Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

هال فینی کیست؟ آیا او مرد واقعی پشت بیت کوین بود؟

در دنیای مدرن ، همه چیز با سرعت در حال پیشرفت است که فناوری اطراف ما با سرعت بالایی پیشرفت می کند. یکی از نمونه های کامل فناوری مدرن و تأثیر آن ، بیت کوین است. انقلابی در مفهوم ارز برای کل جهان ایجاد کرد. اما آیا می دانید افراد پشت این مفهوم انقلابی چه کسانی هستند؟ آیا می دانید هال فینی کیست؟ او یکی از مردانی است که دنیا را برای همه ما تغییر داده است.

بیایید نگاهی به زندگی و سهم وی در صنعت ارزهای رمزنگاری شده در این مقاله مفصل بیاندازیم.

هال فینی کیست?

نام کامل وی هارولد توماس فینی دوم است. پس او کیست؟ وی به عنوان پیشگام و توسعه دهنده ارز بیت کوین در نظر گرفته می شود.

در واقع ، داستان Bitcoins بدون ذکر Hal Haleyey و سهم عظیم او در توسعه آن و به رسمیت شناختن و پذیرش جهانی ناقص خواهد بود..

حتی اعتقاد عمومی بر این است که او خود Satoshi Nakamoto است که معاملات بیت کوین را انجام می دهد که فقط بین دو نفر انجام می شود. مردم اعتقاد داشتند که او پشت این اسم آرایش پنهان شده است. ممکن است او نگران واکنش شدید موسسه باشد. این به این دلیل است که این مفهوم چالشی برای دلار آمریکا بود.

برای جزئیات بیشتر ، می توانید این مقاله را در مورد Satoshi Nakamoto بررسی کنید.

مبارزات فینی

با این حال ، زندگی هال فینی به جز شناخت فوری او به عنوان پیشگام بیت کوین ، چیزهای دیگری در زندگی دارد. به ویژه ، مبارزه قهرمانانه او با بیماری خود. شجاعت او در مقابل بیماری و حفظ تمرکز بر روی کار درگیر ، الهام بخش بسیاری از ماست.

این شاهکار منحصر به فرد ، تمرکز و مجادله در برابر ناتوانی خزنده و مرگ حتمی چیزی نیست که در زندگی روزمره با آن روبرو می شویم. برای اینکه یک نگاه اجمالی به چگونگی تبدیل افکار وی به معنای واقعی کلمه به کلمات داشته باشید ، باید آخرین hisپست‘ این پست برای بسیاری منبع الهام است.

صادقانه بگویم ، اگر کسی از من بپرسد هال فینی کیست؟ بیش از همه کمک هایش به ارزهای رمزپایه ، او مردی است که با شجاعت با یک بیماری مهلک جنگید و تا آخرین روز روی اشتیاق خود کار می کرد.

اوایل زندگی & حرفه

متولد کوالینگا ، کالیفرنیا در سال 1956 ، هال فینی تحصیلات حرفه ای خود را از Institute انستیتوی فناوری کالیفرنیا کسب کرد. وی B.S خود را به اتمام رساند. در مهندسی در سال 1979 از دانشگاه. لطفاً برای جزئیات بیشتر در مورد تحصیلات اولیه او لطفا اینجا را بررسی کنید.


یک سال قبل از فارغ التحصیلی ، هال توسط ‘APh Technology Consultants’ استخدام شد (استخدام شده توسط ‘Mattel’). در ابتدا به وی ماموریت داده شد تا روی نرم افزار صندوق پول آنها کار کند.

که هال فینی است

اعتبار تصویر: ویکی پدیا

سپس هال فینی روی جلوه های صوتی بازی های ویدیویی ساخته شده توسط این شرکت کار کرد. او این کار را با موفقیت انجام داد و حتی توانست جلوه های جدیدی را ارائه دهد. خیلی زود ، او به طور مستقل در حال توسعه بازی های ویدیویی بود. به غیر از بازی ها ، او همچنین تعدادی نرم افزار دیگر نیز توسعه داده است.

به طور خاص ، او طراحی کرد & یک طیف سنج برای باوش تولید کرد & بمب وی همچنین برخی از نرم افزارهای ابتکاری کنترل دوربین را برای یک خانه جلوه های ویژه هالیوود تهیه کرد. هال تا سال 1986 به کار در APh ادامه داد.

به دلیل شهود رمزگذاری ، هال به طور مشترک با فیل زیمرمن در زمینه تولید PGP (حریم خصوصی بسیار خوب) شروع به کار کرد. پس از آن وقتی فیل در سال 1996 شرکت PGP را تأسیس کرد ، بلافاصله به او پیوست. وی درست تا زمان بازنشستگی در سال 2011 در آن سازمان ماند.

توسعه حرفه ای

اگر به اطراف خود نگاه کنید ، فقط چند متخصص را پیدا خواهید کرد که علاقه به تخصص خود را پیدا می کنند. بنابراین با بازگشت به این سوال که هال فینی کیست ، وی یکی از این افراد بود. در حالی که در PGP Corporation بود ، وی مهارت های رمزگذاری نرم افزار خود را بهبود بخشید و ایده های ابتکاری را بدون توجه به اینکه چه کسی آنها را آغاز کرده است ، تجربه کند.

از این طریق بود که او با Cypherpunks آشنا شد و حتی اولین به اصطلاح «بازسازی ناشناس» (بازسازی کننده مبتنی بر رمزنگاری) را که مدتی اداره می کرد ، توسعه داد. وی همچنین اثبات قابل استفاده مجدد از کار RPOW را در سال 2004 ایجاد کرد.

وی همچنین وقتی Satoshi مفهوم رمزنگاری را در سال 2008 مطرح کرد ، بلافاصله علاقمند شد. در مورد اینکه رمزنگاری چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد در پست قبلی وبلاگ ما بیشتر بخوانید.

هال فینی اولین کسی بود که اولین نسخه از نرم افزار ارز رمزنگاری شده را بدست آورد. وی همچنین اولین دریافت کننده بیت کوین شد. از آن به بعد ، او چنان درگیر توسعه و گسترش بیت کوین شد که بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که این او بود و نه Satoshi Nakamoto که در واقع پشت آن بود.

این بیشتر از آن است که هویت واقعی Satoshi به فراموشی سپرده شده است ، بنابراین این مسئله مطرح می شود که هال فینی کیست?

طی چند سال آینده ، یک بار اطمینان حاصل کرد که توسعه و همچنین گسترش Bitcoins افزایش یافته است & در حال اجرا ، او بیشتر به سمت ارتقا software نرم افزاری خود متمرکز شده بود ، که به نظر می رسد ، گاهی اوقات نمی تواند نیازهای سیری ناپذیر او را برای کار در آینده حفظ کند. وی نرم افزار بیت کوین را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید و همچنین به عنوان یکی از اولین استخراج کنندگان شبکه بیت کوین فعالیت کرد.

سپس در سال 2010 ، هنگامی که Bitcoins قبلاً در مطبوعات و رسانه ها به یک کلید واژه تبدیل شده بود ، وی یک سیستم کیف پول “خارج از خط” برای ذخیره Bitcoins ایجاد کرد. این مفهوم نیز مورد تحسین فوری قرار گرفت.

مسائل مربوط به بهداشت شخصی

درست در اوایل دهه پنجاه سالگی ، هال فینی از نظر جسمی فوق العاده مناسب بود. او حتی ماراتن ها را نیز دوید و قصد داشت به طور تدریجی دویدهای طولانی تری را انجام دهد.

اما بعداً ناگهان به او سندرم ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) تشخیص داده شد. قدرت او به تدریج جای خود را به دست داد ، حرکات عضلانی او متزلزل شده و حتی صدای او تار شد. در آن لحظه تعیین کننده ، هال تصمیم گرفت که با جسارت همه چیز روبرو شود و با بدتر شدن محدودیت های جسمی خود سازگار شود.

او بی وقفه به کار خود ادامه داد ، خود را با وضعیت بدنی که همیشه رو به وخامت است تطبیق داده و در عین حال با نشاط باقی می ماند. توانایی های ذهنی او هنوز کار می کند و همینطور مغز همیشه کنجکاو او که همچنان به کاوش و آزمایش ایده های جدید ادامه می دهد.

هال علی رغم اینکه روی ویلچر برقی بود و از طریق لوله ها تغذیه می کرد و نفس می کشید ، به کار خود ادامه داد. او حتی وسیله ای برای تنظیم صندلی چرخدار خود فقط با استفاده از حرکات چشمی خود با رابط کاربری با آردوینو برای این منظور ایجاد کرد. وی به همین ترتیب از سیستم تجاری ردیابی چشم برای کار با رایانه خود استفاده کرد.

هیچ چیز نمی تواند مانع مقاومت قابل توجه او شود و آرزوی ادامه کار در مورد علاقه زندگی اش را داشته باشد. دقیقاً تا آخرین زمان خود ، وی به برنامه نویسی و نوشتن کدها و تحقق اهداف اختصاص یافته خود ادامه داد.

اخطار

هال فینی در 28 آگوست 2014 آخرین نفس را کشید. مطابق با آرزوی او & برنامه ریزی می شود ، بدن او به طرز متفاوتی منجمد شده و در تاسیسات ویژه ای که توسط بنیاد توسعه Alcor Life اداره می شود ، محافظت می شود. اینجا کلیک کنید برای جزئیات بیشتر.

این مطابق با روند آینده نگرانه و چشم انداز خودش است که مشخصه تلاشهای مادام العمر او بوده است.

او یک سال قبل از مرگ خود ، زندگی نامه خود را به درستی عنوان “Bitcoin and me” نوشت. به نظر می رسد این یک صفحه خوان ساده بیش از مسائل جدی سلامتی خود که توانایی های جسمی او را تحت الشعاع قرار داده است ، بیشتر به کار و هیجان خود برای انجام کارهای بیشتر متمرکز است ، اما عزم و اراده قوی او.

اگر اصلاً ، او فقط از سلامتی خود یاد می کرد ، گویی در حال گذر است ، هرگز نمی خواهد از روایت پرشور خود در کار دور شود. آن زندگینامه ای که به نظر می رسید “درست از قلب او جاری شده است” صدها و هزاران بار با تعداد باورنکردنی نظرات و تمجیدهای شایسته طرفداران بی شمار او از سراسر جهان خوانده شده است.

“جامعه بیت کوین” که همیشه در حال رشد است ، هال کنی را از زمان مرگ به درستی به یاد می آورد که هر ساله او را در سالگرد سالانه از بیت کوین.

EULOGY

هال فینی شخصیت منحصر به فردی داشت. و برای این امر ، او تا زمان مرگ راضی ، سپاسگزار و خوش بین باقی ماند. حتی در حالت بیماری ، جایی که می توانست سرانجام سریع خود را تشخیص دهد ، همچنان شاد و سازگار با وخیم تر شدن وضعیت جسمی خود بود.

تعداد کمی از افراد به جای او شجاع ، واقع بین بودند و می توانستند مانند “هال” روی “کار درگیر” خود متمرکز بمانند. تنها شخص دیگری که به عنوان یک اراده به همان اندازه قوی و قدی کاملاً مشابه به ذهن خطور می کند استفان هاوکینز است. زندگی و موفقیت های او منبع الهام نسل های آینده خواهد بود.

هال فینی & بیت کوین

مفهوم و کلمه “Bitcoin” همیشه باید مترادف با اسم Hal باشد. در حقیقت ، هر زمان که در مورد بیت کوین مطالعه می کنید ، ممکن است بخواهید بدانید هال فینی کیست؟ صادقانه بگویم ، او مرموزترین شخصیت در دنیای ارزهای رمزنگاری شده است.

حتی اگر او مبتکر و نویسنده واقعی این ارز آینده نگر نبود (او در واقع هیچ وقت چنین ادعایی نکرد) ، با این حال اگر رویکرد سریع و فعال Hal Halfeyne نبود ، بیت کوین هرگز به واقعیت عملی تبدیل نمی شد.

ایده های انقلابی وی به معنای واقعی کلمه اطمینان از خلوص بیت کوین و پذیرش جهانی آنها را به این ترتیب فراهم کرد. گفته های وی در مورد کارآیی ارز رمزنگاری شده در ایجاد اعتبار بیت کوین نقش مهمی داشته است. به ویژه دوست دارید نظرات مربوطه را در اینجا بخوانید.

هال اولین معامله بیت کوین را انجام داد و بدین ترتیب به شدت قاطعانه خود را در استفاده عملی و ارزش واقعی مدت این ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد منتقل کرد. بنابراین او اطمینان داد که آن را به واقعیت تبدیل می کند. وقتی او اولین خریدار بیت کوین شد ، بدبینی اولیه به سرعت کاهش یافت. وی همچنین بر روی نرم افزار آن کار کرد تا از اصالت و مقبولیت آن اطمینان حاصل کند.

در حال اجرا بیت کوین

– halfin (@ halfin) 11 ژانویه 2009

حتی در اوایل سال 2009 ، هال به این ایده اعتقاد داشت که در نهایت ارزش هر بیت کوین به 10 میلیون دلار خواهد رسید.

این حداقل پنج سال قبل از افزایش نرخ ارز رایانه ای سایبری در حد غیر قابل تصوری بود. برای جزئیات مربوط به آن ، کلیک کنید اینجا. بقیه همه تاریخ است و ما از طریق آن زندگی می کنیم.

زندگی & دستاوردها

من زندگی Hal Finney را به عنوان یک ثبات ، اشتیاق شدید و تمرکز منحصر به فرد بر نوآوری و رویکرد آینده نگرانه می دانم. به نظر می رسد از زمانی که وی دانشگاه خود را ترک کرد ، دیگر هیچ بازگشتی در زندگی او وجود نداشت.

هال از ابتدای کار حرفه ای خود در حال کار بر روی پروژه های برنامه نویسی ، و در حال توسعه برنامه ها برای بازی های ویدیویی مختلف بود. شاید او خوش شانس بود (یا شاید برعکس بود!) که خیلی زود با فیل زیمرمن ارتباط برقرار کرد. خوشبختانه ، هر دو دارای علایق مشابهی بودند و به این ترتیب تیم بزرگی را ساختند.

پیوستن وی به این ترتیب ، به Phil PGP Corporation پیشرفت منطقی و اوج ایده های یکسان بود که همچنین موفقیت چشمگیر شرکت PGP را تضمین کرد. این واقعیت که او رضایت شغلی کامل خود را از کار برای PGP به دست آورد ، به وضوح در تصمیم او برای ادامه کار با این سازمان درست تا زمان بازنشستگی است که به دلیل وخیم شدن سلامت جسمی (در آن زمان) گرفت..

با این وجود ، با نگاهی گذرا به شغل نسبتاً مختصر و در عین حال قابل توجه هال ، درمی یابیم که قلب او جایی بود که اشتیاق او در آن قرار داشت. بنابراین حتی در حالی که در PGP Corporation بود ، او به کارهای خود برای نوآوری در آینده ادامه داد.

به خاطر همین اشتیاق بود که هال با “cypherpunks” – تا حدودی توسعه دهندگان مستقل – درگیر شد. آنها آزادانه به حمایت و تشویق بی پروای وی که در آن لحظه تعیین کننده زندگی اولیه خود داشتند ، اعتراف کرده اند. بسیاری از آنها بعداً در زمینه های مربوط به توسعه نرم افزار به “عالی ترین” متخصص تبدیل شدند.

سادگی & تمرکز

چندین مصاحبه هال – که قبلاً و همچنین در طول دوره بیماری وی داده شده است ، ماهیت ساده او ، پذیرش صریح شکست ها همراه با موفقیت ها ، تعهد قاطعانه او به آینده و همچنین اشتیاق او برای نگاه کردن و صحبت کردن از نظر جسمی خود را نشان می دهد. حالت و مسائل را فلج می کند.

ممکن است یکی از این موارد را پشت سر بگذارید مصاحبه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع اینجا مال اوست آخرین پست یک بار دیگر به شما نشان دهد که او الهام بخش قابل توجهی بود.

زندگی خانوادگی

آخرین ، اما کمترین چیز ، هال فینی برای خانواده اش کیست؟ هال فینی با وجود اشتیاق عملی اعم از اشتیاق به تشنگی بی پایان برای توسعه ، سفارشی سازی ، نوآوری ، سازگاری و رویکرد نتیجه گرا ، یک خانواده ساده بود.

او فرزندان ، پسران و دختران خود را پرورش داد تا علاوه بر داشتن زور و اجبار ، صاحب فن و فن شوند. همسر مهربانش تا آخرین نفس در کنارش ماند. او در حالی که کاملاً راضی و راحت از میراث خود بود ، درگذشت.

هال فینی کیست؟ کلمات نهایی

هال فینی به خاطر خونگرم بودن و سخاوت خود توسط همکارانش مشهور بود. او به عنوان یک نابغه در نظر گرفته می شود که در هنگام مبارزه با یک بیماری کشنده به رمز ارزها کمک می کند.

وقتی ساتوشی هنوز یک شخصیت مرموز است ، بسیاری معتقدند هال فینی در واقع ساتوشی بوده است.

اگر این درست باشد ، پس پاسخ این سوال که هال فینی کیست – او بنیانگذار بیت کوین است.

اما صادقانه بگویم ، بسیاری از موارد در مورد او هنوز هم یک معما است. آیا واقعاً ساتوشی است؟ آیا او مرد پشت بیت کوین است؟ به نظر می رسد ، این یک معما باقی خواهد ماند مگر اینکه ساتوشی جلو بیاید یا همسر هال سکوت خود را نشکند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector