Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آیا Bitcoin یک حباب است: انفجار حباب بزرگ Bitcoin

آیا بیت کوین یک حباب است - آرم بیت کویناز همان روزهای ابتدایی بیت کوین ، افراد مشکوک همیشه می پرسیدند – آیا بیت کوین حباب است؟ آیا این فقط یک روند متورم و پرتحرک است؟ مفهوم “حباب بیت کوین” سال ها مردم را شیفته خود کرده است – تماس ها و ادعاهای زیادی مبنی بر “ترکیدن حباب بیت کوین” در موارد مختلف در طول زمان اتفاق افتاده است – اما ارز رمزنگاری شده هنوز زنده است و.

در این آموزش ، ما سعی خواهیم کرد تا رمز و راز حباب بیت کوین را کشف کنیم – این چیست ، چرا مردم در مورد آن صحبت می کنند ، چگونه مشخص می شود و غیره. ما درباره استدلال های “موافق و مخالف” صحبت خواهیم کرد که اغلب هنگام صحبت در مورد این “حباب” مطرح می شوند.

پس از آن ، سعی خواهیم کرد به س questionال همیشه آرزو پاسخ دهیم – آیا بیت کوین حباب است؟ و اگر این باشد … چه موقع حباب بیت کوین می ترکد?

حباب یعنی چه?

بنابراین ما این سوال را داریم – آیا بیت کوین یک حباب است؟ اما عبارت “حباب بیت کوین“در واقع معنی است?

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

از نظر مالی ، یک “حباب”حالتی است که دارایی برای طولانی ترین زمان بیات می ماند ، سپس منفجر می شود و قیمت آن از طریق سقف سر به فلک می کشد. “ترکیدن”که به آن ارجاع داده می شود ، هنگامی اتفاق می افتد که قیمت این دارایی به سرعت و با افزایش قیمت کاهش یابد.

سقوط باید بسیار خاص باشد – و منظور من از خاص دائمی است. اگر دارایی (در این مورد ، بیت کوین) موفق به افزایش دوباره شود ، آن یک “حباب نیست”.

چگونه تشخیص می دهید که در حین وقوع افت ، ترکیدگی یا هشدار نادرست است؟ خوب ، این قسمت روی حیله و تزویر است – شما نمی توانید همه اینها را به راحتی بگویید.

اگر شما یک متخصص بیت کوین هستید که از زمان شروع به کار خود سکه را دنبال می کنید ، ممکن است بتوانید یکی دو چیز را در مورد آینده آن بگویید. با این حال ، وقتی صحبت از ارزهای رمزپایه می شود ، آنها یک ویژگی بسیار مهم دارند – کاملاً غیرقابل پیش بینی و بسیار بی ثبات هستند.

ممکن است از لحظه انتشار بیت کوین روز به روز آن را دنبال کنید و هنوز کاملاً مطابق با پیش بینی های خود نیستید. موارد غیرقابل پیش بینی بسیاری وجود دارد که ممکن است برای تغییر قیمت سکه اتفاق بیفتد که ادامه آن تقریباً غیرممکن می شود.

اکنون من به شما نشان خواهم داد که چرا مردم معتقدند حباب بیت کوین ترکیده است.

حباب بیت کوین

مردم تمایل دارند حباب های مالی را به طرق مختلف تعریف کنند. به خاطر سادگی ، من آن را به سه قسمت عمده تقسیم می کنم.

  • در همان ابتدای کار ، قیمت یک دارایی بسیار پایین است و قابل توجه نیست. کمی نوسان می کند اما بیشتر اوقات در پایین ترین سطح قرار دارد. این جایی است که افراد به دارایی توجه زیادی نمی کنند ، اما هنوز در هیچ موقعیت یا رویداد قابل توجهی برای جلب توجه شرکت نکرده است.
  • در یک نقطه خاص ، دارایی شروع به جذب و افزایش قیمت می کند. چیزی که این رشد را از سایر رشد طبیعی دارایی متمایز می کند شدت است – قیمت با افزایش شدت و سرعت افزایش می یابد. این اتفاق می افتد زیرا در حالی که مردم می بینند دارایی امیدوار کننده است ، آنها همچنین می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند و سریع سود کسب کنند. هرچه تعداد بیشتری از افراد به باند واگن بپیوندند ، قیمت سریعتر باد می شود – دقیقاً مانند یک حباب.
  • مرحله سوم و آخرین مرحله خرابی است – همانطور که قیمت بدون هیچ دلیل مشخصی افزایش یافت ، آن نیز سقوط می کند. این جایی است که مردم فروش ترس و وحشت همه دارایی های خود را شروع می کنند ، از ترس اینکه قیمت حتی بیشتر خراب شود و ضرر کنند. این یک چرخه بی پایان می شود تا زمانی که قیمت دارایی کاملاً خراب شود – یا به عبارت دیگر ، حباب ترکید.

اکنون ، با در نظر داشتن دانش فوق ، نگاهی به نمودار زیر بیندازید:


آیا بیت کوین یک حباب است؟ نمودار بیت کوین

آیا این چیزی را به شما یادآوری می کند؟?

این نمودار قیمت بیت کوین است ، از لحظه تاسیس تا به امروز.

همانطور که می توانید بگویید ، این نمودار دارای بسیاری از ویژگی های یک حباب است – یک شروع آهسته و بیات ، یک اوج ناگهانی و سپس یک افت ناگهانی. اما قسمت آخر کمی متفاوت است – قیمت به صفر نرسید. بعلاوه – به نظر می رسد ثابت شده است.

این اغلب یکی از اصلی ترین استدلال های بصری است که حامیان بیت کوین هنگام رد ادعای حباب بیت کوین از آن استفاده می کنند. وقتی چنین حباب مالی می ترکد ، قیمت به سرعت صفر می رسد و معمولاً هیچ شانس بهبودی وجود ندارد. با این حال ، وقتی صحبت از بیت کوین می شود ، می توان دریافت که چنین نیست.

بنابراین آیا بیت کوین یک حباب است؟ بیایید برخی از بحث های رایج “موافق و مخالف” را تجزیه و تحلیل کنیم تا تصویری بزرگتر بدست آوریم.

برای

افرادی که به این سوال پاسخ می دهند که “آیا بیت کوین یک حباب است؟” با یک پاسخ مثبت چند استدلال بزرگ برای پشتیبانی از این ادعا دارید.

اول از همه ، آنها می گویند که بیت کوین به راحتی قابل لمس نیست – این یک ارز غیرمتمرکز است ، به این معنی که هیچ کسی از آن پشتیبانی نمی کند. ارزهای فیات ثبات مشخصی دارند زیرا بانک ها و دولت های عظیمی دارند که از آنها حمایت می کنند. علاوه بر این ، آنها مجاز و حتی تشویقی هستند – شما می توانید مالیات خود را با ارزهای فیات پرداخت کنید و از آنها برای سایر امور رسمی استفاده کنید. با این حال ، وقتی صحبت از بیت کوین (و بیشتر ارزهای رمزپایه دیگر) می شود ، چنین نیست. دولت های مختلف تمایل دارند بیت کوین را به روش های بسیار مختلف تحریم کنند ، به این دلیل که صاحب ملکی ندارد – هیچ شخص یا سازمانی ارز رمزپایه مورد نظر را کنترل نمی کند.

بحث بزرگ دیگر این است که بیت کوین بیش از حد اندازه گیری بیش از حد بیش از حد زیاد و باد شد. این اولین پدیده در نوع خود بود – در مقایسه با تعداد افرادی که می خواستند آن را ساده تلنگر کنند ، افراد کمتری برای خرید آن استفاده کردند – آن را کم خریداری کرده و بالا بفروشید.

از آنجا که سکه رمزنگاری به اندازه کافی حمایت خوبی از حامیان خود نداشت که به فکر رفاه آن بودند ، قیمت کسانی که به دنبال راهی برای کسب سود سریع بودند همچنان ادامه داشت..

به دلیل نوسانات بیت کوین ، دولتهای سراسر جهان تصمیم گرفته اند که استفاده از آن را تحریم و مالیات کنند ، برخی از آنها حتی در واقع ممنوعیت ارز رمزنگاری شده هستند. این یکی از اصلی ترین عواملی بود که منجر به سقوط شدید قیمت بیت کوین شد.

احتمالاً یکی از قوی ترین استدلال هایی که ادعا می کنند بیت کوین حباب است این است که خیلی راحت و خیلی قدیمی است.

اکنون ارزهای رمزپایه ای مانند Litecoin ، IOTA و Ethereum توانسته اند از هر لحاظ ممکن از بیت کوین پیشی بگیرند. Litecoin چهار برابر سریعتر از بیت کوین است ، IOTA از نظر فنی برتر است و Ethereum یک شبکه واقعی است که برای ساخت و ایجاد ارزهای رمزپایه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. هر روز شاهد ورود رمزهای رمز جدید و بسیار بهبود یافته به بازار هستیم – بیت کوین اصلی بود و اصلی ترین ارز رمزنگاری شده در جریان اصلی است ، اما این شهرت تا کی می تواند دوام داشته باشد تا زمانی که مردم متوجه اشکالات سکه شوند?

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

در برابر

حتی اگر این سوال را بپرسید “آیا بیت کوین یک حباب است؟” در جوامع مختلف رمزنگاری در سراسر جهان رایج شده است ، بسیاری از افراد هنوز به ارز رمزنگاری شده اعتقاد دارند و هرگونه ادعای حباب بودن آن را تمسخر می کنند. بیایید سعی کنیم و استدلالهای اصلی را که مردم هنگام پاسخ “نه” به سوال “آیا بیت کوین حباب است؟”.

آیا بیت کوین یک حباب است؟ ارز رمزنگاری بیت کوین

اول از همه ، حتی اگر قیمت بیت کوین نوسان زیادی دارد ، به این معنی نیست که ارزش ثابتی نداشته است. همانطور که در فصل بالا ذکر کردم ، مردم به دلایل مختلف به Bitcoin ارزشی می دهند. سکه به یک نمونه از ارزهای واقعی تبدیل شده است که به هیچ حوزه قضایی متمرکز و نه حکومتی احتیاج ندارد – ارزش آن توسط افرادی که از آن استفاده می کنند دیکته می شود. این ، به نوبه خود ، راه حلی برای این که چرا بیت کوین حباب نیست ، فراهم می کند.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران مصمم هستند که بیت کوین به نابودی خود رسیده است ، برخی دیگر مشکلی با سرمایه گذاری در چیزی ندارند که بی ثبات تلقی شود.

بسیاری از مردم بیت کوین را به عنوان یک دروازه مالی می دانند – چند بار در اینترنت با مقایسه های مختلفی که شامل بیت کوین است ، مواجه شده اید؟ مقایسه هایی مانند:

… این شیر آب بیت کوین ، که در سال 2010 تاسیس شد ، در ابتدا 5 بیت کوین به ازای هر کاربر می داد – که این مبلغ امروز 20 000 دلار خواهد بود! …

برخی از سرمایه گذاران به دلیل بی ثبات بودن بیت کوین پول می گذارند زیرا آنها امیدوارند و انتظار دارند که قیمت سکه در آینده نزدیک (یا دور) سر به فلک بکشد. به همین دلیل استدلال برای عدم تطابق بیت کوین دلیل معتبری برای نوشتن آن به عنوان یک حباب ساده نیست.

علاوه بر این ، هنگام صحبت در مورد اینکه چرا بیت کوین حباب نیست ، لازم به ذکر است که سکه در طول عمر خود ممکن است چهار یا پنج “حباب انفجار” داشته باشد. مردم این س askingال را پرسیده اند که “آیا بیت کوین حباب است؟” برای طولانی ترین زمان – و ارز رمزنگاری شده همیشه از خاکستر بالا رفته است.

به حقیقت گفته شود ، این بزرگترین سقوطی است که سکه تاکنون تجربه کرده است ، اما همانطور که احتمالاً از گرافی که قبلاً نشان داده ام دیدید ، در حال حاضر تثبیت شده است. بسیاری از طرفداران بیت کوین معتقدند که حتی اگر این بار سقوط قابل توجه تر بود ، اما باز هم فقط این است – سقوط دیگر از بسیاری.

آیا بیت کوین یک حباب است?

بنابراین ، اکنون که ما در مورد استدلال های “موافق و مخالف” این که چرا بیت کوین حباب است و چرا بیت کوین حباب نیست صحبت کردیم ، نتیجه نهایی چیست؟ اصلاً یکی هست?

هر قضیه ای که باشد ، بدیهی است که بیت کوین با تعاریف متعددی از این اصطلاح ، تغییر دهنده بازی بوده است. این هم برای بازارهای دیجیتال و هم نظرات اجتماعی کاربرد دارد.

در طول این سال ها ، بیت کوین فراز و نشیب هایی داشته است. هر بار که سکه با قیمت روبرو می شد ، مردم برای پیش بینی چیزهای مختلف عجله می کردند – از افزایش عمده در چند ساعت تا سقوط مطلق یا به عبارت دیگر “ترکیدن حباب”.

با این حال ، هنگامی که از شما سوال می شود “آیا بیت کوین یک حباب است؟” ، داشتن پاسخ “بله” یا “نه” کاملا ساده لوحانه است.

یک چیز تقریباً قطعی به نظر می رسد – اگر بیت کوین حبابی باشد ، هنوز ترکیده نشده است. قیمت سکه متوقف شده است و اکنون به آرامی اما مطمئناً دوباره صعود می کند.

رویدادهای مختلف جهانی نوسانات قیمت بیت کوین را حکم می کند – در حالی که برخی از دولت ها ارزهای رمزپایه را ممنوع می کنند ، برخی دیگر آنها را قبول می کنند. هر روز اخبار بی شماری پیرامون رویدادهای مختلف مربوط به ارزهای رمزپایه منتشر می شود. برخی از این گزارش های خبری مثبت هستند ، برخی دیگر – نه خیلی. به هر حال آنچه مسلم است این است که همه این وقایع از یک جهت روی قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند و اگرچه سکه کاربرد واقعی و واقعی دارد ، اما مردم از آن استفاده می کنند.

نتیجه

اگر از افراد مختلف بپرسید “آیا بیت کوین حباب است؟” ، احتمالاً دائماً پاسخ های متفاوتی می گیرید. برخی از افراد به شما اطمینان می دهند که بیت کوین حتی به چیزی شبیه حباب مالی شباهت ندارد ، در حالی که دیگران قسم می خورند که “حباب بیت کوین” قبلاً مدتها پیش اتفاق افتاده است.

اگر سکه رمزنگاری شده یک حباب باشد ، اما هنوز زنده است ، پس چه موقع حباب بیت کوین می ترکد؟ خوب ، پاسخ کاملاً ساده است – به محض اینکه دیگر برای عموم مردم مفید نباشد ، جواب می دهد.

یک قانون طلایی در دنیای ارزهای رمزپایه وجود دارد که می گوید رمزگذاری تا زمانی که کاربرد واقعی و قابل استفاده ای داشته باشد ، زنده و شکوفا خواهد ماند. و وقتی صحبت از بیت کوین می شود ، به نظر نمی رسد که به این زودی ها کاربرد خود را از دست بدهد.

وقتی س askedال شد “حباب بیت کوین چه موقع می ترکد؟” ، احتمالاً هیچ کس نمی تواند جواب صحیح و مشخصی ارائه دهد. حتی اگر در طول تاریخ موارد مشابه زیادی وجود داشته باشد (بحران مالی سال 2008 ، ترکیدن حباب می سی سی پی و غیره) ، بیت کوین کمی متفاوت از همه آنها است. این واقعیت که این ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز است ، دارای اشکالاتی نیز هست ، اما در پایان روز ، احتمالاً بزرگترین نقطه قوت آن نیز هست.

بنابراین آیا بیت کوین یک حباب است؟ خوب ، فقط زمان قادر به گفتن است. حتی اگر چنین باشد ، مطمئناً هنوز شکسته نشده است.

امیدوارم این راهنما برای شما مفید بوده باشد. سعی کنید تا با اخبار مرتبط با بیت کوین همراه باشید ، همیشه تا آنجا که ممکن است تحقیق کنید و بتوانید نظر خود را در مورد این سوال “آیا بیت کوین حباب است؟”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector