Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای اجرای بلاکچین: تجارت خود را توانمند کنید

این مقاله جامع شما را به سمت پیاده سازی صحیح بلاکچین در تلاش های فعلی یا جدید تجاری خود راهنمایی می کند – با موارد استفاده از صنعت و عوامل خطر برای مراقبت.  

نیاز روزافزون به فناوری جدیدی به نام “Blockchain” ، تغییرات انقلابی در سبک زندگی ما ایجاد می کند. نه تنها مردم عادی در حال رشد هستند که می توانند در مورد آن بدانند ، بلکه بسیاری از شرکت های صاحب فن در حال حاضر سرمایه گذاری در زمینه اجرای بلاکچین را آغاز کرده اند.

با این وجود ، آشفتگی آشکارتر در بازار این است که “چگونه می توانم از بلاکچین برای تأمین سوخت کار خود استفاده کنم؟” سردرگمی کاملاً انتظار می رود. بلاکچین هنوز هم یکی از موضوعات جدید در افق است که بسیاری از آن نمی دانند.

بر اساس نظرسنجی اخیر گارتنر در سال 2018 ، 23٪ از شرکت ها در حال کار برای اجرای فناوری بلاکچین هستند. در این میان ، شرکت های بیمه و صنایع مالی نقش اصلی را دارند. 43٪ از شرکتهای دیگر به آن علاقه مند هستند اما در واقع هیچ نوع طرحی را به کار نگرفته اند.

CIO از این شرکت ها در حال تجسم بلاکچین به عنوان یک مدل تجاری هستند که قدرت فعالیت صنایع بزرگ را دارد. با این حال ، آنها همچنین نشان دادند که این روند کاملاً چالش برانگیز است و ممکن است نیاز به تحقیقات بیشتری داشته باشد.

همانطور که گفته شد ، برای ارائه منبع معتبرتر به شما برای راه حل های بلاکچین ، ما این راهنمای اجرای بلاکچین را تهیه کرده ایم. کمربندهای خود را ببندید زیرا ما تمام مواردی را که برای راه اندازی مشاغل کاملاً بلاکچین مورد نیاز خود احتیاج دارید ، پوشش خواهیم داد. این راهنما همچنین به شما کمک می کند ایده مثبتی در مورد مثال اجرای بلاکچین بدست آورید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

فهرست مطالب

فصل 1: پیاده سازی بلاکچین: مراحل چیست؟?

فصل 2: ​​هزینه اجرای بلاکچین: چقدر می تواند برای شما هزینه داشته باشد?

فصل سوم: 5 شرور که می توانند پروژه Blockchain شما را از بین ببرند

فصل چهارم: نتیجه گیری از اندیشه ها

  

Contents

فصل 1: پیاده سازی بلاکچین: مراحل چیست؟?


مرحله اول: اهداف را شناسایی و تعیین کنید

اولین مرحله از راهنمای پیاده سازی بلاکچین ما با شناسایی هدف شروع می شود.

نیروهای خود را جمع کنید

اگر می خواهید این ابتکار عمل را موفقیت آمیز انجام دهید ، باید به همان اندازه که می توانید جمع آوری کمک کنید. به زبان ساده ، شما باید هر فردی را از شرکت خود بخواهید تا با شما همکاری کند. به آنها الهام بگیرید تا طوفان مغزی ایجاد کنند و آنها را برای پروژه بزرگ اجرای بلاکچین آماده کنید.

اگر اعضای شرکت شما بر اساس دانش در برنامه های بلاکچین کم دارند ، به آنها آموزش دهید. هنگامی که شما و تیمتان برای نتیجه آماده شدید ، با یک جلسه تماس بگیرید و در مورد سناریوهای احتمالی که می توانید استفاده کنید صحبت کنید.

در این مرحله عجله نکنید. صبور باش؛ این همیشه به شما کمک می کند تا تصمیمات درست بگیرید. همچنین ، به یاد داشته باشید که هرگز تصمیم غیرمنطقی نگیرید. شما باید اهداف خود را برای چیزی تعیین کنید که شما و تیمتان می توانند به آن برسند ، نه چیزی که فراتر از کمک باشد.

از خود س questionsالات ساده بپرسید ، از جمله اینکه ، چگونه راهنمای ساده اجرای بلاکچین شما می تواند به شما در بهبود کارایی کلی کمک کند؟ و اینکه آیا واقعاً می توانید از طریق آن به مشتریان خود کمک کنید یا خیر.

با استفاده از تمام ایده ها می توانید برخی از قوانین اساسی را تنظیم کنید و یک برنامه بالقوه ارائه می دهید.

راهنمای اجرای بلاکچین: سرمایه ای ارزشمند برای شرکت شما

اکنون که اپلیکیشن های بلاکچین در حال افزایش است ، بسیاری از شرکت ها به دلیل کنجکاوی خود در حال بررسی آن هستند. با این حال ، اولین چیزی که آنها باید مشخص کنند این است که چگونه می توانند از این فناوری جدید استفاده کنند و از آن به عنوان یک دارایی اطمینان حاصل کنند. اکنون جهان مملو از فرصت های تجاری بلاکچین شده است.

نکته اصلی این است که شرکت ها باید همه آنچه را که برای موفقیت در آن لازم است تخمین بزنند. هدف ، بودجه ، قوانین و مهلت تعیین شده. هر قسمت به یک اندازه مهم است و باید با موفقیت انجام شود.

بعد از دیدن هر جنبه ، می توانید تخمین بزنید که آیا برنامه های بلاکچین یک دارایی است یا هدر دادن منابع.

موارد مختلف استفاده از بلاکچین که باید به آنها نگاه کنید

برای کمک به شما در تلاش برای یافتن اینکه کدام موارد استفاده از بلاکچین از شرکت شما تعریف می کند ، لیستی با مزایا در این راهنمای اجرای بلاکچین قرار داده ایم. بررسی کنید کاملاً مطمئن باشید که آن را دوست خواهید داشت.

سیستم بانکی

سیستم بانکی پس از اجرای بلاکچین بیشترین میزان بازدید را داشته است. آنها یکی از شرکت هایی هستند که فاقد امنیت هستند. به همین دلیل برنامه های بلاکچین با تمام امنیت پر زرق و برق خود جایگزینی زیبا برای بانک ها می سازند. سیستم های بانکی شروع به انطباق با بلاکچین کرده اند.

هر نوع خدمات مالی می تواند دقت و امنیت بیشتری نسبت به سیستم های موجود داشته باشد. اگر شرکت شما با معاملات مالی سروکار دارد ، پس می توانید از این جنبه با استفاده از راه حل بلاکچین استفاده کنید.

بسیاری از بانک ها قبلاً شروع به انطباق با تجارت جدید بلاکچین و اطمینان از کاربرد بهتر بلاکچین برای مشتری خود کرده اند. اگر تجارت شما هنوز در مقیاس کوچکتر است ، این می تواند به شما کمک کند تا با معاملات بین المللی کنار بیایید.

می توانید معاملات را سریعتر انجام دهید تا مشتریان بیشتری بتوانند از خدمات شما استفاده کنند.

یک مثال خوب برای شرکت های پیاده سازی بلاکچین Ripple خواهد بود که از بانک ها برای پردازش پرداخت های بین المللی پشتیبانی می کند.

چه مزایایی دارد?

 • هزینه ها کاهش می یابد.
 • زمان حل و فصل کوتاه تر است.
 • بهبود کیفیت داده ها.
 • حسابرسی بسیار آسان است.
 • امنیت عالی.

بیمه

شفافیت داده ها یکی از ویژگیهای اساسی شرکتهای بیمه است. از طرف دیگر ، راه حل Blockchain می تواند یک کانال یکپارچه برای آن فراهم کند. با اجرای قراردادهای هوشمند در سیستم می توانید کل روند مطالبات بیمه را خودکار کنید.

قراردادهای هوشمند کل ادعای بیمه را بدون دردسر پردازش می کنند. چگونه?

خوب ، قراردادهای هوشمند می توانند قوانین خاص قرارداد را بررسی کنند و سپس نتایج را بر اساس آن پردازش کنند. تنها کاری که باید انجام شود ایجاد ارتباط برای افرادی است که به دنبال بیمه هستند.

این یک فرصت عالی دیگر برای کسب و کار بلاکچین است.

و اگر اتفاقی بیفتد و همه شرایط برآورده شود ، مشتری سهم عادلانه پول خود را به طور خودکار دریافت می کند. بهترین قسمت در این مورد این است که یک شرکت از سیستم پایگاه داده مشترک بسیار بهره مند خواهد شد. همانطور که در بلاکچین وجود دارد ، سوابق از هک امن خواهند بود و افراد می توانند پرداخت عادلانه خود را دریافت کنند.

LenderBit می تواند در این سناریو یک مثال عالی برای شرکت های پیاده سازی بلاکچین باشد. این امکان را به مشتریان خود می دهد تا از طریق مسنجر مطالبات بیمه ای خود را ارائه دهند! بنابراین ، اضافه کردن این نوع ویژگی در شرکت شما باعث حمله بیشتر مشتریان خواهد شد.

چه مزایایی دارد?

 • یک معامله شفافیت عادلانه.
 • سطح پایین تقلب در بیمه.
 • باعث صرفه جویی در وقت و هزینه زیادی می شود.
 • تجربه مشتری بهتر.

در اینجا درباره بلاکچین برای بیمه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مراقبت های بهداشتی

برای شرکت هایی که مایلند مزایای مراقبت های بهداشتی را به موارد استفاده خود اضافه کنند ، بلاکچین گزینه های زیادی نیز ارائه می دهد. سرویس های بهداشتی برای نگهداری سوابق و با امنیت عدم امکان تغییر در آن به ذخیره سازی زیادی نیاز دارند.

بلاکچین می تواند این نوع امکانات ذخیره سازی را با سیستم پرداخت مجوز ارائه دهد. به غیر از این ، یک سیستم مراقبت های بهداشتی همچنین قادر خواهد بود هر مقدار روش پیچیده پرداخت را به طور کارآمد پردازش کند.

بنابراین ، اگر این مورد را در شرکت خود ادغام کنید ، می توانید به طور مساوی از کلیه مشتریانتان بهره مند شوید. همچنین می توانید پردازش بیمه کم هزینه و کم هزینه را به آنها ارائه دهید. بلاکچین شما می تواند به بیمه مرتبط شود و پس از ارائه بیمه خاص ، آنها می توانند هزینه های پزشکی خود را پرداخت کنند.

MedRec تا حدودی از نوع مشابه پروژه است. در واقع ، این یک منبع عالی برای نگهداری تمام داده های آنها فراهم می کند و از یک CMS غیرمتمرکز برای حل همه مشکلات استفاده می کند.

چه مزایایی دارد?

 • پزشکان می توانند از اطلاعات مفید و بدون دردسر استفاده کنند.
 • ذخیره اطلاعات بدون هیچ گونه دستکاری.
 • باعث صرفه جویی در وقت و افزایش کارایی کلی می شود.

در اینجا درباره بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی بیشتر بدانید.

مشاور املاک

اگر یک شرکت املاک و مستغلات هستید که راهنمای اجرای بلاکچین می خواهید ، می توانید از این یکی به عنوان یکی از موارد استفاده از بلاکچین استفاده کنید. ساده است؛ اصلا خط سختی نداره امروزه املاک و مستغلات با آسیب پذیری هایی مانند اطلاعات نادرست ، خریدهای غیرقانونی و اشتباه در سوابق پر شده است.

این افراد عادی معمولاً رنج زیادی می کشند ، اموال یا پول خود را از دست می دهند یا حتی یک موروثی را از دست می دهند. در این حالت بلاکچین می تواند اطمینان حاصل کند که هیچ کس نمی تواند اطلاعات مربوط به ویژگی ها را تغییر دهد و همچنین می تواند شفافیت مناسب قراردادهای املاک را فراهم کند..

کاغذ بازی ها پس از ترک یک ملک ، وقت زیادی را می برد. بلاکچین آن را بسیار آسان و سرراست می کند. این یک فرصت عالی دیگر برای کسب و کار بلاکچین است.

در حال حاضر پروژه های زیادی در این راه وجود دارد. نمونه ای از شرکت های پیاده سازی بلاکچین velox.RE است که در شیکاگو است. آنها در حال برنامه ریزی برای انجام معاملات املاک و مستغلات مبتنی بر بلاکچین و از هر نظر مقرون به صرفه هستند.

چه مزایایی دارد?

 • کاهش هزینه.
 • شفافیت پیشرفته.
 • پرداخت ها به صورت خودکار انجام می شوند.
 • بدون فعالیت کلاهبرداری.

در اینجا درباره بلاکچین برای املاک و مستغلات بیشتر بیاموزید.

شناسایی دیجیتال

شناسایی دیجیتال ممکن است یک مسئله جدید در منطقه نباشد ، اما قطعاً بلاکچین می تواند آن را دیجیتالی کند. اول از همه ، بلاکچین می تواند روند را کاملاً دیجیتالی کند. ثانیا ، می تواند سطح پروتکل های امنیتی را افزایش دهد تا از هرگونه سرقت هویت جلوگیری کند.

سرانجام ، با فرآیند احراز هویت دقیق ، در نهایت از شر تقلب خلاص می شود. سوابق ذخیره سازی نیز در این مورد ایمن هستند. در حال حاضر شرکت های زیادی در حال کار بر روی آن و ساخت پروژه های اطراف آن هستند.

این می تواند موارد عالی استفاده از بلاکچین برای اضافه شدن در اجرا باشد. یک نام محبوب ShoCard این فرآیند شناسایی دیجیتال را برای خدمات دولتی ارائه می دهد. این کارت به افراد و تجار داده می شود که سطح تصفیه متفاوت دارند. شناسه شامل تمام اطلاعات لازم خواهد بود.

همچنین می تواند در یک قرارداد هوشمند مورد استفاده قرار گیرد تا سطح امنیتی بیشتری به آن بدهد.

چه مزایایی دارد?

 • حفظ حریم خصوصی و امنیت.
 • سیستم تأیید خوب.
 • شناسه های امضا شده بی نظیر.
 • بدون تقلب.

در اینجا درباره بلاکچین برای هویت دیجیتال بیشتر بدانید.

اجرای قانون

اجرای قانون می تواند به پردازش اسناد حقوقی یا مأموران خصوصی یا حتی افسران دولتی ، هر چیزی که مربوط به قانون است ، مراجعه کند. معمولاً آنها متمرکز هستند و خواستار قدرت اداری بر روی یک سیستم هستند.

راه حل blockchain در اینجا می تواند یک سیستم مدل جدید را معرفی کند. بیشتر سیستم اجرای قانون به یک واسطه متکی است. و اگر واسطه به خطر بیفتد ، سیستم خراب می شود.

با این حال ، از آنجا که راه حل blockchain هیچ واسطه ای را شامل نمی شود ، می تواند کانال امن تری را برای ذخیره داده ها یا پردازش هزینه های معاملاتی خاص بدون هیچ گونه مشکل غیرقانونی تضمین کند. دادگاه ها می توانند شفافیت بیشتری را در تعقیب قضایی به دست آورند ، و کلاهبرداری کیفری کمتر است.

غیر از این ، اتحاد کلیه صنایع حقوقی در یک قانون مطمئناً در اینجا فریب خواهد داد. شرکت های حقوقی ، مدارس ، شرکت ها ، ارائه دهندگان نرم افزار حقوقی و فناوری. همه چیز به یک هاب متصل می شود.

این یکی دیگر از فرصت های عالی تجارت بلاکچین است.

Integra Ledger به نظر می رسد یکی از شرکت های اجرای بلاکچین است که شرکت های اجرای قانون را تحت پوشش خود قرار می دهد ، جایی که آنها تمام اسناد قانونی را در یک مکان واحد تأمین می کنند. بدیهی است که برای دسترسی به اسناد به مجوز نیاز دارید. اما این یک مثال عالی است.

چه مزایایی دارد?

 • معاملات سریع.
 • تأسیسات پروژه قراردادی.
 • ثبت قانونی و امنیت.
 • مدیریت هوشمند املاک.
 • حفظ کلیه اسناد عمومی و حقوق قانونی.

اینترنت اشیا

مزارع امنیتی اینترنت اشیا می توانند از این فناوری استفاده کرده و محافظت از اطلاعات بیشتری را برای مشتریان خود ارائه دهند. به این ترتیب شرکت می تواند جایگزین بهتری برای پروتکل موجود باشد. زنجیره بلوک فناوری غیرمتمرکز از قدرت مناسبی برای تأمین سوخت این بخش به راحتی برخوردار است.

با این حال ، یک جنبه واحد وجود دارد که باعث می شود اینترنت اشیا هزینه زیادی را متحمل شود. بله ، هزینه های مورد نیاز شبکه و فن آوری های به روز شده هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد. یکپارچه سازی ارتباط بین دستگاه ها و ایجاد یکپارچه بودن آن نیز به آب زیادی احتیاج دارد.

در این مقابل ، بلاکچین می تواند تنها بهترین راه حل باشد. Blockchain در حال حاضر یک مدل ایمن دارد که می تواند بدون نیاز به هزینه اضافی ، تمام نیازهای این بخش را ارائه دهد. استفاده از این مورد به عنوان یک مورد استفاده ، فضای بیشتری برای رشد در آینده به شما می دهد زیرا اینترنت اشیا یکی از سریعترین بخشهای در حال رشد است.

چه مزایایی دارد?

 • سطح بالاتری از امنیت در برابر تغییر داده ها.
 • تعامل پیشرفته دستگاه.
 • بهینه سازی اینترنت اشیا.
 • اتوماسیون دستگاه های هوشمند.

جزئیات بیشتر در مورد بلاکچین و اینترنت اشیا را در اینجا بیاموزید.

شرکت های بزرگ و حاکمیت عمومی

معرفی یک سیستم رای گیری جدید از طریق راه حل blockchain می تواند یک پروژه کاملا انقلابی باشد. بخش حاکمیت یکی از آلوده ترین بخشهاست. دولت ملی به سیستمی نیاز دارد که بتواند با هر نوع فساد مقابله کند و فضای امن تر و انتخابات عادلانه ای ایجاد کند.

با استفاده از بلاکچین ، افراد به یک کانال بدون دستکاری دسترسی پیدا می کنند ، از این طریق می توانند رای خود را بدون هیچ گونه تغییری ارائه دهند. از طرف دیگر ، شهروندان فرصتی برای پرداخت مالیات خود بدون دردسر پیدا خواهند کرد.

اتصال این مورد استفاده با شناسایی دیجیتال یک نقطه شروع عالی است.

در اینجا می توان به مسئله تمرکز دولت رسیدگی کرد. این یک روند عالی برای بهبود دارایی های امنیتی و معاملات شرکت شما است.

گروه Bitfury یکی از شرکت های نوپا در این بخش است. آنها می خواستند به دولت و شهروند کمک کنند تا روند انتخابات بهتر و منصفانه تری داشته باشند ، چه رسد به سایر ویژگی های قانونی.

چه مزایایی دارد?

 • عدم مشارکت شخص ثالث.
 • فساد را کاهش می دهد.
 • حفظ حریم خصوصی داده ها.
 • فرصت های بیشتر برای شرکت ها.
 • معاملات سریع.

جزئیات بیشتر در مورد بلاکچین برای دولت را در اینجا بیاموزید.

تحصیلات

نهادهای آموزشی مانند دانشگاه ها یا مدارس می توانند از آن بسیار بهره مند شوند. این موسسات هر ساله به امکانات ذخیره سازی زیادی با سیستم های حفاظتی بهتر احتیاج دارند. با این حال ، بیشتر این موسسات فاقد شناخت و تأیید جهانی یک موسسه خوب هستند.

این راهنمای اجرای Blockchain در اینجا می تواند به اطمینان از وجود آنها و ذخیره تمام اسناد و مدارک آنها در شبکه غیرمتمرکز کمک کند. از طرف دیگر ، اگر امکان اتصال همه موسسات در یک محیط مرکز مانند وجود داشته باشد ، برای دانشجو بسیار آسان تر است که با بورسیه یا انتقال اعتبار به موسسات خارجی برود.

Blockcerts بدون شک یکی از شرکتهای پیاده سازی زنجیره بلوک دانشگاهی است. در اینجا می توان اعتبار آنها را تأیید کرد و سپس اسناد آنها را در شبکه بارگذاری کرد. هر رکوردی رمزگذاری می شود و ضد دستکاری می شود مگر اینکه توسط افراد مربوطه مورد نیاز باشد.

چه مزایایی دارد?

 • سیستم تأیید پیشرفته.
 • هیچ تقلبی در گواهینامه های آموزشی عمل نمی کند.
 • ذخیره اطلاعات امن.
 • دسترسی آسان به سوابق قبلی با احراز هویت.

می توانید در اینجا با آموزش بلاکچین آشنا شوید.

لیزینگ اتومبیل

اجاره اتومبیل می تواند فرآیند پرزحمتی باشد. برای اجاره اتومبیل و سپس رانندگی آن باید یک سری ابزارها را طی کنید. این روش شامل تأیید هویت فرد و سپس ثبت سوابق مالی برای تأیید صلاحیت وی یا عدم صلاحیت وی و سپس انتخاب اتومبیل و پردازش آن است..

کل روند بسیار وقت گیر است. بسیار خوب است که بلاکچین را در اینجا پیاده کنید تا مطمئن شوید بدون این همه دردسر ، ماشین را برای انتخاب ، امضا و رانندگی انتخاب خواهید کرد. و پس از مهلت زمانی ، بازگشت ماشین و خاتمه قرارداد نیز بدون دردسر خواهد بود.

در صورت آسیب دیدن یا از بین رفتن اتومبیل اجاره ای به دلایلی ، در حال پردازش بیمه باشید. با استفاده از بلاکچین همه چیز می تواند خودکار شود. این یکی دیگر از فرصت های عالی تجارت بلاکچین است.

آزمایشگاه DocuSign یکی از شرکت هایی است که از این فرآیند برای ساده سازی مراحل اجاره استفاده می کند. به آن فکر کنید ، اگر شرکت شما بتواند این مورد استفاده را اضافه کند ، این می تواند یک رویداد جدید باشد.

چه مزایایی دارد?

 • لیزینگ ساده است.
 • مدیریت دارایی هوشمند بهتر.
 • زمان اجاره کاهش یافته است.

کالاهای لوکس

هر صنعتی می تواند تحت تأثیر راهنمای اجرای بلاکچین قرار گیرد و بخش کالاهای لوکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. پیگیری هر کالا می تواند یکی از بهترین راه ها برای دادن محصولات معتبر به مشتریان بدون ترس از کلاهبرداری باشد.

این نوع راهنمای پیاده سازی بلاکچین می تواند صنایع را قادر سازد تا به منبع معتبری برای مصرف کنندگان خود تبدیل شوند. همچنین می توان از طریق آن سطح قابل توجهی از شفافیت را اضافه کرد. این امر همچنین باعث کاهش پرداخت های غیرضروری بیمه می شود.

Everledger یکی از شرکت هایی است که با این نوع موارد استفاده از بلاکچین سر و کار دارد. آنها فقط به کالاهای لوکس محدود نمی شوند. به نظر می رسد کالاهای لوکس از بسیاری از ویژگی های ارائه شده آنها است. آنها تمام آن دارایی ها را تأیید می کنند و سپس از یک سیستم ردیابی استفاده می کنند تا مطمئن شوند هر مشتری آنچه را که در اینجا پرداخت کرده است دریافت می کند.

چه مزایایی دارد?

 • معاملات قابل توجه تری از شفافیت و احراز هویت کالا را ارائه می دهد.
 • حمایت از کالاهای با ارزش بالاتر.
 • یک مرکز اعتماد متقابل در بین بازارهای جهانی ایجاد می کند.
 • کاهش خطر سرقت یا کلاهبرداری.

به غیر از اینها می توانید بخشهای دیگر را نیز بررسی کنید تا در موارد استفاده اضافه شوند –

مدیریت زنجیره تأمین

 • می تواند تغییر داده را ذخیره و حتی ردیابی کند.
 • اثبات فروش مجدد و مالکیت.
 • پیگیری عادات خرید و تولید بازار بر اساس آن.
 • سطح اعتماد خوب.

اشتراک گذاری / حمل و نقل

 • یک مرکز شبکه با تمام درایورهای ماهر.
 • ارتباط متقابل بین راننده و مسافر.
 • نرخ یا نرخ کرایه صفر.
 • شفافیت کامل برای مشتریان.

مرحله دوم: توسعه POC

امروزه مفهوم POC در بین بسیاری از شرکت ها محبوب شده است. بیش از 500 شرکت وجود دارد که مایل به سرمایه گذاری در اثبات مفهوم مبتنی بر بلاکچین و استفاده از تمام پیشنهادات آن هستند.

مفاهیمی مانند ارتباط پشت به همتا یا قراردادهای هوشمند اکنون جمعیت را سرگرم می کند. یک نظرسنجی انجام شده است که اخیراً از ادعای ما پشتیبانی می کند ، بیش از 66 heads سرپرست فناوری اطلاعات ، و CIO ها فکر می کنند که بلاکچین انقلاب بعدی برای تقویت موجودیت دیجیتال خواهد بود.

جهان در حال حاضر در آستانه دیجیتالی شدن کامل است و با کمک بلاکچین آینده مطلوبی دور نیست. آنها قبلاً علاقه مندی خود را با سرمایه گذاری در سیستم تثبیت کرده اند و 5٪ از مردم فکر می کنند بیش از 10 میلیون دلار برای POC هزینه کنند.

اگر شما یکی از علاقه مندان به فن آوری هستید و مایل به استفاده از این کمپین “راهنمای پیاده سازی بلاکچین” هستید ، پس احتمالاً باید شروع به دانستن اصول اولیه کنید. مانند اینکه فرآیند نحوه اطمینان از یک پروژه موفق را از کجا شروع کنید.

اجازه دهید تمام روزنه ها را برطرف کنیم و بگوییم که شما نیاز به سرمایه گذاری یک POC بلاک چین دارید. اگر با این اصطلاح آشنایی ندارید ، برای کمک به شما در شروع تعریف مختصری خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: لیست کامل 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین.

چشم انداز POC چیست?

عمدتا POC این است که یک سری س regardingال ها راجع به یک پروژه بپرسید و سپس تمام موارد لازم را انجام دهید. این نوعی فرایند یا استراتژی توسعه پروژه است که باید بر اساس آن تمام مراحل را مشخص کنید.

با این حال ، برخی از شرکت ها می توانند به شما کمک کنند تا یک POC موفق ایجاد کنید. آنها تمام اطلاعات لازم را به شما می دهند و سپس مراحل اصلی را با دید شما طراحی می کنند.

بهترین کار این است که خودتان با کمک تیم خود POC بسازید ، بدین ترتیب دقیقاً آنچه را که می خواستید بدست می آورید.

احتمالاً شما یک سری س toال از خود و تیمتان خواهید پرسید تا بفهمید همه چیز در سر جای خود قرار می گیرد. چیزی مثل –

 • آیا تجارت شما کاملا به اعتماد متکی است?
 • آیا افراد مختلفی می توانند داده ها را کنترل کنند?
 • آیا به یکپارچگی داده نیاز دارید؟?
 • به فرآیند تأیید نیاز دارید?
 • به چه نوع دسترسی نیاز دارید?
 • چه کسی بازار هدف قرار خواهد گرفت؟ چگونه به آن بازار خاص بازار نزدیک می شوید؟?
 • از چه نوع بستری استفاده کنید یا باید به سراغ یک سیستم عامل کاملا جدید بروید?
 • خصوصی ، دولتی یا فدراسیون؟ شما به چه نوع فناوری بلاکچین امیدوار هستید?
 • چگونه می توان سطح موفقیت POC را اندازه گیری کرد؟ عمدتا شما می توانید از طریق ارزیابی پروژه پایان موفقیت را بدانید. اگر می توانید یک برنامه جدید مستقر کنید ، می توانید کل مفهوم POC را موفق بدانید.

اثبات مفهوم بلاک چین خود را بسازید

پس از ایده گرفتن از اینکه چگونه می توانید POC خود را بسازید ، وقت آن است که چشم انداز را به واقعیت تبدیل کنید. این فرایند کاملاً ساده است اما اگر گزینه های پیچیده زیادی برای اضافه کردن در POC داشته باشید ، تکمیل POC ممکن است چندین ماه طول بکشد.

ما به شما توصیه می کنیم آن را کوتاه و تا حد ممکن ساده نگه دارید. با این حال ، از درست بودن همه عوامل اطمینان حاصل کنید.

از طرف دیگر ، اگر وقت زیادی را برای این پیش نویس تلف کنید ، این فقط اثبات مرحله مفهوم است ، برای اتمام اجرای کامل زمان بیشتری از شما طول می کشد. در صورت مشاهده دامنه مناسب برای ساده سازی بیشتر ، می توانید تغییراتی نیز ایجاد کنید.

اکنون بیایید به بخش بعدی این راهنمای اجرای Blockchain برویم.

نکاتی برای ایجاد POC موفق

همانطور که آسان است ، ما می خواهیم شما از هر لحاظ موفق باشید. به همین دلیل این هفت نکته را برای کمک به شما در توسعه POC بدون دردسر جمع آوری کرده ایم.

آنها را بررسی کنید!

 1. روی یک موضوع خاص تجاری تمرکز کنید

اگر می خواهید پروژه بلاکچین شما موفقیت آمیز باشد ، پس باید روی مشکلات زندگی واقعی تمرکز کنید که می توانید حل کنید. مشکلی که می توانید به سرعت به آن اشاره کرده و در حل آن به استفاده از بلاکچین کمک کنید.

بسیاری از POC در حال حاضر فقط بر روی قابلیت های فناوری بلاکچین تمرکز دارند. با این حال ، آنها هیچ مسئله قابل توجهی را حل نمی کنند. ممکن است فکر کنید این عقل سلیم است اما به نظر می رسد بسیاری از تیم های شرکت فاقد آن هستند.

به همین دلیل شما باید اطمینان حاصل کنید که تا این حد درگیر راه حل های موجود نیستید ، فقط به این دلیل که شما نیز بخشی از اجرای بلاکچین خواهید بود. کمی وقت بگذارید و با تیم خود در مورد اینکه چگونه می توانید پتانسیل های بلاکچین را تغذیه کنید و جنبه دیگری به آن اضافه کنید فکر کنید..

همچنین ، همیشه به سراغ طرحی بروید که می تواند در آینده به روز شود ، نه کاری که به هیچ نوع اصلاح اضافی نیاز ندارد.

انتقاد اصلی که با آن روبرو است عدم وجود مشکلات جدید برای حل است. این چیزی است که بیشتر فراموش می شود با این حال ، می توانید از آن به صورت استراتژیک استفاده کنید تا در بازار پیشی بگیرید.

نه تنها ارائه راه حل ارزان تر از دیگری بلکه مقداری ارزش به آن اضافه کنید.

اگر با یک سری مشکلات روبرو شدید ، پس بپرسید که چه تعداد از آنها واقعا ارزش حل دارند. چگونه مشتریان می توانند برای این مشکل به شما اعتماد کنند?

این یکی از اثبات مراحل مفهومی است که قطعاً باید دنبال کنید.

 1. با قدم های کوچک ، قدم زدن در حاشیه حرکت خزش کنید

قدم های کوچک راهی است که باید طی شود. بلاکچین ممکن است دنیا را تغییر دهد یا ندهد. با این حال ، هنوز مثبت است شاید پروژه شما بتواند تأثیر انقلابی بگذارد ، شاید نه. اما وقتی برای اولین بار به دنبال یک راهنمای اجرای بلاکچین هستید ، این نمی تواند تنها تمرکز شما باشد.

پیاده سازی های بلاکچین در طول مسیر نیاز به تغییرات زیادی دارد ، بنابراین مطمئن شوید که از همان ابتدا به دنبال ورود سریع تر نباشید.

کند و کوچک رفتن راه ایده آل است. فقط روی یک راه حل کوچک تمرکز کنید و آن را بدون هیچ مشکلی محقق کنید. در صورت عدم موفقیت در کار ، کاری خطرناک انجام ندهید که به سازمان شما آسیب برساند. در نهایت ، شما گزینه ای برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به پروژه خود خواهید یافت ، تا آن زمان صبور باشید.

شما همچنین باید یک چیز را به دقت بخاطر داشته باشید ، از هر نوع خزش دامنه خودداری کنید. Scope creep می تواند یکی از آن جاده های خطرناک باشد که می توانید در آن اوضاع را بهم بریزید. فقط به ویژگی هایی که می توانید ارائه دهید پایبند باشید و نه به مواردی که نمی توانید.

ما می دانیم وقتی به ویژگی های زیادی در یک مکان فکر می کنید چقدر سودآور به نظر می رسد. اما اجازه ندهید که آن را در راه یک پروژه موفق قرار دهیم.

 1. همه انتظارات را به هم متصل کنید و آنها را کنترل کنید

اعضای تیم شما همه افراد مختلف با نظرات و دیدگاه های مختلف هستند. برخی از اعضای تیم شما ممکن است فکر کنند این شروع یک دوره جدید است. دیگران ممکن است این کار را نکنند. داشتن افرادی که فکر نمی کنند این یک استراتژی خوب است طبیعی است.

آنچه در اینجا باید انجام دهید این است که قبل از تهیه POC به آنها آموزش کامل دهید. با دانش مناسب ، آنها می توانند مزایا و خطرات راهنمای اجرای بلاکچین را درک کنند.

از کسانی که در مورد اجرای جدید بلاکچین هیجان زده نیستند ، اجتناب کنید. با هر دو تیم ارتباط برقرار کنید و آنها را متصل کنید.

یکی از اثبات مراحل مفهومی که هرگز نباید آن را از دست بدهید.

آنها همچنین ممکن است نظرات مختلفی در مورد ویژگی های بلاکچین داشته باشند که اضافه یا اضافه نکنند. زنجیره بلوک هنوز در مرحله تکامل است و هیچ کس نمی تواند توانایی های کامل را تخمین بزند. به عنوان یک رهبر ، شما باید سعی کنید توانایی ها را با نقص ها پر کنید.

با آنها طوفان فکری کنید ، به آنها کمک کنید کل پروژه را تغذیه کنند. این یک حرکت جسورانه است که بسیاری از شرکت ها فاقد آن هستند و شما نباید یکی از آنها باشید.

 1. یک برنامه کامل درست کنید

مانع دیگری که ممکن است با آن روبرو شوید ، برداشت نادرست از چالش هایی است که با آن روبرو خواهید شد. اجرای بلاکچین کار ساده ای نیست. در ابتدا دارای نقص و سناریوهای احتمالی شکست خواهد بود. در اینجا لیستی از 10 چالش اساسی اجرای بلاکچین سازمانی وجود دارد.

در میان سایر مدارک اثبات مراحل مفهوم ، این مرحله مهمترین است.

بیشتر به ریشه ها بروید و بفهمید که طرح شما چه نقص هایی دارد. در مورد تمام نتایج احتمالی یک مرحله ایده پردازی کنید. در صورت عدم موفقیت ، به روش هایی فکر کنید ، می توانید آن را به یک ویژگی مفید تبدیل کنید.

درباره محدودیت های آشکار و چگونگی غلبه بر آنها قبل از استقرار کامل بحث کنید. اگر این کار را نکنید ، با یک استراتژی ضعیف شروع خواهید کرد و در نهایت ، شکست خواهد خورد.

حتی اگر کاملاً زود است ، سعی کنید نقاط ضعف و قوت تیم خود را برطرف کنید تا بتوانید بر آنها غلبه کنید. معماری و طراحی پروتکل یک کار اساسی است. نقایص را در اینجا پیدا کنید و سپس بداهه پردازی کنید.

این تنها راهی است که می توانید بهترین راهنمای اجرای بلاکچین را دریافت کنید.

 1. یک میلیون بار تست کنید!

بعد از تمام طراحی ها ، باید مرحله ای داشته باشید که بتوانید شبکه را برای آزمایش خروجی مستقر کنید. تست یک یا دو بار آن هرگز کافی نیست. شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که چگونه جمعیت واقعاً مناسب باشد.

به گونه ای فکر کنید که گویا میلیون ها مشتری در حال استفاده از آن هستند. لازم است زمان زیادی را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که شبکه شما می تواند بار را تحمیل کند. تنها در این صورت است که به POC خود اطمینان کامل خواهید داشت.

 1. با احزاب دیگر همکاری کنید

اجرای بلاکچین ممکن است نیاز به هزینه بیشتری نسبت به آنچه شما فکر می کنید داشته باشد. هرچه ویژگی ها پیچیده تر باشند ، قیمت گذاری نیز هزینه بالاتری خواهد داشت. همچنین ، پس از راه اندازی قادر به مدیریت کل شبکه است که هر روز منابع بیشتری را اشغال می کند.

اگر یک استارت آپ سطح کوچک باشید چگونه می توانید آن را مدیریت کنید?

بهترین پاسخ در اینجا می تواند همکاری با تیم ها یا شرکت های دیگر باشد. امروزه احزاب زیادی وجود دارند که مایلند مبلغ زیادی را برای یک پروژه خوب هزینه کنند. اگر پیش زمینه خوبی داشته باشید ، زمان زیادی برای گرفتن حامی مالی نمی گیرید.

ICO می تواند راهی برای حل مسئله باشد. اما همه ICO ها نمی توانند نور روز را ببینند حتی اگر چیزهای زیادی برای ارائه دارند. به همین دلیل پشتیبان گیری از بازی شما با سایر ذینفعان در طولانی مدت نتیجه مثبتی خواهد داشت.

با این حال ، قبل از همکاری ، این دو تیم را برای سناریوی احتمالی مطلع کنید –

تیم مالیات: ممکن است روند کار مستقیماً به آنها نیازی نداشته باشد ، با این حال ، اگر شما یک شرکت مشمول مالیات هستید ، باید از آنها کمک بگیرید. عمدتا محل شرکت شما تصمیم می گیرد که چقدر مالیات برای این کار باید پرداخت کنید. برای آن آماده باشید.

تیم حقوقی: هر کاری که شما انجام می دهید لازم است در کشور خود قانونی باشد. هنوز بسیاری از کشورها در سراسر جهان هستند که بلاکچین و سایر فعالیت های مشابه را ممنوع کرده اند. قبل از انجام این برنامه ، با تیم حقوقی خود مشورت کنید. به این ترتیب شما خواهید فهمید که بدون نقض قانون می توانید چه کارهایی انجام دهید.

شما نمی خواهید قبل از آن کل POC را طراحی کنید. اگر متوجه شوید برخی از ویژگی ها قانونی نیستند ، چه اتفاقی می افتد؟ در آن صورت شما مقدار زیادی پول و وقت تلف خواهید کرد.

 1. تعداد مناسب کارکنان

شاید شما فقط به فکر پیاده سازی بلاکچین باشید. همانطور که گفته شد ، قطعاً باید مسئله کارکنان را در نظر بگیرید.

آیا تعداد پرسنل لازم برای تیم خود را دارید؟ آیا شما به موارد بیشتری احتیاج دارید یا آنها مهارت لازم برای کشیدن آن را دارند?

با یک تیم کارمند کوچک ، به کل طرح اجرای بلاکچین نپردازید. برای راه اندازی نمونه اولیه کامل به نیروی کار زیادی احتیاج دارد.

اگر کوتاهی می کنید ، استخدام افراد جدید را در نظر بگیرید. شما همچنین می توانید افرادی را که به تازگی واجد شرایط هستند استخدام کنید که برای موفقیت بزرگ این پروژه مناسب تر باشند.

هرگز این مراحل اثبات مفهوم را از دست ندهید.

مرحله سوم: ساخت و آزمایش

مرحله بعدی ما در این راهنمای پیاده سازی Blockchain ، مرحله ساخت و آزمایش است.

مرحله ساخت و آزمایش نیاز دارد که شما برخی از بخشهای اساسی فناوری بلاکچین را به کل معادله اضافه کنید. بگذارید بگوییم که استفاده از چه عناصری را قطعاً باید در نظر بگیرید.

بخشهای ضروری فناوری Blockchain شامل

 1. قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند یکی از ویژگی های اساسی کاشت بلاکچین است. به شما این امکان را می دهد که قوانینی را که در قرارداد اجرا می شود تعریف کنید و فرآیند پرداخت را به صورت خودکار انجام دهید.

ویژگی قرارداد هوشمند را پیاده سازی کنید. این قراردادها به شما امکان می دهد تا املاک ، پول ، سهام یا هر چیز ارزشمندی را بدون اطمینان و شفاف مبادله کنید. سیستم پیاده سازی بلاکچین بدون قراردادهای هوشمند دیگر آنچنان سودآور نیست.

 1. توکن سازی

این یکی دیگر از نیازهای اساسی پروتکل اجرای بلاکچین است. اگر می خواهید یک پروژه جدید راه اندازی کنید ، آنها به احتمال زیاد یک عامل تحت تعقیب هستند. در غیر این صورت ، می توانید از موارد موجود به عنوان وسیله ای برای معامله استفاده کنید. بنابراین ، اگر شما یک شرکت تازه کار هستید ممکن است به نشانه ها نیاز داشته باشید. شرکتهای سطح سازمانی در صورت تمایل می توانند از نشانه های موجود استفاده کنند اما برای آنها ضروری نیست. دیگر نیازی به پرتاب اضافی نیست.

به همین دلیل رمز جدیدی را معرفی کنید یا نشانه های موجود را یکپارچه کنید. شناخت مفاهیم اساسی استانداردهای ERC نیز کمک خواهد کرد.

 1. ذخیره سازی را متمرکز کنید

امروزه این یک نیاز بزرگ به طرح های کاشت بلاکچین است. بلاکچین در حال حاضر هنوز با مشکل ذخیره سازی درگیر است. اگر می خواهید جمعیت گسترده ای در شبکه داشته باشید ، به یک واحد ذخیره سازی بهتر احتیاج دارید.

بهترین راه انتقال فضای ذخیره سازی ابر به یک سیستم غیرمتمرکز است. به این ترتیب سیستم ذخیره سازی ایمن تر و بهتری را معرفی خواهید کرد.

 1. نوع مجوز

بلاکچین ها به طور معمول دارای سه نوع سطح مجوز – عمومی ، خصوصی و فدراسیون هستند. شما باید خیلی دقیق آن را انتخاب کنید. شاید موارد استفاده ای که با آن روبرو هستید به یک بلاکچین خصوصی نیاز داشته باشد ، اما به دنبال یک مورد عمومی هستید. در دراز مدت هیچ فایده ای نخواهد داشت. اول ، شما باید در مورد تفاوت های اساسی بین بلاکچین عمومی و خصوصی یاد بگیرید.

نوعی را انتخاب کنید که برای تجارت بلاکچین مناسب باشد. اما انتخاب درستی داشته باشید.

 1. امنیت داده ها

امنیت سایبری باید اولویت شما باشد. این یکی دیگر از عوامل اصلی پیاده سازی بلاکچین است. شما نمی توانید یک سیستم را بدون یک کانال امنیتی مناسب راه اندازی کنید. تمام تراکنش ها و بلاک ها باید ضد هک باشند.

غیر متمرکز ساختن تمام داده ها یا معرفی الگوریتم اجماع جدید با حملات احتمالی DDoS در این حالت مقابله می کند. با این حال ، انتخاب پروتکل اجماع در این مورد معامله بزرگی انجام می دهد.

 1. تغییرناپذیری

تغییرناپذیری چیزی است که با فناوری های موجود در اینترنت ، برآورده نمی شود. بنابراین بلاکچین باید بتواند با این موضوع کنار بیاید. Blockchain اطلاعات صحیحی را در شبکه نگهداری می کند و افراد می توانند با احراز هویت مناسب به آنها دسترسی داشته باشند.

بنابراین ، سیستم خود را تغییرناپذیر کنید. این یک لایه امنیتی دیگر اضافه می کند و اجرای کلی بلاکچین را حتی غیرمتمرکزتر می کند.

عوامل دیگر برای بررسی

این عوامل دیگر مواردی است که شما قطعاً باید از راهنمای اجرای Blockchain ما به آنها توجه کنید.

شناسایی بهترین سازوکار مناسب اجماع

اولین راهنمای اجرای بلاکچین از سازوکار توافق اثبات کار استفاده کرده است. با این حال ، پس از آن ، پروتکل های اجماع زیادی معرفی شده است. هر یک از آنها با نقایص شبکه بلاکچین مقابله می کنند.

شما باید مکانیزم را بر اساس موارد استفاده خود انتخاب کنید. با این وجود ، اگر نیروی کار پشتیبان دارید می توانید پروتکل جدیدی را نیز معرفی کنید.

سیستم عامل های پشتیبان

ممکن است برخی از شما مایل به ساخت شبکه بلاکچین از قراضه نباشید. برای آن دسته از شما می توانید بسیاری از سیستم عامل های منبع باز را بدست آورید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک چنگال سخت یا نرم چنگال را انجام دهید ، و سیستم عامل اصلی خود را بدست خواهید آورد.

برخی از سیستم عامل های معروف عبارتند از:

 • اتریوم
 • پارچه هایپرلجر
 • حد نصاب
 • HydraChain
 • BigChainDB
 • هسته زنجیره ای
 • Blockchain برج Domus
 • دریاچه Sawtooth هایپرلجر
 • اریس: دسی بل
 • ستاره ای
 • وام
 • کوردا
 • هایپرلجر ایروها
 • Openchain
 • چند زنجیره ای

در حال توسعه گره ها

در هنگام توسعه گره ها ، باید نحوه عملکرد آنها را در نظر بگیرید. آیا آنها دولتی خواهند بود یا خصوصی یا ترکیبی؟ عامل دیگر این است که اگر آنها سیستم مبتنی بر سیستم ابری یا حتی هر دو را اجرا کنند.

بر این اساس شما می توانید در مورد مشخصات سخت افزاری مورد نیاز تصمیم گیری کنید.

در حال توسعه موارد

هنگام طراحی برخی از قسمت های راهنمای اجرای بلاکچین ، باید کاملاً محتاط باشید. مانند –

 • دست دادن
 • مدیریت کلیدی
 • امضای بلوک
 • مبادلات اتمی
 • قالب های کلیدی
 • صدور دارایی
 • قالبهای آدرس
 • صدور مجدد دارایی
 • دارایی های بومی
 • مجوزها
 • مولفه های
 • چند امضا

API ها

با استفاده از کدهای سیستم عامل های دیگر ممکن است API های صحیحی به شما ارائه شود. برخی ممکن است آن را ارائه دهند ، دیگران ممکن است ارائه دهند اما در اینجا نیز به برخی اصطلاحات فنی نیاز خواهید داشت. مانند –

 • تولید کلید
 • توابع سیستم حسابرسی
 • ایجاد آدرس
 • هاش و امضای دیجیتال
 • ذخیره اطلاعات و بازیابی آنها
 • مخاطبین هوشمند

پنل کاربری و پنل مدیریت

ساده و آسان جهت پانل کاربر ، کار ساده ای است. شما باید از برخی زبان های برنامه نویسی مانند C # ، HTML5 ، PHP ، CSS ، Java ، Python ، JavaScript ، Ruby ، ​​Solidity و غیره استفاده کنید..

اگر قصد اجرای پایتون بلاکچین را دارید ، می توانید این راهنما را در مورد نحوه ساخت بلاکچین در پایتون بررسی کنید. این آموزش بلاکچین به دانش فنی بی شماری برای شروع کمک خواهد کرد.

شما همچنین به پایگاه داده هایی مانند MongoDB یا MySQL و همچنین FTP و سرورهای وب نیاز خواهید داشت.

محدوده های اضافی

عوامل سودآور دیگری نیز وجود دارد که می توانید در اجرای بلاکچین جدید معرفی کنید. آنها شبکه شما را برای مشتریان معمولی سرگرم کننده تر می کنند.

عوامل دیگری که می توانند فروش شما را تقویت کنند عبارتند از:

 • هوش مصنوعی
 • ظروف
 • رباتها
 • تجزیه و تحلیل داده
 • خدمات شناختی
 • بیومتریک
 • فراگیری ماشین

مرحله چهارم: رول کنید و مشاهده کنید

اکنون مرحله نهایی فرا می رسد ، جایی که خواهید فهمید آیا پروژه شما موفقیت چشمگیری داشته است یا خیر. بیایید ببینیم اینجا چه کاری باید انجام دهی –

مرحله 1: این کار را انجام دهید

پس از قرار دادن آن در جهان ، باید آن را کاملاً بررسی کنید تا بدانید در واقع چگونه کار می کند. آزمایش در یک محیط جداگانه و زندگی در آن به گونه ای دیگر. همیشه برخی متغیرها وجود دارد که ممکن است قبلاً به آنها فکر نکرده باشید و آنها می توانند نتیجه اجرای بلاکچین شما را تغییر دهند.

مرحله 2: همه شکست ها را جمع کنید

همه ویژگی های پروتکل پیاده سازی بلاکچین شما 100٪ به طور کامل کار نمی کنند. می تواند عوامل دیگری باشد که باعث کند شدن سرعت آنها می شود و اجازه نمی دهد آنها همانطور که باید کار کنند. شما باید کپی تمام جنبه های شکست خورده را بدست آورید و متناسب با آنها بداهه پردازی کنید. شما روش های زیادی برای بهبود آن خواهید یافت اما ساده نگه دارید.

مرحله 3: به هدف اصلی پایبند باشید

وقتی در نمونه اولیه خود تغییراتی خاص ایجاد می کنید ، هدف اصلی خود را فراموش نکنید. گم شدن آسان است و می تواند به کلی آسیب برساند. فقط مطمئن شوید که شما و شرکتتان به آنچه در تبلیغات خود و آنچه که مصرف کنندگان شما به آن امیدوارند در راه حل پایبند باشید. این یک مسئله کاملاً واضح است و استفاده از آن برای بهتر کردن آن در نیمه تغییر کردن ،.

مرحله 4: معاینه منصفانه

تیمی که مسئولیت بررسی وضعیت شبکه را بر عهده دارد باید از اعضای واجد شرایط تشکیل شود. شما باید کسانی را انتخاب کنید که شک بیشتری دارند و برای کوچکترین نقصی س forال می کنند.

مشاوران را با درک هدف و نتیجه مطلوب از تیم خود استخدام کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که تیم شما را به جلو هدایت می کند و شما را از همان جایی که شروع کرده اید درست نگه نمی دارد.

مرحله 5: تلاش بهتری انجام دهید

شما برای رفع همه مشکلات به تلاش مناسب نیاز دارید. تنبل بودن یا ترسیدن در اینجا کار خوبی نخواهد داشت. نتایج سریع و کارا هر چیزی است که مصرف کنندگان آرزو می کنند. اگر گزارش های مربوط به هر نوع نقص در شبکه را دریافت کردید ، آنها را بدون هدر رفتن وقت ، مستقیماً به آن اختصاص دهید.

آنها مسئله را کشف می کنند و مسئله را حل می کنند. بعضی اوقات این نوع نتایج سریع و سریع ، هر پروژه ای را برای مصرف کننده سودآورتر می کند.

مرحله 6: تبلیغ کنید

تبلیغات یکی از مهمترین نکات مهم برای موفقیت هر پروژه است. شاید شما اجرای بلاکچین بهتری داشته باشید اما در سیاست بازاریابی سرمایه گذاری زیادی نکرده اید. اجرای blockchain شما جمعیت مورد نظر را پیدا نمی کند یا ممکن است مدتها طول بکشد تا به پاسخ مورد نظر برسید.

بازاریابی شما باید همیشه در حال انجام و یافتن راه های جدید برای تبلیغ محصول شما باشد. به این ترتیب می توانید در مدت زمان کوتاهی پاسخ خوبی دریافت کنید.

مرحله 7: برنامه پیش رو

اکنون که یک پروتکل پیاده سازی بلاکچین فعال دارید ، اکنون می توانید برای آینده پیش رو برنامه ریزی کنید. ببینید کدام ویژگی ها به نسخه جدیدتری نیاز دارند یا اگر می توانید ویژگی های بیشتری به نمونه اولیه اضافه کنید. هنگامی که همه کارها روی نمونه اولیه باشد ، یک محصول دائمی خواهد بود.

شما می توانید سعی کنید کیفیت را بهبود بخشید یا هزینه را کاهش دهید ، ویژگی های سودآور اضافه کنید.

فصل 2: ​​هزینه اجرای بلاکچین: چقدر می تواند برای شما هزینه داشته باشد?

برای کمک به شما در ادامه راهنمای اجرای بلاکچین ، هزینه اجرای را تخمین زدیم.

پاسخ به این سوال بسیار پیچیده است. این کاملاً به شرکت ، ویژگی ها ، کیفیت و مشخصاً موقعیت جغرافیایی بستگی دارد. اگر به نوعی فکر کنید ، می تواند با بسیاری از سیستم عامل های منبع باز کاملاً رایگان باشد.

اگر به ذخیره سازی داده نیاز دارید ، فقط می توانید از یک سیستم عامل موجود چنگ بزنید. هزینه اجرای بلاکچین در این مورد چندان زیاد نخواهد بود. انجام آن آسان است ، به ویژه با تیم توسعه دهندگان. اما اگر بخواهید نوع دیگری از شبکه بلاکچین را راه اندازی کنید چه اتفاقی می افتد؟ به زودی به آن خواهیم رسید.

حتی اگر از سیستم عامل دیگری چنگال زده اید ، باید برخی ویژگی های اضافی را به این معادله اضافه کنید ، و این هزینه شما را خواهد گرفت. هزینه اجرای بلاکچین از عنصر به ویژگی دیگر است.

بیایید قراردادهای هوشمند را به عنوان مثال در نظر بگیریم. قراردادهای هوشمند اکنون یکی از مهمترین جنبه های اجرای بلاکچین است. شبکه ای بدون ویژگی قرارداد هوشمند ، مدرسه قدیمی و نوعی منسوخ محسوب می شود.

به همین دلیل است که اگر تیم مناسبی ندارید می توانید با آژانس های توسعه قرارداد هوشمند مشورت کنید که می توانند به شما در ساختن یک ویژگی قرارداد با کیفیت برای مصرف کنندگان کمک کنند.

هزینه اجرای بلاکچین برای آن می تواند از 3000 تا 10 هزار دلار در این مورد باشد. اما از آنجا که کدها قابل برگشت نیستند و می توانند یک بار استفاده شوند ، هر پنی که صرف کیفیت می شود ارزش آن را خواهد داشت. شما برای این کار بر روی یک کد نوشته شده و محیط ضد هک تمرکز خواهید کرد.

پیاده سازی سطح سازمانی

برای دریافت بودجه برای این پروژه ، لازم نیست هر شرکتی ICO را راه اندازی کند. شرکتهای سطح سازمانی نیازی به راه اندازی توکن جدید ندارند. در صورت نیاز به نشانه های موجود در شبکه ، ممکن است از آنها استفاده کنند.

برای این مورد ، شما نیاز دارید –

 • کاغذهای سفید: در کل تقریباً 1000 دلار.
 • برنامه تجاری Blockchain: هزینه آن 1500 تا 50 هزار دلار است
 • تغییرات وب سایت: شما قبلاً یک وب سایت دارید ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید افزودن برخی تغییرات به آن است. این می تواند براساس نیاز شما 500 تا 2000 دلار هزینه داشته باشد.
 • قراردادهای هوشمند: شما به قراردادهای هوشمند نیاز دارید ، ممکن است 3000 دلار هزینه داشته باشد و تا 30 هزار دلار هم برسد.
 • پرداخت های حقوقی: قانونی شدن پرتاب جدید ممکن است به 50 تا 150 هزار دلار نیاز داشته باشد.
 • محیط توسعه برنامه غیرمتمرکز: بیشتر مناسب مخاطبان برنامه نویس است و هزینه آن 1000 دلار است.
 • کمپین های بازاریابی: بازاریابی برای تغییر جدید ممکن است برای شما 1000 تا 10000 دلار هزینه داشته باشد. اما با توجه به توانایی و استراتژی شرکت متفاوت است.
 • پروتکل های ضد پولشویی: قیمت گذاری متفاوت است.
 • سطح امنیتی اضافه شده: این می تواند تا 10 هزار دلار افزایش یابد.
 • بهبود ویژگی های موجود این می تواند تا 20000 دلار برای شما هزینه کند

بنابراین ، می بینید که برای راه اندازی بلاکچین در سطح شرکت بیش از 2 میلیون دلار هزینه خواهید داشت. با این حال ، ممکن است اعداد نهایی بر اساس نیاز شما متفاوت باشد زیرا این فقط یک تخمین است.

یک پروژه کاملاً تازه شروع کننده

حال بیایید در مورد هزینه اجرای بلاکچین توسعه راه اندازی جدید صحبت کنیم. شما نه تنها به توسعه شبکه Blockchain نیاز دارید ، بلکه برای راه اندازی اولیه به هزینه های اضافی نیز نیاز خواهید داشت.

 • کاغذهای سفید: در کل این می تواند تقریباً 1000 دلار طول بکشد.
 • برنامه تجاری Blockchain: این مبلغ 1500 تا 50،000 دلار اضافی هزینه می کند
 • نشانه ها: اجرای یک رمز جدید و پردازش تراکنش ها به 10،000 تا 50،000 دلار شما نیاز دارد
 • سایت اینترنتی: یک سایت مناسب برای اجرای Blockchain شما بر اساس نیاز شما 500 تا 35000 دلار هزینه دارد.
 • قراردادهای هوشمند: می تواند از 3000 دلار شروع شود و تا 30000 دلار افزایش یابد.
 • پرداخت های حقوقی: به 50 تا 150 هزار دلار نیاز دارد.
 • محیط توسعه برنامه غیرمتمرکز: توسعه دهندگان این ویژگی را دوست دارند و ممکن است 1000 دلار برای شما هزینه داشته باشد.
 • کمپین های بازاریابی: هزینه تبلیغات برای اجرای بلاکچین شما ممکن است 1000 تا 20000 دلار باشد. اما با توجه به توانایی و استراتژی شرکت متفاوت است.
 • پروتکل های ضد پولشویی: قیمت گذاری متفاوت است.
 • سطح امنیتی اضافه شده: این می تواند تا 10 هزار دلار افزایش یابد.

بنابراین ، می بینید که راه اندازی یک پروژه جدید نیاز به هزینه زیادی دارد. همچنین باید در مورد هزینه های توسعه دهندگان خود توجه داشته باشید. در کل می تواند از 50،000 تا 350،000 $ متغیر باشد. با این حال ، می تواند به یک میلیون هم برسد.

با این حال ، بر اساس کیفیت ، شما می توانید از 10 میلیون دلار به 300 میلیون دلار سرمایه گذاری کنید که برای استفاده از راهنمای اجرای بلاکچین کافی است. بنابراین ، در پایان ، همه آن ارزش دارد.

بیشتر بخوانید: استراتژی اجرای بلاکچین – چارچوب سازمانی

فصل سوم: 5 شرور که می توانند پروژه Blockchain شما را از بین ببرند

 1. عملکرد کم عملکرد

یک شبکه کم عملکرد قاتل هر فناوری جدید به ویژه بلاکچین است. بیت کوین محدودیت هایی داشت ، Ethereum سعی کرد آن را بپوشاند ، اما در برخی موارد هنوز فاقد آن است.

اگر پیاده سازی بلاکچین شما دارای مقدار قابل توجهی از مشکلات عملکردی است ، وادار کردن مشتری به استفاده از آن تا حدودی چالش برانگیز است. شاید شما همین ویژگی را با همان کیفیت اما با قیمت بالاتر به آنها بدهید.

موفق نخواهد بود شما همیشه باید قبل از تصمیم گیری و افزودن ویژگی ها ، تحقیقات بازار را انجام دهید.

بهترین کار برای اجرای یک فناوری عملکردی است که می تواند تجارت موجود بلاکچین دیگری را به خود اختصاص دهد.

 1. رابط کاربری پیچیده

با تعدیل های جدید ، برنامه Blockchain پیچیده تر و پیچیده تر می شود. یک رابط کاربری پیچیده منجر به عدم علاقه مشتری خواهد شد. چرا؟ این به راحتی به این دلیل است که همه کاربران اهل فن نیستند.

ممکن است افرادی وجود داشته باشند که نسبتاً با فناوری بلاکچین تازه کار هستند و یک رابط کاربری پیچیده فقط آنها را ترساند. سعی کنید افراد بیشتری را به پروژه خود جذب کنید ، نه برعکس.

همچنین ، هیچ قاعده پیچیده ای را القا نکنید که مردم عادی وقت کافی برای درک آنها دارند.

ساده کار کردن با این کار در اینجا کار بزرگی است.

 1. هزینه بالا

بعضی اوقات هزینه بیش از حد با مانع روبرو می شود. برای کارکرد آن به پول بیشتر و بیشتری نیاز است. همانطور که قبلاً به شما گفتیم راه اندازی یک پروژه جدید ممکن است تا یک میلیون هزینه داشته باشد. اما اگر فقط یک استارت آپ هستید و پول کافی برای تکمیل آن ندارید ، همیشه می توانید با شرکت های دیگر همکاری کنید.

اجازه ندهید که هزینه های بالا شما را بترساند. ممکن است زیاد باشد اما ارزشش را خواهد داشت. بهترین راهکار در اینجا همکاری با احزاب دیگر است اگر کمی از بودجه کوتاه بیایید.

 1. عدم رشد

مردم همیشه چیزهای جدید می خواهند. با این حال ، هر تجارت بلاکچین توانایی تأمین کلیه نیازهای مصرف کننده را ندارد. این می تواند در آینده به یک مشکل عظیم تبدیل شود.

تکنیکی که می تواند درست پس از چند ماه منسوخ شود چیزی نیست که کاربران در جستجوی راه حل بدانند. آنها همیشه خواهان رشد مداوم و معرفی چیزهای جدید هستند. به همین دلیل است که می توانید راه حل آینده خود را درست بعد از راه اندازی برنامه ریزی کنید.

رشد سیستم بهترین راه حل در اینجا است.

 1. ویژگی های محدود

همه انتظار بالایی از هرگونه فناوری بلاکچین را دارند. به همین دلیل است که داشتن ویژگی های محدودی که از قبل وجود داشته است ، می تواند به شرکت آسیب برساند. سعی کنید ویژگی های بیشتری اضافه کنید یا حداقل آنها را در نقشه راه قرار دهید.

فصل چهارم: نتیجه گیری از اندیشه ها

ما امیدواریم که این راهنمای پیاده سازی بلاکچین برای شما مفید باشد. اجرای بلاکچین در مقیاس جهانی می تواند صرفاً نحوه کارکرد زندگی ما را تغییر دهد. با وجود همه چیز در سیستم عامل غیرمتمرکز ، برای ما یک زندگی بدون دردسر است. موارد مختلف استفاده از بلاکچین یا برنامه های کاربردی بلاکچین می تواند سرنوشت بشریت را تغییر شکل دهد.

قبل از اینکه به مرحله پیاده سازی بلاکچین بروید ، باید تمام اصول را رعایت کنید. گذراندن این دوره بلاکچین سازمانی رایگان شروع خوبی به شما خواهد داد زیرا فناوری بلاکچین را با اصطلاحات ساده تری توضیح می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector