Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

BPM و Blockchain در سال 2020 و بعد از آن

آیا بلاکچین مدیریت فرآیند تجارت (BPM) را تغییر می دهد؟ بیایید در مقاله ما بفهمیم که در کجا بحث BPM و بلاکچین را داریم و چگونگی همکاری هر دو با هم برای ایجاد راه حل بهتر برای مشاغل.

در حال حاضر ، ما فناوری های در حال ظهوری داریم که قرار است نحوه عملکرد راه حل های قدیمی را تغییر دهند. به عنوان مثال BPM را در نظر بگیرید. BPM همه چیز در مورد فرایندهای تجاری است – در مورد نحوه کار ، اجرا ، طراحی و بهبود آنها. اکنون هر سازمانی به دنبال دستیابی به موفقیت برای بهبود هر جنبه از روند کار خود است که شامل بهبود راه حل های خود مانند BPM است..

Blockchain و bpm

این مقاله اکنون در مورد بلاکچین در مقابل BPM است.

مدیریت فرآیند کسب و کار چیست?

قبل از اینکه در BPM و بلاکچین عمیق فرو برویم ، بیایید مدیریت فرآیند کسب و کار را بررسی کنیم.

مدیریت فرآیند تجارت از کلیه فرایندهای تجاری سازمان مراقبت کرده و آنها را به صورت خودکار انجام می دهد. این سیستمی است که اطمینان می دهد فرآیندهای کار در سازمانها در رویکرد آنها م .ثر است. این روشی برای خودکار سازی و سیستم سازی است فرایندهای درون سازمانی.

BPM با مجموعه چالش های خاص خود همراه است. به عنوان مثال ، همیشه عدم اعتماد به سیستم وجود دارد. همچنین ، هنگام ایجاد راه حل BPM بین سازمانی ، چالش های زیادی وجود دارد.

بلاکچین چیست?

Blockchain یک شبکه غیر متمرکز نظیر به نظیر است که در آن هر یک از همتایان یک نسخه از دفتر را نگه می دارد. این یک شبکه غیرمتمرکز است که به یک مقام مرکزی متکی نیست. این ایده ساده نوآوری را روی میز می آورد. از ویژگی های اصلی آن می توان به تغییرناپذیری ، شفافیت و امنیت اشاره کرد.

درباره Blockchain بیشتر بخوانید: Blockchain for Beginners.

بلاکچین می تواند نحوه عملکرد BPM درون سازمانی و درون سازمانی را تغییر دهد. قابل اعتماد بودن فناوری بلاکچین آن را به عنوان کاندیدای ایده آل شبکه برای اجرای راه حل BPM در جایی که مشکلات اعتماد در بین همسالان را حل کند ، ایجاد می کند. تمام معاملات انجام شده توسط راه حل BPM با استفاده از روش اجماع اجرا شده توسط شبکه بلاک چین تأیید می شود. این اجماع عالی عمل می کند زیرا همچنین اطمینان حاصل می کند که گره ها برای کارکرد شبکه کار می کنند.

چگونه Blockchain قصد دارد مدیریت فرآیند تجارت را تغییر دهد


ایده یک شبکه تغییر ناپذیر شفاف گزینه های زیادی را برای تجارت در بازار به وجود می آورد. با یک بازار با تغییر سریع ، مهم است که کسب و کارها تا حد امکان شفاف و بدون نیاز به رها کردن اطلاعات مهم باشند.

راه حل BPM همتا به همتا

با استفاده از بلاکچین ، BPM مطمئناً می تواند به طور م workثر کار کند و همچنین به سازمان ها در کاهش هزینه کمک کند. نرم افزار مدیریت فرآیند Blockchain for Business یک راه حل ایده آل برای بهبود شفافیت ، اصالت و جریان اطلاعاتی است. در پایان ، سیستم BPM به a تبدیل می شود راه حل BPM همتا به همتا که می تواند در سراسر سازمانها کار کند. این پیشنهاد ارزش بهتری را ارائه می دهد و همچنین اطمینان حاصل می کند که سهامداران می توانند به روشی کارآمد با یکدیگر کار کنند.

نقاط درد کنونی BPM شامل قابلیت اطمینان و کارایی است. بلاکچین با بازی به عنوان یک لایه ارتباطی برای نرم افزار BPM ، این دو نقطه درد را حل می کند. نه تنها این ، بلکه می تواند به احزاب مختلف کمک کند تا از طریق دستورالعمل های نظارتی و اجرای BPM در سازمان ها کار کنند.

بدون تغییر ساختار

جنبه دیگری که سازمانها مشاهده خواهند کرد این است که برای استفاده از Blockchain در راه حل BPM نیازی به تغییر ساختار شدید و یا تغییر روند کار خود ندارند. این بدان معناست که هیچ بستر جدیدی وجود ندارد که نیاز به آموزش و زیرساخت های جدید داشته باشد. بلاکچین ارزش کافی در راه حل های BPM را فراهم می کند تا مورد توجه قرار گیرد. نه تنها ارزش BPM درون سازمانی را فراهم می کند ، بلکه داشتن یک راه حل BPM درون سازمانی کارآمد و مقرون به صرفه را نیز ممکن می سازد. از این رو ، BPM مبتنی بر Blockchain نیازی به تجدید ساختار ندارد

حذف نهاد متمرکز

بزرگترین تغییر ، حذف موجودیت متمرکز است. این محدودیت های ارائه دهنده راه حل BPM شخص ثالث را از بین می برد. این بدان معناست که داده ها توسط ارائه دهنده شخص ثالث قفل نمی شوند و شما تنها مالک کلیه داده های تولید شده توسط سازمان خود و اشخاص مرتبط هستید. مشکلات انعطاف پذیری نیز با استفاده از بلاکچین در BPM حل می شود زیرا هیچ نقطه واحدی وجود ندارد.

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند همچنین نقشی اساسی در ساخت BPM دارند. این با ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز که با کمک قراردادهای هوشمند به صورت خودکار انجام می شود ، از همکاری شرکت سود می برد. با استفاده از قراردادهای هوشمند ، شرکت ها می توانند شرایطی را تعریف کنند که از طریق آن می توان اطلاعات یا دارایی ها را مبادله یا انتقال داد. این یک قانون را در سیستم اجرا می کند و اطمینان می دهد که طرفین از قانون تنظیم شده در سراسر شبکه پیروی می کنند. این همچنین به معنای حفظ یکپارچگی گردش کار در همه زمان ها است. در پایان ، قراردادهای هوشمند به اطمینان از شفافیت ، اعتماد و امنیت در بین کاربران شبکه کمک می کنند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از قراردادهای هوشمند ، حسابرسی در زمان واقعی جریان کار و فرآیندها است. حسابرسی در زمان واقعی کمک می کند تا سیستم کارآمد بماند و همچنین در صورت یافتن هرگونه مشکل از بین می رود.

چرخه زندگی و Blockchain BPM

برای درک بهتر تأثیرات بلاکچین در مدیریت فرآیند کسب و کار ، بیایید چارچوب چرخه عمر BPM را مرور کنیم و ببینیم بلاکچین چگونه هر مرحله را تحت تأثیر قرار می دهد.

هویت

یکی از اولین مراحل در BPM شناسایی فرآیند است. در حال حاضر ، شرکت ها از یک نگاه به درون برای کشف روند استفاده می کنند. بلاکچین می تواند با ارزیابی اصطلاحات کلیدی مرتبط با فرآیند ، از جمله نقاط قوت ، ضعف ، تهدیدها و فرصت ها ، شناسایی کل فرآیند را بهبود بخشد. بهترین روش انجام تحقیقات صحیح و کشف فرایندهایی است که میل مناسبی به بلاکچین دارند و می توانند از آن بهره مند شوند.

کشف

بعدی کشف فرآیندی است که در آن هدف یافتن اطلاعات بیشتر در مورد یک فرآیند است ، از جمله نحوه پردازش و نمایش آن مشابه مدل فرآیند موجود.

در حال حاضر ، مشاغل با انجام فعالیت های زیادی از جمله گشت زنی ، مصاحبه ، تجزیه و تحلیل مستندات و غیره از روند کار مطلع می شوند. علاوه بر این ، برخی از تکنیک های اتوماسیون نیز استفاده می شود. همه اینها را می توان با بلاکچین تغییر داد زیرا می تواند به جمع آوری بهتر اطلاعات و تقسیم آنها کمک کند.

تحلیل و بررسی

در مرحله تجزیه و تحلیل ، مسائل مربوط به عملیات فرآیند کسب و کار قابل دسترسی است. برای انجام این کار ، از داده های موجود در سازمان ، اعم از داخلی و خارجی استفاده می شود. ایده خوبی است که فرایند را روی بلاکچین اجرا کنید و سپس داده ها را از آنجا استخراج کنید. این یک برآورد خوب از چگونگی کارکرد فرآیند با BPM طراحی شده توسط بلاکچین ارائه می دهد. اطلاعات جمع آوری شده همچنین می تواند به شناسایی مشکلات بیشتر فرآیند کمک کند و به کشف سایر فرایندها کمک کند.

طراحی مجدد

در مرحله طراحی مجدد ، فرایندها به طور سیستماتیک بهبود می یابند. برای انجام این کار ، سازمانها از طراحی مجدد اکتشافی استفاده می کنند. اما ، با بلاکچین ، می توان به روش های جدیدی برای بهبود فرآیندها دست یافت. به عنوان مثال ، اگر با استفاده از قراردادهای هوشمند خودکار باشد ، قرار دادن یک پخش کننده خارجی می تواند روند را بهبود بخشد. جایگزین ها و ترکیبات زیادی وجود دارد که باید در هنگام بازی بلاکچین به آنها دسترسی پیدا کرد و به آنها فکر کرد.

پیاده سازی

بیشترین تأثیر بلاکچین در BPM را می توان در مرحله پیاده سازی مشاهده کرد. در این فرآیند ، مدل به یک کد نرم افزار تبدیل می شود. بلاکچین می تواند به انتقال کمک کند زیرا می تواند زمینه بهتری را در مورد نحوه عملکرد کد هنگام اجرا ارائه دهد. مطمئناً در مورد اجرای BPM در بلاکچین چالش هایی وجود دارد. یکی از آن چالش ها شامل تعریف و شناسایی انتزاع است.

اعدام

در آخر اینکه ، بلاکچین همچنین می تواند با بهبود کارایی ، شفافیت و امنیت در اجرا کمک کند. به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند در صورت نیاز به توجه ، فوراً به مدیر اطلاع دهد. قراردادهای هوشمند همچنین به اتوماسیون کل سیستم کمک می کند.

نظارت بر

سرانجام ، نظارت مطمئناً توسط بلاکچین تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا به تجزیه و تحلیل بلادرنگ راه حل BPM نصب شده در یک محیط بین یا درون سازمانی کمک می کند..

فرصت ها و چالش ها

فرزندخواندگی یکی از بزرگترین چالشها در بین سازمان است. در حال حاضر ، راه حل های BPM سنتی کاملاً در شرکت ها ادغام شده اند که به روزرسانی یا تغییر آنها را دشوار می کند. به غیر از فرزندخواندگی ، چالش دیگر خود بلاکچین است. بلاکچین یک فناوری در حال ظهور است که بدان معنی است که پیاده سازی آن در یک روند کاری در حال پیشرفت کاری پر خطر است.

زنجیره تأمین یکی از آن بخشهایی است که با ادغام فناوری بلاکچین سود بسیار زیادی خواهد برد. این می تواند به اتوماسیون آن کمک کند و همچنین از راه حل متصل BPM که همچنین توسط فناوری تأمین می شود بهره مند شود.

بزرگترین فرصت معرفی یک سیستم همتا به همتا از طریق همتا است که توانایی یک سیستم درون سازمانی را به همراه دارد. این امکان را برای چندین سازمان فراهم می کند تا بدون نگرانی در مورد امنیت ، انعطاف پذیری و تغییرناپذیری ، اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

نتیجه

این ما را به پایان مدیریت فرآیند تجارت و بلاکچین می کشاند. فکر می کنید BPM و بلاکچین با هم کار می کنند؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector