Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Litecoin در مقابل بیت کوین: آیا Litecoin از بیت کوین بهتر است؟

ابتدا Coke vs Pepsi بود ، سپس Batman vs Superman بود و حالا رویداد اصلی! Litecoin در مقابل بیت کوین!

ده سال پیش ، هیچ کس نمی دانست که ارز رمزپایه چیست. اکنون هزاران نفر از آنها وجود دارد و آنها در حال تبدیل شدن به یک تجارت بسیار بزرگ هستند. دو سوپراستار دنیای ارزهای رمزپایه Bitcoin و Litecoin هستند. این دو رابطه تنگاتنگی با هم دارند اما کدام یک بهتر است?

این راهنمای Litecoin vs Bitcoin قصد دارد همه آنچه را که باید در مورد این جفت معروف بدانید را به شما آموزش دهد. شما خواهید آموخت که آنها از کجا آمده اند ، چگونه کار می کنند ، ارزش آنها چیست و کدام یک بهتر است.

دنیای رمزنگاری سریع تغییر می کند ، بنابراین ما وقت تلف کردن نداریم. به یخچال بروید و یک قوطی کک (یا پپسی خوب است!) را بگیرید و شروع کنیم.

تاریخچه کوتاهی از Litecoin در مقابل بیت کوین

در نوامبر 2008 ، مقاله ای توسط رمزگذار مرموزی به نام Satoshi Nakamoto نوشته شد. این مقاله Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System نام داشت. درست مثل آن ، ارز رمزپایه متولد شد.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

بیت کوین اولین ارز دیجیتال واقعی بود. نوید آینده ای بدون بانک را داد. این آینده ای را ارائه می داد که مردم می توانستند سریع و با خیال راحت برای یکدیگر ، در سراسر جهان پول ارسال کنند.

در فوریه 2011 ، 1 بیت کوین 1 دلار آمریکا ارزش داشت. تا ژوئن 1 بیت کوین ارزش داشت 31 دلار آمریکا. طی چند سال آینده ، بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا می کند. با این حال ، همه از نحوه کار آن راضی نبودند.

چارلی لی فکر می کرد بیت کوین می تواند بهتر کار کند. او تصمیم گرفت برخی از قوانین Bitcoin را تغییر دهد. او می خواست Bitcoin را سریعتر و ارزان تر کند. ایده های وی باعث اختلاف نظر بین کاربران بیت کوین شد.

در رمزنگاری ، اختلاف نظر بین کاربران در مورد قوانین یک ارز را فورک می نامند. اگر اختلاف نظر به اندازه کافی بزرگ باشد ، ارز می تواند به دو قسمت تقسیم شود. به این سخت چنگال می گویند.

در 7 نوامبر 2011 ، بیت کوین به دو قسمت تقسیم شد. هارد فورک سکه جدیدی به نام Litecoin ایجاد کرد. دو سال بعد ، ارزش Litecoin در جهان 1 میلیارد دلار (USD) بود.

اکنون هر دو سکه بسیار محبوب شده اند. شما می پرسید کدام یک بهترین است؟ آیا امکان داشتن هر دو وجود دارد یا اینکه یکی جای دیگری را خواهد گرفت؟ این س questionsالات سخت برای پاسخ دادن است.

برای پاسخ به این سال ها ، شما باید بیت کوین و Litecoin را از چند طریق مقایسه کنید. در زیر جدول عمده تفاوت های بین این دو سکه آورده شده است.

بیت کوین Litecoin
ایجاد شده 3 ژانویه 2009 7 نوامبر 2011
خلق شده توسط ساتوشی ناکاموتو چارلی لی
میانگین زمان معامله 10 دقیقه 2.5 دقیقه
پاداش بلوک در هر بلوک 12.5 25
محدودیت عرضه 21 میلیون 84 میلیون
درپوش بازار به دلار آمریکا 153.9 میلیارد 9.7 میلیارد
ارزش 1 دلار در دلار 9088.16 173.55

ارقام دقیق تا تاریخ 03/21/18 (coinmarketcap.com)


اگر همه اینها را گیج کننده می دانید نگران نباشید. در پایان این راهنما ، هر تفاوت بین Litecoin و Bitcoin را درک خواهید کرد. شما می توانید پاسخ خود را به این س questionال بدهید که آیا Litecoin بهتر از بیت کوین است?

