Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در اروپا: آموخته ها از رصدخانه و فروم بلاکچین اتحادیه اروپا

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ بلاک چین

بلاکچین در اروپا: آموخته ها از رصدخانه و فروم بلاکچین اتحادیه اروپا

به مدت دو سال ، ConsenSys تیم را پشت سر اتاق فکر اصلی بلاک چین کمیسیون اروپا و نهاد مشورتی قرار داده است. در اینجا تصاویر اجرایی ما در مورد وضعیت اکوسیستم آورده شده است. توسط تام لیون 25 ژوئن 2020 ارسال شده در 25 ژوئن 2020

بلاکچین در اروپا

در ماه مه ، ConsenSys با موفقیت ماموریت 27 ماهه خود را از کمیسیون اروپا برای اجرای دوره به پایان رساند رصدخانه و انجمن Blockchain اتحادیه اروپا. هدف از رصدخانه تسهیل گفتگو بین سیاست گذاران اروپایی و رهبران و جامعه اندیشه بلاک چین بوده است. در این پست ، ما کار و یافته های رصدخانه را خلاصه می کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما مشورت کنید گزارش نهایی 94 صفحه ای, که رصدخانه را با جزئیات یا وب سایت رصدخانه را ارائه می دهد (www.eublockchainforum.eu). 

رصدخانه اتحادیه اروپا چگونه آغاز شد

ریشه های رصدخانه به ژوئیه 2017 برمی گردد زمانی که کمیسیون اروپا فراخوان مناقصه برای ساخت “مرکز تخصصی اروپا در زمینه بلاکچین و فناوری های دفتر توزیع شده.“در آن زمان ، تعدادی از سیاست گذاران در اتحادیه اروپا و همچنین اعضای پارلمان اروپا – از جمله Jacob von Weizsäker و Eva Kaili ، که زود بودند و همچنان قهرمان ثابت رصدخانه بودند – بلاکچین را به عنوان یک موفقیت مهم شناخته اند. اما این اوج حباب ICO و بحث عمومی در مورد ارزهای رمزپایه و پولشویی بود ، بنابراین در محافل دولت و عموم مردم نیز بدبینی زیادی وجود داشت. بسیاری از ذینفعان از طیف گسترده ای از موارد استفاده از فناوری بلاکچین در دولت ، بنگاه های اقتصادی و جهان های نوپا نمی دانند.

هنگامی که پیشنهاد خود را برای پروژه ارسال کردیم ، آن را راهی برای حمایت از روایتی جدید برای بلاکچین و فرصتی برای تمرکز بر ارزش اعتماد غیرمتمرکز دیدیم. این نظر شرکای کمیسیون اروپا نیز بوده است. برای اتحادیه اروپا ، تحقق هدف اطمینان از نقش اصلی اروپا در بلاکچین ، سیاست گذاران را به درک عمیق فناوری و نیازهای اکوسیستم نیاز دارد. 

ما سعی کرده ایم رصدخانه را در این راستا اجرا کنیم – به دنبال اینکه “یک برج مراقبت” باشیم ، توسعه بلاکچین در اروپا و جهان و “فانوس دریایی” را تجزیه و تحلیل کنیم ، و سیاست گذاران را بر اساس تخصص جمعی و بینش سازمان ارائه دهیم. زیست بوم.

رصدخانه چگونه کار کرد

این مأموریت در کار ما منعکس شده است ، که بیشتر به تجزیه و تحلیل و رهبری فکر در مورد موارد استفاده از بلاکچین متمرکز شده است. همه گفته شد ، ما 18 کارگاه آموزشی در زمینه های مرتبط با بلاکچین برگزار کردیم ، 9 مقاله علمی را در مورد موضوعات بلاکچین فنی از شرکای دانشگاهی خود سفارش دادیم و منتشر کردیم و 13 گزارش موضوعی را تحقیق کردیم و نوشتیم – مقالات سفید اصلی در مورد بلاکچین برای آموزش و ارائه توصیه های سیاست. ما همچنین ساخت وب سایت رصدخانه, از جمله نقشه بلاک چین که اکنون حاوی لیستی از بیش از 700 طرح بلاکچین در اروپا و جهان است و یک انجمن آنلاین.

نقشه ابتکار جهانی بلاکچیننقشه ابتکار جهانی بلاکچین

برای انجام این کار ، رصدخانه به طیف وسیعی از سهامداران متکی بود. شرکای دانشگاهی فوق الذکر وجود داشتند که شامل دانشگاه ساوتهمپتون ، موسسه دانش دانش در دانشگاه آزاد ، دانشگاه کالج لندن و دانشگاه علمی کاربردی لوسرن بودند. ما همچنین دو گروه کاری 30 نفره متشکل از رهبران اندیشه بلاکچین اروپایی تشکیل دادیم و تا حد زیادی به ورودی شرکت کنندگان در کارگاه خود متکی بودیم – کارشناسان ، کارآفرینان و دانشگاهیانی که در پانل ها صحبت کردند یا در آن شرکت کردند و همچنین بسیاری از مخاطبان شرکت کننده در کارگاه در جلسات کاری ما در بحث و گفتگو. 


مضامین کلیدی: دارایی های دیجیتال ، زنجیره تأمین و هویت دیجیتال

تمرکز اصلی ما روی موارد استفاده بوده است ، از موضوعات عرضی مانند هویت ، چارچوب های قانونی و نظارتی یا حاکمیت ، تا موارد خاص بیشتر مانند زنجیره تأمین ، مراقبت های بهداشتی یا خدمات مالی. اگرچه این موضوع موضوعی را برای انتخاب نسبتاً گسترده ایجاد کرده است ، اما امروز با نگاهی به گذشته می توانیم تعدادی از موضوعات اصلی را که بطور خاص برای بلاک چین در اروپا مرتبط هستند شناسایی کنیم. 

دارایی های دیجیتال

دارایی های دیجیتال از ابتدای کار نگرانی اصلی رصدخانه بوده است زیرا سیاست گذاران و جامعه برای درک این کلاس جدید دارایی تلاش می کنند. پیشرفت های زیادی حاصل شده است. در مقاله رصدخانه در مورد دارایی های دیجیتال, ما توجه داریم که تقریباً همه حوزه های قضایی اکنون نظریه ای در این زمینه منتشر کرده اند. و در حالی که هنوز هیچ طبقه بندی استانداردی وجود ندارد ، به نظر می رسد در بسیاری از جنبه ها اجماع تقریبی در حال شکل گیری است. 

ما شاهد علاقه و رشد فوق العاده ای در حوزه پول های ثابت بوده ایم و – توسط پروژه پیشنهاد شده Libra توسط فیس بوک تا حد زیادی کاهش یافته است – یک حرکت قابل توجه قابل توجه در زمینه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) است. ما فکر می کنیم به ویژه CBDC ممکن است یکی از پر جنب و جوش ترین مناطق بلاکچین در طولانی مدت باشد.

consensys plexus icon round کاغذ سفید: بانکهای مرکزی و آینده بارگیری پول دیجیتال

زنجیره تأمین و امور مالی تجارت

فناوری Blockchain برای ردیابی و ردیابی موارد استفاده مناسب است و بنابراین جای تعجبی نیست که هم زنجیره تأمین و هم تجارت مالی زمینه حاصلخیزی را به اثبات برسانند. این یک موضوع برای یکی از بود مقالات محبوب تر ما. با انجام پروژه های بزرگ و کنسرسیوم در زمینه هایی مانند غذا ، داروسازی ، انرژی ، کالاهای لوکس و مالی تجارت کالا که هم اکنون خدمات ارائه می دهند و ارزش آفرینی می کنند – و در برخی موارد مدل های جدید و جدید تجاری را ارائه می دهیم – انتظار می رود فعالیت و نوآوری زیادی در این زمینه داشته باشیم همچنین. 

هویت دیجیتال

از میان مضامین عرضی موجود در بلاکچین ، هویت ممکن است مهمترین باشد. همانطور که در موارد ذکر شده نه تنها در بیشتر موارد استفاده از بلاکچین هویت نقش اساسی دارد مقاله منتشر شده در ماه مه 2019, هویت دیجیتالی امروز شکسته شده است. بلاکچین می تواند ابزاری برای کمک به رفع آن باشد. 

خبر خوب این است که آگاهی از مفاهیم هویت غیرمتمرکز به طور کلی و هویت خود حاکم (SSI) در حال افزایش است. این امر در جامعه صادق است ، جایی که ما شاهد پیشرفتهای زیادی در زمینه استانداردهای هویت غیرمتمرکز و همچنین در محافل سیاسی هستیم. اینکه EC ، SSI را به بخشی اصلی از EBSI ، زیرساخت خدمات Blockchain اروپا تبدیل کرده و در غیر این صورت متعهد به حمایت از اصول SSI شده است ، از نظر ما پیشرفت قابل توجهی است. 

وضعیت بلاکچین در اروپا امروز

ما علاوه بر بررسی مضامین بلاکچین و موارد استفاده ، وضعیت اکوسیستم بلاک چین اروپا را نیز مورد مطالعه قرار داده ایم. این موضوع اصلی ما بود کارگاه نتیجه گیری, جایی که ما سعی کردیم یک نگاه گذشته به کار خود ارائه دهیم. از جمله موارد برجسته:

سیاست Blockchain در اروپا در حال پیشرفت است

از زمان شروع رصدخانه سیاست بلاکچین در اروپا پیشرفت چشمگیری داشته است. این شامل تشکیل زیرساخت خدمات Blockchain اروپا (EBSI) ، ابتکاری برای ایجاد زیرساخت بلاکچین برای خدمات مرزی دولتی و انجمن بین المللی کاربردهای قابل اعتماد بلاکچین (INATBA) ، یک مشارکت عمومی / خصوصی با هدف گردآوری کشورهای عضو اروپا با بخش خصوصی و سایر ذینفعان مانند دانشگاه برای پیشرفت بیشتر اکوسیستم بلاکچین در اروپا. 

اتحادیه اروپا همچنین بلاکچین را به عنوان بخشی از چارچوب قانونی دیجیتال بازار واحد تبلیغ و فعال کرده است و در حال بررسی قانون خدمات دیجیتال است تا ببیند آیا برای حمایت از به رسمیت شناختن متقابل قراردادهای هوشمند می توان کاری انجام داد یا خیر. از نظر سیاست ، کمیسیون اروپا در آستانه انتشار اولین استراتژی اختصاصی بلاکچین است ، که چشم انداز خود را در مورد چگونگی استفاده بیشتر از بلاکچین در بودجه بعدی مشخص می کند ، و همچنین به فن آوری های غیرمتمرکز به عنوان بخشی از کل اتحادیه اروپا می پردازد. استراتژی داده. 

اکوسیستم بالغ شده است

هنگامی که ما در اوایل سال 2018 شروع به کار کردیم ، به سختی پروژه های بزرگ بلاکچین یا سیستم عامل تولیدی وجود داشت. Hyperledger اخیراً در بنیاد لینوکس راه اندازی شده بود و EEA بیش از 150 سازمان عضو شرکت را برای نقشه برداری و توسعه اکوسیستم Ethereum جمع کرده بود. امروز صدها نفر وجود دارد که به صورت زنده یا در شرف تولید هستند. در یک تجزیه و تحلیل ، افزایش قابل توجهی در تعداد شرکت هایی که به اتحادیه های blockchain در اروپا می پیوندند ، یافتیم ، که ما آنها را به عنوان نشانه ای از اجرای بالغ و متمرکز بر شرکت تفسیر کردیم.. 

وقتی نوبت به استارت آپ می رسد ، وضوح پیشنهادهای ارزشی و تجربه کاربری ارائه دهندگان کیف پول ، اپراتورهای مالی غیرمتمرکز و سایر ابزارهای ساخته شده در بالای پروتکل های محبوب به ترتیب بزرگی بهبود یافته است. ما همچنین منصفانه می دانیم که بگوییم روایت سیاسی و نظارتی در مورد نقش فناوری بلاکچین در جامعه ما به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، از یکی از بدبینی ها به یکی از اصلی ترین پذیرش ها ، هیجان ها و تعهدات حاکمیت ها در مورد پتانسیل نوآوری در بلاکچین.

ما هنوز چارچوب کامل منسجم را از دست داده ایم

با وجود همه این پیشرفت ها ، هنوز راهی باقی مانده است تا ما به یک چارچوب کلی منسجم برای چگونگی استفاده از فناوری بلاکچین در اروپا دست پیدا کنیم. برخی امیدوار بودند که طی دو سال جامعه و دولت بتوانند گرد هم آیند و یک راه حل کلی برای چالش برانگیزترین س questionsالات مطرح شده توسط فناوری بلاکچین پیدا کنند – از جمله جایگاه قانونی ساختارهای حاکمیت غیرمتمرکز ، اعتبار قانونی قراردادهای هوشمند یا تدوین استانداردهای مشترک. 

اگرچه چارچوب ها ، تفسیرها و پیشنهادهای جالبی وجود داشته است ، که بسیاری از آنها در طول کار رصدخانه مورد بحث قرار گرفتیم ، اما هنوز کار زیادی برای انجام اتصال زیرساخت های قدیمی با سیستم های جدید غیرمتمرکز وجود دارد. این دوره مربوط به نوآوری است.

نیاز به تمرکز بر روی تصویر بزرگ است

با کنار گذاشتن مشخصات فناوری بلاکچین ، عوامل اصلی موفقیت در ظهور قهرمانان جهانی نوآوری کاملاً شناخته شده هستند. آنها شامل دسترسی به یک بازار بزرگ و همگن است. طرح های سرمایه گذاری مشترک بین سازمان های دولتی و سرمایه گذاران خصوصی برای کاهش خطرات سرمایه گذاری و امکان افزایش مقیاس محصولات تجاری. مشوق های استخدام و از بین بردن ناکارآمدی های نامتناسب بازار مانند مقرراتی که باعث ایجاد الیگوپولی های طبیعی یا عدم دسترسی به سیستم مالی می شوند. ما منتظر توسعه حلقه های فضیلت بین دولت ها و شرکت های فناوری هستیم.

به جلو نگاه کنیم: اکوسیستم به بلوغ خود ادامه خواهد داد

این اکوسیستم بعدی کجا می رود؟ در کوتاه مدت ، اکوسیستم باید به تحکیم و بلوغ خود ادامه دهد. ما انتظار داریم که کنسرسیوم های بزرگتر و بزرگتر ، از جمله موارد دیگر ، تشکیل شود و به زندگی خود ادامه دهند. ما به ویژه از پذیرش بلاکچین توسط دولت اروپا ، به عنوان مثال از طریق EBSI ، بسیار هیجان زده هستیم ، زیرا فکر می کنیم که این امر به سیاست گذاران کمک می کند تا فن آوری را بهتر درک کنند ، اما همچنین به دلیل استفاده شهروندان از این خدمات دولتی پشتیبانی شده از بلاکچین ، تصویب گسترده تر را نیز کاتالیز می کند. به همین ترتیب ، ما همچنین انتظار داریم که وضوح و هماهنگی فزاینده ای در چارچوب قانونی و نظارتی افزایش یابد. این نیز کمک بزرگی برای جامعه و صنعت بلاکچین در اروپا خواهد بود.

برای کسانی که می خواهند با زنجیره بلوک در اروپا همراه شوند ، خبر خوبی وجود دارد: رصدخانه حداقل 30 ماه دیگر ادامه خواهد داشت تحت نظارت یک کنسرسیوم جدید. برای ما ، تجدید رصدخانه توسط EC اعتبار زیادی بر کار آن داشته است. بیش از آن ، این نشان دهنده اهمیت مداوم این فناوری در زمینه اروپا و نقش مهمی است که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو در کمک به آن برای دستیابی به پتانسیل خود بازی می کنند.

امروز سفر Blockchain خود را شروع کنید

با کارشناسان ما مشورت کنید تا بفهمید بلاکچین چگونه می تواند سازمان شما را متحول کند. تماس با ما مدیریت دارایی بازارهای سرمایه CBDC پرداخت اخبار خبرنامه مشترک شدن در خبرنامه ما برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیراهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

آینده دارایی های دیجیتال مالی و DeFiوبینار

آینده مالی: دارایی های دیجیتال و DeFi

Enterprise Ethereum چیستوبینار

Enterprise Ethereum چیست?

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Blockchain Komgo برای امور مالی تجارت کالامورد مطالعه

Komgo: Blockchain برای امور مالی تجارت کالا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector