چگونه وام های ترانسی نرخ بهره ثابت را به DeFi می آورند

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

چگونه وام های ترانسی نرخ بهره ثابت را به DeFi می آورند

محصولات transh و به طور خاص محصولات وام های tranche ، نوآوری های جدیدی هستند که نرخ بهره ثابت را به بدهی مبتنی بر DeFi می آورند. توسط Mattison Asher 4 فوریه 2021 ارسال شده در 4 فوریه 2021

وبلاگ گزارش DEFI Q4 2020 3 گزارش را بارگیری کنید

این بخشی از مجموعه مقالات ConsenSys Codefi’s Q4 2020 Ethereum DeFi Report است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردهای رمز دارایی ها و پرداخت ها ، بازارهای NFT ، نشانه های اجتماعی و اجتماعی ، وام های فلاش ، بیت کوین و Filecoin پیچیده ، پروژه های وام و موارد دیگر ، گزارش کامل را بارگیری کنید.

یک روند در DeFi برای مراقبت در Q1 2021 محصولات جدید tranche است که با هدایت آنها بارن بریج و مالی زعفران. علاقه قابل توجهی به این محصولات نشان داده شده است ، که تقریباً توسط BarnBridge’s اثبات شده است 500 میلیون دلار TVL فقط برای کشاورزی رمز مدیریت آن است. مهم است که تشخیص دهیم قراردادهای زعفران مالی حسابرسی نشده است. 

به طور خاص ، نوآوری در محصولات جدید وام دهی وجود دارد که به زودی وارد بازار می شود. ممکن است بپرسید یک محصول وام دهی چیست؟ یکی از بزرگترین موضوعات وام دهی مالی این است که نرخ بهره همیشه متغیر است ، به این معنی که دائماً در حال تغییر است. در حالی که ممکن است درآمد کسب کنید 6.7 AP APY امروز وام DA خود را در Aave وام دهید ، ممکن است این نرخ فردا 10٪ یا در هفته 1٪ باشد. نوسانات در این نرخ های متغیر مانع هر فرد یا موسسه ای می شود که به دنبال بازده قابل پیش بینی و پایدار در محصولات وام خود است. مبتکران در DeFi در حال طراحی راه حلی برای این مشکل هستند: تراشه ها. در ابتدایی ترین سطح ، یک tranche به شرح زیر عمل می کند: 

  • کاربران دارایی های دیجیتالی خود را در یک استخر واریز می کنند که نرخ ثابتی به آن متصل است. این مجموعه دارایی سپس از طریق پروتکل های وام مانند Aave یا Compound قرض داده می شود. 
  • وقتی کاربر در ابتدا دارایی های خود را واریز می کند ، کاربر این امکان را دارد که به Tranche A استخر یا Tranche B واریز کند. 
  • سپرده گذاران در Tranche A تضمین می کنند نرخ ثابت متصل به استخر را در یک بازه زمانی مشخص دریافت کنند. به عنوان مثال ، اگر استخر دارای بازدهی ثابت 10٪ APY باشد و 100 دلار به Tranche A واریز کنید ، 110 دلار (100 دلار اصل + 10 دلار سود) در یک سال دریافت خواهید کرد. 

بنابراین ، شما باید از خود بپرسید که چگونه می توان نرخ ثابت را برای سپرده گذاران Tranche A تضمین کرد وقتی مجموعه دارایی ها از طریق پروتکلی که فقط نرخ های متغیر ارائه می دهد ، وام داده می شود؟ آنجاست که دلالان سپرده گذاری در Tranche B وارد می شوند. سپرده گذاران در Tranche B به طور موثر در مورد آنچه فکر می کنند APY استخر باشد ، حدس می زنند. اگر نرخ بهره تحقق یافته پس از یک سال از 10٪ APY بالاتر باشد ، تمام سود اضافی تولید شده به سپرده گذاران Tranche B توزیع می شود. 

اما چه اتفاقی می افتد اگر نرخ بهره تحقق یافته کمتر از نرخ ذکر شده در استخر ، در این مورد 10 درصد باشد؟ به Tranche A هنوز 10٪ پاداش داده می شود ، اما در این سناریو نرخ بهره تحقق یافته شامل نرخ ذکر شده نمی شود. بنابراین ، برای جبران خسارت سپرده گذاران در Tranche A ، اصل سپرده ها در Tranche B کاهش می یابد. شما احتمالاً می توانید ببینید که چرا سپرده گذاران Tranche B اکنون دلالان نامیده می شوند!

وام های tranch تنها یکی از بسیاری از فناوری های نوآورانه جدید است که در DeFi در حال توسعه است. علاوه بر این ، وام های tranche نمونه ای از میزان ترکیب پذیری همه این نوآوری ها است. تیم هایی که این سیستم وام دهی را طراحی کرده اند از Comound یا Aave نیامده اند ، با این حال آنها یک محصول کاملاً جدید را در بالای پروتکل های وام موجود ساخته اند..

گفته شد ، خطرات ذاتی برای انعطاف پذیری قراردادهای هوشمند Ethereum وجود دارد. هرچه محصولات مالی مختلف به یکدیگر متکی باشند ، خطرات این محصولات به هم آمیخته می شوند. اگر یکی از پروتکل های اساسی از کار بیفتد ، خطری سیستمیک برای سایر محصولات مرتبط که با پروتکل تعامل دارند ایجاد می کند. سقوط بازار رمزنگاری در 12 مارس ، 2020 یک نمونه اخیر است. در طول 36 ساعت قیمت ETH به شدت کاهش یافت و باعث شد خزانه های MakerDAO غیرقابل دسترسی به دلیل تراکم شبکه ، که همچنین باعث شکست خطاهای قیمت شد و در نهایت میلیون ها ضرر برای کاربران داشت. 

آیا این محصولات tranche تکرار بحران مالی 2008 است?

به خصوص با توجه به بحران اوراق بهادار با پشتوانه رهنی که سقوط مالی سال 2008 را تسریع کرد ، نباید از خطر ذاتی دیگر در معاملات دارایی غافل شد. اوراق بهادار ناخواسته با پشتوانه رهنی به عنوان CDO دوباره بسته بندی شد و بیشتر فروخته شد.


تعداد کمی از این افراد پیش بینی می کردند که این محصولات ساختاریافته جدید چگونه با بازار اقتصاد مسکن روبرو می شوند. یکی دیگر از خطرهای بارز این محصولات tranche این است که آنها عمدتا انواع جدیدی از آنها هستند محصولات ساخت یافته توسط متخصصان غیر مالی ساخته می شود. ساخت محصولات یک عمل فوق العاده پیچیده است که معمولاً فقط باهوش ترین مهندسان مالی در بانک های سرمایه گذاری انجام می شود. انتقال درک قوی از چگونگی کارکرد این محصولات ساخت یافته در DeFi به فعالان بازار برای جلوگیری از ضررهای مالی قابل توجه ضروری است.

همانطور که گفته شد ، بسیاری از مشکلات مربوط به بحران مالی سال 2008 مربوط به آژانس های رتبه بندی بود که به طور نادرست به CDO ها رتبه بندی می کردند تا این که در مورد محصولات ساختاری خود مسئله ای وجود داشته باشد. از آنجا که هیچ آژانس رتبه بندی در DeFi به طور نادرست این محصولات ساخت یافته را رتبه بندی نمی کند ، خطر رتبه بندی ناموفق در این زمان وجود ندارد. 

DeFiEthereumGovernanceLendingMetaMaskTranche Newsletter برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map