در Litecoin vs Bitcoin ، Litecoin به این دلیل ایجاد شد که چارلی لی می خواست نحوه کار بیت کوین را تغییر دهد. این اولین تفاوت این دو است ، بنابراین بیایید از آنجا شروع کنیم …

دور 1! دینگ!

Litecoin vs Bitcoin: Technology

نکته خاص در مورد فناوری بیت کوین بلاکچین آن است. بلاکچین یک رکورد بزرگ دیجیتالی در معاملات است. این رکورد در شبکه ای از هزاران کامپیوتر که گره نامیده می شوند ذخیره می شود.

کاربران می توانند برای همه دنیا به یکدیگر پول ارسال کنند. آنها مجبور نیستند از بانک استفاده کنند یا نگران هزینه های زیاد و نرخ ارز نیستند. بیایید از یک مثال استفاده کنیم تا ببینیم چگونه کار می کند.

اگر مایکل بخواهد Jackson 10 Bitcoin (BTC) ارسال کند ، تجارت باید تأیید شود. تأیید به این معنی است که شبکه قبل از اینکه اجازه ارسال آن را داشته باشد ، باید حداقل 10 BTC را بررسی کند. اگر بیش از نیمی از گره های شبکه توافق کنند که تجارت معقول است ، تجارت ممکن است اتفاق بیفتد ، و این به blockchain اضافه می شود.

معاملات قبل از افزودن به بلاکچین ، در گروههایی قرار می گیرند که بلوک نامیده می شوند. گره هایی که بلوک ها را تأیید می کنند برای کارهایی که انجام داده اند پاداش می گیرند. پاداش یک ارز جدید است. در بلاکچین Bitcoin ، پاداش 12.5 BTC جدید است. این فرآیند استخراج نامیده می شود زیرا کمی شبیه حفاری طلا است!

استخراج برای بیت کوین گران است. برای انجام این کار به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز دارید و در این فرآیند برق زیادی مصرف می شود. همچنین بسیار کند است. هر بلوک جدید حدود ده دقیقه طول می کشد تا به زنجیره بلوک اضافه شود. اینجاست که چارلی لی و Litecoin وارد می شوند.

قوانین تصمیم گیری در مورد چگونگی کار استخراج بیت کوین را SHA-256 می نامند. این قوانین بود که چارلی لی می خواست تغییر دهد. قوانین جدیدی که وی ایجاد کرده اسکریپت نامیده می شود. استخراج با اسکریپت 4 برابر سریعتر از SHA-256 است و به برق بسیار کمتری نیاز دارد.

هر بلاک تراکنش جدید فقط 2.5 دقیقه به طول می انجامد تا به بلاکچین Litecoin اضافه شود. پاداش هر بلوک تأیید شده 25 Litecoin (LTC) جدید است.

طرفداران بیت کوین می گویند SHA-256 ایمن تر از رمزنگاری است. آنها این حرف را می زنند زیرا SHA-256 بیشتر طول می کشد و بنابراین احتمال دارد خطاهایی را تشخیص دهد. آنها فکر می کنند که رمزنگاری به سرعت روند تأیید را عجله می کند.

با این حال ، طرفداران Litecoin فکر می کنند تغییراتی که چارلی لی در قوانین بیت کوین ایجاد کرده بسیار بهتر است. همانطور که Litecoin را به یک پلت فرم ارزان تر و سریعتر تبدیل می کند. هیچ یک از بلاکچین ها هک نشده اند.

به نظر شما چه کسی بهترین فناوری را بدست آورده است؟ من قصد دارم این یکی را به Litecoin بدهم.

بیایید نگاهی به چگونگی مقایسه این دو به عنوان سرمایه گذاری بیندازیم …

دور 2!

Litecoin vs Bitcoin: سرمایه گذاری

سرمایه گذاران از ارز رمزپایه بسیار هیجان زده هستند. برخی از آنها تجارت زیادی با ارزهای رمزپایه می کنند. جدول در زیر تغییرات قیمت Litecoin در مقابل بیت کوین در پنج سال گذشته نشان داده شده است:

تاریخ 1 بیت کوین 1 Litecoin
16 ژوئن 2013 100.16 دلار 2.07 دلار
دسامبر 15 ، 2013 849.68 دلار 29.39 دلار
15 ژوئن 2014 568.19 دلار 9.79 دلار
14 دسامبر 2014 347.8 دلار 3.48 دلار
14 ژوئن 2015 233.28 دلار آمریکا 1.94 دلار آمریکا
13 دسامبر 2015 433.85 دلار 3.59 دلار آمریکا
19 ژوئن 2016 752.33 دلار 5.54 دلار
18 دسامبر 2016 791.71 دلار 3.7 دلار
18 ژوئن 2017 2،621 دلار 45.33 دلار
17 دسامبر 2017 19،528.93 USD 318.89 دلار آمریکا
18 مارس 2018 7،720.85 دلار 148.14 دلار

همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو سکه در اواخر سال 2017 به بالاترین ارزش خود رسیده اند. برخی منتقدین فکر کنید اکنون سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ایده بدی است. آنها فکر می کنند محبوبیت بیت کوین و Litecoin بخشی از حباب سرمایه گذاری است.

توجه: در یک حباب سرمایه گذاری ، قیمت محصول بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن است. وقتی حباب ها می ترکند ، قیمت محصول خیلی سریع پایین می آید!

طرفداران رمزنگاری فکر می کنند که این سکه ها به دلیل استفاده در دنیای واقعی که دارند ، همچنان محبوب خواهند بود. به یاد داشته باشید ، همه این فناوری بلاکچین هنوز جدید است ، هیچ کس نمی داند که چقدر می تواند مهم شود.

خرید بیت کوین اکنون گران و کمی خطرناک است. به عنوان یک سرمایه گذاری ، ممکن است برای شروع خرید بیت کوین خیلی دیر باشد. قیمت امسال بسیار کاهش یافته است. با این حال ، Litecoin جدیدتر است و هنوز هم می تواند به اندازه بیت کوین محبوب شود. رشد آن کند اما ثابت بوده است.

آینده برای همه ارزهای رمزپایه نامشخص است. هیچ کس نمی داند کدام یک از سکه ها ارزشمند هستند و کدام یک از آنها بی ارزش هستند. بنابراین ، فکر می کنید کدام یک در آینده ارزش بیشتری خواهد داشت ، بیت کوین یا Litecoin?

دور 3!

Litecoin vs Bitcoin: فروشگاه ارزش

اگر چیزی با ارزش باشد می توان آن را برای کالاها و خدمات معامله کرد. ذخیره ارزش چیزی است که نه تنها ارزشمند است بلکه با ارزش می ماند. شناخته شده ترین ذخیره ارزش جهان طلا است. طلا صدها سال در هر کشور کره زمین با ارزش بوده است ، به همین دلیل آن را فلز گرانبها می نامند.

ارزها همچنین می توانند ذخیره ارزش داشته باشند. ارزهای کشورهای قدرتمند ، مانند ایالات متحده آمریکا ، ذخایر ارزشی بهتری نسبت به کشورهای ضعیف و با ثبات کمتر مانند سوریه هستند. ارزهای رمزنگاری شده چطور؟?

ارزهای رمزپایه هنوز جدید هستند. هیچ کدام مانند طلا ذخیره ارزش ندارند. با این حال ، آنها توانایی تبدیل شدن به ذخیره ارزش را دارند.

طلا ذخیره ارزشمندی است زیرا بسیار گرانبها است و مقدار محدودی از آن در جهان وجود دارد. طلا اثبات تورم است. این بدان معناست که ارزش آن زیاد بالا و پایین نمی رود. ارزش آن قابل پیش بینی و قابل اعتماد است.

این امر در مورد بیت کوین و Litecoin نیز می تواند صادق باشد. منابع هر دو محدود است. فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد و فقط 84 میلیون Litecoin وجود دارد. این بدان معناست که هر دو می توانند به فروشگاه های با ارزشی تبدیل شوند.

بیت کوین قدیمی ترین و معتبرترین ارز رمزنگاری شده است. ابتدا نیز به حد عرضه خود می رسد. سه چهارم کل بیت کوین قبلاً استخراج شده است. این بدان معنی است که ارزش آن باید دقیقاً مانند طلا در آینده نزدیک قابل پیش بینی و قابل اعتماد شود!

من فکر می کنم قبل از Litecoin بیت کوین به یک ذخیره ارزش طولانی مدت تبدیل خواهد شد. بیت کوین برنده این دور است!

ارزهای رمزپایه فقط ذخیره ارزش نیستند ، مگر نه؟ شما قرار است بتوانید با آنها چیزهایی بخرید ، درست است؟ بیایید نگاهی بیندازیم که کدام سکه پول بودن بهتر است …

دور 4!

Litecoin vs Bitcoin: Money

Cryptocurrency هنوز جای جیب شما را نگرفته است. نمی توانید به سوپرمارکت محلی خود بروید و با Litecoin پول پرداخت کنید. هر چند ممکن است به زودی بتوانید…

موارد کاملاً مشهوری وجود دارد شرکت ها که بیت کوین را به عنوان پرداخت در نظر می گیرند. این شرکت ها شامل KFC Canada ، Expedia.com ، OKCupid و Playboy هستند! چه چیز های دیگری ممکن است نیاز داشته باشید!

تعداد کمتری وجود دارد شرکت ها که Litecoin را به عنوان پرداخت قبول می کنند. اگرچه ، Uber Litecoin را به عنوان بخشی از آزمایشات در جمهوری چک به عنوان پرداخت در نظر گرفته است.

بنابراین ، بیت کوین برنده می شود؟ شاید نه. Litecoin به اندازه بیت کوین محبوب نیست اما فناوری آن ممکن است آن را به ارز بهتری برای هزینه تبدیل کند. زمان معامله Litecoin چهار برابر سریعتر از Bitcoin است. ممکن است مشاغل و مشتریان این ایده را بپسندند و به جای بیت کوین از Litecoin استفاده کنند.

یا آنها؟ طرفداران Litecoin اغلب می گویند که زمان معاملات Litecoin آن را به ارز سریع تری تبدیل می کند زیرا سریع است. اگر سعی می کردید بیت کوین را در یک مغازه خرج کنید ، قبل از ترک 10 دقیقه در پیشخوان می ایستید! این به این دلیل است که بلاکچین بیت کوین 10 دقیقه طول می کشد تا معامله را بررسی کند.

با این حال ، صرفاً نحوه کار کردن بیت کوین کار نمی کند. هنگامی که بیت کوین را در یک فروشگاه (یا KFC کانادا خرج می کنید!) فروشگاه فقط با چند گره از سیستم بررسی می کند که آیا پرداخت شما حلال است. ده دقیقه کامل که بلاکچین برای تأیید معامله طول می کشد منتظر نمی ماند.

با چک کردن با چند گره ، فروشگاه می تواند تقریباً مطمئن باشد که پول کافی برای پرداخت دارید. به این معامله تأیید صفر گفته می شود.

این مانند خرج کردن پول با کارت بانکی عادی است. اگر امروز با کارت بانکی خود کلاه بخرم ، پول تا فردا از حساب من خارج نمی شود. فروشگاه کلاه خوشحال است که اجازه می دهد امروز کلاه خود را داشته باشم. این یک بررسی سریع انجام داده است و می داند که من در حسابم پول کافی برای پرداخت دارم.

بیت کوین محبوبیت بیشتری دارد و در مکان های بیشتری به عنوان پرداخت در نظر گرفته می شود. همچنین با استفاده از تراکنش های تأیید صفر ، خرید سریعتر کارها انجام می شود. با عرض پوزش ، طرفداران Litecoin! بیت کوین دوباره برنده می شود!

من درباره فناوری و اعداد زیاد صحبت کرده ام. به راحتی می توان فراموش کرد که چرا ارزهای رمزپایه شروع به کار کرده اند. ارزهای رمزنگاری شده برای کمک به مردم اختراع شد. سازندگان آنها می خواستند قدرت را از بانک ها و دولت ها بگیرند. آنها می خواستند قدرت را به مردم جهان بازگردانند.

بنابراین ، کدام یک دموکراتیک تر است ، Litecoin یا Bitcoin?

دور 5!

Litecoin vs Bitcoin: Democracy

تفاوت اصلی Litecoin در مقابل بیت کوین نحوه عملکرد استخراج در هر سیستم عامل است. همانطور که قبلاً گفتم ، استخراج بیت کوین دشوارتر و گرانتر از استخراج Litecoin است. بنابراین ، برای کسب درآمد در استخراج بیت کوین ، شما به یک کامپیوتر بسیار قدرتمند نیاز دارید.

بیشتر افراد از رایانه های خاصی استفاده می کنند که برای استخراج بیت کوین طراحی شده اند. که به آنها ASIC miner گفته می شود؟ با رشد ارزش بیت کوین ، استخراج بیت کوین به صنعت خود تبدیل شده است. انبارهای کامل برای استخراج بیت کوین ایجاد شده است. این بدان معناست که بیت کوین جدید تعداد کمتری به افراد منتقل می شود.

خطر در اینجا این است که درصد بالایی از کل بیت کوین متعلق به تعداد کمی از افراد و شرکت ها خواهد بود. قرار است ارزهای رمزنگاری متفاوت باشند. آنها برای گسترش ثروت به طور یکنواخت ایجاد شده اند.

همچنین می توان ادعا کرد که میزان انرژی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین برای محیط زیست مضر است.

چارلی لی هنگام ایجاد Litecoin همه اینها را می دانست. Litecoin را می توان با استفاده از رایانه های معمولی استخراج کرد. ماینرهای ASIC نمی توانند برای استخراج Litecoin استفاده شوند. بنابراین ، سکه های جدید به گروه گسترده تری از کاربران می رسد.

Litecoin دموکراتیک تر است زیرا افراد بیشتری می توانند درگیر شوند. این دور برای Litecoin یک پیروزی آسان است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که برنده کلی چیست ، بیایید نگاهی به کارهای جدید Bitcoin و Litecoin بیندازیم …

دور 6!

Litecoin در مقابل بیت کوین: تحولات جدید

بیت کوین در مقابل Litecoin هر دو می خواهند زمان معاملات را تسریع کنند. هر دو برای انجام این کار از یک ایده استفاده می کنند. نامیده می شود شبکه رعد و برق. شبکه لایتنینگ راهی برای تأیید معاملات به دور از بلاکچین اصلی است. ماینرها کار کمتری خواهند داشت و کل سیستم سریعتر کار می کنند.

شبکه Lightning به کاربران امکان می دهد مینی شبکه های خود را باز کنند. به این شبکه ها کانال های پرداخت گفته می شود. معاملاتي كه در اين شبكه ها اتفاق مي افتد براساس قوانيني تحت عنوان قراردادهاي هوشمند هدايت مي شوند.

توجه: قرارداد هوشمند مجموعه شرایطی است که قبل از وقوع معامله باید رعایت شود.

امید است که هزاران یا حتی میلیون ها معامله از این طریق انجام شود. با استفاده از این سیستم تجارت بین سیستم عامل ها نیز امکان پذیر است. این بدان معنی است که شما می توانید Bitcoin خود را به Litecoin بدون استفاده از مبادله رمزنگاری تغییر دهید. که عالی است زیرا مبادلات رمزنگاری هزینه ای را دریافت می کنند و به اندازه تجارت در بلاکچین ها ایمن نیستند.

اگر می خواهید Litecoin خود را به بیت کوین تغییر دهید ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک کانال پرداخت با یک کاربر در شبکه بیت کوین راه اندازی کنید. به این نوع معاملات مبادله اتمی گفته می شود. تا زمانی که هر دو کاربر ارز کافی برای انجام مبادله را داشته باشند ، این اتفاق می افتد. اگر یک کاربر ارز کافی نداشته باشد ، این اتفاق نمی افتد.

بیت کوین و Litecoin هر دو استفاده از شبکه رعد و برق را آغاز کرده اند. با این حال ، برخی از مردم فکر می کنند که بیت کوین با استفاده از شبکه Lightning به Litecoin پایان می دهد. آنها فکر می کنند زمان سریعتر معاملات بیت کوین Litecoin را بی فایده می کند.

من مخالفم من فکر می کنم معرفی شبکه Lightning باعث نزدیک شدن هر دو سیستم عامل به یکدیگر می شود. چارلی لی شرح داده شده شبکه رعد و برق به عنوان پلی بین دو جاده. او گفت که جاده بیت کوین پر از ماشین است ، به آرامی حرکت می کند. جاده Litecoin تقریبا خالی است. پل شبکه رعد و برق حرکت بین دو جاده را برای اتومبیل ها آسان می کند.

چه کسی در این دور پیروز می شود؟ گفتن خیلی زود است هر دو ممکن است در اینجا برنده شوند. کراوات است!

اکنون همه چیزهایی را که باید بدانید می دانید. Litecoin vs Bitcoin: کدام یک بهتر است?

و برنده است…

در بیش از شش دور رقابت هیجان انگیز ، Litecoin در دو دور و Bitcoin’s در دو دوره پیروز می شود. با این حال ، این فقط نظر یک شخص است. نظر من این واقعیت را تغییر نمی دهد که بزرگترین نام ارز رمزنگاری شده هنوز بیت کوین است.

برخی فکر می کنند بیت کوین تنها ارز رمزنگاری شده است که ارزش استفاده دارد. بنابراین ، اگر شما هم از آن دسته افراد هستید ، این را بخاطر بسپارید ، بیت کوین نمی تواند به همه دنیا خدمت کند. تصور می شود که بیت کوین فقط می تواند از آن پشتیبانی کند 500 میلیون کاربران این حدود 15٪ از جمعیت جهان است. در بازار جای دیگری برای سکه ها وجود دارد. از بین این سکه های دیگر ، Litecoin یکی از بهترین ها است.

بیت کوین و Litecoin اغلب با طلا و نقره مقایسه می شوند. با این حال ، من فکر می کنم آنها بیشتر شبیه کک و رژیم کک هستند. بعضی از افراد کک را دوست دارند ، دیگران طعم عالی آن را دارند اما با قند کمتری. کک و کک رژیمی در قفسه های سوپرمارکت ها در سراسر جهان وجود دارد. آنها درست در کنار یکدیگر هستند و احتمالاً همیشه نیز خواهند بود.

من تو را با نقل قول از چارلی لی ، “Litecoin و Bitcoin با هم همکاری خواهند کرد تا نیازهای معاملات جهان را در آینده حل کنند”.

نظر شما در مورد Litecoin vs Bitcoin چیست؟ آیا Litecoin بهتر از بیت کوین است؟ فکر می کنید این دو می توانند با هم کار کنند؟ خبرم کن!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector