Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

10+ موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را باید بدانید

آیا فکر می کنید بهترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی چیست؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید.

امروز ، ما بلاکچین موارد استفاده سازمانی را مرور خواهیم کرد و درباره آنها اطلاعات خواهیم گرفت.

در چند سال گذشته بلاکچین سازمانی با علاقه زیادی به فناوری بلاکچین بزرگ شده است.

بنابراین ، چه چیزی بلاکچین را بسیار جذاب کرده است?

بلاکچین یا به طور گسترده ای فناوری دفتر کل توزیع شده در مورد بهبود کارایی است. این اجازه می دهد تا شرکت ها بر جنبه های مهم کسب و کار خود تمرکز کنند.

حتی شرکتهای Fortune 500 نیز سریعتر از آنچه انتظار می رفت در کشتی می پرند. همانطور که توسط کارشناسان بیان شده است ، مزیت قطعی زودرس بلاکچین وجود دارد. این 500 شرکت ثروت به هیچ وجه نمی خواهند مزیت خود را از دست بدهند. علاوه بر این ، استفاده از بلاکچین برای این شرکت ها و شرکت های بزرگ مفید است.

استفاده از بلاکچین سازمانی مزایای بسیاری دارد. آنها شامل موارد زیر هستند.

 • اعتماد و ارتباط بین طرفین داخلی و خارجی را بهبود می بخشد
 • هزینه کل فرآیندهای کسب و کار را کاهش می دهد
 • با استفاده از مدل های جدید تجاری ، فرصت های جدید را باز کنید.
 • این کارایی عملکرد و پاسخگویی شبکه را بهبود می بخشد.
 • تجارت آینده اثبات

بلاکچین در صنعت امروز

دو سال گذشته ، 2017-2018 هنگامی که صحبت از تحقیق و توسعه بلاکچین می شود ، رشد سریعی داشته است. ما چندین اثبات مفهوم (PoC) و بسیاری از برنامه های آزمایشی دیگر را مشاهده کردیم. تحقیقات و رشد با صنایع مختلفی در ارتباط است.

با استفاده از PoC (یک اجرای اولیه نرم افزار) ، مشخص است که همه می خواهند بخشی از انقلاب بلاکچین شوند. از این گذشته ، بلاکچین یک فناوری جدید با گستره وسیع رشد است. PoCs به محقق اجازه می دهد تا از عملی و امکان پذیر بودن آن در دنیای واقعی مطلع شود.

بنابراین ، چرا ما در مورد آنها صحبت می کنیم?

زیرا آنها بخش عمده ای از شرکت R را تشکیل می دهند&طیف D ، و وقتی بازیکنان کوچکتر را در نظر می گیرید ، اوضاع بسیار متفاوت از آنچه تصور می شود به نظر می رسد.

در حال حاضر ، بیش از 300 شرکت وجود دارد که تحقیقات خود را طبق Outlier Ventures انجام می دهند. آنها شرکت هایی را که روی فناوری بلاکچین کار می کنند ردیابی می کنند. تقریبا نیمی از آنها PoC خود را انجام می دهند ، تعداد کمی از آنها حق ثبت اختراع را انجام می دهند و دیگران روی راه حل های کامل کار می کنند.


اما ، در واقعیت ، وقتی نوبت به استارتاپ می رسد ، شرایط متفاوت است. با توجه به آنها, 99٪ از استارت آپ های بلاکچین اصیل نیستند آنها در حال کار بر روی مواردی هستند که هیچ چیز اساسی را تشکیل نمی دهند.

موارد استفاده از بلاکچین سازمانی زیادی وجود دارد که در بخش بعدی مقاله لیست خواهیم کرد.

چرا 2019 ممکن است سال بلاکچین سازمانی باشد?

هر ساله ، تغییرات جدی در مورد بلاکچین ایجاد می شود. مطابق با گزارش وضعیت Blockchains Q2 2019 توسط Outlier Ventures ، بلاک چین های سازمانی در حال حرکت به سمت منبع باز هستند.

در سال 2019 ، بازیکنان بزرگی را دیدیم که کد خود را به دنیا باز کردند. JP Morgan و EY ، هر دو توافق کردند که کد باز خود را منتشر کنند.

فیس بوک همچنین ایده پلت فرم دیجیتال Libra خود را به جهانیان ارائه داد. اگر Libra با موفقیت آزاد شود ، از یک بستر ساده رسانه اجتماعی ، فیس بوک را به یک بازار خدمات مالی تبدیل خواهد کرد.

با مشارکت دولت ، شکوفایی و رشد بلاکچین شرکت در سال 2019 و بعد از آن آسان خواهد شد.

دلایل دیگر اینکه چرا سال 2019 سال بلاکچین سازمانی است شامل موارد زیر است.

 • فروشندگان برتر از جمله IBM ، Oracle و Amazon اکنون با نرم افزار خود آماده شده اند.
 • افزایش قابلیت همکاری
 • احساسات بهتر در مورد بلاکچین به عنوان یک فناوری

می خواهید در مورد Blockchain Proof of Concept: Enterprise POC Guide بیشتر بدانید.

بلاکچین Enterprise چیست?

قبل از اینکه بیشتر به موارد استفاده از بلاکچین سازمانی برویم ، باید بلاکچین سازمانی را درک کنیم.

بلاکچین یک راه حل همتا است که به اعتماد سازی ، شفافیت و تغییرناپذیری متمرکز است..

شما می توانید بلاکچین را لیستی از بلوک هایی بدانید که از طریق یکدیگر به هم متصل شده اند. این کار را با کمک لیست های مرتبط و اشاره گرها انجام می دهد. هر دو این اصطلاحات فنی هستند. اگر هرگز کلاس علوم کامپیوتر را برنامه نویسی نکرده اید و یا هرگز شرکت نکرده اید ، مطمئناً معنی آنها را نمی دانید.

اگر علاقه مند هستید ، می توانید مفاهیم زیر را بررسی کنید:

بنابراین ، چه چیزی باعث ایجاد بلاکچین می شود?

بلاکچین سازمانی ویژگی های کلیدی را ارائه می دهد که امکان اجرای آن در مقیاس سازمانی را فراهم می کند. شرکتها کاملاً مورد نیاز دیگری دارند. آنها به یک راه حل بلاکچین نیاز دارند که نه تنها ویژگی های بلاکچین را فراهم می کند بلکه به نحو احسن آن را انجام می دهد.

برای دریافت ایده خوب ، بیایید از ویژگی های کلیدی بلاکچین سازمانی زیر استفاده کنیم

ویژگی های مورد نیاز Blockchains سازمانی

با استفاده از بلاکچین سازمانی ، شرکتهای بزرگ قصد دارند مجموعه ای از مشکلات مختلف را حل کنند. آنها می خواهند این کار را با کمک ویژگی هایی که بلاکچین ارائه می دهد انجام دهند.

این ویژگی ها برای اطمینان از کارایی کارآمد شرکت ضروری است. بنابراین ، این چه ویژگی هایی هستند؟ بیایید در زیر بررسی کنیم.

 1. تمرکززدایی

عدم تمرکز یک ویژگی بلاکچین ضروری است. واضح است ، اما ماهیت تمرکززدایی باید قابل تنظیم باشد.

سرورهای متمرکز از گذشته هستند. آنها عملکرد خوبی ارائه می دهند اما از جنبه های خاصی محدود هستند. به عنوان مثال ، سرورهای متمرکز بیشتر مستعد هک شدن توسط منابع خارجی هستند. مدیر همچنین می تواند کلاهبرداری کند و کل سیستم را پایین بیاورد.

پایگاه داده فعال نظیر به نظیر که در آن هر همکار نقش مهمی برای حفظ یکپارچگی و تغییر ناپذیری داده ها دارد همان چیزی است که شرکت به آن نیاز دارد.

 1. تغییرناپذیری

ویژگی قابل توجه دیگری که بلاک چین می تواند از آن بهره مند شود تغییرناپذیری است.

بنابراین ، تغییرناپذیری یعنی چه?

تغییرناپذیری در بلاکچین به این معنی است که به محض نوشتن داده ها نمی توان به هر قیمتی تغییر کرد. این فرایند اطمینان از محافظت از داده ها یا اطلاعات ذخیره شده در برابر هر نوع تغییرات مخرب است.

این مزایای خود را دارد و شرکت ها می توانند از آن به نفع خود استفاده کنند. در یک محیط سازمانی ، بزرگترین دارایی ارزشمند داده است. هر سازمانی هر روز تعداد زیادی داده تولید می کند. با استفاده از این داده ها ، آنها می توانند در مورد تجارت خود اطلاعات بیشتری کسب کنند و آن را بهبود بخشند. اگر آنها داده ها را تغییرناپذیر نگه دارند ، پس می توانند مطمئن باشند كه هیچ كسی ، داخلی یا خارجی ، آنها را دستكاری نمی كند.

بسیاری از فرایندهای تجاری نیز نیاز به استفاده از داده هایی دارند که توسط چندین نفر مدیریت می شوند. تا اطمینان حاصل شود که هیچ تقلبی در سیستم رخ نمی دهد.

 1. شفافیت

شفافیت همچنین می تواند تأثیر قابل توجهی بر بنگاه های اقتصادی بگذارد.

بلاکچین از همان ابتدا شفافیت ارائه می دهد. با این حال ، مخلوط کردن آن با حریم خصوصی آسان است. همه چیز در بلاکچین شفاف نیست.

با شفافیت ، این بدان معناست که فقط جنبه های معاملات عمومی خواهد بود که بر حریم خصوصی شخص یا سازمان تأثیری ندارد.

با استفاده از بلاکچین سازمانی ، شرکت ها می توانند تصمیم بگیرند که کدام داده ها را می خواهند برای همه کاربران شفاف کنند.

 1. ارزان تر

فناوری Blockchain کل روند را ارزان تر می کند. جدا از هزینه راه اندازی اولیه ، بلاکچین با کارآیی بیشتر هزینه فرآیند تجارت را کاهش می دهد.

اول از همه ، با حذف بازیکنان غیر ضروری ، هزینه را کاهش می دهد. به عنوان مثال ، پیروی از KYC یکی از پرهزینه ترین فرآیندهای هر بانک است. این می تواند سالانه بیش از 300 میلیون پوند درآمد کسب کند. آن خیلی زیاد است! برای ساده سازی فرآیند ، بانک ها هزاران نفر را که سال به سال کار می کنند استخدام می کنند تا برنامه های جدید KYC را بپذیرند اما برنامه های قدیمی را نیز حفظ و مدیریت کنند..

یکی از بزرگترین دلایلی که روند KYC می تواند هزینه زیادی داشته باشد ، مقررات است که مدام در دنیای مالی تغییر می کند.

بلاکچین همه این مسائل را کاهش می دهد و فرایند self-KYC را به وجود می آورد که کاربر تقریباً همه کارها را خودش می تواند انجام دهد. این واسطه ها را از بین می برد و موجب صرفه جویی در هزینه بانک یا سازمانی می شود که KYC هزینه زیادی انجام می دهد. این فقط یک نمونه از چگونگی ارزان شدن بلاکچین است.

 1. سریعتر

بلاکچین سازمانی باید راه حل های سریع تری ارائه دهد. بدیهی است که ارزهای رمزپایه در مقایسه با سایر روش های پرداخت ، به ویژه ویزا ، مقیاس پذیر نیستند ، اما در اینجا ما در مورد اکوسیستم های سازمانی صحبت می کنیم که تعداد گره ها محدود است – بهبود مقیاس پذیری و زمان لازم برای انجام معامله.

به طور خلاصه ، یک بلاکچین سازمانی ایده آل باید موارد زیر را داشته باشد

 • عملکرد بالا با حداقل 10000-100،000 TPS. همچنین باید بتواند یک کار محاسباتی پیچیده را با کارایی عالی انجام دهد. علاوه بر این باید بتواند از عهده پروتکل های اجماع و جریان های ناهمگام برآید.
 • بسیار مقاوم باشید در جایی که نباید خرابی داشته باشد. حتی اگر اینگونه باشد ، بدون خاموش شدن احتمالی داده ها یا اطلاعات ، باید خاموش شود از همان حالت شروع شود.
 • بلاک چین های سازمانی همچنین باید از حریم خصوصی و امنیت مناسبی برخوردار باشند. این باید استانداردهای سطح سازمانی را با چندین سطح مطابقت دهد.

موارد استفاده از بلاکچین سازمانی

عالی! ما درک درستی از بلاکچین سازمانی داشته ایم. ما اکنون آماده هستیم تا موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را لیست کنیم. این موارد استفاده از بلاکچین سازمانی ، نگاهی اجمالی به قدرت بلاکچین و کاربرد آن خواهد داشت.

بانک و امور مالی

صنعت مالی بیشترین میزان پذیرش را در مورد بلاکچین سازمانی به خود دیده است. بلاکچین های سازمانی زیادی وجود دارد ، از جمله Quorum که راه حل مورد نیاز بلاکچین را برای بخش مالی فراهم می کند.

در حال حاضر چندین پروژه در حال طرح ریزی یا آزمایش هستند تا از طریق اجرای آزمایشی در دنیای واقعی کار کنند. بسیاری از شرکت های بزرگ تجارت مالی در این تحول شرکت می کنند. به عنوان مثال ، مutesسسات مالی مانند American Express ، Visa ، Citibank ، JPMorgan و غیره به طور مداوم در حال تلاش برای دستیابی به یک راه حل بهتر برای بلاکچین هستند تا متخصصان و گروه های کاری انتگرال بتوانند با هم کار کنند.

با اجرای بلاکچین ، بخش بانکی و دارایی می تواند صرفه جویی بسیار زیادی کند. به عنوان مثال ، آنها می توانند در هنگام انجام شهرک های فرامرزی ، هزینه هایی را پس انداز کنند.

آینده مالی تجارت بسیار درخشان است. این امر جنبه های مختلف مالی تجارت را تحت تأثیر قرار خواهد داد. برای درک خوب ، بیایید مواردی را که تأثیرگذار است لیست کنیم.

 • پرداخت های جهانی
 • مالی تجارت
 • انطباق خودکار
 • وام های مشترک
 • بیمه – پ & پردازش ادعاهای C

برای دریافت ایده بهتر می توانید Blockchain In Trade Finance ما را بررسی کنید.

ایمنی مواد غذایی

ایمنی غذا یکی از بزرگترین نگرانیهای جامعه ماست. ما غذایی می خوریم که در کارخانه ها تولید می شود. همچنین قبل از رسیدن به ما فرآیند پیچیده ای را طی می کند. این یکی از بزرگترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی است.

به روش های زیادی می توان غذا را آلوده یا تغییر داد.

در حال حاضر ، ما زنجیره بلوکی داریم که می تواند به ایمن نگه داشتن غذا کمک کند. با استفاده از بلاکچین سازمانی ، شرکتهایی که با غذا سروکار دارند می توانند از بلاکچین برای ایجاد اعتماد و شفافیت استفاده کنند.

از زنجیره بلوکی می توان کل زنجیره تأمین را ردیابی کرد. این بدان معناست که شرکت ها می توانند منبع غذا ، چه کسی و از کجا فرآوری می شود و چه کسی مسئول حمل و نقل غذا است. علاوه بر این ، همچنین می تواند سایر جزئیات مهم مربوط به غذا ، از جمله مکان های نگهداری آن را ردیابی کند.

این می تواند چگونگی عملکرد صنایع غذایی را تغییر دهد. IBM پیشتاز در ارائه بستر سازمانی درجه یک برای بازیگران صنایع غذایی است. بازیکنان می توانند از سیستم عامل استفاده کرده و اطمینان حاصل کنند که می توانند شفافیت را در صنعت غذا ایجاد کنند.

سفر IBM به امنیت غذایی جدید نیست آنها با والمارت همکاری کردند و با اجرای آزمایشات روی انبه مکزیکی و گوشت خوک چینی ، این ایده را ارائه دادند. این بسیار عالی کار کرد و اکنون ما یک پلت فرم بلاکچین درجه یک برای صنعت غذا داریم.

استفاده از بلاکچین در صنایع غذایی چندین مزیت خواهد داشت. آینده به هم پیوند خواهد خورد. همچنین ، در دراز مدت ، استفاده از بلاکچین ارزان تر و سودمندتر برای فعالان صنایع غذایی خواهد بود.

زنجیره تامین

زنجیره تامین هسته اصلی هر مشاغلی است ، چه در بازار جهانی و چه در مشاغل کوچک. زنجیره تامین موفقیت شرکتهای بزرگ را تعریف می کند زیرا سود آنها را به حداکثر می رساند و آنها را قادر می سازد سریعتر و با اطمینان بیشتر به مخاطبان جدید برسند..

بلاکچین برای مدیریت زنجیره تأمین می تواند آن را کاملاً تغییر دهد. این نه تنها هر جنبه ای از آن را بهبود می بخشد بلکه با آوردن شفافیت ، ردیابی و کارایی برای کاربران نهایی نیز مزایایی به همراه دارد.

به طور خلاصه ، بلاکچین می تواند ستون فقرات زنجیره تأمین جهانی را کاملاً متحول کند. یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از زنجیره تأمین خلاص شدن از شر کارهای اداری است. در حال حاضر ، کارهای اداری شامل نیمی از هزینه حمل و نقل است. این ممکن است به دلیل برچسب گذاری اشتباه ، از دست دادن اوراق ، یا حتی هزینه مدیریت آن اتفاق بیفتد. از بسیاری جهات ، همه چیز ممکن است اشتباه پیش برود زیرا هیچ روش مطمئنی برای مدیریت زنجیره تأمین و جنبه های پیچیده آن وجود ندارد.

همه اینها را می توان با بلاکچین تغییر داد زیرا سه جنبه مهم از جمله ردیابی ، شفافیت و ردیابی را به شما معرفی می کند..

آینده درخشان به نظر می رسد و این تنها می تواند به صنایع مختلف کمک کند تا به طور م onثر بر روی فراخوان محصولات و جعل محصولات کار کنند.

آیا می خواهید بیشتر بیاموزید؟ Blockchain For Supply Chain: The Game Changer را ببینید

خرده فروشی

خرده فروشی بزرگ است! با این حال ، بیشتر موارد خرده فروشی مورد استفاده ، زنجیره تأمین است. ما در حال حاضر جزئیات زنجیره تأمین را پوشش داده ایم ، اما خرده فروشی چیزهای دیگری برای ارائه دارد.

به عنوان مثال Alibaba در حال کار بر روی شبکه بلاکچین داخلی آنها است که به آنها کمک می کند زنجیره بلوک را با توجه به نیازهای خود در آغوش بگیرند. علی بابا بسیار بزرگ است و بلاکچین سازمانی آنها می تواند الگویی برای الگوسازی دیگران باشد. در حال حاضر ، تمرکز آنها بهبود زنجیره تأمین و اطمینان از صحت محصول است.

سایر بازیکنان خرده فروشی مانند Walmart یا De Beers نیز بر بهبود زنجیره تامین خود تمرکز کرده اند.

اتومبیل

تولیدکنندگان خودرو نیز مشتاق استفاده از بلاکچین هستند. با ظهور وسایل نقلیه مستقل (AV) ، اتومبیل های برقی و سایر پیشرفت های فن آوری خودرو ، بدیهی است که شرکت ها می خواهند از بلاکچین استفاده کنند.

در سال 2017 ، دو بازیکن بزرگ اتومبیل رنو و خدمات مالی فولکس واگن Proof-of-Concept (PoCs) خود را اجرا می کردند. در POC های خود ، آنها در حال آزمایش ردیابی telematics بودند.

بنابراین ، این در مورد چه چیزی است؟ با ردیابی telematics ، تمام اطلاعات اصلی خودرو ضبط ، ذخیره و به اعضای اصلی مانند خریداران ، فروشندگان ، شرکت های بیمه و غیره منتقل می شود! داده های خودرویی که ضبط می شود شامل سابقه استفاده از موتور خودرو ، داده های مسافت پیموده شده ، سابقه نگهداری و سایر داده های مهم مربوط به خودرو است. این به همه طرف های درگیر در این فرایند کمک می کند. اما بیشترین کمک را به کاربر خواهد کرد زیرا می تواند به آنها در گرفتن بیمه یا درک بهتر وسایل نقلیه کمک کند.

همچنین تقلب در بازار از بین خواهد رفت زیرا هر کسی می تواند استفاده از وسیله نقلیه را قبل از فروش تأیید کند. این یک روش معمول است که باید کیلومتر شمار را برای فروش وسایل نقلیه با ارزش بالاتر دستکاری کرد.

خدمات دولتی

دولت ها در مورد بلاکچین بسیار مشتاق هستند. به هر حال ، این می تواند نحوه کارکرد یک دولت را دگرگون کند. با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند سیستم های خود را در انجام کارهای مختلف ، از جمله مراقبت از شناسه های شهروند در یک مکان امن کارآمدتر کنند. انواع دیگری از مزایا وجود دارد ، از جمله کاهش هزینه ها و بهبود فرآیندهای پر کار با یافتن روش بهینه زایمان.

دولت با استفاده از بلاکچین همچنین می تواند با ایجاد شفافیت در سیستم ها اعتماد را القا کند. به طور خلاصه ، دولت مبتنی بر بلاکچین می تواند به ساده سازی روند ، محافظت از داده ها و اعتماد به سیستم کمک کند.

یک دولت دیجیتالی می تواند افراد ، زمین ، مشاغل یا انواع دیگر منابع را در یک شبکه غیرمتمرکز ثبت کند. این کارایی را در بسیاری از سطوح بهبود می بخشد.

بنابراین ، چه آینده ای برای دولتی که از بلاکچین استفاده می کند ، در انتظار است؟ خوب ، خیلی چیزها. به عنوان مثال ، هر دولتی می تواند GovChain Stack خود را ایجاد کند ، که عملکردهای اساسی مختلف دولت را شامل می شود ، از جمله مقررات هوشمند ، مدیریت هویت ، مدیریت فرآیند و مالی & مدیریت بودجه بندی.

دولت می تواند از بلاکچین به چندین روش استفاده کند

 • تحصیلات و مدارک حرفه ای
 • شهرهای هوشمند
 • وام
 • پیگیری واکسن ها
 • مجموعه مالیات بر حقوق و دستمزد

مراقبت های بهداشتی

شرکت های بهداشتی همیشه به دنبال راه های بهتری برای رسیدگی به روند خود هستند. در حال حاضر ، مراقبت های بهداشتی به هم ریخته است. آنها از پایگاه های داده متمرکز استفاده می کنند ، که به معنای یک روش ناکارآمد در مدیریت داده ها ، بیماران و پزشکان است. همچنین ، هیچ ارتباط واقعی بین مخازن مختلفی که در سراسر کشور یا یک منطقه خاص ذخیره می شوند وجود ندارد.

در اینجا مبارزه متوقف نشد زیرا بیماران نیز باید بار حمل مدارک خود را تحمل کنند. هیچ مخزنی جهانی وجود ندارد که پزشکان بتوانند به کل اسناد بهداشتی بیمار دسترسی پیدا کنند. مبارزه بزرگ دیگر ناتوانی در اطمینان از اصالت مواد مخدر است. این مسئله باعث ایجاد یک مسئله عظیم در بیماران می شود زیرا آنها از داروهای جعلی رنج می برند که به آنها آسیب بیشتری می رساند.

بلاکچین در سطح سازمانی می تواند تمام مشکلات فوق را برطرف کند. در ابتدا ، جنبه های متمرکز ذخیره اطلاعات را حذف می کند. این امکان را برای بیماران فراهم می کند تا از هرجایی که بخواهند سوابق پزشکی خود را ذخیره یا دسترسی پیدا کنند. همچنین می توان زنجیره های تأمین را برای استفاده از بلاکچین ساده کرد ، این بدان معناست که مسئله داروهای تقلبی قابل حل است.

آینده مراقبت های بهداشتی را می توان با بلاکچین به شدت تغییر داد. این می تواند بر مدیریت رضایت بیمار ، امنیت داده ها در آزمایش های بالینی ، ردیابی دارو و موارد دیگر تأثیر بگذارد!

با مراجعه به موارد دقیق استفاده و کاربرد در اینجا ، به مراقبت های بهداشتی برای بلاکچین بروید

بیمه

بخش بیمه یک مورد عالی برای استفاده از بلاک چین است. بخش بیمه نیز مانند سایر بخشها از مشکلات گوناگونی ناشی از تمرکز رنج می برد. بخش بیمه از تقلب در بیمه رنج می برد ، که ممکن است سالانه میلیون ها دلار هزینه برای آنها داشته باشد.

بخش بیمه بزرگ است و دامنه صنایع دیگر را نیز در بر می گیرد. اجرای بلاکچین در سطح شرکت به معنای مزایای متعدد از جمله موارد زیر است

 • بیمه سلامت
 • کشف تقلب و پیشگیری از خطر
 • بیمه اتکایی
 • اموال و مصدومین (پ&ج) بیمه

انرژی

انرژی پایدار نیاز آینده است. از این گذشته ، کاتالیزور نوآوری را در خود جای داده است. کل محیط به انرژی تجدید پذیر یا سایر اشکال انرژی بستگی دارد. با استفاده از بلاکچین ، بخش انرژی می تواند کارآمدتر شود و اطمینان حاصل کند که در آینده رشد می کند.

سیستم های قدیمی دارای توانایی لازم برای کارآیی انرژی نیستند. نفت و گاز بگیرید به عنوان مثال ، نمی توان آنها را با استفاده از روش های قدیمی به درستی مدیریت کرد. اما با استفاده از بلاکچین ، شرکت های انرژی می توانند میزان استفاده و تولید آنها را پیگیری کنند.

آینده انرژی با بلاکچین بسیار روشن به نظر می رسد زیرا می تواند حتی ارتباط فردی با شبکه انرژی را تغییر دهد. این توزیع برق به طور عمده را وارد صحنه خواهد کرد. با استفاده از اینترنت اشیا امکان تولید انرژی و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران در شبکه برای همه امکان پذیر است. این می تواند قبض های برق را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

سایر پیشرفت ها ، تجارت انرژی همتا به همتا ، مدیریت داده های برق ، ارائه دهندگان خدمات و تجارت کالا است..

درباره Corda Blockchain بخوانید.

مشاور املاک

املاک و مستغلات یک صنعت همیشه در حال رشد است. در حال حاضر ، از تمرکز رنج می برد. بسیاری از مدارک کاری است که املاک و مستغلات را به یک روند طولانی تبدیل می کند. همچنین هیچ راهی مناسب برای تأیید اوراق و یا شناختن اینکه شخصی مالک املاک است یا خیر ، وجود ندارد.

در املاک و مستغلات نیاز آشکار به بلاکچین وجود دارد. با ارزیابی روزافزون املاک و مستغلات در طول سال ، بدون شک می توان از یک فناوری کاملاً جدید برای مقابله با رشد فزاینده استفاده کرد. هر بلاکچین سازمانی باید دارای ویژگی های مناسب برای املاک و مستغلات با قابلیت نگهداری یک پایگاه داده غیرمتمرکز باشد.

موارد استفاده از بلاکچین در موارد استفاده شامل عناوین مناسب زمین و سوابق اسناد ، توکن سازی ، صندوق های املاک و مستغلات و مدیریت دارایی ، سرمایه گذاران و هویت مستاجر ، حسابداری در زمان واقعی و در نهایت اجاره و پرداخت ها است.

در میان تمام موارد استفاده ، توکن سازی می تواند بزرگترین اخلال کننده باشد. این صادرکنندگان را قادر می سازد اطمینان حاصل کنند که توزیع ها براساس یک شرایط خاص انجام می شود. علاوه بر این ، با بهبود سرعت اجرا ، نوآوری ، مدیریت بهتر و غیره ، هزینه را کاهش می دهد.

از طرف دیگر ، از طریق دفترهای توزیع شده نیز می توان به اسناد دسترسی داشت زیرا زنجیره بلوک غیرقابل تغییر نیست. این بدان معناست که هیچ کس نمی تواند بدون دسترسی صحیح و مناسب اطلاعات را تغییر داده یا مانع آن شود.

تجارت و کالاهای بین المللی

تجارت بین الملل نیز افزایش چشمگیری در استفاده از بلاکچین سازمانی خواهد دید. تجارت بین الملل مشکلات خود را دارد. این می تواند باعث تغییر مقررات به حمل و نقل یا حتی گواهینامه ها شود. این یکی از بهترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی است.

با استفاده از بلاکچین سازمانی می توان کل فرآیند را ساده کرد. اول از همه ، این یک راه حل بدون کاغذ را تسهیل می کند. هزینه را کاهش می دهد. علاوه بر این ، همچنین امکان تبادل داده یکپارچه بین طرفین را فراهم می کند و روند KYC را بهبود می بخشد.

ورزش ها

ورزش همچنین می تواند از راه حل های بلاکچین سازمانی استفاده کند. همه چیز با استفاده از بلاکچین برای بهبود بخشهای مختلف ورزشی آغاز می شود.

همچنین ، تأثیر می تواند به نوع ورزش بستگی داشته باشد ، اما نهادهای اساسی ، از جمله تیم ها ، ورزشکاران ، هواداران و لیگ ها ، مطمئنا از آن بهره مند خواهند شد.

تأثیر عمده بر هویت هوادار خواهد بود. با استفاده از زنجیره بلوک ، طرفداران اکنون می توانند به روش تصفیه شده تری مشارکت کنند. بلاکچین می تواند با انجام سرمایه گذاری جمعی به هر طرفداری کمک کند تا مستقیماً بر تیم خود تأثیر بگذارد. آنها همچنین می توانند به مجموعه های دیجیتالی دسترسی پیدا کنند.

سایر مناطق مهم تأثیرگذار بلاکچین سازمانی شامل جوایز تعاملات طرفداران ، احراز هویت یادگاری ، بهبود esports ، سرمایه گذاری گسترده ورزشکاران و رمزگذاری تیم ها است..

به موارد استفاده بیشتر از بلاکچین علاقه دارید؟ موارد استفاده از بلاکچین در دنیای واقعی را بررسی کنید

نتیجه

این ما را به پایان موارد استفاده از بلاکچین سازمانی می کشاند. ما بهترین موارد استفاده را برای یک شرکت ذکر کرده ایم که می تواند به شما در درک تأثیر بلاکچین در بخش شرکت کمک کند. ما با درک اینکه بلاکچین سازمانی و ویژگی های مورد نیاز برای نامگذاری بلاکچین بلاکچین سازمانی چیست ، شروع کردیم.

بنابراین ، نظر شما در مورد بلاکچین موارد استفاده سازمانی چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector