Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

12 مورد برتر استفاده از قرارداد هوشمند

اگر در قراردادهای هوشمند تازه کار هستید ، از قابلیت آن مطمئن نیستید. در این مقاله سعی می شود با به اشتراک گذاشتن بهترین موارد استفاده از قرارداد هوشمند در آنجا ، همه سردرگمی های شما پاک شود.

قراردادهای هوشمند نتیجه تکامل بلاکچین است. با اختراع بلاکچین از طریق بیت کوین ، مشخص شد که این یک نوع ابتدایی فناوری بلاکچین است. با این حال ، این مفهوم قدرتمند تمرکززدایی و نحوه استفاده از آن برای حل بسیاری از مشکلات در صنایع مختلف را معرفی کرد.

با گذشت زمان ، Ethereum توسط Gavin Wood و Vitalik Buterin در سال 2015 منتشر شد. این نسل دوم فناوری بلاکچین را آغاز کرد ، که مفاهیم و تکنیک های جدیدی را برای مدیریت دفترهای توزیع شده معرفی کرد. یکی از این تکنیک ها شامل قراردادهای هوشمند بود که اتوماسیون را برای کل شبکه بلاکچین به ارمغان آورد.

برای تسهیل روند نوشتن قراردادهای هوشمند ، اسکریپت نویسی را نیز معرفی کرد. یکی از این زبان ها که می تواند برای نوشتن قراردادهای هوشمند در Solidid استفاده شود. سایر زبان های قرارداد هوشمند همچنین به توسعه دهنده اجازه می دهند تا قرارداد هوشمندی بنویسد و استقرار دهد. بیایید قراردادهای هوشمند را تعریف کنیم تا درک بهتری داشته باشیم.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

قراردادهای هوشمند از موارد استفاده می کنند: قراردادهای هوشمند چیست؟ چطورکار می کنند?

قراردادهای هوشمند را می توان به عنوان یک کد دیجیتالی بدون کاغذ تعریف کرد که مجموعه ای از وعده ها را در شرایط از پیش تعیین شده ارائه می دهد که طرفین با آن توافق کرده اند.

به عبارت ساده ، طرفین می توانند شرطی را تنظیم کنند که در صورت تحقق می تواند یک عمل یا یک سری اقدامات را شروع کند.

از قراردادهای هوشمند می توان در معاملات املاک و مستغلات استفاده کرد. هر دو طرف (خریدار و فروشنده) می توانند یک قرارداد هوشمند ایجاد کنند که بتواند به محض پرداخت ارزش ملک به فروشنده ، معامله را به صورت خودکار انجام دهد. برای تحقق همه این موارد ، ابتدا ملک باید در فناوری بلاکچین دیجیتالی شود. پس از اتمام ، هر دو طرف می توانند معامله خود را با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام دهند.

این ایده ساده برای خودکار کردن وظایف یا کل شبکه ، مانند سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز که از مجموعه قراردادهای هوشمند استفاده می کنند ، بیش از اندازه کافی است. با این حال ، این ایده همیشه خوب ختم نمی شود. رویداد DAO به پایان نرسید زیرا هکر 50 میلیون دلار سرقت کرد. برای مهار این مشکل ، زنجیر با استفاده از یک چنگال سخت شکافته شد.

بیشتر بخوانید: قرارداد هوشمند چیست؟ یک راهنمای کامل

قراردادهای هوشمند چه مزایایی دارد?

بخش بعدی ما به مزایای قراردادهای هوشمند می پردازد. با یادگیری مزایای آن ، شما می توانید از آنچه قرارداد هوشمند ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرید و بنابراین درک بهتری از موارد استفاده از قرارداد هوشمند خواهید داشت..


مزایای اصلی قراردادهای هوشمند شامل موارد زیر است:

خود مختار

بزرگترین مزیت قراردادهای هوشمند اتوماسیون ارائه شده توسط آن است. به زبان ساده ، به این معنی است که بدون وقفه است و هیچ شخص ثالثی نمی تواند در توافق نامه و تصمیم گیری تغییری ایجاد کند. این اتوماسیون می تواند تا حد زیادی کمک کند زیرا به سازمان ها کمک می کند تا جنبه های خاصی از تجارت خود را به طور خودکار انجام دهند. نه تنها این ، در برخی از فرایندها که اعتماد مسئله ای است مسائل را حل می کند.

ایمن

یکی دیگر از جنبه های قراردادهای هوشمند که آنها را شگفت زده می کند ، امنیت آنها است. این فرآیندها را قادر می سازد تا به روشی ایمن کار کنند. رمزگذاری همچنین باعث می شود که قراردادهای هوشمند همانطور که در نظر گرفته شده عمل کند. از آنجا که قراردادهای هوشمند در شبکه هایی با داده های تغییرناپذیر اجرا می شوند ، داده های تولید شده توسط آنها به هیچ وجه قابل تغییر یا تغییر نیست. به این ترتیب ، کلیه اطلاعات ایمن نگه داشته می شوند.

وقفه رایگان است

قراردادهای هوشمند بدون وقفه است. این بدان معناست که با اجرای آنها ، نمی توان جلوی آنها را گرفت یا قطع کرد.

بی اعتماد

کل سیستم بی اعتماد است. این بدان معناست که دیگر نیازی به اعتماد به احزاب دیگر نیست. ضد شهودی به نظر می رسد؟ خوب ، به عبارت ساده ، به این معنی است که نیازی به اعتماد طرفین برای انجام معامله نیست. یک معامله یا تجارت به اعتماد به عنوان جزral اصلی آن احتیاج ندارد. از آنجا که قراردادهای هوشمند در یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شوند ، این بدان معنی است که کل شبکه بی اعتماد است.

در اینجا با اصول زنجیره بلوک بیشتر آشنا شوید: بلاکچین برای مبتدیان: راهنمای شروع کار.

مقرون به صرفه

قراردادهای هوشمند معاملات را مقرون به صرفه تر می کند. این کار با حذف واسطه ها از روند انجام می شود. با این کار تراکنش ها را سریعتر انجام می دهد و هزینه مربوط به آن را نیز برطرف می کند.

عملکرد سریع

قراردادهای هوشمند مستقل در مقایسه با رویکرد سنتی قدیمی به سرعت سریعتر اجرا می شوند. از آنجایی که تمام پارامترها از قبل در قراردادهای هوشمند تعریف شده اند ، فقط لازم است قبل از شروع اجرا با آنها مطابقت داشته باشد.

دقیق و بدون خطا

سرانجام ، قراردادهای هوشمند بدون خطا و دقیق هستند. تنها مسئله این است که آنها نیاز به کدگذاری صحیح دارند تا بدون خطا اجرا شوند. به عنوان مثال ، اگر مالیات خود را ثبت می کنید ، می توانید هنگام انجام این کار اشتباه کنید. با این حال ، اگر از یک قرارداد هوشمند برای انجام آن برای خود استفاده کنید ، این یک روش بدون خطا خواهد بود.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

بهترین مورد استفاده در قراردادهای هوشمند چیست؟?

در حقیقت ، موارد استفاده از قرارداد هوشمند می تواند از بخشی به بخش دیگر متفاوت باشد ، بر اساس مکانی که شرکتها از آنها استفاده می کنند. بنابراین ، بیایید ببینیم اینها چیست –

موارد استفاده از قرارداد هوشمند

هویت دیجیتال

یکی از بارزترین موارد استفاده از قرارداد هوشمند ، هویت دیجیتال است. هویت فردی یکی از بزرگترین دارایی های آن فرد است. این شامل شهرت ، داده و دارایی های دیجیتالی است. هویت دیجیتال ، اگر به درستی استفاده شود ، می تواند فرصت های جدیدی را برای فرد ایجاد کند. همچنین ، هویت دیجیتال همچنین می تواند به محافظت از هویت در برابر طرف های مقابل کمک کند و او را قادر به اشتراک گذاری آن با شرکت هایی که قصد دارد ، کند.

در حال حاضر ، اینترنت به شما امکان می دهد به چندین سرویس متصل شوید ، اما در عین حال ، ناآگاهانه هویت خود را با شرکت ها به اشتراک می گذارید و آنها با نقشه برداری از هویت شما در ارتباط هستند.

در این حالت ، قراردادهای هوشمند می تواند به طرفین کمک کند بدون اینکه از هویت واقعی وی مطلع شوند ، در مورد فرد یاد بگیرند یا معاملات را تأیید کنند. این KYC بدون اصطکاک می تواند به بهبود قابلیت همکاری ، انعطاف پذیری و انطباق – همه با استفاده از قراردادهای هوشمند کمک کند.

در مورد هویت دیجیتال کنجکاو هستید؟ راهنمای ما در مورد هویت دیجیتال را ببینید تا بیاموزید چگونه بلاکچین و انقلابی در این بخش ایجاد کنید.

اوراق بهادار بالا

یکی دیگر از موارد مفید واقعی استفاده از قرارداد هوشمند شامل اوراق بهادار است. با قراردادهای هوشمند می توان مدیریت جدول سرمایه را ساده و بهبود بخشید. این بدان معنی است که هیچ واسطه ای بین طرفین وجود ندارد ، از جمله زنجیره های بازداشت امنیتی. همچنین می تواند برای سود سهام ، پرداخت خودکار ، مدیریت بدهی و تقسیم سهام استفاده شود.

همچنین ، قراردادهای هوشمند می تواند به کاهش ریسک عملیاتی و دیجیتالی شدن گردش کار کمک کند.

پرداخت های مرزی

تجارت مالی نیز می تواند با کمک قراردادهای هوشمند انقلابی ایجاد کند. شکی نیست که می تواند با استفاده از اعتبار اسنادی در انتقال کالاهای بین المللی و شروع پرداخت بازرگانی کمک کند.

بدیهی است که با استفاده از قراردادهای هوشمند ، نقدینگی دارایی های مالی بهبود می یابد ، در عوض ، کارایی مالی تأمین کنندگان ، خریداران و موسسات بهبود می یابد.

برای عملی ساختن قراردادهای هوشمند در امور مالی تجارت ، به ویژه در پرداخت های مرزی و تجارت بین المللی ، یافتن استاندارد صنعت و پیاده سازی آن بر اساس آن ضروری است..

با ادغام مناسب ، مطمئناً می تواند عوارض حقوقی را حل کند و راهی بهتر برای حل اختلافات بین طرفین ارائه می دهد.

وام و وامها

قراردادهای هوشمند همچنین می توانند به بهبود خدمات مالی از جمله رهن و وام کمک کنند. برای انجام این کار ، می تواند طرفین را به هم متصل کرده و اطمینان حاصل کند که کل فرآیند به روشی بدون اصطکاک انجام می شود. علاوه بر این ، این یک فرایند بدون خطا را نیز فراهم می کند. به عنوان مثال ، قرارداد هوشمند تنظیم شده برای مدیریت وام می تواند با ردیابی پرداخت ها و آزاد کردن ملک هنگام پرداخت کل وام ، آن را مدیریت کند..

یکی دیگر از مزایای استفاده از قراردادهای هوشمند در خدمات مالی ، دید برای همه طرف های درگیر است.

این مورد استفاده نیز تحت موارد استفاده از قرارداد هوشمند Ethereum قرار می گیرد.

ثبت اطلاعات مالی

داده های مالی برای هر سازمانی بسیار مهم است. و این جایی است که قراردادهای هوشمند منعقد می شود. آنها روش لازم را برای ثبت داده ها برای جمع آوری دقیق و شفاف داده های مالی فراهم می کنند. با قراردادهای هوشمند ، مدیریت ثبت یکنواخت داده ها در سراسر سازمان و در نتیجه کاهش هزینه های حسابرسی و گزارشگری آسان است.

سرانجام ، همچنین منجر به کاهش هزینه های حسابداری و قابلیت همکاری بهتر بین شبکه های قدیمی و شبکه های دفتر توزیع شده می شود.

دولت

قراردادهای هوشمند به اتوماسیون کمک می کند. آنجاست که می تواند به دولت در مدیریت عملیات کمک کند. یکی از این عملیات شامل ثبت عنوان زمین است که دولت می تواند از آن برای انتقال املاک استفاده کند.

ثبت عنوان زمین احزاب را ملزم می کند که املاک را با کارایی و شفافیت انتقال دهند. قراردادهای هوشمند می تواند به این کار کمک کند. همچنین ، استفاده از آن باعث کاهش هزینه های حسابرسی و همچنین بهبود شفافیت در کل سیستم می شود.

مورد استفاده دیگر برای دولت ، از جمله انتخابات الکترونیکی ، هویت دیجیتالی که قبلاً در مورد آن بحث کردیم و ثبت الکترونیکی پرونده.

دولت ها می توانند موارد استفاده بیشتر از قرارداد هوشمند را براساس نیاز خود کشف کنند.

در مورد تأثیر بلاکچین در دولت کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای دولت ببینید!

مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین یک مورد استفاده از قرارداد هوشمند بلاکچین عالی است. با استفاده از قراردادهای هوشمند می توان زنجیره تأمین را چند برابر کرد. به عنوان مثال ، می توان از آن برای ردیابی موارد درون زنجیره تأمین با دید کامل و شفافیت استفاده کرد. یک تجارت می تواند از زنجیره های تأمین قرارداد هوشمند استفاده کند و ردیابی موجودی خود را تا سطح جزئی بهبود بخشد.

همچنین جنبه های دیگر تجارت را که مستقیماً با زنجیره تأمین ارتباط دارند بهبود می بخشد. علاوه بر این ، استفاده از قراردادهای هوشمند همچنین به معنای کاهش تأیید ، و افزایش نتایج ردیابی در تقلب و سرقت کمتر است. با این حال ، برای عملکرد آن ، موسسات باید تجهیزات اضافی ، از جمله سنسورها را به زنجیره تأمین خود اضافه کنند. بیشتر ، این یک نمونه برنامه قرارداد هوشمند است.

بیمه

بیمه همیشه یکی از موارد پر استفاده در قراردادهای هوشمند بوده است. این یک واقعیت شناخته شده است که بیشتر اختلافات در بخش بیمه اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، بیایید بیمه اتومبیل را به عنوان مثال در نظر بگیریم. در اینجا می توان از قراردادهای هوشمند برای تسویه حساب بیمه در اسرع وقت استفاده کرد.

برای انجام این کار ، قراردادهای هوشمند نیاز به استفاده از بسیاری از فن آوری ها ، از جمله اینترنت اشیا دارند ، تا خود را تسهیل کنند. قرارداد هوشمند سیاست را تسهیل می کند و اطمینان حاصل می کند که با استفاده از این فن آوری ، تمام اسناد و مدارک مناسب ، از جمله گزارش راننده و سوابق رانندگی را داشته باشد. اگر قرارداد هوشمند با خط مشی ، اسناد و روش های مناسب برای گرفتن داده تنظیم شود ، می تواند مدت کوتاهی پس از حادثه خود را اجرا کند. همچنین ، اجرای قرارداد هوشمند فقط بر اساس داده های جمع آوری شده انجام می شود ، که این اطمینان را می دهد که هیچ تقلبی در این روند انجام نشده است.

بخش بیمه می تواند به طور واقعی از قراردادهای هوشمند استفاده کند و از این رو یکی از بهترین موارد استفاده از قرارداد هوشمند موجود است. بیشتر ، این یک نمونه برنامه قرارداد هوشمند است.

در مورد تأثیر بلاکچین در بیمه کنجکاو هستید؟ در حال حاضر به راهنمای ما در زمینه بلاکچین در بیمه مراجعه کنید!

آزمایشات بالینی

آزمایش های بالینی همچنین می توانند با قراردادهای هوشمند بهبود یابند ، زیرا می توانند دید بین سازمانی را بهبود ببخشند. همچنین به لطف اتوماسیون و محاسباتی که باعث حفظ حریم خصوصی می شود ، می تواند به اشتراک گذاری داده ها بین موسسات را به صورت خودکار انجام دهد. این یکی از نمونه های واقعی قراردادهای هوشمند است.

علاوه بر این ، قراردادهای هوشمند همچنین می توانند برای خودکار کردن آزمایشات و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در سراسر صنعت استفاده شوند. به طور دقیق ، می تواند به هویت ، مجوز و احراز هویت داده ها کمک کند.

سپردن

آخرین مورد استفاده ای که می خواهیم مورد بحث قرار دهیم ، سپردن است. اسکروها فرآیند ذخیره ارزش بین طرفین است که قرارداد هنوز فعال است. برای این کار ، پرداخت کننده اقدام به آزادسازی وجوه می کند. با این وجود ، در صورت استفاده از قرارداد هوشمند ، امکان اتوماتیک کردن همه موارد به محض ارائه دهنده خدمات و تأیید اعتبار آن وجود دارد..

قراردادهای هوشمند می توانند برای سیستم عامل هایی مانند Upwork یا سایر سیستم عامل های فریلنسری که مقدار سپرده سیستم عامل در آنها نگهداری می شود ، بسیار مفید باشند. شرکت های زیادی وجود دارند که از قراردادهای هوشمند برای این منظور استفاده می کنند.

ذخیره سازی ضبط

از بانک اطلاعاتی قرارداد هوشمند می توان برای ثبت اطلاعات و همچنین دیجیتالی کردن دارایی های دنیای واقعی استفاده کرد. برای ذخیره سوابق و تمدید آنها و انتشار آنها با توجه به پارامترهای تعیین شده می توانید از یک پایگاه داده قرارداد هوشمند استفاده کنید. همه اینها را می توان به صورت خودکار انجام داد. این یکی از نمونه های واقعی قراردادهای هوشمند است.

فعالیت های تجاری

یکی دیگر از موارد استفاده از قراردادهای هوشمند در امور مالی تجارت ، فعالیت های تجاری است. در این حالت ، واسطه یا دلال برداشته می شود و کار وی با قرارداد هوشمند خودکار می شود. این هزینه اضافی مربوط به آنها را حذف می کند. شرکت های زیادی وجود دارند که از قراردادهای هوشمند برای این منظور استفاده می کنند.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در تجارت مالی اکنون بخوانید!

سیستم وام

از قراردادهای هوشمند می توان به طور موثری در سیستم رهن استفاده کرد. این امکان را می دهد که رهن به صورت خودکار انجام شود و هم مالک و هم خریدار را راحت کند. برای تحقق همه این موارد ، قراردادهای هوشمند باید طبق قرارداد رهن کدگذاری شوند. پس از اتمام ، قراردادهای هوشمند می توانند به حرکت درآیند و هر مرحله از مراحل را می توان به طور خودکار اجرا کرد. کل فرآیند سریع ، ارزان و آسان است. این یکی از نمونه های واقعی قراردادهای هوشمند است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

نتیجه

این ما را به پایان مقاله مورد استفاده در قرارداد هوشمند می رساند. قراردادهای هوشمند برای اقتصاد ما ضروری است زیرا می تواند اتوماسیون لازم را برای سیستم عامل های غیرمتمرکز فراهم کند. قراردادهای هوشمند راهی منحصر به فرد برای حل مشکلات ، از جمله سپرده گذاری ، آزمایشات بالینی ، بیمه ، فرایندهای دولت و غیره ارائه می دهند!

همه این موارد استفاده نیز تحت موارد استفاده از قرارداد هوشمند Ethereum و موارد استفاده از قرارداد هوشمند Blockchain قرار می گیرند. بنابراین ، اگر به دنبال آن هستید ، مقاله

ما همچنین ویژگی های قراردادهای هوشمند را مرور کردیم تا بتوانید موارد استفاده از قرارداد هوشمند را بهتر درک کنید. اگر می خواهید درباره قراردادهای هوشمند بیشتر بدانید ، توصیه می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector