Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در برابر فناوری های توزیع شده لجر (DLT): قسمت 1

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

Contents

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ بلاک چین

بلاکچین در برابر فناوری های توزیع شده لجر (DLT): قسمت 1

آنالیز مقایسه ای بین Ethereum ، Hyperledger Fabric و R3 Corda. توسط ConsenSys 5 آوریل 2018 ارسال شده در 5 آوریل 2018

زنجیره بلوک Ethereum در مقایسه با فناوری های دفتر توزیع شده مانند Hyperledger Fabric یا R3 Corda ، شباهت ها و تفاوت ها را حفظ می کند. در ارزیابی های مستدل از بلاکچین و سیستم عامل های توزیع شده دفتر و ارزش آنها برای شرکت ، دسته بندی سیستم عامل ها بر اساس عملکرد و ویژگی های اصلی آنها مفید است. از آنجا که بلاکچین ها از اصول رمزنگاری و پیکربندی داده ها بدست آمده اند ، قابلیت های خاصی را می توان در یک سیستم پایگاه داده هماهنگ تکرار کرد ، در حالی که سایر عملکردها فقط در یک محیط واقعی بلاکچین امکان پذیر است.

در این مقاله ، ما ویژگی های اساسی کسب و کار را برای سیستم عامل های اصلی شرکت از جمله Ethereum ، Hyperledger Fabric و R3 Corda ارزیابی خواهیم کرد از نظر محل نفوذ نرم افزار و چگونگی بهینه سازی سیستم ، خواه از طریق سیستم های توزیع شده سنتی یا مبتنی بر بلاک چین معاصر.

پارچه r3 اتریومشکل 1: مرزبندی فناوری اساسی.

به طور خاص ، ما بر روی سه زمینه اصلی عملکرد تمرکز خواهیم کرد:

  • هماهنگی داده ها. چگونه اطلاعات و اعتماد در سیستم بهتر توزیع می شود و بین ذینفعان تخصیص می یابد
  • لایه های انگیزشی داخلی رمزنگاری. چگونه یک سیستم بایگانی می شود تا ذینفعان و کاربران مختلف بر اساس انگیزه های اقتصادی انگیزه لازم را برای اطمینان از عملکرد یک سیستم بگیرند. تئوری بازی و طراحی مکانیسم.
  • ادغام در کالای دیجیتال دارایی ها. چگونه سیستم ها می توانند در اقتصاد کالاهای دیجیتال ادغام شوند. در برخی خصوصیات اسمی این امر به عنوان اقتصاد رمز شناخته می شود

اهداف اصلی بلاکچین: کسب و کارها با این فناوری می خواهند به چه چیزی برسند?

بلاکچین هایی مانند Ethereum اهداف مشابهی با همتایان دفتر توزیع شده خود دارند. شناسایی هدفی که مشاغل امیدوارند با استفاده از فناوری بلاکچین به آن دست یابند می تواند یک رویکرد چالش برانگیز باشد ، زیرا مانند اینترنت در دهه 1990 ، مشاغل هنوز نمی دانستند که چگونه از ابزار قدرتمند استفاده کنند. امروزه به طور مشابه ، شناخته شده است که فناوری بلاکچین قادر به ایجاد توابع مختلف است ، اگرچه چگونگی طراحی این توابع در یک راه حل تجاری ، نیاز به بینش و ارزیابی بیشتری از توانایی های اساسی دارد.

سه محور اصلی بررسی شده – پردازش و هماهنگی داده ها ، سوابق قابل اعتماد و تغییرناپذیر و دیجیتال سازی دارایی ها – به اندازه کافی گسترده هستند تا بتوانند قابلیت استفاده اولیه یک بلاکچین را کپسول کنند و در عین حال امکان برون یابی بیشتر این توابع را در سناریوهای تجاری فراهم کنند. با بحث در مورد این سه جنبه ، می توان معنای اصلی دلیل وجود یک نهاد تجاری برای استفاده از این فناوری را فهمید.

پردازش و هماهنگی کارآمد اطلاعات

اگر بهبود طراحی سیستم توزیع شده یا هماهنگی پایگاه داده تنها هدف یک پروتکل یا پلتفرم باشد ، شاید لزوماً بلاکچین مورد نیاز نباشد. سیستم عامل های بلاکچین به طور سنتی مفاهیم هماهنگی بهتر داده ها و سازوکارهای اجماع توزیع شده ای را که در آن داده ها از طریق یک بستر فناوری تسهیل و انتقال می یابند ، گسترش می دهند. در حالی که مفید است ، بخش قابل توجهی از این صفات عملکردی مورد نظر را می توان از طریق هماهنگی بهتر یک پایگاه داده مرکزی یا بهبود سیستم های توزیع شده به دست آورد. در این تحقیق ، تعیین میزان تلاش سیستم عامل ها و پروتکل ها برای بهینه سازی عملکرد هماهنگی داده های موجود در مقابل اجرای قابلیت های جدید بلاکچین ضروری است. بلاک چین ها برای مواردی فراتر از هماهنگی پیشرفته داده طراحی شده اند.

ثبت غیرقابل تغییر / مطمئن محصولات و معاملات


تز اصلی در مورد اینکه چرا به blockchains احتیاج داریم که حول مفهوم دیجیتالی سازی اعتماد شکل گرفته است. موضوعی که توسط Andrew Keys از ConsenSys تبلیغ شده این است که “همانطور که اینترنت منجر به دیجیتالی شدن اطلاعات شد ، بلاکچین ها منجر به دیجیتالی شدن اعتماد و توافق نامه ها می شوند.” این تز معنادار اخلاقی است که بلاکچین ها امیدوارند به آن برسند و در عین حال راه را برای راهی بیشتر هموار می کند. متغیر اضافی رقمی سازی مقدار است. وقتی ارزش به اعتمادی که در سیستم اعمال می شود متصل شود ، ساختارهای تراز و سازوکارهای خاص بر رفتارهای مناسب درون یک سیستم تأثیر می گذارد و انگیزه ایجاد می کند ، و در نتیجه یک بستر قوی ایجاد می شود..

غالباً چنین اتفاقی می افتد که در هنگام طراحی سیستم ، تغییرناپذیری به طور مترادف با اعتماد استفاده می شود ، به این دلیل که سیستم تغییرناپذیر است ، اطمینان می یابد که چیزهای بد مجازات نخواهند ماند. اگرچه در ارزیابی پروتکل بستر های نرم افزاری ما ، ارزیابی مکانیسم های چگونگی اجرای یک سیستم قابل اعتماد برای اطمینان از یک مدل تجاری که می تواند برای کاربران یک سیستم عامل مفید باشد (کاوش بیشتر از طریق اقتصاد رمزنگاری) مهم است..

دیجیتالی شدن دارایی ها

دیجیتالی کردن کالاها و دارایی ها برای اکثر سیستم عامل های بلاکچین یا دفتر توزیع شده هدف اصلی محسوب می شود. اگر مشاغل به دنبال دیجیتالی کردن دارایی ها هستند ، دفتر توزیع شده یا هماهنگی پایگاه داده می تواند برخی از قابلیت ها را ارائه دهد ، اگرچه در مورد دسترسی این کالاهای دیجیتال باید توجه زیادی کرد. از آنجا که پایگاه داده های هماهنگ اساساً به طور متمرکز از طریق الگوی نرم افزاری قدیمی در بین گروه یا زیرگروه طرفین توزیع می شوند یا توزیع می شوند ، سطح دیجیتالی شدن ممکن است بر اساس آزادی که از طریق بستر دیجیتال سازی فراهم می شود ، محدود شود. در حالی که مفهوم دیجیتالی کردن کالاها مانند یک فرآیند ساده به نظر می رسد ، پویایی های مختلف انگیزه ها و استدلال های اقتصادی در مورد چگونگی دیجیتالی شدن کالاهایی مانند املاک و مستغلات ، توجه انسان یا حتی برق نیاز به بررسی قابل توجهی دارد که چه نوع سیستم عامل مسئول دیجیتالی شدن است سیستم عامل های فروشنده در موارد مختلف “قفل کردن فروشنده” و اتکا به یک سیستم عامل مرکزی را نشان می دهند.

ثبت و ثبت مانند سیستم های عنوان و زنجیره های تأمین نیز از طریق یک سیستم دفتر توزیع شده امکان پذیر است ، اگرچه سطح متقابل آنها با یک لایه انگیزه اقتصادی اگر به یک سیستم اختصاصی بسته متکی باشد ، و گسترش آن دارایی ها به یک اکوسیستم دیجیتال یا بازار نسبتاً محدود است. اگر بر اساس ریل بسته باشد ، به شدت متوقف می شود. یک سیستم بازار آزاد که به طور کامل از جنبه های مختلفی که بازار آزاد قادر به ارائه آن است استفاده کند ، برای تسهیل کالاهای دیجیتالی واقعی در یک اکوسیستم دیجیتال که به طور مداوم در حال توسعه است ، ضروری است..

ارزیابی ویژگی های هماهنگی پایگاه داده

هماهنگی پایگاه داده: مشخصات

در حالی که تجزیه و تحلیل عمیق بر روی ویژگی های این سیستم عامل ها از نظر ویژگی هایی مانند تغییرناپذیری ، امنیت ، مقیاس پذیری ، مدیریت پذیری و عملکرد انجام شده است ، با درک پایه هایی که معماری ها بر اساس آنها ساخته شده است ، می توان موارد بیشتری را تشخیص داد.

ابزارهای زیادی برای هماهنگی مناسب داده ها در سیستم های توزیع شده اختراع و اجرا شده است. یک مثال می تواند تأکید زیاد بر ابزارهایی مانند Hadoop و گروه های مختلف در این اکوسیستم از جمله Spark ، Hive و Zookeeper باشد. اعتماد به این محصولات ادغام سنگینی از ابزار و پروتکل های سیستم توزیع شده را نشان می دهد. شباهت های بیشتر را می توان در پروتکل هایی مانند Tendermint ، یک موتور اجماع BPFT که با ویژگی های مشابه ابزارهایی مانند Apache Zookeeper طراحی شده است ، نشان داد. در داخل نیز تحقیقاتی در راستای پایگاه داده های تأمین منابع رویداد که می تواند چندین عملکرد مورد نظر از یک سیستم هماهنگ اشتراک داده را تکرار کند.

از طریق ارزیابی ابزاری مانند Apache Kafka و اینکه چگونه سرویس جریان داده قادر به دستیابی به میزان قابل توجهی از توان عملیاتی در یک محیط سازمانی است ، می توانیم تفاوت عملکردی بین بلاکچین و دفتر توزیع شده را براساس انواع مختلف وابستگی به این هماهنگی و بهینه سازی پایگاه داده مشخص کنیم. ابزار از نظر مفاهیم بنیادی. پیاده سازی های Ethereum از جمله پلاسما با استفاده از ابزارهایی مانند MapReduce برای تقویت ویژگی های خاص نقشه برداری در بالای یک مدل مبتنی بر UTXO و حساب و در عین حال کاهش اجزای سازنده به اثبات مرکل ، اگرچه مهم است که درک کنیم لایه پایه پروتکل هنوز به اتریوم متکی است. به عنوان زنجیره بلوک ریشه. با تجزیه این جزئیات ، می توان بینش بیشتری در مورد چگونگی ارزیابی بهینه ویژگی های فناوری این سیستم عامل های نرم افزاری کسب کرد.

هماهنگی داده ها: مقایسه بستر های نرم افزاری

پارچه هایپرلجر

از طریق شیرجه رفتن عمیق به معماری پارچه, می توان تشخیص داد که این پلتفرم یک محیط توسعه پیچیده را ایجاد کرده است که متمرکز بر اجازه دادن به توان عملیاتی برتر بر اساس تنظیمات دقیق معماری نرم افزار برای عملکرد بهینه در یک محیط سیستم توزیع شده است. حرکت کد زنجیره ای بین مشتری و شبکه ای از گره های نظیر تأیید شده توزیع شده به همراه مکانیسم های معامله و انتقال رسیدهایی که سیاست های تأیید را برآورده می کنند ، در سیستم بسته موثر است ، در حالی که پروتکل شایعاتی که معاملات را در کانال های خصوصی منتشر می کند ، امکان هماهنگی بین مجموعه داده های بزرگ در حالی که زیرساخت ها قوی و توانمند هستند ، باید در مورد چگونگی طراحی معماری برای ایجاد ساختارهای هماهنگی چند جانبه که در نهایت ممکن است فاکتوریل کانالهایی در شبکه وجود داشته باشد که مدیریت آنها دشوار است ، باید در نظر گرفته شود..

معماری پارچه هایپرلجرشکل 2: معماری پارچه هایپرلجر این شکل برخی از پیکربندی های معماری Fabric و چگونگی سازماندهی اجزا را در سیستمی طراحی شده برای پردازش اطلاعات پیشرفته و حداکثر توان تراکنش نشان می دهد..

ایده اصلی این است که کانال ها فرصت هایی را برای انتقال معاملات در داخل سیستم عامل فراهم می کنند. در بررسی معماری ، عملکرد سفارش گره های سرویس (OSN) برای ثبت معاملات در سرویس سفارش Apache Kafka است. در اکوسیستم جریان داده ، کافکا ابزاری قدرتمند با قابلیت افزودن اشکال مختلف معاملات به خوشه های جداگانه کافکا و در نهایت پارتیشن بندی است..

در این تنظیمات ، داده ها می توانند در بین خوشه ها توزیع شوند تا یک بستر ذخیره سازی توزیع شده فرموله شود که می تواند ساختارهای داده را که گاهی به عنوان “بلوک” یا حباب در تعریف Fabric از “حالت” در متن کلید خود ثبت می شود ، ضبط کند / پیکربندی فروشگاه ارزش. تصوری که باید در این چارچوب نرم افزار تصدیق شود این است که همه شرکت کنندگان و ساختارهای داده در این اکوسیستم بومی هستند زیرا عملکرد آنها در درجه اول در کنار سایر کاربران در این اکوسیستم نرم افزار است.

شکل 3 Apache Kafkaشکل 3: آپاچی کافکا

در واقع پارچه از زیر بنای نوع دفتر استفاده می کند که فروشگاه های داده های متصل به هش را به کار می گیرد ، اگرچه باید تشخیص داد که پیکربندی هش ها از طرح معماری اصلی وابسته به سیستم بلاکچین مشتق شده از بیت کوین یا اتریوم پیروی نمی کند. در حالی که لکه های داده به صورت دسته ای قرار می گیرند و برای ایجاد یک پیوند هش از تراکنش ها ، رویدادهایی را تحویل می دهند ، باید درک کرد که این فرایند لزوماً داده ها را به حالت دولت تغییر نمی دهد. در عوض ، بلوک ها به گونه ای پیکربندی شده اند که اطلاعات در ساختار نوع پایگاه داده با موارد مختلف هش ذخیره می شوند.

در اکوسیستم Fabric ، رویدادهای تحویل را بلوک می نامند در حالی که chaincode رویدادهای استقرار را طی می کند تا در نهایت داده ها را در بخشهای زنجیره ای ساختار سرویس سفارش ایمن کند. پیکربندی ساختار داده ها و ماژول های این سیستم قادر به امکان عبور تراکنشی است که از معماری پایگاه داده توزیع شده انتظار می رود ، اگرچه باید پذیرفت ، هماهنگی کد دارایی هنوز یک چالش است که در داخل به طور کامل حل نشده است. اکوسیستم پارچه به عنوان دارایی و ارزش لزوماً نمایش دیجیتالی ندارد که می تواند در دفتر کل هماهنگ شود.

R3 Corda

R3 Corda در محیطی ساخته شده است که ادعای بلاکچین را ندارد ، بلکه یک پایگاه داده غیرمتمرکز است که از اشکال مختلف پیکربندی مجدد ساختاری برای ایجاد سیستمی استفاده می کند که در درجه اول توسط بانک ها و سایر موسسات برای فرآیندهای آنها استفاده می شود. این پلت فرم به شدت از مدل UTXO استفاده می شود که در معاملات بیت کوین استفاده می شود ، جایی که دولت با مجموعه ای از ورودی ها و خروجی ها تعریف می شود و تنظیمات متفاوت ورودی ها می تواند وضعیت خروجی را تعیین کند.

چارچوب معماری R3 Corda متکی به یک ساختار گره ای است که به زیر مدولهایی موسوم به دفاتر اسناد رسمی متکی است که به حفظ اعتبار شبکه ای مشابه ساختارهای اعتبارسنج در سیستم عامل های دیگر که عملکرد اجماع را انتزاع می کنند ، کمک می کند. گره ها با پایگاه داده های رابطه ای همراه هستند که در ساختار داده اضافه می شوند و امکان پرس و جو با استفاده از SQL را دارند. ارتباط معامله در پروتکل های فرعی تحت عنوان جریان محدود می شود.

این جریانات با معماری کانال قابل مقایسه با Hyperledger Fabric است که در آن تنها اشخاص محرمانه در معاملات قادر به دسترسی به اطلاعات هستند. کلاسها دچار دگرگونیهایی می شوند که منجر به ایجاد ماشینهای دولتی می شود که الیاف یا روالهای مشترک نامیده می شوند. این معماری به جریاناتی متصل است که با جریانهای فرعی ارتباط برقرار می کنند و با کتابخانه هایی از جریان که در محدوده سیستم عامل عملکردهای از پیش تعریف شده ای دارند ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این ، یک لایه هویت مستقل در Corda وجود دارد که درجات مختلفی از کنترل دسترسی را در شبکه کلی امکان پذیر می کند.

در حالی که R3 Corda به صراحت اعلام کرده است که قصد ایجاد زنجیره بلوکی را ندارد ، باید توجه داشت که پیکربندی مجدد مفهوم پایگاه داده توزیع شده به یک پایگاه داده غیرمتمرکز کاملاً متکی بر سیستم های پایگاه داده سنتی است. در حالی که این سیستم در اطراف ساختارهای داده جدید و ترکیبات مختلفی از چگونگی سازماندهی یک سیستم توزیع شده است ، تخصیص داده ها را در ذهن دارد و راه های مختلفی را برای بهینه سازی عملکردهای سیستم توزیع داده پیدا می کند. یکی از مواردی که باید به خاطر داشته باشید این است که از آنجا که سیستم به جنبه های خاصی از هماهنگی داده ها در محدوده یک معماری خاص محدود می شود ، ادغام در سیستم های واقعی بلاکچین فدا شده است زیرا مدولار بودن و قابلیت همکاری برای طرح اصلی اجرا نشده است.

r3 گردش کار cordaشکل 4: گردش کار R3 Corda. گردش کار معاملات در Corda و نحوه جابجایی حالت های ورودی و خروجی از طریق سیستم و ضمیمه شدن مستندات به روند گردش کار.

اتریوم

اکوسیستم اتریوم از ترکیبی از اکوسیستم های بلاکچین خصوصی و بلاک چین عمومی ساخته شده است. زنجیره عمومی جایی در نزدیکی توان عملیاتی و پردازش داده ها ندارد که در متن هماهنگی داده ها توضیح داده شده است ، بنابراین نباید براساس این قابلیت ها ارزیابی شود. هنگام ارزیابی این جنبه از Ethereum ، ساختن تفاوت های ظریف مختلف توپولوژی شبکه در نمونه های خصوصی Ethereum منطقی ترین است..

کاغذ زرد اتریوم قاطعانه مجموعه ای از مشخصات را در مورد آنچه که Ethereum را تشکیل می دهد و همچنین جزئیات فنی پایگاه کد را تصویب می کند. با توجه به این پایبندی دقیق به نقشه های این پروتکل ، چنگالهای Ethereum و همچنین پیاده سازی کنسرسیوم ، شبیه بستر اصلی هستند که فناوری بر اساس آن ساخته شده است. در واقع ، همان مشخصات به طور مداوم است چه در اثبات کار ، اثبات اقتدار یا اثبات اجرای سهام زیرا پروتکل ها از فرزندان همان مشخصات دستگاه مجازی Ethereum (EVM) محسوب می شوند.

شکل 5 طراحی رمزنگاری اقتصادیشکل 5: طراحی رمزنگاری اقتصادی.

اثبات سهام Ethereum Casper

نمونه ای از لایه های انگیزشی رمزنگاری اقتصادی را می توان در انتقال Ethereum به اثبات سازوکار توافق سهام از طریق اجرای کاسپر مشاهده کرد. در حالی که اثبات کار ساختار انگیزه نظری بازی داخلی خود را دارد تا شرکت کنندگان را از فرماندهی شبکه منصرف کند ، اما انتقال به اثبات سهام حتی ساختارهای داخلی بیشتری برای ضدعفونی کردن مشارکت کنندگان از ایجاد ترفند یا تلاش برای ایجاد موارد جایگزین بلاکچین هنگام مواجهه با چنگال دارد. پروتکل staking یک محیط تحمل گسل بیزانس را ایجاد می کند که در آن اتر به مکانیسم اجماع متصل می شود. معنی این امر این است که افراد به یک پیوند وفاداری ملزم می شوند که در داخل سیستم رفتار شرافتمندانه ای داشته باشند.

اگر یک مهاجم قصد داشت کلاهبرداری کند یا سعی در کنترل مکانیسم اجماع داشته باشد ، پروتکل های مختلف مربوط به “الگوریتم های اسلشر” دارایی های اتر یا اوراق قرضه مهاجم را از بین می برد ، از این رو آنها را به دلیل اقدامات شرورانه مجازات می کند. در طراحی سازوکار مجازات ها ، میزان اتر تخریب شده به طور مداوم برنامه ریزی می شود تا با مقداری که یک مهاجم می خواهد بدست آورد و در آن تعادل حاصل شود ، متناسب باشد ، جایی که مهاجم هرگز نمی خواهد سیستم را به خطر بیاندازد..

Cosmos و Tendermint

کیهان همچنین در حال ساخت یک اکوسیستم است که متکی به مکانیزم اجماع Tendermint است که تا حد زیادی به الگوریتم های تحمل گسل بیزانس متکی است. این بستر به اعتبار سنجی هایی بستگی دارد که نقش مشابه استخراج کنندگان در شبکه بیت کوین را دارند. اعتبارسنجان دارای نشانه های ذخیره شده ای به نام Atoms هستند که برای ایمن سازی شبکه از طریق مکانیسم اثبات سهام مورد استفاده قرار می گیرند که متکی به اعتماد تولید شده توسط اعتبار سنج های پیوندی است. تعامل بین بازیکنان در اکوسیستم همچنین بیانگر یک ساختار نظری بازی است که در صورت محرز شدن پروتکل ، اعتبارسنجان می توانند نشانه های خود را از دست بدهند یا نشانه هایی را که به آنها تفویض شده است. با توجه به این طرح سپرده پیوندی ذینفعان در این سیستم ، سازوکار اجماع امکان ایجاد مکانیزمی برای ایجاد انگیزه در شبکه را فراهم می کند. این طراحی امنیتی امکان عملکرد صحیح رابط Blockchain Application (ABCI) ، پروتکل ارتباط بین Blockchain (IBC) و همچنین تعاملات متغیر بین مرکز و مناطق Cosmos را فراهم می کند..

پارچه R3 Corda و Hyperledger

نکته مهمی که باید به رسمیت بشناسید این است که R3 Corda و Hyperledger Fabric فاقد این لایه های تشویقی اقتصادی رمزنگاری شده در معماری نرم افزار خود هستند. با توجه به این واقعیت که معماری نرم افزار بر اساس الگوی متمرکز بر پایگاه داده توزیع شده طراحی شده است ، در اصل برای ترکیب لایه های بورس ارز بومی در چارچوب کلی طراحی نشده است. و به دلیل این تفاوت ذاتی در طراحی نرم افزار ، آنها هنوز کالیبره نشده اند تا بتوانند در اکوسیستم های چند زنجیره ای که قابلیت همکاری و هماهنگی با بسیاری از بلاک چین ها وجود دارد ، شرکت کنند. از آنجا که سیستم ها با حداکثر توان عملیاتی در نظر گرفته شده اند ، بر اساس ساخت اولیه این سیستم ها ، از طرح های معماری برای یک توپولوژی شبکه قابل همکاری با بلاکچین ها از جمله شبکه های اصلی بلاک چین نادیده گرفته شده است.

چرا طراحی مکانیسم رمزنگاری ضروری است?

ممکن است س askال شود که چرا یک لایه زیر ساخت اقتصادی رمزنگاری در طراحی نرم افزار ضروری است. آنچه این پارادایم ایجاد می کند ، لایه جدیدی از اعتماد و تغییرناپذیری است که می تواند در یک محیط محاسباتی بدون اتکا به موجودیت متمرکز وجود داشته باشد. ما ده ها سال است که در یک سرور مشتری و معماری پایگاه داده خاص نرم افزار می سازیم. کمپانی هایی مانند IBM ، Intel و Oracle قبلاً این مدل را به همراه سیستم ها و زیر سیستم هایی که پس از ایجاد اولیه ایجاد شده اند ، کامل کرده اند و این مدل ها هنوز در معماری های سیستم توزیع شده و همچنین سیستم های دفترچه توزیع شده با برچسب تازه استفاده می شوند. اگرچه این سیستم ها هنوز از جنبه های مختلف متمرکز هستند ، خواه از طریق یک نهاد مرکزی یا یک ساختار کنسرسیوم کارتل مانند که در آن انگیزه ها بر اساس اتکا به ذات خود به یک نهاد متمرکز بر خلاف یک ساختار تشویقی واقعی برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم تراز شوند..

یک سیستم غیرمتمرکز مسیرهای جایگزین مناسب برای دستیابی به اهداف خاص را در یک محیط نرم افزاری امکان پذیر می کند. معاملات اصلی که در این مبادله برجسته شده اند ، اعتماد در مقابل اعدام است. از آنجا که به یک سیستم متمرکز بزرگ اعتماد بهتری وجود دارد ، در نظر گرفته می شود که قابلیت اجرای بهتری دارد. ویژگی های سیستمی که در آن اعتماد و ارزش بدون تکیه بر یک نهاد متمرکز بزرگ قابل تخصیص است ، هرچند آنچه سیستم های بلاکچین امیدوار به القای آن هستند..

یک ایده که در برخی از جنبه های طراحی سیستم مورد حمایت قرار می گیرد این است که برای بهینه سازی یک سیستم ، لازم است که زیر سیستم ها را نیز بهینه نکنیم. معنی این امر این است که هماهنگی سیستم باید منظم و بایگانی شود تا سیستمهای فرعی داخلی نیز برای دستیابی بیشتر به اهداف همکاری ، دارای مکانیزم مشارکت یا انگیزه در کل اکوسیستم بزرگتر باشند. با ایجاد یک رویکرد نظری بازی رمزنگاری اقتصادی نسبت به این بهینه سازی محیط کلی ، می توان تلاقی هم از علوم کامپیوتر و هم از مدل های اقتصادی ایجاد کرد که امکان ایجاد معماری های نرم افزاری جدیدی را فراهم می کند که می تواند در اقتصاد دیجیتال پیش بینی شود..

بر اساس این چشم انداز از اقتصاد دیجیتال باید تشخیص داده شود که استفاده از ترکیبی از بلاکچین های خصوصی و بلاک چین های عمومی که می توانند از طریق آن همکاری کنند ، همان چیزی است که یک اکوسیستم دیجیتال مناسب را ایجاد می کند ، جایی که لایه های مختلف تجارت و روابط تجاری می تواند ظهور کند و فراتر از آنچه توسعه یابد ، در پیکربندی های میراث فنی امکان پذیر است.

ادغام در یک بلاک چین رمزگذاری اقتصاد

برای هدف این تحقیق ، تعریف مفهوم توکن سازی ضروری است. این مفهوم از این مفهوم استقبال می کند که مشاغل یا اشخاص حقوقی قادر به ایجاد نمایندگی قابل اغماض یا غیرقابل اغماض از انواع مختلف دارایی ها ، کالاها و خدمات بر اساس برخی از استانداردهای دیجیتالی هستند که در حال حاضر در اکوسیستم ما وجود دارد..

در حالی که اقتصاد رمز در حال توسعه است ، تشخیص این نکته مهم است که اولین موج محصولات در ابتدا دارای شکست ها و نقص های مختلفی است که برای تکمیل آنها به زمان و تکرار نیاز دارد. حتی اگر علامت گذاری دارایی ها ، محصولات مالی ، انرژی و توجه دیجیتال همه مدل های تجاری مناسبی هستند ، اما پویایی دقیق که بر روی آنها اعمال می شود به لایه های دیگری از قابلیت و دسترسی نیاز دارد که فقط با گذشت زمان بهبود می یابد. یک اقتصاد رمز موفق ، مصنوع حاصل از پیشرفت ها و کشفیات قابل توجهی است که در طراحی مکانیسم نظری بازی و نوآوری های بلاکچین ایجاد شده است..

همانطور که در توضیح داده شده است جاش استارک مقاله اقتصاد رمزنگاری ، نشانه هایی که قوی ترین نشانه های قابلیت استفاده را دارند از نظر اینکه آیا آنها یک مولفه ضروری در اقتصاد و طراحی تئوری بازی در کل کسب و کار هستند ، ارزیابی می شوند. اگر یک تجارت بتواند جنبه های مختلف اکوسیستم خود را دیجیتالی یا رمزنگاری کند ، مجموعه محصولات قابل ایجاد به طور گسترده ای فراتر از ابزار سنتی ما برای مبادله کالاهای فیزیکی ، دارایی های مالی ، کالاها یا خدمات فناوری گسترش می یابد. با ایجاد یک رسانه دیجیتال که دارایی های توکن دار بر روی آن به ثمر می نشیند ، پیشرفت های قابل توجهی می تواند از اکوسیستم جدید ایجاد شود.

با مشاهده اکوسیستم ابزارهای بلاکچین ، بدیهی است که Ethereum در واقع بستری است که می توان اقتصاد رمز را بر اساس آن بنا کرد. و اگر مدل اقتصاد توکن بتواند از توابع بلاکچین های خصوصی ، راه حل های مقیاس پذیری و ابزارهای حفظ حریم خصوصی مانند zk-Snarks استفاده کند ، علامت گذاری کل دارایی های دیجیتال قابلیت های فعلی را تحت الشعاع قرار می دهد که مدل های اقتصادی ما به دلیل محدودیت های ذاتی در آنها محدود شده است. امکاناتی سازمانی.

دستیابی به اهداف تجاری بلاکچین

برای دستیابی به اهداف تجاری ذکر شده از بلاکچین ، باید راه های مختلفی را که باید سرویس شوند را ارزیابی کنیم. در مروری بر نمودار جزئیات قابلیت های مدل های ذکر شده ، Ethereum قادر است سناریوی هماهنگی پایگاه داده توزیع شده و همچنین توابع اضافی را ارائه دهد در حالی که R3 Corda و Hyperledger Fabric هنوز انتخاب نکرده اند که به آن لایه های عملکردی بپردازند..

در زمینه موارد استفاده از کسب و کار ، ما ویژگی های مختلف مورد بحث در بالای سناریوهای تجاری واقعی را برای درک بهتر توانایی سیستم عامل ها پوشش می دهیم.

تخصیص کارآمد اطلاعات

از نظر عملکردی ، محصولات از نظر هماهنگی پایگاه داده و استفاده از سیستم های توزیع شده به طور مشابه مطابقت دارند. R3 Corda ، Hyperledger Fabric و نسخه های سازمانی Ethereum در واقع ویژگی های تخصیص اطلاعات را توزیع کرده اند که می تواند تخصیص اطلاعات را از طریق لایه های مختلف کنترل دسترسی و تنظیمات کنسرسیوم حاکمیت تسهیل کند. در حالی که هر پلت فرم از نظر پیکربندی معماری نرم افزار متفاوت است ، هر یک قادر است عملکرد لازم را در زمینه تخصیص و هماهنگی اطلاعات کارآمد انجام دهد..

اطلاعات غیرقابل تغییر قابل اعتماد

تغییرناپذیری تا حدودی به عنوان یک مفهوم مترادف برای اعتماد به زمینه بسیاری از این فن آوری ها استفاده شده است. در ارزیابی خصوصیات تغییر ناپذیری باید درک کرد که در یک اکوسیستم که از ابزار جریان داده مبتنی بر Apache مانند Kafka استفاده می کند ، قابلیتهای ذاتی وجود دارد که امکان خواندن / نوشتن داده ها را فراهم می کند. بنابراین جنبه های تغییر ناپذیری Hyperledger Fabric به دلیل برخی انتخاب های انجام شده در طراحی سیستم تا حدودی محدود است.

برای سیستم مبتنی بر مدل R3 Corda’s UTXO ، جنبه تغییر ناپذیری به طور متفاوتی در محدوده کلی سیستم حفظ می شود. با توجه به طراحی دفتر کل توزیع شده از سیستم خود ، آنها جنبه های خاصی از اعتماد را ایجاد کرده اند که می تواند در سراسر سیستم عامل نشان داده شود.

لایه های اعتماد و تغییرناپذیری ایجاد شده در یک زمینه Ethereum همه در یک پروتکل فرعی از ریشه های دولتی بلاکچین عمومی مشتق شده از پاتریشیا مرکل تریز مفهوم سازی شده اند. با توجه به حفظ این پارادایم های اصلی نرم افزار در اکوسیستم و اتصال مناسب به زنجیره عمومی ، بلاکچین Ethereum و مشتقات مرتبط Ethereum قادر به تغییر کامل تغییر ناپذیری هستند. اعتماد حاصل از این تغییرناپذیری می تواند سرانجام به سیستم ارزش جدید پیوست زیرا دارایی ها شروع به دیجیتالی شدن می کنند.

رقمی سازی دارایی ها

باید تشخیص داد که Hyperledger Fabric در حقیقت قادر به ایجاد دارایی های دیجیتالی به معنای اسمی است زیرا دیجیتالی شدن یک دارایی از رجیستری محصول به یک قالب دیجیتال حاصل می شود. اگرچه دیجیتالی شدن یک دارایی روی Fabric منجر به دارایی می شود که فقط می تواند روی سیستم هایی که از Fabric استفاده می کنند عمل کند. این معادل این خواهد بود اگر یک سرویس گیرنده ایمیل فقط برای ارسال ایمیل به عقب و جلو با افرادی که دقیقاً همان مشتری ایمیل را دارند استفاده شود ، بر خلاف آنچه در دنیای فعلی ما وجود دارد ، بسیاری از مشتریان ایمیل می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند..

R3 Corda از این نظر که کاربران پلت فرم R3 در تعامل با سایر سیستم عامل ها فراتر از R3 در فضای کلی خود محدودیت ایجاد می کنند ، باعث ایجاد محدودیت در فروشندگان می شود. از آنجا که R3 Corda بیشتر به مشتری های بانکی متمرکز است ، داشتن یک نرم افزار بانکی جداگانه ، هر چند لازم به ذکر است که کاربران این سیستم عامل فقط در ارتباط بانکی با موسساتی که از R3 Corda استفاده می کنند محدود می شوند و نمی توانند با اکوسیستم طرف های دیگری که از بستر فروشنده استفاده نمی کنند ، یکپارچه همکاری کنند..

از آنجا که Ethereum قرار است به عنوان یک پروتکل اساسی مشابه HTTP یا TCP / IP در سرویس های وب عمل کند ، هیچ تصوری از “قفل شدن فروشنده” فقط برای یک سازنده برنامه های Ethereum وجود ندارد. اعتمادی که می تواند از طریق وجوه مختلف بلاک چین Ethereum ایجاد شود ، امکان رقمی سازی دارایی های جهانی را فراهم می کند که برخلاف آنچه در حال حاضر موجود است ، می تواند در یک سیستم اقتصادی جدید رخ دهد. اگر به مثال ایمیل مراجعه کنید ، پروتکل Ethereum را می توان مشابه IMAP یا POP3 به عنوان پروتکل های جهانی برای دسترسی به ایمیل دانست..

پروتکل های مشتق شده از Ethereum و Ethereum می توانند به عنوان زیرساخت بلاکچینی عمل کنند که شرکت ها می توانند دارایی های دیجیتال بر روی آن ایجاد کنند. مشابه این که هر شرکتی در اواخر دهه 90 با استفاده از HTML برای داربست صفحه وب قادر به ایجاد یک وب سایت بود ، هر شرکتی قادر خواهد بود با استفاده از قراردادهای هوشمند Ethereum اقتصاد دیجیتالی برای خدمات و محصولات خود ایجاد کند که می تواند نشانه هایی ایجاد کند قابل دسترسی توسط یک شبکه گسترده تر.

جاده پیش رو

برای داشتن یک بستر کافی قوی که بتواند با بازارهای عمومی تعامل داشته باشد ، سیستم باید بتواند نیازهای تجاری را که امکان پردازش کارآمد داده ها ، لایه های اضافی تخصیص اعتماد و توانایی نمایاندن دارایی ها در اقتصاد دیجیتال در حال توسعه را فراهم می کند ، برآورده سازد. بدیهی است که هر سه سیستم عامل برای دستیابی به اهداف مشابه هر چند ، از طریق راه های مختلف از نظر پیشرفت فن آوری و استفاده از تنظیمات فنی.

در مسیر پیش رو ، ما باید در نظر بگیریم که مدلهای اقتصادی اقتصادی در حال توسعه در این اکوسیستم در حال تکامل هستند ، و بدیهی است که سیستم عامل های مبتنی بر Ethereum از یکپارچگی واقعی در اقتصاد دیجیتال یک مزیت دارند ، اگرچه در برخی از معاملات داده ها ضعف های آشکاری دارند توابع توان عملیاتی که Hyperledger Fabric و R3 Corda می توانند در آن برتری داشته باشند. همانطور که سیستم عامل های مختلف بلاکچین و دفتر توزیع شده تکرار می شوند و فراتر از توانایی هایی هستند که در فن آوری اطلاعات فعلی ما وجود دارد ، تصمیماتی که برای استفاده از آن برای ساختن استفاده می شود بسیار تحت تأثیر جهت قرار می گیرد. از موارد استفاده در اکوسیستم ما ، و من انواع مختلف موارد استفاده را لایه لایه روی یکدیگر می بینم.

هدف این سند این نیست که بگوید یک سیستم عامل به طور کلی بهتر از یک سیستم عامل دیگر است ، بلکه هدف آن این است که شرط بندی کند که سیستم عامل ها ذاتاً با یکدیگر متفاوت هستند. Ethereum از قابلیت های خاصی برخوردار است که دفترهای توزیع شده مانند Fabric و Corda را ندارند در حالی که Fabric و Corda دارای قابلیت های عملکردی هستند که در حال حاضر Ethereum قادر به دستیابی به آنها نیست.

به منظور دستیابی واقعی به سطح تعامل و مقیاس پذیری مورد نظر سیستم های موجود ، پروتکل باید ساخته شود و با در نظر گرفتن همه تعاملات طراحی شود ، همانند نحوه طراحی اینترنت برای اولین بار. Ethereum به عنوان یک پروتکل ، می تواند به عنوان مجموعه فن آوری اساسی عمل کند که به یک اکوسیستم گسترده برای ارائه عوامل ضروری در یک محیط اقتصادی خدمات می دهد ، اگرچه بخاطر داشته باشید ، این سیستم عامل در حال حاضر ناقص است و همچنین می تواند از برخی از قابلیت های ذاتی بهره مند شود. در همتایان DLT.

اگرچه راه پیش رو شامل فناوری هایی است که هنوز به کمال نرسیده اند ، اما باید پروتکل ها مورد بررسی قرار بگیرند که در نهایت آنها درجاتی از عملکرد را که امیدواریم در نسل بعدی اینترنت شاهد باشیم ، دقیقاً تکرار می کنند و گاهی اوقات بارزترین راه حل این است که فقط بر روی یک فناوری تمرکز کنید.

قسمت 2 Blockchain vs. Distributed Ledger Technologies را بخوانید.

با کارشناسان زنجیره بلوک ما در ارتباط باشید

تیم راه حل های جهانی ما آموزش بلاکچین ، مشاوره استراتژیک ، خدمات پیاده سازی و فرصت های مشارکت را ارائه می دهد. برای دریافت آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیراهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Enterprise Ethereum چیستوبینار

Enterprise Ethereum چیست?

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Blockchain Komgo برای امور مالی تجارت کالامورد مطالعه

Komgo: Blockchain برای امور مالی تجارت کالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector