Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه توکن سازی را برای شش ساله ها توضیح دهیم (خوب… نوع)

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

چگونه توکن سازی را برای شش ساله ها توضیح دهیم (خوب… نوع)

توسط الکس کوستورا 21 آوریل 2020 ارسال شده در 21 آوریل 2020

قهرمان رمز

در واقع “توکن” مبتنی بر بلاکچین چیست؟ پیچیدن ذهن در اطراف مفاهیمی مانند توکن سازی دارایی های مالی ، کسری شدن توکن و چگونگی رفتار قراردادهای هوشمند در سناریوهای خاص ، حتی برای پزشکان باتجربه صنعت DeFi ، می تواند مشکل باشد. احتمال این وجود دارد که شما در مورد مفاهیم بلاکچین توسط یک کودک شش ساله متمایل به رمزنگاری مورد بازجویی قرار نگرفته باشید ، اما همانطور که آلبرت انیشتین یک بار گفت ، “اگر نمی توانید آن را برای کودک شش ساله توضیح دهید ، احتمالاً نمی خواهید” خودت آن را درک کن با توجه به این نکته ، ما در ConsenSys Codefi در توضیح روند توکن سازی با استفاده از قیاس به چیزی که همه کودکان شش ساله می دانند ، خسته شده ایم: مرمرها.

بنابراین بیایید با یک رمز شروع کنیم:

نشانه 1.png

یک رمز به صورت دیجیتالی مالکیت چیزی را با روشی ایمن و با استفاده از روش های رمزنگاری نشان می دهد. “چیزی” در واقع می تواند هر چیزی باشد: یک دارایی رمزنگاری ، بله ، همچنین یک سهم شرکت ، یک سهم صندوق ، یک وام صنفی ، یک اوراق قرضه شرکت ، یک مشتقه ، یک دارایی املاک و مستغلات ، یک قطعه هنری یا یک کالای لوکس.

خصوصیات و نیازهای یک نشانه خاص بسته به مورد استفاده متفاوت است. انتخاب رمز مناسب از میان گزینه های متعدد به مورد استفاده شده بستگی دارد.

مرحله 1: انتخاب یک دسته نشانه

با وجود تنوع نشانه ها ، بیشتر آنها را می توان به 3 دسته اصلی تعمیم داد ، همانطور که در چارچوب طبقه بندی Token تعریف شده است.


دسته اول است نشانه های قابل شادی:

نشانه 2.png

نشانه های قابل استفاده همه یکسان هستند و نمی توان آنها را از یکدیگر تشخیص داد. هر یک از نشانه های اساسی اساساً قابل تعویض است ، مانند دلار آمریکا ، سهام شرکت یا اونس طلا. این احتمالاً ساده ترین و رایج ترین دسته از نشانه ها است و موارد استفاده اساسی برای نشانه های قابل انعطاف کاملاً ساده است – رایج ترین آنها ارزهای رمزپایه (مانند بیت کوین یا اتر) است.

دسته دوم نشانه های غیرقابل شادی:

نشانه 3.png

توکن های غیرقابل شفافیت مانند مجموعه ای از سنگ های مرمر متفاوت و منحصر به فرد هستند: آنها نمایانگر چیزی منحصر به فرد یا محدود هستند و بنابراین با یکدیگر قابل تعویض نیستند. از نشانه های غیرقابل استفاده (NFT) برای ایجاد کمبود دیجیتال قابل تأیید و همچنین نمایش مالکیت دارایی بر چیزهایی مانند املاک و مستغلات ، کالاهای لوکس ، آثار هنری یا اشیای قابل جمع آوری در بازی های ویدیویی استفاده می شود (CryptoKitties نمونه اولیه آن است). اساساً ، NFT ها برای مواردی استفاده می شوند که به اثر انگشت دیجیتال منحصر به فرد نیاز دارند. NFT انواع کاملاً جدیدی از فرصت های قدرتمند را برای استفاده از فناوری بلاکچین امکان پذیر می کند.

دسته سوم است نشانه های ترکیبی:

نشانه 4.png

نشانه های ترکیبی ترکیبی از هر دو هستند ، بنابراین کمی پیچیده تر هستند. هر نشانه به یک کلاس تعلق دارد (که گاهی اوقات به آن رده / پارتیشن / ترانش نیز گفته می شود). در داخل یک کلاس معین ، همه نشانه ها یکسان هستند: قابل جابجایی هستند. اما علامت های کلاس های مختلف را می توان از یکدیگر تشخیص داد: غیرقابل شستشو هستند. با استفاده از تشبیه مرمر ، نشانه های ترکیبی مانند گروه هایی از سنگ های مرمر با رنگ های مختلف هستند ، یکسان با همه و فقط آن سنگ های مرمر از یک گروه رنگی هستند. کلاس های ترکیبی رمز می توانند به عنوان مثال یک سهم صندوق ، یک کانتینر در کشتی و غیره را نشان دهند.

برای هر نشانه – مضحک ، غیرقابل سرهم یا ترکیبی – مجموعه ای از بدیهیات یا “قوانین” از پیش تعریف شده وجود دارد که رفتار آن را در برخی از سناریوها تعیین می کند. برای استفاده های رایج تر از رمزها ، مانند نشانه های دارایی های مالی ، مجموعه ای از استانداردهای توزیع شده Ethereum (مانند ERC20 ، ERC721 ، ERC1400) به منظور اطمینان از قابلیت همکاری بیشتر و یکپارچه سازی با سیستم عامل های موجود و برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده است..

به عنوان مثال ، اگر شرکتی سهام خود را از طریق توکن صادر کند که در یکی از آن استانداردهای تأیید شده ذکر شده است (مانند ERC20 ، ERC721 ، ERC1400) ، آنها “با طراحی” در هر نوع مبادله سازگار با Ethereum قابل تجارت هستند (OpenFinance ، Templum ، TZero و غیره). بعلاوه ، اگر دارایی یک استاندارد را تأیید کند ، سرمایه گذاران می توانند از بین تمام کیف پولهای سازگار با Ethereum (آرژانتین ، فورتیس ، متاماسک و غیره) هر راه حل برای نگهداری دارایی را انتخاب کنند..

مرحله 2: گردش کار مشاغل + رفتارهای مناسب را تعریف کنید

در پایان ، هر نشانه ای ، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند است که ویژگی ها و عملکردهای آن را دیکته می کند. ویژگی های مربوط به آن رمز در یک قرارداد هوشمند استاندارد تنظیم شده است ، و سپس می تواند توسط محصولات دیگر مانند کیف پول ها و مبادلات مختلف مورد استفاده قرار گیرد. قراردادهای هوشمند توکن ، قوانین و رفتارهای مدونی است که در طول چرخه حیات خود از این رمز پیروی می کند.

 قرارداد هوشمند توکن نقطه شروع خوبی برای ثبت دارایی مالی است. با این وجود یک رمز به خودی خود برای تبدیل شدن آن به یک دارایی مالی کافی نیست ، زیرا هنوز هم باید مورد استفاده قرار گیرد و با مورد استفاده سازگار شود. برای استفاده از مزایای بلاک چین های قابل برنامه ریزی مانند Ethereum ، باید قوانین و رفتارهای خاص مورد استفاده را برای دارایی تنظیم کنیم. سپس می بینیم که جادو اتفاق می افتد.

 اگر نشانه را به عنوان یک سنگ مرمر ببینیم ، توکن دارایی فقط از ایجاد سنگ مرمر (یا نشانه) فراتر می رود. همچنین شامل خط لوله ای است که تمام حرکات سنگ مرمر را هدایت می کند. این خط لوله همان چیزی است که ما آن را گردش کار کسب و کار برای دارایی توکن شده می نامیم.

در نتیجه ، توکن دارایی مالی ترکیبی از موارد زیر است:

  • یک نشانه (قابل شرب ، غیر قابل شستشو یا ترکیبی): نمایش دیجیتال که توسط مجموعه ای از قوانین بدیهی قابل تعامل با اکوسیستم تعریف شده است و

  • گردش کار تجاری: مجموعه ای از قوانین “خاص مورد خاص” ، که برای رمز اعمال می شود و رفتار آن را در برخی از سناریوها حکم می کند.

رمز 5.png

گردش کار کسب و کار توسط:

  • اضافه کردن رفتارها / خصوصیات اضافی مستقیماً در قرارداد هوشمند توکن (درصورتی که به اندازه کافی عمومی باشند) یا توسط

  • ایجاد یک قرارداد هوشمند اختصاصی گردش کار ، علاوه بر قرارداد هوشمند توکن ، که می تواند به عنوان خط لوله ای باشد که از طریق آن نشانه ها تکامل می یابند

رفتارهای متداولی که می تواند در قرارداد هوشمند گردش کار اجرا شود

نشانه 6.png

در پایان ، ترکیب قرارداد هوشمند توکن + قرارداد هوشمند گردش کار کسب و کار به شما امکان می دهد هر نوع دارایی مالی را نشان دهید.

رمز 7.png

مرحله 3: پیکربندی دولت و نقش ها

پس از تعریف همه قوانین (رمز + گردش کار تجاری) ، پیکربندی قرارداد هوشمند با تعیین اینکه چه کسی مجاز به انجام اقدامات مختلف تعریف شده در قوانین است ، مهم است..

نشانه 8.png

سطوح مختلفی از کنترل را می توان روی رمزها تعریف کرد.

رمز 9.png

نقش های مختلف نیز بسته به نوع حاکمیت اعمال شده قابل تفکیک است.

رمز 10.png

مرحله 4: انتخاب شبکه Blockchain: عمومی یا خصوصی-مجاز 

آخرین مرحله انتخاب شبکه بلاکچین است که در آن قرارداد (های) هوشمند (به عنوان توکن) مستقر خواهد شد. در حالی که امروزه بلاکچینهای مختلفی در حال فعالیت هستند ، انتخاب اصلی بین بلاکچینهای عمومی (مانند بلاکچین عمومی Ethereum) ، بلاکچینهای خصوصی یا مجاز خصوصی (مجاز است تا فقط شرکت کنندگان انتخاب شده بتوانند به شبکه بپیوندند). بسته به عملکردی که برای نشانه های خود نیاز دارید ، تصمیم گیری در مورد استفاده از شبکه های بلاکچین بر مواردی از جمله تأثیر می گذارد:

  • مقیاس پذیری: روند پردازش سریع و تأخیر شبکه چقدر کم است. بسته به نیازهای مقیاس پذیری شخص (یا سرعت لازم معاملات) ، ممکن است یک شبکه خصوصی ترجیح داده شود (که اجرای معامله سریعتر را ارائه می دهد ، اما با هزینه حفظ حریم خصوصی و قابلیت همکاری)

  • حریم خصوصی: معاملات شبکه عمومی نام مستعار است اما کاملاً ناشناس نیست. هنگامی که کسی آدرس (کلید عمومی) یک دارنده رمز را بداند ، می تواند به کل تاریخ معاملات این شخص دسترسی پیدا کند. بنابراین بسته به شرایط شفافیت (مانند برخی از زمینه های نظارتی) ، یک شبکه خصوصی می تواند مناسب تر باشد.

  • قابلیت همکاری: دارایی ها اگر در شبکه عمومی Ethereum مستقر شوند ، به راحتی توسط سیستم عامل ها و مبادلات خارجی قابل دسترسی خواهند بود ، در حالی که اگر در شبکه های خصوصی ایجاد شود ، برای ایجاد یکپارچه سازی ، مانند پل های متقابل بلاکچین ، به پیشرفت های پیچیده تری نیاز دارد.

رمز 11.png

آیا می خواهید با سنگ مرمر بازی کنید? 

امیدواریم که درک انواع مختلف رمزها و قابلیت های رمزگذاری برای شما کمی واضح تر شده باشد. اگر شما می خواهید در مورد دارایی های رمزگذاری شده به عنوان یک راه حل ممکن برای کسب و کار خود بیشتر بدانید ، ما دوست داریم به شما کمک کنیم. دارایی های Codefi Asset ، سیستم عامل تجارت و امور مالی ConsenSys ، عناصر سازنده را برای ایجاد ، صدور و مدیریت چرخه عمر دارایی های دیجیتال ، بازارهای مرتبط و ابزارهای مالی دیجیتال در شبکه های بلاکچین عمومی یا مجاز فراهم می کند. ما می توانیم در طراحی ، انتشار و توزیع دارایی ها و اوراق بهادار دیجیتال به ساده سازی و شخصی سازی آن کمک کنیم. دارایی های Codefi می توانند به شما در صدور رمزهای جدید و رمزگذاری و خودکارسازی حقوق و تعهدات مربوط به صادر کنندگان و سرمایه گذاران در نوع شبکه بلاکچین که برای نیازهای شما مناسب است ، کمک کنند..

نشانه 12.png

آیا شما آماده ساخت سیر تحول بعدی مالی دیجیتال هستید؟ امروز شروع کنید.

با تیم دارایی Codefi تماس بگیرید

برای دریافت جدیدترین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector