Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Zcash vs Monero – راهنمای کامل

در این راهنمای Zcash vs Monero ، در مورد تاریخچه و تیم های این دو سکه ، تفاوت بین اهداف و جنبه های فنی آنها خواهید آموخت و می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک را از مورد دیگر ترجیح می دهید. من در مورد هر یک از این ارزهای جالب و در عین حال مشابه موارد زیر را توضیح خواهم داد.

امیدوارم در پایان این راهنمای Zcash vs Monero ، درک کاملی از تمام نکات فوق داشته باشید. این باید به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که می خواهید از کدام یک استفاده کنید یا در آن سرمایه گذاری کنید.

همانطور که می بینید ، موارد زیادی برای پوشش دادن در این راهنمای Monero vs Zcash وجود دارد ، بنابراین بدون هیچ زحمتی بیشتر ، شروع کنیم!

عناصر کلیدی ارزهای رمزپایه

برای شروع این راهنمای Zcash vs Monero ، ابتدا شما را به قبل از وجود سکه باز می گردانم. هنگامی که بلاکچین بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد ، مقالات زیادی درباره ماهیت ناشناس بیت کوین منتشر شد. این ارز رایج برای استفاده در بازار وب تاریک ، جاده ابریشم بود.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

جاده ابریشم اولین خدماتی بود که به کاربران امکان خرید آنلاین کالا و خدمات غیرقانونی را می داد. بنابراین بسیار مهم بود که ارز مورد استفاده کاملاً خصوصی و غیرقابل ردیابی باشد. متأسفانه برای بسیاری ، این مورد بیت کوین نیست.

از آنجا که بلاکچین بیت کوین (پایگاه داده معاملات) عمومی است ، کسانی که از اقدامات حریم خصوصی اضافی پیچیده استفاده نمی کنند به راحتی قابل ردیابی هستند. با کمی دانش و مطالعه دقیق بلاکچین بیت کوین ، می توان هویت کسانی را که معامله می کنند کشف کرد.

در حالی که هنوز درست است که معاملات بیت کوین می تواند تقریباً کاملاً ناشناس باشد ، بنابراین انجام آنها به مراحل امنیتی بیشتری نیاز دارد. چنین مراحلی معمولاً برای یک کاربر معمولی و توسعه دهندگان Zcash و Monero بسیار پیچیده است ، یک ارز رمزنگاری متفاوت و خصوصی دیگر لازم بود.

به هر حال چرا ناشناس برویم?

قبل از اینکه به این مقاله بپردازم – Zcash vs Monero – مهم است که در مورد اینکه چرا کسی می خواهد هویت خود را هنگام انجام معاملات مخفی نگه دارد ، بحث کنیم. این دلایل زیاد است. برخی از نظر اخلاقی سوال برانگیز هستند و برخی دیگر بسیار کمتر. دلایل آن عبارتند از:

  • برای خرید موادی که در بخشی از جهان که در آن زندگی می کنید غیرقانونی تلقی می شود. این مواد می توانند به صورت دارویی یا تفریحی استفاده شوند. به عنوان مثال شاهدانه پزشکی در بعضی از نقاط دنیا کاملاً قانونی است و در برخی دیگر این قانون نیست. به نظر عجیب و غریب و کاملاً ناعادلانه است که در یک خط جهانی روی نقشه ای که متولد شده اید ، یک خط خیالی تصمیم بگیرد که از کدام داروها مجاز به استفاده هستید. سکه های حریم خصوصی به افراد امکان می دهد بدون نیاز به ملاقات حضوری با افراد بالقوه خطرناک ، به این مواد دسترسی پیدا کنند. آنها هنگام خرید از هویت خریدار محافظت می کنند.
  • پرداخت هزینه خدماتی که اقدامات غیرقانونی را امکان پذیر می کند. این می تواند مخرب باشد ، مانند نرم افزارهای مورد استفاده توسط هکرها. همچنین می تواند غیر مخرب باشد. استفاده غیر مخرب از ارزهای ناشناس شامل استفاده از خدمات قمار در مناطقی است که بازی های شانس غیرقانونی هستند و حتی پرداخت هزینه خدمات مربوط به حرکت آزاد به افراد. به عنوان مثال ، اگر یک همجنسگرای بخواهد از ملتی که تحت سلطه یک دولت ستمگر مانند عربستان سعودی اداره می شود ، فرار کند.
  • قابلیت انعطاف پذیری – مشکل دیگر بلاکچین بیت کوین این است که می توان بیت کوین را از کجا آورده است. این مسئله از آنجائیکه برخی از فروشندگان در صورت استفاده غیرقانونی از وجوه در گذشته ، می توانند پرداخت را رد کنند ، این مسئله است. این کیفیت خوبی برای پول نیست. مونرو و Zcash این کار را انجام می دهند تا هیچ کس نتواند تشخیص دهد که آیا یک واحد از هر دو ارز غیرقانونی استفاده شده است. همانطور که شعار Zcash می گوید: “تمام سکه ها برابر ایجاد می شوند”.

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

بازگشت به اصول اولیه…


اکنون که برخی از دلایل بسیاری را که کسی مایل به استفاده از ارز ناشناس است را می دانید به شما اجازه می دهد تا نگاهی نزدیک به Zcash vs Monero بیندازیم. من قبلاً ثابت کردم که هر دو سکه حریم خصوصی کاربرانشان را ایجاد می کنند اما شباهت ها و تفاوت های دیگری نیز بین این دو پروژه وجود دارد.

من ابتدا شرح مختصری از تاریخچه هر ارز رمزنگاری شده را قبل از بررسی بیشتر برخی از مشخصات آنها ارائه می دهم.

مونرو

Monero در سال 2014 ایجاد شده است. پیش از این با نام BitMonero شناخته می شد. با این حال ، این سرعت به سادگی به مونرو کوتاه شد.

Monero یک چنگال ارز رمزنگاری شده قبلی به نام Bytecoin است. با این حال ، در مورد راه اندازی Bytecoin اختلاف نظر وجود داشت ، زیرا 80٪ آن قبل از انتشار استخراج شده بود. برخی از توسعه دهندگان و جامعه پیرامون پروژه با این موضوع موافق نیستند. بنابراین ، آنها Bytecoin را در سال 2014 انشعاب دادند. این فورک در نهایت تبدیل به ارز خواهد شد که اکنون به عنوان Monero شناخته می شود.

مونرو از پروتکل متفاوتی برای بیت کوین استفاده می کند. CryptoNote نامیده می شود. CryptoNote با گروه بندی بسیاری از تراکنش ها کار می کند. این امر باعث می شود تشخیص اینکه هر تراکنش مربوط به کدام یک از ورودی ها (فرستنده ها) است غیر ممکن است. اگر تاکنون نام سرویس مخلوط کردن بیت کوین را شنیده اید ، به نوعی یکی از آن خدمات است.

مانند بیت کوین ، مونرو برای تأیید معاملات به Proof of Work اعتماد می کند. اثبات کار مستلزم استفاده از توان محاسباتی برای به روزرسانی بلاکچین Monero است. سیستم های رایانه ای این قدرت را برای کسب پاداش به صورت کارمزد معاملات و همچنین سکه های ضرب شده جدید برای ایجاد بلوک های جدید معاملات فراهم می کنند..

زکاش

Zcash کمی دیرتر از Monero در سال 2016 تاسیس شد. این زندگی را به عنوان یک پروژه معروف به Zerocoin آغاز کرد. این به سرعت به سیستم Zerocash تغییر یافت. سرانجام ، این نسخه به ارز رمزنگاری شده ای تبدیل شد که امروزه با عنوان Zcash می شناسیم.

Zcash یک شاخه از پایگاه کد Bitcoin است. این بدان معنی است که بیشتر شبیه بیت کوین است تا مونرو. یکی از اصلاحاتی که تیم Zcash در پایگاه کد بیت کوین انجام داد ، افزودن اثبات دانش صفر به نام zk-SNARKS بود. اینگونه حریم خصوصی افرادی که با Zcash معامله می کنند تضمین می شود. بدون زیاد تکنیکی بودن ، می توان از این zk-SNARKS برای پنهان کردن آدرس های ارسال و دریافت و همچنین مبلغ مورد استفاده استفاده کرد..

برخلاف Monero ، Zcash به طور پیش فرض خصوصی نیست. کاربران باید انتخاب کنند که پرداخت های خود را به صورت خصوصی ارسال کنند. آنها همچنین می توانند پرداخت های عمومی را ارسال کنند. این موارد کاملاً مشابه معاملات بیت کوین کار می کنند.

Zcash همچنین برای خود تیم جایزه دارد. برای چهار سال اول زندگی خود (تا سال 2021) ، 20٪ از پاداش بلوک به توسعه دهندگان ، سرمایه گذاران و یک بنیاد غیر انتفاعی تعلق می گیرد..

Monero vs Zcash: بنیادی & مشخصات فنی

برای شروع مقایسه رو در رو Monero vs Zcash ، بیایید با اهداف آنها شروع کنیم.

اهداف

هدف Monero و Zcash این است که فقط به عنوان ارز استفاده شوند. این بدان معنی است که سازندگان پشت هر دو پروژه در نظر داشته اند که از هر سکه برای پرداخت استفاده شود.

در مورد Zcash ، این معاملات می تواند در صورت درخواست فرستنده خصوصی باشد یا در صورت تمایل آنها عمومی است. در مورد مونرو ، معاملات فقط خصوصی هستند.

هدف از معاملات خصوصی محافظت از هویت کاربران به دلایلی است که قبلاً ذکر کردم. برخی احساس می کنند که این حق خود است که از پول خود به گونه ای استفاده کنند که دیگران از آن نگاه نکنند.

سرعت

بعد ، در این راهنمای Zcash vs Monero ، سرعت هر بلاکچین را بررسی می کنم.

بلوک زنجیره ای Monero دو دقیقه زمان بلوک دارد. این بدان معنی است که بلوک های جدید هر دو دقیقه ایجاد می شوند. این امر باعث می شود تا معاملات با آن 5 برابر سریعتر از بیت کوین انجام شود.

در همین حال ، زمان بلوک Zcash حدود دو و نیم دقیقه است. این کار باعث می شود تا معاملات چهار برابر سریعتر از بیت کوین و کمی کندتر از Monero برای معامله انجام شود.

با استفاده از زنجیره بلوک Zcash ، این سرعت به میزان شلوغی شبکه بستگی دارد. اگر افراد زیادی مشغول ارسال معاملات همزمان با شما باشند ، ممکن است تراکنش شما در بلوک اول قرار نگیرد. ممکن است چندین بلوک طول بکشد تا شامل شود. همچنین لازم به ذکر است که معاملات خصوصی در هر بلوک فضای بسیار بیشتری را اشغال می کنند. اگر شبکه فقط در حال پردازش معاملات خصوصی بود ، سرعت شبکه در حدود شش معامله در ثانیه است. این مقایسه با بیش از 26 معامله در ثانیه است و هیچ ناشناس دیگری توسط معاملات پر کننده بلوک استفاده نمی شود.

مونرو کمی متفاوت از این کار می کند. دارای محدودیت اندازه بلوک پویا است. این بدان معناست که بلوک ها در پاسخ به تقاضای شبکه رشد کرده و کوچک می شوند. اندازه هر بلوک براساس 100 بلوک قبلی است. این بدان معنی است که اگر شبکه در حال پردازش بسیاری از تراکنش ها باشد ، به تدریج اندازه بلوک افزایش می یابد و به شبکه ظرفیت بیشتری می بخشد. وجود دارد مقداری ادعا می کنند که مونرو می تواند 1700 تراکنش در ثانیه را مدیریت کند. با این حال ، این هرگز به آزمایش نزدیک نشده است. برای این اتفاق ، به هر حال نیازهای حافظه برای بسیاری از گره های شبکه بسیار زیاد است.

فرزندخواندگی

یکی از زمینه هایی که این دو پروژه محرمانه متمایز هستند با سطح تصویب آنها متفاوت است. به نظر می رسد Monero بیشتر از Zcash در وب تاریک استفاده کرده است. این بدان دلیل است که استفاده از Monero نسبت به Zcash در حال حاضر بسیار آسان تر است. در حال حاضر کیف پول قابل اعتماد کمی برای ارز موجود است. با این حال ، این یک ارز رمزپایه نسبتاً جوان است ، مطمئناً این تغییر خواهد کرد.

Monero موارد استفاده را در وب تاریک ، توسط کشورهای متقلبی مانند کره شمالی که می خواهند از تحریم های بین المللی دور بزنند و توسط گروه های هکر کشف کرده است. سهولت استخراج آن توسط سیستم های رایانه ای معمولی همچنین منجر به برخی موارد جالب دیگر شده است.

استخراج در مرورگر و Crypto-Jacking

منطقه دیگری که Monero در آن به تصویب رسیده است ، استخراج در مرورگر است. به این دلیل است که هنوز می توان Monero را فقط با استفاده از GPU یا CPU استخراج کرد. استخراج درون مرورگر شامل اجرای نرم افزار استخراج از یک مرورگر اینترنت است. انجام آن بسیار آسان است اگرچه بسیار کارآمد نیست. با این حال ، اگر صدها یا هزاران کاربر رایانه را مجبور کنید از برق خود استفاده کنند تا این کار را برای شما انجام دهند ، می تواند بسیار سودآور باشد.

توجه: CPU یک واحد پردازش مرکزی است. همه کامپیوترها CPU دارند. می توانید آن را مانند مغز رایانه تصور کنید. در همین حال ، GPU واحد پردازش گرافیک است. رایانه های پیشرفته بازی از GPU استفاده می کنند. آنها از CPU قدرتمندتر هستند و برای نمایش تصاویر با کیفیت بالا در بازی های رایانه ای مدرن مورد نیاز هستند. پردازنده های گرافیکی می توانند نسبت به پردازنده ها از نظر کارآیی استخراج کنند.

انتشارات آنلاین

برای برخی از ناشران محتوا ، استخراج درون مرورگر راهی برای کسب درآمد از یک صفحه وب بدون مجبور کردن تبلیغات به بازدید کنندگان آنها است. اگر مشخص شود که مقداری از قدرت محاسبه بازدید کننده وب سایت برای کمک به تأمین مالی سایت استفاده خواهد شد ، صدمه واقعی ناشی از این امر وجود ندارد. کاربر آزاد است در مورد اینکه آیا می خواهد برای سایت استخراج باقی بماند آزاد است.

Crypto-Jacking

برخی از ناشران در مورد این واقعیت که کاربران را مجبور به استخراج ارز رمزنگاری شده برای خود می کنند خیلی انتظار ندارند. علاوه بر این ، برخی از وب سایت های بارگیری به دلیل بخشی که پرونده کاربران در حال بارگیری هستند ، نرم افزار استخراج Monero را پنهان کرده اند. نرم افزار استخراج بدون اجازه مالک در رایانه استفاده می شود که به عنوان crypto-jacking شناخته می شود. وقتی Zcash vs Monero را مقایسه می کنیم ، Monero به دلیل ویژگیهای ناشناس و اینکه هنوز هم با استفاده از CPU و GPU قابل استخراج است ، برای جاسوسی رمزنگاری ترجیح داده می شود.

استخراج از طریق مرورگر و خیریه

سرانجام ، استخراج درون مرورگر برای اهداف خیرخواهانه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. موسسه خیریه کودکان یونیسف وب سایتی را به نام The راه اندازی کرد Hopepage.  ایده پشت Hopepage این است که استفاده های رایانه ای می توانند به وب سایت مراجعه کرده و برخی از منابع محاسباتی استفاده نشده خود را به استخراج Monero برای یونیسف اهدا کنند..

هنگام بارگیری وب سایت ، یک گزینه واضح برای شروع کاوش وجود دارد. سپس از بازدید کننده س askedال می شود که چه مقدار از قدرت محاسبات خود را می خواهند اهدا کنند. اگر وظایفی که انجام می دهند به نیروی زیادی احتیاج داشته باشد ، آنها فقط می توانند 20٪ کمک مالی کنند. یا اگر آنها فقط در حال مرور برخی از وب سایت ها هستند ، می توانند تا 80٪ کمک مالی کنند. در زمان نگارش این مقاله ، 18000 نفر در حال تهیه کمک مالی در The Hopepage بودند!

مشکلات فرزندخواندگی

آژانس امنیت مالی ژاپن (FSA) در تاریخ 18 ژوئن 2018 اعلام کرد که سکه های ناشناس ممنوع خواهد بود. همچنین Monero و Zcash ، سکه هایی مانند DASH و Augur’s REP نیز هدف قرار گرفته اند. FSA اعلام کرده است که دلیل این اقدام آنها تلاش برای استفاده بیشتر از ارز رمزپایه برای اقدامات غیرقانونی است.

اگر کشورهای بیشتری از الگوی تعیین شده توسط ژاپن پیروی کنند ، نرخ تصویب چنین سکه های محرمانه می تواند آسیب زیادی ببیند.

یکی از زمینه هایی که Zcash می تواند در جنگ سکه های حفظ حریم خصوصی بر Monero پیروز شود ، این واقعیت است که معاملات Zcash نیازی به خصوصی بودن ندارند. این می تواند به آنها کمک کند تا از برخی از مشکلات نظارتی احتمالی در آینده جلوگیری کنند و ممکن است به آنها کمک کند تا از الزامات “مشتری خود را بشناسند” در کشورهای مختلف پیروی کنند.

هزینه کارمزد

در زمان نوشتن ، متوسط ​​هزینه Monero در حدود 90c است. این امر در مورد قیمت Monero به طرز چشمگیری تغییر کرده است. در بالاترین نقطه ، هزینه ارسال Monero کمی بیش از 20 دلار بود! Monero همان مقیاس پذیری Bitcoin را دارد.

در همین حال ، متوسط ​​هزینه Zcash فوق العاده کم است. این فقط 0.0001 ZEC است. در زمان نوشتن ، این کمتر از 2c است! مطابق با Bitinfocharts.com, آنها در طول وجود Zcash بسیار کم باقی مانده اند.

نمودار تاریخی معاملات Monero zcash

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری بلاکچین یکی از مهمترین مسائلی است که کل فضای ارز رمزنگاری شده با آن روبرو است. برای اینکه یک ارز دیجیتال واقعاً بتواند در مقیاس جهانی با نمونه هایی از VISA رقابت کند ، شبکه ها باید بتوانند حجم معاملات بسیار بیشتری را از آنچه در حال حاضر دارند کنترل کنند..

Monero سعی کرده است با محدودیت اندازه بلوک پویای خود ، مقیاس پذیری را حل کند. با این حال ، همانطور که توسط هزینه های هنگفتی که در گذشته متحمل شده است ، اثبات شده است ، این کافی نیست که بتواند از شبکه برای کل کره زمین استفاده کند.

در همین حال ، Zcash حتی از بیت کوین با مشکلات مقیاس گذاری بدتری روبرو است. از آنجا که معاملات خصوصی در بلاک ها فضای بسیار بیشتری از بیت کوین را اشغال می کنند ، اگر همه می خواستند معاملات ناشناس انجام دهند ، به سرعت یک رقابت برای رسیدن به بالای هزینه های معامله وجود دارد. این همان اتفاقی بود که در بهار 2017 برای بیت کوین افتاد. با این حال ، تقاضای کافی برای Zcash برای چنین نژادی در حال حاضر وجود ندارد.

تیم ها

هنگام مقایسه ارزهای رمزپایه ، همیشه خوب است که به تیم های پشتیبان این پروژه ها نگاه کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که من در این راهنمای Zcash vs Monero توضیح خواهم داد.

تیم مونرو

تیم مونرو تا حد زیادی یک راز است. دو نفر از توسعه دهندگان اصلی پروژه شناخته شده اند. بقیه با نام های مستعار کار می کنند.

ریکاردو “fluffypony” Spagni رهبر پروژه و با صدای بلندترین توسعه دهنده پروژه است. اسپاگنی در آفریقای جنوبی زندگی می کند و در آنجا در پروژه های مختلف ارز رمزنگاری شده از جمله مونرو کار می کند. او تحت کنترلfluffypony در توییتر بسیار فعال است. سوابق تحصیلی وی در زمینه تدارکات و انفورماتیک است. علاوه بر این ، او سالها تجربه به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار را دارد.

Spagni با Francisco “ArticMine” Cabañas و لیست طولانی نامهای مستعار دیگر توسعه دهندگان پیوست. از آنجا که اطلاعات کمی در مورد تیم شناخته شده است ، من مجبور به کوتاه کردن این دوم هستم!

تیم Zcash

در همین حال ، تیم Zcash بسیار بازتر است. مدیر عامل و بنیانگذار این پروژه Zooko Wilcox هستند. او توسعه دهنده ای است که بیش از 20 سال تجربه در رمزنگاری و امنیت داده دارد. او تحت توییترzooko بسیار فعال است.

یک تیم باتجربه از دانشمندان به زوکو پیوستند. اول تکنسین الی بن ساسون است. الی مدرس محترم موسسه فناوری اسرائیل است. وی همچنین در زمینه طراحی و بکارگیری سیستم های اثبات کننده خبره است.

نفر بعدی الساندرو چیزا است. کیزا عضو گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه برکلی است. وی تا مقطع دکترا تحصیل کرد. سطح در موسسه فناوری ماساچوست.

تیم طولانی متشکل از تکنسین ها و کارشناسان علوم کامپیوتر به این سه نفر پیوست. با این حال ، تیم بازاریابی عمدتا غایب است. این ممکن است تصویب بالقوه Zcash را در آینده محدود کند.

جالب اینجاست که برخی از بزرگترین اسامی موجود در فضای ارزهای رمزنگاری شده به عنوان مشاور پروژه Zcash عمل می کنند. افرادی مانند گاوین آندرسن ، ویتالیک بوترین ، آرتور بریتمن و دانا سیراکوز همه به تیم اصلی کمک می کنند.

تاریخچه بازار تا به امروز

مونرو

مونرو برای اولین بار در بازار معروف خرس رمزنگاری (بدبینانه) سال 2014 ایجاد شد. در طی سالهای اولیه ، قیمت نسبت به دلار ثابت بود. هیچ حرکت جالبی در هر دو جهت وجود نداشت.

همانطور که در اواخر سال 2016 بازار ارزهای رمزنگاری شده صعودی آغاز شد ، مونرو نیز روند صعودی را تجربه کرد. این با پیشرفت 2017 سریعتر شد و در اواسط سال ، مونرو ، مانند اکثر دارایی های دیجیتال ، رشد انفجاری را تجربه کرد.

قیمت تک سکه Monero در اوایل سال 2018 به اوج خود رسید. این با Bitcoin و سایر نقاط ارز رمزنگاری شده دیگر مطابقت دارد. قیمت بالای Monero نزدیک به 500 دلار برای هر سکه بود.

از آنجا که این بالاترین میزان ، روند تا حد زیادی با چند “دام گاو نر” در طول مسیر کاهش یافته است. قیمت سکه مونرو در زمان نوشتن مقاله (29 ژوئن 2018) در حال حاضر حدود 120 دلار است.

در زیر می توانید کل تاریخچه بازار Monero را مشاهده کنید.

نمودار قیمت مونرو

زکاش

تاریخچه قیمت Zcash از الگوی مشابه Monero (و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر برای این موضوع) پیروی می کند. همانطور که از تصویر زیر مشاهده می کنید ، پس از راه اندازی آن اقدام به یک طرف قیمت را تجربه کرد. روند صعودی کمی دیرتر از Monero آغاز شد.

در اواسط سال 2017 ، قیمت در مقایسه با دلار آمریکا شروع به افزایش کرد. در نمودار قیمت مشاهده می کنید که با قیمت بیت کوین در طول سال مطابقت داشته است. با افزایش بیت کوین ، Zcash نیز افزایش یافت. وقتی بیت کوین سقوط کرد ، Zcash نیز سقوط کرد. به همین دلیل خط نارنجی نشان دهنده عملکرد Zcash در برابر بیت کوین در طول عمر سکه تاکنون تقریبا ثابت مانده است.

در زیر می توانید تاریخچه کامل قیمت Zcash را مشاهده کنید.

Zcash vs Monero: نمودار مقایسه

تاسیس شد کل عرضه نهایی کل واحد در زمان نوشتن مقاله قیمت فعلی به دلار آمریکا بالاترین قیمت در USD الگوریتم استخراج زمان مسدود کردن معدن معاملات در هر ثانیه
مونرو آوریل 2014 18،400،000 (+ 0.3 XMR / دقیقه) 16،180،000 119.98 دلار 494 دلار CryptoNote 2 دقیقه پردازنده گرافیکی / پردازنده از نظر تئوری نامحدود
زکاش اکتبر 2016 21،000،000 4،240،000 150.79 دلار 876 دلار Equihash 2.5 دقیقه پردازنده گرافیکی / پردازنده بین 6 تا 26

Zcash vs Monero: نتیجه گیری

بنابراین ، همین این راهنمای Zcash vs Monero تمام شده است! امیدوارم هر دو مورد سرگرم کننده و آموزنده باشد. من بارها را در راهنما پوشش داده ام. احتمالاً بهتر است خلاصه ای از آنچه باید یاد گرفته باشید داشته باشید:

  • اصول Zcash vs Monero.
  • اهداف Zcash و Monero.
  • سرعت معاملات آنها.
  • تصویب Zcash و Monero.
  • مسائل مقیاس پذیری پیش روی هر تیم.
  • تاریخچه بازار Zcash vs Monero.

حالا که کار ما تمام شد ، نظر شما در مورد Zcash vs Monero چیست؟ فکر می کنید در آینده یک سکه به سکه حریم خصوصی تبدیل شود؟ یا ، فکر می کنید این دو می توانند با هم وجود داشته باشند؟ ما دوست داریم افکار شما را بشنویم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector