Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آیا می توانم یک راه انداز توسعه دهنده Ethereum شبیه Linux / MacOS در ویندوز ایجاد کنم؟: راهنمای تنظیم زیر سیستم ویندوز برای لینوکس

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی وبلاگ توسعه دهندگان

آیا می توانم یک راه انداز توسعه دهنده Ethereum شبیه Linux / MacOS در ویندوز ایجاد کنم؟: راهنمای تنظیم زیر سیستم ویندوز برای لینوکس

دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه استفاده از WSL 2 برای تنظیم محیط توسعه قرارداد هوشمند Ethereum و گردش کار تا توماس هی 18 نوامبر 2020 ارسال شده در 18 نوامبر 2020

بلاکچین

در آکادمی ConsenSys ، از همه افراد در برنامه توسعه دهنده خواستیم که در ابتدا جعبه مجازی و اوبونتو را بارگیری کنند. هدف ما این است که هر دانش آموز هنگام تنظیم محیط توسعه محلی خود بتواند تجربه کاربری مداومی داشته باشد. فارغ از سیستم عامل بومی (OS) ، همه اوبونتو دارند و می توانند همان نرم افزار را اجرا کنند. از نظر تئوری این ایده خوبی است. در عمل ، ما با دانشجویان کار کرده ایم تا به مسائل مربوط به حافظه موجود در دستگاه آنها بپردازیم تا بتواند این کار را انجام دهد. تقریباً همیشه ، کاربران Mac بدون بارگیری اوبونتو کار می کنند ، زیرا MacOS یک سیستم مبتنی بر یونیکس است. کاربران ویندوز اغلب ناامید می شوند ، زیرا آنها قادر به استفاده از ابزارهای توسعه به دنبال دستورالعمل هایی که ما در سیستم عامل اصلی آنها توصیه می کنیم نیستند ، و اگر می خواهند همه چیز را در ویندوز اجرا کنند باید همراه با مجموعه دستورالعمل های موازی با دستورالعمل های Linux و کاربران MacOS. 

ما بر روی توسعه زیر سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) نظارت داشتیم. راه اندازی WSL 2 همزمان با س questionsالاتی از گروه کنونی ما از دانشجویان Bootcamp در مورد اینکه آیا آنها می توانند به جای بارگیری جعبه مجازی از WSL 2 استفاده کنند ، است. من احساس کردم زمان گذشته است که باید تمرکز بیشتری بر نحوه استفاده از WSL 2 داشته باشیم تا ضمن استفاده از ابزار Ethereum که ما توصیه می کنیم ، یک تجربه توسعه دهنده لینوکس مانند به کاربران ویندوز ارائه دهیم. این مقاله خصوصیاتی را که ما در استفاده از WSL 2 برای تنظیم محیط توسعه دهنده Ethereum خود مشاهده کرده ایم با شما به اشتراک می گذارد (مانند کاری که برای استفاده باید انجام دهید ترافل دستورات). 

اکوسیستم ما مقالات و آموزشهای مفیدی در این زمینه دارد ، اما افراد با فرض نصب Linux یا MacOS ، آنها را ایجاد می کنند. من می خواهم که Ethereum برای همه قابل دسترسی باشد و می خواستم آنچه را که به نظر من در حال حاضر ساده ترین راه برای توسعه دهندگانی است که از ویندوز برای تنظیم محیط توسعه خود استفاده می کنند ، به اشتراک بگذارم تا بتوانند اکثر مقالات منتشر شده در مورد توسعه قراردادهای هوشمند را دنبال کنند..

می توانید به آموزش زیر بپردازید ، یا از یک تاریخچه کوتاه در مورد اینکه چرا کاربران لینوکس و MacOS به طور سنتی مسیر آسان تری برای توسعه ابزار در Ethereum داشتند ، رد شوید..

استفاده از WSL 2 برای تنظیم Ethereum Developer Environment شما

مرحله 1: بارگیری WSL 2

TLDR؛ ویندوز واقعاً کار خوبی انجام می دهد تا شما را از طریق دستورالعمل های نصب WSL 2 بر روی دستگاه شما راهنمایی کند. “راهنمای نصب زیر سیستم Windows برای لینوکس برای ویندوز 10”یک مقاله جامع است زیرا هم مطابق عنوان است و هم نکات عیب یابی را ارائه می دهد. ما همچنین دریافتیم که تماشای فیلم از ابتدا شروع می شود 8:24 از WSL2: سریعتر در زیر سیستم ویندوز برای لینوکس کدگذاری کنید! | Tabs vs Spaces ویدئو زمینه های دیگری را در مورد چگونگی فعال کردن WSL از طریق رابط کاربری گرافیکی (GUI) به جای خط فرمان (یا PowerShell) ارائه می دهد. ممکن است مجبور شوید چندین بار رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و در بعضی موارد بسته به سخت افزاری که دستگاه شما دارد ، ممکن است مدتی طول بکشد. من آماده ام که نیمی از روز را به عنوان یک بدترین سناریو کنار بگذارم ، فقط برای مدیریت انتظارات شما برای تمام نصب هایی که می خواهید انجام دهید.

در مرحله 6 مقاله فوق الذکر, من انتخاب کردم نصب کنم اوبونتو 20.04 LTS, از آنجایی که من از این توزیع در مقایسه با سایر موارد ذکر شده راحت ترم. من سعی کردم اوبونتو را از طریق پیوند ارائه شده به فروشگاه Windows نصب کنم ، از طریق مرورگر وب من قابل دسترسی است ، اما سپس دستگاه Windows من را وادار به نصب با استفاده از برنامه فروشگاه داخلی Microsoft کرد.

من هم نصب کردم ترمینال ویندوز, که اختیاری بود من این کار را بعد از اشتباهاتی انجام دادم که در مرحله 3 مشاهده خواهید کرد ، به جای اینکه “راه خودم را ادامه دهم” ، تصمیم گرفتم آنچه مایکروسافت به من می گفت را دنبال کنم. مزیت Windows Terminal این است که در یک پنجره ترمینال می توانید چندین تب پایانه از سیستم عامل های مختلف را باز کنید.


مرحله 2: اجرای WSL 2 در کنار VSCode

پیشنهاد ما این است که از هر IDE که با آن راحت تر هستید استفاده کنید. من شخصاً از VSCode استفاده می کنم ، بنابراین می خواستم بدانم که چگونه می توانم از VSCode در کنار WSL 2 استفاده کنم. من از قبل VSCode را نصب کرده ام ، بنابراین اگر آن را نصب ندارید ، پیش بروید و آن را نصب کنید. سپس ، برای اینکه بتوانم آن را در کنار اوبونتو اجرا کنم ، جواب را در یافتم 5:31 ویدئویی در WSL توسط مایکروسافت ایجاد شده است.

با استفاده از دستور:

کد. 

VSCode به طور خودکار بارگیری ، نصب و راه اندازی شد ، اما متوجه شدم که برنامه های افزودنی من که برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده می کنم به طور خودکار نصب نمی شوند.

کافی است روی متن سبز نصب شده در WSL: اوبونتو کلیک کنید. VSCode همچنین از من خواست که برخی از کتابخانه های اضافی را از طریق ترمینال درون VSCode نصب کنم و از من خواست رمز عبور خود را برای توزیع لینوکس خود وارد کنم (که اوبونتو 20.04 LTS است)

آموزش طولانی تری به نام وجود دارد شروع به استفاده از کد ویژوال استودیو برای زیر سیستم ویندوز برای لینوکس کنید اگر هنوز VSCode را نصب نکرده اید ، مسیر عبور طولانی تری ایجاد می کند. از این مرحله به بعد ، تمام مراحل زیر را در ترمینال VSCode انجام دادم ، که اکنون به عنوان پوسته bash تنظیم شده است.

مرحله 3. nvm ، Node و npm را نصب کنید

قبل از نصب ابزارهای توسعه دهنده مانند Truffle ، باید nvm ، Node و npm را نصب کنیم. مستقیماً به مقاله مراجعه کنید توسعه NodeJS خود را با WSL 2 تنظیم کنید.  

اولین شخصیتی که با آن روبرو شدم این بود که اسناد دارای جدیدترین نسخه nvm ذکر شده نبودند ، بنابراین توصیه می کنم به مخزن nvm GitHub برای پیدا کردن نسخه فعلی. بعد از نصب nvm ، وقتی دستور command -v nvm را اجرا کردم تا تأیید کنم در ترمینال من نصب شده است ، هیچ اتفاقی نیفتاد (nvm باید برگردانده شود). پیشنهاد شد که ترمینال خود را ببندم و دوباره آن را باز کنم ، سپس دستور را دوباره اجرا کنم. وقتی این کار را کردم nvm گرفتم.

سپس ، nvm install node را تایپ کردم – تا اینکه انتشار LTS (با ثبات طولانی مدت) را انتخاب کردم. پس از بررسی اینکه من گره و npm نصب کرده ام (node ​​–version ، npm –version). من به مرحله بعدی حرکت کردم. 

موارد زیر را انجام ندهید

این یک نمونه بارز از نخواندن اسناد است (همیشه اسناد را بخوانید). مراحلی که در بالا شرح دادم ، پس از اولین قدم گذاشتن در مسیر عدم مطالعه اسناد در کل مسیر ، انجام دادم. از لحاظ زمانی ، ابتدا ترمینال را با VSCode باز کردم و تایپ کردم

گره -v

ببینم نصبش کردم یا نه. از آنجا که من گره ای نصب نکردم ، موارد زیر برگشتند:

پیشنهادی را تایپ کردم

sudo apt nodejs را نصب کنید

و برای رمز عبور من درخواست شد. برای توزیع لینوکس من (اوبونتو 20.04 LTS). بعد تایپ کردم

گره -v

نسخه ای که برگشت 10.19.0 بود. من به وب سایت Node.js نگاه کردم و نسخه پایدار توصیه شده 14.15.0 LTS بود. نه آنچه می خواستم اتفاق بیفتم. علاوه بر این ، وقتی تایپ کردم

npm -v

برای دیدن اینکه آیا من NPM را نصب کرده ام ، یا بد مترجم کردم: چنین پرونده یا دایرکتوری وجود ندارد. چه چیزی اشتباه پیش رفت؟ اگر من فقط با خواندن مقاله شروع می کردم ، موارد زیر را می دیدم

“نسخه Node قابل نصب با دستور apt-get اوبونتو در حال حاضر قدیمی است”

اگر متوجه شدید که از این مسیر عبور کرده اید ، باید Nodejs را حذف نصب کنید – در اینجا چند دستورالعمل مفید آورده شده است, اما شما از دستور استفاده خواهید کرد

sudo apt-get nodejs پاکسازی

در ترمینال برای انجام این کار.

اگر مستقیماً به وب سایت Node.js بروید و بارگیری و نصب کنید ، توزیع ویندوز را نصب خواهید کرد ، که نمی توانید از آن در اوبونتو استفاده کنید. بنابراین ابتدا اسناد فوق را بخوانید و سعی نکنید فقط “پرش در:.

از اشتباهات من درس بگیرید و در وقت خود صرفه جویی کنید. مستندات را بخوانید.

مرحله 4. Truffle Suite را نصب کنید

در این مرحله ، اکنون می توانم مراحل شرح داده شده در پورتال توسعه دهنده ConsenSys را دنبال کنم.

مطمئن شوید که شبکه توسعه (مانند تصویر زیر) را در پرونده truffle-config.js از حالت کامنت خارج کنید

اگر این کار را نکنید ، با خطای زیر مواجه خواهید شد:

صبر کنید … من همه آن را تنظیم کردم و خطایی رخ داد ، من دور شدم ، و اکنون که آن را اجرا کردم ، رمزعبور توزیع لینوکس خود را فراموش کرده ام!!!

آه ، بله من هم این کار را کردم من مقاله “برای توزیع لینوکس جدید خود یک حساب کاربری و رمز عبور ایجاد کنید” بسیار مفید. 

مواردی که من در ویندوز نصب کردم هنگام اجرای اوبونتو نشان داده نمی شوند! چه چیزی می دهد!!

به یاد داشته باشید ، اوبونتو یک سیستم عامل متفاوت از ویندوز است. از برنامه های نصب شده در ویندوز انتظار نمی رود که بلافاصله توزیع اوبونتو و بالعکس را اجرا کنند ، مگر اینکه برنامه های خاصی باشند که برای این کار پیکربندی شده اند – Windows Terminal یک نمونه است. فرض کنید هر چیزی که روی یکی نصب کنید برای ایمن بودن دیگری کار نمی کند.

بعدش چی?

اکنون مرحله 2 را دنبال کنید: ایجاد یک قرارداد هوشمند و مرحله 3: با استفاده از همان دستوراتی که این آموزشها ارائه می دهد ، یک برنامه غیرمتمرکز را راه اندازی کنید.

تاریخچه مختصری از سیستم عامل ها و زمینه هایی برای توسعه دهندگان Ethereum

چرا کاربران ویندوز تجربه متفاوتی با ابزار توسعه دهنده Ethereum نسبت به کسانی که از Linux یا MacOS استفاده می کنند دارند؟ لینوکس و MacOS یک سیستم عامل نیستند و توزیع های بیشماری از لینوکس وجود دارد. به نظر می رسد برای مقابله با سیستم عامل های مختلف موجود در آن ، باید چندین مجموعه ابزار وجود داشته باشد. برای پاسخ به این س requiresال نیاز به یک درس مختصر تاریخ است. توصیه می کنم Crash Course’s Video را تماشا کنید سیستم عامل ها: Crash Course Computer Science # 18 برای برخی از اطلاعات مختصر پیش زمینه. 

داستان ما با یونیکس انتخاب می شود. بعد از عرضه یونیکس در سال 1969, این سیستم عامل به سرعت خود را در جامعه محاسبات مستقر کرد. در دهه 1970 رایانه تحت سلطه تحقیقات ، مشاغل بزرگ یا جوامع سرگرمی / هکرها بود و رابط های کاربری گرافیکی که امروز به آنها عادت کرده ایم را ندارد.. یونیکس در این زمان مبتنی بر ترمینال بود ، بنابراین همه کارها از طریق خط فرمان انجام می شد.

دهه 1980 مصادف بود با انتشار مایکروسافت و اپل برای کاربران محاسبات شخصی سیستم عامل های معروف. پیشرفت هایی که این سیستم عامل ها در کنار کاهش هزینه سخت افزار و حافظه به وجود آوردند ، به رشد تعداد افرادی در خارج از دانشگاه یا دنیای تجارت کمک کرد که می توانند از عهده رایانه برای استفاده شخصی برآیند.. مایکروسافت در سال 1981 سیستم عامل دیسک مایکروسافت (MS-DOS) را منتشر کرد. چه زمانی Microsoft Windows در سال 1985 منتشر شد ، این سیستم عامل گرافیکی مبتنی بر رابط کاربر در بالای پایگاه کد MS-DOS ساخته شده است, دسترسی به رایانه برای کاربر نهایی بسیار بیشتر است.

اپل در واقع اجازه راه اندازی چندین سیستم عامل در Apple II را داد که اولین بار در اواخر دهه 1970 شروع به فروش کرد. اما اپل ، قبل از مایکروسافت ، فهمیده بود که رابط کاربری گرافیکی برای هدایت رایانه شخصی بسیار مهم است. اولین سیستم عامل مبتنی بر GUI اپل ، سیستم عامل Macintosh (که اکنون MacOS کلاسیک نامیده می شود) از اپل لیزا (LisaOS), رایانه ای که در سال 1983 منتشر شد. سیستم عامل روی لیزا به شدت از کارهایی که در مرکز تحقیقات Xerox’s Palo Alto (PARC) انجام شده الهام گرفته شده است., و بسیاری از اعضای تیم زیراکس PARC در اپل کار می کردند. هنگامی که محبوب ترین اپل مکینتاش در سال 1984 عرضه شد ، MacOS کلاسیک بر روی آن اجرا می شد. وقتی به تصاویر و فیلم های قدیمی Macintosh نگاه می کردم ، متعجب شدم که رابط کاربری MacOS کلاسیک با MacOS که امروز روی رایانه Apple من اجرا می شود ، چقدر آشنا است.

یونیکس سیستم عامل غالب در دنیای رایانه بوده است و در دهه 1980 همچنان در خارج از فضای محاسبات شخصی محبوب بود. طی دهه 1980 این بدان معنا بود که سه سیستم عامل مختلف در سه پایگاه کد مختلف ساخته شده است. استفاده از برنامه در این سیستم عامل ها نمی تواند بومی باشد. برنامه ها برای کار با سیستم عامل باید اصلاح می شدند. سیستم عامل های مبتنی بر GUI اپل و مایکروسافت ، محاسبات را برای عموم قابل دسترسی می کند. برای توسعه دهندگان ، ساختن برنامه ای که بتواند روی رایانه کار کند نیاز به دانستن سیستم عامل دارد (و هنوز هم چنین است). اما اپل انتخاب هایی را انجام می دهد که توسعه دهندگان آشنا به دستورات یونیکس را برای استفاده از MacOS یا سیستم عامل مبتنی بر یونیکس با محدودیت ورود کمتر کند..

اپل شروع به حرکت به سمت سیستم عامل مبتنی بر یونیکس ، از سال 1988 ، زمانی که A / UX مبتنی بر یونیکس منتشر شد ، شروع می شود. در یک مسیر موازی, NeXT ، که استیو جابز در سال 1985 پس از عزیمت از اپل ، بنیانگذار آن بود ، در حال ایجاد یک سیستم عامل مبتنی بر یونیکس به نام NeXTSTEP بود.. اپل NeXT را در سال 1996 خریداری کرد و مالکیت معنوی مالکیت MacOS X را به دست آورد. برای یادآوری ، بنیانگذار اپل شرکت را ترک کرد ، یک شرکت رایانه ای دیگر برای ساخت رایانه ها و سیستم عامل ها تاسیس کرد ، سپس توسط شرکتی که برای اولین بار در آن تأسیس شد خریداری شد ، که بعداً مدیر عامل آن شد و سپس پروژه ای را از شرکت جدید او ، و این پروژه نرم افزاری ساخته شد تا اساس MacOS شود که هم اکنون در رایانه اپل اجرا می کنم. در استیو جابز نوشته والتر ایساكسون ، نقل قولی از لری الیسون ، بنیانگذار اوراكل ، در مورد گفتگویی است كه با استیو جابز در حالی كه برای تعطیلات در هاوایی بودند ، داشته است..

جابز در حالی که در امتداد ساحل قدم می زد گفت: “شما لری را می شناسی ، من فکر می کنم راهی پیدا کردم که دوباره به اپل برگردم و کنترل آن را بدون نیاز به خرید آن بدست آورم.” الیسون به یاد می آورد ، “او استراتژی خود را توضیح داد ، اینكه اپل مجبور شد NeXT را بخرد ، سپس او وارد هیئت مدیره می شود و یك قدم تا مدیرعاملی فاصله دارد.”

آیزاکسون ، والتر. استیو جابز. نیویورک ؛ تورنتو: سیمون & شوستر ، 2011. p.300

بدین ترتیب MacOS به یک سیستم عامل مبتنی بر یونیکس تبدیل شد و اجرای دستور Unix را در ترمینال MacOS امکان پذیر کرد.

ویندوز به یونیکس تبدیل نشد. پس از موفقیت بزرگ ویندوز 95/98, ویندوز تغییر ساخت سیستم عامل خود را از NT انجام داد (نام اختصاری NT دیگر به معنای هیچ چیزی نیست ، اما بسیاری از نظریه ها و تاریخچه ها در مورد گزینه های NT وجود دارد – یک سوراخ خرگوش سرگرم کننده که اگر به تاریخچه مایکروسافت علاقه دارید از بین برود)) با شروع از ویندوز 2000 ، مایکروسافت وابستگی به DOS را رد کرد (منجر به این فیلم باورنکردنی از خاموش کردن DOS هنگام انتشار ویندوز XP توسط بیل گیتس شد) ویندوز برای تمام نسخه های بعدی ، از جمله ویندوز 10 ، همچنان از NT استفاده نمی کند.

بین اپل و مایکروسافت ، رقیب سوم ظاهر می شود. لینوکس توسط Linus Torvalds در سال 1991 توسعه و منتشر شد. این یک سیستم عامل مانند یونیکس است و به دلیل رایگان بودن و قابلیت شخصی سازی آسان ، به سرعت توسط انجمن های توسعه دهنده ای که نمی خواستند در اپل یا مایکروسافت قفل شوند ، به تصویب رسید. لینوکس همچنان محبوبیت خود را به دست آورد و خود را در بسیاری از محیط های محاسباتی مختلف مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال ، Android که یک سیستم عامل تلفن همراه است ، بر روی Linux ساخته شده است و محبوب ترین سیستم عامل تلفن های هوشمند است. لینوکس همچنین دستورات پوسته یونیکس را حفظ کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد لینوکس, در حال اجرا لینوکس ، نسخه سوم یک منبع جامع است.

عدم استفاده از یونیکس به این معنی است که دستوراتی که در ترمینال MacOS و پایانه لینوکس نوشته می شوند از لحاظ نحوی یکسان هستند زیرا هر دو از پوسته bash (یا برخی از مشتقات آن مانند zsh) استفاده می کنند. کاربران ویندوز غالباً باید فرمانی را که در یک آموزش نوشته شده برای پوسته bash در Windows PowerShell یا Cmd نوشته شده است ، ترجمه کنند. کاربران Linux یا MacOS فقط می توانند فرمان را اجرا کنند. توسعه دهندگان یک تن زمان را در ترمینال می گذرانند. این به معنای نصب و استفاده از ابزارهای خاص توسعه دهنده برای Ethereum (و بسیاری از زبانهای دیگر) است ، مانند nvm ، Node ، npm ، و Truffle به مجموعه دیگری از دستورالعمل ها برای کاربران ویندوز نیاز دارد. 

نتیجه این است که سازگاری بیشتری بین لینوکس و MacOS وجود دارد – و بنابراین بسیاری از دستورات مورد استفاده در ترمینال اوبونتو ، یک توزیع لینوکس ، همچنین می توانند (به طور عمده) به جای یکدیگر در ترمینال MacOS استفاده شوند. ویندوز در گذشته وارد سیستم عامل مبتنی بر یونیکس شده بود ، اما انتشار WSL در سال 2016 برای ویندوز 10 اولین باری بود که کاربران ویندوز می توانستند از هسته لینوکس استفاده کنند در حالی که همزمان از ویندوز بدون ماشین مجازی استفاده می کنند. WSL 2 یک ماشین مجازی سبک وزن ایجاد کرده است که در داخل ویندوز اجرا می شود ، به این معنی که یک توسعه دهنده دیگر مجبور نیست با حافظه و ذخیره سازی مربوط به بارگیری جعبه مجازی یا استفاده از VMWare برای نصب اوبونتو سر و کار داشته باشد..

چرا این روی توسعه دهندگان Ethereum تأثیر می گذارد؟ بلوک Genesis از Ethereum در تاریخ 30 ژوئیه 2015 اتفاق افتاد و طبق گفته بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار ConsenSys جو لوبین ، بیشتر پیشرفت ها در اوبونتو و MacOS X اتفاق می افتاد. بنابراین ، جای تعجب نیست که بسیاری از ابزارهای اصلی به خوبی کار می کنند با سیستم عامل های مشابه یونیکس. اگرچه ابزاری به طور خاص برای ویندوز ساخته شده است ، اما اغلب اوقات این تجربه برای توسعه دهندگان بهتر است که بتوانند از ترمینال مشابه یونیکس برای نصب نرم افزار و اجرای دستورات استفاده کنند. 

مایکروسافت تلاش کرد WSL 2 را بیرون بکشد و به جایی که بسیاری از افراد جامعه از اواخر سال 2018 برای نصب توزیع لینوکس از آن استفاده می کنند ، پیشرفت کرده است. اگر از ویندوز استفاده می کنید ، دیگر مجبور نیستید هنگام ساخت dApp خود یک مجموعه دستورالعمل کمی اصلاح شده را دنبال کنید. کاربران ویندوز اکنون می توانند آموزش های Ethereum را برای Linux یا Mac دنبال کنند.

یک خواندن بسیار سرگرم کننده ، که توسط آوی اروین به من توصیه شده است ، خواندن Neal Stephenson است “در آغاز خط فرمان بود”, مقاله / کتابی در مورد تجربه شخصی وی با سیستم عامل ها در دوره زمانی توصیف شده در این تاریخچه کوتاه.

نتیجه

این آموزش و تاریخچه مختصر به کاربر ویندوز درک می کند که چگونه محیط توسعه خود را با استفاده از WSL 2 ، Ubuntu ، VSCode ، npx ، Node ، npm و Truffle تنظیم کند. همچنین اندکی از تاریخچه چگونگی و چرایی انجام این کار را بیان می کند. اگر با توجه به تجربه خود نظر یا نکات مفیدی دارید ، لطفاً آنها را برای آنها بفرستید [ایمیل محافظت شده] بنابراین می توانم این مقاله را به روز کنم و به خاطر کمک شما به شما اعتبار بدهم.

با تشکر ویژه از Onyebuchi Valentine Ahiwe ، Clemens Wan ، Anthony Albertorio ، Eli Geschwind ، Nick Nelson و دوستان مهربان دیگر برای بررسی و نظر شما در مورد این آموزش و تاریخ. من از نظرات شما قدردانی می کنم.

برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector