Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

برای جریان اصلی بلاکچین ، DeFi راهگشا است

وبلاگ 1NewsDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

برای جریان اصلی بلاکچین ، DeFi راهگشا است

توسط Nicole Adarme 8 آوریل 2020 ارسال شده در 8 آوریل 2020

رسانه اجتماعی عمومی 1200 215 628

یک انتقاد که اغلب از ارزهای رمزپایه و فناوری بلاکچین زیربنای آنها شنیده می شود ، کمبود موارد استفاده عملی برای کاربرد آنها در دنیای واقعی است. فراتر از برخی کافه های خاص ، تعداد کمی از خرده فروشان ارزهای دیجیتال را به دلیل دشواری تبدیل به فیات ، زمان و انرژی مورد نیاز برای تبدیل و دریافت سکه و ترس آشکار مربوط به نوسان قیمت قبول می کنند (کسی نمی خواهد بفهمد که بیت کوین هایی که آنها یک سال پیش برای خرید آن پیتزا استفاده می کردند اکنون میلیون ها ارزش دارد). علی رغم صحبت های زیاد ، بانکداران و سرمایه گذاران نهادی به ویژه با کمبود نظارت نظارتی و عدم تکامل بیت کوین به عنوان یک واحد حساب ، واسطه مبادله یا ذخیره ارزش ، خصوصاً در رویکرد خود محافظه کار باقی می مانند ، البته به دلیل عدم وجود منظم پاسخگویی و ضمانت های بانک مرکزی.

در حالی که بسیاری از این نگرانی ها همچنان معتبر هستند ، ظهور DeFi شروع به تولید یک خط لوله از کاربردهای بسیار واقعی می کند. DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز ، در حال بازآفرینی ابزارهای مالی سنتی مانند وام و حسابهای سودآور در معماری است که از اشخاص ثالث و سیستمهای متمرکز عاری است. به عنوان یک صنعت ، DeFi به سرعت در حال رشد است – به یک معنا ، خیلی سریع: جریان مداوم ابزارها و سیستم عامل های جدید باعث می شود توسعه خیلی نازک در چندین فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه پخش شود. گزارش اخیر کاربر DeFi به سفارش ConsenSys Codefi در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه و DeFi چند افسانه را از بین می برد. اولاً ، معلوم می شود که انگیزه افراد صرفاً از حدس و گمان و سود بالقوه نیست. دارندگان ارزهای رمزپایه (یا همانطور که به آنها اشاره می شود) اغلب به فناوری زیربنایی و نحوه استفاده از آن برای ابزارهای عملی علاقه مند هستند. هودلرها به صورت آنلاین مباحث را دنبال می کنند و به هر کجا که ساختمانی رخ دهد می روند. هنگامی که آنها DeFi را کشف کردند ، مداحان در هنگام آزمایش برای یادگیری و رشد احتیاط می کنند. کاربران قبل از سرمایه گذاری در هر چیزی بیشتر ، پروتکلی را با مقدار کمی امتحان می کنند.

یک برنامه DeFi را به عنوان مثال در نظر بگیرید: موقعیت های بدهی وثیقه دار. این قراردادهای هوشمندی است که با زنجیره بلوک Ethereum اجرا می شوند. نوزده از هر 20 CDP صرفاً برای اهداف آزمایشی باز می شوند. از کجا می دانیم؟ زیرا ارزش آنها زیر 0.0058 ETH ، معادل کمی بیشتر از یک دلار است (در زمان ارائه این مقاله). 

در همان زمان ، نهنگ های رمزنگاری (سرمایه گذاران اولیه و افرادی که توکن های دیجیتالی مورد استفاده را ساختند) مشتاق استفاده از CDP در مقیاس هستند. به همین دلیل ، طبق نظر ConsenSys Codefi ، 5٪ CDP باقیمانده به طور متوسط ​​با بیش از 1000 ETH (4.5 میلیون دلار آمریکا) وثیقه گرفته شده است.. 

CDP به عنوان جایگزینی برای دستگاه های سنتی سنتی کند ، گران و ناکارآمد ، که در آن انتقال پول بین حساب ها به طور معمول سه روز کاری طول می کشد ، تقاضا دارند. DeFi معاملات فوری و تغییرناپذیر را با هزینه بسیار کم و بدون اشخاص ثالث متمرکز فراهم می کند. 


همراه با گیک های فناوری و نهنگ های رمزنگاری ، DeFi توسط افراد عریض تری نیز آزمایش می شود که به طور طبیعی در هنگام قرار دادن پول خود با سیستم های جدید غیرقانونی ، رزرو بیشتری دارند. اعتماد مانع شماره 1 کاربران خرده فروشی DeFi است. از این گذشته ، کلمه اعتبار از لاتین “credere” گرفته شده است – باور کردن. بدون اعتماد یا اعتقاد به یک سیستم و زیرساخت های اساسی آن ، هیچ پایه ای برای مشتریان وجود ندارد.

با توجه به اینکه DeFi همچنان خطرناک تلقی می شود – به طور کلی رمزنگاری – ایجاد اعتماد به ترکیبی از آموزش و آزمایش نیاز دارد. تبلیغات منفی پیرامون هک ها و از دست دادن کدها باعث می شود کاربران قبل از قرار دادن سرمایه خود در سکه ، وقت خود را برای تحقیق و آزمایش سیستم ها بیشتر کنند..

در طول مراحل مرحله ای ورود به سیستم DeFi ، کاربران بطور مداوم رزروهای خود را آزمایش می کنند و اشکالات احتمالی در برنامه نویسی توسط انسان را که می تواند منجر به هک شود ، بررسی می کنند (همانطور که در MakerDAO اتفاق افتاده است). تعیین قابلیت اطمینان یک پروتکل به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله ماهیت مشترک اینترنت یا Web2.0. کاربران تجربیات خود را به اشتراک می گذارند ، جمع می کنند و بر روی داده ها و سوابق افراد دیگر ساخته می شوند. اگرچه ممکن است یک قرارداد هوشمند “بی اعتماد” باشد – تا آنجا که نیازی به اعتماد به هیچ انسانی نیست – کاربرانی که خود قادر به حسابرسی یک قرارداد نیستند از جامعه و افرادی که با آنها درگیر هستند اعتبار سنجی می کنند.

این را در دنیای بانکداری و مالی بزرگ اعمال کنید. بدون تردید با توجه به وضعیت سیستم های مالی غربی که طی چند دهه ساخته شده اند و با این وجود 2 میلیارد دلار در جهان بدون بانک باقی مانده است ، چشم انداز یک سیستم مالی غیرمتمرکز جایگزین جذابیت اصلی را دارد. DeFi این امکان را دارد که با استفاده از یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز و پروتکل ها ، عاری از بانک های مرکزی ، کارگزاران یا اشخاص ثالث ، به مردم امکان بدهی ، وام ، خرید و فروش محصولات و اوراق بهادار را بدهد. چنین م institutionsسسات و زیرساخت هایی با نرم افزارهای غیرقابل برگشت و قابل انعطاف و “کد به عنوان قانون” جایگزین می شوند. کاربران و طرفین آنها بر اساس شرایط خود تعامل می کنند و به کسانی که تعامل را انتخاب می کنند اجازه می دهند. 

موانع گسترده ای در ایجاد اعتماد وجود دارد – نه تنها در خود فناوری بلکه در انسانهایی که آن را برنامه ریزی می کنند. با این حال ، ما همچنان شاهد شکستن موانع در اثر استفاده موثر از فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه هستیم. DeFi به طور فزاینده ای بر شبکه ها و سیستم های مالی مستقر بر سیستم های پولی ما تأثیر می گذارد. ابزار ساخت آینده مالی در اختیار ماست.

برای یافته های بیشتر به جدیدترین گزارش تحقیقات کاربر DeFi نگاهی بیندازید. 

برای جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector