Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

DPA و Blockchain: بلاکچین چگونه بر اتوماسیون فرآیند دیجیتال تأثیر می گذارد

آیا اتوماسیون فرآیند دیجیتال (DPA) و بلاکچین می توانند با هم کار کنند؟ اگر چنین است، چگونه؟ بیایید در مقاله DPA و بلاکچین بررسی کنیم ، جایی که می بینیم بلاکچین ، یک فناوری در حال ظهور ، چگونه بر آینده اتوماسیون فرآیند کسب و کار ، یعنی اتوماسیون فرآیند دیجیتال تأثیر می گذارد..

بلاکچین همه چیز درباره تغییر است. این ابزار برای تغییر همه چیز وجود دارد. این همچنین بدان معنی است که می تواند اتوماسیون فرآیند دیجیتال را تغییر دهد و بهبود بخشد.

ما اخیراً مقاله مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) و Blockchain خود را مورد بحث قرار دادیم ، در آنجا به طور کامل در مورد این موضوع بحث کردیم و در مورد چگونگی تغییر BPM توسط بلاکچین بحث کردیم. ما همچنین چالش ها و فرصت های موجود را با تلفیق هر دو فناوری پوشش دادیم. پست BPM و Blockchain را اینجا ببینید.

بلاکچین و DPA

اتوماسیون فرآیند دیجیتال (DPA) چیست?

اتوماسیون فرایندهای دیجیتال (DPA) به عنوان تحول در مدیریت فرایندهای تجاری می تواند به بهترین وجه مورد نظر باشد. این بدان معنی است که همه چیز BPM همراه با دیجیتالی شدن است.

از زمان BPM ، این فرآیند به عنوان فرآیند ایجاد ، مدیریت و اجرای فرآیند تجارت به کارآمدترین روش مورد نظر است. اتوماسیون فرآیند دیجیتال همچنین بهینه سازی فرآیندها است ، اما همچنین اطمینان حاصل می کند که تمرکز فقط روی “کارایی” نیست. در DPA ، هدف باید تیم و همچنین رضایت مشتری باشد.

بهتر می توان DPA را به صورت زیر تعریف کرد,

اتوماسیون فرآیند دیجیتال در مورد دیجیتالی کردن سیستم ها و فرایندها است. با دیجیتالی شدن اطلاعات ، اطلاعات به صورت خودکار انجام می شود تا همه بتوانند به اطلاعاتی که می خواهند دسترسی پیدا کرده و با آنها کار کنند. DPA هر نقطه دسترسی در سازمان را قادر می سازد تا دسترسی سریع به اطلاعات داشته باشد.

تفاوت بین DPA و BMP

بنابراین ، DPA از BPM کجا متفاوت است؟ تفاوت آنها در نحوه اجرای آنها متفاوت است. در زیر به تفاوت آنها نگاه می کنیم.

  • DPA اطمینان حاصل می کند که هر فرآیند قبل از خودکار سازی دیجیتالی شده است. در مورد BPM / BPA فرض بر این است که فرایندها قبل از شروع اتوماسیون دیجیتالی می شوند.
  • اتوماسیون فرآیند دیجیتال تضمین می کند که همه جنبه های کسب و کار در آن پوشش داده می شود.
  • سرانجام ، DPA عنصر انسانی را نیز در نظر می گیرد.

بلاکچین چیست?

بلاکچین یک فناوری نوظهور است که به تمرکززدایی متکی است. این یک شبکه نظیر به نظیر است که در آن هر گره یک کپی از دفتر را در خود نگه می دارد. معاملات در شبکه با استفاده از یک روش اجماع اعتبارسنجی می شوند. از ویژگی های اصلی ارائه شده توسط بلاکچین می توان به شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت اشاره کرد.


موارد استفاده از بلاکچین نیز بسیار متنوع است. این می تواند به عنوان ستون فقرات هر سیستم یا سیستم عامل فعلی عملیاتی عمل کند و ویژگی های کلیدی مانند شفافیت و تغییرناپذیری را به آن اضافه کند.

اگر می خواهید در مورد بلاکچین بیشتر بخوانید ، توصیه می کنیم Blockchain را برای مبتدیان بررسی کنید.

چگونه می توان DPA و Blockchain را ادغام کرد?

ادغام DPA و بلاکچین مشابه BPM و بلاکچین است. در اینجا ، تنها مرحله ای که باید قبل از انجام یکپارچه سازی از آن مراقبت شود ، دیجیتالی سازی فرآیند است. این به معنی دیجیتالی کردن هر جنبه از فرآیند تجارت است.

DPA در حال حاضر یک راه حل بین سازمانی است. به دلیل عدم اعتماد بین احزاب ، ایجاد یک راه حل DPA درون سازمانی بسیار دشوار است. اطلاعات مشترک بین نهادها از تغییر در امان نیستند. با بلاکچین ، همه اینها در حال تغییر هستند زیرا بلاکچین شبکه ای امن ، شفاف و تغییرناپذیر برای عملکرد موثر DPA ارائه می دهد.

در عمل ، مهم این است که بلاکچین را به صورت مرحله به مرحله اجرا کنید تا اینکه همه کارها تمام شود. از آنجا که DPA بیشتر به انسان متمرکز است ، باید در هر مرحله دقت شود تا اطمینان حاصل شود که استقرار با یک فرآیند خوب اندیشیده شده انجام می شود..

موارد استفاده از مدیریت فرآیند کسب و کار همچنین در مورد اتوماسیون فرآیند دیجیتال اعمال می شود. این رویکرد هم افزایی تری را به ارمغان می آورد.

همچنین ، برای کار با بلاکچین DPA نیازی به ساختار مجدد نیست. ممکن است نیاز به آموزش کاربران در مورد نحوه استفاده از سیستم عامل وجود داشته باشد ، اما به غیر از این ، چیز زیادی برای تغییر وجود ندارد. با این حال ، پیاده سازی و ادغام بلاکچین می تواند به زمان ، تلاش و هزینه نیاز داشته باشد.

تغییر بزرگ دیگری که شاهد آن خواهیم بود ، حذف موجودیت متمرکز است. از آنجا که بلاکچین غیر متمرکز است ، نیازی به ماندن مقامات مرکزی نیست. همچنین نقش فروشندگان شخص ثالث را که به یک روش متمرکز متکی هستند ، از بین می برد. حتی وقتی سازمانها به راه حل شخص ثالث DPA احتیاج دارند ، همیشه می توانند رویکردی غیرمتمرکز را انتخاب کنند و مطمئن شوند که امکان قفل شدن داده ها توسط ارائه دهنده خدمات وجود ندارد. رویکرد غیرمتمرکز نیز به این معنی است که نقطه اصلی شکست وجود ندارد.

سرانجام ، قراردادهای هوشمند به اتوماسیون بهتر فرآیندهای سیستم کمک می کنند. قراردادهای هوشمند اسناد حقوقی و کد دار هستند. این سازمان ها می توانند قراردادهای هوشمندی تنظیم کنند تا به طور خودکار اشتراک اطلاعات یا هر دارایی دیگری را در میان گره ها انجام دهند. قراردادهای هوشمند در صورت انجام صحیح ، می توانند با همچنان در بازی عنصر انسانی ، کارایی سیستم را بهبود بخشند.

یکی از بهترین موارد استفاده ، ادغام PEGA DPA با بلاکچین است. آنها این کار را برای بهبود زنجیره های ارزش گارانتی انجام می دهند که چندین نقطه درد گارانتی را حل می کند ، از جمله دست زدن به کلاهبرداری ، ناکارآمدی پردازش ادعاها ، رسیدگی به استثناها ، خرابی مشتری و مزایای ناوگان. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد DPA و ادغام بلاکچین آنها کسب کنید اینجا.

فرصت ها و چالش ها

تلفیق فن آوری ها همیشه یک پیشنهاد مشکل برای سازمان ها بوده است. آنها باید مطمئن شوند که این کار را درست انجام داده اند تا حداکثر سود را ببرند. در حال حاضر ، هر دو DPA و بلاکچین در مراحل ابتدایی هستند. آنها فناوری های جدیدی هستند که برای رشد و بالندگی نیاز به زمان دارند. این باعث می شود ادغام ، راهی آسان نباشد.

چالش دیگر استاندارد سازی است. بلاکچین یک فناوری غیرمتمرکز است و از این رو استاندارد سازی آن آسان نیست. اگر فقط یک سازمان از آن استفاده می کند ، تنها قوانین و استاندارد سازی قابل دستیابی است. برای پیاده سازی درون سازمانی ، استاندارد سازی تقریباً در همه زمینه ها به همکاری نیاز دارد.

نکته آخر اینکه چالش فرزندخواندگی همیشه یک چالش بزرگ است. هر سازمانی حتی با داشتن مزایایی که دارد سعی در بلاکچین ندارد.

نتیجه

این ما را به پایان مقاله اتوماسیون فرآیند دیجیتال و بلاکچین می کشاند. بنابراین ، نظر شما در مورد هر دو این فناوری ها و توانایی آنها برای همکاری مشترک چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید! ما در حال گوش دادن.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector