Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Token vs Coin: تفاوت چیست؟

امروز ، ما در حال بررسی موضوعی خواهیم بود که غالباً افرادی را که به تازگی با ارز رمزنگاری شده اشتباه می گیرند —Token vs Coin.

گاهی اوقات مردم از اصطلاح “سکه” برای اشاره به آنچه دیگران “توکن” می نامند و “نشانه” برای آنچه دیگران “سکه” می نامند استفاده می کنند. برخی از افراد برای مراجعه به کلیه دارایی های دیجیتالی موجود در حال حاضر از هر دو نام استفاده می کنند.

با این حال ، تفاوت های زیادی بین سکه های رمزنگاری و رمزهای رمز وجود دارد ، بنابراین مهم است که بدانید آنها چیست!

این راهنمای Token vs Coin با بررسی اینکه چرا در این دو اصطلاح سردرگمی وجود دارد شروع می شود. سپس برخی از توضیحات واقعی سکه ها را توضیح می دهد ، نمونه هایی از سکه ها و نشانه ها را به شما ارائه می دهد و نحوه استفاده از هر کدام را توضیح می دهد.

در پایان این راهنما ، شما همچنین می توانید یک دارایی دیجیتالی را یک سکه یا سکه تشخیص دهید. همان چیزی است که شما به درستی اینجا هستید?

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Token vs Coin: سکه چیست?

تعریف سکه دیجیتال دارایی است که بومی زنجیره بلوک خودش است. به بیت کوین ، Litecoin یا اتر فکر کنید. هر کدام از این سکه ها در بلاکچین اختصاصی خود وجود دارند.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

بنابراین ، برای اینکه این را کمی واضح تر کنیم:

 • بیت کوین در بلاکچین بیت کوین کار می کند و کار می کند
 • Ether در زنجیره بلوک Ethereum کار می کند و کار می کند
 • NEO بلاکچین NEO را اجرا و کار می کند

معاملات سکه های دیجیتال را می توان از یک شخص به شخص دیگر انجام داد. با این حال ، هیچ سکه فیزیکی هنگام ارسال و دریافت آنها حرکت نمی کند. همه “سکه ها” به عنوان داده های یک پایگاه داده عظیم جهانی وجود دارد. این پایگاه داده (یا بلاکچین) کلیه معاملات را ردیابی می کند و توسط رایانه های سراسر جهان بررسی و تأیید می شود.

اشاره کوتاه: این را باید قبل از ادامه مطالعه به شما بگویم – اگر قبلاً با فناوری بلاکچین آشنایی ندارید ، مقاله ما را بخوانید Blockchain توضیح داده شده است قبل از خواندن این یکی راهنمایی کنید. مهم این است که قبل از تلاش برای درک تفاوت سکه و نشانه ، بلاکچین را درک کنید!

Token vs Coin: سکه چگونه استفاده می شود?

سکه های دیجیتال معمولاً به همان روشی که سکه در زندگی واقعی استفاده می شود – به عنوان پول استفاده می شوند. شما می توانید مانند سکه های کیف پول یا قلک خود به سکه هایی مانند بیت کوین ، Litecoin و Monero فکر کنید. غالباً ، آنها هدفی جز این ندارند که به عنوان پول استفاده شوند. از این سکه های “فقط وجه نقد” استفاده می شود:

 • برای انتقال پول (می توانید با استفاده از آنها ارزش بدهید و دریافت کنید)
 • به عنوان ذخیره ارزش (می توان آنها را ذخیره و بعداً برای چیز مفیدی عوض کرد)
 • به عنوان یک واحد حساب (شما می توانید کالاها یا خدمات را در آنها قیمت گذاری کنید)

بیایید از Bitcoin به عنوان مثال استفاده کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که گفته های بالا را درک می کنید.


 • از BTC می توان برای پرداخت کالاها و خدمات در سراسر اینترنت و همچنین در بسیاری از مکان های دنیای واقعی استفاده کرد.
 • می توانید آن را برای مدت زمان طولانی ذخیره کنید و اتفاقی برای آن نمی افتد. بعداً می توانید آن را برای چیزی با ارزش برابر عوض کنید.
 • چیزهایی که خریداری می کنید می توانند در BTC نیز قیمت گذاری شوند.

غیر از این کاربردهای پولی ، بیت کوین هیچ کاربرد دیگری ندارد. برای بدست آوردن بیت کوین بیشتر نمی توان آن را لرزاند و نیازی به استفاده از آن برای استفاده از یک برنامه خاص نیست. به عنوان پول استفاده می شود و بس.

با این حال ، برخی از سکه های دیجیتال (مانند Ether ، NEO و DASH) ویژگی های بیشتری از مفید بودن به عنوان یک نوع پول دارند. من این موارد را در زیر لیست کرده ام:

 • Ether (ETH) برای تأمین معاملات در شبکه Ethereum استفاده می شود. می توان روی Ethereum توکن ایجاد کرد ، اما هنوز Ether برای ارسال توکن لازم است. هزینه های استخراج را تأمین می کند (به کامپیوترهایی که تراکنش های شبکه Ethereum را تأیید می کنند پرداخت می شود).
 • NEO (NEO) برای کسب سود در کیف پول گیر کرده است. این سود سهام به عنوان GAS شناخته می شود. نشانه ها را می توان روی NEO درست کرد ، درست مثل آنچه که در Ethereum انجام می شود. هنگام ارسال رمز در شبکه NEO ، باید GAS را به عنوان هزینه معامله پرداخت کنید ، همان روشی که Ether برای پرداخت هزینه Ethereum استفاده می شود.
 • سرانجام ، نگه داشتن به اندازه کافی Dash (DASH) به کاربران امکان می دهد در مورد تصمیمات مهم برای شبکه Dash رای گیری کنند. اگر ایده ای برای به روزرسانی شبکه DASH پیشنهاد شده باشد ، کسانی که به اندازه کافی Dash دارند می توانند برای تصمیم گیری در مورد بروزرسانی رای دهند. این حق رأی دادن به دارندگان DASH این امکان را می دهد تا در مورد چگونگی پیشرفت پروژه حرفی برای گفتن داشته باشند.

توجه داشته باشید: سود سهام رمزنگاری ، سکه ها یا نشانه هایی است که به دلیل داشتن دارایی خاص تعلق می گیرد. یک مثال خوب NEO’s GAS است. این مبلغ به کاربرانی که سکه را در کیف پول می گذارند پرداخت می شود و آنها را به خطر بیندازید برای امنیت شبکه. بابت این کار به دارنده GAS با نرخ تعیین شده پرداخت می شود. این فقط در زنجیره های بلوکی وجود دارد که از توافق Proof of Stake (PoS) استفاده می کنند. مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

Token vs Coin: نمونه هایی از سکه ها

امروزه همه بزرگترین دارایی های دیجیتال با سقف بازار به عنوان سکه تعریف می شوند. با این حال ، همه سکه ها کلاهک بزرگی در بازار ندارند. وب سایت قیمت صنعت مسکوک بیش از 900 نمونه مختلف سکه را لیست می کند.

البته ، ما قصد نداریم تک تک سکه های دیجیتال را در اینجا لیست کنیم. لیست کامل را می توانید در Coinmarketcap مشاهده کنید. ما برخی از موارد آشنا تر و ویژگی های آنها را ذکر کرده ایم. این باید به درک شما از منظور ما هنگام استفاده از اصطلاح “سکه” کمک کند.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC)

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH)
Litecoin (LTC)Litecoin (LTC)

اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH)

Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA)

ستاره ای (XLM)

ستاره ای (XLM)

NEO (NEO)

NEO (NEO)

NEM (XEM)

NEM (XEM)

مونرو (XMR)

مونرو (XMR)

توجه داشته باشید: نشانگر سه یا چهار حرف بعد از نام هر دارایی دیجیتال است. بیشتر مبادلات به سکه ها و نشانه ها توسط تیک تیک خود اشاره دارند ، نه نام کامل آنها.

Token vs Coin: Token چیست

به نشانه ها اغلب سکه های دیجیتال گفته می شود. با این حال ، این صحیح نیست. یک تفاوت عمده وجود دارد!

نشانه ها در بلاک چین های موجود ایجاد می شوند. در واقع ، به لطف ایجاد و تسهیل قراردادهای هوشمند ، متداول ترین پلتفرم رمز بلاکچین Ethereum هستند. نشانه هایی که بر روی پلت فرم Ethereum ساخته می شوند به عنوان نشانه های ERC-20 شناخته می شوند.

با این حال ، موارد دیگری مانند NEO ، Waves ، Lisk و Stratis وجود دارد. در حالی که ، همانطور که در بالا ذکر شد ، نشانه های موجود در پلتفرم Ethereum به عنوان نشانه های ERC-20 شناخته می شوند ، NEO از نشانه های معروف به نشانه های NEP-5 استفاده می کند.

هرکسی می تواند رمز دلخواه خود را در یکی از این سیستم عامل ها ایجاد کند.

Token vs Coin: چگونه Tokens ایجاد می شود

به طرز شگفت انگیزی کمی طول می کشد توانایی فنی, در حقیقت. من آن را به یک تازه وارد کامل توصیه نمی کنم ، اما برای کسی که کمی تجربه برنامه نویسی دارد ، تا زمانی که فکر می کنید طول نمی کشد. هرچند که به توسعه دهنده نیاز دارد که برخی از سکه های بومی را برای بلاکچینی که توکن در آن ایجاد شده است ، صرف کند.

به عنوان مثال ، اگر توکن در Ethereum در حال ایجاد است ، سازنده باید مقداری Ether خرج کند تا ماینرهای شبکه بتوانند تراکنش رمز (اعتبار ایجاد شده) را تأیید کنند..

لازم به یادآوری است که هزینه ها برای همه معاملات رمز در یک بلاکچین باید پرداخت شود ، نه فقط ایجاد رمز. بنابراین ، هر برنامه ساخته شده بر روی Ethereum باید از سکه های Ether برای انتقال توکن های خاص برنامه از یک کاربر به کاربر دیگر یا بین برنامه و کاربر استفاده کند.

این همان روشی است که معاملات سکه برای پرداخت امنیت به امنیت دهندگان شبکه نیاز به کارمزد دارند.

Token vs Coin: هدف آنها

بیشتر نشانه ها برای استفاده در برنامه های غیرمتمرکز یا dApp وجود دارد. وقتی توسعه دهندگان در حال ایجاد رمز خود هستند ، آنها می توانند تصمیم بگیرند که چند واحد را می خواهند ایجاد کنند و این توکن های جدید هنگام ایجاد ارسال می شوند. آنها مقداری ارز رمزنگاری شده بومی را در بلاکچینی که در این مرحله رمز ایجاد می کنند پرداخت می کنند.

پس از ایجاد ، از نشانه ها اغلب برای فعال کردن ویژگی های برنامه ای که برای آن طراحی شده اند استفاده می شود.

به عنوان مثال ، Musicoin توکنی است که به کاربران امکان دسترسی به ویژگی های مختلف بستر Musicoin را می دهد. این می تواند تماشای یک ویدیو موسیقی یا پخش یک آهنگ باشد.

Binance (صرافی) نیز رمز خاص خود را دارد. هنگامی که کاربران با BNB (رمز Binance) معامله می کنند ، هزینه های آنها 50٪ کمتر است.

برخی از نشانه ها با هدف کاملاً متفاوت ایجاد می شوند: نمایش یک چیز فیزیکی. بگذارید بگوییم شما می خواستید خانه خود را با استفاده از یک قرارداد هوشمند بفروشید. از نظر فیزیکی نمی توانید خانه خود را در این قرارداد هوشمند قرار دهید ، می توانید؟ نه.

بنابراین ، در عوض ، می توانید از توکن استفاده کنید که نشان دهنده خانه شما باشد.

قدرت ما (WPR) مثال خوبی از توکن است که نشان دهنده یک چیز فیزیکی است – نشان دهنده برق است. پروژه WePower یک برنامه dApp است که به کاربران امکان خرید و فروش برق در بلاکچین را با استفاده از قراردادهای هوشمند می دهد. توکن آن (WPR) مقدار مشخصی از انرژی را نشان می دهد.

Token vs Coin

Token vs Coin: یک مزیت بزرگ برای ایجاد یک Token

از آنجا که توسعه دهنده dApp و توکن نیازی به ایجاد بلاکچین شخصی خود ندارد ، باعث صرفه جویی در وقت و منابع آنها می شود. آنها ضمن بهره مندی از امنیت بلاکچین بومی ، می توانند با کاربرد خود از ویژگی های ارز رمزنگاری شده استفاده کنند.

زمان تنها چیزی نیست که باعث صرفه جویی در آنها می شود – اگر آنها بلاکچین و سکه خود را به جای dApp و رمز ایجاد کنند ، برای تأیید معاملات خود نیز باید معدنچیان را پیدا کنند.

برای ایجاد یک بلاکچین قوی که نمی تواند باشد ، به بسیاری از استخراج کنندگان نیاز دارد حمله کرد. منطقی است که بسیاری از رایانه ها بر روی یک بلاکچین مشترک کار کنند که چندین برنامه می توانند به جای هزاران بلاکچین ضعیف و متمرکز.

این فقط یک پروسه بسیار طولانی تر ، بسیار گران تر است.

Token vs Coin: نگاهی بیشتر به نحوه کارکرد Tokens

رمزها برای تعامل با برنامه های غیرمتمرکز که در بالای بلاک چین های مختلف ساخته شده اند ، استفاده می شوند. یک مثال خوب این است مدنی. سیویک از توکنی به نام CVC استفاده می کند.

برنامه آنها هویت رمزگذاری شده در بلاکچین Ethereum را ردیابی می کند. هدف آن ارائه روشی ارزان ، مطمئن و کارآمد برای بررسی هویت است. بیایید به نحوه کار آن نگاه کنیم.

اگر به تعطیلات خارجی می رفتید ، باید هویت خود را در بسیاری از مکانهای بین راهی تأیید کنید. اولین ممکن است خطوط هوایی باشد. اگر این شرکت هواپیمایی شریک Civic بود ، آنها یک کد QR برای شما ارسال می کنند تا از شما (مسافر) اطلاعاتی بخواهد.

با استفاده از برنامه Civic ، جزئیات خود را مستقیماً از دستگاه تلفن همراه خود به شرکت ارسال می کنید. اطلاعات در دستگاه ذخیره می شود اما کاملاً رمزگذاری شده است. این از سرقت آن جلوگیری می کند. اثر انگشت یا اسکن عنبیه اثبات می کند که شما مالک داده های دریافتی هستید.

سپس می توانید از همان دستگاه برای تأیید هویت خود در نقاط مختلف مسیر (فرودگاه ، هتل و غیره) استفاده کنید. هر شرکت یا سازمانی که از هویت دیجیتالی خود استفاده می کنید می تواند داده ها را با استفاده از بلاکچین اعتبار سنجی کند. هرچه تعداد برنامه ها بیشتر شود ، اشخاص ثالث اعتماد بیشتری به هویت دیجیتالی ذخیره شده در Civic دارند.

از رمز CVC برای معامله در این سرویس های مربوط به هویت استفاده می شود. برای پرداخت چک های شناسه (بانک ها ، دولت ها و سایر منابع معتبر) برای انجام چک های مورد نیاز “مشتری خود را بشناسید” استفاده می شود. سوابق این مورد در پایگاه داده blockchain ذخیره می شود.

مقداری CVC نیز برای شما کاربر ارسال می شود. این به منظور تشویق استفاده از Civic است زیرا شرکتهایی که نیاز به تأیید اسناد دارند در نهایت نیاز به خرید نشانه های بیشتری از کاربران دارند. این اقتصادی را ایجاد می کند که همه به دلیل شرکت در آن پاداش می گیرند.

همانطور که مشاهده می کنید ، توکن Civic به روشی کار می کند که چیزی فراتر از پولی است. همچنین ، سیستم عامل Civic BTC ، ETH یا NEO را برای استفاده از خدمات آنها نمی پذیرد – این فقط رمز CVC است. البته هر معامله به برخی از اترها نیز احتیاج دارد ، زیرا این معاملات بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده و ماینرها باید پرداخت شوند.

Token vs Coin: Token Security، Equity Token یا Utility Token

سرانجام ، در تعریف رمزگذاری ، بیایید به انواع مختلفی از نشانه ها نگاهی بیندازیم. آنها به عنوان رمزهای امنیتی یا دارایی ، نشانه های پرداخت ، نشانه های سهام و توکن های سودمند شناخته می شوند.

در فوریه 2018 ، تنظیم کنندگان مالی سوئیس FINMA دستورالعملهای منتشر شده که مشخص می کند امنیت یا دارایی ، سودمندی یا رمزهای پرداخت چیست. این برای کمک به آنها بود که در هنگام بررسی قانونی بودن نشانه های مختلف ، کار کنند:

Token vs Token Security Token رمزهای امنیتی – بیشتر توکن های صادر شده توسط ICO رمزهای امنیتی هستند. شخصی که آنها را خریداری می کند با انتظار سود خود پول خود را در ICO سرمایه گذاری می کند. طبق قوانین سوئیس ، با این اوراق مانند اوراق بهادار سنتی رفتار می شود. Token vs Coin Equity Token ارزش سهام – اگر یک توکن نشان دهنده برخی سهام یا حقوق صاحبان سهام در شرکتی است که آن را صادر می کند ، این یک رمز سهام است. با این حال ، تعداد کمی از شرکت ها چنین ICO را امتحان کرده اند زیرا در مورد قانونی و غیر قانونی راهنمایی های نظارتی زیادی وجود ندارد. Token vs Token Utility Token نشانه های کمکی – توکن های برنامه نیز نامیده می شود. از آنها برای دسترسی مردم به یک محصول یا خدمات استفاده می شود. آنها همچنین نادر هستند زیرا انتظار می رود بیشتر توکن ها بر اساس عرضه محدودشان ارزش کسب کنند. Token vs Token Payment Token نشانه های پرداخت – نشانه های پرداخت هدفی جز پرداخت هزینه کالاها و خدمات ندارند.

هنگامی که آنها انواع توکن های موجود را طبقه بندی می کنند ، FINMA مراقب بود که اشاره کند که هر نشانه می تواند در بیش از یک دسته قرار گیرد.

به احتمال زیاد با تنظیم بیشتر فضا ، تنظیم کنندگان مالی تعاریف کمی متفاوتی ارائه می دهند. ICO ها و نشانه ها هنوز هم مفاهیم جدیدی هستند. قابل درک است که قانون هنوز کاملاً عقب نمانده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ICO ، به بخش My مراجعه کنید ICO چیست راهنما.

Token vs Coin: نتیجه گیری

اکنون باید بفهمید که وقتی کسی “سکه” دیجیتال و “توکن” دیجیتال می گوید ، منظور چیست. بالاخره این خیلی گیج کننده نبود ،?

اکنون باید تعریف ساده هر دو سکه و رمز را بدانید: سکه ها بومی زنجیره بلوکی خودشان هستند. در حالی که نشانه ها در بالای بلاک چین دیگری مانند Ethereum ، NEO یا Waves ساخته شده اند.

همچنین باید متداول ترین کاربردها را برای سکه ها و نشانه ها بدانید. سکه ها اغلب به عنوان پول استفاده می شوند. با این حال ، برخی از سکه ها کاربردهای دیگری دارند. این موارد شامل استفاده برای سوخت برنامه های کاربردی ، استفاده به عنوان سهام برای تأیید معامله در شبکه یا استفاده برای سوخت رسانی معاملات هوشمند و توکن ها می شود..

در همین حال ، نشانه ها هدف دیگری دارند. اگر آنها برای استفاده در dApp ایجاد شده باشند ، هدف آنها به خود برنامه بستگی دارد. در برخی موارد ، آنها برای ویژگی هایی مانند حق رأی دادن هستند. در موارد دیگر ، آنها برای معاملات در dApp (مانند Civic) یا پاداش دادن به کاربران با مواردی مانند هزینه های تخفیف دار و غیره (مانند Binance) استفاده می شوند..

به شما نمونه های زیادی از هر دو سکه و نشان داده شده است تا به شما کمک کند درک روشنی از منظور ما از هر اصطلاح درک کنید.

بنابراین ، اکنون که از تعریف سکه و تعریف رمز مطلع شدید ، به رمزنگاری های مورد علاقه خود فکر کنید … آیا آنها سکه هستند یا نشانه؟ اگر مطمئن نیستید از من سال کنید یا نه ، آنها را تأیید می کنم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector