Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین و انسان سوزان: کاتالیزورهای خلاقیت از طریق اجتماع و اعتماد

ادبیات معنوی هند باستان ، پارتنون یونان باستان و شگفتی های فن آوری مدرن غربی چه چیزهای مشترکی دارند؟ وقتی انسان دارای درجه معقولی از آزادی ، احساس اجتماع و اعتماد باشد ، خلاقیت انسان بدون محدودیت جریان می یابد. این موضوع مشترک است. در این مقاله ، من توضیح خواهم داد که چگونه بلاکچین و انسان سوزان خلاقیت را از طریق آزادی ، اجتماع و اعتماد پرورش می دهند.

فناوری بلاکچین چیست?

فناوری بلاکچین یک شبکه غیر متمرکز peer-to-peer (P2P) را اجرا می کند که هر کسی می تواند به آن بپیوندد. هر گره ، یعنی یک رایانه در شبکه ، تمام اطلاعات موجود در پایگاه داده توزیع شده را حفظ می کند و می تواند کل تاریخ معاملات را مشاهده کند.

هر گره از اقتدار برابر برخوردار است ، که نتیجه آن ایجاد یک اجتماع به جای ساختار فرمان از بالا به پایین است. در بلاکچین بدون مجوز عمومی هیچ مدیر مرکزی وجود ندارد.

رمزگذاری قدرتمند داده از تراکنش های کاربران در بلاکچین محافظت می کند. بیشتر بخوانید درباره “راهنمای مبتدیان: استفاده از رمزنگاری در ارز رمزنگاری شده”.

سوابق معامله با هم در بلوکهایی دسته بندی می شوند که یکی دیگر بر روی بلوکهای دیگر قرار می گیرند. الگوریتم های اجماع قوی از قداست داده ها محافظت می کنند.

عدم تمرکز روحیه جامعه را تشویق می کند ، در حالی که یک شبکه شفاف و ایمن به بهبود اعتماد کمک می کند. پس تعجبی ندارد که فناوری بلاکچین ، چه در بخش مراقبت های بهداشتی و چه در ذخیره سازی Cloud ، جهان را متحول می کند.

درباره “فناوری بلاکچین” در “راهنمای فناوری نهایی بلاکچین: انقلابی برای تغییر جهان” بیشتر بخوانید.

جشنواره “مرد سوخته” چیست?

لری هاروی و جان لا ، شهروندان آمریکایی ، هر دو ، جشنواره “مرد سوخته” را در سال 1986 تاسیس کرده بودند. آنها مجسمه ای چوبی 8 فوت از یک مرد ساخته بودند و آن را در سواحل سانفرانسیسکو در روز انقلاب تابستانی همان سال سوزاندند. این رویداد که خود به خود ترتیب داده شد بلافاصله چند علاقه مند را به خود جلب کرد.

با گذشت زمان این رویداد رشد کرد و به دلیل محدودیت های اجرای قانون برای سوزاندن یک مجسمه در ساحل کالیفرنیا ، جشنواره به صحرای بلک راک در ایالت نوادا منتقل شد. از یک تعداد تماشاگران در سال 1986 ، این جشنواره یک هفته ای اکنون هر ساله نزدیک به 70،000 نفر را از مناطق مختلف به صحرای متروک جذب می کند..

داوطلبان جشنواره کاملاً خود به تنهایی شهری را در بیابان می سازند ، بسیاری از نمایشگاه های هنری و سایر رویدادهای فرهنگی را ترتیب می دهند. آنها یک مجسمه بزرگ با یک معبد می سازند ، میزبان هزاران نفر هستند و بعد از یک هفته آنها فقط مجسمه و معبد را می سوزانند.

Blockchain vs Burning Man


شرکت کنندگان ، “Burners” نامیده می شوند ، مراسم سوزاندن را نمادی از تخریب دوره ای و دنباله آفرینش ، و از این رو مقدس می دانند. جامعه مشعل احساس شگفت انگیزی از احساس جامعه ، گشودگی ، همکاری و خلاقیت را نشان می دهد. بعد از جشنواره ، همه افراد کل مکان را تمیز می کنند تا سال دیگر جمع شوند و “Black Rock City” خود را در آن کویر متروک بسازند.

این جامعه طی دهه ها تکامل یافته و مجموعه ای از 10 قانون را ایجاد کرده است که متعهد می شوند بدون اجرای آنها طبق آنها زندگی کنند. در زیر چند نمونه از قوانین ذکر شده است:

 1. باز بودن؛
 2. احترام متقابل و اقدام جامعه مبتنی بر اجماع:
 3. تلاش داوطلبانه
 4. مقاومت در برابر تجاری سازی جشنواره آنها ؛
 5. اعتماد به نفس ؛
 6. بیان خود؛
 7. مسئولیت مدنی.

درباره جشنواره Burning Man بیشتر بخوانید در وب سایت آنها.

Blockchain and Burning Man: شباهت های بسیار زیاد!

Blockchain و Burning Man شباهت های زیادی دارد. من چند مورد اصلی را توضیح خواهم داد ، که به شرح زیر است:

 1. یک هدف اصیل؛
 2. تلاش برای ایجاد جامعه
 3. باز بودن؛
 4. استرس در تلاش داوطلبانه ؛
 5. تأکید بر “هسته تغییرناپذیر”.

Blockchain و Burning man هر دو هدف والایی دارند

کسی که چرا برای زندگی زندگی می کند تقریباً می تواند تحمل کند.

اینها کلمات فیلسوف فقید آلمانی فردریش نیچه است. ویکتور امیل فرانکل ، بنیانگذار “لوگوتراپی” و بازمانده هولوکاست ، این کلمات را در کتاب خود “جستجوی انسان برای معنی” جاودانه کرد. کتاب و چگونگی ارتباط این کلمات با اهمیت یک هدف اصیل را بخوانید اینجا.

علاقه مندان به بلاکچین می خواهند با تمرکززدایی و سوابق تغییرناپذیر فناوری ، جهان را برای بهتر تغییر دهند. درباره این پروژه های جذاب در “موارد استفاده از بلاکچین در دنیای واقعی – 46 برنامه Blockchain” بخوانید.

جامعه Burning Man همچنین می خواهد با تلاش جامعه و پیوند عمیق بین انسان ها ، دنیایی را که ما در آن زندگی می کنیم بهبود بخشد. بیایید برای هر دو جامعه آرزوی موفقیت کنیم!

اهمیت جامعه

جشنواره Burning Man همه چیز درباره جامعه است. این جشنواره و آمادگی در طول سال برای ایجاد آن ، ایجاد پیوندهایی بین افراد غریبه است. همه به “مشعلها” دیگر کمک می کنند ، به خصوص اگر “Burner” جدید باشد.

انجمن ها پروژه های بلاک چین عمومی مانند Bitcoin یا Ethereum را به طور کامل هدایت می کنند. آنها در مورد پیشنهادهای مختلف بهبود بحث می کنند و در مورد ارتقا future آینده به روشی شفاف تصمیم می گیرند. هنگامی که انجمن بیت کوین “شاهد جدا شده” (SegWit) را اجرا کرد ، آنها از یک رویکرد جامعه استفاده کردند و به توافق رسیدند.

شبکه باز و استقبال

بلاکچین های عمومی و Burning Man به هر کسی اجازه می دهد که به آن بپیوندد. هرکسی می تواند یک گره کامل بیت کوین اجرا کند. به همین ترتیب ، جشنواره Burning Man برای همه آزاد است ، بدون هیچگونه تبعیضی.

بلاک چین های عمومی به کاربران امکان می دهند از نام مستعار خود استفاده کنند. Burning Man این اجازه را به “Burners” خود می دهد.

تلاش های داوطلبانه باعث ایجاد تغییرات می شود

در جشنواره Burning Man ، پس از خرید بلیط ورودی و همراه داشتن وسایل کمپینگ و غیره ، هیچ هزینه ای نمی کنید. فقط یک مرکز مرکزی در ازای کالاها یا خدماتی که می فروشند ، کل پول را می پذیرد و این برای یک هدف کاملاً خاص است. جامعه مفهوم هدیه و تلاش های داوطلبانه را ارزیابی می کند.

توسعه دهندگان به طور داوطلبانه تمام پیشنهادهای بهبود را در بلاک چین های عمومی ارائه می دهند. آنها همچنین به طور داوطلبانه برنامه نویسی لازم را برای آن پیشنهادهای بهبود انجام می دهند. برای مثال در بلاکچین Ethereum ، استاندارد توکن ERC 20 دارای یک اشکال است که در برخی موارد نشانه ها را می سوزاند. یک توسعه دهنده Ethereum داوطلبانه یک قطعنامه را از طریق ERC 223 پیشنهاد داده است. اطلاعات بیشتر در مورد آن را در “ERC 20 vs ERC 223 vs ERC 777: مقایسه بین استانداردهای رمز Ethereum” بخوانید.

اصول اصلی قابل بحث نیستند

اگر هسته تغییرناپذیری در افراد وجود نداشته باشد ، مردم نمی توانند با تغییر زندگی کنند.

این سخنان استاد رهبر فقید آمریکایی و نویسنده مشهور استفان آر کاوی است. بخوانید که وی چقدر به مجموعه اصول اصلی غیر قابل مذاکره اهمیت داده است اینجا. سازمان ها ، جوامع و افراد موفق همیشه مجموعه ای از اصول اساسی را مقدس می دانند ، در حالی که در مورد سایر موارد برای تکامل باز هستند.

Burning Man یک جشنواره معنوی است که بر اساس مفهوم پیوند بی قید و شرط بین یک انسان و دیگری بنا شده است. در حالی که آنها در مورد افرادی که شرکت می کنند باز هستند ، اما هرگز با قوانین اصلی خود سازش نمی کنند ، به عنوان مثال تلاش داوطلبانه برای درآمد حاصل از تبلیغات.

جامعه بلاکچین در مورد آنچه که هسته اصلی این فناوری می دانند ، یعنی تمرکززدایی و تغییرناپذیری داده ها به شدت محافظت می کند. آنها تمام پیشنهادهای بهبود را موشکافی می کنند و با هر پیشنهادی که بخواهد این هسته را رقیق کند ، مخالفت می کنند.

Blockchain and Burning man: نیاز به هوشیاری

Blockchain و Burning Man نوید بسیاری می دهند ، با این حال ، همانطور که ویل دورانت ، مورخ فقید آمریکایی مشاهده کرده است ، تمدن شکننده است. ساخت یک تمدن بزرگ مدت زیادی طول می کشد ، اما فقط یک نسل از سهل انگاری می تواند آن را نابود کند. درباره مشاهدات دورانت بیشتر بخوانید در این صفحه وب بنیاد ویل دورانت.

همانطور که جامعه رمزنگاری متوجه شده است ، بازیکنان بی وجدان در حال اجرای کلاهبرداری “پیشنهادات اولیه سکه” (ICO) و سرمایه گذاران رمزنگاری هستند. خوشحالم که می بینم جامعه در حال بررسی پیشرفت هایی مانند DAICO برای جلوگیری از ICO های کلاهبرداری است. درباره آن در “راهنمای مبتدیان: DAICO چیست؟” بیشتر بخوانید. ICO بهبود یافته! “. آنها باید هوشیار باشند.

جامعه Burning Man باید موارد ادعای سو abuse مصرف مواد در طول جشنواره را بررسی کند. همچنین ، در جشنواره 2017 ، یک شرکت کننده بر داوطلبان غلبه کرد و به آتش پرید. وی روز بعد به دلیل سوختگی شدید و ایست قلبی ناشی از آن درگذشت. این جشنواره احساسات قدرتمندی ایجاد می کند و جامعه باید با تلاطم عاطفی از شرکت کنندگان حمایت کند تا از چنین خسارات جانی قابل تأسف جلوگیری کند.

هر دو ابتکار عمل شایسته حمایت صادقانه ما هستند و امیدوارم که در سفر خود هوشیارانه باقی بمانند تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector