Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain در AWS چیست؟

آیا در مورد Blockchain AWS و پیامدهای آن در پیشرفت حرفه خود اطلاعاتی دارید؟ بحث زیر به جزئیات اساسی بلاکچین در AWS ، مزایای آن ، خدمات بلاکچین در AWS و موارد مختلف استفاده می پردازد..

اگر با شنیدن اصطلاح “بلاکچین” به فکر ارز رمزنگاری شده هستید ، هنوز باید وسعت فناوری بلاکچین را کشف کنید. ارتباط فناوری بلاکچین با معاملات ارزهای رمزپایه یکی از سو تفکرات غلط هر فرد در مورد فناوری بلاکچین است.

تصورات غلط را به سطح بعدی برسانید ، همچنین اعتقاد بر این است که فناوری بلاکچین گزینه مناسبی فقط برای مشاغل مالی یا فناوری است. با این حال ، بنگاه ها و رهبران مشاغل به آرامی توانایی های فناوری بلاکچین را تشخیص می دهند.

علاوه بر این ، تقاطع بین رایانش ابری و بلاکچین منجر به تغییرات مختلفی در رویکردهای انجام تجارت می شود. بنابراین ، معرفی بلاکچین در AWS یک فرصت شغلی امیدوار کننده برای حرفه ای های فناوری آینده است. در نتیجه ، توجه به علاقه روز افزون به آموزش Blockchain AWS در چند وقت اخیر اجتناب ناپذیر است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

AWS Blockchain شامل چه مواردی است?

شبکه های بلاکچین به عنوان ابزاری معتبر برای تجارت و نگهداری و امنیت سوابق معاملات مختلف دیجیتالی در چندین طرف مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود ، فقدان یک مرجع متمرکز ضمن ایجاد مزایای قابل توجه ، چالش هایی نیز ایجاد می کند. بنابراین ، پیشنهادات بلاکچین مدیریت شده برای کسب و کارهایی که در زمینه استفاده از فناوری بلاکچین بدون راه اندازی و مدیریت مستقل شبکه فعالیت می کنند ، کاملاً مشهور شده است..

AWS Blockchain نمونه کاملی از خدمات کاملاً مدیریت شده برای استفاده از فناوری بلاکچین است. بلاکچین در AWS به مجموعه ای کوچک و در عین حال قدرتمند از پیشنهادهایی اشاره دارد که از ابتکارات بلاک چین سازمانی پشتیبانی می کنند. پایگاه داده های Amazon Quantum Ledger ، Amazon Managed Blockchain ، AWS Blockchain Partners و AWS Blockchain Templates مطالب برجسته ای هستند که بحث در مورد بلاکچین در AWS می شود. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم که چگونه بلاکچین سازمانی در AWS به نظر می رسد!

ویژگی های پیشنهادات Blockchain AWS

اکوسیستم Blockchain AWS برای پرداختن به موضوعات مختلف تجاری در استقرار پروژه های بلاکچین از طریق سیستم عامل های ابری طراحی شده است. در اینجا برخی از ویژگی های برجسته ای وجود دارد که نمای کلی بلاکچین سازمانی در AWS را مشخص می کند.

  • به طور خاص برای نیازهای توسعه Blockchain متناسب است

برجسته ترین نکته برجسته ای که می توانید در زنجیره بلوک در AWS مشاهده کنید ، طبیعت ساخته شده و متناسب با آن است. AWS ابزارهای بلاکچین هدف گرا ایجاد کرده است که می تواند نیازهای مختلف را پشتیبانی کند. این نیازها می تواند شامل یک بانک اطلاعاتی دفتر مرکزی برای نگهداری سوابق تأیید رمزنگاری شده و تغییر ناپذیر معاملات باشد. از طرف دیگر ، کاربران همچنین می توانند یک شبکه بلاکچین چند طرفه و کاملاً مدیریت شده را برای از بین بردن واسطه ها ایجاد کنند.

  • برنامه های گسترده تر

یکی دیگر از جنبه های قابل توجه در آموزش Blockchain AWS به استفاده گسترده از AWS برای بارهای بلاکچین اشاره دارد. در مقایسه با سایر Blockchain به عنوان یک ارائه دهنده خدمات ، AWS در مورد استقرار بلاکچین حرف اول را می زند. با حدود 25٪ از کل کارهای Ethereum در سراسر جهان که در حال حاضر با AWS اجرا می شوند ، امکان بررسی امکان برنامه های Blockchain در AWS وجود دارد. مشهورترین مشتریان سازمانی برای Hyperledger Fabric شامل نام هایی مانند Guardian ، Contura Energy ، Nestle ، Sage ، Sony Music ، SGX ، BMW ، Splunk و بسیاری دیگر است..

  • بهره وری بهبود یافته در توسعه Blockchain

نکته مهم بعدی در مورد بلاکچین AWS مستقیماً به چشم انداز بهره وری با اجرای بلاکچین اشاره دارد.

AWS سادگی ، کارایی و سرعت بهتری را در توسعه کاربردهای فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده ارائه می دهد. به عنوان مثال ، Blockchain مدیریت آمازون می تواند در کاهش کار عمده مرتبط با راه اندازی شبکه های بلاکچین کمک کند.


این می تواند در کاهش زمان صرف شده برای میزبانی چارچوب های Hyperledger Fabric تقریباً 60٪ کمک کند. بعلاوه ، سرویس بلاکچین کاملاً مدیریت شده با پشتیبانی از AWS CLI ، Amazon CloudWatch Logs و AWS CloudFormation همچنین سهولت عملیات شبکه را بهبود می بخشد. متعاقباً آمازون QLDB نیز در مقایسه با چارچوب های سنتی دو یا سه برابر سرعت بهتر ارائه می دهد. علاوه بر این ، همچنین مدل های داده سند و عملگرهای مشابه SQL را برای مدیریت معاملات ارائه می دهد.

  • دارای بیش از 70 راه حل Blockchain

اکوسیستم AWS Blockchain نیز براساس کارایی اثبات شده برای شرکتها مطلوب است. پروتکل های بلاکچین پشتیبانی شده شامل Corda ، Ethereum و Hyperledger Fabric هستند.

در حال حاضر AWS بیش از 70 راه حل بلاکچین اثبات شده از طرف شرکای مربوط به پشتیبانی از همه پروتکل های مهم بلاکچین دارد. همچنین از Hyperledger Sawtooth ، RSK و بسیاری دیگر پشتیبانی می کند.

بنابراین ، به وضوح مشخص است که یک آموزش Blockchain AWS می تواند برای توسعه و استقرار راه حل های blockchain در ابر AWS بسیار مفید باشد. بنابراین ، تأمل نزدیکتر در مورد هر ابزار جداگانه در بلاکچین در AWS می تواند شفافیت بیشتری در مورد کاربردهای Blockchain AWS ایجاد کند..

در مورد عملکرد AWS نسبت به سایر BAAS کنجکاو هستید؟ در اینجا راهنمای مقایسه AWS vs AZURE vs Oracle Blockchain است که باید بررسی کنید.

بانک اطلاعات لجر کوانتومی آمازون (QLDB)

Amazon QLDB یا Quantum Ledger Database یک راه حل کاملاً مدیریت شده برای دیتابیس است. این می تواند یک گزارش تراکنش جامع با شفافیت بهتر ، استانداردهای تأیید رمزنگاری و تغییرناپذیری ، تحت مالکیت مقامات معتمد مرکزی ارائه دهد. Amazon QLDB می تواند یک گزینه مناسب برای ردیابی هر گونه تغییر در داده های برنامه باشد.

علاوه بر این ، همچنین حفظ تاریخچه دقیق و قابل بررسی تغییرات در طول زمان را تضمین می کند. Amazon QLDB در AWS Blockchain به عنوان یک کلاس کاملاً جدید از پایگاه داده برای کاهش نیاز به تلاش های پیچیده توسعه در ساخت برنامه های شخصی مانند دفتر به کار می رود..

QLDB اجازه تغییر ناپذیری تاریخ تغییر داده ها و تأیید عدم وجود تغییرات ناخواسته در داده های برنامه را می دهد. QLDB دارای یک گزارش تراکنش با تغییر ناپذیری است که به عنوان مجله نیز شناخته می شود ، برای ردیابی هر تغییر در داده های برنامه با حفظ یک تاریخچه جامع و قابل کنترل از تغییرات..

API مشابه SQL ، همراه با پشتیبانی کامل از تراکنش ها و مدل داده ای سند با انعطاف پذیری گسترده ، به توسعه دهندگان کمک قابل توجهی می کند. علاوه بر این ، آمازون QLDB در AWS Blockchain همچنین توانایی جریان برای دستیابی به یک جریان داده تقریباً در زمان واقعی برای توسعه تجزیه و تحلیل زمان واقعی و گردش کار رویدادها را ارائه می دهد..

علاوه بر این ، قابلیت پخش جریانی می تواند در تکثیر داده ها به سایر سرویس های AWS برای دستیابی به پردازش تحلیلی بهبود یافته نیز کمک کند. ماهیت بدون سرور QLDB همچنین اطمینان حاصل می کند که برای پشتیبانی از خواسته های برنامه شما به طور خودکار مقیاس پذیر است. در عین حال ، ماهیت بدون سرور QLDB نیاز به مدیریت سرورها یا پیکربندی محدودیت های خواندن و نوشتن را از بین می برد. از همه مهمتر ، QLDB فقط به دلیل خدماتی که استفاده می کنند از کاربران هزینه دریافت می کند.

زنجیره مدیریت آمازون

مورد مهم بعدی در دنیای Blockchain AWS مستقیماً به Blockchain مدیریت آمازون اشاره دارد. Amazon Managed Blockchain اساساً یک راه حل اثبات شده برای ایجاد و مدیریت شبکه های بلاکچین بسیار مقیاس پذیر با سهولت است. این یک سرویس کاملاً مدیریت شده است که کاربران را قادر می سازد تا به راحتی به شبکه های عمومی بپیوندند.

علاوه بر این ، همچنین از ایجاد و مدیریت شبکه های خصوصی با مقیاس پذیری با استفاده از چارچوب های منبع باز مشهور مانند Ethereum و Hyperledger Fabric پشتیبانی می کند. Amazon Managed Blockchain می تواند کاربران را قادر به پیوستن به شبکه های عمومی یا راه اندازی و مدیریت شبکه های خصوصی مقیاس پذیر فقط با چند کلیک کند..

اهمیت Blockchain مدیریت شده آمازون در Blockchain AWS در کاهش هزینه های اضافی در ایجاد شبکه مشهود است. همچنین به کاهش سربارهای مربوط به پیوستن به بلاک چین عمومی کمک می کند. پس از آن ، همچنین به مقیاس پذیری خودکار برای رسیدگی به تقاضاهای برنامه های مختلفی که میلیون ها تراکنش را انجام می دهند ، کمک می کند.

پس از تاسیس و بهره برداری از شبکه ، Blockchain مدیریت آمازون می تواند سهولت مدیریت و نگهداری شبکه بلاکچین را بهبود بخشد. علاوه بر این ، در کنار مجوز عضویت اعضای جدید در شبکه ، در مدیریت گواهینامه های شما نیز بسیار مهم است.

بیاموزید که چگونه بلاکچین از طریق مجموعه دوره های بلاکچین ما اکنون می تواند به بهبود مدل های تجاری شرکت شما کمک کند.

چرا بلاکچین مدیریت شده آمازون را انتخاب کنید?

از آنجایی که Amazon Blockchain Managed مورد برجسته ای در مورد Blockchain AWS است ، اجازه دهید در مورد مزایای آن تأمل کنیم. مزایای بلاکچین مدیریت شده آمازون می تواند دلایل تقاضای قابل توجهی در حال رشد برای بلاکچین در AWS را به وضوح نشان دهد.

  • مزایای “کاملاً مدیریت شده”

ماهیت کاملاً مدیریت شده Blockchain مدیریت شده آمازون به کاربران امکان می دهد شبکه های بلاکچین را در سراسر حساب های مختلف AWS ایجاد کنند. این می تواند به گروهی از اعضا در به اشتراک گذاری داده ها و انجام معاملات بدون هیچ یک از اختیارات متمرکز واحد کمک کند.

به جای خود میزبانی از زیرساخت ها ، شرکت هایی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند مجبور نیستند سخت افزار خود را تهیه کنند ، امنیت و شبکه را تنظیم کنند و نرم افزار را به صورت دستی پیکربندی کنند. API رأی دادن در Blockchain مدیریت شده آمازون امکان رای دادن برای شرکت کنندگان در شبکه را برای اضافه یا حذف اعضا فراهم می کند.

آمازون با مدیریت Blockchain پس از افزودن عضو جدید ، به این عضو اجازه می دهد تا شبکه های مختلف blockchain را با همتا راه اندازی و پیکربندی کند. علاوه بر این ، Amazon Managed Blockchain همچنین امکاناتی را برای نظارت بر شبکه بلاکچین در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این ، Blockchain مدیریت آمازون همچنین می تواند گره هایی را با عملکرد ضعیف به طور خودکار جایگزین کند.

  • امنیت و مقیاس پذیری پیشرفته

مزایای سرویس Blockchain مدیریت آمازون در AWS Blockchain همچنین شامل مقیاس پذیری و امنیت است. Blockchain مدیریت شده امکان مقیاس پذیری آسان شبکه بلاکچین را با توجه به رشد شبکه فراهم می کند. هنگامی که اعضای شبکه برای انجام معاملات جدید و تأیید به ظرفیت اضافی نیاز دارند ، این عضو می تواند از API ها برای افزودن سریع یک گره مشابه استفاده کند..

طیف گسترده ای از انواع نمونه با ترکیبات مختلف حافظه و CPU می تواند انعطاف پذیری مطلوبی را برای انتخاب منابع ایجاد کند. از همه مهمتر ، مدیریت Blockchain می تواند امنیت شبکه بلاکچین را با فناوری AWS Key Management Service (KMS) تضمین کند. در نتیجه ، همچنین می تواند الزامات مربوط به تنظیم فضای ذخیره سازی کلید شخصی را برطرف کند.

  • انعطاف پذیری برای چارچوب های مختلف Blockchain

Amazon Managed Blockchain به دلیل پشتیبانی از انتخاب پروتکل های بلاک چین سازمانی ، یک ورودی مهم در Blockchain AWS است. در حال حاضر ، Blockchain مدیریت شده آمازون از دو چارچوب مشهور بلاکچین مانند Hyperledger Fabric و Ethereum پشتیبانی می کند.

جالب اینجاست که Hyperledger Fabric از برنامه هایی پشتیبانی می کند که به کنترل دقیق حریم خصوصی و مجموعه خاصی از اعضا بستگی دارد. از طرف دیگر ، Ethereum گزینه مطلوبی برای شبکه های بلاکچین با ماهیت بسیار توزیع شده است که بر شفافیت داده ها برای همه اعضا متمرکز است. علاوه بر این ، Enterprise Ethereum می تواند یک گزینه امیدوار کننده برای یک شبکه بلاک چین عمومی Ethereum باشد.

  • قابلیت اطمینان بهبود یافته

جنبه مفید نهایی Blockchain مدیریت آمازون در چشم انداز Blockchain AWS به قابلیت اطمینان اشاره دارد. Amazon Managed Blockchain اطمینان کامل از قابلیت اطمینان برای «خدمات سفارش دهنده» را ارائه می دهد. سرویس سفارش بخشی از Hyperledger Fabric است که به ارائه معاملات در سراسر شبکه بلاکچین کمک می کند..

از طرف دیگر ، سرویس سفارش پیش فرض Hyperledger Fabric ذخیره سازی برای تاریخچه معاملات کامل را فراهم نمی کند. در نتیجه ، با توجه به نیاز شما ، در ردیابی یا بازیابی تاریخ معامله مشکل ایجاد می کند. سرویس سفارش Amazon Managed Blockchain بر اساس فناوری Amazon QLDB ساخته شده است.

گزارش تغییرناپذیر سرویس سفارش در Blockchain مدیریت آمازون به حفظ دقیق تاریخچه معاملات شبکه های بلاکچین کمک می کند. بنابراین ، AWS Blockchain می تواند اطمینان حاصل کند که کاربران می توانند داده های خود را با اطمینان از حفاظت از یکپارچگی داده ها ذخیره کنند.

الگوهای Blockchain AWS

بنابراین ، شما می توانید به وضوح شاهد باشید که چگونه Amazon QLDB و Amazon Managed Blockchain به عنوان نکات مهم در یک آموزش Blockchain AWS عمل می کنند. یکی دیگر از جنبه های مهم درگیر در دنیای بلاکچین در AWS به الگوهای بلاکچین اشاره دارد. الگوهای بلاکچین در AWS با استفاده از چارچوب های مورد نظر بلاکچین سازمانی ، به ایجاد و استقرار سریع شبکه های بلاکچین کمک می کنند..

بلاکچین همچنین به عنوان یک فناوری غیرمتمرکز پایگاه داده برای نگهداری مجموعه ای از معاملات و قراردادهای هوشمند که به طور مداوم در حال گسترش است ، کار می کند. الگوهای Blockchain AWS می توانند به کاربران در ایجاد پیکربندی و راه اندازی پشته های AWS CloudFormation برای ایجاد شبکه های بلاکچین کمک کنند. الگوهای مختلف بلاکچین در AWS دارای منابع و خدمات مختلف AWS هستند که به آنها اختصاص داده شده است. علاوه بر این ، مشخصات کاربر همچنین نوع خدمات و منابع را در یک الگوی بلاکچین در AWS تعیین می کند.

الگوهای Blockchain AWS با توجه به گزینه های انتخاب شده توسط خود قادر به استفاده از سرویس های مختلف AWS برای استقرار بلاکچین هستند. خدمات برجسته مرتبط با الگوهای بلاکچین در AWS شامل EC2 ، Amazon VPC ، Amazon ECS و Application Load Balancers هستند. بیایید نگاهی به ویژگی های ارائه شده توسط این خدمات و منابع برای بلاکچین در AWS بیندازیم.

Amazon EC2 گزینه مناسبی برای به دست آوردن ظرفیت محاسبه برای اجرای یک شبکه بلاکچین است. Amazon VPC یا Virtual Private Cloud به تسهیلات دسترسی شبکه به منابع Ethereum ایجاد شده توسط کاربران کمک می کند. در همان زمان ، کاربران می توانند از VPC آمازون برای شخصی سازی پیکربندی برای اطمینان از امنیت و دسترسی استفاده کنند. الگوهای Blockchain در AWS همچنین از Amazon ECS یا Elastic Container Service پشتیبانی می کنند.

آمازون ECS به سازماندهی استقرار کانتینرهای مبتنی بر خوشه در موارد EC2 برای شبکه بلاکچین کمک می کند. پشتیبانی Application Load Balancer در الگوهای Blockchain AWS همچنین به یک نقطه تماس امکان دسترسی به رابط کاربری موجود را می دهد..

اکنون ثبت نام کنید: دوره الگوهای Blockchains سازمانی

نتیجه

در یک یادداشت نهایی ، می توانید به وضوح توجه داشته باشید که ترکیب ابر و بلاکچین می تواند نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد. بهترین چیزها در مورد هر دو فناوری گرد هم می آیند تا با اطمینان از بهره وری عملی ترین راه حل های تجاری را ارائه دهند. در دراز مدت ، توسعه و استقرار راه حل های بلاکچین از طریق سیستم عامل های ابری باعث شناخته شدن جریان اصلی می شود.

بنابراین ، اگر می خواهید حرفه بلاکچین خود را پیش ببرید ، باید شروع به یادگیری بیشتر در مورد AWS Blockchain کنید. انعطاف پذیری ، امنیت و مقیاس پذیری مزایای بلاکچین در AWS مهمترین دلایلی برای در نظر گرفتن پتانسیل آن است.

اما ابتدا متخصصین مشتاق باید درک بهتری از خود فناوری بلاکچین داشته باشند. شما باید از گواهینامه های بلاکچین ما شروع کنید تا از بازی جلوتر بمانید و از قدرت AWS برای افزایش تخصص در زمینه توسعه بلاکچین خود استفاده کنید.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector