Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

هزینه ها هر چند! مقیاس گذاری DeFi با جمع آوری لایه 2

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

هزینه ها هر چند! مقیاس گذاری DeFi با جمع آوری لایه 2

جمع آوری ها نقش اساسی در نقشه راه Eth2 بازی می کنند. بیاموزید که امروز چگونه آنها به برنامه های DeFi در مقیاس Ethereum کمک می کنند. توسط جیمز بک ، لسا مونه 17 فوریه 2021 ارسال شده در 17 فوریه 2021

Q4 2020 DEFI REPORT وبلاگ 6 گزارش را بارگیری کنید

این بخشی از مجموعه مقالات ConsenSys Codefi’s Q4 2020 Ethereum DeFi Report است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردهای رمز دارایی ها و پرداخت ها ، بازارهای NFT ، نشانه های اجتماعی و اجتماعی ، وام های فلاش ، بیت کوین و Filecoin پیچیده ، پروژه های وام و موارد دیگر ، گزارش کامل را بارگیری کنید.

حتی با پیشرفت مداوم Ethereum 2.0 ، هزینه تعامل با پروتکل های DeFi در Ethereum بسیار گران می شود. اکنون مسابقه برای توسعه دهندگان و کاربران آغاز شده است تا از پروتکل های لایه 2 (L2) استفاده کنند که به منظور مبادله ، وام ، وام و تأمین نقدینگی با Ethereum متصل می شوند. خبر خوب این است که نقشه راه Eth2 به جمع آوری اطلاعات ، نوعی روش L2 برای مقیاس گذاری متکی خواهد بود. این همچنین بدان معنی است که محبوب ترین پروتکل های DeFi امروزه شروع به آزمایش برنامه های خود بر روی L2 ها می کنند ، برخی از آنها برای تعویض نشانه های ERC-20 و 250 میلیون دلار در نقدینگی فعال هستند..

جمع آوری اطلاعات: آزمایش با برنامه های DeFi

اگر در ابتدای گزارش به توصیه های ما توجه کنید و چند مورد از این پروتکل های DeFi را آزمایش کنید ، ممکن است برای اجرای معامله ، ضرب NFT یا تعامل با یک پروتکل از هزینه بنزین غافلگیر شده باشید. در حالی که جامعه پیش بینی Eth2 مقیاس پذیر و ارزان تر را دارد ، معاملات دسته ای پروتکل های لایه 2 قبل از تأیید به شبکه اصلی Ethereum. 

یکی از این فناوری های لایه 2 است جمع آوری اطلاعات, که بیشتر بار محاسبه و ذخیره سازی را از بلاکچین خارج می کنند و فقط به اندازه کافی از زنجیره استفاده می کنند تا از ضمانت های امنیتی آن بهره مند شوند. Loopring راه حل zkRollup در حال حاضر بیش از 250 میلیون دلار (درآمد بیش از 150 میلیون دلار در ماه و نیم اول 2021).

صفحه نمایش 2021 02 17 در 4 02 45 PMمنبع: نبض DeFi

جمع آوری ها همچنین شروع به جذب پروتکل های DeFi گازسوز می کنند. سیستم عامل مشتقات ، اخیراً Synthetix اعلام کرد که SNX staking ادامه خواهد یافت خوش بینی, که از جمع آوری های خوش بینانه استفاده می کند. آنها نسخه ی نمایشی نشان داد که کاهش در هزینه های گاز 143 برابر (!) ، و زمان تایید معامله 0.3 ثانیه است.

Uniswap بهبود تجربه کاربر را نشان می دهد که با خوش بینی امکان پذیر است. هزینه های بنزین برای مبادلات 10-100 برابر کاهش یافت و معاملات در یک رعد و برق 139 میلی ثانیه تأیید شد. شما در واقع می توانید اینجا تستش کن.

صفحه نمایش 2021 02 17 در 4 33 03 PMامتحان کنید نسخه نمایشی گرافیکی Uniswap در مورد خوش بینی


خوش بینی اخیراً راه اندازی شد Optimistic Virtual Machine (OVM) – پشتوانه Optimistic Rollup که پشتیبانی کامل از ماشین مجازی Ethereum (EVM) را امکان پذیر می کند و همچنین از همه ابزارها و کتابخانه های موجود Ethereum از جمله Solidity ، Vyper پشتیبانی می کند, ترافل, Zeppelin را باز کنید, MetaMask, و Web3.js در میان دیگران.

به قول هایدن آدامز,

“تصور کنید برای کار dApp در Ethereum L2 با امنیت از Ethereum ، مقیاس بندی گسترده ، بدون مشکل در دسترس بودن داده ها و قابلیت همکاری همزمان با سایر DAPP ها در L2 ، نیازی به ایجاد هیچ تغییری در قراردادهای هوشمند استحکام خود نیست.”

جمع آوری اطلاعات برای Eth2 ضروری است

جمع آوری ها نقش اساسی در نقشه راه Eth2 بازی می کنند. در حال حاضر ، ماشین مجازی Ethereum (EVM) از قیمت گاز برای محدود کردن مقدار داده یا حالت ذخیره شده در شبکه توزیع شده باز استفاده می کند. EVM قدرتمند است ، اما به عمد محدود می شود. جمع آوری ها با مدیریت وضعیت خارج از پروتکل اصلی EVM این مشکل را حل می کنند. این ممکن است در واقع موقعیت بهتری برای Eth2 باشد ، زیرا طبق ویتالیک بوترین, “در دسترس بودن داده های خرد کردن بسیار امن تر از محاسبه محاسبه EVM است.”

با حرکت جامعه تحقیقاتی Eth2 به سمت نقشه راه متمرکز, زنجیرهای خرد شده در Eth2 فقط به سفارش داده ها نیاز دارند. و شاید مهمترین تجربه امروزه کاربران Ethereum ، جمع آوری موارد به این معنی است که حرکت به سمت Proof-of-Stake برای کتابخانه ها ، ابزارها و dApp های موجود در حال حاضر مختل خواهد شد. بن ادینگتون را ببینید پست اخیر در مورد چگونگی جمع آوری اطلاعات در نقشه راه Eth2.

در مورد سایر پروتکل های بلاک چین لایه 1 چه باید کرد?

با هزینه های بالای گاز در Ethereum ، انواع مختلف زنجیره های بلوکی به طور فزاینده ای سعی در جذب برنامه های DeFi مبتنی بر Ethereum دارند. FTX ، یک صرافی محبوب رمزنگاری در هنگ کنگ ، تصمیم گرفت مبادله غیرمتمرکز خود را با نام Serum در آنجا ایجاد کند سولانا. در نوامبر 2020 ، سرم تولید شده حجم 111 میلیون دلار ، به طور قابل توجهی کمتر از حجم 17 میلیارد دلار در DEX های مبتنی بر Ethereum در همان ماه ، اما همچنین مبلغ ناچیزی نیست.

پروژه پشتیبانی شده 1inch.exchange ، Mooniswap ، نیز تصمیم گرفت با پروتکل Near برای سازنده بازار خودکار (AMM) DEX خود همراه شود. سرژ کنز ، بنیانگذار 1inch, ادعا کرد, “با ساخت و ساز در NEAR ، ما می توانیم خرد کردن را آزمایش کنیم و برای ورود Ethereum 2.0 آماده شویم.” 

در مورد Binance Smart Chain (BSC) چطور؟ با وجود ارزش کل که در هفته های اخیر به سرعت در حال قفل شدن است ، به سختی می توان مدل BSC را “مالی غیرمتمرکز” دانست. BSC فقط تعداد کمی اعتبارسنج در مدل اجماع Proof of Stake Authority دارد و اتفاقاً Binance مالک همه آنها است و آنها را اداره می کند.

تأثیرات شبکه و سرمایه گذاری فنی در Ethereum مهمترین دلایلی است که باعث شده بسیاری از برنامه های DeFi در نوشتن مجدد قراردادهای هوشمند خود به یک زبان جدید برای یک پروتکل جدید سریع عمل نکنند. به همین دلیل است که بسیاری از دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین و Filecoin در Ethereum رمزگذاری می شوند ، روندی که انتظار داریم در سال 2021 تسریع شود. اگرچه به سرعت در حال رشد است ، اما اندازه کلی بازار DeFi در مقایسه با سایر بازارهای تجاری و مالی نسبتاً کوچک است. بسیاری از این انواع جدید پیچیده محصولات و خدمات مالی ، نقدینگی اولیه را از گروه بازرگانانی که قبلاً با کیف پول های رمزنگاری مبتنی بر Ethereum مانند MetaMask آشنا هستند ، جستجو می کنند ، سابقه قوی در مورد زمان کار شبکه, ابزارها و خدمات حسابرسی قوی ، و فیدهای داده و سخنان زنجیره ای.  

قابلیت همکاری بین بلاکچین ها همچنان یک فضای تحقیقاتی فعال است. ما فکر می کنیم که جاذبه فعالیت Ethereum فعالیت بیشتری را به پروتکل های لایه 2 که از قبل با Ethereum قابل همکاری هستند ، سوق می دهد. علاوه بر این ، از آنجا که فناوری های لایه 2 مانند جمع آوری در Eth2 گنجانده شده اند نقشه راه, برنامه های DeFi بهتر است منتظر بمانند که چگونه تیم های تحقیقاتی قبل از اقدام بیش از حد از استانداردهای اتریوم که به طور گسترده تصویب شده اند ، اجرای داده ها و اجماع متقابل را درک می کنند. 

DeFi ScoreEth2Layer 2 Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و سایر موارد ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector