Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

پروژه DCEP: ارز دیجیتال جدید چین

به تازگی ، چین با پروژه پیشگام DCEP مورد توجه مردم قرار گرفته است. درست پس از اعلام رسمی این پروژه آزمایشی بسته ، شروع به هیاهوی زیادی کرد. بیایید اکنون نگاهی به ارز دیجیتال جدید چین بیندازیم!

ارز دیجیتال چین در ابتدا در Xiong’an (شهر اقماری پکن) ، سوژو و شنژن راه اندازی می شود. بسیاری حدس می زنند که آیا این یک تغییر انقلابی برای سیستم پولی ما خواهد بود و چگونه واقعاً بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد.

در سال 2017 ، رشد سریع شبکه های بلاکچین و ارزهای رمزپایه با انتقاد شدید بسیاری از سازمان های مالی روبرو شد. به همین دلیل است که دولت چین درمورد کل مسئله جایگزین می کند و ارز دیجیتال چین خود را راه اندازی می کند.

با من همراه باشید تا بررسی کنم DCEP چیست ، معنای آن برای چین و اقتصاد جهانی چیست و انتظارات شما از آن چیست. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

Contents

پروژه DCEP چیست?

بیایید با آنچه در واقع این پروژه است شروع کنیم. DCEP واحد پول دیجیتال ملی چین است. در حقیقت ، فرم کامل آن پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال است. شایعه شده است که پروژه DCEP از رمزنگاری و فناوری بلاکچین به عنوان پایه این پلتفرم استفاده می کند. کارشناسان پیش بینی می کنند که این ارز به اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تاسیس شده در جهان تبدیل شود ، که یک چیز عظیم است.

بانک مردم چین (PBoC) در حال صدور ارز رمزپایه چین است. هدف اصلی راه اندازی ارز دیجیتال جدید چین افزایش دسترسی و گردش بین المللی RMB است. در حقیقت ، چین می خواهد مقبولیت جهانی RMB را افزایش دهد تا به ارز جهانی تبدیل شود ، دقیقاً مانند دلار آمریکا.

اخیراً ، چین مشتاقانه بیشتر به دنبال ابتکار عمل مبتنی بر بلاکچین به بازار است زیرا دولت نمی خواهد توسط ارز Libra فیس بوک مورد ضرب و شتم قرار گیرد. اما بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهم کرد.

بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا چین اینقدر مشتاق راه اندازی پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال است.

پروژه DCEP


ارز دیجیتال چین: چرا آنها آن را راه اندازی می کنند?

هدف اصلی دولت در راه اندازی پروژه DCEP چین جایگزینی سیستم ذخیره پول است. در واقع ، این باعث کاهش گسترده هزینه و اصطکاک بین بانک ها خواهد شد. همچنین ، آنها می خواهند با استفاده از پروژه DCEP چین تمام ناكارآییهای دنباله های پول مبتنی بر كاغذ را كه منجر به پولشویی ، مسائل تقلبی و تأمین مالی غیرقانونی می شود ، کاهش دهند.

علاوه بر این ، بهترین قسمت در مورد این پروژه این است که به شما کمک می کند کنترل کننده بیشتری بر روی ارز دیجیتال نظارت داشته و انواع فعالیت های غیرقانونی را حذف کنید. به هر حال ، این پروژه همچنین باعث کاهش هزینه های نگهداری سکه و اسکناس می شود.

به زبان ساده ، شما می توانید DCEP را یک نسخه کاملاً دیجیتالی از RMB بدانید.

علاوه بر این ، DCEP ممکن است به ارتقا R RMB به عنوان یک ارز بین المللی کمک کند و نحوه انجام پرداخت های مرزی را تغییر دهد.

در حال حاضر ، در پرداخت های مرزی ، RMB از SWIFT (جامعه ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان) یا CHIPS (سیستم پرداخت بین بانکی Clearing House) استفاده می کند. هر دوی اینها بسیار ناقص هستند زیرا CHIPS مستقیماً یک شرکت آمریکایی است.

از سوی دیگر ، SWIFT تمایل دارد که به نگرانی دولت چین تبدیل شود زیرا ایالات متحده بیشتر عملکردهای خود را کنترل می کند. اگرچه SWIFT ادعا می کند که یک زمینه بی طرف برای معاملات بین المللی است ، هنوز 12 نفر از مدیران از ایالات متحده یا از کشورهای متحد ایالات متحده هستند.

بنابراین ، طبق گفته دولت چین ، توانایی آنها در پرداخت داخلی را محدود می کند. بنابراین ، DCEP روشی برای ایجاد و گسیختن از شر شرکتهای مالی مستقر در ایالات متحده است.

آیا DCEP تنها ارز دیجیتال (از نظر قانونی) در چین است?

پروژه چین DCEP و واحد پول آن توسط جنبش چین ساخته شده است. بنابراین ، می بینید که مانند سایر سکه های ثبات شخص ثالث نیست که امروزه بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند. به عنوان مثال ، CNHT از Tether عمدتا مشابه RMB با نسبت 1: 1 میله بسته می شود.

در حقیقت ، سایر ارزهای رمزنگاری شده در چین غیرقانونی است ، به عنوان مثال بیت کوین. اما DCEP تنها و اولین ارز دیجیتال قانونی در کشور است.

طبق گفته نهادهای دولتی چین ، پروژه DCEP بیش از 5-6 سال است که در حال توسعه است. بنابراین ، می بینید که آنها زمان زیادی را در تکمیل فناوری صرف می کنند تا آن را به همان اندازه در دسترس و عاری از مشکلات برای کل ملت قرار دهند. اکنون سرانجام آماده عرضه است و بانک خلق چین ارز دیجیتال را صادر می کند.

DCEP می تواند به راحتی به جمع آوری داده های مربوط به انواع دفترداری و ایجاد پول در زمان واقعی دست یابد. این روند به کنترل سیاست های پولی کمک می کند و در صورت لزوم تغییرات مفیدی ایجاد می کند.

درباره Blockchain نمی دانید؟ برای آشنایی با این فناوری اکنون به ارائه مبانی Blockchain مراجعه کنید!

روند توسعه پروژه DCEP

توسعه سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال در واقع از سال 2014 آغاز شده است. در ابتدا ، آنها می خواستند امکان ایجاد ارز دیجیتال و چگونگی بهبود یوان با کمک فناوری بلاکچین را بررسی کنند..

اما از سال 2014 – 2018 ، توسعه پروژه به شدت کند شد ، زیرا ماهیت بلاکچین دقیقاً با ارز دیجیتال ملی سازگار نبود. در واقع ، این عملاً عقل سلیم است که هر نوع شبکه غیرمتمرکز نمی تواند از ساختار متمرکز ارزهای ملی پشتیبان تهیه کند.

با وجود مسائل و نگرانی ها ، توسعه از سال 2019 آغاز شد و اکنون برای راه اندازی رسمی در راه است. بیشتر به این دلیل است که فیس بوک سرانجام در حال آماده سازی راه اندازی Libra است و چین آن را یک تهدید مستقیم می داند.

بنابراین ، گرمای رقابت باعث می شود بانک مرکزی چین به عقب برگردد و پروژه خود را راه اندازی کند که می تواند به هر قیمتی تر از برج ترازو باشد.

از هم اکنون ، چین معماری باطن راه حل را به پایان رسانده است و تا سال 2022 مشارکت کنندگان اصلی شرکت در مرحله آزمایش DCEP را آغاز می کنند.

معماری پشت پروژه DCEP چین

اکنون بیایید در مورد معماری پروژه DCEP چین صحبت کنیم ، زیرا به شما کمک می کند مفاهیم آنها را بهتر درک کنید.

اساساً ، معماری DCEP به یک سیستم دو لایه تقسیم شده است. در ردیف اول عمدتا شامل فرآیندهای معاملاتی بین واسطه ها و PBoC است. در واقع ، این واسطه ها عمدتاً م institutionsسسات مالی و مسسات غیرمالی هستند. به عنوان مثال ، Tencent ، UnionPay ، Alibaba ، بانک صنعتی و بازرگانی چین ، بانک های ساختمانی چین و غیره.

در ردیف دوم ، می توانید از ردیف اول انتظار ارتباط یا پیوند بین شرکت کنندگان در صنایع خرده فروشی و واسطه ها را داشته باشید. بیشتر از آن ، همچنین به شهروندان یا افراد در کشور متصل خواهد شد.

اگر شانس محبوبیت در جهان را دارد ، می توانید از آن برای اتصال همه افراد از مناطق و کشورهای مختلف استفاده کنید. بیشتر ، در این ردیف ، همه واسطه ها DCEP را به صنعت خرده فروشی توزیع می کنند تا ارز در کل کشور ساده شود. بنابراین ، به زودی گردش ارز رایج در بازار آغاز می شود.

در حقیقت ، تفاوت اصلی منبعی است که جریان نقدی را توزیع می کند و به جای حساب های بانکی از کیف پول های دیجیتال استفاده می کند.

در مورد زیرساخت Backend برای پروژه DCEP چه می توان گفت?

در حال حاضر ، چین تأیید کرد که آنها در حال حاضر معماری باطن سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال را به پایان رسانده اند. علاوه بر این ، آنها همچنین تمام تحقیقات ، تعیین پارامترها و توسعه همه توابع و حتی اشکال زدایی تست را به پایان رساندند.

با این حال ، برای خلاص شدن از همه مسائل ، هنوز به آزمایش بیشتری نیاز دارد. به هر حال ، طبق منبع دیگری ، کیف پول دیجیتال DCEP توابع بسیاری مانند سابقه پرداخت ، مدیریت کیف پول و تبادل دارایی دیجیتال را ارائه می دهد.

علاوه بر این ، این سرویس همچنین خدمات حواله ، پرداخت کد QR ، پرداخت تلفن همراه و غیره را ارائه می دهد. بهترین قسمت این است که می توانید ارز خود را از رابط کاربری نیز تبدیل کنید. بیشتر از آن ، درک رابط کاربری کاربر نیز کاملاً واضح و ساده است.

بنابراین طولی نمی کشد که پروژه تمام توابع را نهایی و در مقیاس جهانی راه اندازی می کند. با این حال ، می توان فرض کرد که در ابتدا فقط در چین راه اندازی شود و پس از موفقیت ، بازارهای بین المللی نیز ممکن است به آن دسترسی پیدا کنند.

آیا می خواهید یک معمار Blockchain شوید؟ اکنون در دوره Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA) ثبت نام کنید.

پروژه کیف پول DCEP

حال بیایید درباره کیف پول سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال بیشتر صحبت کنیم. به تازگی ، در تاریخ 29 آگوست سال 2020 ، CCB (بانک ساخت چین) کیف پول DCEP را به بازار عرضه کرد. در واقع ، مشتریان تحت آن بانک ویژگی های DCEP را در برنامه تلفن همراه خود پیدا کردند. با این حال ، برای استفاده از آن ، آنها ابتدا باید با شماره تلفن های خود ثبت نام می کردند.

پس از انجام این کار ، آنها می توانند به کیف پول دیجیتال دسترسی پیدا کرده و برای دیدن ویژگی ها پیمایش کنند. با این حال ، هیچ اعلام رسمی درباره این پرتاب نشده است و تمام اطلاعاتی که من از رسانه های اجتماعی و انجمن رمزنگاری چین دارم.

به هر حال ، برخی از کاربران ادعا می کنند که با اتصال حساب CCB خود با برنامه می توانند معاملات کوچک را با کیف پول انجام دهند. بیشتر اینکه ، یکبار که کاربر با کیف پول مقاومت کرد ، یک شناسه کیف پول برای کمک به آنها در ارتباط با سایر کاربران دریافت می کند.

همچنین ، در رابط اصلی ، چندین عملکرد مانند برداشت / سپرده ، اتصال به یک حساب بانکی ، دیدن همه اطلاعات معامله ، هدیه دادن بسته های قرمز ، ارتقا up کیف پول های DCEP ، بازپرداخت کارت های اعتباری ، لغو کیف پول DCEP و غیره وجود دارد..

در واقع ، بسته های قرمز در واقع هدیه دادن به دیگران است. بیشتر از این ، روند تراکنش یا حتی دریافت پول بسیار آسان است. برای ارسال پول حتی می توانید کیف پول کاربر دیگری را اسکن کنید. بنابراین ، به نظر می رسد یک برنامه کیف پول فوق العاده راحت است.

چگونه می توان ارز دیجیتال چین را تست کرد?

حتما از خود می پرسید که چگونه می توانید ارز دیجیتال چین را واقعاً آزمایش کنید تا ببینید چطور کار می کند. خوب ، آنها اخیراً در 17 آگوست 2020 اعلام کردند که DCEP به مرحله آزمایشی آزمایشی می رود. در واقع ، آنها آن را “4 + 1 روش” می نامند.

عمدتا به این دلیل است که روند آزمایش در Xiong’an ، Suzhou ، Chengdu و Shenzhen بسته خواهد ماند. همچنین شامل مکان های المپیک 2022 خواهد بود. بعلاوه ، تحلیلگران آنها بر این باورند که قبل از اجرای این پروژه در مقیاس گسترده ، دولت باید تمام مسائل فنی را ببیند و اصلاح کند.

بنابراین ، اگر آنها از قبل آن را برطرف نکنند ، نتایج منفی می توانند بر تبلیغات بازار تأثیر بگذارند. بنابراین ، با آزمایش کردن ، شهروندان از فرآیند استفاده می کنند و با تغییر جدید راحت هستند.

در آینده ، این آزمون شهرها و استانهای بیشتری را در منطقه خلیج بزرگ ماکائو هنگ کنگ ، گوانگژو ، شانگهای و پکن شامل خواهد شد. در همین حال ، این گسترش منطقه آزمایش آزمایشی 400 میلیون نفر از جمعیت چین را معرفی می کند.

شرکت های بزرگ ارز رمزنگاری شده چین را آزمایش می کنند

بسیاری از احزاب در مرحله آزمایش ارز رمزنگاری شده چین شرکت خواهند کرد. به عنوان مثال ، کمدهای پستی ، هتل های محلی ، کتابفروشی ها ، سوپرمارکت های بدون سرنشین ، نانوایی ها ، سالن های بدن سازی و غیره. بیشتر از این ، شرکت های خارجی مانند Subway ، McDonald’s و Starbucks نیز در آزمایش DCEP شرکت خواهند کرد.

در حقیقت ، این اطلاعیه در تاریخ 22 آوریل سال 2020 منتشر شد ، جایی که اعلام شد 19 شرکت در مرحله آزمایش پروژه DCEP شرکت می کنند.

بیشتر از این ، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی به طور عمده این خبر را در مراسم خود اعلام کرد. به هر حال ، سوپرمارکت بدون سرنشین Jingdong’s نیز در مرحله آزمایش این ارز رمزپایه شرکت خواهد کرد.

همچنین ، شرکت هایی که قصد شرکت در آن را دارند قبلاً اخطار رسمی را از بانک مرکزی چین دریافت کرده اند. اگرچه از هم اکنون ، ما نمی دانیم که آنها چگونه مرحله آزمایش پروژه DCEP را انجام می دهند.

ارز رمزنگاری شده چین: متمرکز یا غیر متمرکز?

بسیاری از شما باید در مورد متمرکز یا غیرمتمرکز بودن رمزنگاری چین کمی گیج باشید. خوب ، این کمی متفاوت از تمام فناوری های زنجیره بلوکی است که اکنون می شناسیم. اگرچه بسیاری از ویژگیهای مهم Blockchain مانند شبکه همتا به همتا ، تغییرناپذیری ، شفافیت و موارد دیگر را ارائه می دهد..

اما این یک شبکه غیرمتمرکز نیست بلکه یک شبکه متمرکز است. در واقع ، این دقیقاً در تضاد با آنچه بلاکچین برای آن تلاش می کند است. در اینجا ، بانک مرکزی چین کنترل کامل ارز را خواهد داشت و می تواند در صورت لزوم آنها را ایجاد و نابود کند.

بلاک چین و پایگاه های داده متمرکز تفاوت عمده ای دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، بلاکچین و پایگاه داده را بررسی کنید.

چگونه می توانید ارز DCEP بخرید?

خوب ، خرید ارز DCEP ممکن نیست. در واقع ، فقط بانک هایی که با بانک مردم چین کار می کنند به آن دسترسی دارند. اما باید خیلی زود برای عموم آزاد باشد. با این حال ، در حال حاضر هنوز ارز مبادله ای رمزنگاری وجود ندارد که این مورد را ارائه دهد.

آیا می توانید DCEP را تجارت کنید?

ارز دیجیتال جدید چین بسیاری از چشم اندازهای تجارت را تغییر می دهد. درست پس از ساعت ها اعلام ارز ، بسیاری از صرافی ها IOU یا ضربان ارز DCEP را ارائه دادند. در واقع ، این معاملات واقعی نیستند بلکه معاملات صرفاً جعلی هستند.

در حال حاضر فقط بانک ها و حتی مردم به آن دسترسی ندارند. بنابراین ، من اکیداً توصیه می کنم تا زمانی که اخطاریه رسمی در مورد تجارت آن وجود نداشته باشد ، از همه این IOU ها یا knockoff ها دوری کنید.

روش پرداخت مبتنی بر تماس NFC

ارز دیجیتال جدید چین حتی بدون اتصال به اینترنت نیز می تواند کار کند. در واقع ، این برای دیگر ارزهای رمزپایه دیگر از امروز غیرممکن است. اما چگونه این کار را انجام خواهد داد؟ خوب ، چین برای دستیابی به این ویژگی از روش پرداخت مبتنی بر تماس NFC استفاده می کند.

به عنوان مثال ، ممکن است شما از Bluetooth یا SHAREit برای انتقال فایلها بدون استفاده از داده استفاده کرده باشید. این مفهوم بسیار شبیه آن است ، اما پیشرفته تر است.

از آنجا که چین می خواهد برای همیشه از شر پول های کاغذی خلاص شود ، تنها عقل سلیم این است که آنها به گزینه های انتقال پول آفلاین نیاز دارند. همچنین ، حتی اگر حساب بانکی ندارید ، مهم نخواهد بود زیرا می توانید پول خود را در حساب تلفن همراه خود ذخیره کنید.

درباره تصویب بلاکچین چه می توان گفت?

خوب ، همانطور که می دانید ، این پروژه از نظر فنی بلاکچین نیست بلکه تقلیدی از آن است. اما چین واقعاً تلاش می کند تا پذیرش بلاکچین را تحت فشار قرار دهد. در واقع ، رئیس جمهور دستور داد که کشور باید روند پذیرش بلاکچین را تسریع کند.

بیشتر از این ، در آوریل 2020 ، دولت یک شبکه خدمات Blockchain ایجاد کرد که تمام پروژه های blockchain را در داخل کشور متحد می کند.

به هر حال ، چین بیشتر به بلاکچین علاقه دارد تا ارز رمزپایه ، زیرا اینها کاملاً بی ثبات و کنترل آن دشوار است. همچنین ، چین ارزهای رمزپایه و ICO را در این کشور ممنوع کرد ، بنابراین استفاده از آنها نیز امکان پذیر نیست.

اکنون بخوانید: شرکتهایی که از فناوری Blockchain استفاده می کنند?

چه زمانی پروژه DCEP به طور رسمی راه اندازی می شود?

پروژه DCEP چین هیچ جدول زمانی خاصی برای راه اندازی آن ندارد. اما بسیاری از کارشناسان اطلاعاتی درباره آنچه ممکن است درست قبل از آغاز رسمی اتفاق بیفتد ، به ما ارائه دادند. آنها معتقدند قبل از اجرای پروژه ، این کشور به تعدیلات متعددی برای سازگاری بهتر با تغییرات نیاز دارد. در واقع ، تغییر سیستم یک ملت کامل یک فرآیند پیچیده است.

بنابراین ، نیازی به گفتن نیست که زمان زیادی لازم است. بسیاری نیز معتقدند که می تواند در نیمه دوم سال 2020 آغاز به کار کند ، اما این یک اعلامیه رسمی نیست.

همچنین ، باید توجه داشته باشید که DCEP با هیچ طلایی پشتیبانی نمی شود. اما کارشناسان معتقدند که ممکن است برای از بین بردن سیستم ذخیره ایالات متحده از طلا برای تهیه پشتیبان استفاده کنند. با این حال ، در این مرحله ، تنها حدس و گمان آن است.

سایر شرکت کنندگان در پروژه DCEP

دولت چین به کلیه شرکت هایی که با پرداخت دیجیتال سر و کار دارند موظف کرد ارز دیجیتال جدید چین ، DCEP را بپذیرند. به عنوان مثال ، WeChat ، AliPay یا Apple Pay باید DCEP را به عنوان ارز اصلی قبول کنند.

در واقع ، این به مردم کمک خواهد کرد که تغییر را سریعتر بپذیرند و تسلط چین در امور مالی جهانی را اعمال کنند.

هواوی از DCEP استفاده خواهد کرد

از آنجا که Huawei ارتباط تنگاتنگی با دولت و نحوه استفاده اکثر مصرف کنندگان چین از Huawei دارد ، شایعه شده است که این شرکت ابتدا شروع به استفاده از DCEP می کند. همچنین ، به نظر می رسد یک تصویر لو رفته از برنامه Huawei’s Pay وجود دارد ، جایی که دیده می شود می تواند به طور مستقیم از DCEP استفاده کند.

از طرف دیگر ، Tencent ، رقیب Huawei ، نیز از همان ابتدا کاملاً از این پروژه پشتیبانی می کند.

Tencent ممکن است یکی از شرکای اصلی پروژه DCEP شود

Meituan Dianping شرکت Tencent با شریک تحقیق PBoC در مورد کاربرد واقعی DCEP صحبت می کند. در واقع ، Meituan Dianping خدمات زیادی مانند تحویل غذا ، خرید مواد غذایی ، B را ارائه می دهد&رزرو B ، استقبال از مسافرت ، اشتراک دوچرخه و بسیاری از خدمات دیگر. همه اینها معاملات روزانه میلیاردها دلار را به همراه دارد!

بنابراین ، تنها با استفاده از Meituan Dianping ، شما واقعاً می توانید همه ملزومات را پوشش دهید. بنابراین ، فقط عاقلانه است که بخواهید در این پروژه نیز به یک شریک اصلی تبدیل شوید.

از طرف دیگر ، یکی دیگر از شرکت های Bilibili Inc نیز به پروژه علاقه مند است. ما از مشخصات این مشارکت نمی دانیم ، اما به احتمال زیاد این مشارکت ها می توانند پروژه DCEP را تقویت کنند.

ارز DCEP چگونه بر سایر ارزهای رمزپایه تأثیر می گذارد?

پروژه DCEP چین مطمئناً تهدیدی برای روند فعلی ارزهای رمزپایه محسوب می شود. خوب ، در واقع ، ساختار پشت رمزنگاری ها کاملاً متفاوت از ارز DCEP است زیرا همه آنها غیرمتمرکز هستند.

اما مقیاس بزرگ تبلیغاتی که به سمت ارز DCEP می رود ، مطمئناً دیدگاه شهروندان را تغییر می دهد. اگر روزی واقعاً به عرضه جهانی برسد ، ممکن است روی روند رمزنگاری نیز تأثیر منفی بگذارد. در حقیقت ، به نظر می رسد که رمزنگاری ها نتایج مثبت و منفی دارند. همچنین ، بسیاری از کلاهبرداری ها و نگرانی های امنیتی در مورد استفاده از رمزنگاری وجود دارد.

بنابراین ، اگر DCEP موفقیت آمیز باشد ، سایر کشورها ممکن است شروع به توسعه نسخه خود از ارز دیجیتال کنند ، که ممکن است از فناوری blockchain استفاده کند.

از آنجا که ما هنوز دانش کامل فناوری پشت سیستم DCEP را نمی دانیم ، بنابراین نتیجه هنوز ناشناخته است.

به هر حال ممکن است امکاناتی وجود داشته باشد که DCEP بتواند راهی برای شبکه بلاک چین دیگری برای اتصال و مبادله DCEP با رمزنگاری ایجاد کند. اما همه اینها فقط گمانه زنی ها تاکنون است.

مقایسه بین DCEP ، وجه نقد مبتنی بر کاغذ ، Ethereum و Libra

بازیگران دیگری نیز در بازار حضور دارند و DCEP تکمیل های بسیار خوبی دارد. در یک مورد ، Ethereum از قبل تاسیس شده است. بیشتر ، سیستم نقدی مبتنی بر کاغذ از قبل در سراسر جهان ایجاد شده است. بنابراین ، برای دیدن چگونگی مقایسه همه اینها با هم ، ما قصد داریم یک جدول مقایسه بین DCEP ، کاغذ مبتنی بر پول ، Ethereum و Libra ارائه دهیم. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم.

DCEP

پول نقد

ETHEREUM

ترازو

گمنامی

می توان ناشناس ساخت

ساختار غیرمتمرکز

نه نه آره تا اندازه ای

ویژگی های فناوری Blockchain

قابلیت ردیابی ، پرداخت نظیر به نظیر ، ضد دستکاری ویژگی های بلاکچین عمومی ویژگی های زنجیره بلوک کنسرسیوم

امنیت

بالا کم بالا بالا

سرعت معامله

220،000 بار در ثانیه 20 پوند در ثانیه 1000 دور در ثانیه

بهره وری

بالا کم متوسط بالا

قابل حمل بودن

بالا کم بالا بالا

پشتیبانی پرداخت آفلاین

آره آره نه نه

نوسان

کم کم بالا کم

وضعیت پروژه

در حال آزمایش است در گردش است در گردش در حال توسعه

آیا پروژه DCEP چین می تواند دلار دیجیتال آمریکا را به چالش بکشد?

پروژه DCEP چین تهدیدی برای سیستم پولی ایالات متحده آمریکا است. در حقیقت ، چین از پرداخت های تلفن همراه بسیار بیشتر از ایالات متحده استفاده می کند و 1.7 میلیارد مصرف کننده در این کشور وجود دارد. بیشتر از این ، WeChat pay یا Alipay در سراسر کشور پذیرفته می شود. حتی فروشندگان خیابانی نیز آن را قبول می کنند.

با این حال ، ایالات متحده در حال کار بر روی یک پروژه دلار دیجیتالی است که می تواند به طور مستقیم با پروژه DCEP چین رقابت کند. اگرچه ایالات متحده آمریکا اخیراً این پروژه را آغاز کرده است و ممکن است زمان زیادی برای کامل شدن آن یا حتی اجرای آن زمان لازم باشد.

و این جایی است که چین یک قدم از ایالات متحده آمریکا جلوتر است. مسئله دیگر این است که ایالات متحده آمریکا آنقدر مشتاق نیست که ارزهای دیجیتالی کاملا جایگزین ارزهای کاغذی شود. بنابراین ، این می تواند تهدیدی جدی برای اقتصاد آنها در آینده باشد.

از طرف دیگر ، دولت چین معتقد است که Libra’s Facebook با استفاده از جایگزینی برای سیستم دلار آمریکا می تواند گسترده شود. به همین دلیل است که چین سخت تلاش می کند تا از هر لحاظ ممکن Libra فیس بوک را شکست دهد.

در پایان ، تنها واضح است که اگر ایالات متحده به زودی شروع به جدی گرفتن آن نکند ، پروژه جدید چین می تواند ایالات متحده را به چالش جدی بکشد.

درباره پروژه دلار دیجیتال چیزی نمی دانید؟ اکنون با راهنمای ما درباره دلار دیجیتال اطلاعات کسب کنید!

پروژه DCEP: اولین تاسیس CBDC?

اگر پروژه DCEP چین در ارائه ارز موفقیت آمیز باشد ، پس اولین CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) در جهان است. در واقع ، این یک چیز عظیم است که می تواند وضعیت مالی در جهان را تغییر شکل دهد.

بیشتر از این ، چین ممکن است در سرنگونی سلطنت ایالات متحده آمریکا در پرداخت های جهانی موفق شود. اما ، هنوز زود است که چیزی در مورد آن بگوییم. منتظر بمانیم تا چین پروژه خود را آغاز کند و ببینیم آیا واقعاً می تواند یک تغییر در سرتاسر کشور ایجاد کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector