Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

10 مورد برتر Corda که باید درباره آنها بدانید

در این مقاله ، ما بهترین موارد استفاده Corda را در آنجا مرور خواهیم کرد. تمرکز ما بر روی کشف آنچه Corda از طریق موارد استفاده R3 Corda ارائه می دهد ، خواهد بود.

بلاکچین همیشه با سرعت بالایی در حال پیشرفت است. در ابتدا ، این کار با بیت کوین ، یک بلاک چین عمومی آغاز شد ، اما به زودی سازمان ها فهمیدند که آنها نمی توانند از بلاکچین عمومی استفاده کنند ، انواع جدیدی از بلاکچین شروع به کار می کنند.

یکی از راه حل های جدید بلاکچین که هدف آن حل مشکلات برای تجارت است ، Corda است. Corda یک پلت فرم بلاکچین منبع باز است که هدف آن مشاغل است. با استفاده از آن ، مشاغل می توانند در اکوسیستم بلاک چین جهانی CorDapp ایجاد کنند. برای اطمینان از استفاده مناسب ، Corda قصد دارد معاملات را مستقیماً با استفاده از ویژگی های حریم خصوصی قراردادهای هوشمند وارد تجارت کند. علاوه بر این ، آنها همچنین می خواهند هزینه های ثبت و معاملات را کاهش دهند ، و در نتیجه عملیات تجاری جریان می یابد.

به طور خلاصه ، این معاملات به طرز متفاوتی اداره می شود ، مقیاس پذیری ، سرعت و امکان پذیری را بهبود می بخشد.

به زودی: راهنمای مبتدیان دوره توسعه Corda

ویژگی های Corda چیست?

قبل از اینکه ادامه دهیم و در مورد موارد استفاده از بلاک چین Corda بحث کنیم ، بیایید برخی از ویژگی های اصلی Corda را ارائه دهیم.

 • Corda منبع باز است: این یکی از اصلی ترین ویژگی های Corda است زیرا همه چیز منبع باز است. این بدان معنی است که کد تحت مجوز Apache 2 به صورت رایگان در دسترس است.
 • Corda طراحی باز است: Corda در هنگام تأمین نیازهای تجاری بسیار چابک و انعطاف پذیر است. این بدان معنی است که مشاغل می توانند با آن مقیاس بندی کرده و رشد مناسب را تضمین کنند.
 • Corda از توسعه باز پشتیبانی می کند: Corda یک توسعه باز است که یک جامعه قوی از توسعه دهندگان است که در حال کار برای عملکرد ، ویژگی ها و پیشرفت های بهتر هستند.
 • ویژگی های اثبات شده: Corda عملکرد پشتیبان آن را ثابت کرده است. این می تواند 600 تراکنش در ثانیه را کنترل کند و به شما کمک کند تا با افزایش فعالیت با شبکه کنار بیایید.
 • بسیار مقیاس پذیر: Corda بسیار مقیاس پذیر است و توانایی ذخیره و پردازش داده ها با استفاده از دفتر را دارد.
 • امن و خصوصی: روش Corda در مقایسه با سایر دفترها متفاوت است. در این حالت ، شما فقط درصورت نیاز به سابقه معامله به اشتراک می گذارید. همچنین ، می توانید گره های داخل فایروال شرکتی را میزبانی کنید تا اطلاعات آنها همیشه ایمن باشد. سرانجام ، Corda از یکپارچه سازی HSM برای اطمینان از محافظت از روند امضای کلیدها استفاده می کند.
 • ابر آماده: Corda می تواند روی راه حلهای ابری میزبانی شود و همچنین می توان با استفاده از Docker برای انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بهتر ، آن را تنظیم کرد.
 • قابلیت همکاری: Corda 100٪ قابل همکاری و سازگار با سایر شبکه های بلاکچین است و می توان از آن برای انجام معاملات استفاده کرد. بنابراین ، این یکی از برترین سیستم عامل هایی است که قابلیت همکاری بلاکچین را تقویت می کند.
 • ادغام شرکت: Corda همچنین برای ادغام با سیستم های مهم ماموریت و سیستم های سازمانی بسته بندی شده است.

اجزای اصلی Corda

اجزای اصلی Corda شامل موارد زیر است

 • ایالت ها: آنها تغییرناپذیر بوده و برای به اشتراک گذاشتن حقایق بین طرفین استفاده می شوند.
 • قراردادها: از این قراردادها برای تکامل دولت و کنترل آنها استفاده می شود.
 • معاملات: از معاملات برای ایجاد امکان تغییر وضعیت استفاده می شود
 • جریان های Corda: به مدیریت موفقیت آمیز معامله کمک می کند.
 • اجماع، وفاق: الگوریتم های اجماع معاملات را تأیید و تأیید می کنند.
 • گره Corda: سرانجام ، گره جریان را در CorDapp مدیریت می کند.

در اینجا یک راهنمای جامع آموزش Corda آورده شده است که می توانید درباره این موارد بیشتر بیاموزید.

بهترین موارد استفاده از Corda

اکنون که درک خوبی از آنچه Corda ارائه می دهد ، داریم ، اکنون می توانیم با موارد استفاده از بلاکچین سازمانی R3 Corda شروع به کار کنیم. تمام این موارد استفاده از Corda برای نمایش توانایی Corda در حل مشکلات مختلف ، به صورت دستی انتخاب شده است.

بیایید با استفاده از موارد Corda شروع کنیم.


مراقبت های بهداشتی

بهداشت و درمان یکی از بخشهایی است که نیاز به پیشرفتهای زیادی دارد. در حال حاضر ، مراقبت های بهداشتی با استفاده از محلول بلاکچین به آرامی در حال تغییر است. Corda می تواند ابزارهای لازم برای تغییر راه حل های مراقبت های بهداشتی را فراهم کند.

یکی از بزرگترین مسائل مربوط به مراقبت های بهداشتی ، تکه تکه شدن داده ها و خدمات ذخیره شده است. این تکه تکه شدن می تواند منجر به موضوعات متعددی شود ، از جمله مراقبت ضعیف از بیمار ، روند کند ادعا و افزایش تقلب همه این مسائل را می توانید با Corda حل کنید.

شما می توانید از Corda برای پیاده سازی سوابق الکترونیکی سلامت (EHR) استفاده کنید ، جایی که اولویت ذخیره و تسهیل داده های بیمار است. با استفاده از زنجیره بلوک Corda برای مراقبت های بهداشتی ، کاربر می تواند با EHR ارتباط برقرار کند و در مورد داده های شبکه غیرمتمرکز خود اطلاعات کسب کند. اعضای دیگر ، از جمله پزشکان و پزشکان ، نیز می توانند با دسترسی به اطلاعات بیمار با اجازه بیمار ، از داده های موجود استفاده کنند. می توانید از داده های موجود در دسترس عموم برای تحقیق و حل مشکلات اساسی بیماری استفاده کنید.

سرانجام ، استفاده از Corda در مراقبت های بهداشتی همچنین به معنای بهبود مدیریت ادعاها است. شما می توانید از ادعاها برای بهبود بیمه با مراقبت های بهداشتی استفاده کنید که به خودی خود یک فرایند پیچیده است. طلب بیمه مدت زیادی طول می کشد. با استفاده از Corda ، بخش مراقبت های بهداشتی و بیمه می تواند رضایت مشتری را بهبود بخشد.

این امر ما را به پایان موارد استفاده از مراقبت های بهداشتی Corda می رساند.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

بهترین موارد استفاده بعدی Corda که قصد داریم لیست کنیم ، بخش مالی است. بخش مالی شماره یک بخش بوده که از بلاکچین استفاده می کند. با Corda ، بخش مالی می تواند یک قیف برای تأمین امنیت داده های مشتری و انجام معاملات سریع ایجاد کند. با افزایش کارایی عملیاتی ، کاهش هزینه عملیاتی و زمان پردازش بهتر ، کل شبکه را بهبود می بخشد. همچنین به دلیل شفافیت و تغییرناپذیری داده ها ، اعتماد را در بین موسسات افزایش خواهد داد. بلاک چین Corda در بخش پرداخت می تواند معاملات سریع تری را ارائه دهد که در مواقع ضروری به کار شما می آید.

بخش مالی با فناوری بلاکچین کاملاً دگرگون شده است و به نظر می رسد Corda گزینه درستی برای آن است. به همین دلیل است که فکر می کنیم امور مالی یکی از قوی ترین موارد استفاده Corda است!

بازارهای سرمایه

بازارهای سرمایه نیز می توانند از استفاده از Corda بهره مند شوند. در بیشتر بازارهای سرمایه ، مواردی از جنبه های مختلف چرخه زندگی وجود دارد. هنوز هم خطای آن ادامه دارد و سیستم های ناکارآمد آن را تأمین می کنند. علاوه بر همه اینها ، بارهای نظارتی کارکرد هرچه بیشتر کارآمد سیستم ها را حتی دشوارتر می کند. به دلیل همه اینها ، بازارهای موجود و جدید احساس فشار می کنند و نیاز به راه حلی برای آن دارند.

با استفاده از بلاکچین Corda ، بازارهای سرمایه می توانند با حذف راه های ناکارآمد ، بهبود روند خود را ببینند. با استفاده از بلاکچین کل چرخه زندگی افزایش می یابد. این امر همچنین به بازارها کمک می کند تا سرمایه گذاری جهانی را به خود جلب کرده و اعتماد بین نهادهای مختلف را جلب کنند.

از آنجا که Corda می تواند در محیطهای مهم ماموریت کار کند ، بدون شک می تواند در بازارهای سرمایه نیز کار کند.

دارایی های دیجیتال

دیجیتالی شدن نیز بخشی جدایی ناپذیر از آینده رو به رشد است. با افزایش دارایی های دیجیتال ، برای سازمان ها مهم است که از یک راه حل بلاکچین استفاده کنند که قادر به تحول با روشی کارآمد برای ذخیره ، مدیریت و پردازش آن دارایی ها باشد..

Corda در بحث مدیریت دارایی های دیجیتالی نامزد کاملی است. این می تواند معاملات مناسب را با بهبود مقیاس پذیری ، امنیت و کنترل های قابل اعتماد برای مدیریت دارایی های دیجیتالی تضمین کند.

با Corda ، تهیه سیستم های دارایی دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی که می توانید از آنها در تنظیمات نهادی استفاده کنید و با ابزارها و استانداردهای توسعه دهندگان کار کنید نیز آسان است. دارایی ها همچنین از ویژگی های کلیدی مانند معاملات اتمی بهره مند هستند ، به این معنی که شما نمی توانید دارایی ها را کپی کنید و بلافاصله معاملات بین شرکت کنندگان را تسویه کنید.

سرانجام ، Corda همچنین از دارایی های بومی بازار آنها پشتیبانی می کند و مقیاس پذیری ، حریم خصوصی و هویت آنها را بهبود می بخشد.

اکنون ثبت نام کنید: مسترکلاس ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

هویت دیجیتال

مورد دیگر استفاده از R3 Corda هویت دیجیتالی است. هویت دیجیتال در دنیای فعلی مسئله بزرگی است. برای هر کسی آسان است که از هویت دیجیتال کپی کرده و سرقت اطلاعات را انجام دهد.

شرکت ها همچنین باید مطمئن شوند که روش های مناسبی برای ایمن سازی اطلاعات شخصی دارند تا بتوانند اعتماد کاربران خود را جلب کنند. رویکرد فعلی کامل نیست. با مدیریت ضعیف داده ها و به اشتراک گذاری داده های شخصی روبرو است.

واضح است که استفاده از DLT / بلاکچین یکی از بهترین روش ها برای مدیریت هویت دیجیتال است و Corda DLT خوبی برای حل آن است. حتی اگر چند چالش برای پذیرش بلاکچین وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد ، اما باز هم مزایای آن بیشتر از این معایب است. با استفاده از Corda ، شرکت ها می توانند مدیریت هویت دیجیتال خود را بدون هیچ گونه ناکارآمدی و نقص اجرا کنند. این می تواند از تأیید هویت دیجیتال ، جمع آوری و سایر وظایف چرخه عمر مدیریت مراقبت کند.

انتخاب Corda برای هویت دیجیتال واقعاً عالی است ، و می توانید از این نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا یک شبکه توزیع امن داده را ارائه می دهد ، و این اطمینان می دهد که می تواند داده های حساس شخصی را از زنجیره خارج کند. علاوه بر این ، می تواند روند را با اطمینان از اینکه چرخه حیات تأمین هویت مطابق با هدف اجرا می کند ، ساده و ساده کند. همچنین با KYC شرکتی و هویت خودمختار کار می کند. سرانجام ، به حداقل رساندن چارچوب غیرمتمرکز و رمزگذاری انتها به انتها دسترسی هویت تأیید شده را ساده می کند.

مشکل هویت دیجیتال یکی از موارد استفاده است که در میان سایر فناوری های بلاکچین ، از جمله موارد استفاده Corda ، رایج است.

انرژی

ناکارآمدی ها بخش انرژی را نیز بسیار آزار می دهد. نه تنها این که از ردیابی کم دارایی ، اعتماد بین طرفین ، اقدامات اسناد دستی ، اختلافات منسوخ شده و سخت گیرانه قرارداد نیز رنج می برد..

برای حل همه اینها ، شرکت های انرژی باید اطمینان حاصل کنند که از فناوری DLT یا بلاکچین برای تغییر شکل عملکرد بخش انرژی استفاده می کنند. آنها می توانند از آن برای تغییر سیستم های پشت دفتر ، تجارت انرژی ، تعاملات نظیر به نظیر و دیجیتالی کردن دارایی ها استفاده کنند. علاوه بر همه اینها ، آنها می توانند همه چیز را کارآمد کنند.

به نظر می رسد Corda یک انتخاب عالی برای بخش انرژی است زیرا به دیجیتالی سازی انرژی در دارایی های دیجیتال کمک می کند. پس از اتمام ، انرژی به عنوان یک دارایی می تواند به راحتی تقسیم و معامله شود. این برنامه همچنین از ردیابی گواهینامه های انرژی تجدیدپذیر و اعتبارات کربن پشتیبانی می کند و باعث می شود بازیکنان بتوانند در جهت آینده بهتر کار کنند. علاوه بر این ، با استفاده از آن ، هر کسی می تواند هویت را تأیید کند و اطمینان حاصل کند که آموزش های ایمنی و مجوزهای لازم برای رسیدگی به شکایت وجود دارد. سابقه تغییرناپذیر همچنین به دلیل تضمین حقوق صحیح مواد معدنی و مالکیت تا حد زیادی پیش می رود.

هم اکنون وبینار درخواستی Blockchain’s New Energy را مشاهده کنید!

GovTech

دولت ها از نظر مدیریت دارایی و روند کار خود بسیار مشتاق هستند. در حال حاضر ، روش کار آنها خیلی خوب نیست. آنها فاقد اعتماد هستند و همچنین مجبورند هزاران پول برای مدیریت سیستم های فعلی خود سرمایه گذاری کنند.

Blockchain برای دولت با اطمینان از اعتماد ، شفافیت و همکاری مناسب راهی برای بهبود کارایی در سیستم های آنها ارائه می دهد.

استفاده از زنجیره بلوکی مانند Corda باعث سو the استفاده ، سو mis مدیریت ، سو abuse استفاده ، کلاهبرداری و اتلاف در سیستم قدیمی می شود.

بنابراین ، Corda چگونه کمک می کند?

شما می توانید با استفاده از Corda هر سطح از Corda ، از جمله ایالتی ، محلی و فدرال را فعال کنید تا سیستم های آنها پاسخگو ، قابل اعتماد و کارآمدتر باشند و از آنها برای خدمت بهتر جامعه استفاده کنید. آنها همچنین می توانند شفافیت را بهبود بخشند زیرا عموم مردم می توانند معاملات را با استفاده از ابزارهای در دسترس شما بررسی کنند. دولت می تواند ارز را روی دفتر حساب کند و به کاربران اجازه دهد از آن به عنوان پول دیجیتال استفاده کنند و نحوه جریان پول را بهبود بخشد و کنترل بهتری روی آن داشته باشد. سرانجام ، سوابق تغییرناپذیر به آنها کمک می کند تا تعارضات را نیز حل کنند.

دولت برای تغییر سیستم هایشان همیشه به چیزی منحصر به فرد و انقلابی نیاز دارد و این یکی از بهترین موارد استفاده از موارد Corda است.

بیمه

به نظر می رسد بخش بیمه نیز از یک سیستم ناکارآمد رنج می برد. اگر سعی کنید بیمه کنید ، دریافت آن ممکن است بین چند روز تا هفته طول بکشد. مطالبه بیمه داستان دیگری است که در آن مدعی برای پردازش مطالبات خود نیاز به انجام بسیاری از مدارک دارد.

به طور خلاصه ، چالش های زیادی در حال حاضر بخش بیمه از جمله قراردادن ناکارآمد قرارداد ، منابع مختلف داده و مداخلات گسترده دستی وجود دارد. همه اینها به سادگی فرایند ادعاها را پیچیده می کند و کل روند آن استرس زا و پرهزینه است.

زنجیره بلوک Corda برای بخش بیمه با شبکه ای که در آن همه بازیکنان ، از جمله کارگزاران ، وام دهندگان ، بیمه ها ، بیمه های اتکایی ، می توانند با هم کار کنند و تعامل امن و آنی داشته باشند. Corda از انتقال بی نقص دارایی پشتیبانی می کند ، به این معنی که می توانید بیمه را در شبکه تسویه کنید. این فرآیند همچنین مقرون به صرفه است زیرا می تواند منابع لازم برای انجام کارهای اداری و حسابرسی را از بین ببرد.

همه اینها بیمه را به یکی از بهترین موارد استفاده Corda در بازار تبدیل می کند.

زنجیره تامین

زنجیره تأمین در هسته اصلی هر صنعتی وجود دارد. همچنین پیچیده است ، که مدیریت آن را برای مشاغل سخت می کند. حتی اگر مدیریت زنجیره تأمین در بعضی از سناریوها عالی باشد ، اما بیشتر اوقات ، از ناکارآمدی مربوط به آن رنج می برد. به عنوان مثال ، بازیکنان مانند تأمین کنندگان ، ارائه دهندگان تدارکات و خریداران شرکتی در هنگام جابجایی کالا و منشا their آنها دید محدودی دارند..

با DLT ، مانند بلاک چین Corda برای زنجیره تأمین ، می توان ردیابی دقیق موقعیت دارایی را در زمان واقعی انجام داد. با این کار بیشتر مسائل زنجیره تأمین ، از جمله عرضه بیش از حد ، کمبود عرضه ، کلاهبرداری و … حل خواهد شد.

برای ردیابی زنجیره تأمین و تأیید اطلاعات در صورت امکان ، می توانید از قرارداد هوشمند Corda استفاده کنید. این به همه ذینفعان شفافیت لازم را می دهد.

یک مورد دیگر که Corda را به یک گزینه جالب برای حل مشکلات زنجیره تامین تبدیل می کند ، بلاکچین مجاز است. در اینجا ، نهادهای نظارتی می توانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند و مشاغل نیز می توانند طبق مقررات زنجیره را حک کنند.

از دیگر مزایای اصلی استفاده از Corda دید بهتر ، کارایی بهتر و ساده سازی ثبت سوابق است. به طور خلاصه ، زنجیره تأمین یکی از بهترین موارد استفاده از R3 Corda است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مدیریت بلاکچین سازمانی و زنجیره تأمین

مخابرات

ما در جهانی متصل به هم زندگی می کنیم که ارتباط از راه دور بسیار مهم است. این نحوه ارتباط ما از طریق اتصال بی سیم و سیمی را کنترل می کند. با این حال ، به نظر می رسد که همه چیز در ارتباطات از راه دور درست نیست ، جایی که بازیکنان اصلی به دلیل سو mis مدیریت ، ناکارآمدی و سایر مسائل از جمله نرم افزار ارتباطات ، سخت افزار و شهرک ها متحمل ضرر می شوند..

ناگفته نماند ، تکامل جدید فن آوری های بی سیم صنعت مخابرات را روی پای خود نگه داشته و از آنها می خواهد هر چند سال میلیاردها دلار سرمایه گذاری کنند.

Corda می تواند به تکامل ارتباطات از راه دور تا سطح جدیدی کمک کند. این می تواند یک بستر مقیاس پذیر ، امن و کارآمد برای به اشتراک گذاری منطق ، داده ها و سوابق فراهم کند. همچنین اطمینان می یابد که KYC در جایی بهتر خواهد بود که شرکتها بتوانند از مشتریان استفاده کنند و سریعتر و راحت تر تسویه حساب کنند. علاوه بر این ، مبادله اتمی معاملات را آسان و غیرمخاطره می کند. در آخر اینکه ، استفاده کامل از Corda می تواند هزینه ها را کاهش دهد و مقیاس پذیری را بهبود بخشد.

ساخت و ساز

یکی از موارد استفاده گسترده از Corda در صنعت ساخت و ساز است زیرا بر خصوصیات ، گردش کار و خصوصیات آن تأثیر می گذارد.

Corda قادر خواهد بود برخی از مشکلات اساسی در ساخت و ساز را حل کند ، مانند اینکه چگونه قراردادها همیشه کار خود را به قراردادهای فرعی تفویض می کنند ، جایی که پیمانکاران فرعی نیز همین کار را می کنند و کار خود را به پیمانکاران دیگر منتقل می کنند – منجر به ایجاد یک زنجیره پیمانکار که نمی دانند مشتری واقعی چه می خواهد. ناگفته نماند ، این روند همچنین منجر به تقسیم سود می شود که در عوض منجر به کیفیت بد کار می شود.

با استفاده از Corda ، پیمانکاران یا مشتریان می توانند اطلاعات را از طریق زنجیره انتقال دهند و آنها را قادر به پیگیری کار پیمانکاران کنند. آنها می توانند با ایجاد قرارداد و اطمینان از موافقت با مشاغل و پس از اتمام کار ، آن را حل کنند. طرفین همچنین به دلیل توزیع مناسب اطلاعات قادر به تقلب نخواهند بود.

دریافت گواهینامه بلاکچین در Corda می تواند به شما در ایجاد شغلی پردرآمد کمک کند. در اینجا راهنمای همه چیزهایی است که باید درباره صدور گواهینامه R3 Corda بدانید.

نتیجه

این ما را به انتهای موارد استفاده برتر Corda هدایت می کند. همانطور که مشاهده می کنید ، Corda می تواند موارد استفاده زیادی را برای صنایع مختلف ارائه دهد. این فرصت های زیادی را برای صنایع و بخش ها فراهم می کند تا بتوانند رشد کنند و مسائل اساسی را از بین ببرند. بدیهی است که تنها بلاکچین نمی تواند همه مشکلات را حل کند. اما این یک شروع خوب است.

هر تازه کار که قصد تبدیل شدن به یک متخصص بلاکچین را دارد و می خواهد در مورد Corda بیشتر بیاموزد ، باید دوره توسعه Corda ما را بررسی کند ، زیرا تجزیه و تحلیل دقیق تری از اکوسیستم Corda ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector