Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

خطرات بانک های مرکزی در اجرای ارز دیجیتال خرده فروشی بانک مرکزی چیست؟

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ بلاک چین

خطرات بانک های مرکزی در اجرای ارز دیجیتال خرده فروشی بانک مرکزی چیست؟?

چرا خطر بی عملی بزرگترین موسسات مالی جهان از خطر نوآوری بیشتر است. توسط مونیکا سینگر 21 مه 2020 ارسال شده در 21 مه 2020

خطر هیچ قهرمان cbdc

در چندین مقاله اخیر که توسط بانکهای مرکزی و سایر موارد مانند بانک تسویه حساب بین المللی (BIS) نوشته شده است ، به وضوح بیان شده است که آنها در صورت اجرای ارز خرده فروشی دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ، از تأثیر بر بانکهای تجاری می ترسند. با این حال ، CBDC در مقایسه با سیستم مالی جهانی شکننده ای که امروز داریم ، یک گزینه نسبتاً بدون ریسک است.

خطر امروز

یک آسیب پذیری عمده امروز این است که سپرده گذاران می توانند سپرده های خود را به دلیل ریسک های بانک های تجاری در صندوق های خود از دست بدهند. همه کشورها بیمه سپرده ارائه نمی دهند و بنابراین از شهروندان خود محافظت نمی کنند. شهروندان چاره ای جز استفاده از بانک تجاری برای نیازهای مالی خود ندارند. در صورت انحلال بانک تجاری ، سپرده گذاران وجوه خود را پس نمی گیرند. سیستم های مالی این کشورها با تکیه بر واسطه ها و ناظران نظارت بر بانک های مختلف تجاری ، شهروندان خود را در معرض این خطر قرار داده اند. ثابت شده است که این ایراد بارها و بارها دارای نقص است ، به همین دلیل کاغذ سفید بیت کوین Satoshi Nakamoto هنگامی که در پی بحران مالی سال 2008 منتشر شد ، مورد بسیاری قرار گرفت. فناوری غیرمتمرکز فرصتی عمیق برای کاهش ریسک و ایجاد اعتماد به سیستم مالی جهانی ما فراهم کرده است.

چگونه بانک های تجاری می توانند در یک مدل CBDC شرکت کنند

روش های زیادی برای مدیریت خطر محبوبیت بیشتر سپرده ها در CBDC نسبت به سپرده گذاری در یک بانک تجاری وجود دارد. به عنوان مثال ، ما بانک مرکزی باهاما را دیده ایم (پروژه دلار ماسه) ، که در آن استفاده از حساب های CBDC به مقدار مشخصی محدود می شود. 

گزینه دیگر این است که هیچ گونه سود پرداختی توسط بانک مرکزی روی این حساب ها وجود ندارد. سپس بانک های تجاری می توانند سود بالاتری را به سپرده هایی که دریافت می کنند ارائه دهند که در اقتصاد بازار آزاد ، سپرده هایی را برای بازده جذب کند حتی اگر خطرات بالاتر از CBDC باشد..

بانک های مرکزی باید رقابت و نوآوری را در بین بانک های تجاری و بانک های دیجیتالی جدید تشویق کنند که اکنون به نتایج همه گیر پاسخ می دهند نسبت به بانک های تجاری قدیمی که موفق به دیجیتالی شدن نشده اند. بانک های مرکزی باید نوآوری را با همکاری با بانک های تجاری در یک مشارکت دولتی و خصوصی تسهیل کنند ، همانطور که در آن پیشنهاد شده است مقاله CBDC توسط بانک انگلیس.

همچنین بانک های مرکزی باید از فرصت نوآوری استفاده کرده و زمینه رقابت را برای مشتریان فعلی خود برابر کنند ، بنابراین بانک های تجاری می توانند با شرکت های فناوری که وارد این فضا شده اند به صورت مستقیم رقابت کنند. استفاده از مقررات برای جلوگیری از فعالیت صادرکنندگان سکه خصوصی راه حل نیست. این یک فناوری است که به طور فزاینده ای توسط شهروندان تقاضا می شود و بسته به بهترین تجربه کاربری که به آنها ارائه می شود ، توسط آنها استفاده خواهد شد. Big Tech برای اطمینان از انطباق آنها با قانون ارائه این سرویس ، در هیچ کاری متوقف نخواهد شد.

consensys plexus icon round مقاله سفید ما درباره بانک های مرکزی و آینده پول را بارگیری کنید. دانلود


افزایش و ریسک ارزهای دیجیتال خصوصی

نگرانی من این است که بانک های مرکزی چنان نگران محافظت از بانک های تجاری هستند که نمی دانند خطر بی عملی بیش از نوآوری تدریجی است. خطر واقعی از شرکت های خصوصی است که در مرحله صدور مکانیسم پرداخت هستند که ممکن است سپرده گذاران را فریب دهد که دیگر هرگز مجبور به استفاده از یک بانک قدیمی نیستند ، زیرا ما در حال حاضر آنها را می شناسیم.

حرکت به سمت یک ارز دیجیتال خصوصی یا “پول ثابت” – ارز وثیقه شده توسط فیات ، ارزهای رمزنگاری شده ، طلا یا الگوریتم یا ترکیبی از ابزارهای مالی – می تواند منجر به استفاده کمتر از ارز فیات شود (ارز صادر شده توسط یک بانک مرکزی). به محض تحقق این امر ، بانک های مرکزی توانایی اعمال سیاست پولی را از دست می دهند و تمام کنترل های عرضه و توزیع ارز فیات از پنجره خارج می شود. 

ما از Libra ، رانده شده توسط فیس بوک و Apple Pay می دانیم. اکنون می شنویم که گوگل و آمازون می خواهند به این فضا بیایند و محصولات نیمه مالی ارائه دهند. ما به خوبی می دانیم که در چین با Alipay و WeChat چه اتفاقی افتاده است و اینکه مردم چگونه استفاده های نقدی را به آرامی اما مطمئناً متوقف کرده اند. ما همچنین می دانیم که بانک مرکزی چین به زودی نسخه خود از CBDC خرده فروشی را منتشر می کند ، به آنها امکان می دهد کلیه معاملات با محافظت از حریم خصوصی نامشخص را ردیابی کنند.

ما باید از صادرکنندگان سکه خصوصی و نحوه مدیریت داده های معاملات خسته شویم. آیا می فهمیم که صادر کنندگان سکه های خصوصی مجبورند که نوسان در ارزش موقعیت های وثیقه خود را مدیریت کنند؟ آیا کاربران این سکه ها می دانند که صادرکنندگان این سکه ها می توانند ضرر کنند و ممکن است تحت پوشش شبکه های ایمنی سنتی مانند بیمه سپرده یا بانک های مرکزی به عنوان آخرین وام دهندگان نباشند؟ آیا ما برای اطمینان از وجود وثیقه پشتوانه این سکه های خصوصی بار دیگر به حسابرسان و ناظران اعتماد خواهیم کرد? 

بسیاری از این صادرکنندگان سکه های خصوصی می گویند که می خواهند به رقم 1.7 میلیاردی بدون بانک برسند. آیا این مسئولیت بانک های مرکزی در سراسر جهان نیست؟ با همکاری با fintechs و بانک های قدیمی که دیجیتالی شده اند ، بانک های مرکزی می توانند دسترسی مالی مورد نیاز شهروندان جهانی را ارائه دهند.

معاملات خصوصی و انطباق قابل برنامه ریزی

همانطور که می دانیم ، الزامات AML (مبارزه با پولشویی) و KYC (مشتری خود را بشناسید) این ضروری است که معاملات بیش از مقدار مشخصی افشا می شود تا از استفاده این وجوه برای فعالیت های شرور جلوگیری شود. فناوری بلاکچین اکنون به اندازه کافی پیشرفته است که سازمان ها می توانند معاملات را طوری برنامه ریزی کنند که برای برخی از اشخاص خاص در یک شبکه محرمانه بماند و همچنان برای نظارت کنندگان قابل کنترل باشد. ConsenSys در حال حاضر در حال توسعه آزمایشی است که نشان می دهد بسته به نیاز مشتری ، چگونه می توان سطح حریم خصوصی و مجوزها را برنامه ریزی کرد.

در برخی از کشورها که فرار مالیاتی بیداد می کند ، CBDC خرده فروشی می تواند شهروندان را به افشای معاملات خود و پرداخت مالیات در زمان واقعی ترغیب کند. قراردادهای هوشمند قابل برنامه ریزی در شبکه های بلاکچین به خودکار افشای اطلاعات و انطباق با آنها به روشی کمک می کند که قبلاً غیرممکن بود.

در کشورهای دیگر ، داشتن یک دفتر دیجیتال و تغییرناپذیر که یک ردیابی حسابرسی کامل را حفظ می کند ، به کاربران امکان می دهد جریان وجوه نقد خود را بدون اینکه منتظر یک دفتردار برای به روزرسانی دفتر یا انجام مصالحه بانکی باشند ، پیگیری کنند. حواله ها نیز در حال حاضر بسیار گران هستند و مستلزم تأخیر هستند ، به همین دلیل بسیاری از شرکت های فین تک در این فضا کار می کنند تا این نقطه درد را برطرف کنند.

بانک های مرکزی جهان باید گرد هم آیند و استانداردهای CBDC را تعریف کنند تا در آینده ، این ارزهای دیجیتال با یکدیگر همکاری کنند و انتقال وجوه از یک کشور به کشور دیگر را به صورت بی موقع و واقعی انجام دهند..

پرداخت دیجیتال چگونه می تواند از شهروندان محافظت کند

در این اوضاع همه گیر ، نیازی نیست که از مردم بخواهیم در صف ایستاده و بدون فاصله اجتماعی منتظر کمک مالی یا صندوق های بازنشستگی خود باشند. اگر یک بحران اقتصادی ایجاب می کند دولت از شهروندان خود به صورت پول هلی کوپتر (پول واریز شده توسط دولت به حساب شهروندان) از شهروندان حمایت مالی کند ، شهروندان نباید منتظر رسیدن چک های صادر شده توسط دولت در پست باشند ، که سپس وقتی ساعت کاری بانک ها اجازه می دهد باید به یک حساب بانکی واریز شوند. فناوری Blockchain این امکان را فراهم می کند تا این پرداخت ها بصورت الکترونیکی و در زمان واقعی و مستقیماً به کیف پول الکترونیکی شهروندان تسهیل شود. دیگر در انتظار یا ایستادن در صف یا قدم زدن به سمت بانک یا اداره پست برای پرداخت هزینه دولت نیست. هیچ کس مجبور نیست هرگز از شعبه بانک آجر و ملات بازدید کند و منتظر سرویس دهی شود.

در بسیاری از کشورها ، وابستگی به پول نقد فشار بی موردی را به شهروندانی وارد می کند که چاره ای جز خطر حمل پول نقد و سرقت ندارند. نیازی به ذکر نیست که انواع دیگر تهدیدات مربوط به استفاده از پول نقد مانند بمب گذاری در دستگاه خودپرداز و هواپیماربایی است. برخی از شرکت ها برای محافظت از دارایی های خود مجبورند پول نقدی را از انبارهای مختلف به خرده فروش منتقل کنند. این تهدیدات باید انگیزه بانک های مرکزی برای الکترونیکی شدن کامل و کاهش وابستگی شهروندان به پول نقد باشد. 

این فناوری در اینجا برای محافظت از شهروندان در مدیریت پول است. یک بلاکچین بسیار قابل برنامه ریزی و قابل همکاری مانند Ethereum می تواند با نیازهای مختلف موسسات مالی و شهروندان در ملل مختلف سازگار شود ، در حالی که هنوز استانداردهای جهانی را رعایت می کند که سازگاری بین راه حل های CBDC کشورهای مختلف را تضمین می کند.

آیا بانک های مرکزی در مورد آینده پول حرفی خواهند زد?

بانک های مرکزی این فرصت را دارند که همگام با تغییرات فناوری باشند و این تحول را به سمت آینده پول فراهم کنند. با استفاده از COVID-19 و خطر آلوده شدن اسکناس های بانکی ، راه حل های پرداخت دیجیتال بیشتر مورد توجه شهروندان قرار می گیرد. هزاره ها و نسل های جوان فقط جذب راه حل های دیجیتالی شفاف ، تغییرناپذیر ، بی درنگ ، کم هزینه ، تحت کنترل آنها ، در دسترس 24/7/365 و با سایر ابزارهای مالی دیجیتال مانند ارزهای رمزپایه ، رمزهای امنیتی و توکن های سازگار قابل همکاری هستند.

من بانک های مرکزی را به چالش می کشم تا ترس خود را کنار بگذارند. وقتی به فکر بانکهای مرکزی ، بانکهای تجاری و سیستم بانکداری جزئی هستیم که در حال حاضر از آن استفاده می کنیم ، یک جمله قدیمی یادآوری می شوم: “آنچه که باعث موفقیت شما در گذشته شد موفقیت شما را در آینده به همراه نخواهد داشت. ” اکنون زمان آن فرا رسیده است که بانکهای مرکزی از نوآوری استقبال کنند تا آنها در آینده پول حرفی برای گفتن داشته باشند. اگر ماهیت محافظه کارانه بانک های مرکزی مانع از این جهش به جلو می شود ، پس اجازه دهید با ناشران خصوصی سکه که به طور صحیح تنظیم شده اند ، کار کنیم و آماده و قادر به ارائه کارایی مورد نیاز و مورد نیاز جهان هستیم..

می خواهید درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی بیشتر بدانید?

وبینار درخواستی ما را درباره CBDC ، پایدار سکه ها و آینده پول تماشا کنید. CBDCIndustry InsightPayments Newsletter را تماشا کنید برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیراهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Enterprise Ethereum چیستوبینار

Enterprise Ethereum چیست?

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Blockchain Komgo برای امور مالی تجارت کالامورد مطالعه

Komgo: Blockchain برای امور مالی تجارت کالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector