Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Ripple vs Ethereum: راهنمای مقایسه کامل

بنابراین ، شما در مورد Ripple و Ethereum شنیده اید ، اما کاملا مطمئن نیستید که تفاوت چیست؟ خوب ، شما مطمئناً به مکان مناسب رسیده اید ، همانطور که در این راهنمای Ripple vs Ethereum ، من می خواهم همه آنچه را که باید بدانید به شما بگویم!

به هر حال ، آیا می دانید در تاریخ 29 دسامبر 2017 ، Ripple از Ethereum پیشی گرفت و به دومین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شد !؟ مدت زیادی طول نکشید ، اما سلام آنها هنوز هم این کار را کردند!

به هر حال ، در راهنمای مقایسه Ripple vs Ethereum ، من ابتدا قصد دارم با مقایسه اصول دو پروژه و همچنین عملکرد خوب آنها شروع کنم.

بعد از آن ، من می خواهم به اعضای تیم اصلی آنها و به دنبال آن سازوکارهای اجماعی که استفاده می کنند ، نگاهی بیندازم. سرانجام ، سپس در مورد چگونگی عملکرد دو پروژه تاکنون صحبت خواهم کرد!

پس برای چی منتظری؟ بیایید به قسمت اول راهنمای Ripple vs Ethereum برویم و اصول هر بلاکچین را بررسی کنیم!

ریشه های هر دو Crypto

Ripple و Ethereum هر دو ارز رمزپایه ای هستند که در بالای فناوری بلاکچین کار می کنند. با این کار افراد از هر مکانی در دنیا می توانند در عرض چند ثانیه وجه ارسال و دریافت کنند.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

هر دو بلاکچین سکه دیجیتال منحصر به فرد خود را دارند که می توانید آن را در صرافی های مختلف ارزهای رمزنگاری شده خریداری و بفروشید. با این حال ، همانطور که در زیر توضیح خواهم داد ، تفاوتهای واضحی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بیایید با پیدا کردن “Ethereum چیست؟” شروع کنیم

اتریوم چیست?

مدیر عامل اتریوم ویتالیک بوترینEthereum ، در سال 2015 راه اندازی شد ، توسط توسعه دهنده روسی-کانادایی ، Vitalik Buterin تاسیس شد. Ethereum اولین پروژه بلاکچین بود که به مردم امکان می دهد قراردادهای قرارداد هوشمند ایجاد و منعقد کنند. در نتیجه ، این قابلیت های Bitcoin را گسترش داد ، که فقط برای معاملات مالی مناسب است.

قرارداد هوشمند به توافقی مبتنی بر شرایط از پیش برنامه ریزی شده گفته می شود که در صورت تحقق این شرایط می تواند به طور خودکار یک معامله را پردازش کند.

به عنوان یک مثال سریع ، نگاهی به وضعیت زیر بیندازید.

  1. جان و باب می خواهند در نتیجه جام جهانی فوتبال شرط بندی کنند.
  2. جان و باب قراردادی هوشمندانه منعقد می کنند که طبق آن برزیل در جام جهانی پیروز می شود ، جان 10 ETH می گیرد. با این حال ، اگر آنها برنده آن نشوند ، پس باب 5 ETH کسب می کند.
  3. پس از آن جان باید 10 ETH را در قرارداد هوشمند و باب 5 ETH قرار دهد.
  4. بلاکچین Ethereum می تواند هزاران وب سایت را جستجو کند تا بفهمد چه کسی قهرمان جام جهانی شده است.
  5. به محض تأیید نتیجه ، قرارداد هوشمند یا جان یا باب را به طور خودکار پرداخت می کند.
  6. همه اینها بدون شخص ثالث قابل اعتماد حاصل می شود.

همانطور که از مثال فوق مشاهده خواهید کرد ، Ethereum برای تأیید یا تأیید یک معامله به شخص ثالث نیاز ندارد ، به این معنی که “غیرمتمرکز” است. این بدان معناست که شبکه توسط هیچ شخص یا شرکتی و همچنین بانک مرکزی یا دولت کنترل نمی شود.

در عوض ، یک معامله توسط انجمن Ethereum تأیید می شود ، در غیر این صورت “استخراج کنندگان” نامیده می شود. ماینرها به سادگی یک دستگاه تخصصی را به شبکه Ethereum متصل می کنند که به آنها امکان می دهد تراکنش های بلاک چین Ethereum را تأیید کنند. با این کار دیگر نیازی به واسطه شخص ثالث نیست.


به هر حال بلاکچین Ethereum ارز رمزنگاری شده خود را به نام Ether (به اختصار ‘ETH) می نامد. برخلاف بیت کوین که حداکثر 21 میلیون سکه در آن محدود خواهد شد ، حداکثر محدودیتی برای مقدار اتر قابل صدور وجود ندارد.

با این حال ، به گفته بنیانگذار آن ویتالیک بوترین ، این مبلغ به زودی حدود 100 میلیون سکه محدود خواهد شد. در زمان نوشتن مقاله در ژوئیه 2018 ، میزان عرضه فعلی کمی بیش از 100 میلیون ETH است ، این نشان می دهد که به زودی دیگر سکه صادر نمی شود.

Ethereum و Vitalik Buterin - اخبارمنبع: newsdoses

بنابراین اکنون که می دانید Ethereum چیست ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Ethereum من قصد دارد بررسی کند Ripple چیست!

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

ریپل چیست?

آرم موج دار

بلاکچین Ripple اولین بار در سال 2012 ، سه سال قبل از Ethereum ایجاد شد. توسط سازمانی خصوصی به نام Ripple Labs طراحی ، ساخته و راه اندازی شده است. آزمایشگاه های Ripple در سانفرانسیسکو واقع شده اند.

هدف بنیان گذاران ایجاد پروتکل بلاکچین بود که بتواند سیستم پرداخت های مرزی را که توسط بانک ها برای انتقال وجوه به خارج از کشور استفاده می شود به چالش بکشد. جالب اینجاست که اگرچه آزمایشگاه های Ripple به طور خاص بر صنعت بانکداری متمرکز هستند ، هر کسی می تواند از زنجیره بلوک Ripple برای ارسال و دریافت وجه استفاده کند. هرکسی همچنین می تواند سکه Ripple (XRP) را در بازار آزاد معامله کند.

در مورد تفاوت Ripple و XRP اغلب کمی سردرگمی وجود دارد که من آن را به زبان ساده توضیح خواهم داد. پروتکل بلاکچین که به مردم و بانک ها امکان ارسال و دریافت وجه را می دهد “Ripple” نامیده می شود. این فناوری واقعی است که از شبکه پشتیبانی می کند.

نام ارز رمزنگاری شده که در بالای بلاکچین Ripple اجرا می شود “XRP” است که برای نشان دادن مقدار استفاده می شود.

دقیقاً مانند Ethereum ، پروتکل Ripple به هیچ واسطه یا شخص ثالثی برای تأیید جابجایی وجوه احتیاج ندارد ، به این معنی که در عوض ، افراد می توانند سکه های XRP را به صورت کاملا همتا به همسال ارسال و دریافت کنند..

توجه داشته باشید: نظیر به نظیر یکی دیگر از روش های گفتن “شخص به فرد” است و به این معنی است که مردم مستقیماً و بدون شخص ثالث ارزش را رد و بدل می کنند..

در زمان نوشتن مقاله در ژوئیه 2018 ، 60 میلیارد سکه ریپل از حداکثر 100 میلیارد سکه در گردش است.

بنابراین ، اکنون که می دانید Ripple و Ethereum چیست ، بخش بعدی راهنمای “Ripple vs Ethereum” من به بررسی عملکرد هر دو بلاکچین می پردازد!

کارایی

اتریوم

هنگامی که یک کاربر تصمیم به انتقال وجه به شخص دیگری می گیرد ، بلاک چین Ethereum می تواند این کار را در مدت زمان تقریبا 16 ثانیه انجام دهد ، مهم نیست که فرستنده یا گیرنده در کجا قرار دارد.

این بسیار سریعتر از بلاکچین بیت کوین است که به طور معمول حدود 10 دقیقه طول می کشد. درست مانند بیت کوین ، بلاکچین Ethereum محبوب شده است و هزینه های معامله کمی گران می شوند.

در شلوغ ترین دوره خود در ژانویه 2018 ، هزینه های معامله به طور متوسط ​​4 دلار بود ، به این معنی که استفاده از Ethereum برای انتقال مقادیر کم اقتصادی نیست. با این حال ، در زمان نوشتن مقاله در ژوئیه 2018 ، این از آن زمان به کمتر از 1 دلار کاهش یافته است.

حتی یک مسئله نگران کننده برای توسعه دهندگان Ethereum ، توانایی شبکه در “مقیاس گذاری” معاملات است. هنگامی که افراد در مورد مقیاس پذیری صحبت می کنند ، از این سیستم برای درک اینکه یک سیستم چه تعداد تراکنش می تواند انجام دهد استفاده می شود و آیا با تعداد تراکنش هایی که از طریق آن انجام می شود ، می تواند رشد کند.

نمودار معاملات Ripple vs Ethereum Ethereum

حتی خارج از صنعت بلاکچین ، هر سیستم حداکثر میزان معامله ای را که می تواند انجام دهد ، انجام می دهد. به عنوان مثال ، ویزا صادر کننده پرداخت می تواند حداکثر 50000 تراکنش در ثانیه پردازش کند ، که تقریبا 30 برابر بیشتر از پردازش مورد نیاز است!

متأسفانه ، Ethereum تنها قادر است حداکثر 15 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند. اگر قرار است به صورت جهانی مورد استفاده قرار گیرد ، باید به طور قابل توجهی بهبود یابد ، خصوصاً اگر بخواهد از فناوری قرارداد هوشمند خود در سراسر جهان استفاده کند.

برای اینکه بتوانید ایده این مسئله را به شما ارائه دهیم – در اواخر سال 2017 ، وقتی Ethereum dApp Crypto-Kitties محبوب پردازش معاملات بیشتری را انجام می داد ، شبکه Ethereum تقریباً خراب شد.

تیم از این مشکلات آگاه است و در حال کار بر روی چند راه حل است که بعداً به اختصار به آنها اشاره خواهم کرد.

به هر حال ، اکنون که از سطح عملکرد Ethereum مطلع هستید ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Ethereum من به مقایسه Ripple می پردازد!

موج دار شدن

وقتی صحبت از عملکرد بلاکچین Ripple می شود ، تفاوتهای واضحی وجود دارد. وقتی کاربر سکه های XRP را برای شخص دیگری می فرستد ، قبل از تأیید معامله به طور متوسط ​​4 ثانیه طول می کشد. اگرچه Ethereum هنوز در 16 ثانیه بسیار خوب است ، اما این باعث می شود زنجیره بلوک Ripple حدود 4 برابر سریعتر باشد.

همچنین در هنگام استفاده از بلاکچین Ripple هزینه های معامله به طور قابل توجهی پایین تر است. برای هر معامله هزینه استاندارد 0.00001 XRP وجود دارد. حتی وقتی XRP در اوایل سال 2018 به بالاترین رقم 3.29 دلار رسید ، این رقم فقط 0.0000329 دلار بود! این مبلغ آنقدر کم است که ارسال وجه با استفاده از Ripple عملا رایگان است.

یکی از مهمترین جنبه های استدلال Ripple vs Ethereum در مورد مقیاس پذیری است. قبلاً اشاره کردم که Ethereum فقط می تواند حدود 15 معامله در ثانیه را پردازش کند. خوب ، Ripple XRP می تواند در هر ثانیه 1500 پردازش کند که به طور قابل توجهی بیشتر از Ethereum است!

Ripple vs Ethereum Ripple TPSمنبع: ریپل

در نهایت ، از نظر عملکرد ، Ripple مطمئناً بلاک چین بهتر برای پردازش معاملات است. این باعث می شود فناوری Ripple برای صنعت پرداخت های فرامرزی که هدف قرار داده اند بسیار مناسب باشد.

عملاً در حال حاضر هر بانکی در جهان از یک واسطه مالی به نام SWIFT استفاده می کند که به بانک ها امکان تجارت به صورت بین المللی را می دهد. با این حال ، سیستم SWIFT کند و گران است ، به این معنی که Ripple برای معاملات بین بانکی ایده آل است.

بنابراین ، اکنون که می دانید عملکرد این دو بلاکچین چگونه است ، در قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Ethereum من می خواهم به طور خلاصه در مورد دو تیم صحبت کنم!

چه کسی در تیم است?

اتریوم

تیم اصلی پشتیبانی پروژه Ethereum بنیاد Ethereum است که از گروهی از توسعه دهندگان بسیار ماهر تشکیل شده است. این بنیاد مسئول ارتقا developing ، توسعه ، حمایت و آموزش مردم در مورد سیستم عامل Ethereum است. این تیم توسط بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin هدایت می شود.

با این حال ، به عنوان یک پروژه غیر متمرکز و منبع باز ، برای هرگونه تغییر در بستر Ethereum ، آنها باید اکثریت آرا by را از طرف جامعه دریافت کنند. یک نمونه از این “Ethereum Split” بدنام بود ، که منجر به آزادی Ethereum از بلاک چین اصلی خود شد ، که اکنون Ethereum Classic نامیده می شود.

اکثر کاربران Ethereum می خواستند “چنگالی” از بلاکچین اصلی ایجاد کنند زیرا یک هکر بیش از 50 میلیون دلار ETH را سرقت کرده بود. اگر اکثریت مردم نمی خواستند چنگال را انجام دهند ، آنگاه امکان پذیر نبود!

موج دار شدن

از طرف دیگر ، Ripple XRP کمی متفاوت است. این شرکت توسط شرکت مادر Ripple Labs مدیریت می شود ، که می تواند در فناوری اساسی تغییراتی ایجاد کند. آزمایشگاه های Ripple در سانفرانسیسکو مستقر هستند و آنهایی هستند که با صنعت مالی مشارکت می کنند.

چهره اصلی ریپل مدیر عامل سازمان ها ، برد گارلینگهاوس است. گارلینگهاوس بسیار شناخته شده است زیرا او اغلب در برنامه های زنده تلویزیونی به صورت عمومی ظاهر می شود. یکی دیگر از چهره های شناخته شده آزمایشگاه Ripple ، رئیس شرکت است – کریس لارسن ، که همچنین به طور منظم در تلویزیون ظاهر می شود.

Ripple vs Ethereum Brad Garlinghouse ، مدیر عامل شرکت Ripple

طبق گفته های فوربس ، لارسون 5.19 میلیارد سکه XRP در اختیار دارد. حدس بزنید وقتی ریپل به بالاترین حد خود رسید ، این ارزش در ژانویه 2018 چقدر بود؟ بیشتر از 16 میلیارد دلار! وای…

در زمان نوشتن مقاله در ژوئیه 2018 ، 60 میلیارد سکه ریپل از 100 میلیارد احتمالی در گردش است. مسئله اصلی در این مورد این است که 40 میلیارد باقیمانده (40٪) توسط آزمایشگاههای Ripple کنترل و کنترل می شود.

این درصد قابل توجهی است ، به همین دلیل برخی افراد Ripple را صدا می کنند "متمرکز ». اگر آزمایشگاه های Ripple یا حتی بدتر از آن ، مقدار زیادی XRP را در بازار آزاد بفروشند ، به طور بالقوه می تواند قیمت آن را کاهش دهد.

این بسیار متفاوت از Ethereum است زیرا بنیاد Ethereum کنترل چنین مقدار قابل توجهی سکه را کنترل نمی کند.

بنابراین ، اکنون که رهبران اصلی هر پروژه را می شناسید ، بخش بعدی راهنمای Ripple vs Ethereum من بررسی می کند که چگونه هر blockchain به اتفاق نظر می رسد.

Ripple vs Ethereum: رسیدن به اتفاق نظر?

اگر راهنمای Ripple vs Ethereum من را در این مورد خوانده اید ، اکنون می دانید که هر دو غیرمتمرکز هستند ، به این معنی که هیچ شخص ثالث یا واسطه ای برای تأیید و تأیید حرکت وجوه لازم نیست. با این حال ، هر دو پروژه بلاکچین روش خود را برای انجام این کار دارند ، که در زیر توضیح خواهم داد.

قبل از این کار ، من فقط می خواستم به طور خلاصه منظورم از “مکانیسم اجماع” را توضیح دهم. از آنجا که بلاکچین ها سیستم مرکزی برای تأیید معاملات ندارند ، در عوض این مسئولیت را در چندین دستگاه توزیع می کنند.

در دنیای ارزهای رمزپایه ، به این دستگاه ها “گره” گفته می شود. قبل از تأیید معامله و ارسال آن در بلاکچین ، درصد مشخصی از گره ها باید همه را تایید کنند که همه چیز معتبر است. وقتی آنها به توافق می رسند ، این “اجماع” نامیده می شود.

برای انجام این کار ، شبکه به یک الگوریتم رمزنگاری متکی است ، که به شما اطمینان می دهد وجوهی را که می خواهند ارسال کنند ، و همچنین اطمینان حاصل کند که همان بودجه دو بار مصرف نمی شود..

بیایید شروع کنیم و بفهمیم Ethereum چگونه به اتفاق نظر می رسد!

اتریوم: اثبات کار

Ripple vs Ethereum | اثبات کار در مقابل اثبات سهاممنبع: blockgeeks

اگرچه Ethereum شش سال پس از اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین ایجاد شد ، اما هنوز از همان سازوکار اجماعی استفاده می کند که “اثبات کار” نامیده می شود. ساده ترین راه برای درک چگونگی عملکردهای اثبات کار فکر کردن در مورد یک معما بسیار پیچیده است.

بلاکچین Ethereum یک معما تصادفی ایجاد می کند که آنقدر پیچیده است که هیچ انسانی نمی تواند به تنهایی آن را حل کند. در نتیجه ، ‘گره’ لازم است.

هر گره ای که به شبکه Ethereum متصل شده است سعی دارد این معما را با آزمون و خطا حل کند. این بدان معناست که دستگاه همچنان حدس می زند تا جواب معما را بدست آورد تا زمانی که بتواند جواب را به درستی بگیرد! به محض این کار ، شبکه می تواند معتبر بودن معامله را تأیید کند.

این کمی شبیه یک بازی است زیرا هر کدام از گره هایی که بتوانند پاسخ را پیدا کنند پاداش می گیرند ، که Ether است! اساساً ، هرچه قدرت محاسبه بیشتر شخص تصمیم به مشارکت داشته باشد ، شانس بیشتری برای کسب پاداش استخراج دارد.

مدل اثبات کار که توسط Ethereum استفاده شده کمی با بیت کوین متفاوت است زیرا از چیزی به نام استفاده می کند "اتاش". Ethash برای جلوگیری از استفاده سخت افزارهای گران قیمت به نام ASIC توسط مردم نصب شد.

این یک مشکل عمده در بیت کوین است ، زیرا افرادی که بیشترین پول را دارند همیشه بیشترین شانس را برای برنده شدن در پاداش استخراج دارند زیرا می توانند مقادیر زیادی ASIC را خریداری کنند. این امر منجر به این شده است که فقط 4 استخر استخراج به طور منظم بیش از 50٪ از کل پاداش بیت کوین را کنترل می کند.

Ethash اطمینان می دهد که فقط GPU های پایه می توانند برای استخراج Ethereum استفاده کنند ، به این معنی که این سیستم بسیار عادلانه تر است. با این حال ، در مارس 2018 گزارش شد که تولید کننده ASIC Bitmain در حال ساخت ASIC است که می تواند با شبکه Ethereum سازگار باشد.

یکی از موضوعات اصلی مدل اثبات کار Ethereum این است که قادر به مقیاس گذاری تعداد زیادی از معاملات نیست. این شبکه فقط قادر است حداکثر 15 تراکنش را در هر ثانیه مقیاس بندی کند. این تقریباً به نوعی از سطح مورد نیاز برای مقیاس گذاری Ethereum بر اساس جهانی نزدیک نیست.

خبر خوب این است که تیم روی این موضوع کار می کند. امید است حرکت به مکانیزم اجماع جدیدی به نام Proof-of-Stake و همچنین نصب دو پروتکل جدید به نام های “Sharding” و “Plasma” ، به Ethereum امکان پردازش هزاران معامله در ثانیه را بدهد..

بنابراین ، اکنون که می دانید Ethereum چگونه به اجماع می رسد ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Ethereum من نحوه کار Ripple را بررسی می کند!

Ripple: توافق نامه بیزانس فدرال

Ripple مکانیزم اجماعی به نام توافق نامه بیزانس فدرال (FBA) را نصب کرده است. این مدل خاص کارهایی متفاوت با اثبات کار را انجام می دهد.

برای اعتماد به تعداد مشخصی از گره ها ، که به آن “دایره” گفته می شود ، فقط انتخاب گره لازم است. کل شبکه Ripple از حلقه های مختلف تشکیل شده است ، که یکدیگر را همپوشانی دارند ، به این معنی که به هر طریقی یا دیگری هر گره متصل است.

مهمترین تفاوت این است که برخلاف Ethereum ، که به هر کسی با GPU کمک می کند در شبکه کمک کند ، Ripple از چیزی به نام “اعتبار سنج تراکنش” استفاده می کند. تنها افرادی که می توانند به یک اعتبار سنج تراکنش تبدیل شوند ، بانک هایی هستند که از فناوری Ripple استفاده می کنند.

اگرچه این هنوز یک سیستم غیرمتمرکز است (زیرا هیچ مرجعی بر شبکه Ripple کنترل ندارد) اما این سیستم را حذف می کند "احساس جامعه »، همانطور که در Ethereum دیده می شود.

بنابراین اکنون که می دانید چگونه هر بلاکچین به اجماع می رسد ، قسمت آخر راهنمای Ripple vs Ethereum من به بررسی عملکرد پروژه ها تاکنون می پردازد! اول ، هر چند ، من یک جدول مقایسه ایجاد کرده ام تا برخی از تفاوت های Ethereum vs Ripple را برجسته کنم.

جدول مقایسه

  سازوکار اجماع معاملات p / s ارزش بازار گردش در گردش تاریخ عرضه تیم / سازمان هزینه های معامله
موج دار شدن FBA 1500 18 بیل 40 بیل 2012 آزمایشگاه های ریپل <0.01 دلار
اتریوم PoW 15 44 بیل 100 میل جولای 2015 اتریوم

پایه

<1 دلار

داستان تا اینجا

Ethereum و Ripple XRP از زمان راه اندازی عملکرد خوبی داشته اند. مهمترین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که آنها با یکدیگر رقابت نمی کنند.

در حالی که Ethereum نگران قراردادهای هوشمند است ، Ripple صنعت بانکداری را هدف قرار داده است. این بدان معناست که هر دو پروژه می توانند موفقیت طولانی مدت را تجربه کنند بدون اینکه نگران کاری دیگری باشند!

اتریوم

بیایید نگاهی سریع به موفقیت شگفت انگیز ETH بیندازیم. اگر 100 ETH هنگام عرضه در سال 2015 خریداری کرده بودید ، در مجموع 283 دلار برای شما هزینه داشت. اگر این وضعیت را تا ژانویه 2018 حفظ می کردید ، زمانی که به بالاترین قیمت خود در $ 1،389 رسید ، 100 ETH شما بیش از 138،000 $ ارزش داشت! فقط در سال 2017 ، Ethereum قیمت خود را بیش از 10،000 increased افزایش داد.

نمودارهای Ripple vs Ethereumمنبع: coinmarketcap

اگرچه سایر پروتکل های قرارداد هوشمند می توانند عملکرد بهتری نسبت به Ethereum (به اصطلاح دیگر شناخته شوند) داشته باشند "قاتلان Ethereum ”) ، هنوز هم دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش پس از بیت کوین است.

با این حال ، برای اینکه Ethereum جای خود را حفظ کند ، باید مشکلات مقیاس پذیری خود را حل کند. هیچ شبکه جهانی نمی تواند فقط با 15 معامله در ثانیه زنده بماند ، بنابراین امید است که ترکیبی از “Proof-of-Stake” ، “Sharding” و “Plasma” بدون شکست اتفاق بیفتد.

موج دار شدن

ریپل همچنین در طول عمر کوتاه خود سفری بسیار موفق داشته است ، اکنون XRP سومین ارز رمزنگاری شده در جهان است. جالب است که در ژانویه 2018 ، برای مدت کوتاهی از Ethereum پیشی گرفت و به شماره دو رسید.

در سال 2017 ، ریپل قیمت خود را از ابتدای سال 0.0065 دلار ناچیز افزایش داد ، و تا 2.40 دلار قابل توجه بود! این بیش از 380 برابر افزایش است.

هدف کلی آزمایشگاه های Ripple این بود که فناوری آنها بتواند به صنعت پرداخت های مرزی چند تریلیون دلاری خدمات دهد. اگرچه آنها فقط 6 سال است که فعالیت دارند ، اما پروتکل xCurrent خود را بیش از 100 بانک مختلف نصب کرده اند.

تاکنون Ripple با بزرگترین بانک های جهان از جمله Credit Agricole ، Santander و حتی بانک آمریکا معامله کرده است! اگرچه این بانک ها فقط پروتکل Ripple را آزمایش می کنند ، اما امید است که در نهایت ، موسسات مالی از آن برای تمام نیازهای انتقال بین بانکی خود استفاده کنند.

بنابراین ، در حالی که Ethereum بر بهبود فناوری خود متمرکز است ، Ripple بر افزایش مداوم تعداد مشارکت های بانکی آنها متمرکز است.

Ripple vs Ethereum: نتیجه گیری

و این پایان راهنمای Ripple vs Ethereum من است! اگر آن را از ابتدا تا انتها خوانده اید ، اکنون باید واقعاً درک خوبی از کار هر پروژه و متمایز کردن آنها داشته باشید.

اگرچه هر دوی این پروژه ها از فناوری بلاکچین استفاده می کنند ، اما بخشهای کاملاً متفاوتی را هدف قرار داده اند. با این حال ، وقتی نوبت به مقایسه عملکرد واقعی این دو می رسد ، Ripple زنجیره بلوکی بهتری است. معاملات XRP نه تنها سریعتر و ارزان تر هستند ، بلکه مقیاس آنها بسیار بیشتر از Ethereum است.

با این حال ، دیدن نتیجه انتقال Ethereum به “Proof-of-Stake” و همچنین نسخه های “Sharding” و “Plasma” جالب خواهد بود. چه کسی می داند ، شاید در آینده عملکرد بهتری از Ripple داشته باشد!

به نظر من ، هر دو پروژه آینده بسیار روشنی در صنعت بلاکچین دارند. اما نظر شما چیست؟ آیا اطمینان دارید که Ethereum می تواند فناوری خود را بهبود ببخشد؟ آیا شما از این دو مورد دلخواه دارید?

افکار شما هرچه هستند ، احساس راحتی کنید و آنها را در بخش نظرات زیر قرار دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector