Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

دولت هویت بلاکچین را صادر کرد: مطالعه موردی Zug

معرفی هویت مدنی در بلاکچین

 

چالش

سازمان ملل پیش بینی کرده است که تا سال 2050 میلادی, 68٪ مردم در مناطق شهری زندگی خواهند کرد. این هجوم گسترده شهروندان بر سیستم ها و فرایندهای فعلی دولت فشار وارد می کند. برای اطمینان از اینکه شهرها به خوبی از عهده مقابله با انبوه چالش های آینده برآیند ، تعداد بیشتری از شهرها گام های خود را در جهت تبدیل شدن به شهرهای “هوشمند” برمی دارند..

Zug ، معروف به دره Crypto ، قصد دارد هویت های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین را بررسی کند تا ضمن افزایش کارایی ، امنیت داده ها و دسترسی به رأی ، دسترسی به خدمات دولت دیجیتال را بهبود بخشد..

ساده سازی دموکراسی مستقیم

در بیشتر کشورهای دموکراتیک ، شهروندان فراخوانده می شوند تا به چند انتخابات – ریاست جمهوری ، پارلمانی یا محلی رأی دهند. نماینده ای که آنها انتخاب می کنند از طرف آنها تصمیمات سیاسی می گیرد. این را دموکراسی غیرمستقیم می نامند.

سوئیسی ها دموکراسی مستقیمی دارند که آنها را هر سال چهار بار به صندوق های رأی می برد تا در مورد مسائل بی شماری مربوط به کانتون خاص خود رأی دهند ، به عنوان مثال. سیگار کشیدن در رستوران ها ، بودجه موزه ها و گسترش مسیرهای محلی اتوبوس. اگرچه این دموکراتیک ترین دولت در دوران مدرن است ، اما فرآیندی دست و پا گیر ، گران و وقت گیر را نیز ایجاد می کند.

“با تشکر از هویت های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین ، مردم دوباره کنترل داده های خود را کنترل می کنند.” 

– مارتین وورملی ، رئیس دفتر شهردار Zug

راه حل Enterprise Ethereum

Zug از uPort استفاده کرد ، یک سکوی هویت غیرمتمرکز برای ایجاد اولین اجرای زنده در جهان از یک پروژه هویتی حاکم بر خود حاکم بر بلاک چین Ethereum ، همراه با شهر Zug ، موسسه خدمات مالی Zug (IFZ) از دانشگاه لوسرن ، همراه با مجتمع TI&م برای سیستم عامل و لوکسافت برای اجرای رأی دادن در تابستان 2017 ، آنها یک برنامه آزمایشی را برای ثبت شناسه های مقیم در بلاک چین عمومی Ethereum راه اندازی کردند. پس از اجرای برنامه آزمایشی ، Zug این برنامه را در نوامبر 2017 رسماً آغاز کرد. 

مدل هویت uPort با اجازه دادن به کاربران برای ثبت هویت خود در Ethereum ، ارسال و درخواست اعتبارنامه ، امضای معاملات و مدیریت ایمن کلیدها و داده ها در سیستم هویت باز ، مالکیت هویت را به فرد بازمی گرداند. 

چگونه کار کرد


Zug هویت خود را در شبکه عمومی Ethereum ایجاد کرد که به آنها قدرت امضا و تأیید داده ها را می داد. دسترسی به هویت شهر Zug به کارمند شهر که از هویت شخصی uPort مجهز به حقوق سرپرست خاص خود استفاده می کرد ، واگذار شد..

تجربه ی کاربر
  1. یکی از ساکنان Zug برنامه uPort ID را از فروشگاه App Apple بارگیری کرده و یک حساب کاربری ایجاد کرده است. 
  2. برنامه uPort یک کلید خصوصی منحصر به فرد را نشان می دهد که هویت کاربر را در تلفن او نشان می دهد ، که به عنوان عامل هویت کاربر عمل می کند.
  3. ساکنین این فرصت را داشتند که از کلید خصوصی خود پشتیبان تهیه کنند ، درصورت قطع دسترسی به تلفنشان به آنها امکان می دهد دسترسی به هویت خود را بازیابی کنند. با این تنظیم ، ساکن کنترل کامل هویت و کلیه داده های مربوط به آن را بدست آورد. 
  4. ساکنین برای اسناد یک کد QR برای تعامل با سیستم عامل دولت الکترونیکی Zug برای اولین بار از وب سایت Zug برای ثبت نام بازدید کردند. 
  5. مقیم تاریخ تولد و شماره گذرنامه خود را در وب سایت Zug وارد کرده است. این درخواست با رمزگذاری امضا شده و به عنوان درخواست جدید درخواست Zug ID به شهر ارسال شده است. 
  6. برای تأیید حضوری اطلاعات خود در طی 14 روز ، به ساکن ملزم شد که از Einwohnerkontrolle شهر (دفتر ثبت نام شهروندان) بازدید کند. 
  7. پس از تأیید ، کارمند شهر برای آنها اعتبار قابل تأیید صادر کرد که حاوی شناسه Zug آنها بود که توسط هویت شهر امضا شده است. سازمانهای دیگر ، دولتی و خصوصی ، می توانند خدماتی را برای استفاده از شناسه Zug در برنامه uPort کاربر ارائه دهند.
  8. شهروندان با نشان دادن شناسه ZUG خود در برنامه uPort کاربر ، در این مورد با رأی دادن به جشنواره آینده ، به چندین سرویس دسترسی پیدا کردند.

 

اهداف بدست آمده

تعاملات دیجیتالی امن بین مردم و دولت ها

350 شهروند ثبت شده با موفقیت یک شناسه دیجیتال ایجاد کردند که توسط uPort تأیید می شود. 70 شهروند در رأی گیری درباره حضور آتش بازی در جشنواره آینده شرکت کردند. کاربران از فرایند دست و پا گیر ورود به سیستم عبور کردند ، با حساب uPort خود وارد سیستم شدند ، رأی دادند و بدون رفتن به یک مرکز رای گیری از سیستم خارج شدند. بررسی اینکه چه کسی رأی داده است بدون اتکا به واسطه ها یا زیرساخت های شمارش آرا امکان پذیر بوده است. خلبان نشان داد که هویت های کنترل شده توسط کاربر از نوسازی ابتکارات رای گیری الکترونیکی پشتیبانی می کند ، که می تواند باعث صرفه جویی در میلیون ها نفر در شهر و هزینه های بهره وری شود..

 

مراحل بعدی

در آینده ، شهروندان زوگ می توانند با استفاده از شناسه های دیجیتال به خدمات خاص در سطح شهر دسترسی پیدا کنند. مثلا, AirBie یک سرویس اشتراک دوچرخه است که فقط از طریق هویت غیرمتمرکز uPort امکان دسترسی به دوچرخه های آنها را فراهم می کند. کاربران از مراحل ثبت نام خسته کننده عبور می کنند و به راحتی وارد Zug ID مجهز به uPort می شوند تا حداکثر 20 ساعت دسترسی رایگان به رمزنگاری های AirBie داشته باشند. در زمان ارسال این پست ، 90 کاربر بیش از 1600 بار از دوچرخه های آنها استفاده کرده اند.

شناسه غیرمتمرکز uPort اولین گام ایمن در ایجاد امکان ایجاد بسیاری از خدمات “شهر هوشمند” است ، به عنوان مثال دسترسی به اتوبوس های مستقل ، برنامه های اشتراک گذاری اتومبیل لوکس و بررسی کتاب از کتابخانه. 

برای مشاوره بلاکچین سازمانی ثبت نام کنید

ConsenSys Solutions بلاکچین را برای تجارت به ارمغان می آورد. ما برای ایجاد ، آزمایش و استقرار راه حل های بلاکچین عمومی و خصوصی با شرکت ها ، دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و استارتاپ ها در سراسر جهان کار می کنیم.

با یک متخصص بلاکچین ارتباط برقرار کنیدبرای مشاوره بلاکچین سازمانی ثبت نام کنید

درباره شناسه دیجیتال Zug بیشتر بیاموزید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector