Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در بازارهای سرمایه

  مزایای بلاکچین در بازار سرمایه چیست?

  به طور کلی ، چهار دسته از شرکت کنندگان در بازار در بازارهای سرمایه وجود دارد که راه حل های مبتنی بر بلاکچین مزایای مشخصی برای آنها دارند:

  1. صادر کنندگان
  2. مدیران صندوق
  3. سرمایه گذاران
  4. تنظیم کننده
  برای صادرکنندگان 

  بلاکچین با امکان دسترسی آسان تر ، ارزان تر و سریعتر به سرمایه از طریق دارایی های دیجیتالی قابل برنامه ریزی و اوراق بهادار ، مزایای قابل توجهی را برای صادرکنندگان فراهم می کند. اوراق بهادار جدید را می توان با حقوق و تعهدات مربوطه رمزگذاری و خودکار در چند دقیقه منتشر کرد. این امر به صادرکنندگان و تسهیل کنندگان مسائل جدید اجازه می دهد تا سرعت وقایع بودجه را افزایش دهند. 

  توانایی برنامه ریزی یا رمزگذاری شرایط و ضوابط در دارایی ها (به عنوان مثال در مورد انتشار اوراق بهادار) انعطاف پذیری و سفارشی سازی بیشتری را نسبت به گذشته فراهم می کند. فناوری Blockchain می تواند فرآیندهای KYC / AML را ساده کند و به روزرسانی و تجزیه و تحلیل بی درنگ با یک رابط واحد برای سرمایه گذاران ، افزایش شفافیت و کارایی ارائه دهد.

  یکی از مزایای اصلی دارایی های دیجیتال ، توانایی کسری شدن هر دارایی است. دارایی های دیجیتال را می توان به واحدهای مقرون به صرفه تر و قابل انتقال تقسیم کرد که فرصتی را برای نقدینگی بیشتر و تنوع سرمایه گذار در بازارهای خاص ایجاد می کنند. علاوه بر این ، موانع انتشار دارایی یا اوراق بهادار به طور قابل توجهی کاهش می یابد و فرصت بیشتری برای ناشران کوچکتر ایجاد می کند در حالی که ناشران موجود از بازارهای جدید یا اشکال اوراق بهادار بهره مند می شوند. سرانجام ، کل چرخه عمر یک دارایی این امکان را دارد که از سرویس دهی به سرمایه گذاران تا رسیدگی به حوادث در مورد سود سهام به صورت خودکار انجام شود.. 

  برای مدیران صندوق 

  اساساً بلاکچین امکان معامله نظیر به نظیر هر دارایی را در یک دفتر تأیید پذیر فراهم می کند. وجوه از تسویه و تسویه حساب سریعتر و شفاف تر که باعث کاهش ریسک پیش فرض یا ریسک سیستمیک در بازارهای غیرشفاف می شود ، سود می برند. پردازش سریعتر به این معنی است که وجوه و مدیران سرمایه گره خورده کمتری دارند و می توانند از سرمایه موجود خود با استفاده کارآمدتر استفاده و تخصیص دهند. وجوه هزینه های ناشی از افزایش کارایی عملیاتی مانند ساده سازی خدمات صندوق ، حسابداری ، تخصیص ها و مدیریت را کاهش می دهد. هزینه های پرداخت شده به اشخاص ثالث برای خدماتی مانند حسابداری و اداره صندوق ، آژانس انتقال و حتی حضانت می تواند از طریق خدمات صندوق خودکار کاهش یا حذف شود.

  بدون شک انواع جدیدی از محصولات و ابزارهای مالی وجود دارد که با استفاده از فناوری بلاکچین ایجاد می شوند و کلاسهای جدید دارایی را برای تخصیص سرمایه ایجاد می کنند. اگرچه انفجاری از محصولات مالی رخ خواهد داد ، اما بیشتر این دارایی ها از استانداردهای برنامه ریزی شده خاصی برخوردار هستند و در نتیجه ساختار محصولات یا ابزارهای مالی جدید ساده می شود. توانایی انتشار دارایی های دیجیتال و کسری کردن دارایی های موجود ، مجموعه گسترده تری از سرمایه گذاران را ایجاد خواهد کرد ، به ویژه اینکه سرمایه گذاران جدید با ایده داشتن پرتفوی دارایی های دیجیتال راحت ترند.  

  برای سرمایه گذاران

  فناوری بلاکچین به طور قابل توجهی مانع انتشار دارایی های جدید یا محصولات مالی را کاهش می دهد. با کاهش هزینه انتشار اوراق بهادار جدید و افزایش سرعت انتشار ، ناشران می توانند ابزارهای جدید را متناسب با نیازهای سفارشی هر سرمایه گذار تنظیم کنند. توانایی پیشرفته برای مطابقت دقیق تر میل سرمایه گذار برای بازده ، افق زمانی و اشتیاق برای ریسک با ابزارهای دیجیتال سفارشی ممکن است بر روابط بین سرمایه گذار و صادر کننده تأثیر عمیقی بگذارد و پیوند مستقیمی بین جویندگان سرمایه و سرمایه گذاران ایجاد کند..

  سرمایه گذاران قصد دارند ضمن افزایش بازده بالقوه ، ریسک را کاهش دهند. یکی از عوامل اصلی خطر کمبود نقدینگی است. این امر توسط طبیعت قابل برنامه ریزی دارایی های دیجیتال و ابزارهای مالی مورد توجه قرار می گیرد که امکان کاهش هزینه های معامله ، افزایش نقدینگی بالقوه دارایی و امکان مدیریت جامع تر ریسک را فراهم می کند. همراه با افزایش ارتباطات و کارایی در بازارهای سرمایه ، سرمایه گذاران شاهد نقدینگی بیشتر و کاهش هزینه سرمایه خواهند بود. علاوه بر این ، دفتر بلاکچین شفاف و توزیع شده بینش قوی تری را در مورد کیفیت دارایی با امکان افزایش روند مراقبت لازم فراهم می کند.. 

  برای تنظیم کننده ها

  نهادهای نظارتی معمولاً به دلیل درگیر شدن بیش از حد در بازارهای سرمایه یا عدم درگیر شدن سریع آنها ، مانند مورد بحران مالی 2008 ، مورد انتقاد قرار می گیرند. آژانس های دولتی و سازمان های نظارتی می توانند از دفتر توزیع شده بلاکچین بهره مند شوند که در تمام لحظات روز شفاف و قابل تأیید است. ماهیت تغییر ناپذیر بلاکچین – به معنای تغییر داده های معامله قابل تغییر نیست – تنظیم کننده ها را قادر می سازد عملکردهایی مانند حسابرسی و انطباق را به صورت خودکار انجام دهند. 

  از آنجا که چندین م institutionsسسه از یک شبکه بلاکچین مشابه برای ردیابی دارایی و رویدادهای چرخه عمر دارایی خود استفاده می کنند ، تنظیم کننده ها می توانند زمان بیشتری را به تجزیه و تحلیل و پیش بینی ریسک اختصاص دهند ، نه به یادگیری خصوصیات مربوط به محیط سیستم هر شرکت و نمایش معاملات سفارش داده شده. توانایی کاهش اصطکاک در فرآیندهای مختلف کار و زمانبر ، روند قانونی و نظارتی را ساده می کند. افزایش کیفیت داده ها و افشای اطلاعاتی که توسط دفتر بلاکچین فعال می شود ، هزینه های سربار را کاهش می دهد و به طور بالقوه از انواع خاصی از خطر سیستماتیک جلوگیری می کند. 


  موارد استفاده از بلاکچین در بازارهای سرمایه چیست؟?

  صدور

  انتشار به فرآیند ارائه اوراق بهادار یا سایر دارایی های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران به منظور جذب سرمایه اشاره دارد. بلاکچین ایجاد نمایندگی دیجیتال از اوراق بهادار متعارف موجود و دارایی های کاملاً جدید دیجیتالی را که به صورت توکن به بازار عرضه می شوند ، امکان پذیر می کند.. 

  اوراق بهادار سازی ابزارهای مالی و اوراق بهادار با استفاده از سیستم عامل های انتشار بلاکچین سفارشی تر و ساده تر می شود. انتشار می تواند در چرخه حیات دارایی ها از جمله دیجیتالی شدن سهام در هنگام ادغام یا دارایی های مختلف تحت مدیریت بهبود یابد. دارایی های متعارف با پشتوانه امنیت می توانند دیجیتالی شوند تا با بهبود عملکرد قابل برنامه ریزی اضافی ، نشانه هایی را به نمایندگی از اوراق بهادار منفرد ایجاد کنند.. 

  بلاکچین مدل های جدید تجاری مانند سرمایه گذاری غیر متمرکز جمعیت را فراهم می کند که با کارایی بیشتری سرمایه جمع می کند و توزیع بهتری از حقوق صاحبان سهام و حاکمیت ایجاد می کند. یکی دیگر از مزایای بلاکچین در طول چرخه عمر اوراق بهادار افزایش شفافیت و سهولت مدیریت جدول کلاه است که به راحتی در یک دفتر توزیع شده قرار دارد.. 

  اوراق بهادار

  فروش و تجارت

  فروش و تجارت از جمله کارکردهای اصلی بانکداری سرمایه گذاری است. این به خرید و فروش اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی اشاره دارد. بلاکچین اوراق بهادار دیجیتال را قادر می سازد تا از طریق سازوکارهای مختلف از جمله مذاکرات دو جانبه ، مبادلات متمرکز ، مبادلات غیرمتمرکز ، الگوریتم های تطبیق و حراج ها به طور یکپارچه به بازار بروند.. 

  بلاکچین امکانات جدید جدیدی از جمله ابزارهای دیجیتالی جدید و سفارشی ایجاد شده برای مطابقت با خواسته های سرمایه گذاران را ایجاد می کند. این دارایی های جدید به دلیل ماهیت فوری و قابل تنظیم صدور امنیت دیجیتال امکان پذیر است که می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که به طور یکپارچه انواع مختلف عملکردهای تجاری را انجام دهد. به عنوان مثال ، فاکتورهای دیجیتال و خودکار یا سایر تعهدات کوتاه مدت می توانند از طریق استفاده از شبکه بلاکچین و رمز یا دارایی دیجیتال فعال شوند.. 

  مطابقت و تأیید تجارت

  مدیریت وثیقه

  فرآیندهای مدیریت وثیقه کنونی به دلیل آشتی دستی و تحویل فیزیکی اوراق بهادار که توانایی محدودی در پاسخگویی به شرایط بازار را دارند ، کند و ناکارآمد هستند. همچنین اطلاعات به طرز باورنکردنی در صندوق هستند ، به دست آوردن تصویری یکپارچه از دارایی های وثیقه ای متقابل انبار ، موجودی بین اشخاص دشوار است. این ساختار سیل ، توانایی یک واحد تجاری را برای بهینه سازی در سپرده های وثیقه یا موجودی خالص موجودیت ها و جغرافیاها محدود می کند. 

  بلاکچین مدیریت وثیقه کارآمدتر را از طریق دیجیتال سازی دارایی وثیقه در یک رجیستری بهینه و بهینه فراهم می کند. علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند می توانند با صدور خودکار تماس های حاشیه ای و استناد به قوانین از پیش تعیین شده برای هر رابطه دو جانبه یا واسطه ، دقت در وثیقه را مدیریت کنند. ایجاد و دیجیتالی کردن رمزها یا دارایی های وثیقه بازارها و امکانات جدید را تسهیل می کند. به عنوان مثال ، وثیقه های ارائه شده به صورت دیجیتال در بلاکچین می توانند برای بازآرایی و تسویه حساب در زمان واقعی استفاده شوند ، تاخیر بین ارزیابی و تماس را از بین ببرید. 

  مبادلات

  صرافی ها اغلب وظایف بی شماری از جمله خدمات بازار (تجارت و مدیریت سهام ، درآمد ثابت ، مشتقات و غیره) ، خدمات شرکتی (IPO ، OTC به روزرسانی ، روابط سرمایه گذار) و صدور مجوز (مجوز داده یا شاخص) را بر عهده دارند.. 

  بلاکچین این امکان را دارد که از طریق تعدادی از عملکردهای خود ، فعالیت های تجاری مبادلات را بهبود بخشد. هزینه های معاملاتی کاهش یافته همراه با تسویه و تسویه سریعتر امکان کاهش هزینه های سربار و بهبود روندهای موجود را دارد. یک دفتر مشترک توزیع شده و توزیع شده توسط یک شبکه بلاکچین می تواند مطابقت KYC و AML را افزایش دهد و همچنین مطابقت یا تأیید تجارت را فراهم کند. دفتر شفاف بلاکچین می تواند با تأیید داده ها ، حقوق دسترسی به مبادلات کمک کند و در بهترین حالت سیستم های هشدار قوی تری برای فعالیت تجاری ارائه می دهد. 

  دیجیتالی شدن دارایی ها امکان تولید محصولات و ابزارهای مالی جدید برای مشتقات با قابلیت سرویس دهی دارایی افزایش یافته (حصارکشی جغرافیایی ، لیست های سفید ، قفل های زمانی و غیره) را فراهم می کند. علاوه بر این ، ترکیب بلاکچین و دارایی ها و اوراق بهادار دیجیتال جدید پتانسیل بازارهای اولیه یا ثانویه را افزایش می دهد که باعث افزایش نقدینگی برای دارایی های خاص می شود. 

  تسویه و تسویه حساب

  پاکسازی فرآیند به روزرسانی حساب ها و سازماندهی انتقال پول و اوراق بهادار است. تسویه عبارت است از مبادله واقعی دارایی ها و ابزارهای مالی. قراردادهای هوشمند را می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که پرداخت ها را به انتقال از طریق پرداخت های نقدی خارج از زنجیره ، ارزهای رمزپایه یا پول های ثابت تطبیق دهد. برای تسویه حساب ، آنها می توانند مدلهای متنوعی را در نظر بگیرند که تحمل ریسک و نیازهای نقدینگی بازار را شامل می شود که شامل تسویه اتمی ، تسویه حساب به تعویق افتاده و تسویه حساب معوق.

  پاکسازی و تسویه حساب DvP

  سکه های ثابت

  بلاکچین هر نهادی را قادر می سازد تا یک ارز دیجیتال با پشتوانه هر دارایی مورد نظر خود ایجاد کند. ارزهای دیجیتالی که به منظور ثابت ماندن در یک واحد ثابت مانند یک دلار طراحی شده اند ، به عنوان پول های ثابت شناخته می شوند. چندین موسسه از جمله JP Morgan و Facebook قبلاً شروع به توسعه ارزهای دیجیتالی از خودشان کرده اند. Stablecoins می تواند به صورت داخلی برای آشتی و مدیریت منابع در چندین LEI در یک شرکت مادر اصلی استفاده شود. موسسات تازه متوجه شده اند که چگونه صدور ارز دیجیتال داخلی یا پیوستن به کنسرسیومی که از همان ثبات Bitcoin استفاده می کند ، می تواند به سود تجارت آنها باشد.. 

  خدمات و زیرساخت های پس از تجارت

  خدمات پس از تجارت پس از اتمام معامله وارد عمل می شود. روندهای تسویه حساب پس از تجارت امروز ، به دلیل ماهیت آنی معاملات و نوسان قیمت ها و بازارها ، با خطراتی روبرو هستند. پردازش جهانی پس از تجارت شامل هزینه های مختلف از 17 میلیارد دلار تا 24 میلیارد دلار در سال است ، از جمله داده های مرجع ، آشتی ها ، مدیریت هزینه تجارت ، مدیریت چرخه زندگی مشتری ، اقدامات شرکت ها ، مالیات و گزارش تنظیم مقررات. بلاکچین با افزایش امنیت و کارایی و کاهش هزینه ها و زمان های تسویه حساب ، این فرایندها را خودکار و ساده می کند.

  خدمات دارایی

  این به مواردی اطلاق می شود که دارایی به مجموعه مشخصی از خدمات نیاز دارد ، در حالی که مدیریت دارایی ، اداره پول و اوراق بهادار توسط بانک های سرمایه گذاری و سایر م institutionsسسات مالی است. Blockchain امکان اتوماسیون رویدادهای چرخه عمر امنیت دیجیتال از جمله کوپن ، سود سهام ، اعمال حقوق ، سررسید و قیمت گذاری ، ساده سازی خدمات و فرایندهای مدیریت را فراهم می کند.. 

  رأی دادن به نیابت

  اداره صندوق سرمایه گذاری مشترک

  اداره صندوق متقابل از فرآیندهای مختلفی از جمله مدیریت صندوق ، ثبت نهاد ، مدیریت معاملات و گزارشگری تشکیل شده است. 

  مدیریت صندوق در حال حاضر به پردازش دستی داده های صندوق و سایر کارهای اداری که مستعد خطا هستند ، متکی است. بلاکچین با اتوماسیون و اطمینان از داده های مرجع صندوق در میان سهامداران اصلی در زمان واقعی ، روند مدیریت صندوق را افزایش می دهد. این امر شفافیت و امنیت داده های صندوق و سایر اطلاعات مرجع را تا حد زیادی افزایش می دهد. 

  ثبت نهاد ممکن است پرهزینه باشد و به مراحل انطباق با KYC / AML نیاز دارد. طبیعتاً ، یک بلاکچین یک دفتر مشترک واحد برای نهاد فراهم می کند که در آن سوابق می توانند به طور خودکار ذخیره ، تأیید ، نگهداری و توزیع شوند. علاوه بر این ، می توان فرآیندهای بیشتری را در عملکرد صندوق مانند ثبت مالکیت واحد صندوق ، نگهداری مانده های نقدی سرمایه گذار و صندوق ، تخصیص پول و غیره ساده کرد.. 

  بازارهای جدیدی که توسط دارایی ها و اوراق بهادار دیجیتال فعال می شوند ، به صندوق ها فرصتی می دهند تا با ایجاد محصولات جدید و ابزارهای مالی دیجیتال ، پیشنهادات محصولات خود را متمایز کنند. اطلاعات مربوط به انطباق صندوق را می توان با توجه به نیاز با تنظیم کننده ها یا سایر شرکت کنندگان شبکه به اشتراک گذاشت. تنظیم کنندگان و حسابرسان می توانند تمام اطلاعات موجود را تأیید کرده و به صحت داده ها و اطلاعات صندوق موجود اعتماد کنند. 

  حضانت

  حضانت به سرپرستی یا نگهداری اوراق بهادار برای نگهداری اشاره می کند تا خطر سرقت یا از دست دادن آن به حداقل برسد. ویژگی های امنیتی پیشرفته فناوری بلاکچین ، از جمله معماری غیر متمرکز آن و کد رمزنگاری شده آن ، از ایمن نگه داشتن دارایی اطمینان می یابد. 

  جایگزینی عامل انتقال

  نمایندگان نقل و انتقال مسئولیت حفظ سوابق مالکیت ، از جمله اطلاعات تماس ، سهامداران ثبت شده یک صادر کننده را بر عهده دارند. نمایندگان نقل و انتقالات مدیریت نقل و انتقال ، صدور ، لغو سهام یک ناشر را انجام می دهند و به طور مرتب به سهامداران ثبت شده کمک می کنند. 

  یک شبکه بلاکچین که با قراردادهای هوشمند و دیجیتالی سازی فعال شده است ، می تواند با حفظ زنجیره ای از منشأ برای دارایی ها و دستورالعمل های پرداخت چرخه عمر دارایی رمزگذاری شده ، به عنوان عامل انتقال دیجیتال عمل کند. این امکان را می دهد که سرمایه گذاران بدون انجام وظایف عامل اضافی ، به سرمایه گذاران پرداخت شوند ، درخواست ثبت نام از سرمایه گذار و بررسی مواد را داشته باشند. منطق بزرگتر می تواند در یک عامل انتقال دیجیتال مانند ثبت اشتراک خالص و تصفیه / بازخریدهای آغاز شده توسط سرمایه گذاران اجرا شود. علاوه بر این ، یک نماینده دیجیتال از قراردادهای هوشمند برای شناسایی کلاس سهام و توزیع خودکار عواید مانند سود سهام استفاده می کند. مقدار زیادی از سایر وظایف را می توان در یک عامل انتقال دیجیتال رمزگذاری کرد که توسط فناوری بلاکچین فعال شده است تا خدمات دارایی را برای صندوق ها ، سرمایه گذاران و سایر سهامداران مهم افزایش دهد.. 

  راه حل های Blockchain برای بازارهای سرمایه

  مجموعه محصولات ConsenSys به موسسات مالی کمک می کند دارایی های دیجیتال را تصویب کنند و از ظرفیت تحول پذیر فناوری بلاکچین در بازارهای سرمایه استفاده کنند..

  راه حل های ما را کاوش کنیدراه حل های Blockchain برای بازارهای سرمایه

  با کارشناسان ما مشورت کنید

  تیم راه حل های جهانی ما به شرکت ها ، دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و استارتاپ ها کمک می کند تا راه حل های بلاکچین عمومی و خصوصی را بسازند ، آزمایش و استقرار دهند.

  با ما تماس بگیریدبا کارشناسان ما مشورت کنیدزیر ساختزیر ساختزیر ساخت

  با مشتری Ethereum که توسط فروشنده پشتیبانی می شود ، یک بستر بلاکچین را در مقیاس ایمن اجرا کنید. 

  با PegaSys شروع کنیدبرنامه های کاربردیبرنامه های کاربردیبرنامه های کاربردی

  فرآیندهای کسب و کار را بهینه کرده و دارایی های دیجیتالی را در سیستم عامل بلاکچین پایان به انتهای خود ایجاد کنید. 

  با CodefiSecurity شروع کنیدامنیتامنیت

  امنیت قرارداد هوشمند را افزایش دهید و از خطاهای پرهزینه با سرویس امنیتی پیشرو در صنعت خود جلوگیری کنید. 

  با کوشش شروع کنید

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Adblock
  detector