Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

30+ بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز

طی چند ماه گذشته ، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یکی از موضوعات داغ فضای بلاکچین است. همه بر رشد برنامه های مالی غیرمتمرکز تمرکز دارند ، که در نهایت مدل اقتصادی ما را شفاف می کند.

DeFi از فناوری بلاکچین برای اطمینان از عدم تمرکز ، توزیع و امنیت کامل سیستم مالی ما برخلاف روشهای سنتی استفاده می کند. در حقیقت ، این یکی از بخشهای با رشد سریع در فضای رمزنگاری است.

احساس کنجکاوی می کنید؟ بیایید برخی از برنامه های معروف غیرمتمرکز مالی را که امروز می توانید امتحان کنید ، بررسی کنیم. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید:مقدمه ای بر دوره DeFi

برنامه های مالی غیرمتمرکز چیست?

قبل از شروع به بررسی برنامه های DeFi ، من به طور خلاصه مفهوم پشتوانه امور مالی غیرمتمرکز را توضیح خواهم داد.

امور مالی غیرمتمرکز ، سیستم یا شبکه مالی همتا به همتا است که توسط فناوری های غیرمتمرکز تأمین می شود. به زبان ساده ، در واقع تغییر از یک سیستم مالی متمرکز و سنتی به یک شبکه غیرمتمرکزتر و نظیر به نظیر است.

شرکت های مالی غیرمتمرکز کل اکوسیستم پر از برنامه های کاربردی را از سیستم عامل های وام و وام گرفته تا دارایی های توکن به ارمغان می آورند. بنابراین ، در این مورد ، برنامه های مالی غیرمتمرکز چیزی بیش از برنامه های توزیع شده بلاکچین یا توزیع شده برای صنایع مالی نیستند.

همچنین ، بیشتر این برنامه ها از Ethereum به عنوان فناوری اساسی استفاده می کنند. در واقع ، سیستم مالی سنتی ما عمدتا بر روی زیرساخت های متمرکز کار می کند ، که بسیار ناقص است. از طرف دیگر ، برنامه های مالی غیرمتمرکز از مباحث ناشی از زیرساخت های متمرکز خلاص می شوند.

بنابراین ، این یک روش عالی برای دیجیتالی کردن این بخش است ، بدون هیچ مشکلی با سیستم های قدیمی.

بنابراین ، اگر فقط اتصال به اینترنت دارید ، می توانید به همه این برنامه های Defi که برای ساده سازی همه نیازهای مالی شما ساخته شده اند ، دسترسی پیدا کنید.

موفقیت DeFi واقعاً سناریوی سیستم های مالی ما را تغییر می دهد. اکنون می توانیم از دارایی های رمزنگاری شده به روش های مختلفی استفاده کنیم که هرگز با ارزهای واقعی امکان پذیر نبوده است. تغییر پارادایم در زیرساخت های اقتصادی فرصت های زیادی را در اختیار ما قرار می دهد و از خطرات و مسائل مربوط به اعتماد خلاص می شود.

همچنین بخوانید: فناوری مالی غیرمتمرکز – یک راهنمای جامع


بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز در بازار کدامند؟?

از دارایی های مصنوعی تا DAO ، شرکت های مالی غیرمتمرکز در حال باز کردن فرصت های یک مدل کاملاً جدید اقتصادی در سراسر جهان هستند. بیشتر از این ، موارد استفاده از vesta در این بخش اثبات این است که این موارد فراتر از یک مجموعه پروژه DeFi است.

این یک تلاش یکپارچه برای توسعه یک اکوسیستم مالی کامل است که از خدمات متمرکز سنتی تغییر می کند. بنابراین ، بیایید بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز را بررسی کنیم تا بفهمیم از این موارد چه مزایایی می توانید داشته باشید.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز

مدیریت دارایی

برنامه های مالی غیرمتمرکز به شما کمک می کنند تا تنها حافظ اطلاعات خود باشید. بنابراین ، این شامل مدیریت دارایی رمزنگاری شما نیز می باشد. کیف پول های رمزنگاری زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند با برنامه های فروش ، خرید ، انتقال و کسب سود از دارایی های خود در تعامل ایمن و کارآمد باشید.

بنابراین ، در فضای پروژه های DeFi ، شما داده های خود را خواهید داشت ، نه شخص ثالث یا هر سازمان دولتی.

 • MetaMask: MetaMask امنیت و قابلیت استفاده مورد نیاز برای فرار از برنامه های بلاکچین را فراهم می کند. با این حال ، این یک کیف پول است و می تواند مدیریت حساب را همراه با اتصال هر شخصی به زنجیره بلوک مدیریت کند. بیشتر ، حتی کیف پول سخت افزاری نیز ارائه می دهد که کاملاً از سایت جدا شده است.
 • گنوز ایمن: با استفاده از این برنامه می توانید تمام دارایی های رمزنگاری شده خود را کاملاً شخصی سازی و مدیریت کنید. حتی به شما امکان می دهد آنها را در چندین دستگاه ذخیره کنید. به عنوان مثال ، کیف پولهای مبتنی بر EOA ، کیف پول های سخت افزاری ، کیف پول های کاغذی یا حتی ترکیبی از این سه را ارائه می دهد.

انطباق و KYT

اصولاً ، در شرکتهای سنتی مالی ، دستورالعملهای مربوط به مشتری شما به مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و ارتقا anti پولشویی (AML) کمک می کند. با این حال ، به دلیل شکننده بودن سیستم ، هکرها می توانند از طریق سیستم هک کنند و به راحتی همه پروتکل های امنیتی را دور بزنند.

بنابراین ، DeFi این سیستم را به ارتفاع جدیدی می برد. آنها بدون تمرکز بر هویت مشتری ، بر آدرس مشتری متمرکز هستند. بنابراین ، به جای شناخت مشتری ، برنامه ها بر روی معاملات خود را (KYT) می دانند. این امر به جلوگیری از خطر در زمان واقعی کمک می کند و از شر گزینه های جرایم مالی خلاص می شود.

 • انطباق Codefi: این نرم افزار فرآیندهای KYT را ارائه می دهد که از همان ابتدا به مشاغل کمک می کند تا رفتارهای پرخطر را ارزیابی کنند. بنابراین ، می تواند CFT و AML را برای شناسایی فعالیت های متقلبانه یا حتی تروریسم ارائه دهد.
 • زنجیره ای KYC: KYC-Chain برنامه دیگری است که مجموعه ای از ویژگی ها را به شما ارائه می دهد. شما چک های KYC و AML ، هویت و تأیید ، کیف پول رمزنگاری AML ، شبکه مقیاس پذیر و امن و دسترسی به شبکه Selfkey را دریافت خواهید کرد..

DAO ها

DAO در واقع یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز است که بر روی مدل های تجاری غیرمتمرکز و شفاف تمرکز دارد. اساساً این نوع سازمانها بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده اند و با سازمانهای سنتی فوق العاده متفاوت هستند.

به هر حال ، برنامه هایی وجود دارند که بر مدیریت عملیات مالی ، جمع آوری کمک مالی و حفظ حاکمیت غیرمتمرکز در DAO تمرکز دارند.

 • سازنده: دارندگان MKR در واقع پروتکل های MakerDAO را کنترل می کنند. و این شامل تنظیم سیاست برای دای ، بهبود حاکمیت ، انتخاب انواع مختلف وثیقه ، ارائه امنیت و شفافیت است.
 • ترکیب: کامپوند همچنین برنامه دیگری برای DAO است ، جایی که جامعه غیرمتمرکز دارندگان رمز COMP است. بیشتر از این ، آنها می توانند ارتقا related مربوط به پروتکل اولیه را پیشنهاد یا حتی رأی دهند.

نمی دانید DAO در واقع چگونه کار می کند؟ برای دریافت پاسخ خود از راهنمای سازمان غیرمتمرکز استفاده کنید.

داده و تجزیه و تحلیل

برنامه های مالی غیرمتمرکز با شفافیت بی سابقه ای برای فعالیت شبکه و داده های معاملاتی ارائه می شوند. به همین دلیل استفاده از پروتکل های DeFi می تواند در تجزیه و تحلیل داده ها ، کشف و تصمیم گیری های عمیق به شما کمک کند. محبوبیت انفجاری این برنامه ها منجر به توسعه داشبورد و ابزارهای مختلف می شود. در واقع ، برخی از آنها حتی می توانند به شما کمک کنند که هر گونه خطرات سیستم عامل را ارزیابی کنید ، ارزش دارایی های خود را ردیابی کنید و آنها را برای روند نقدینگی مقایسه کنید..

 • داده های Codefi: Codefi Data مجموعه ای برای مدیریت داده و تجزیه و تحلیل است. شما می توانید از این راه حل در اکوسیستم سرمایه گذاری مانند نشانه های بلاکچین عمومی ، دارایی های دیجیتال ، پروتکل های مالی غیرمتمرکز و غیره استفاده کنید. به غیر از این ، معیارهای عملکرد و امنیت را نیز ارائه می دهد.
 • نبض DeFi: این یک ردیاب زنده DeFi است. در اینجا ، می توانید آخرین رتبه بندی پروتکل های DeFi و تجزیه و تحلیل آنها را پیدا کنید. به طور معمول ، آنها مقدار کل قفل شده در مخاطبین هوشمند این برنامه ها را ردیابی می کنند.

مشتقات

با استفاده از قراردادهای هوشمند مبتنی بر Ethereum ، DeFi در حال معرفی نوع جدیدی از مشتقات توکن شده است. معمولاً این مشتقات مستقیماً با یک دارایی اساسی مرتبط هستند و عملکرد براساس آن دارایی تغییر می کند.

علاوه بر این ، شما می توانید از مشتقات DeFi برای نشان دادن هرگونه اوراق قرضه ، ارز ، کالا و حتی ارزهای رمزپایه در دنیای واقعی استفاده کنید.

 • bZx: این یک پروتکل وام حاشیه ای است که مبتنی بر بلاک چین Ethereum است. علاوه بر این ، می توانید از این برنامه برای ایجاد سیستم عامل های دیگری که تسهیلات استقراض ، وام و بازرگانی را ارائه می دهند ، استفاده کنید. بنابراین ، حتی اگر وام گیرنده یا وام دهنده باشید ، شخص اصلی در کنترل کلیدها خواهید بود.
 • dYdX: dYdX یک برنامه عالی است که به شما امکان تجارت ، قرض ، وام و حتی مدیریت دارایی های خود را به طور مستقیم می دهد. علاوه بر این ، می توانید از دارایی رمزنگاری شده خود به عنوان وثیقه برای وام گرفتن دارایی های دیگر استفاده کنید. پیگیری عملکرد و دارایی های شما نیز بسیار آسان است.

توسعه زیرساخت ها

کاربردهای مالی غیرمتمرکز قابلیت انعطاف پذیری را دارند. در واقع ، این بدان معناست که به اجزای مختلف درون سیستم اجازه می دهد تا به راحتی ارتباط برقرار کنند ، به هم متصل شوند و با یکدیگر همکاری کنند. با استفاده از این تکنیک ، جوامع در حال ساخت و سازهایی هستند که سایر توسعه دهندگان قبلاً ساخته اند ، و این شبکه را به یکی از برجسته ترین و قدرتمندترین شبکه ها در این لحظه تبدیل کرده است..

شما می توانید به ساخت برنامه های کاربردی DeFi مانند ساختن با Legos فکر کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که به طور خاص به توسعه زیرساخت های سیستم عامل های بلاکچین اختصاص داده شده است. بیشتر از این ، اینها قطعاً برخی از بهترین ابزاری هستند که سازندگان برای راه حل های بلاکچین خود دوست دارند.

 • سوئیت تروفل: Truffle Suite ترکیبی از ابزارهای توسعه است که به شما امکان می دهد زیرساخت جدیدی را از ابتدا ایجاد کنید. این شامل سه ابزار برای کامپایل ، تست ، اشکال زدایی و استقرار است – Truffle ، Ganache و Drizzle.
 • Infura: با استفاده از Infura ، می توانید بلافاصله برنامه خود را به API های آنها متصل کرده و از پشتیبانی آنها برای رابط کاربری برای اجرای برنامه خود استفاده کنید. بهترین قسمت این است که شما می توانید این کار را فقط با 1 URL انجام دهید. بیشتر ، آنها خدمات مدیریتی را ارائه می دهند تا بتوانید بر توسعه پروژه تمرکز کنید.

ابزارهای بلاکچین بسیاری وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد راه حل های غیرمتمرکز کمک کند. ابزارهای بلاکچین را که توسعه دهندگان دوست دارند بیشتر بدانند در مورد این موارد بررسی کنید.

تبادل غیرمتمرکز

یکی دیگر از موارد مورد استفاده محبوب DeFi ، برنامه های معروف تبادل غیرمتمرکز است. عمدتا این مبادلات ارزهای رمزنگاری شده است که نیازی به هیچ مرجع مرکزی ندارند. بیشتر از این ، به کاربران امکان می دهد مستقیماً با دیگر همسالان معامله کنند و اطمینان حاصل کنند که کنترل فقط برای کاربران باقی مانده است. بنابراین ، به کاهش هرگونه دستکاری قیمت ، هر نوع سرقت یا هک کمک می کند.

علاوه بر این ، این مبادلات غیرمتمرکز برای برخی از پروژه ها نقدینگی ارائه می دهند ، عمدتا در مورد مبادلات متمرکز رقیب.

بیشتر از این ، برخی از مبادلات ممکن است بدون خلاص شدن کامل از سرورهای متمرکز ، تا حدودی از تمرکززدایی استفاده کنند.

 • جستجوی هوا: AirSwap یک نرم افزار عالی غیر متمرکز برای معاملات نظیر به نظیر است. در حقیقت ، از Ethereum به عنوان فناوری اساسی استفاده می کند. بیشتر از این ، برای تجارت به هیچ گونه هزینه ، ودیعه یا ثبت نام نیاز ندارید. همچنین یک رابط کاربری ایمن و آسان برای ایجاد نقدینگی دارایی ارائه می دهد.
 • تبادل لغو این نیز براساس Ethereum است و پروتکل نقدینگی خودکار را ارائه می دهد. فرمولی که آنها استفاده می کنند کاملاً منحصر به فرد است و برای آن از قراردادهای هوشمند غیرقابل ارتقا استفاده می کنند. بنابراین ، می توانید به واسطه های معتمد ، امنیت عالی ، مقاومت در برابر سانسور دسترسی پیدا کنید و با استفاده از این امر تمرکز زدایی را در اولویت قرار دهید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

بازی کردن

برنامه های مالی غیرمتمرکز در دنیای بازی نیز وجود دارد. بیشتر از این ، با استفاده از این برنامه ها ، گیمرها اکنون می توانند امکان رسیدگی به خریدهای درون برنامه خود را بدون هیچ گونه خطر هک شدن کارت اعتباری باز کنند. بیشتر از این ، این برنامه ها اکنون مدل های تشویقی منحصر به فردی را ارائه می دهند که به سختی می توان در تجربه بازی معمولی از آن استفاده کرد.

این مطمئناً تجربه بازی شما را بدون نگرانی زیاد در مورد امور مالی افزایش می دهد.

 • استخر با هم: این یک بازی پس انداز حسابرسی شده است که در آن ضرری برای شما ندارد. علاوه بر این ، از Ethereum استفاده می کند تا کاملاً غیر متمرکز شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید استفاده از دای برای تهیه بلیط از استخر است. تک تک دای های استخر مورد علاقه قرار می گیرند ، بنابراین برای همه یک وضعیت برنده است.

وام گرفتن و وام دادن

وامها و وامها یکی از برجسته ترین موارد استفاده را برای کاربردهای مالی غیرمتمرکز استفاده می کنند. در واقع ، کاربران می توانند ارزهای رمزپایه خود را به یک وام وام دهند و براساس آن سود کسب کنند. بر اساس معیارهای آنها ، بسیاری از برنامه ها با وام گیرنده و وام دهنده مطابقت دارند و از این طریق از مشکلات اعتماد در طول راه خلاص می شوند.

 • دور این یک پروتکل منبع باز است که انواع مختلف بازارهای پول را ایجاد می کند. در اینجا می توانید سود خود را براساس وام گرفتن و سپرده گذاری خود کسب کنید. بیشتر از این ، سپرده گذاران مسئول افزایش نقدینگی هستند و وام گیرندگان می توانند هر دارایی را به روش بدون وثیقه یا وثیقه بیش از حد وام بگیرند.
 • دارما: دارما مجموعه ای از ابزارهای توسعه دهنده و قراردادهای هوشمند را ارائه می دهد که به اعطای وام و قرض دارایی های رمزپایه کمک می کند. بیشتر از این ، این برنامه دسترسی به نشانه های بیش از 2000 را فراهم می کند ، جایی که برای تجارت نیازی به هزینه گاز ندارید. حتی می توانید در هر زمان که بخواهید برداشت کنید.

مدیریت هویت

می توانید برنامه های مالی غیرمتمرکز را با سیستم های هویت مبتنی بر بلاکچین جفت کنید تا به کاربران امکان دسترسی به یک بستر اقتصادی جهانی را بدهید. بیشتر ، این به کاربران کمک می کند تا به هویت شخصی خود دسترسی پیدا کنند و از آن به عنوان شناسه قابل حمل در هر زمان که به آن احتیاج داشته باشند استفاده کنند.

علاوه بر این ، می توانید برای اطلاعات مالی و اسناد شخصی خود انتظار امنیت بالایی داشته باشید زیرا هیچ شخص ثالثی نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. حتی می توانید اطلاعات جزئی را بدون افشای اطلاعات شخصی خود ، برای مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

 • مدنی: سیویک یک اکوسیستم هویتی غیرمتمرکز است. در اینجا ، شما باید یک بار هویت خود را تأیید کنید و سپس می توانید از آن به همان اندازه که می خواهید استفاده کنید. علاوه بر این ، شما می توانید برای اشتراک اطلاعات خود به کدام شرکت اعتماد کنید. بنابراین ، شما مجبور نیستید که چیز دیگری را بیش از حد به اشتراک بگذارید.
 • uPort: در uPort تنها با چند کلیک به یک هویت مستقل بر خود دست خواهید یافت. در حقیقت ، این ابزار به هر فردی امکان می دهد تا داده های خود را به روشی ایمن ، ساده و خصوصی به اشتراک بگذارد. این بخش از دو نوع متفاوت است – بخشهای دولتی و خصوصی.

بیمه

DeFi مطمئناً در مورد صنایع بیمه نیز صحبت می کند. به دلیل عدم مدیریت و امنیت مناسب ، این بخش با نقض قرارداد و ادعاهای بیمه نامه دروغین برخورد می کند. همچنین روند مطالبات بیمه ای زمان زیادی می برد. به همین دلیل است که تعدادی از برنامه های غیر متمرکز ابتکاری در این طیف از بلاکچین برای محافظت و پوشش قراردادها و کمک به ساده سازی سریع ادعاهای بیمه استفاده می کنند.

 • اتریسک: بنیاد DIP از اکوسیستم پشتیبانی می کند ، و شامل ارائه دهندگان اوراکل ، سازندگان محصول ، نمایندگان فروش ، نگهبانان استخر ریسک ، تنظیم کننده های ادعا ، تعهد کنندگان و رله های دیگر است. به هر حال ، این یک برنامه عالی برای ساخت راه حل های انتقال ریسک فقط برای صنعت بیمه است.
 • Nexus متقابل: Nexus Mutual یک برنامه منحصر به فرد است که از شر مفهوم شرکت های بیمه خلاص می شود. در اینجا ، می توانید ریسک را با احزاب دیگر در استخر تقسیم کنید بدون اینکه به هیچ شرکتی برای تهیه پشتیبان از آن نیاز داشته باشید. بیشتر ، آنها یک راه حل پشتیبان برای هر فاجعه ای مانند قرارداد هوشمند معیوب یا هک DAO ارائه می دهند.

بازرگانی مارجین

در واقع ، معامله گران حاشیه ای می توانند از وام دهنده وام بگیرند و از معاملات خود در یک سیستم مالی معمول استفاده کنند. با این حال ، در DeFi ، این معاملات کاملاً غیر متمرکز است و پروتکل های وام غیرحضوری را ارائه می دهد. با توجه به اینکه قراردادهای هوشمند به اکثر این نوع برنامه ها متصل است ، بسیاری از آنها در حال حاضر آنها را “بازارهای پول مستقل” می نامند.

 • Fulcrum: این یک برنامه مالی غیرمتمرکز برای توزیع سود حاشیه و فرآیندهای وام است. این به هیچ KYC و AML نیازی ندارد و راه حل های غیر حضوری را ارائه می دهد. تمدید خودکار و بدون هزینه های گردشی به حفظ یک تجربه یکپارچه کمک می کند.
 • DDEX: DDEX وام های فوری ، علاقه به وام از همان ابتدا و معاملات با اهرم 5 برابر را ارائه می دهد. علاوه بر این ، تمام قراردادهای هوشمند همراه با دستگاه های تلفن همراه قابل دسترس کنترل و ایمن می شوند.

سکه های ثابت

Stablecoins نیز تحت طیف DeFi قرار می گیرد. عمدتا این ارزهای رمزپایه هستند ، اما به هر نوع دارایی پایدار وابسته هستند. این می تواند پول فیات ، یا طلا ، یا حتی سایر ارزهای رمزپایه باشد. در حقیقت ، Stablecoins اینجا هستند تا ماهیت ناپایدار ارزهای رمزپایه را کاهش دهند و آنها را به منبع خوبی برای ارز دیجیتال تبدیل کنند. در حال حاضر ، بسیاری از پروتکل های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از پول های ثابت استفاده می کنند.

 • دای: Dai یک اوراق بهادار ثابت است که در برابر دلار آمریکا متصل است. در اینجا ، 1 دای = 1 دلار است. Stcoincoin از پلتفرم مبتنی بر Ethereum استفاده می کند و MakerDAO حاکمیت پشت آن است. در واقع ، وقتی صحبت از Dai است ، هیچ تبعیضی وجود ندارد زیرا همیشه قیمت ثابت را ارائه می دهد.
 • دلار جوزا: دلار جوزا نیز در برابر دلار آمریکا متصل است. در اینجا ، این نسبت به USD 1: 1 است. بیشتر ، مقیاس پذیری و قابلیت استفاده بالایی را در هر محیطی ارائه می دهد و از شر طبیعت فرار دخمه های سنتی خلاص می شود.

بازارهای آنلاین

بازارهای آنلاین یکی دیگر از موارد استفاده عالی از DeFi است. کاربردهای مالی غیرمتمرکز به کاربران کمک می کند تا محصولات را مستقیماً و بدون شخص ثالث مبادله کنند. بیشتر از آن ، همچنین وقتی صحبت از بازارهای آنلاین می شود ، جهانی سازی را ارتقا می بخشد. در صورت تمایل حتی می توانید در این برنامه ها کنسرت های مستقل انجام دهید.

 • Gitcoin: Gitcoin یک بازار برای کار توسعه شما است. این یک بازار منبع باز است ، به این معنی که تمام کارهای توسعه شما در اینجا برای عموم مردم خواهد بود. این کارگاه ها ، محیط رو به رشد برای پروژه های شما و پرداخت های خاص برای کمک به شما در جهت کمک به شما ارائه می دهد.
 • اخلاق: این یک برداشت متفاوت از بلاکچین است ، که به نوعی شبیه سیستم عامل های معروف مانند Upwork ، Fiverr و غیره است. اما به جای اینکه پول بپردازید ، در Ether حقوق خواهید گرفت. در حال حاضر ، آنها هیچ کسری از پرداخت های شما نمی گیرند ، بنابراین هر پولی که از آن می گیرید کاملاً متعلق به شماست.

مبلغ پرداختی

خوب ، مورد اصلی استفاده از برنامه DeFi با سیستم پرداخت همتا به همتا شروع می شود. به همین دلیل است که اکثر بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز این قابلیت را به همه کاربران ارائه می دهند. در حقیقت ، فناوری بلاکچین برای اطمینان از اتصال ایمن و مستقیم به سایر کاربران بدون نیاز به اشخاص ثالث کافی است.

اما پرداخت های DeFi آن را به یک سطح کاملا جدید می رساند. این یک فضای بازتر برای ارسال و دریافت ایمن پرداخت در سراسر جهان ایجاد می کند.

 • درخواست شبکه: این یک شبکه پرداخت است که از IPFS و Ethereum استفاده می کند. به هر حال ، با استفاده از این برنامه ، می توانید به استانداردها ، زیرساخت های ساخت پروژه پرداخت خود دسترسی پیدا کنید.
 • Groundhog: Groundhog یک جعبه ابزار عالی است که به طور خاص برای ایجاد اشتراک های مبتنی بر رمزنگاری ساخته شده است. در واقع ، اضافه کردن Groundhog به برنامه شما یک کار ساده است که فقط چند خط کد دارد. بیشتر از این ، شما می توانید با استفاده از هر کیف پول رمزنگاری شده یا یک حساب بانکی پول را به این کیف پول منتقل کنید.

بیشتر بخوانید:Ethereum Smart Contracts Ultimate Guide

بازارهای پیش بینی

بسیاری از برنامه های مالی غیرمتمرکز فقط برای بازارهای پیش بینی ساخته شده است. در حقیقت ، این برنامه ها می توانند به راحتی داده ها و رفتارهای مصرف کننده را تجزیه و تحلیل کنند تا با موفقیت هرگونه تغییر را پیش بینی کنند.

در هر صورت ، قیمت های بازار می تواند به طور غیرمستقیم وقایع خاصی را نشان دهد. بنابراین ، این برنامه ها وضعیت را تجزیه و تحلیل می کنند و می توانند نتایج حول رویداد اقتصادی ، نتایج انتخابات و حتی بازی های ورزشی را به شما ارائه دهند.

 • اوگور: چه کسی برنامه های بازار پیش بینی را دوست ندارد؟ Augur اکنون یکی از برنامه های پیش بینی کننده بازار پیشگام در بازار است که محدودیتی در مورد شرط بندی شما ندارد. این کاملاً به شما بستگی دارد که چه مقدار می خواهید شرط بگذارید.
 • گنوز: Gnosis بیشتر یک پلتفرم است که به شما امکان می دهد راه حل های بازار پیش بینی را بر اساس Ethereum توسعه دهید. بنابراین ، این بیشتر یک ابزار توسعه دهنده است که در آن می توانند به منابع ، اطلاعات و زیرساخت های مالی دسترسی پیدا کنند.

دارایی های مصنوعی

اینها کم و بیش مربوط به پول های ثابت است. در واقع ، این دارایی ها ترکیبی از دارایی های دیگر مانند پول فیات ، طلا یا ارزهای رمزپایه برای ارائه ارزش پایدار هستند. به عنوان مثال ، درصد معینی یا پول فیات و طلا می تواند یک دارایی مصنوعی را تشکیل دهد.

بعلاوه ، این فرآیند به جذب هرگونه شوک قیمتی که بعداً در آینده اتفاق می افتد کمک می کند. بنابراین ، در صورت نوسان قیمت طلا ، پول فیات می تواند از آن پشتیبان تهیه کند و ارزش نهایی را پایدار کند.

 • مصنوعی: Synthetix یک برنامه منحصر به فرد است که ترکیبی از دارایی های مختلف را برای دارایی با ارزش پایدار ارائه می دهد. در حال حاضر ، این ستون فقرات معاملات مشتقات با دارایی های مصنوعی است. به هر حال ، Synthetix Network Token از هر دارایی موجود در برنامه پشتیبان تهیه می کند.

همچنین بخوانید:50+ پروژه برتر DeFi در سال 2020

برنامه های DeFi آینده اقتصاد ما را تغییر می دهند

برنامه های DeFi به آرامی اما مطمئناً مدل اقتصادی جهان را تغییر می دهند. حتی یک دهه پیش ، تصور یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز مالی غیرممکن بود. با این حال ، فناوری بلاکچین به آرامی راه را برای ارائه انقلاب فناوری بعدی به ما هموار می کند.

اگرچه این برنامه ها کامل نیستند ، اما هنوز هم این سیستم ها قادر به جایگزینی سیستم های قدیمی مستعد خطا هستند.

اگر شما بیشتر علاقه مند به یادگیری امور مالی غیرمتمرکز هستید ، پیشنهاد می کنم با دوره مقدمه ای بر DeFi شروع کنید!

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید و مطمئن شوید که سلب مسئولیت کامل ما را خوانده اید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector