Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

تاریخچه کوتاهی از Ethereum

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی بلاگ Blockchain توضیح داده شده است

تاریخچه کوتاهی از Ethereum

مروری بر ارتقا و فورک های گذشته Ethereum ، با نگاهی به آنچه در پیش رو است. توسط ConsenSys 13 مه 2019 ارسال شده در 13 مه 2019

تاریخچه کوتاه ethereum

از نظر یک پرنده ، فناوری blockchain مدت زیادی است که وجود ندارد. اگرچه مفاهیم بنیادی (رمزنگاری ، عدم تمرکز ، شبکه های نظیر به نظیر) & معامله) برای دهه ها مورد مطالعه قرار گرفته است ، تا زمانی که انتشار بیت کوین در سال 2008 می تواند همه این اجزا را با اطمینان ببیند که برای ایجاد یک محصول کاربردی دور هم جمع شده اند. Ethereum به طور خاص از سال 2015 در قالب قابل استفاده و عمومی وجود داشته است. اگرچه تاریخ و جزئیات تکامل پیش بینی شده آن تغییر کرده است ، Ethereum در برنامه خود برای ارتقا consist مداوم پروتکل برای اطمینان از بهبود قابلیت استفاده ، امنیت ، عملکرد و عدم تمرکز.

با به روزرسانی اخیر قسطنطنیه در ماه فوریه ، Ethereum در آستانه Serenity قرار دارد (همچنین به عنوان Ethereum 2.0 شناخته می شود) ، که باید از طریق یک سری فورک فورک و فازهای بروزرسانی ، از جمله “Ethereum 1.x” به آنجا برسد. برای اینکه بفهمیم کجا می رویم ، باید به گذشته نگاه کنیم و بفهمیم از کجا آمده ایم. این جدول زمانی به بررسی تاریخچه و سخت افزاری قابل توجه (غیر) برنامه ریزی شده Ethereum در آماده سازی مرحله بعدی تکامل خود می پردازد.

المپیک | 9 مه 2015

بلاکچین Ethereum در ژوئیه 2015 به وجود عمومی آمد. با این حال ، گام اصلی قبل از آن ، المپیک بود – نهمین و آخرین اثبات آزمایشی آزمایشی مفهومی ، که در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد تا ببنند که بلاکچین Ethereum پس از انتشار به چه صورت است.. ویتالیک اعلام کرد در مجموع 25000 ETH پاداش به توسعه دهندگانی که وقت خود را صرف آزمایش استرس در شبکه کردند. درخواست واضح بود: سعی کنید شبکه را بیش از حد بارگیری کنید و “کارهای دیوانه وار با دولت” انجام دهید تا بینشی در مورد نحوه کنترل پروتکل از ترافیک بالا توسط پروتکل ایجاد کنید. به توسعه دهندگان چهار دسته برای آزمایش داده شد: فعالیت معامله ، استفاده از ماشین مجازی ، قدرت استخراج و مجازات عمومی.

مرز | 30 جولای 2015

پس از چند ماه آزمایش استرس ، شبکه Ethereum آماده راه اندازی شبکه اصلی عمومی بود. در تاریخ 30 ژوئیه ، بلوک پیدایش Ethereum استخراج شد و جامعه شروع به رشد کرد. چند ماه قبل از پرتاب Frontier, وینای گوپتا یادداشتی را منتشر کرد در مورد روند راه اندازی Ethereum. در میان پاراگراف های هیجان ، هشدارهایی برای کاربران بالقوه است. او ادعا کرد Frontier “در سخت ترین شکل خود” Ethereum بوده و توسعه دهندگان باید احتیاط کنند. درست چند روز قبل از پرتاب Frontier, استفان تاول انعکاس یافت هشدار گوپتا به توسعه دهندگان: “مانند همتایان خود در طول مرز آمریكا ، به این مهاجران فرصت های گسترده ای ارائه می شود ، اما همچنین خطرات زیادی را تهدید می كند.”

پروتکل Frontier حاوی مجموعه ای از خصوصیات مهم بود:

  • پاداش بلوک: وقتی ماینرها موفق به استخراج بلوک موجود در بلاکچین Ethereum می شوند ، پاداش ETH دریافت می کنند. Frontier با پاداش بلوک 5 ETH در هر بلوک راه اندازی شد.
  • گاز: در طی چند روز اول وجود Frontier ، محدودیت گاز در هر بلوک با 5000 گاز کدگذاری شد. اساساً ، این بدان معناست که هیچ اتفاقی در شبکه نمی افتد. این هدف به صورت هدفمند اجرا شد تا چند روز وقت بافر بگذارد تا معدنچیان بتوانند فعالیت خود را در Ethereum آغاز کنند و به فرزندان اولیه اجازه دهد مشتریان خود را نصب کنند. پس از چند روز ، محدودیت بنزین به طور خودکار برداشته شد و شبکه قادر به انجام معاملات و قراردادهای هوشمند بود.
  • قراردادهای قناری: قراردادهای قناری در Frontier گنجانده شده بود تا به کاربران اطلاع داده شود که یک زنجیره خاص بد یا آسیب پذیر است. به قراردادهای قناری 0 یا 1 تعلق می گرفت. قراردادهایی که دارای مشکل بودند 1 بود و به مشتریان اطلاع داده می شد تا آنها زنجیره شکسته را از بین نبرند. اساساً ، قابلیت های قرارداد قناری به گروه توسعه دهنده Ethereum اصلی امکان متوقف کردن یک عملیات یا معامله در شبکه را داده است ، در صورتی که مشکلی شروع شود. قراردادهای قناری در اوایل وجود اتریوم یک مکانیسم محافظت به شدت متمرکز اما ضروری بود.
  • قابلیت استفاده: تمام اقدامات توسعه دهنده با خطوط فرمان انجام شده است. هیچ رابط کاربری گرافیکی وجود ندارد. این شبکه قابل استفاده بود ، اما رابط کاربری آن نادرست بود و قابلیت های آن تا حد زیادی به افرادی که دانش و تجربه موجود در Ethereum را داشتند محدود بود..

Homestead | 14 مارس 2016

به روزرسانی Homestead اولین هارد فورک برنامه ریزی شده شبکه Ethereum بود و در 14 مه 2016 با شماره بلوک 1،150،000 اجرا شد. به طور کلی ، به روزرسانی Homestead شامل سه پیشرفت عمده در Ethereum بود. ابتدا عملکرد قرارداد قناری را حذف کرد و آن نقطه از مرکزیت را در شبکه از بین برد. دوم ، کدهای جدیدی را در Solidity ، زبان برنامه نویسی مورد استفاده در Ethereum ، معرفی کرد. در آخر ، کیف پول Mist را معرفی کرد که به کاربران امکان می داد ETH را نگه داشته و معاملات خود را انجام دهند و قراردادهای هوشمند بنویسند.


به روزرسانی Homestead یکی از اولین اجرای پیشنهادهای بهبود Ethereum بود. EIP توصیه هایی است که به انجمن داده می شود و سپس ، در صورت تأیید ، در به روزرسانی های شبکه گنجانده می شود. به روزرسانی Homestead شامل سه EIP بود:

EIP-2: ارتقا Main اصلی صفحه اصلی

EIP 2.1: هزینه ایجاد قراردادهای هوشمند از طریق معامله از 21000 گاز به 53،000 گاز افزایش یافته است. هزینه ایجاد قرارداد از طریق قرارداد دیگر – روش ارجح – هزینه بیشتری نسبت به ایجاد آن از طریق معامله داشته است. با افزایش هزینه بنزین برای ایجاد قرارداد از طریق معاملات ، EIP 2.1 کاربران را تشویق می کند تا از طریق قراردادهای دیگر به ایجاد قراردادها بازگردند.

EIP 2.2: “تمام امضاهای معامله ای که مقدار s آنها از secp256k1n / 2 بیشتر است غیر معتبر تلقی می شوند. ECDSA قرارداد از پیش تلفیقی را بازیابی نکرده و همچنان مقادیر زیاد s را بپذیرد. این مفید است به عنوان مثال اگر قراردادی امضای قدیمی بیت کوین را بازیابی کند. ” [منبع]

EIP 2.3: حکم شده است که اگر یک قرارداد گاز کافی برای اتمام عملیات نداشته باشد ، قرارداد به جای ایجاد یک قرارداد خالی “خراب می شود”. این خروجی های احتمالی یک معامله را از [موفقیت] [شکست] یا [خالی] به فقط [موفقیت] یا [شکست] تغییر داد.

EIP 2.4: انگیزه ای حذف شد که به کاربران امکان می داد بلوک هایی را با کمی دشواری بیشتر ایجاد کنند – یعنی بلوک هایی که احتمال استخراج آنها بیشتر است. این بروزرسانی زمان بلوک را بین 10-20 ثانیه تثبیت کرده و شبکه را به زمان هدف اصلی خود یعنی 15 ثانیه در هر بلوک بازگرداند.

EIP-7

“کد کد جدید DELEGATECALL را در 0xf4 اضافه می کند که از نظر ایده مشابه CALLCODE است ، با این تفاوت که فرستنده و مقدار را از دامنه والد به دامنه فرزند ، یعنی گسترش می دهد. تماس ایجاد شده همان فرستنده و ارزش تماس اصلی را دارد. ” [منبع]

EIP-8: Future Upgrades

EIP-8 یک پیشنهاد بهبود با هدف ارتقا planned برنامه ریزی شده شبکه در آینده است. این پیشرفت اطمینان حاصل کرد که تمام نرم افزارهای سرویس گیرنده در Ethereum می توانند به روزرسانی های پروتکل شبکه آینده را در خود جای دهند.

چنگال DAO | 20 جولای 2016

در تاریخ به روز شده برنامه ریزی شده Ethereum و هارد فورک ، حادثه DAO برنامه ریزی نشده شایسته درج است. در سال 2016 ، یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز به نام DAO 150 میلیون دلار در یک توکن فروش برای بودجه جمع آوری کرد. در ماه ژوئن ، DAO هک شد و 50 میلیون دلار ETH توسط هکر ناشناخته به سرقت رفت. جامعه Ethereum به طور کلی تصمیم گرفت که زنجیره را سخت فورک کند تا بتواند بودجه را به کیف پول اصلی خود بازگرداند و این آسیب پذیری را اصلاح کند. با این حال ، چنگال سخت بحث برانگیز بود و برخی در جامعه Ethereum به استخراج و معاملات خود در زنجیره اصلی ادامه دادند. زنجیره اصلی – با عدم بازگشت اتر دزدیده شده – تبدیل شد Ethereum Classic که با گذشت زمان ضعیف تر شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. اکثریت جامعه و توسعه دهندگان اصلی به کار خود در زنجیره انشعابات ادامه دادند – با ETH دزدیده شده به صاحبان اصلی خود بازگشتند – همان چیزی است که ما اکنون به عنوان بلاک چین Ethereum می شناسیم.

کلان شهر: بیزانس | 16 اکتبر 2017

مرحله بعدی نقشه راه Ethereum تحت عنوان Metropolis شناخته می شد و در دو مرحله انجام می شد: بیزانس و قسطنطنیه. بیزانس در سال 2017 و در بلوک 4،370،000 به کار خود ادامه داد و شامل 9 EIP بود ، از جمله:

100 EIP

فرمول را برای ارزیابی دشواری یک بلوک برای در نظر گرفتن بلوک های عمودی تنظیم کرد. فرمول جدید ثبات نرخ صدور را فراهم می کند ، اطمینان حاصل شود که با دستکاری بلوک های عمودی نمی توان آن را به سمت بالا وادار کرد.

EIP 658

برای بلوک های پس از ارتقا بیزانس ، رسیدهای معاملاتی شامل یک قسمت وضعیت برای نشان دادن موفقیت (نشان داده شده توسط 1) یا شکست (نشان داده شده توسط 0).

EIP 649

Difficiency Bomb مکانیسمی است که در صورت فعال شدن ، انرژی مورد نیاز (یعنی دشواری) برای استخراج یک بلوک جدید را افزایش می دهد تا زمانی که غیرممکن شود و هیچ بلوک جدیدی استخراج نشود. در این مرحله ، شبکه Ethereum “یخ زده” می شود. بمب دشواری در ابتدا در سپتامبر 2015 در شبکه گنجانده شد. هدف آن حمایت از انتقال نهایی از Proof of Work به سمت Proof of Stake است. هنگامی که PoS اجرا می شود ، استخراج کنندگان می توانند از نظر تئوری پشتیبانی از زنجیره PoW قدیمی را انتخاب کنند ، بنابراین باعث ایجاد شکاف در جامعه و ایجاد دو زنجیره جداگانه می شود – یکی توسط استکرها حفظ می شود و دیگری توسط ماینرها نگهداری می شود. راه حل این که این اتفاق نیفتد ، اجرای بمب دشواری است ، که در نهایت می تواند کارایی استخراج را از بین ببرد و امکان انتقال کامل شبکه به PoS را بدون تهدید هارد فورک با مشاجره فراهم می کند. تأخیر بمب عصر یخبندان / دشواری تا 1 سال و کاهش پاداش بلوک از 5 ETH به 3 ETH

مروری بر باقی مانده EIP های بیزانس (140 ، 196 ، 197 ، 198 ، 211 ، 214) اینجا پیدا شد.

کلانشهر: قسطنطنیه | 28 فوریه 2019

قسمت دوم ارتقا Met متروپولیس ، به نام قسطنطنیه ، قرار بود در بلوک 7،080،000 – در اواسط ژانویه 2019 تخمین زده شود. در 15 ژانویه ، یک شرکت حسابرسی امنیتی مستقل به نام ChainSecurity گزارشی را منتشر کرد که نشان دهنده یکی از پنج نسخه اصلی سیستم بود می تواند فرصت سرقت وجوه را برای مهاجمان فراهم کند. در پاسخ به این گزارش ، توسعه دهندگان هسته ای Ethereum و جامعه گسترده رای به تاخیر در بروزرسانی تا زمان حل و فصل شکاف امنیتی دادند. در اواخر همان ماه ، توسعه دهندگان اصلی اعلام کردند که این ارتقا در بلوک 7،280،000 انجام خواهد شد. بلوک 7،280،000 در 28 فوریه وارد شد و نسخه جدید هارد فورک قسطنطنیه فعال شد. شبکه Ethereum امروز در مرحله قسطنطنیه است.

EIP 145: دستورالعمل های تغییر Bitwise

دستورالعمل های جابجایی بیتی به ماشین مجازی Ethereum (EVM) اضافه شد. این دستورالعمل ها اجازه می دهد تا بیت هایی از اطلاعات باینری به سمت چپ و راست حرکت کنند. این بهبود به معنای اجرای شیفت کاری در قراردادهای هوشمند 10 برابر ارزان تر است.

EIP 1052: تأیید قرارداد هوشمند

برای قرارداد های هوشمند مجاز است که با کشیدن هش قرارداد هوشمند دیگر ، یکدیگر را تأیید کنند. قبل از قسطنطنیه ، قراردادهای هوشمند برای تأیید باید کل کد دیگری را بکشند ، که انجام آن به زمان و انرژی نیاز داشت.

EIP 1014: ایجاد کنید 2

قابلیت کانالهای دولتی را بهبود بخشید ، یک راه حل مقیاس Ethereum مبتنی بر معاملات خارج از زنجیره.

EIP 1283: SSTORE

هزینه گاز را برای عملیات SSTORE کاهش داد. این کاهش باعث می شود که به روزرسانی های متعدد با هزینه کمتری در معامله رخ دهد.

EIP 1234: پاداش بلوک & تاخیر در بمب دشواری

شامل دو م :لفه: کاهش پاداش بلوک و تاخیر در بمب دشواری.

کاهش پاداش بلوک

جوایز استخراج کنندگان از 3 ETH در هر بلوک به 2 ETH در هر بلوک کاهش یافت. این کاهش به عنوان “سوم کردن” شناخته می شود.

تاخیر در بمب دشواری

EIP 1234 اجرای بمب دشواری را برای دوازده ماه دیگر به تأخیر می اندازد ، در آن زمان دوباره رای گیری می شود.

نگاه به جلو: استانبول & آرامش

با نگاه به جلو ، Serenity مقصد نهایی بلاکچین Ethereum است ، اما نه قبل از هارد فورک استانبول و “Ethereum 1.x”. هارد فورک استانبول عمدتا توسط تصمیم گیری در مورد ProgPoW تعریف می شود. آرامش با تغییر کامل Proof of Work به Proof of Stake تعریف می شود ، اما شامل موارد مهم دیگر نیز می باشد. قابل ذکر است ، معرفی Beacon Chain ، Sharding ، و سوئیچ از ماشین مجازی Ethereum (EVM) به وب مجمع با طعم Ethereum (eWASM). تمام نسخه های به روز شده Serenity به صورت مرحله ای ارسال می شوند و در طول آن ، برای اطمینان از ادامه زنجیره اصلی PoW ، همچنان Ethereum 1.x بهبود می یابد. مراقب مقاله بعدی در مورد هارد فورک های آینده و آرامش باشید.

***
می خواهید آموزش بلاکچین خود را به سطح دیگری برسانید?

ما را کاوش کنید دوره های آموزش بلاکچین

برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول Blockchain موفق بسازیم

مقدمه ای بر نشانه گذاریوبینار

مقدمه ای بر نشانه گذاری

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector