Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Stellar vs Ripple: انتخاب بهتر چیست؟

بنابراین ، شما در مورد Stellar Lumens و Ripple چیزی شنیده اید ، اما مطمئن نیستید که آنها چگونه مقایسه می شوند؟ خوب ، نگران نباشید این یکی از سوالات پرسیده شده در دنیای ارزهای رمزنگاری شده است زیرا هر دو بلاکچین بسیار شبیه به هم هستند ، و امروز وظیفه من است که این شباهت ها و تفاوت ها را در جنگ Stellar vs Ripple توضیح دهم.

ضمناً ، آیا می دانید هر دو پروژه توسط یک شخص ایجاد شده اند !؟ (بعداً در این باره بیشتر توضیح خواهم داد!)

به هر حال ، برای کمک به روشن شدن مسائل ، من می خواهم توضیح کاملی در مورد نحوه کار هر یک از این سیستم عامل ها به شما ارائه دهم ، و به دنبال آن یک مرور کلی از تفاوت های اصلی آنها.

هنگامی که این فناوری را پوشش دادم ، سپس توضیح خواهم داد که بلاک چین ها برای استفاده توسط چه کسانی طراحی شده اند. این دو تیتان ارز رمزنگاری شده اهداف مختلفی را دنبال می کنند و مخاطبان مختلفی را هدف قرار می دهند.

بنابراین ، با پایان خواندن راهنمای Stellar vs Ripple ، نه تنها در هر دو پروژه متخصص خواهید بود ، بلکه می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک بهتر است!

پس برای چی منتظری؟ بیایید با اطلاعات بیشتر در مورد Ripple شروع کنیم!

توضیح عناصر کلیدی موج دار

Ripple در سال 2012 توسط برنامه نویسان آمریکایی دیوید شوارتز و جد مک کالب ایجاد شد و کریس لارسون در بخش تجارت کار می کرد. این پروژه ارز رمزنگاری شده مخصوص خود به نام XRP دارد که دارای سومین سرمایه بازار در میان ارزهای رمزپایه است. در مورد تفاوت Ripple و XRP اغلب سردرگمی وجود دارد ، بنابراین بگذارید من همه چیز را روشن کنم و سپس به نبرد Stellar vs Ripple برویم.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

Ripple نام شرکتی است که در حال توسعه فناوری نرم افزار است. این فناوری توسط رمز ارز بومی Ripple – XRP تأمین می شود.

فناوری Ripple به این منظور ایجاد شده است که بانک ها فقط در چند ثانیه و عملاً بدون هیچ هزینه ای می توانند پول را در سطح بین المللی منتقل کنند. دلیل تصمیم بانیان برای ساخت آن این بود که سیستم پرداخت های مرزی فعلی کند ، گران و ناکارآمد است.

این صنعت عظیم است ، تخمین زده می شود سالانه 150 تریلیون دلار بین بانک های بین المللی منتقل شود. با این حال ، بیشتر این معاملات از طریق یک سازمان متمرکز به نام SWIFT انجام می شود.

ارسال پرداخت از طریق SWIFT گاهی اوقات ممکن است چند روز طول بکشد تا به بانک گیرنده برسد ، به خصوص اگر از ارزهای کم محبوب تری استفاده شود. SWIFT همچنین باید از بانک های خبرنگار استفاده کند ، که به اتصال فرستنده و گیرنده به شبکه کمک می کند.

هر شخص ثالثی که در معامله شرکت دارد کمیسیون خود را می گیرد ، به همین دلیل ارسال پول به خارج از کشور برای بانک ها بسیار هزینه دارد.

با این حال ، سیستم Ripple از چیزی به نام فناوری توزیع شده دفتر استفاده می کند ، که به بانک ها امکان می دهد اشخاص ثالث را دور بزنند و در عوض تجارت بانک به بانک را انجام دهند..


رمز ارز XRP همچنین می تواند توسط بانک ها با استفاده از فناوری Ripple استفاده شود ، زیرا به تأمین نقدینگی بین دو ارز مختلف کمک می کند. در کل 100 میلیارد سکه XRP صادر خواهد شد که تیم Ripple تقریبا 60٪ از این عرضه را در اختیار دارد.

لازم به یادآوری است که اگرچه پروتکل Ripple برای صنعت بانکی در نظر گرفته شده است ، اما همه می توانند از آن برای ارسال و دریافت وجوه ، کیف پول به کیف پول استفاده کنند..

بنابراین ، اکنون که می دانید Ripple و XRP چیست ، قسمت بعدی راهنمای Stellar Lumens vs Ripple من می تواند نمای کلی از Stellar Lumens را ارائه دهد!

خط پایین لومن های ستاره ای

Stellar Lumens دو سال بعد در سال 2014 توسط جد مک کالب ، که یکی از بنیانگذاران Ripple بود ، ایجاد شد. درست همانطور که قبلاً اشاره کردم ، جایی که تفاوت بین Ripple و XRP وجود دارد ، تفاوت بین Stellar و Lumens نیز وجود دارد!

Stellar فناوری است که امکان ارسال و دریافت سریع و ارزان وجوه را فراهم می کند. Stellar همچنین از پروتکل دفتر توزیع شده برای پردازش معاملات استفاده می کند و کد آن بسیار شبیه Ripples است. در واقع ، بسیاری از مردم فکر می کنند که این یک چنگال Ripple است ، با این حال ، توسعه دهندگان Stellar Lumens می گویند که چنین نیست. بنابراین ، Stellar vs Ripple در حال حاضر شروع شده است.

توجه: وقتی افراد از اصطلاح fork استفاده می کنند ، به این معنی است که بلاکچین جدیدی از کد زنجیره بلوک قدیمی ساخته شده است ، اما تغییراتی در آن ایجاد شده است. یکی از معروف ترین چنگالها Bitcoin Cash است که از کد اصلی بیت کوین فورک می شد اما معاملات را سریعتر انجام می داد.

Lumens ارز رمزنگاری شده ای است که از فناوری Stellar پشتیبانی می کند و گاهی اوقات آن را XLM نیز می نامند که نماد صدای آن است. لومنس از زمان انتشار تاکنون بسیار خوب عمل کرده است و اکنون یک ارز رمزپایه برتر 10 میلیارد دلاری است.

اگرچه Stellar می تواند توسط بانک ها نیز استفاده شود ، این تیم پروتکل خود را به سمت کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته است. ایده این است که با استفاده از Stellar ، شهروندان و سازمانهای روزمره از کشورهای فقیرتر قادر به انتقال پول بین المللی و بدون هیچ هزینه ای فقط در چند ثانیه خواهند بود..

در اینجا یک مثال سریع از نحوه استفاده کسی از شبکه Stellar آورده شده است.

  1. جان در آرژانتین واقع شده است و می خواهد بابت تحویل قهوه خود به باب در كنیا پول بپردازد.
  2. به طور معمول ، جان نیاز به استفاده از شبکه SWIFT دارد که کند و گران است. با این حال ، این بار او قصد دارد از Stellar Lumens برای پرداخت استفاده کند.
  3. جان پزوی آرژانتین را از طریق Stellar منتقل می کند ، که به سرعت به لومن تبدیل می شود و سپس به سرعت به شیلینگ کنیا تبدیل می شود.
  4. معامله تنها در چند ثانیه و بدون هیچ گونه هزینه ای به اتمام رسیده است.

پروتکل Stellar همچنین می تواند در صورت فعالیت کافی ، دو ارز فیات را مستقیماً مبادله کند ، اما اگر این امکان وجود نداشته باشد ، می توان از Lumens برای اتصال این دو با هم استفاده کرد.

بنابراین ، اکنون که می دانید هر دو پروژه چه کاری انجام می دهند ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Stellar من در مورد شباهت های اصلی آنها صحبت می کند!

Stellar vs Ripple – شباهت های اصلی?

قبل از در نظر گرفتن تفاوت های آنها ، مهم است که درک کنیم Stellar vs Ripple چقدر شبیه یا متفاوت هستند. همانطور که قبلاً به طور خلاصه اشاره کردم ، کد هر دو بلاکچین تقریباً یکسان است ، به همین دلیل تشخیص آنها گاهی اوقات دشوار است.

اول ، برخلاف بیت کوین (جایی که مردم می توانند قدرت محاسباتی اضافی خود را برای کمک به تأیید معاملات کمک کنند) نه Stellar و نه Ripple از ماینر استفاده نمی کنند. این به دلیل نحوه کار این فناوری است.

در بیت کوین ، هر کسی می تواند با بارگیری ساده مشتری در دستگاه خود ، استخراج کند و در ازای آن ، با سکه های جدید پاداش می گیرد. به هر رایانه ای که به سیستم بپیوندد یک گره گفته می شود و آنها به اجرای شبکه بیت کوین کمک می کنند ، به همین دلیل شبکه بیت کوین غیرمتمرکز است..

اگرچه Lumens و XRP هنوز غیرمتمرکز هستند ، اما به مردم اجازه نمی دهند گره بزنند. در حال حاضر ، توسعه دهندگان پشت Stellar و Ripple گره های خود را در چندین سرور اجرا می کنند ، با این حال ، بانک ها و سازمان های خصوصی که تصمیم به استفاده از این فناوری دارند نیز می توانند گره ها را اجرا کنند.

دومین شباهت اصلی این است که هر دو Stellar و Ripple از یک دفتر توزیع شده برای بررسی حرکت وجوه استفاده می کنند. این بدان معناست که پردازش معاملات تنها چند ثانیه طول می کشد و هزینه ها معمولاً کمتر از یک سنت است.

نحوه توزیع دفتر کل

هر دو پروتکل فقط با شارژ کسر کوچکی از یک سکه ، به عنوان مثال 0.0001 XRP یا 0.0001 XLM به این هدف می رسند..

لازم به یادآوری است که هر دو پروژه ممکن است بخواهند ارزش سکه خود را پایین نگه دارند ، در غیر این صورت استفاده از آن به عنوان سیستم پرداخت جهانی بسیار گران است.

یک شباهت اضافی در Stellar vs Ripple این است که عرضه سکه توسط توسعه دهندگان کنترل می شود. بر خلاف بیت کوین ، جایی که سکه های جدید به تدریج توسط شبکه منتشر می شوند تا زمانی که حداکثر میزان تأمین برق برسد ، Stellar و Ripple می توانند هر زمان که تصمیم بگیرند تیراژ را افزایش دهند.

توجه: بین عرضه سکه و سکه در گردش تفاوت وجود دارد. به عنوان مثال ، میزان کل عرضه ریپل 100 میلیارد است ، به این معنی که این حداکثر مبلغی است که تاکنون وجود خواهد داشت. با این حال ، مقدار موجود فقط 40 میلیارد است که 60 میلیارد دیگر را تیم Ripple در اختیار دارد.

به همین دلیل است که برخی از افراد هرکدام از پروژه ها را دوست ندارند ، زیرا فکر می کنند این پروژه بسیار متمرکز است (کنترل شده توسط یک نهاد واحد).

بیایید برخی از شباهت های آنها را مرور کنیم:

  • هر دو توسط Jed McCaleb تاسیس شده است
  • بدون استخراج مجاز است – گره های خصوصی
  • هر دو از فناوری دفتر توزیع شده (DLT) استفاده می کنند
  • نزدیک معاملات فوری و رایگان
  • مناسب برای نقل و انتقالات بین المللی
  • توسعه دهندگان عرضه در گردش را کنترل می کنند

بنابراین ، اکنون که برخی از شباهت های اصلی را می دانید ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Stellar در مورد تفاوت این دو پروژه صحبت می کند!

Stellar vs Ripple: تفاوت های اساسی

همانطور که قبلاً جمع آوری کرده اید ، فناوری پشت Stellar و Ripple بسیار شبیه به هم هستند. با این حال ، آنها تفاوتهای خود را دارند. بنابراین بیایید نبرد Stellar vs Ripple را شروع کنیم.

اول ، درک این نکته مهم است که چرا جد مک کالب تصمیم به ترک ریپل برای ایجاد استلا گرفته است. McCaleb علاقه زیادی به کمک به افراد غیر بانکی دارد – مردم در کشورهای فقیر که دسترسی به خدمات مالی روزمره ندارند.

مک کالب همانطور که قبلاً بارها این کار را انجام داده است ، لومن های رایگان را به نیازمندان اهدا کرده است ، این برنامه نیز برای برنامه های آینده است. به همین دلیل استلار خود را “یک سازمان غیرانتفاعی” می نامد.

اینجاست که Ripple در نبرد Stellar vs Ripple متفاوت است. آنها با ارائه فن آوری خود به بانک ها و مسسات مالی به دنبال هدف قرار دادن بخش پرداخت های برون مرزی چند تریلیونی هستند. امید است که با شروع استفاده از آن ، XRP را نیز برای حل مسائل فعلی نقدینگی خریداری کنند.

تفاوت کلیدی بعدی ، نحوه دستیابی گره ها به توافق (توافق) است. مدل اجماع ، فناوری است که معاملات را بدون نیاز به استفاده از واسطه شخص ثالث تأیید و تأیید می کند. اجماع انواع مختلفی دارد که دو محبوب ترین آنها اثبات کار (مورد استفاده بیت کوین) و اثبات سهام (استفاده داش) است..

با این حال ، Stellar و Ripple از هیچ کدام استفاده نمی کنند. استلار از چیزی به نام “پروتکل اجماع ستاره ای” استفاده می کند ، در حالی که ریپل از “اثبات صحت” استفاده می کند.

در مرحله بعدی ، اگرچه قبلاً اشاره کردم که توسعه دهندگان Stellar و Ripple می توانند در صورت تمایل سکه های خود را آزاد کنند ، اما تفاوت کمی در نحوه عملکرد عرضه وجود دارد. تیم Stellar اعلام کرده است که هر ساله تورم 1٪ را به عرضه سکه های لومنس اضافه می کنند ، که مانند پول در دنیای واقعی است.

به عنوان مثال ، وقتی بانک مرکزی ایالات متحده دلار بیشتری چاپ می کند ، تورم ایجاد می کند. اگر ارز متورم شود ، به این معنی است که با گردش بیشتری ارزش آن پایین می آید.

از طرف دیگر ، سکه Ripple’s XRP تورم زا است. این به این دلیل است که آنها تصمیم گرفته اند هزینه معاملات را بسوزانند ، به این معنی که با گذشت زمان مقدار در گردش کاهش می یابد.

توجه: وقتی سکه ها سوزانده می شوند ، به این معنی است که به آدرس کیف پول ارسال می شوند که هرگز نمی توان به آنها دسترسی داشت. دلیل این امر این است که کلیدهای خصوصی غیرقابل دستیابی هستند ، به این معنی که سکه ها هرگز نمی توانند هزینه شوند.

همچنین ، در نبرد Stellar vs Ripple ، بسیاری از مردم فکر می کنند که Ripple از Stellar متمرکزتر است. وقتی جد مک کالب برای ایجاد Stellar از Ripple جدا شد ، تیم Ripple توانست سکه های XRP او را مسدود کند. اگرچه این مورد از آن زمان حل شده است ، اما نشان می دهد که کنترل Ripple بیش از آنچه یک پروژه غیر متمرکز کنترل می کند ، است. به همین دلیل بسیاری از افراد Stellar را به جای Ripple انتخاب می کنند.

ستاره ای موج دار شدن
هدف پروژه در مناطق فقیرنشین به بانکداری نکرده کمک کنید. برای حل مسائل پرداخت های مرزی آهسته و گران قیمت ، از فن آوری بانک ها و م institutionsسسات مالی استفاده کنید.
مدل اجماع پروتکل اجماع ستاره ای اثبات صحت
عرضه تورمی (1٪ در سال) Deflationary (هزینه های معامله سوزانده شده)
کنترل کمتر متمرکز در نظر گرفته می شود متمرکزتر در نظر گرفته می شود

بنابراین ، اکنون که تفاوت اصلی این دو را می دانید ، اکنون قصد دارم در مورد تیم های پشتیبان این پروژه ها صحبت کنم!

Stellar vs Ripple: The Team

Stella Lumens توسط بنیانگذاران اصلی ، جد مک کالب و جویس کیم اداره می شود. مک کالیب در دنیای فناوری اینترنت بسیار باتجربه است و بسیاری از پروژه های دیگر را نیز آغاز کرده است. این کار با eDonkey آغاز شد ، که یکی از اولین پلتفرم های به اشتراک گذاری موسیقی نظیر به نظیر بود.

پس از این ، وی یکی از اولین مبادلات بیت کوین ، MT را ایجاد کرد. Gox ، که در یک زمان میزبان بیش از 70٪ از کل معاملات بیت کوین بود! بعد از اینکه او MT را فروخت. گوگل ، مک کالب سپس ریپل را تأسیس کرد.

پروژه Ripple و سکه XRP آن توسط یک شرکت مادر به نام Ripple Labs مدیریت می شود. جالب است که آنها در ابتدا Opencoin نامیده می شدند ، اما در سال 2015 به آزمایشگاههای Ripple تغییر نام دادند. دفتر مرکزی آنها در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا واقع شده است و بیش از 150 کارمند دارند! بنابراین نبرد Stellar vs Ripple کاملاً سخت است!

مدیر عامل شرکت Ripple ، برد گارلینگ هاوس ، در دنیای تجارت بسیار باتجربه است و نقش های قبلی را هم در AOL و هم در Yahoo داشته است. گارلینگهاوس چهره عمومی Ripple است و بسیاری از حضورهای تلویزیونی را در آمریکا انجام داده است Chris Larsen ، كه بنیانگذار این پروژه بود ، هم اكنون رئیس شركت است ، این بدان معناست كه او هنوز هم نفوذ عمده ای دارد.

در نهایت ، Stellar و Ripple هر دو تیم واقعا قدرتمندی دارند که یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام سرمایه گذاری در یک پروژه در نظر بگیرید. با این حال ، آزمایشگاه های Ripple بیشتر از Stellar شرکتی در نظر گرفته می شوند. آنها همچنین تیم بسیار بزرگتری دارند و سرمایه های خصوصی زیادی نیز دریافت کرده اند. با این حال ، این مانع از تبدیل سریع Stellar به 10 ارز رمزپایه برتر نشده است!

اگر تاکنون راهنمای Stellar vs Ripple من را خوانده اید ، اکنون باید درک خوبی از نحوه کار هر پروژه و همچنین شباهت ها و تفاوت های آنها داشته باشید. بخش بعدی راهنمای Stellar vs Ripple من به بررسی عملکرد آنها تاکنون پرداخته است …

Stellar vs Ripple: موقعیت فعلی بازار

لومنز اکنون یک سکه چند میلیارد دلاری است و در دسامبر 2017 به بالاترین سطح 13 میلیارد دلار رسیده است. چشمگیرترین موفقیت آن تاکنون مشارکت با IBM است.

این قرارداد به طور رسمی در مارس 2018 اجرا شد و به IBM اجازه می دهد تا به راحتی وجوه بین بانک های اقیانوس آرام جنوبی را جابجا کند. در صورت موفقیت ، انتظار می رود که به مناطق دیگر نیز گسترش یابد. هیجان انگیز!

همکاری IBM با Stellar

اگر Stellar Lumens بتواند مشارکت های بیشتری مانند شراکت با IBM ایجاد کند ، احتمال زیادی وجود دارد که به ارزش خود ادامه دهد.

از آوریل 2018 ، Ripple سومین ارز رمزنگاری شده با ارزش است که پشت سر Ethereum قرار دارد اما از Bitcoin Cash جلوتر است! جالب توجه است که برای مدت کوتاهی در اواخر سال 2017 ، Ripple از Ethereum پیشی گرفت و به سکه شماره 2 تبدیل شد ، با این حال ، این از آن زمان معکوس شده است.

همانطور که انتظار دارید پروژه ای که دو سال بیشتر از آن نمی گذرد ، Ripple همکاری های مهم تری نیز تشکیل داده است. در حقیقت ، آنها فناوری دفتر توزیع شده خود را با بیش از 100 بانک مختلف از جمله UBS و Santander آزمایش کرده اند!

مشارکت سانتاندر موج می زند

مهمترین نکته برای افزایش ارزش XRP این است که بانکها از آن برای پرداخت های مرزی استفاده می کنند. در حال حاضر ، فناوری Ripple برای عملکرد نیازی به XRP ندارد ، با این وجود می تواند مفید باشد در صورتی که بانکها برای نقدینگی به آن نیاز دارند.

این بدان دلیل است که وقتی بانک ها می خواهند با ارز دیگری با ارز خود معامله کنند ، مجبورند یک حساب اسناد رسمی در کشوری که می خواهند پول را نیز بفرستند باز کنند. این می تواند واقعاً ناخوشایند باشد زیرا بانک باید وجوه خود را در هر حساب اسناد رسمی نگه دارد. XRP این مسئله را حل می کند ، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که بانک ها تصمیم بگیرند که از آن استفاده کنند.

نتیجه

خوب ، این پایان راهنمای Stellar Lumens vs Ripple من است! اگر تمام آن را خوانده اید ، اکنون باید درک خوبی از نحوه کار هر پروژه و همچنین مجموعه موارد دیگر داشته باشید!

من به طور کامل شباهت ها و تفاوت های اصلی آنها را در مورد Stellar vs Ripple توضیح داده ام. و اکنون باید بدانید که (اگرچه هر دو سیستم عامل دارای فناوری مشابه هستند) هر دو در سفرهای مختلفی هستند. بنابراین ، سوال مهم این است که به نظر شما کدام یک بهتر است?

اگر نمودارهای قیمت گذاری هر دو سکه را مطالعه کنید ، تغییرات ارزش در واقع کاملاً مشابه هستند. این می تواند به این معنی باشد که سرمایه گذاران در حال تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هر دو هستند ، فقط به این دلیل که نمی توانند تصمیم نهایی بگیرند … من حدس می زنم هرگز نخواهیم دانست.

در نهایت ، هر دو Lumens و XRP عملکرد فوق العاده خوبی داشته اند و فناوری های Stellar و Ripple همکاری های شگفت انگیزی را ایجاد کرده اند.

دوست دارم بدانم که آیا تصمیم به سرمایه گذاری گرفته اید و اگر چنین است ، با کدام یک تصمیم گرفتید بروید؟ یا شاید شما نتوانستید تصمیم بگیرید و تصمیم گرفتید در هر دو سرمایه گذاری کنید؟ به من در کامنت زیر اطلاع دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector