Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

50 سوال و پاسخ برتر مصاحبه با بلاکچین 2021

آیا می خواهید در بلاکچین شغل داشته باشید؟ این پرسش های برتر مصاحبه با بلاکچین را بررسی کنید تا تمام مصاحبه های بلاکچین خود را به دست بیاورید!

بلاکچین توجه ما را به خود جلب کرده است. بدون تردید استارتاپ ها و سازمان هایی که بی وقفه برای بهبود بلاکچین تلاش می کنند ، بدون شک با سرعت سریع در حال رشد است. این فناوری پیشگامانه است و هر بخش موجود را تغییر می دهد.

به عنوان یک جویای کار ، فرصت های زیادی را ایجاد می کند. با این حال ، ابتدا باید خودتان را به استارتاپ ها یا شرکت هایی که برای این سمت استخدام می کنند ثابت کنید. مصاحبه ها متداول ترین راه های ورود به شرکت ها هستند. به همین دلیل شما باید سوالات برتر بلاکچین را مرور کنید. همچنین ، ما معتقدیم که گرفتن یک مسابقه بلاکچین همچنین می تواند به شما کمک کند. بنابراین ، مطمئن شوید که هر زمان می توانید یک مسابقه بلاکچین برگزار کنید.

این سوالات مصاحبه بلاکچین به شما کمک می کند تا با اطمینان مصاحبه را تهیه و پاک کنید. شما به عنوان یک کاندیدا باید انبوه س questionsالات مربوط به بلاکچین را مرور کنید. اینجاست که می خواهیم وارد بحث در مورد 50 سوال و جواب بلاکچین شویم.

همه این س questionsالات از سطح دشواری متفاوتی برخوردار هستند. برای اطمینان از اینکه می توانید بدون هیچ مشکلی از آنها عبور کنید ، س similarالات مشابه را گروه بندی می کنیم. این س questionsالات به شما کمک می کند تا کاملاً با پاسخ ها درگیر شوید و در بهترین شکل ممکن آماده شوید. بنابراین ، بیایید با 50 سوال مصاحبه blockchain شروع کنیم.

اکنون ثبت نام کنید:چگونه شغل خود را در دوره Blockchains سازمانی ایجاد کنیم

Contents

50 سوال برتر مصاحبه با بلاکچین و پاسخ ها

سوالات مصاحبه Blockchain: سطح پایه

 1. آیا شبکه Blockchain قابل اعتماد است؟ اگر چنین است ، چرا?

بلاکچین شبکه ای نظیر به نظیر است که الگوریتم اجماع خود را دارد. دلیل اصلی قابل اعتماد بودن آن نحوه ذخیره و برخورد با داده ها است. این از الگوریتم های رمزنگاری برای اطمینان از محافظت از داده ها در برابر هر بازیگر مخرب شخص ثالث استفاده می کند. این بدان معناست که فقط موجودی که مالک داده است قادر به دسترسی به آن خواهد بود.

همچنین ، ذخیره داده ها در زنجیره بلوک را می توان در هر زمان ردیابی کرد ، که شفافیت ایجاد می کند. یک مورد دیگر که باعث اعتماد بلاکچین می شود ، ویژگی یکپارچگی داده است. با استفاده از این ویژگی ، داده ها پس از نوشتن قابل تغییر نیستند.

توجه داشته باشید: این یکی از سوالات متداول در مورد بلاکچین است.

 1. اتریوم چیست?

Ethereum یک سیستم غیرمتمرکز است ، دقیقاً مانند بیت کوین. این کاملاً غیرمتمرکز است ، به این معنی که هیچ مرجع متمرکز کنترل کننده آن وجود ندارد.

این توسط Vitalik Buterin ساخته شده و در مقایسه با بیت کوین از روش دیگری استفاده می کند. درست مثل بیت کوین ، پرداخت دیجیتال نیز می تواند در سیستم عامل انجام شود. این از قراردادهای هوشمند برای اتوماسیون قراردادهای حقوقی در دو همتا استفاده می کند.

dApp (برنامه های غیرمتمرکز) برنامه ای است که با استفاده از Ethereum اجرا می شود و از قراردادهای هوشمند برای مدیریت سازمان یا بخش خاصی از پروژه استفاده می کند. این واقعاً یکی از سوالات مهم مصاحبه در مورد Ethereum است.

بیشتر بخوانید: Enterprise Ethereum: Blockchain خصوصی برای شرکت ها


 1. چه تفاوتی بین بلاک چین Ethereum و Bitcoin وجود دارد?

بلاکچین شبکه توزیع شده نظیر به نظیر است. این برنامه به همتایان خود کمک می کند تا داده های تغییرناپذیر و شفافیت را ثبت کنند. تفاوت بین بیت کوین و Ethereum در روش آنها است. Ethereum به عنوان نسل دوم راه حل بلاکچین ، تقریباً از هر طریق ممکن بیت کوین را بهبود می بخشد.

تفاوت اصلی در نحوه تلاش آنها برای حل مشکل صنعت است. از نظر مفهومی ، بیت کوین یک ارز دیجیتال است ، در حالی که Ethereum در مورد قراردادهای هوشمند است. Ethereum همچنین با استفاده از الگوریتم اجماع Proof-of-Stake (PoS) در مقایسه با Proof-of-work bitcoin (PoW) از نظر انرژی نیز کارآمد است. این امر باعث می شود Ethereum در مقایسه با بیت کوین مقیاس پذیرتر باشد. این یکی دیگر از سوالات مهم مصاحبه در مورد Ethereum است.

 1. کلید عمومی چیست?

از یک کلید عمومی در الگوریتم رمزنگاری استفاده شده است که به همتایان یک بلاکچین امکان می دهد وجوه خود را در کیف پول خود دریافت کنند. کلید عمومی به یک کلید خصوصی متصل شده و یک جفت کلید ایجاد می کند. برای اطمینان از امنیت بلاکچین از هر دو جفت کلید خصوصی-عمومی استفاده می شود. کلید عمومی یک رشته الفبایی است که مختص یک گره یا آدرس خاص است.

 1. کلید خصوصی چیست?

کلید خصوصی عبارت حروف عددی است که برای تأمین رمزگذاری و رمزگشایی با کلید عمومی جفت می شود. این بخشی از الگوریتم های رمزنگاری است که در امنیت بلاکچین استفاده می شود. کلید به مولد کلید اختصاص داده شده است و باید فقط با او باقی بماند. در صورت عدم انجام این کار ، هرکسی می تواند به جزئیات یا داده های واقع در کیف پول یا آدرسی که کلید خصوصی برای آن اختصاص داده شده دسترسی پیدا کند. برای موقعیت معمار بلاکچین با این نوع سوال مصاحبه روبرو خواهید شد.

آیا می خواهید در مورد تفاوت کلید عمومی و کلید خصوصی اطلاعات کسب کنید؟ اکنون راهنمای ما را در مورد کلید عمومی در مقابل کلید خصوصی بررسی کنید!

 1. اجزای اکوسیستم بلاکچین چیست؟ توضیح.

اکوسیستم بلاکچین دارای چهار م mainلفه اصلی است. آنها به شرح زیر است.

 • برنامه گره
 • دفتر مشترک
 • الگوریتم اجماع
 • ماشین مجازی

هر یک از آنها نقش مهمی در اطمینان از عملکرد اکوسیستم بلاکچین مطابق با هدف بازی می کنند.

پشته فناوری Blockchain

توجه داشته باشید: این یکی از مهمترین سوالات در مورد فناوری بلاکچین است. ما پیشنهاد می کنیم اطلاعات بیشتری در مورد اکوسیستم بلاکچین مطالعه کنید ، زیرا مصاحبه بسته به پاسخی که می توانید به راحتی س questionsالات بعدی را بپرسید.

 1. انواع مختلف فناوری Blockchain کدامند؟?

انواع مختلفی از فناوری بلاکچین (دفتر) وجود دارد. اولین نوع دفتری که از بیت کوین می شناسیم بلاک چین عمومی است. ماهیت آنها واقعاً غیرمتمرکز است. انواع دیگر زنجیره بلوک / دفتر به شرح زیر است.

 • بلاک چین عمومی
 • بلاکچین خصوصی
 • زنجیره بلوک کنسرسیوم یا فدراسیون
 • بلاک چین ترکیبی
 1. آیا بلاکچین کاملاً با دفتر کل بانکداری سنتی متفاوت است?

از دفترهای بانکی برای اطمینان از انجام صحیح معاملات استفاده می شود. به همین دلیل است که آنها معاملات را ردیابی و مهر زمان می کنند. تفاوت قابل توجه بین دفتر بانکی و بلاکچین در نحوه اداره آنها است. بلاکچین ماهیتی غیرمتمرکز دارد. با این حال ، دفتر بانکداری کاملاً متمرکز است زیرا بانک ها بر آنها اداره می کنند.

بلاکچین در مقایسه با دفتر کل بانک ها کاملاً شفاف و قابل اعتماد است. بانک ها مشتاق فناوری بلاکچین هستند تا بیشتر عملکردهای بانکی خود را به طور خودکار انجام دهند و یک رویکرد قابل اعتماد ارائه دهند. با این حال ، آنها به احتمال زیاد از بلاکچین فدراسیون یا بلاکچین خصوصی استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که هنوز عملیات خود را کنترل می کنند.

توجه داشته باشید: اگر در قالب نوشتاری ظاهر می شوید ، این س questionال در س examالات آزمون بلاکچین نیز معمول است.

 1. بلاکچین عمومی چیست؟ مثال بزن.

بلاکچین عمومی ماهیتی عمومی دارد. آنها کاملاً غیرمتمرکز هستند ، جایی که هر کسی می تواند بخواند ، بنویسد و به آن بپیوندد. هیچ مرجع مرکزی بلاکچین را کنترل نمی کند. همچنین ، می توان تمام داده ها را تأیید کرد زیرا داده ها پس از نوشتن ، قابل تغییر نیستند. نمونه های اصلی زنجیره بلوکی عمومی شامل بیت کوین و اتریوم است.

 1. بلاکچین خصوصی چیست؟ مثال بزن.

بلاکچین خصوصی ماهیتی خصوصی دارد. آنها با یک مرجع مرکزی در کنترل کار می کنند. به این ترتیب ، آنها فقط به کاربران انتخاب شده اجازه دسترسی به بلاکچین را می دهند. برای همه قابل دسترسی نیست ، همین امر آن را برای بانکها و سایر سازمانهای متمرکز ایده آل می کند. به عنوان مثال ، هایپرلجر.

 1. بلاک چین فدرال چیست؟ مثال بزن

زنجیره بلوک فدرال زنجیره بلوکی است که توسط گروهی اداره می شود. همانطور که گروه اعتبار سنجی معاملات را اختصاص می دهند ، آنها را سریعتر و مقیاس پذیر می کند. برای شروع ، گره های از پیش انتخاب شده توسط رهبران ساخته می شوند. این گره هایی که هم معاملات و هم اشخاصی را که می توانند در بلاکچین مشارکت کنند دیکته می کنند. به عنوان مثال می توان به EWF ، R3 و غیره اشاره کرد.

 1. ویژگی ها / خصوصیات اصلی بلاکچین چیست?

بسیاری از ویژگی های کلیدی بلاکچین وجود دارد. آنها شامل موارد زیر هستند.

 • بلاکچین به عنوان یک ساختار داده: بلاکچین می تواند به عنوان یک ساختار داده عمل کند و انواع مختلفی از داده ها را ذخیره کند ، از جمله اطلاعات هویتی ، بیمه ، پزشکی و غیره.
 • تغییرناپذیری: داده ها ، پس از ذخیره شدن در زنجیره بلوک ، غیرقابل تغییر هستند. این امر به ویژگی شناسایی دستکاری بلاکچین نیز می دهد.
 • حفاظت از داده ها: از آنجا که صاحب داده خود منبع منبع است ، حفاظت از داده کاملاً به منبع وابسته است. عدم حضور بازیگران شخص ثالث همچنین به معنای ایمن بودن آن و ارائه بهترین محافظت از داده ها است
 • فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز: فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز مهمترین ویژگی بلاکچین است. این می تواند توسط یک سازمان خصوصی یا عمومی در موارد مختلف استفاده مورد استفاده قرار گیرد.
 • ناشناس بودن بهتر کاربر: کاربران در مقایسه با سایر شبکه های سنتی نسبتاً پنهان هستند.
 • هزینه های مضاعف: بلاکچین با استفاده از الگوریتم های اجماع و فناوری دفتر توزیع شده ، مشکلات هزینه های دو برابر را حل می کند.

ویژگی های فناوری Blockchain

توجه داشته باشید: اگر در قالب نوشتاری ظاهر می شوید ، این س questionال در س examالات آزمون بلاکچین نیز معمول است.

اکنون در مورد ویژگی های مختلف فناوری بلاکچین بیشتر بدانید!

سوالات مصاحبه Blockchain: نوع فهرست

 1. چگونه بلاکچین می تواند از ایمنی مناسب اطمینان حاصل کند?

شش اصل اساسی وجود دارد که می تواند ایمنی مناسب را تضمین کند و به سازمانها امکان ایجاد سوابق معاملاتی مناسب را بدهد. و همه اینها ایمنی مناسب را برای همه داده ها تضمین می کند.

 • حسابرسی
 • امنیت برنامه ها
 • امنیت پایگاه داده
 • آموزش نیروی کار دیجیتال
 • روش های آزمایش مناسب
 • برنامه ریزی تداوم.

برای موقعیت معمار بلاکچین با این نوع سوالات مصاحبه روبرو خواهید شد.

 1. اشکالات Blockchain چیست؟?

بلاکچین عاری از اشکال و معایبی نیست. موارد منفی در زیر ذکر شده است.

 • پیاده سازی و نگهداری فناوری پیچیده سخت است
 • مسائل مقیاس پذیر هنوز هم وجود دارد
 • سرعت شبکه و هزینه های معامله متفاوت است
 • خطای انسانی هنوز برطرف نشده است
 1. مزایای بلاکچین چیست?

از مزایای اصلی بلاکچین می توان به موارد زیر اشاره کرد –

 • بهبود شفافیت
 • افزایش امنیت
 • قابلیت ردیابی بهتر
 • افزایش سرعت و کارایی
 • کاهش هزینه ها
 1. کسب و کارها از استفاده از بلاکچین چه می گیرند?

مشاغل می توانند از مزایای استفاده از بلاکچین بهره مند شوند. آن ها هستند

 • قابل شنیدن
 • بهره وری
 • شفافیت
 • قابلیت ردیابی
 • بازخورد
 • امنیت

بیشتر بخوانید:نحوه پیاده سازی بلاکچین برای توانمند سازی تجارت خود?

سوالات مصاحبه Blockchain: دشواری متوسط

 1. بلوک چیست?

بلاک بخشی از شبکه بیت کوین است. داده های معاملاتی برای همیشه در یک بلوک ذخیره می شوند. همچنین ، بلوک ها همیشه ترتیبی هستند و داده های جدید به آخرین بلوک ها اضافه می شوند. به عبارت ساده ، این یک کتاب ضبط شده با اندازه ثابت است. پس از تکمیل یک بلوک ، یک بلوک جدید تولید می شود که سپس به زنجیره بلوک ها متصل می شود. اینجاست که نام زنجیره “بلوک” آمد. تمام اطلاعات موجود در بلوک رمزگذاری شده است و فقط گیرنده و فرستنده می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

 1. چگونه بلاکچین بلوک ایجاد می کند?

بلوک ها به طور خودکار و با رسیدن به اندازه بلوک به طور خودکار ایجاد می شوند. از آنجا که بلاک یک پرونده است ، تراکنش ها تا زمان پر شدن در پرونده نگهداری می شوند. آنها به صورت خطی ذکر شده اند و به هم متصل شده اند تا آخرین بلوک با بلوک قبلی متصل شود. برای شناسایی یک بلوک ، یک مقدار هش با استفاده از یک تابع ریاضی تولید می شود. همچنین هر تغییری را که در یک بلوک ایجاد شده نشان می دهد.

 1. آیا کسی می تواند بلوک های Blockchain را حذف کند?

حذف بلوک ها از بلاکچین کاملاً به نحوه رسیدگی به آن بستگی دارد. حذف دستی یک بلوک امکان پذیر نیست. با این حال ، در صورت گم شدن ، بلاکچین به طور کلی سعی در بازسازی پایگاه داده با استفاده از سایر همسالان دارد.

پس از تأیید ، می توان آنها را حذف کرد تا اندازه بلاکچین را کاهش دهد زیرا برای انجام کارهای عادی نیازی به کسی نیست. در صورت لزوم می توان دوباره بارگیری کرد. این فرآیند به هرس معروف است.

آیا می خواهید در مورد کار بلاکچین بیشتر بدانید؟ مقاله قبلی ما را بخوانید تا بفهمید چگونه بلاکچین کار می کند.

 1. چگونه بلوک ها با هم زنجیر شده اند?

از مقدار هش اختصاص داده شده به یک بلوک برای زنجیره کردن آنها استفاده می شود. اگر مقدار هش تغییر کند ، این بدان معنی است که کسی در تلاش است اطلاعات ذخیره شده در هش را جعل کند. پیوند بین بلوک ها با ذخیره سازی مقدار هش بلوک قبلی انجام می شود. به عنوان مثال ، بلوک 3 مقدار هش بلوک 2 و غیره را ذخیره می کند.

 1. آیا بلاکچین به کسی اجازه می دهد داده ها را پس از ذخیره سازی اصلاح کند؟ اگر نه ، چرا?

داده های ذخیره شده در زنجیره بلوک با رمزگذاری مناسب با استفاده از امضای دیجیتال محافظت می شود. این باعث می شود که داده ها در یک بلوک فقط به صورت یکبار پردازش نوشته شوند. به هیچ وجه قابل تغییر نیست.

 1. چه نوع سوابقی را می توانید در بلاکچین نگهداری کنید?

بلاکچین به عنوان یک ساختار داده عمل می کند ، به این معنی که می توان از آن برای ذخیره هر شکل داده استفاده کرد. صنایع می توانند از انواع رکورد زنجیره بلوک به درستی استفاده کنند زیرا می توانند از آنچه ارائه می دهد کاملاً استفاده کنند. متداول ترین انواع سوابق / داده هایی که می توانند در بلاکچین نگهداری شوند به شرح زیر است.

 • مدیریت هویت
 • پروسه جابجایی پول
 • مستندات
 • مدارک پزشکی
 • فعالیتهای مدیریتی
 • معاملات کسب و کار
 1. پایگاه داده توزیع شده بلاکچین چه تفاوتی با پایگاه های داده سنتی دارد?

پایگاه های داده سنتی به صورت رابطه مشتری-سرور کار می کنند. مشتری می تواند داده ها را اصلاح کند و از یک سرور متمرکز برای ذخیره تمام اطلاعات استفاده می کند. برای دستیابی به داده ها احراز هویت لازم است ، که مدیر پایگاه داده را به یک نهاد قدرتمند در کل تنظیمات تبدیل می کند.

پایگاه داده بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز است و از چندین گره تشکیل شده است. وقتی داده های جدید اضافه می شود ، گره ها در اجماع شرکت می کنند. این یک راه حل کامل غیرمتمرکز را ارائه می دهد. پایگاه داده Blockchain شفافیت و یکپارچگی بهتری را ارائه می دهد. تفاوت بیشتر این دو نوع پایگاه داده در نحوه خواندن و نوشتن داده ها است. پایگاه داده سنتی از CRUD استفاده می کند ، در حالی که بلاکچین از نوشتن داده های پی در پی استفاده می کند.

Blockchain vs Database

اگر می خواهید در مورد تفاوت بیشتر بدانید ، توصیه می کنیم مقاله Blockchain vs..

 1. شناسه بلوک چیست?

هر بلوک در یک بلاکچین یک شناسه منحصر به فرد دارد. این مقدار هش است که به عنوان یک شناسه منحصر به فرد عمل می کند. این بدان معنی است که هیچ دو شناسه بلوک یکسان نخواهند بود.

 1. چگونه یک بلوک امنیت را حفظ می کند?

امنیت بلوک ها با اتصال هر بلوک به بلوک قبلی با استفاده از شناسه های هش حفظ می شود. این بدان معناست که با تغییر مقدار هش ، داده های بلوک قابل تغییر یا تغییر نیستند. علاوه بر این ، هر داده ذخیره شده در یک بلوک با استفاده از رمزنگاری نیز محافظت می شود.

قفل داده ها توسط شرکت کننده شبکه ای که در وهله اول ایجاد کرده است ، امکان پذیر است. برای دسترسی به داده ها ، یک کلید خصوصی لازم است. تراکنش های ذخیره شده در یک بلوک به صورت دیجیتالی امضا شده اند و از این رو نمی توانند تغییری ایجاد کنند ، در صورت لزوم یکپارچگی و شفافیت لازم را به بلوک می دهد.

 1. هزینه دو برابر چیست?

هزینه مضاعف فرآیندی است که همان ارز دیجیتال را دو بار بدون امنیت شبکه و بدون توجه به آن صرف می کنید. هزینه های مضاعف یکی از بزرگترین مشکلات بازار است و موسسه مالی احتیاط بیشتری می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها از هزینه های مضاعف به هر قیمتی جلوگیری می کنند. این کار عمدتا با تقلب در شبکه انجام می شود تا تصور شود که مبلغ اصلی هرگز هزینه نمی شود و این امر برای استفاده در سایر معاملات در دسترس است.

 1. چگونه می توانید هزینه های مضاعف را متوقف کنید?

با کمک الگوریتم اجماع ، بلاکچین از هزینه های مضاعف جلوگیری می کند. الگوریتم اجماع ، واقعی بودن معامله را تضمین می کند و آن را در بلاک ثبت می کند. بنابراین توسط چندین گره تأیید می شود که هزینه های مضاعف را امکان پذیر می کند.

با این حال ، 51٪ از حمله شبکه می تواند هر زنجیره بلوکی را نسبت به هزینه های مضاعف آسیب پذیر کند زیرا بیش از 50٪ شبکه توسط یک نهاد کنترل می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

سوالات مصاحبه Blockchain: موضوع – الگوریتم های اجماع

 1. الگوریتم اجماع چیست?

الگوریتم اجماع روش بدست آوردن اجماع در مورد تغییر داده ها از طریق سیستم یا شبکه توزیع شده است. الگوریتم های اجماع به طور گسترده در زنجیره های بلوکی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا شبکه گره های ناشناخته را قادر می سازد تا بر روی داده هایی که از طریق بلاکچین ذخیره یا به اشتراک گذاشته می شود به اتفاق نظر برسند. برخی از محبوب ترین الگوریتم های اجماع شامل Proof-of-Stake (PoS) و Proof-of-Work (PoW).

اینفوگرافی الگوریتم های اجماع

 1. انواع الگوریتم های اجماع چیست؟?

انواع مختلفی از الگوریتم ها یا تکنیک های اجماع وجود دارد. محبوب ترین الگوریتم اجماع شامل

 • اثبات کار (PoW)
 • اثبات سهام (PoS)
 • گواهی اثبات سهام (DPoS)
 • اثبات اقتدار (PoA)
 • اثبات زمان سپری شده (PoET)
 • تحمل گسل بیزانس

اکنون از راهنمای ما در مورد الگوریتم های اجماع در مورد این الگوریتم ها بیشتر بیاموزید.

 1. الگوریتم اجماع اثبات کار (Pow) چگونه کار می کند?

Proof-of-Work (PoW) با درخواست از گره ها برای ارائه اثبات کار خود با تأمین قدرت محاسبات لازم برای حل معماهای سخت ریاضی کار می کند. تراکنش ها در بلوکی ذخیره می شوند که سختی بلوک مشکل استخراج را برای استخراج کنندگان تعیین می کند. استخراج کنندگان گره های ویژه ای هستند که در تأمین توان محاسباتی بلاکچین مشارکت دارند. این فرآیند به استخراج معروف است.

 1. الگوریتم اجماع اثبات سهام (Pos) چگونه کار می کند?

اثبات سهام از طریق استفاده از نشانه کار می کند. به جای حل معماهای محاسباتی ریاضی سخت ، رمزها یا سکه ها روی گره ها قرار می گیرند. این گره های خاص با بهره گیری از کاربر در روند اجماع شرکت می کنند. گره ها همیشه شانس انتخاب شدن برای تأیید یک بلوک از معامله را دارند. آنها به محض اعتبار سنجی معاملات با موفقیت جایزه می گیرند.

 1. چه تفاوتی بین اثبات سهام (Pos) و اثبات کار (Pow) وجود دارد?

تفاوت بین دو محبوب ترین الگوریتم اجماع ، PoW و PoS ، در نحوه عملکرد آنها است. PoW گرسنه انرژی است ، در حالی که PoS اینگونه نیست. سایر تفاوتهای کلیدی شامل نیاز به قدرت محاسباتی زیاد در PoW در مقایسه با قدرت محاسبه کم یا کمتر در PoS است. PoS همچنین مقرون به صرفه است و در مقایسه با PoW زمان اتمام سریع تری را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: PoW Vs. PoS: مقایسه بین دو الگوریتم اجماع بلاکچین

سوالات مصاحبه Blockchain: dApps ، قراردادهای هوشمند ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ، مالی غیرمتمرکز

 1. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چیست؟?

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نوعی ارز دیجیتال است. اینها عمدتا یک نسخه دیجیتالی از پول فیات موجود هستند. در حقیقت ، الهام از توسعه این سیستم از بیت کوین حاصل شده است ، اما ساختار اساسی این سیستم کاملاً متفاوت است زیرا دولت ها آن را کنترل خواهند کرد.

 1. فناوری تأمین مالی غیرمتمرکز چیست?

امور مالی غیرمتمرکز نوع جدیدی از سیستم پولی غیرمتمرکز است که از بلاک چین های عمومی مانند Ethereum به عنوان فناوری اساسی استفاده می کند. معمولاً م theلفه های مالی غیرمتمرکز شامل دارایی های دیجیتال ، پروتکل ها ، قراردادهای هوشمند و dApps است.

بیشتر بخوانید: فناوری مالی غیرمتمرکز: یک راهنمای جامع

 1. بسترهای نرم افزاری محبوب برای توسعه برنامه های Blockchain چیست?

محبوب ترین سیستم عامل ها برای توسعه برنامه های blockchain شامل Hyperledger Fabric، Ethereum، R3 Cords، Quorum و Ripple.

 1. هایپرلجر چیست?

Hyperledger یک تلاش مشترک منبع باز برای بهبود بلاکچین است. این یک چارچوب درجه سازمانی را ارائه می دهد. این ابزارها به تقویت پیاده سازی بلاکچین در بخشهای مختلف از جمله تولید ، زنجیره تأمین ، امور مالی و غیره کمک می کند. بنیاد لینوکس آن را مدیریت می کند. همچنین ممکن است در مورد Hyperledger Fabric و Hyperledger Sawtooth با سوالات مصاحبه روبرو شوید. بنابراین ، مطمئن شوید که اره های Hyperledger و Fabric را برای سceال کردن سوالات مصاحبه بررسی می کنید.

 1. قرارداد هوشمند چیست?

یک قرارداد هوشمند بهتر است به عنوان یک کد رایانه ای تعریف شود که به شما امکان می دهد قوانین و مقررات را بین دو طرف که برای انجام معامله تعامل می کنند ، اجرا کنید. توافق نامه ، پس از نوشتن ، می تواند به طور خودکار برای هر تعداد بار اجرا شود. قراردادهای هوشمند یک توافق نامه حقوقی است که با کمک کد نوشته می شود. این به طور گسترده ای در بلاکچین برای اتوماتیک سازی کارها و همچنین ایجاد شفافیت برای یک سیستم خاص استفاده می شود. به عنوان مثال ، از قراردادهای هوشمند می توان برای فروش یا مالکیت دارایی های دنیای واقعی استفاده کرد.

اکنون در مورد قراردادهای هوشمند بیشتر بیاموزید!

 1. چگونه توسعه قرارداد هوشمند با فناوری Blockchain ارتباط دارد?

قراردادهای هوشمند برای خودکار سازی یک قرارداد حقوقی بین دو همسال ارائه می شود. برای کارآمد ساختن بلاکچین ، توسعه قرارداد هوشمند لازم است. Ethereum از همان ابتدا به خوبی از پس آن برآمد و ایده را معرفی کرد. بیت کوین همچنین می تواند از قراردادهای هوشمند استفاده کند ، اما نه بومی. برای اجرای قراردادهای هوشمند با بیت کوین باید از بستر قرارداد هوشمند RootStock استفاده کنید. توسعه برای تکامل و حل مشکلات بیشتر برای فناوری بلاکچین ضروری است.

سوالات مصاحبه با بلاکچین قرارداد هوشمند چیست؟

 1. dApp چیست?

dApp همچنین مخفف “برنامه غیرمتمرکز” است که با بلاکچین اجرا می شود. از قراردادهای هوشمند برای خودکارکردن عملکردهای مختلف dApp استفاده می شود. از آنجا که یک برنامه کاربردی است ، بیش از یک همکار می تواند در آن شرکت کند و توسط یک نهاد کنترل نمی شود. dApp ها معمولاً از یک پروتکل یا الگوریتم پیروی می کنند و همچنین به انگیزه ای متصل به عملکرد آن نیاز دارند. در آخر اینکه کاملاً متن باز است.

آیا می خواهید درباره برنامه های غیرمتمرکز بیشتر بدانید؟ اکنون راهنمای ما را در مورد برنامه غیرمتمرکز بررسی کنید!

 1. تفاوت dApp با یک برنامه معمولی چیست?

dApp ها روی یک شبکه یا سیستم غیرمتمرکز اجرا می شوند ، در حالی که برنامه ها به طور کلی برای کار در یک اکوسیستم غیرمتمرکز طراحی نشده اند. dApps برنامه های نسل بعدی هستند که از بلاکچین استفاده می کنند و روی آن اجرا می شوند. راه حل های محبوب بلاکچین که از dApps پشتیبانی می کنند شامل NEO و Ethereum هستند.

 1. تفاوت dApp با قرارداد هوشمند چیست?

dApps برنامه غیرمتمرکز است که عملکرد یا ویژگی خاصی را در بلاکچین برآورده می کند. این توسط یک سازمان نگهداری می شود تا آنها بتوانند به طور م someثر برخی از فرایندها را کامل یا خودکار کنند. از طرف دیگر ، قراردادهای هوشمند با استفاده از کد به عنوان دو همتا تحت قوانین از پیش تعریف شده منعقد می شوند. برخلاف قراردادهای هوشمند ، چندین همتا در هر زمان خاص می توانند به dApps دسترسی داشته باشند.

 1. جامدادی چیست?

Solidity یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که برنامه نویسی مبتنی بر قرارداد را ارائه می دهد. این برای افزایش عملکرد ماشین مجازی Ethereum استفاده می شود و همچنین به طور فعال برای برنامه ریزی قراردادهای هوشمند Ethereum استفاده می شود. از نظر نحوی مشابه JavaScript است و استفاده از آن آسان است.

 1. موارد اصلی استفاده از جامدادی چیست?

مورد اصلی Solidid ساخت قراردادهای هوشمند و dApps در بلاک چین Ethereum است. می توان از آن برای ایجاد نسخه متن باز قراردادهای هوشمند استفاده کرد. از قراردادهای هوشمند ایجاد شده با استفاده از Solidid می توان برای ذخیره داده ها ، انجام یک اقدام خاص در صورت تحقق شرایط یا صرفاً توقف یک اقدام خاص استفاده کرد. قراردادهای هوشمند قبل از اینکه در بلاکچین مستقر شود ، باید توسط بشر توسعه یابد.

سوالات مصاحبه Blockchain: سوالات عمومی

 1. آیا می توانید یک شبکه Blockchain را هک کنید?

بلاکچین در اکثر موارد نسبتاً ایمن است. با این حال ، کاملاً ایمن نیست. انواع مختلفی از هک وجود دارد که می تواند توسط هکرها انجام شود. به عنوان مثال ، حمله Sybil ، حمله Routing ، Direct Denial of Service و غیره. حمله 51٪ نیز حمله برجسته ای است که هکرها می توانند از آن برای سرقت اطلاعات یا سکه استفاده کنند. سایر آسیب پذیری ها شامل نحوه پیاده سازی سیستم ها یا سیستم عامل ها است که آن را آسیب پذیر می کند. سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) در برابر حملات آسیب پذیر هستند.

آیا می توان س blockالات مصاحبه بلاکچین را هک کرد

همچنین بخوانید:آیا می توان Blockchain را هک کرد?

 1. استخراج ارز رمزنگاری شده چیست?

استخراج ارز رمزپایه فرآیند اعتبار سنجی معاملات در بلاکچین و اطمینان از اعتبار سنجی و نوشتن آن در بلاک است. استخراج توسط معدنچیانی انجام می شود که از تجهیزات محاسباتی پرهزینه برای ارائه اجماع برای بلاکچین استفاده می کنند. استخراج بیشتر توسط الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می شود که در آن استخراج کننده باید معماهای پیچیده ریاضی را حل کند. آنها به خاطر کارشان پاداش می گیرند.

 1. Blockchain برای محافظت دیجیتال و امنیت سایبری چقدر مفید است?

Blockchain یک راه حل ضد دستکاری است که می تواند به محافظت از اطلاعات حساس به داده کمک کند. این بدان معنی است که بلاکچین می تواند برای امنیت سایبری و محافظت دیجیتال نیز مفید باشد. سایر ویژگی های کلیدی بلاکچین که به آن کمک می کند تا به حفاظت دیجیتال و امنیت سایبری ارزش دهد ، شفافیت ، صداقت و رویکرد غیرمتمرکز است. رمزنگاری همچنین در زنجیره بلوکی استفاده می شود ، که همچنین از داده ها محافظت می کند و امنیت سایبری را بهبود می بخشد.

 1. متاماسک چیست?

Metamask یک برنامه وب است که به شما امکان می دهد مستقیماً از مرورگر خود با Ethereum dApps ارتباط برقرار کنید. این بدان معنی است که برای دسترسی به dApps و ویژگی های آن نیازی به داشتن یک گره کامل Ethereum ندارید.

 1. شبکه رعد و برق چیست?

شبکه رعد و برق یک راه حل خارج از زنجیره ای و مقیاس پذیر برای بهبود عملکرد بیت کوین است. این معاملات فوری را با هزینه کم یا بدون هزینه مرتبط با آن به ارمغان می آورد. علاوه بر این ، با از بین بردن بیشتر کارهای سخت زنجیره ای ، بیت کوین را مقیاس پذیرتر می کند. شبکه رعد و برق در حال توسعه فعال است و در حال حاضر توسط بسیاری از فروشندگان استفاده می شود.

 1. نظر شما در مورد آینده بلاکچین چیست؟?

آینده بلاکچین درخشان است. در حال حاضر در مرحله رشد خود قرار دارد ، جایی که هم از نظر فناوری و هم از نظر تصویب در حال رشد است. موارد استفاده تقریباً در همه بخشهای مختلف گویای آینده آن است. با توجه به علاقه مندان بیشتر و بیشتر به فناوری بلاکچین ، تأثیر زیادی بر زنجیره بلوک چه از نظر صنعتی و چه از نظر زندگی روزمره خواهیم دید. همچنین در کنار سایر فناوری ها از جمله هوش مصنوعی ، داده های بزرگ و غیره مورد استفاده قرار می گیرد تا کارآیی و کارآیی بیشتری داشته باشد.

 1. مبادله اتمی چیست?

مبادله اتمی به لطف استفاده از قراردادهای هوشمند انتقال سریعتر را امکان پذیر می کند. این یک فناوری انقلابی است که به همسالان اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده را به ارز دیگر بدون هیچگونه مبادله واسطه ای مبادله کنند. خارج از زنجیره و بین دو بلاکچین مختلف انجام می شود.

اکنون در مورد مبادله اتمی بیشتر بیاموزید!

نتیجه

این ما را به 50 سوال و پاسخ برتر بلاکچین می رساند. تمام این س questionsالات در مورد فناوری بلاکچین به شما کمک می کند تا برای مصاحبه بزرگ آماده شوید. اما همیشه به یاد داشته باشید که باید به طور گسترده ای برای گرفتن مصاحبه با بلاکچین آماده شوید. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که همه سوالات را مرور کرده و مطالب اساسی خود را دریافت کنید.

اگر شما فقط یک تازه کار هستید و می خواهید بدانید که چگونه می توانید یک حرفه بلاکچین ایجاد کنید ، توصیه می کنیم با دوره “چگونه شغل خود را در Blockchains سازمانی بسازیم” شروع کنیم!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector