Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آموزش نهایی Corda 2021

آرزو دارید که یک متخصص Corda شوید؟ آموزش Corda زیر همه مواردی را که باید در مورد توسعه یک برنامه Corda بدانید را پوشش می دهد.

بلاکچین مسیری طولانی را طی کرده است. ایده فن آوری دفتر کل توزیع شده بسیاری از نقاط درد را که سازمانهای فعلی از آن عبور می کنند حل کرده است. هدف اصلی این است که بدون سرمایه گذاری میلیون ها دلار کارآمدتر ، ایمن تر و مقیاس پذیرتر شوید.

Corda یک سیستم عامل بلاکچین منبع باز است که یک اکوسیستم بلاکچین جهانی را فراهم می کند. با استفاده از قراردادهای هوشمند حریم خصوصی دقیق را ارائه می دهد. همچنین به تجارت کمک می کند تا به طور مستقیم معامله کند و یک رویکرد مقرون به صرفه برای ساده سازی عملیات تجاری ارائه دهد.

تفاوت اصلی در نحوه رسیدگی Corda به معاملات است. این یک DLT است که می خواهد با نداشتن دفتر کامل با هر کاربر ، امکان پذیری ، سرعت و مقیاس پذیری بلاکچین را بهبود بخشد. اگر یک معامله بین دو همتا بدون اطلاع کل شبکه انجام شود ، Corda از این روش استفاده می کند. همچنین به گونه ای طراحی شده است که شامل اشخاص دیگری می شود که پیگیری معامله و مشاهده اعتبار آن را آسان می کنند. این یک فناوری دفتر توزیع شده برای تجارت است.

بیایید اکنون با آموزش بلاکچین Corda شروع کنیم!

به زودی: راهنمای مبتدیان دوره توسعه Corda

ساختار آموزش Corda چگونه است?

ما جزئیات Corda را پوشش خواهیم داد. در بیشتر بخشها ، سعی خواهیم کرد مفاهیم مهم Corda را پوشش دهیم.

مفاهیم کلیدی که در ادامه خواهیم گفت شامل موارد زیر است.

 • دولت
 • قرارداد
 • بخشهای جریان

آموزش ما یک برنامه IOU ایجاد می کند. IOU مخفف “I Ywe yoU” است. این یک نمایش ساده از این واقعیت است که یک شخص از شخص دیگری پول دارد. بعداً جزئیات بیشتری در مورد این مفهوم خواهیم داشت.

برای ساده سازی کارها ، ما از زبان برنامه نویسی کوتلین استفاده خواهیم کرد. به عنوان یک زبان آموز ، بسیار خوب است اگر کوتلین را بشناسید ، اما لازم نیست که آموزش را دنبال کنید.

ابزارها

قبل از شروع آموزش Corda برای مبتدیان ، به ابزارهای زیر احتیاج داریم. همچنین ابزارهای بلاکچین وجود دارد که توسعه دهنده واقعاً دوست دارد مرتباً از آنها استفاده کند. با این حال امروز قرار نیست آنها را پوشش دهیم.


 • کوتلین
 • گریدل
 • گیت
 • IntelliJ
 • خط فرمان

از محیط توسعه یکپارچه ، ما قصد داریم از IntelliJ استفاده کنیم. این توسعه ما را ساده می کند.

آموزش Corda

آموزش Corda

کوردا چیست?

بلاکچین Corda بهتر است به عنوان یک منبع باز تعریف شود که با ارائه یک شبکه بلاک چین قابل همکاری ، مشکلات تجاری را حل می کند. از ویژگی های اصلی آن می توان به حریم خصوصی ، کارایی و معاملات مستقیم با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند اشاره کرد.

قراردادهای هوشمند مورد استفاده در Corda را می توان با استفاده از زبانهای JVM یا جاوا نوشت. dApps موجود در بستر Corda به CorDapps معروف است. همچنین ، آنها شبکه گره های نظیر به نظیر را با قابلیت استفاده از زیرساخت های Notary ارائه می دهند. این زیرساخت برای تأیید اعتبار و تعیین توالی معاملات بدون نیاز به پخش جزئیات معامله برای همه همتا در شبکه استفاده می شود.

یکی دیگر از م importantلفه های مهم مورد استفاده بلاکچین شامل چارچوب Flow است که مذاکرات و ارتباطات بین شرکت کنندگان را مدیریت می کند.

درک Corda Ledger

Corda Ledger به سیستم دفترچه ای که توسط فناوری های سنتی بلاک چین استفاده می شود ، شباهتی ندارد. به همین دلیل است که باید درک روشنی داشته باشیم و آن را از نظر عملکرد و دیدگاه اطلاعات درک کنیم.

دفتر Corda مانند یک نمودار کار می کند. همه گره های نمودار از طریق یکدیگر ، مستقیم یا از طریق برخی دیگر از گره ها به هم متصل می شوند. در صورت تمایل همه گره ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. استفاده از نمودار به معنای عدم نیاز به پخش معامله در سطح جهانی است.

کشف گره ها

بنابراین ، چگونه گره ها یکدیگر را کشف می کنند؟ آنها از نقشه شبکه برای یافتن یکدیگر استفاده می کنند. می توانید به آن فکر کنید ، شبیه دفترچه تلفن. نقشه شبکه شامل فراداده برای تعیین مکان هر یک از این سرویس ها است و از این رو راهی خوب برای کشف نقشه فراهم می کند.

چگونه کار می کند?

بزرگترین چالش در یک شبکه بلاکچین پخش غیر جهانی ، اجماع است. بنابراین ، گره ها چگونه از یکدیگر اطلاع دارند و این اطلاعات را تأیید می کنند?

پاسخ در اینجا حقایق مشترک است. هر گره به هر طریقی با گره های دیگر همپوشانی دارد. حقایق مشترک در دفتر Corda ذخیره می شود ، سپس می تواند برای تأیید اطلاعات استفاده شود. دفتر Corda شامل مجموعه ای از این مجموعه ها است. از آنجا که گره مرکزی وجود ندارد ، این گره ها در صورت نیاز به تأیید موارد ، پروکسی را انجام می دهند. برای ذخیره این اطلاعات ، هر گره دارای یک طاق است که حاوی این واقعیت است که قابل تغییر نیست. این است که توسعه دهندگان بلاکچین را چگونه پیاده سازی می کنند.

ایالت ها

کشورهای موجود در زنجیره بلوک Corda غیرقابل تغییر هستند. آنها برای ذخیره حقایق مشترک در مورد یک معامله ، توافق یا قرارداد در یک زمان خاص استفاده می شوند.

فنی به نظر می رسد؟ بیایید سعی کنیم آن را با کلمات ساده تر تجزیه کنیم.

حقایق مشترک

بیایید با استفاده از دفتر Corda دو نفر را ببریم. بگذارید آنها را آلفا و براوو بگذاریم.

هر دوی آنها واقعیت مشترکی دارند. واقعیت مشترک یک IOU (من متعلق به شما هستم) است. IOU هنگامی استفاده می شود که وام دهنده به دلیل تأمین کننده وام پول داشته باشد. برای اینکه واقعیت به اشتراک گذاشته شود ، هر دو آنها اطلاعات مشترک یکسانی دارند که در IOU نشان داده شده است.

نمایندگی هر چیزی

از ایالات می توان برای نشان دادن هر چیزی استفاده کرد. این بدان معنی است که می تواند هر نوع اطلاعاتی را برای موارد مختلف استفاده از بند ناف ذخیره کند. به عنوان یک توسعه دهنده ، می توانید از ایالت ها برای ذخیره اطلاعات KYC ، ابزارهای مالی ، وام های صنفی و غیره استفاده کنید.

همچنین ، از حالت ها می توان برای ذخیره چندین ویژگی استفاده کرد. اما برای ایالات محدودیت وجود دارد. محدودیت این است که وقتی یک حالت به یک حالت داده شود ، نوع آن قابل تغییر نیست. اگر یک حالت IOU ایجاد کنید ، پس باید تا آخر عمر حالت IOU را بیان کند.

تغییرناپذیر و در حال تحول

دولت ها ایجاد شده اند تا تغییرناپذیر باشند. با این حال ، تغییرناپذیری آنها مربوط به زمان است. یک حالت در یک زمان مشخص ارائه می شود.

این بدان معنی است که می توان علاوه بر حالت اصلی ، حالت جدیدی نیز ایجاد کرد. این کار زمانی انجام می شود که تغییر جدیدی در وضعیت ایجاد شده و باید ذخیره شود. سپس دولت قدیم را تاریخی می نامند.

به عنوان مثال ، اگر آلفا بدهی خود را به براوو پرداخت کند ، با استناد به اینکه آلفا بدهی را تسویه کرده است ، دولت جدیدی ایجاد می شود. همچنین ، اگر دولت تکمیل شود ، IOU منقضی می شود. به زبان ساده ، چرخه زندگی دولت ، در این مورد ، به شرح زیر است.

 1. اولین دولت ایجاد می شود تا نشان دهد آلفا بدهی به براوو دارد. این کشورها همچنین اطلاعات بیشتری در مورد IoU ، از جمله تاریخ ، زمان ، نرخ بهره ، مبلغ وام داده شده و سایر اطلاعات مفید مورد نیاز برای IoU به اشتراک می گذارند..
 2. اکنون ، وقتی آلفا بدهی را تسویه می کند ، دولت جدیدی ایجاد می شود که اطلاعات جدید را به روز می کند. حالت قدیمی به هیچ وجه لمس نمی شود زیرا غیرقابل تغییر است.
 3. اکنون دولت جدید در حقایق مشترک بین دو کاربر به روز شده است.
 4. اکنون ، دولت قدیمی به عنوان تاریخی شناخته می شود. چندین حالت تاریخی در یک معامله واحد وجود دارد. این می تواند منجر به ایجاد دنباله ای از حالت ها شود.
 5. یک سر دنباله ایجاد می شود ، که به آخرین حالت اشاره دارد. همچنین ، آخرین ایالت ها نیز به عنوان مصرف نشده شناخته می شوند.

بیشتر بخوانید:راهنمای مقایسه Hyperledger vs Corda vs Ethereum

آماده شدن محیط توسعه

اکنون ، طبق راهنمای توسعه dApp ، محیط باید برای آموزش توسعه Corda آماده باشد. برای شروع به ابزارهای زیر نیاز دارید.

 • Oracle JDK 8 JVM – v8u171 یا بالاتر.
 • گیت
 • IntelliJ IDEA

مخزن شبیه سازی Git

بهترین راه برای شروع سفر ما اجرای نمونه ای از CorDapp در محیط توسعه است. خبر خوب این است که Corda نمونه CorDapp را ارائه می دهد که می توانید به صورت محلی بارگیری و اجرا کنید.

می توانید مخزن را با استفاده از دستور git clone به صورت محلی شبیه سازی کنید.

git کلون http://github.com/roger3cev/corda-training-template.git

برای آموزش ، ما قصد داریم برای وارد کردن مخزن git از IntelliJ استفاده کنیم. IntelliJ را باز کنید. پس از اتمام ، گزینه چک کردن از نسخه کنترل را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و سپس مخزن را در رایانه خود شبیه سازی کنید.

هوشمند ج

می توانید پروژه را ذخیره کنید. مخزن پروژه را به صورت زیر پیدا خواهید کرد.

ساختار پروژه

در پایین سمت راست ، یک اعلان مشاهده خواهید کرد ، پروژه Gradle را مانند زیر وارد کنید. برای آموزش Corda ما مهم است که کار کند.

روی “Import Gradle Project” کلیک کنید.

پروژه واردات درجه

همچنین باید Project SDK را تنظیم کنید. به تنظیمات پروژه بروید و سپس آخرین نسخه جاوا را انتخاب کنید. در مورد من ، روی Java 11.0.5 تنظیم شده است.

اگر خطایی برای اجرا پیدا کردید ، باید Gradle خود را ارتقا دهید و اجازه دهید مخازن لازم را برای کار دادن وارد کند. مدتی طول می کشد تا این کار انجام شود. بنابراین ، یک صندلی عقب بنشینید و منتظر بمانید تا کامل شود.

برای من ، حدود 20 دقیقه طول کشید تا تمام به روزرسانی های وابستگی Gradle را انجام دهم.

بیایید به سرعت ساختار پروژه آموزشی Corda خود را مرور کنیم. مخزن اصلی ما پرونده src است. همانطور که ما از کوتلین استفاده می کنیم ، از پوشه منبع کوتلین نیز استفاده خواهیم کرد. پوشه src را در زیر آن پیدا خواهید کرد. لطفا آن را با پوشه java-source اشتباه نگیرید.

منبع کدلین آموزش Corda

در اینجا ، همه پرونده های لازم را در پوشه آموزش پیدا خواهید کرد. همچنین یک پوشه “test” وجود دارد که شامل واحدهای آزمون برای برنامه است.

پرونده مهم دیگری که باید درباره آن بدانیم IOUState.kt است. این در داخل آموزش قرار دارد > دولت.

کارکرد تست های واحدهای دولتی

کلاس IOUState بسیار ابتدایی به نظر می رسد. هنوز تکمیل نشده است. ما می خواهیم از یک روش توسعه آزمون محور برای توسعه کلاس و آماده سازی آن برای کار استفاده کنیم.

هنگامی که صحبت از شیوه های نوین توسعه می شود ، توسعه آزمون محور یک رویکرد عالی است. از همان ابتدا به اتو کردن اشکالات یا سایر مسائل کمک می کند.

به همین دلیل الگویی که بارگیری کرده اید از قبل آزمون های مربوطه را برای هر یک از کلاس ها دارد ، از جمله قرارداد ، جریان و حالت.

برای شروع ، باید به تست ها برویم > کوتلین> خالص > کوردا > آموزش > دولت > IOUStateTests

آزمونهای IOUStatet

در آنجا تست هایی را می بینید که قبلاً نوشته شده اند. همچنین با تعداد زیادی مستند ارائه می شود. تیم R3 Corda وقت خود را صرف ایجاد این الگو کرده اند.

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، باید بخش را از حالت کامنت خارج کنید تا یک تست واحد برای اجرا انجام دهید.

کد عدم ارسال

کد را انتخاب کرده و Ctrl + / را فشار دهید تا از حالت کامنت خارج شوید. اگر از MAC استفاده می کنید ، از CMD + / برای لغو کامنت استفاده کنید.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که آزمون واحد را اجرا کنیم.

از آنجا که کلاس IOUState ما تقریباً خالی است ، آزمونها با شکست روبرو می شوند و خطای آزمون زیر را دریافت خواهید کرد.

تست های ناموفق

همانطور که مشاهده می کنید ، گفته می شود که آزمون Kotlin-source: به دلیل NoSuchFieldException انجام نشد. این بدان معناست که آزمون در حال انتظار متغیر مقدار است در حالی که هیچ کدام را پیدا نکرده باشد.

برای رفع آن ، باید به پرونده IOUState.kt برگردیم و آن را ویرایش کنیم. اگر می دانید که چگونه می توانید یک برنامه blockchain بسازید ، کار ساده ای برای شما خواهد بود.

قبل از ادامه کار ، باید درک بهتری از کوتلین داشته باشیم. برای درک کدی که قصد ویرایش آن را داریم ، بهتر است مقدمه ای کسب کنیم. کوتلین یک زبان برنامه نویسی متراکم است. همچنین ، کوتلین قصد دارد به ماشین مجازی JVM تبدیل شود ، بنابراین ما باید با استفاده از آن در آموزش خود خوب باشیم.

ساختار پروژه

 • کلاس داده IOUState → این کلمه کلیدی به این معنی است که ما یک کلاس داده به نام “IOUState” تعریف می کنیم.
 • داده val val اعلامیه متغیر. نام فیلد data است
 • String = “data” → این مقدار پیش فرض متغیر داده را تعریف می کند اگر چیزی تعریف نشده باشد.
 • ContractState → رابط

اگر مطابق آزمون تمام تغییرات را در پرونده IOUState.kt ایجاد کرده باشید ، کلاس IOUState مانند زیر ظاهر می شود.

کلاس داده IOUState (وال مقدار: مبلغ,

وال وام دهنده: مهمانی,

وال وام گیرنده: حزب,

وال پرداخت شده: مقدار = مقدار (0 ، مقدار. گفتار),

Val override linearId: UniqueIdentifier = UniqueIdentifier ()): LinearState {

/ **

* این ویژگی لیستی از گره هایی را در اختیار دارد که می توانند از این حالت در یک معامله معتبر “استفاده” کنند. در این مورد ،

* وام دهنده یا وام گیرنده.

* /

Val override شرکت کنندگان: لیست گرفتن() = لیست (وام دهنده ، وام گیرنده)

/ **

* روش های کمک کننده هنگام ساخت معاملات برای تسویه و انتقال IOU.

* – [پرداخت] مبلغی را به دارایی پرداخت شده اضافه می کند. هیچ تأییدی ندارد.

* – [با NewLender] یک نسخه از وضعیت فعلی را با یک وام دهنده تازه تعیین شده ایجاد می کند. برای استفاده هنگام انتقال.

* /

سرگرم کننده پرداخت (مقدارToPay: مبلغ) = کپی (پرداخت شده = پرداخت شده است. به علاوه (مقدار توپای))

سرگرم کننده withNewLender (newLender: Party) = کپی (وام دهنده = newLender)

}

اکنون ، شما می توانید با توجه به نظرات بالا روش های کمکی را اضافه کنید.

آیا می خواهید یک متخصص Corda شوید؟ در اینجا راهنمای صدور گواهینامه R3 Corda آورده شده است که شما را در فرآیند صدور گواهینامه راهنمایی می کند.

اطلاعات تماس Corda

ما آموختیم که ایالات می توانند به ایالات جدید تبدیل شوند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از قراردادها ، روند تکامل دولت را کنترل کنند. در این بخش ، ما به طور مفصل با قراردادها آشنا خواهیم شد.

از آنجا که R3 Corda به پخش پیام به کل شبکه بستگی ندارد ، از تعریف رایج معامله برای هر نوع حالت استفاده می کند. به این ترتیب ، شبکه Corda معامله را بررسی می کند و به توافق می رسد. کاملاً مشابه نحوه ثبت معاملات سایر بلاکچین ها است.

قراردادهای Corda از طریق توابع اجرا می شوند. شما می توانید حالت ها را به عنوان واحدهای ذخیره سازی داده و قرارداد ها در نظر بگیرید راهی برای تأیید داده ها و تغییرات حالت آن است. این توابع راستی آزمایی مخصوص نوع حالت است.

برای اطمینان از اینکه ایالت ها قابل تأیید و قابل استفاده هستند ، لازم است هر ایالت با عقد قرارداد ارجاع شود.

هر قرارداد شامل دو ماده شامل کد قرارداد و نثر قانونی است.

برای درک آن ، بیایید نگاهی به تصویر زیر بیندازیم.

دولت قرارداد

همانطور که می بینید ، قرارداد شامل دو مورد است ، و در ایالت ، یک مرجع قرارداد IOU برای آن کد وجود دارد.

نثر حقوقی: نثر حقوقی به عنوان مرجع قرارداد حقوقی توافق نامه استفاده می شود. برای اطمینان از اینکه در صورت بروز اختلاف می توان از چارچوب قانونی موجود و سیستم قضایی استفاده کرد ، استفاده می شود.

سایر ویژگی های اصلی قراردادهای Corda شامل موارد زیر است

 • چندین قرارداد می تواند یک قرارداد را ارجاع دهد. همچنین ، یک قرارداد می تواند شامل انواع مختلفی از حالت باشد
 • Corda از یک تابع تأیید برای تأیید معامله پیشنهادی استفاده می کند
 • امضای روش تأیید به شرح زیر است
 • تأیید سرگرم کننده (tx: معامله): واحد
 • روش تأیید با اجرای همه محدودیت ها ، تراکنش را تأیید می کند. اگر محدودیت شکست بخورد ، یک استثنا کنار گذاشته می شود. در غیر این صورت ، معامله معتبر شناخته خواهد شد.
 • عملکرد راستی آزمایی تعیین کننده است.

الگوهای بلاکچین همچنین حاوی کد قراردادهای Corda است. شما همچنین باید به قراردادهای Corda مشابه ایالت ها نزدیک شوید. اگر به واحدهای آزمون Corda بروید و سپس کد مورد نیاز را در Class Contract اضافه کنید ، کمک خواهد کرد.

معاملات Corda

توقف بعدی ما معاملات Corda است. این معاملات هستند که تغییرات دولت را ممکن می کنند.

بنابراین ، معامله چیست؟ می توان آن را به عنوان ظرفی تعریف کرد که حاوی منابع حالت ورودی (0 یا بیشتر) باشد. آنها همچنین حالتهایی (0 یا بیشتر) تولید می کنند.

معاملات با ایجاد امکان تعامل در زمان واقعی با چندین همکار ، شبکه را قادر می سازد تا عملکرد بهینه داشته باشد. این امکان را برای دو طرف ایجاد می کند که بتوانند مبادله اتمی انجام دهند بدون اینکه در سایر فعالیت های همتایان اختلال ایجاد شود. همچنین معاملات ماهیت اتمی دارند. این بدان معناست که یک معامله هرگز قابل کاهش یا تقسیم نیست.

همچنین سه نوع معامله وجود دارد: بیمه ، بروزرسانی و خروج. هر کدام برنامه خاص خود را دارند. بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

 • بیمه states ایالات جدید ایجاد می کند
 • به روزرسانی ها → خصوصیات حالت را تغییر دهید
 • خروجی ها states حالت ها را از دفتر حذف کنید

Corda جریان می یابد

Corda Flows مراحلی است که همتایان برای انجام (اجرای) یک معامله موفق لازم دارند.

جریان منطق اصلی تجارت CorDapp را تعیین می کند. این مسئولیت اطمینان از انجام معاملات به ترتیب صحیح و پارامترهای صحیح را بر عهده دارد. از آنجا که معاملات ماهیتی پیچیده دارند ، جریان برای اطمینان از اینکه همه کارها مطابق هدف کار می کنند لازم است.

کنترل جریان تضمین می کند چه موقع ارتباط برقرار کنید ، با چه چیزی ارتباط برقرار کنید و با چه کسی ارتباط برقرار کنید.

این کاملاً مخالف سایر فناوری های دفتر توزیع شده است که بر پخش جزئیات معامله به کل شبکه تمرکز دارند. Corda در معاملات نقطه به نقطه رشد می کند در جایی که تراکنش ها باید دو پارامتر مهم داشته باشند ، فرستنده و گیرنده.

موارد کلیدی که باید در مورد جریان ها بدانید

 • جریان ها می توانند در عرض چند ثانیه کامل شوند یا ممکن است چند روز طول بکشد
 • کاملاً خودمختار هستند
 • جریان ها قبل از اینکه منتظر پاسخ باشند ، می خوابند
 • جریان ها از Flow Framework پیروی می کنند ، مکانیزمی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا از پیشرفت مناسب ماشین آلات حالت اطمینان حاصل کنند.
 • جریان ها می توانند هم زوجی باشند و هم یک طرفه
 • توسعه دهندگان همچنین می توانند جریان های فرعی را کد کنند تا کد ساده تر شود

آیا می خواهید آن را بالا ببرید و یک متخصص شوید؟ در اینجا راهنمای نحوه ساخت بلاکچین در پایتون آورده شده است.

اجماع، وفاق

از میان همه چیزهای جالب توجهی که تاکنون در مورد آنها بحث کردیم ، نکته ویژه ای که Corda دارد ، چگونگی دستیابی به اتفاق نظر است. Corda رویکردی منحصر به فرد دارد و از این رو آن را برای مشاغل خارج از کشور عملی می کند.

اول از همه ، Corda از دو الگوریتم اجماع استفاده می کند. شامل موارد زیر است

 • اجماع منحصر به فرد → این روش اجماع اطمینان می دهد که هیچ درگیری در دفتر ثبت نمی شود
 • اجماع راستی آزمایی cons اجماع راستی آزمایی معاملات را کنترل می کند و اطمینان حاصل می کند که هیچگونه تعارضی طبق کد قرارداد اتفاق نمی افتد. این امر تکامل یک حالت مشترک درون شبکه را تسهیل می کند.

موارد کلیدی که درباره اجماع کوردا باید انجام دهید:

 • اتفاق نظر منحصر به فرد تضمین می کند که به روزرسانی دفتر همیشه منحصر به فرد است. همچنین ، هنگام انجام به روزرسانی از معتبر بودن دفتر حساب اطمینان حاصل می کند.
 • اجماع تأیید صحت به روزرسانی را تضمین می کند.

Corda Node

آخرین بخش Corda که در اینجا قصد داریم درباره آن بحث کنیم ، Corda Node است. Corda Node نمایی سطح بالای Corda است.

بنابراین ، گره Corda دقیقاً چیست?

گره Corda موجودی است که در ماشین مجازی جاوا اجرا می شود. شامل موارد زیر است

 • این خدمات ذخیره سازی و خرک ها را ارائه می دهد
 • SQL DB از طاق ها و خدمات ذخیره سازی پشتیبانی می کند
 • پوشه های اختصاصی برای ذخیره پیوست استفاده می شوند
 • قابلیت های سفارشی و پسوندهای داخلی را که با نام CorDapps شناخته می شوند ، ارائه می دهد
 • چارچوب مشتری RPC را ارائه می دهد

این گره Corda است.

گره Corda

همانطور که می بینید ، این شامل تمام جنبه های لازم برای اجرای شبکه Corda است. آنها با جریان ارتباط برقرار می کنند و عملکرد سفارشی CorDapp را ارائه می دهند.

نتیجه

این ما را به انتهای آموزش Corda می رساند. در اینجا ، ما به Corda نگاه کردیم و سعی کردیم یک IoU CorDapp را ببینیم. ما با استفاده از آموزش الگو موجود در مخزن Corda GitHub ، بخشهای مختلف آن را مورد بحث قرار دادیم.

تمرکز ما این است که بدون اینکه بخواهیم همه آنچه Corda ارائه می دهد توضیح دهیم ، با Corda شروع می کنیم. برای این منظور ، همیشه می توانید از اسناد Corda استفاده کنید. ما همچنین یک دوره آینده در مورد آموزش توسعه Corda داریم. اگر می خواهید به یک راهنمای کامل توسعه نیاز داشته باشید ، حتماً باید آن را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector