Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: NXT چیست؟ بستر بلاکچین نسل دوم

بنابراین در حالی که بسیاری از شما شروع به کشف ارزهای رمزپایه و سکه های دیجیتال کرده اید ، فناوری بلاکچین سریعتر از آنچه تصور می کنید رشد می کند. اگرچه بیت کوین ، اتریوم و ریپل اکثریت ارزش بازار را دارند ، اما ارزهای رمزپایه ای وجود دارند که با فناوری ها ، ایده ها و نوآوری های جدید می درخشند. و ، NXT ، ارز رمزنگاری شده 2.0 یکی از آنهاست. اما ، NXT چیست?

Nxt – داده های خود را داشته باشید ، نام ، پرونده ها ، IP ، دارایی ، تجارت ، بودجه ، آزادی و جهان را کنترل کنید

در نوامبر 2013 راه اندازی شد, NXT یک شبکه پرداخت است و یک رمزنگاری منبع باز که توسط توسعه دهنده نرم افزار ناشناس BCNext ایجاد شده است.

NXT یک شبکه بلاک چین پیشرفته است که به منظور افزایش قابلیت افزایش ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ، اتریوم و غیره ساخته شده است. موضوعات مرتبط با ارزهای رمزپایه محبوب ، مقیاس پذیری و کارایی هستند.

مقیاس پذیری- Proof Of Work در بیت کوین سرعت انجام معامله در یک شبکه را در هر زمان کاهش می دهد یا محدود می کند.

بهره وری: کارآیی فرآیندی است که برای تأیید معاملات لازم است. در حال حاضر ، مقدار زیادی انرژی و برق وجود دارد که شبکه بیت کوین را به روشی مناسب حفظ می کند. بنابراین ، اگر حجم معامله افزایش یابد ، همزمان استفاده از نیرو نیز افزایش می یابد.

NXT به عنوان اولین بلاک چین شناخته شده است که پروتکل سهام را برای دستیابی به اتفاق نظر در معاملات ارائه می دهد. (یک منبع ثابت از پول وجود دارد و هیچ فرآیند استخراج مانند بیت کوین وجود ندارد.) POS توانایی کنترل تعداد معاملات را دارد و مسئله کارایی را حل می کند.

NXT Platform چیست؟

اعتبار تصویر: NXT

NXT کاملاً متفاوت از سایر ارزهای رمزپایه 1300 است و از ابتدا در JAVA کدگذاری می شود. در کنار این ، با م componentsلفه های محدود کننده مختلفی که آن را به شبکه ای بسیار ایمن از اشکالات و هکرها تبدیل کرده است.

این هدف با انقلابی كامل در صنایع حاكمیت ، سرمایه گذاری گسترده و فن آوری مالی از طریق نه تنها تهیه ارز رمزنگاری شده NXT ، بلكه همچنین دستیابی به بلاكچین و فناوری مرتبط با آن.

این به کاربران آزادی کامل می دهد تا برنامه های خود را ایجاد کنند.

NXT همچنین دارای یک ویژگی Exchange Asset ، بازار و سیستم پیام رسانی یکپارچه است که می تواند توسط کاربران برای ایجاد ارزهای جدید در سیستم مورد استفاده قرار گیرد..


تاریخچه NXT

ایده راه اندازی NXT ابتدا مطرح شد bitcointalk.org وقتی تقریباً 21 بیت کوین را برای تأمین بودجه جمع آوری کرد.

در 28 سپتامبر 2013 ، یکی از اعضای Bitcointalk.org یک بخش تالار گفتمان ایجاد کرد که از راه اندازی NXT به عنوان “ارز رمزپایه نسل دوم” خبر داد و درخواست کمک های مالی کم برای تعیین توزیع سهام اولیه کرد. جمع آوری کمک در 18 نوامبر 2013 بسته شد ، و بلوک در 24 نوامبر 2013 منتشر شد.

این بلوک نشان داد که این مبلغ 1،000،000،000 سکه به 73 سهامدار در همان نسبت سهم اولیه خود توزیع کرده است. کد کامل منبع در سال 2014 منتشر شد و از آن زمان ، بسیاری از معامله گران و توسعه دهندگان علاقه به NXT پیدا کرده اند.

بعداً ، در 9 نوامبر سال 2015 ، رسانه فارلا وب پروژه ای را در NXT Asset Exchange آغاز کرد. و ، در سال 2016 ، NXT مجموعه کاملی از الگوهای معامله هوشمند را راه اندازی کرد.

شبکه NXT به مدت شش سال با موفقیت در حال اجرا است ، تیمی قدرتمند و بنیادی دارد.

ویژگی های NXT

برای درک بهتر nxt چیست ، بیایید ویژگی های اصلی پلت فرم blockchain را مرور کنیم.

5 ویژگی اصلی NXT شامل موارد زیر است:

  1. تبادل دارایی: درست مانند سایر ارزهای رمزپایه ، NXT Asset Exchange یک نرم افزار همتا برای همتا است که امکان تجارت غیرمتمرکز ، سریع و کاربردی را فراهم می کند. اما این امر نیازی به ارسال دارایی به تجارت خارجی ندارد و همچنین توانایی انجام طیف گسترده ای از سرمایه گذاری ها را دارد.
  2. سیستم پولی: این نسخه در نسخه 1.4.8 ارائه شد و سیستمی است که به شما امکان می دهد توکن های معروف به ارز را ساخته و معامله کنید. ارزهای Monetary System برای تجارت در داخل سیستم و خارج از هسته NXT نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
  3. ابر داده: NXT Data Cloud به عنوان سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز داده شناخته می شود. این یک رکورد از تمام معاملات NXT نگهداری می کند و همچنین تعریف شده توسط کاربر را ذخیره می کند. یکی از مهمترین ویژگی ها این است که بلاکچین NXT یک رکورد دائمی است که به شما اجازه می دهد سوابق قانونی مانند گواهینامه ها و قراردادها در آن ثابت بمانند.
  4. سیستم رای گیری: سیستم رای گیری NXT به دارندگان ارز اجازه می دهد تا به روشی اثبات رمزنگاری شده رای دهند. همچنین امکان ایجاد نظرسنجی های ساده را فراهم می کند و به معاملات اجازه می دهد تا روی تأیید و رد توسط کاربر کار کنند.
  5. کنترل حساب: با استفاده از ویژگی کنترل حساب ، می توانید حسابی ایجاد کنید که فقط با تأیید دارنده فعلی و دارایی مشخص بتواند تراکنش انجام دهد. همچنین امنیت حساب را افزایش می دهد و اطمینان حاصل می کند که فقط افراد خاص به وجوه دسترسی دارند.

تمام ویژگی های Nxt از طریق Client core Nxt و همچنین با Next API در دسترس هستند.

Nxt چگونه کار می کند?

Nxt روی فرآیند معروف به جعل کار می کند. این متکی به هزینه معامله ای است که برای پاداش دادن به ماینرها از سیستم عامل دریافت می کند.

حداقل هزینه برای هر معامله Nxt 1 Nxt است. برای شروع ، کاربر نیاز به خرید سکه Nxt دارد. وقتی سکه را خریداری کردند ، مجبورند کیف پول درست کنند و آن را روی رایانه شما نصب کنند. سکه را به کیف پول ارسال کنید و اجازه دهید تا برای شبکه اجرا و جعل شود.

کاربران همچنین می توانند با تجارت با ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای رمزنگاری شده ، نشانه هایی کسب کنند.

محصولات و ابزارهای Nxt

Nxt Blockchain Platform

این یک پلت فرم باز است که طیف گسترده ای از موارد را به شما ارائه می دهد ، که می توانید با استفاده از بلاکچین انجام دهید. NXT دارای مجموعه ای چشمگیر از توابع است که از قبل در نرم افزار موجود است.

با گذشت زمان ، توسعه دهندگان Nxt همانطور بلند شدند جلوریدا (استارتاپ مستقر در هلند). برای کاربرانی که بلاکچین را به عنوان گزینه ندارند ، Jelurida مجوز نسخه خصوصی نرم افزار Nxt را به آنها ارائه می دهد. و برای پروژه های باز ، یک بسته ایجاد بلاکچین وجود دارد که به صاحبان پروژه اجازه می دهد تا بلاکچین جدید را بر اساس کد راه اندازی کنند.

توسعه دهندگان از فناوری IP برخوردار بودند و تصمیم به ایجاد جانشین Nxt گرفتند ، معروف به آردور.

بستر های نرم افزاری Blockchain Ardor

Ardor NXT چیست

اعتبار تصویر: Ardor

این جانشین نرم افزار Nxt است که به تمام موضوعات بلاکچین می پردازد. به گفته جلوریدا ، این یک اکوسیستم است که بازیکنان می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. علاوه بر این ، دقیقاً مانند Nxt است و به عنوان یک نرم افزار منبع باز عمومی اجرا می شود.

Ardor جایگزین Nxt نخواهد شد اما ممکن است با آن همزیستی داشته یا نداشته باشد.

ایگنیس اولین زنجیره کودک است (زنجیره بلوکی سبک که امکان استقرار بلاک چین خود را فراهم می کند) در Ardor که با کاهش داده ها در یک زمان مشخص ، به کاهش مشکلات نفخ شکم کمک می کند..

سایر ابزارهای NXT شامل: تبدیل قیمت ، بلاکچین اکسپلورر ، بررسی اجمالی دارایی ، آمار Nxt و بررسی آرا.

نشانه های NXT

دو نوع رمز Nxt وجود دارد یعنی ارزهای رمزپایه Assets و Monetary System. این علامت ها نشان دهنده هر چیزی از جمله ایده ها ، سهام ، دارایی ، اوراق قرضه ، کالاها و هر آنچه شما ترجیح می دهید هستند. حتی ایده ها هم!

کاربران می توانند با استفاده از این نشانه ها دنیای واقعی را از دنیای دیجیتال به طور یکپارچه به هم متصل کنند. همچنین می توانید از طریق این سکه ها حق رأی نیز توزیع کنید.

Nxt ارز رمزپایه بعدی فوق العاده خواهد بود?

Nxt امکانات مختلفی را مشاهده کرده و همچنین راه حلهایی برای حل چالشهایی که فناوری بلاکچین با آن روبرو است ارائه داده است. آنها برنامه ها ، ابزارها ، محصولات مختلفی ایجاد کرده اند و همچنین با Jelurida به شکستن زمین ادامه داده اند.

آخرین نسخه آن همچنین سیستم پلاگین و قابلیت های چند امضایی را برای مشتری فعال کرده است. و با توسعه Ardor و Ignis ، ما هنوز هم می توانیم ارز رمزنگاری شده را زیر نظر داشته باشیم.

اما مانند هر ارز رمزنگاری شده دیگر ، آینده دقیق آن مانند همیشه نامشخص است. با این حال ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Jelurida, لیور یافا می گوید:

“به دوستانم اطمینان داشته باشید؛ NXT آینده درخشانی دارد ، تقریباً چهار سال است که وجود دارد و برای مدت طولانی وجود خواهد داشت. “

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector