Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

یک راهنمای کامل در مورد QLDB آمازون

این مقاله به طور خلاصه نمای کاملی از پایگاه داده Amazon Quantum Ledger Amazon یا QLDB را ارائه می دهد. همچنین ، ویژگی ها ، قابلیت ها و موارد استفاده از QLDB را پیدا خواهید کرد.

آیا می خواهید در مورد Amazon QLDB اطلاعاتی کسب کنید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. در این مقاله ، ما پایگاه داده کوانتومی لجر آمازون (QLDB) را بررسی خواهیم کرد.

وقتی صحبت از فناوری بلاکچین یا بطور کلی هر فناوری است ، آمازون همیشه در جلو است. آمازون که خود غول پیکر است ، از اهمیت داده در بین مشاغل اطلاع دارد. اطمینان از مدیریت صحیح داده ها برای مشاغل مهم است.

بلاکچین توانایی تغییر هر بخشی را در خارج از کشور نشان داده است. همچنین ، بلاکچین در هنگام ذخیره سازی داده ها به همان اندازه مفید است. به هر حال ، این یک دفتر توزیع شده است. همچنین ، این واقعیت که پایگاه های داده سنتی به زودی راه خود را برای پایگاه داده مبتنی بر بلاکچین قوی تر باز می کنند. با این حال ، مشاغل فقط نمی توانند از یک پایگاه داده غیرمتمرکز برای تجارت خود استفاده کنند زیرا مجبورند از داده های خصوصی خود محافظت کنند.

اینجاست که AWS QLDB وارد می شود. بیایید جزئیات آن را در زیر بررسی کنیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

Contents

پایگاه داده کوانتومی لجر آمازون چیست?

آمازون QLDB یک بانک اطلاعاتی دفتر کامل مدیریت شده ارائه می دهد. این کلیه ویژگی های کلیدی پایگاه داده دفتر کل بلاکچین از جمله تغییرناپذیری ، شفافیت و ثبت تراکنش قابل تأیید رمزنگاری شده را ارائه می دهد. با این حال ، QLDB مشترک المنافع متعلق به یک مرجع معتبر مرکزی است. بنابراین ، به تعبیری ، تقریباً تمام ویژگی های یک فناوری دفتر توزیع شده با رویکرد متمرکز را دارد.

همچنین ، شما نمی توانید Amazon QLDB و blockchain را مقایسه کنید زیرا این دو تفاوت اساسی دارند. QLDB همراه با Blockchain مدیریت آمازون راه اندازی می شود.

بیشتر بخوانید: QLDB vs Hyperledger – گزینه بهتر QLDB آمازون?

نیاز به یک بانک اطلاعاتی متمرکز بر اساس لجر?

اگر کاربر سازمانی هستید ، باید بدانید که چگونه داده ها ذخیره می شوند. تا زمانی که بلاکچین به گزینه ای مناسب تبدیل شود ، داده ها در یک پایگاه داده متمرکز ذخیره می شوند. با استفاده از بلاکچین روش های مختلفی وجود دارد ، از فناوری بلاکچین می توان به دو روش استفاده کرد.

اولین راه استفاده مناسب از دفتر مرکزی است که به شما امکان می دهد تمام تراکنش ها و گزارش ها را ثبت کنید. این روش به طور گسترده ای در زنجیره های تأمین ، بیمه یا صنعت اعتبار استفاده می شود که در آنجا ردیابی هر تغییر احتمالی در سیستم مهم است. در این مدل ، یک مرجع متمرکز مالکیت دفتر مرکزی است که بین شرکت ها تقسیم می شود.


راه دوم استفاده از فناوری دفتر یا پایگاه داده رابطه ای با استفاده از چارچوب های بلاکچین منبع باز است.

اگر از هر دو روش استفاده کنید ، هیچ یک از آنها برای چالش های فعلی صنعت بهینه نیست. این واقعیت که پایگاه داده رابطه ای نمی تواند با رمزنگاری کار کند ، یک اشکال بزرگ است. برای پایگاه های داده رابطه ای ، مشتریان باید آزمایشات و جداول حسابرسی سفارشی ایجاد کنند.

یک پایگاه داده مبتنی بر دفتر متمرکز که توسط بلاکچین تأمین می شود پاسخ همه این موارد است. کاربران می توانند دفترچه ای ایجاد کنند که تمام تغییرات داده در آن ذخیره شود و ماهیت آن تغییرناپذیر باشد. این بدان معنی است که نه تنها داده ها ذخیره می شوند ، بلکه تاریخچه آنها نیز ذخیره می شود تا ابزار لازم برای تأیید داده ها فراهم شود. همچنین داده ها باید رمزنگاری شوند تا غیرقابل تغییر باشند.

یک پایگاه داده بلاکچین کاملاً Fledged Ledger

تمام این الزامات توسط Amazon QLDB تأمین می شود و در آنجا راهی برای پیکربندی مناسب و استقرار یک پایگاه داده بلاکچین دارای دفتر حساب فراهم می کند. با استفاده از آن ، سازمان ها می توانند داده های ذخیره شده و توزیع شده را کنترل کنند.

آنها می توانند تغییرات داده را ردیابی کنند و ببینند آیا قابل تأیید است. اگر سازمانی از روش های قدیمی استفاده می کند ، لازم است جداول یا آزمایشات حسابرسی سفارشی ایجاد کند. کارآمد نیست و 100٪ کاملاً اثبات نشده است.

علاوه بر این ، ایجاد و نگهداری جداول و مسیرهای حسابرسی سفارشی نیاز به توسعه سفارشی دارد که به معنای سرمایه گذاری وقت و هزینه بیشتر در آن است. علاوه بر این ، توسعه سفارشی نیز مستعد خطاهای انسانی است.

اما اگر شرکت ها یا سازمان ها سعی کنند از راه حل های blockchain مانند Ethereum و Hyperledger Fabric برای ایجاد و مدیریت دفتر استفاده کنند ، چه می شود?

این میتونه انجام بشه، این شدنیه، این امکان پذیره؛ با این حال ، همچنین می تواند منجر به اجرای یک راه حل کامل بلاکچین شود که پیچیدگی کل پروژه را افزایش می دهد.

چرا به QLDB آمازون نیاز داریم?

بسیار خوب ، ما چیزهای زیادی در مورد Amazon QLDB آموختیم ، اما هنوز هم باید نیاز آن را در اکوسیستم فعلی راه حل ها و فناوری ها مشخص کنیم. در این بخش ، نکاتی را بررسی خواهیم کرد که نیاز به Amazon QLDB را تقویت می کنند. بیایید نکات زیر را بحث کنیم.

اعتماد بین طرفین

وقتی صحبت از صنایع می شود ، رشد بی نظیری داشته است. در حدود دهه گذشته ، شرکت ها اکنون آماده استفاده از فناوری های جدیدی هستند که مشکلات اساسی مانند اعتماد را حل می کند.

در حال حاضر ، شرکت ها با فرآیندهای مختلف خود تعداد زیادی داده تولید می کنند. این می تواند مربوط به زنجیره تامین یا خرده فروشی ها یا در واقع فرایند تولید باشد ، داشتن داده های قابل تأیید و قابل اعتماد برای آنها مهم است.

این امر نیاز به یک پایگاه داده مبتنی بر دفتر را فراهم می کند که ویژگی های کلیدی مانند دفتر قابل تأیید ، تغییر ناپذیری و رمزنگاری را فراهم می کند تا هر تغییر در پایگاه داده قابل پیگیری و بهبود باشد.

همه اینها به معنای تعامل بهتر اعتماد بین بازیگران در دنیای تجارت است. کاربران نهایی ، به عنوان مثال ، مشتریان همچنین می توانند انتظار شفافیت شگفت انگیزی را در مورد مشاهده تاریخچه یک معامله در مقابل خود داشته باشند.

به عنوان مثال ، مشتریان می توانند نحوه مدیریت بیمه پشت درهای شرکت بیمه را بررسی کنند و مشتریان می توانند اطمینان حاصل کنند که هیچ دستکاری انجام نشده است.

مثال خوب دیگر معاملات املاک و مستغلات است که هیچ کس نمی تواند با کلاهبرداری املاک را بفروشد زیرا تاریخچه املاک و مستغلات شامل تمام اطلاعات ارزشمند مربوط به مالکیت آن است.

با این حال ، بلاکچین از قبل توانایی انجام این کارها را دارد. اگر از زنجیره بلوک برای بیمه و بلاکچین برای مقالات مربوط به املاک و مستغلات استفاده کنید ، می توانید ایده بهتری داشته باشید.

آئین نامه

انطباق نکته دردناک دیگری برای سازمان های خارج از کشور است. این انطباق بسته به صنعت به صنعت دیگر متفاوت است. با این حال ، یک چیز مشترک بین آنها وجود دارد ، به عنوان مثال ، ممیزی ها. این مسیرهای حسابرسی باید توسط سازمانها برای مدت زمان طولانی کاملاً حفظ شوند.

چالش دیگر این است که مطمئن شوید همه اقدامات به خوبی مستند شده و در محاکمه ذخیره شده اند. به طور خلاصه ، مسیرهای حسابرسی یک کتاب تاریخچه از هر حرکت و اقدامی است که توسط سازمان ها انجام می شود.

چالش ، استفاده از پایگاه داده سنتی به عنوان راهی برای غلبه بر مشکلات دنباله حسابرسی است. برای این منظور ، سازمان ها نه تنها باید پایگاه داده سنتی مناسب خود را تضمین كنند ، بلكه از وجود ممیزی های حسابرسی داخلی نیز اطمینان حاصل كنند. انجام این کار می تواند یک کار دلهره آور باشد در جایی که شرکت ها باید راه حل های پیچیده ای ایجاد کنند که کاملاً اثبات نشده باشد.

راه حل این است که آمازون QLDB است که یک پایگاه داده قابل بررسی ، تأیید و تغییرناپذیر ایجاد می کند.

ژورنال – رویکرد اول

مجلات یک روش قدیمی برای ثبت وقایع است. از این گذشته ، نتیجه نهایی داشتن اطلاعات مشتق شده از کلیه معاملات است. آمازون QLDB همچنین اولین رویکرد ژورنالی را اتخاذ می کند که بعداً در مورد آن بحث خواهیم کرد.

این روش بسیار مفید است زیرا یک نسخه تاریخی از داده ها را در خود نگه می دارد. کاربران بیشترین بهره را از این روش می برند.

مزایا / ویژگی های QLDB آمازون

آمازون QLDB دارای چندین ویژگی و مزیت است. بیایید در زیر یکی یکی در مورد آنها بحث کنیم.

تغییرناپذیر و شفاف

اولین چیزی که در مورد QLDB متوجه خواهید شد تغییرناپذیری آن است. این امکان به دلیل استفاده از مجله فقط ضمیمه وجود دارد. این ژورنال ورود توالی و دقیق هر تغییر داده ای را که در سیستم رخ می دهد ، ذخیره می کند.

همچنین ، ژورنال فقط ضمیمه است که به این معنی است که ماهیتی غیرقابل تغییر دارد و توانایی ذخیره تاریخچه هرگونه معامله یا تغییر داده را دارد. این همچنین به این معنی است که هر داده ای که ذخیره می شود قابل تغییر یا تغییر نیست.

اگر نیازی به حذف برخی از داده ها از یک پایگاه داده باشد ، دفتر اطلاعات دانش حذف را با مقدار قبلی و حالت های قبلی حفظ می کند.

دسترسی آسان

آمازون QLDB می داند که دسترسی به داده برای کاربر مهم است. به همین دلیل این برنامه به شما امکان می دهد تمام تاریخچه را با سهولت بررسی کنید. برای بررسی ، کاربر باید از زبان س languageال کننده استفاده کند. او می تواند هم تغییرات تاریخی و هم تاریخ معاملات را بررسی کند.

از نظر رمزنگاری قابل تأیید است

هر یک از تغییرات از طریق هش های رمزنگاری که به هر تغییر داده متصل هستند قابل تأیید است. این یک خلاصه مختصر از تمام تغییراتی که شما در داده ها ایجاد کرده اید ایجاد می کند. به عنوان خلاصه هضم یا امن شناخته می شود. برای اطمینان از اینکه به راحتی قابل هک نیست ، از هش رمزنگاری SHA-256 استفاده می کند.

بنابراین ، اگر داده را بگیرید و در آن تغییر ایجاد کنید ، خلاصه ای ایجاد می شود که به عنوان اثبات تغییر استفاده می شود. می تواند برای بررسی یکپارچگی و قابلیت اطمینان بودن داده ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین ، با استفاده از QLDB’s API می توان به هضم غذا دسترسی پیدا کرد.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید از QLDB برای دانستن تاریخچه داده ها و استفاده حداکثر استفاده از رابط سerال ارائه شده استفاده کنید..

مقیاس گذاری آسان

مقیاس گذاری آمازون QLDB آسان است. این گزینه از مقیاس گذاری اتوماتیک را ارائه می دهد که ماهیتی یکپارچه دارد. این بدان معنی است که برای مقیاس گذاری برنامه شما نیازی به انجام کارهای دستی نیست. علاوه بر این ، اگر از چارچوب بلاکچین سازمانی استفاده می کنید ، QLDB نیز با آن کار می کند – عملکرد آن را بهبود می بخشد.

QLDB در مقایسه با انتقال داده های چارچوب بلاکچین سنتی سریعتر است زیرا به شما امکان می دهد معاملات را 2-3 برابر سریعتر انجام دهید.

هر راه حل سنتی برای بلاکچین برای اعتبار سنجی تراکنش ها باید با گره های خود کار کند. اما ، در مورد Amazon QLDB ، این یک الزام نیست.

راه اندازی آسان

به راحتی می توانید Amazon QLDB را تنظیم کنید زیرا برای ظرفیت و مدیریت تأمین به سرورهای خاصی احتیاج ندارد. در عرض چند دقیقه ، می توانید یک دفتر جدید ایجاد کنید که در رابط خط فرمان AWS (CLI) ، کنسول مدیریت AWS یا روش های دیگر موجود باشد.

معیارها و پایش

با استفاده از Monitoring and Metrics ، می توانید راه حل خود را مدیریت و دیدگاه عملیاتی مناسبی داشته باشید.

پشتیبانی از PartiQL

QLDB با پشتیبانی از PartiQL ارائه می شود. این یک زبان پرس و جو استاندارد با پشتیبانی از دسترسی سازگار با SQL به QLDB است. با استفاده از آن ، کاربر می تواند با مدل داده سند گرا ارتباط برقرار کند. این بدان معناست که از PartiQL صرف نظر از منبع اطلاعاتی اساسی می توان استفاده کرد. از نظر قابلیت استفاده ، استفاده از PartiQL آسان است و مجموعه خوبی از عملیات SQL را ارائه می دهد که احساس آشنایی می کند.

اسناد گرا مدل داده

مدل داده مستند گرا توسط QLDB آمازون پشتیبانی می شود. کاربران را قادر می سازد از ذخیره داده انعطاف پذیر استفاده کنند و مدل داده ای با ساختار مناسب ارائه می دهد.

معناشناسی ACID و سازگاری معامله ای

QLDB با پشتیبانی از خاصیت ACID ارائه می شود. خاصیت ACID مخفف اتمی بودن ، سازگاری ، انزوا و دوام است. سایر ویژگی های کلیدی پایگاه داده شامل سریال سازی کامل است.

QLDB چگونه کار می کند?

دو م keyلفه اصلی QLDB وجود دارد که باید بدانیم چگونه کار می کند.

 • مجله: یک ژورنال در هسته QLDB قرار دارد. این یک ثبت معامله غیرقابل تغییر است. هرگونه معامله ای که در ژورنال ذخیره می شود به عنوان بلوک داده پیوست می شود. این بلوک ها برای تأیید با استفاده از رمزنگاری با هش داده متصل هستند. هنگامی که داده ها در اینجا ذخیره می شوند ، نمی توانند تغییر یا حذف شوند.
 • وضعیت و تاریخ کنونی: برای اطمینان از اینکه داده ها به خوبی در ژورنال نگهداری می شوند ، دو جدول دیگر را که به عنوان جدول فعلی و جدول تاریخچه شناخته می شوند ، حفظ می کند. جدول فعلی شامل آخرین وضعیت داده ها است ، در حالی که جدول تاریخ شامل تاریخچه داده ها است.

موارد استفاده از QLDB آمازون

در این بخش ، ما به موارد استفاده از Amazon QLDB نگاهی خواهیم انداخت. موارد استفاده از QLDB آمازون برای دستیابی به یک نگاه کامل به آنچه QLDB ارائه می دهد مهم است.

ساخت

شرکت های تولید کننده می توانند از آنچه QLDB آمازون ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرند. در تولید ، برای شرکت ها مهم است که اطمینان حاصل کنند داده های زنجیره تأمین آنها با زنجیره تأمین مطابقت دارد. با QLDB ، آنها می توانند هر معامله و تاریخچه آن را ثبت کنند. همانطور که قبلاً در ساخت بلاکچین مشاهده کرده ایم ، QLDB فقط کارایی بیشتری خواهد داشت.

این به این معنی است که هر یک از گروه های جداگانه آنها به درستی مستند خواهد شد. در پایان ، اگر مشکلی در طول چرخه عمر توزیع محصول رخ دهد ، آنها به دانش ردیابی قطعات مجهز می شوند.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

زنجیره بلوک در بخش مالی تجارت می تواند با استفاده از رویکرد اولین ژورنال بسیار سود ببرد. با استفاده از یک راه حل که توسط QLDB طراحی شده است ، آنها می توانند داده های مهم از جمله معاملات حساب های بانکی ، وام ها و غیره را ردیابی کنند!

سازمان های مالی نیز نیازی به سرمایه گذاری در ایجاد یک راه حل مبتنی بر مشتری ندارند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchains و تجارت مالی

بیمه

بلاکچین برای بخش بیمه می تواند به طور کارآمد و م withثر با Amazon QLDB کار کند. با استفاده از آن ، آنها می توانند تاریخچه مناسبی از معاملات داشته باشند و می توانند ادعاهای بهتری داشته باشند. از هم اکنون ، شرکت های بیمه از راه حل های پیچیده حسابرسی خود استفاده می کنند که از فناوری های قدیمی مانند پایگاه داده های رابطه ای استفاده می کنند.

اگر آنها از QLDB استفاده کنند ، می توانند کل داده های تاریخی مربوط به یک معامله را حفظ کرده و هرگونه تعارض احتمالی را که عمدتا در بخش بیمه ایجاد می شود ، حل کنند. دفترچه رمزنگاری شده همچنین اطمینان حاصل می کند که هیچ داده ای به خطر نیفتد و دستکاری نشود.

خرده فروشی & زنجیره تامین

با QLDB آمازون ، خرده فروشان می توانند از زنجیره تامین خود مراقبت مناسب داشته و به اطلاعات مربوط به کالایی در خرده فروشی ها و همچنین زنجیره تأمین دسترسی پیدا کنند..

همانطور که مشاهده می کنید ، QLDB می تواند همزمان به دو بخش کمک کند –

 • بلاکچین در خرده فروشی
 • بلاک چین برای زنجیره تامین

به عنوان مثال ، آنها می توانند زمان حمل کالا ، زمان رسیدن آن به خرده فروشی و اینکه چه کسی حمل و نقل را انجام می دهد ، بدانند. تمام این جزئیات بسیار سودمند هستند و به خرده فروشی کمک می کنند تا سهام همیشه به روز و آماده آماده شود. تدارکات آنها نیز با داده های معاملاتی و تاریخی بهتر بهبود می یابد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مدیریت بلاکچین سازمانی و زنجیره تأمین

مشتریان و شرکای QLDB

در زمان نوشتن مقاله ، QLDB شرکای قدرتمندی ایجاد کرده و مشتریانی نیز به دست آورده است. برخی از آنها شامل موارد زیر است.

 • دارایی دیجیتال
 • لهجه
 • آسانو
 • قلمرو
 • ویپرو
 • زیلانت
 • Splunk
 • کلارنا

س Amazonالات متداول آمازون QLDB

در حال حاضر ، شما باید درک خوبی از آنچه QLDB آمازون ارائه می دهد داشته باشید. اما ممکن است سردرگمی وجود داشته باشد که هنوز هم ممکن است شما را کدر کند. به همین دلیل اجازه دهید برخی از س FAالات متداول را بررسی کنیم که فکر می کنیم به شما کمک می کند QLDB آمازون را بهتر درک کنید.

س: چه داده هایی را می توان در یک پایگاه داده دفتر ذخیره کرد?

پاسخ: به طور کلی ، برنامه های ضبط شده از سیستم می توانند بیشترین بهره را از QLDB ببرند زیرا قابلیت تأیید ، کامل بودن و یکپارچگی داده ها را دارند. به عنوان مثال ، فضای لجستیکی و زنجیره تامین می تواند بیشترین سود را از آن ببرد.

س: آیا سرویس بلاک چین QLDB آمازون یا دفتر توزیع شده است?

پاسخ: QLDB آمازون تحت هیچ یک از این موارد قرار نمی گیرد. این یک نوع پایگاه داده است که بهترین بیت ها را از راه حل های دفتر توزیع شده می گیرد و از آن برای بهترین سود شرکت ها استفاده می کند.

س: نحوه اتصال برنامه ها به Amazon QLDB?

پاسخ: شما باید یک درایور QLDB ارائه شده توسط AWS را نصب کنید.

س: سرعت QLDB آمازون با چارچوب های بلاکچین سنتی چقدر سریعتر است?

پاسخ: به طور کلی 2-3 برابر سریعتر است.

س: PartiQL چیست؟?

پاسخ: PartiQL یک زبان پرسشی باز است که برای دستکاری و دسترسی به داده ها به QLDB استفاده می شود.

س: چگونه می توانید از دفتر حساب پشتیبان تهیه کنید?

پاسخ: عکس پشتیبان لجر را می توانید در هر زمان برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید. همچنین به راحتی قابل بازیابی است.

نتیجه

این ما را به انتهای راهنمای Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) هدایت می کند. این یک تاریخ قابل تأیید رمزنگاری شده با رضایت کامل از شرکت و کاربران را ارائه می دهد. همچنین موارد استفاده بسیار خوبی از جمله زنجیره تأمین ، امور مالی ، خرده فروشی و غیره دارد. قیمت QLDB آمازون کاملا مقرون به صرفه به نظر می رسد. به عنوان مثال ، اگر برنامه شما 180 درخواست IO در هر ثانیه و 0.15 درخواست IO با داده های برنامه 30 گیگابایت ژورنال و 30 گیگابایت فضای ذخیره سازی بنویسد ، فقط باید 73.06 دلار در ماه بپردازید.

بنابراین ، نظر شما در مورد Amazon QLDB چیست؟ آیا می خواهید از آن در پروژه خود استفاده کنید?

اگر می خواهید درک بهتری از اصول بلاکچین داشته باشید ، باید در دوره رایگان بلاکچین ما ثبت نام کنید.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector