امید است معاملات هزاران ثانیه امکان پذیر باشد.
 • پلی بین واقعی و مجازی: بلاکچین Ontology به اقتصاد دیجیتال امکان می دهد تا از طریق چندین بلاکچین با اقتصاد دنیای واقعی ارتباط برقرار کند.

معایب:

 • کشور دقیق مبدا: هستی شناسی در یکی از سخت ترین کشورها برای تنظیم رمزنگاری – چین فعالیت می کند.

سکه هستی شناسی ساید بای ساید را با سایرین مقایسه کنید

آیا می دانید?

سکه هستی شناسی ساید بای ساید را با سایرین مقایسه کنید

ممکن است همه مبادلات رمزنگاری شبیه شما باشند اما شبیه به هم هستند نه همه یکسان است!

آره! نمودار مقایسه را به من نشان دهید

نتیجه

این پایان راهنمای سکه هستی شناسی من است! اگرچه درک رمزنگاری می تواند چالش برانگیز باشد ، اما به طور کلی امیدوارم که درمورد پروژه هستی شناسی همه چیز را برای شما روشن کنم.

اگر علاقه مند به خرید ONT هستید ، باید این مورد را بررسی کنید بینانس – یکی از مطمئن ترین سیستم عامل های مبادله ارز رمزنگاری شده. شما همچنین می توانید این مراحل ساده را دنبال کنید برای خرید و ذخیره ایمن سکه های ONT:

1. Ledger Nano S یا Trezor را دریافت کنید.

2. در Binance ثبت نام کنید.

3. سکه ONT را از Binance خریداری کنید.

4. سکه های ONT خود را برای Ledger Nano S و Trezor ارسال کنید.

این است روند کار بسیار ساده است.

بنابراین ، نظر شما در مورد پروژه رمزنگاری Ontology چیست؟ فکر می کنید این موفقیت باشد؟ من فکر می کنم که آن را پتانسیل دارد و می تواند برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​که تخصص لازم برای اجرای بلاکچین خود را ندارند ایده آل باشد.

نظر شما پس از خواندن این راهنما چیست؟ به من در کامنت ها اطلاع دهید!

محتوای منتشر شده در این وب سایت برای ارائه هر نوع مشاوره مالی ، سرمایه گذاری ، تجارت یا هر نوع دیگری نیست. BitDegree.org خرید یا فروش یا نگهداری هر نوع ارز رمزنگاری شده را به شما پیشنهاد نمی دهد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری مالی ، با مشاور مالی خود مشورت کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map